مطالب مرتبط:
سرگردانی بیماران سرطانی به دلیل بدهی بیمه ها
سرگردانی بیماران سرطانی به دلیل بدهی بیمه ها
سرگردانی بیماران سرطانی به دلیل بدهی بیمه ها
سرگردانی بیماران سرطانی به دلیل بدهی بیمه ها
سرگردانی بیماران مبتلا به سرطان به دلیل عدم پرداخت معوقات سازمان های بیمه گر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 10:312018-10-19سياسي

مطالبات بیمه ای و سرگردانی بیماران


ایرنا - در هفته های گذشته شهروندان زنجانی برای دریافت خدمات مورد نیاز به تنها بیمارستان خصوصی (بهمن) شهر مراجعه کردند، اما متولیان این مرکز به دلیل اعلام مشکلاتی نظیر مطالبات بیمه ای، - زنجان - ایرنا - در هفته های گذشته شهروندان زنجانی برای دریافت خدمات مورد نیاز به تنها بیمارستان خصوصی (بهمن) شهر مراجعه کردند، اما متولیان این مرکز به دلیل اعلام مشکلاتی نظیر مطالبات بیمه ای، تعیین سقف در ارائه خدمات از پذیرش بیماران خودداری یا آزاد پذیرش می کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، توسعه نظام بیمه سلامت کشور یکی از مهمترین فرامین مورد تاکید در سیاستهای کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ، قانون برنامه پنجم توسعه و یکی از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت ایران است.

در این میان با تشکیل این سازمان، یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی کشور به عهده آن نهاده شده و زمینه تحقق اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقا سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی بیمه ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سراسر کشور را در اولویت های برنامه ای خود قرار داده است.

با آغار بکار دولت یازدهم مقوله بیمه سلامت با هدف کاهش دغدغه هزینه درمانی مورد توجه قرار گرفت، هر چند این طرح در مدت اجرا با فراز و فرودهای بسیاری همراه شد.

بنا بر اعلام مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران هم اکنون یش از 40 میلیون نفر تحت پوشش این سازمان هستند و یکی از اهداف و اولویت اصلی تشکیل این سازمان نیز حمایت از قشرهای ضعیف و آسیب پذیر جامعه است.

طاهر موهبتی مهمترین اقدام این سازمان را رعایت سقف اعتبارات عنوان کرده و گفته که ایجاد سقف برای اعتبارات هرچند تبعات و مشکلاتی دارد اما باید نهادینه و اجرایی شود.

این مسئول، به این موضوع مهم نیز اشاره کرده که سازمان بیمه سلامت دستورالعملی مبنی بر تعیین سقف برای ارائه خدمات درمانی ندارد، اما قانون گذار به وزارت بهداشت تکلیف کرده راهنمای بالینی را تدوین و برای اجرا به سازمان های بیمه گر مانند تامین اجتماعی، بیمه سلامت و خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار دهد تا در مراکز بهداشتی درمانی خصوصی و دولتی و عمومی اجرایی کرده و همه مکلفند براساس این قانون عمل کنند.

بر این اساس طی هفته های گذشته خبری مبنی بر قطع ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان بیمه سلامت استان از سوی تنها بیمارستان خصوصی زنجان مطرح شد تا جایی که واکنش مدیر کل بیمه سلامت زنجان را به همراه داشت.

دکتر خدیجه ابراهیم خانی در این ارتباط گفت: متاسفانه مسئولان بیمارستان خصوصی بهمن زنجان کم لطفی کرده و بیمه شدگان بیمه سلامت را بصورت آزاد پذیرش کردند و به عبارتی دیگر تحت پوشش خدمات مورد نیاز قرار ندادند.

وی اظهار داشت: این بیمارستان طی درخواست مکتوب خود به این اداره اعلام کرده که این مرکز درمانی دیگر بیمه شدگان بیمه سلامت را فقط بصورت آزاد پذیرش می کند و ادامه همکاری ها منوط به تسویه حساب تمامی بدهی خود از این اداره کل است.

این مسئول ادامه داد: این در حالی است با تمامی مشکلات مالی موجود، پرداختی این اداره کل به تمامی مراکزدرمانی و طرف قرار داد بر اساس اعتبارات تخصیص یافته از سازمان بیمه سلامت کشور است و بر این مبنا انجام می گیرد.

وی بیان کرد: مسئولان بیمارستان خصوصی بهمن زنجان در این ارتباط کم لطفی کردند چرا که توقع دارند تمامی مطالبات آنان به روز شود، در حالی که با کارهای انجام گرفته بدهی این مرکزدرمانی طی ماههای فروردین ، اردیبهشت 100 درصد و خرداد نیز 70 درصد آن پرداخت شده است.

ابراهیم خانی تاکید کرد: مسئولان بیمارستان خصوصی بهمن انتظار دارند که پرداختی ها ی اداره کل، به روز و کوتاهتر شود که انجام این کار امکان پذیر نیست ،چرا که روند دریافت پرونده ها ، رسیدگی و مرحله پرداخت به ویژه بستری حداقل سه ماه به طول می انجامد .

وی بیان کرد: این اداره کل نیز بر این مبنا و طبق زمان بندی یاد شده پرداختی های این مرکز درمانی را به روز کرده و اینکه انتظار داشته باشند روند، بسیار کوتاهتر باشد، منطقی نیست و همین موضوع موجب شده این بیمارستان بیمه شدگان سلامت را بصورت آزاد پذیرش کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: بر این اساس این اداره از بیمه شدگان سلامت در خواست کرده با توجه به بروز این مشکل برای دریافت خدمات مورد نیاز خود به مراکز دیگر درمانی استان مراجعه کنند و میزان بدهی بیمه به این مرکز درمانی نیز 600 میلیون تومان است.

** مدیریت منابع راهکار اساسی برای کاهش مشکلات رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان نیز در این ارتباط به خبرنگارایرنا گفت: بیمارستان بخش خصوصی می تواند با توجه به سقف اعلام شده برای ارائه خدمات درمانی مدیریت منابع را در دستور کار خود قرار دهد.

دکتر پرویز قزلباش افزود: تعیین سقف اعلام شده شاید مشکلاتی به دنبال داشته باشد، اما دست اندرکاران امر می تواند با تدبیر بیشتری و با مدیریت لازم خللی را در خدمات رسانی ایجاد نکنند.

این مسئول ادامه داد: این بیمارستان بخش خصوصی می تواند خدمات گرانقیمت را نوبت دهی کند و موارد اورژانسی را در اولویت قرار دهد تا مشکلات کمتری ایجاد شود.

وی بیان کرد: به این موضوع مهم نیز باید توجه داشت سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف به ویژه بخش درمانی ریسک دارد و انجام این کار باید توجیه اقتصادی داشته باشد و در واقع از توان بالایی مالی برخودار باشد.

قزلباش افزود: تنها بیمارستان خصوصی شهر زنجان چند سال گذشته فعالیت خود را آغار کرده و در این میان ممکن است نبود بنیه اقتصادی مشکلاتی را در ارائه خدمات و مسائلی از این دست فراهم کند.

** در شرایط کنونی به همدلی و هم افزایی نیاز داریمرییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشورمان، وجود محدودیت منابع و اعمال تحریم ها لزوم مدیریت در هزینه ها با هدف کاهش مشکلات مردم در بخش های دولتی و خصوصی به ویژه حوزه سلامت امری ضروی است.

وی اظهار داشت: بخش خصوصی از منابع خود برای ارائه خدمات مورد نیاز مراجعه کنندگان و بیماران خود هزینه می کند اما می توان با تدبیر و اعمال راهکارهای نظیر ارائه تخفیف ها ی لازم از بروز مشکلات بیشتری جلوگیری کرد.

قزلباش افزود: فعالیت بخش خصوصی در حوزه سلامت امری مثبت تلقی می شود چرا که حق انتخاب برای دریافت خدمات با کیفیت تر را برای مراجعه کنندگان و گروههای هدف فراهم می کند.

وی ابراز کرد: بروز چنین مشکلی از سوی بیمارستان خصوصی شهر زنجان برای بیمه شدگان بیمه سلامت نه تنها مشکلی را برطرف نمی کند بلکه ناگزیر بیماران را برای دریافت خدمات مورد نیاز چه در بخش بستری و سرپایی با توجه به شمار بالای مراجعه کنندگان به مراکز درمانی دولتی که بسیار بالاست، به مراتب افزایش می دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون بیشترین بار مراجعین و نقطه اتکای مردم را مراکز درمانی دولتی عهده دار هستند و در این میان حتی عدم پذیرش یک نفر آثار نامطلوبی را بر جای می گذارد.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس و بنا بر اعلام وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی با توجه به مشکلات اقتصادی همه مراکز درمانی موظف شده اند نسبت به حمایت و پذیرش مراجعین به ویژه اقشار آسیب پذیر اقدام کنند، حتی در صورتی که سایر بیمه ها از پوشش انان خودداری کرده باشند.

وی ابراز کرد: طبق تفاهم نامه این واحد دانشگاهی، اداره کل بیمه سلامت استان 190 میلیارد تومان خدمت پیش بینی شده، در حالی که بیمه سلامت 142 میلیارد تومان آن را تعهد کرده که 50 میلیارد تومان ان تفاوت در خدمت خواهد بود.

** اعلام تعیین سقف منطقی نیسترییس بیمارستان خصوصی بهمن زنجان نیز در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: بیمه سلامت طبق بخشنامه ای به تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی اعلام کرده با توجه به سقف اعلام شده خدمات درمانی ارائه شود که این میزان برای این بیمارستان در ماه 300 میلیون تومان است.

دکتر بهرام حاج کریم افزود: این بیمارستان تنها مرکز درمانی بخش خصوصی شهر زنجان است که با هدف ارائه خدمات بالا برای بیماران و مراجعه کنندگان بهره برداری شده است.

وی بیان کرد: تعیین سقف در ارائه خدمات مشکلاتی عدیده ای را ایجاد کرده است، زیرا میزان مبلغ یاد شده ارائه خدمت دیگر به بیماران دیگر را سلب کرده و حتی نمی توان در لیست اننظار برای ماههای بعدی در نظر گرفت.

این مسئول ادامه داد:این در حالی است این مرکز درماه 100 میلیون تومان برای بیماران دیالیزی هزینه می کند که بیمه ها باید میزان یادشده را پرداخت کنند و با احتساب سقف تعیین شده از این میزان یعنی 200 میلیون تومان فقط میتوان تعدادی اندک شمار بیمار پذیرش و بستری کرد.

وی ابراز کرد: تعیین سقف خدمات محدودیت جدی را در پذیرش بیماران بوجود می آورد ودر این ارتباط نمی توان به بیماران مشکل دار اعلام کرد که میزان سقف برای ارائه خدمات درمانی تکمیل شده است.

**بیمارستان بهمن بیمه شدگان سلامت را آزاد پذیرش می کندحاج کریم افزود: بر خلاف مطالب مطرح شده این بیمارستان از پذیرش بیماران دارای پوشش بیمه سلامت خودداری نکرده بلکه به دلیل میزان تعیین سقف اعلام شده و مطالبات 600 میلیون تومانی از اداره کل بیمه سلامت بصورت آزاد محاسبه شده است.

وی ابراز کرد:بر این اساس حتی اداره کل بیمه سلامت فرم هایی به این بیمارستان ارسال کرده مبنی بر اینکه در صورتی که فرد بستری شده در صورت عدم تمایل برای استفاده از تعهدات بیمه ای آن را تکمیل کند، که این کار خلاف است.

رییس بیمارستان خصوصی بهمن زنجان ادامه داد: هم اکنون این بیمارستان 22 میلیارد و 500 میلیون تومان از بیمه های پایه و تکمیلی مطالبه دارد که از این میزان 9 میلیارد و 600 مییلون تومان به تامین اجتماعی اختصاص دارد.

وی ابراز کرد: هم اکنون پزشکان شاغل در این بیمارستان به مدت 2.

5 سال یعنی از مهر سال 95 تا کنون کار کرد خود را دریافت نکرده اند، اما همچنان به امر خدمات رسانی مشغول هستند.

این مسئول بیان کرد: اداره کل بیمه سلامت استان طی سه ماهه اول امسال بخشی از مطالبات خود را به این بیمارستان پرداخت کرده اما در 6 ماهه دوم سال گذشته مطالباتی در این بخش را دریافت نکرده است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از بیمارستانهای خصوصی مناطق دیگر کشور برای رفع این موضوع تعامل و همکاری خوبی با ادارات بیمه سلامت داشته اند و همکاری های خوبی انجام گرفته که این مهم در این استان به وقوع نپیوسته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، هم اکنون هم اکنون 539 هزار جمعیت استان زنجان معادل 55 درصد در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، بیمه همگانی سلامت و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند.


کلید واژه ها: بیمه سلامت - بیمه - بیمارستان خصوصی - سلامت - بیمارستان - زنجان - مطالبات - برنامه - ایرنا - قانون - اجتماعی - بیماران - مقام معظم رهبری - زنجانی - بهداشت - نظام - کشور - نیروهای مسلح - رفاه اجتماعی - پزشک خانواده - وزارت بهداشت - دولت یازدهم - توسعه - همراه - ایران - بزرگترین - دولت - مدیر - کاهش - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
گیاه شفابخشی که عقل را زیاد و خون را پاک می سازد

گزیده اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای که گذشت

مرکز مشاوره حوزه علمیه خواهران هرمزگان راه اندازی می شود

واکنش همسر نازنین زاغری به پیشنهاد سفر به ایران

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه جای گریه دارد

شکایت از یکی از معاونین رییس جمهور به اتهام سرپیچی از اجرای حکم قانونی

چند خرده روایت از شاخص های دوره پهلوی

تبریک ازدواج همسر شهید حججی توسط پدر و مادر شهید

پیش بینی جام ملت ها 2019 پوریا پورسرخ

راهکارهای جدید وزارت کشور برای معاینه فنی تاکسی های اینترنتی

تصمیم نوبخت برای یارانه 4 هزار نفر

اقدام پژوهی چگونه توانستم هنرجویانم را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند سازم ؟

اگر صرفا تهدیدات فضای مجازی را ببینیم، از فرصت ها غافل می شویم

از قرنطینه سازی پایان نامه ها تا خطر بی اعتبار شدن مدارک دانشگاهی

واسطه شدن برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است/ فتوای حضرت آیت الله زنجانی

انتقام به سبک ترامپ/ کاخ سفید سفرهای خارجی پلوسی را لغو کرد

بحرالعلومی: پیام 19 ژانویه وحدت آذری های مسلمان جهان بود

انتشار داستان هایی کوتاه از زندگی مبارز مجاهد «شهید مدرس»

بازدید اعضای شورای مدیریت بحران خوزستان از سد دز

تکذیب خبر محاصره عشایر اندیکا در سیل

به جای انتخابات استانی، دنبال انتخابات حزبی باشیم

افشای تخلفات جدید در انتصابات استانداری کردستان

تجربه سال ها پرهیز از واژگان غیرپارسی

انتقام ترامپ از رییس مجلس نمایندگان

بهره گیری درست از فضای مجازی، لازمه توفیق در جنگ رسانه ای است

سردار باقری: ادامه اشغال سرزمین های جمهوری آذربایجان برای جمهوری اسلامی ایران قابل پذیرش نیست

انتقام به سبک ترامپ؛ کاخ سفید سفرهای خارجی پلوسی را لغو کرد

زوج های خطرناک خط حمله در جام ملت های آسیا

دعوای مازندرانی ها بر سر منطقه آزاد

پشتیبان روحانیون و ارگان های انقلابی باشید

اصفهان؛ پیشتاز شهر دوستدار کودک

رتبه سوم ایران در حرکت به سمت پیر شدن

تصاویر/ اجلاس مدیران مدارس علمیه استان فارس

امام خمینی (ره) نقشه حکومت اسلامی را کارشناسانه طراحی کردند

اقدام پژوهی چگونه توانستم برنامه ای مدون برای شاداب سازی دانش آموزان در ساعت استراحت تدوین نمایم؟

تصاویر/ نشست تبیین فرایند نگارش و مزیت های نسبی سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

لزوم حضور جدی دلسوزان نظام در فضای مجازی/هجمه و حمله های دشمن در فضای مجازی نباید بی پاسخ بماند

آشتی کی روش و برانکو در ویدیو چک

آشتی کی روش و برانکو در ویدیو چک

دعوای مازندرانی ها بر سر منطقه آزاد

بعیدی نژاد: همسر زاغری برای سفر به ایران تضمین داشت اما...

ایران درپروژه های مهم علمی وفناوری اتحادیه اروپا شرکت می کند

ترامپ سفر خارجی نانسی پلوسی را لغو کرد

کنگره شهید حسین فهمیده و 300 شهید قم برپا می شود

واکنش نظام پزشکی به 2 مصوبه مالیاتی پزشکان

تصاویر/ همایش «حوزه علمیه، انقلاب اسلامی، تمدن سازی جهانی» در بجنورد

اقدام پژوهی چگونه توانستم آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آن را به هنر جویانم بشناسانم؟

فال روزانه جمعه 28 دی 1397

فارس خبر می دهد مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول

روسیه: شورای امنیت نباید درباره اعتراضات سودان تصمیم گیری کند

28 دی 1357؛ سفر جلال الدین تهرانی به پاریس برای دیدار با امام

تصاویر/ گردهمایی طلاب و فضلای استان فارس مقیم قم

بازداشت تعدادی از اعضای شورای شهر سابق اشتهارد

مصطفی حمیدی: باور کنید زنده ام! پروژه کشته سازی این بار به اسم کارگر کارخانه هپکو اراک

دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش بنام مشتی

یادواره شهدای مجتمع علمی و فرهنگی سیدالشهدا(ع) برگزار می شود

نوجوانان، حاملان مبانی قرآن هستند/ لزوم نخبه پروری جهت حضور در مسابقات

اختتامیه اولین کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک

رییس سازمان پدافند غیرعامل: می توانیم اینترنت ایرانی - اسلامی داشته باشیم

این افراد در قیامت،صورتشان همچون ماه شب چهارده، نورانی است

فرمانده فرهنگی قرارگاه عمار: هیات های مذهبی در صف مقدم مبارزه با تهدیدهای نرم دشمن هستند

واکنش بعیدی نژاد به ادعاهای همسر نازنین زاغری

حمایت نمادین مجلس نمایندگان آمریکا از تحریم ها علیه روسیه

نقش شهید نواب صفوی در ملی شدن نفت

700 کیلومتر بزرگراه در کشور افتتاح می شود

ابلاغ حکم انتصاب اعضای کمیته دائمی شورای اطلاع رسانی «مافا» قوه قضاییه

رهبر معظم انقلاب نواب صفوی را پیشاهنگ جهاد و شهادت نام برده اند/ دشمنان همواره از صلابت نواب در هراس بودند

قصه یک عکس/ 12 آیت الله منتظری: من هم یکی از مریدان آقای خامنه ای هستم

وضعیت سیل در شعیبیه تحت کنترل است/ تخلیه چند منزل در نزدیکی مسیل

دوره آموزش تخصصی استعدادهای قرآنی پسر استان مرکزی در خمین

سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،یک سند تمدنی است

بررسی و اصلاح سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت موجب ارتقای آن می شود

غرب سرنوشتی مشابه شوروی خواهد داشت

سید حسن خمینی: غرب سرنوشتی مشابه شوروی خواهد داشت

ترامپ سفرهای خارجی رییس مجلس نمایندگان را لغو کرد

نشست خبری استانداران ادوار خراسان شمالی

ناگفته هایی از زندگی صادق قطب زاده

پیام تسلیت ولایتی در پی درگذشت مرحوم اعتمادیان

لحظات برتر پوگبا در جمع شیاطین سرخ

سازش با غرب مشکل اقتصاد کشور را حل نمی کند

شاخص های توسعه در جنوب کرمان بهبود می یابد

نکوداشت سی امین سالگرد نامه امام خمینی (ره) به گورباچف

انتقام به سبک ترامپ؛ کاخ سفید سفرهای خارجی رییس مجلس نمایندگان را لغو کرد

مردم در فشار معیشت هستند/ باید تمام همت ما برای حل مشکلات باشد

لحظات برتر پوگبا در جمع شیاطین سرخ 19-2018

واکنش تند خیابانی به صحبت های جنجالی کی روش

روز پرستار تجلیل از کرامت انسانی است

شاخص های توسعه در جنوب کرمان بهبود می یابد

کاخ سفید سفر های خارجی رییس مجلس نمایندگان را لغو کرد

تصاویر/ مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی

انتقام به سبک ترامپ؛ کاخ سفید سفرهای خارجی رییس مجلس نمایندگان را لغو کرد

انتقام به سبک ترامپ

واکنش تند خیابانی به صحبت های جنجالی کی روش

روایت آیت الله نوری همدانی از دیدار شهید نواب صفوی با شاه

مصاحبه با تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیمای بویینگ 707

آیت الله وحید خراسانی: ایام فاطمیه، قم سیاه پوش شود

حرکت ما برای بهبود وضع زنان و خانواده مبتنی بر برنامه باشد

گازگرفتگی 6 عضو یک خانواده در یاسوج

تصاویر/ نشست تبیین فرایند نگارش و مزیت های نسبی سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت

مطالبات بیمه ای و سرگردانی بیماران

مطالبات بیمه ای و سرگردانی بیماران