مطالب مرتبط:
اجرای طرح تربیتی شهید محمدی در مدارس دانش آموزی گیلان
ممنوعیت مدارس برای عقد قرارداد با افراد حقیقی برای سرویس دانش آموزی
اجباری در انتخاب رشته دانش آموزان وجود ندارد/ سابقه تحصیلی مبنای هدایت تحصیلی دانش آموزان/ کنترل ثبت نام های مدارس نمونه دولتی توسط ناظران و بازرسان
تبلیغات انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس آغاز شد
چالش تکراری کمبود سرانه دانش آموزی و دریافت هزینه در مدارس دولتی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 11:022018-10-19اجتماعي

اجباری برای هیچ دانش آموزی نیست که از بوفه مدارس خرید کند


معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور از مدیران مدارس تقاضا کرد که به طور کامل دستورالعمل جدید پایگاه تغذیه سالم را مطالعه کنند و اقلام غیرمجاز را به هیچ عنوان در این پایگاه ها در اختیار دانش آموزان قرار ندهند.

- سیدهادی دلبری در گفت وگو با پانا، درباره پایگاه تغذیه سالم یا همان بوفه گفت: با توجه به شیوه نامه جدید که در ابتدای مهر 97 به تمام استان ها ابلاغ کردیم و مجوزی که در شهریور به دستور وزیر آموزش وپرورش ابلاغ شد، نظارت بر امور اجرایی و مدیریت پایگاه تغذیه سالم (بوفه) مدارس به سازمان دانش آموزی داده شد.

او ادامه داد: در همین راستا تفاهم نامه ای با اداره کل سلامت داریم که بحث نظارت تخصصی بوفه های مدارس به این اداره کل واگذار شد و با توجه به تفاهم نامه شیوه نامه تخصصی را برای سازمان دانش آموزی و به تمام استان ها ارسال شده است.

دلبری افزود: متولی اصلی بوفه ها مدیران مدارس هستند که باید تمام نکات دستورالعمل را به صورت جدی اجرا کنند.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور گفت: در شیوه نامه اقلام و مواد خوراکی مجاز و غیرمجاز به تفکیک آورده شده است که مدیران مدارس باید این شیوه نامه را با جدیت اجرا کنند.

او همچنین در ادامه سلامت دانش آموزان را اولویت نخست اعلام کرد و گفت: از مدیران مدارس تقاضا دارم دستورالعمل را مطالعه کنند و اقلام غیرمجاز را به هیچ عنوان در پایگاه تغذیه سالم در اختیار دانش آموزان قرار ندهند.

دلبری تأکید کرد که اگر موارد این چنینی در سطح شهر تهران یا تمام استان ها که تحت پوشش پایگاه تغذیه سالم هستند، مشاهده شود حتماً پس از بررسی با آنان برخورد خواهد شد.

او در پاسخ به این سؤال که اکنون چه تعداد پایگاه تغذیه سالم در کشور و در مدارس وجود دارد گفت: پایگاه های تغذیه سالم تا پایان آبان مهلت دارند که مجوز یک ساله را دریافت کنند اما با توجه به اینکه مجوز سال گذشته 3 ساله بود تا زمانی که درخواست مجوز به دست آن ها نرسد آمار دقیقی از این پایگاه ها نداریم اما آمار سال گذشته حدود 106 هزار پایگاه در مدارس کل کشور است.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور در واکنش به گزارش سایت قطره و به نقل ازهایی مبنی بر اخذ هزینه اجباری از دانش آموزان برای خرید مواد خوراکی از بوفه مدارس و نیاوردن تغذیه از منزل، گفت: این موضوع قابل پیگیری و یکی از تخلفات بارز است.

فروش اقلام ممنوعه در مدارس ممنوع است و مدیر متولی این موضوع است.

دلبری دراین باره ادامه داد: به هیچ عنوان اجباری برای هیچ دانش آموزی نیست که از بوفه خرید کند اگر این موضوع صورت گرفته باشد تخلف محسوب شده و ما به صورت جدی با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

او افزود: سامانه ای با سرشماره 3000588384 راه اندازی شده که دانش آموزان و خانواده ها در صورت مشاهده تخلفات بوفه ها می توانند موارد را گزارش دهند.

این سامانه به صورت شبانه روزی فعالیت می کند و با رصد فعالیت بوفه های مدارس، این قول را می دهم که ظرف مدت 48 ساعت تخلفات پیگیری و بررسی شود.

دلبری در پاسخ به این سؤال که افرادی که در بوفه های مدارس فعالیت می کنند بر اساس چه صلاحیت هایی انتخاب می شوند گفت: مدیر مدرسه متولی این موضوع است که می تواند پایگاه ها را به صورت خودگردان اداره کند، می تواند با رعایت تمام ضوابط به سرایدار یا به پیمانکار واجب الشرایط (بهداشت فردی و عمومی و مورد تایید حراست) واگذار کند.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور ادامه داد: اقلامی که در مدارس به دانش آموزان فروخته می شود باید از سوی مراقب سلامت نظارت شود همچنین جنس های وارد شده به مدارس نیز باید استاندارد باشد.

او در پاسخ به این سؤال که گروه های بازرسی از مدارس چه زمانی به مدارس می روند گفت: با توجه به شیوه نامه جدید ارسال شده و اینکه باید تا پایان آبان تمام مجوزها داده شود، گروه های بازرسی برگرفته از نمایندگان اداره کل سلامت، نماینده استان ها، نماینده ارزیابی عملکرد و مدیران استان ها مدارس را رصد می کنند.

دلبری به مدیران مدارس توصیه کرد که موارد شیوه نامه را به طور کامل اجرا کنند زیرا سلامت دانش آموزان بسیار مهم است ما امیدوار هستیم به سلامت و رشد آنان کمک شود.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور در پایان گفت: فعالیت پایگاه تغذیه سالم در مدارس بدون مجوز ممنوع است.

تمام مدارس دولتی و غیردولتی مشمول رعایت مفاد دستورالعمل است.


کلید واژه ها: تغذیه سالم - مدارس - دانش آموزان - تغذیه - استان - سالم - نظارت - مدیران - مدیر - نامه - اقتصادی - دلبری - کشور - مجاز - مجوز - معاون - مطالعه - خوراکی - اداره - سلامت - ممنوع - شهر تهران - خرید - جدید - آمار - مدیریت - تخلفات - شهریور - هزینه - آموزش

آخرین اخبار سرویس:

اجباری برای هیچ دانش آموزی نیست که از بوفه مدارس خرید کند

اجباری برای هیچ دانش آموزی نیست که از بوفه مدارس خرید کند