مطالب مرتبط:
واکنش رامبد جوان به استفاده از آنتن تلویزیون برای تبلیغ نمایش های نگار جواهریان: هیچ مراوده ای با اسپانسرها ندارم
واکنش رامبد جوان به استفاده از آنتن تلویزیون برای تبلیغ نمایش های نگار جواهریان: هیچ مراوده ای با اسپانسرها ندارم
واکنش رامبد جوان به استفاده از آنتن تلویزیون برای تبلیغ نمایش های نگار جواهریان: هیچ مراوده ای با اسپانسرها ندارم
طنز جدید تلویزیون از امشب روی آنتن شبکه یک
شاهکار جدید صدا و سیما /شعر ترانه مشهور لیلا فروهر روی آنتن زنده تلویزیون
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 09:352018-10-19سياسي

اسپانسرها نباید آنتن تلویزیون را به مثابه مقاصد شخصی بدانند


مجری و تهیه کننده برنامه «زنده باد زندگی»: اخلاق میهمان داری تلویزیونی ایجاب می کند مطالبی از میهمان محرمانه و محتوایی به اجازه خودش رسانه ای شود؛ - " مجری و تهیه کننده برنامه زنده باد زندگی : اخلاق میهمان داری تلویزیونی ایجاب می کند مطالبی از میهمان محرمانه و محتوایی به اجازه خودش رسانه ای شود؛ به همین خاطر همیشه یک چیز را از میهمانان می پرسم که آیا این سوال را حتماً بپرسم یا نپرسم شعارسال:"مجری و تهیه کننده برنامه زنده باد زندگی : اخلاق میهمان داری تلویزیونی ایجاب می کند مطالبی از میهمان محرمانه و محتوایی به اجازه خودش رسانه ای شود؛ به همین خاطر همیشه یک چیز را از میهمانان می پرسم که آیا این سوال را حتماً بپرسم یا نپرسم! زنده باد زندگی نام برنامه ای است که فصل هفتم خود را پشت سر می گذارد که شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:30 صبح روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه ای که تغییر تفکر مصرف گرایی به سمت تولید را دستور کار خود دارد.

چرا که در فصل هفتم خود بر موضوع اقتصاد مقاومتی، توانمندسازی اقتصادی، معیشتی و مهارتی جامعه ایرانی متمرکز شده و راهبرد آن بررسی شرایط اقتصادی و افزایش توانمندسازی مهارتی و معیشتی همه گروه های جامعه و افزایش آگاهی مردم نسبت به توانمندی هایشان خواهد بود.

این برنامه در دوره جدید خود از بخش های مختلفی چون گفتگو با چهره های موفق در عرصه کسب و کار، مبتکران و خلاقان حوزه کارآفرینی و اشتغال زایی، گفتگوهای کارشناسی و نظرسنجی های مردمی و اجتماعی، پخش مستندهای تلویزیونی از تلاش و سخت کوشی مردم و وضعیت گذار جامعه ایرانی از ساختار اقتصادی گذشته به ساختار اقتصادی جدید، گزارش های تصویری از حرفه ها و مشاغل سراسر کشور و .

بهره می برد.

محمدجعفر خسروی تهیه کننده و مجری این برنامه سال هاست که روی آنتن حضور دارد و با صراحت کلام اجرا می کند.

همین مساله باعث شده برنامه های او چالشی شود و به مخاطب اطلاعات خوب و مفیدی ارائه کند.

خسروی معتقد است احترام گذاشتن، کم هزینه ترین رفتار اجتماعی است و مجری ملزم است به میهمان و مخاطبان برنامه احترام بگذارد.

او همچنین درباره ارتباط اسپانسرها و حامیان مالی با صداوسیما، محتوای اقتصادی و اجتماعی این برنامه و استفاده از مجری بازیگرها و بازیگر مجری ها نیز صحبت هایی با خبرنگار فرهنگی تسنیم داشت که مشروح آن را در ادامه می خوانید: تغییر تفکر جامعه از مصرف گرایی به تولیدگرایی از اهداف اصلی ماست محمدجعفر خسروی تهیه کننده زنده باد زندگی وجه تمایز این برنامه با دیگر برنامه های اجتماعی تلویزیون را در رویکرد اقتصادی برنامه دانست و تصریح کرد: زنده باد زندگی پیش از اینکه یک برنامه اجتماعی باشد، اقتصادی است، البته در کنار توجه به مسائل کارآفرینی، تولید و اقتصاد، از مسائل اجتماعی که بر همه عرصه ها تأثیر دارند نیز غافل نشده ایم.

ما سعی کرده ایم با اتکا به مفاهیم علمی انعکاس مصادیق اقتصاد اجتماعی در جامعه باشیم، میل به تولید و کار آفرینی را در جامعه افزایش دهیم و تغییر تفکر جامعه از مصرف گرایی به سمت تولید از اهداف اصلی زنده باد زندگی به حساب می آید.

زنده باد زندگی کارآفرینان موفق را به مخاطبین معرفی می کند وی در خصوص رسالت و مأموریت هر برنامه تلویزیونی، خاطرنشان کرد: برخی از برنامه ها به شکل تکلیفی و مطابق با مأموریت خاصی ساخته می شوند که از طرف شبکه برای این برنامه در نظر گرفته شده است.

طرح و قاعده زنده باد زندگی بر تبلیغ ایجاد بنگاه های اقتصادی ساده، کوچک و مردمی متمرکز شده و سعی ما نمایش توان و تلاش مردم برای تحقق تولید بیشتر و معرفی کارآفرینان موفق به مخاطبین است.

از طرفی، تغییر فرهنگ اقتصادی مردم از ثروت اندوزی به سوی کارآفرینی و اشتغال زایی نیز از دیگر اهداف برنامه زنده باد زندگی به شمار می رود.

موضوع اصلی مستندهای ما ترغیب به خرید کالای ایرانی است مجری و تهیه کننده قدیمی تلویزیون با اشاره به ارائه ایده ها و نظرات مخاطبین برنامه، گفت: بخشی از میهمانان از طریق پیامک خود را معرفی می کنند که بعد از بررسی، بخشی از آن ها برای حضور در برنامه دعوت می شوند.

به پیشنهاد مردم نسبت به دعوت از این کارآفرینان اقدام می کنیم و حتی در ساخت و تولید مستندهای معرفی کارآفرینان هم سعی کرده ایم ساده و روایی باشند.

بازتاب تلاش مردم به رغم تنگ دستی و دشواری های اقتصادی و ترغیب به خرید کالای ایرانی از موضوعات اصلی این مستندها به شمار می رود.

اشتغال هنرمندان به حرفه های مختلف بستگی به پذیرش مخاطب دارد خسروی در پاسخ به این سوال که برخی اتفاقات نادرست محتوایی و سبک برخوردی مجریان روی آنتن تلویزیون برمی گردد به اینکه بعضاً بازیگر هستند به سمت اجرا می آیند و یا تخصص لازم برای اجرا ندارند، تأکید کرد: معتقدم همه می توانند مجری باشند، اجرا با ادبیات شفاهی و تحریری، دانستنی های عمومی، زبان بدن، قدرت تحلیل سریع با استفاده از ابزار پرسش همچون یک پژوهشگر در فرآیند گفتگو مقصود برنامه را به مخاطب منتقل می کند.

اکنون مجری بازیگر و یا بازیگر مجری داریم و کنار هم قرار گرفتن این دو شغل و حرفه کاملاً مشهود است.

چرا که قائل به این نیستم که این دو حرفه مطلق هستند؛ بلکه تصورم بر این است که هر هنرمند ما می تواند در حرفه های دیگر هم اشتغال داشته باشد فقط بستگی به ضریب پذیرش مخاطب دارد.

هرکسی باید سر جای خودش باشد؛ مجری بازیگر یا بازیگر مجری؟! وی ادامه داد: به نظر می رسد، تقسیم بندی مجریان در حوزه های تخصصی مشکل را رفع نمی کند.

مهم این است که حسب ظاهر با نگاه، مجاب کننده باشیم، چون ما تأثیر ایجابی داریم.

باید ببینیم ظرفیت ها و توانایی ها چه مقدار است، ما بازی اجرا و اجرا بازی و اجراهای تخصصی داریم همه اینها یک نقطه اشتراک دارند و آن اجراست.

اگر فردی قادر به اجرای یک برنامه باشد چه بهتر که متخصص آن برنامه هم باشد.

به قولی که سر جای خودشان باشند و مهم نیست مجری بازیگر بشود یا بازیگر مجری بشود.

چرا می خواهیم به افراد یک برچسب تخصصی بزنیم؟ این مجری پیشکسوت تلویزیون در رابطه با گلایه یکسری از مجریان قدیمی رادیو و تلویزیون نسبت به حضور بازیگران در عرصه اجرا، تأکید کرد: به اعتقاد بنده بر هر تخصص و دانشی، مقدم قابلیت و تکنیک گویندگی و اجراست و به لحاظ تکنسین اجرا بایستی ابتدا مجری باشیم و بعد می توانیم متخصص در حوزه نظری و علمی باشیم.

اینکه صرف قابلیت های تخصصی نام کارشناس مجری بیاید و بعد معطوف به قابلیت اجرا شود مطمئناً به آن نقطه موردنظر نخواهد رسید.

چرا که تحت هر دانش و علمی، اجرا مناسب نیست.

از طرفی قبول ندارم یک انسان را می توان در یک حوزه محدود کرد و قابلیت های متعددی دارند.

یعنی صرف داشتن یک عنوان و برچسب تخصصی نباید آدم ها را محدود کنیم و بسیارند بازیگرانی که خواننده و مجری و نقاش بوده اند و مجریانی که بازیگری و خوشنویسی و کارگردانی هم می کنند.

بگذارید آدم ها، استعدادهای خودشان را در عالم تکنیک عرضه کنند وی اضافه کرد: نمی دانم چرا در جامعه نوعی مقاومت در برابر آدم های چند قابلیت و چند منظوره، وجود دارد؛ اتفاقاً بایستی استقبال کنیم و ایرادی هم ندارد همه این ها در حد حرفه ای هم اجرا نکنند.

واقعاً مشکلی حل نمی شود در برابر خوانندگانی که بازیگر و مجری می شوند و مجریانی که خواننده و بازیگر می شوند واکنش نشان می دهیم؟ بگذاریم آدم ها، استعدادهای خودشان را در عالم تکنیک ها و هنرهای مختلف عرضه کنند.

حالا اینکه مشکلاتی بعضاً پیش می آید و دیالوگ های نامربوط و نوع اجرای مطلوب را روی آنتن شاهد نیستیم برمی گردد به کسی که آن فرد را برای آن برنامه و گفتگو انتخاب کرده است.

چرا که با همه این اوصاف، هرکسی باید سر جای خودش باشد و متناسب با قابلیت و کارکرد خود برگزیده شود.

باید در گفتگو با میهمان برنامه از یک اندازه متعارفی، تبعیت کنیم خسروی در پاسخ به این سوال که برخی اوقات سوالات مجریان تلویزیونی، میهمانان و حتی مخاطبین را آزرده خاطر می کند، افزود: به نظرمن گفتگوهای تلویزیونی محملی است که در اندازه ای متعارف نیاز به شیرین کلامی دارد و اگر از این اندازه، افراط کنیم به گستاخی ختم می شود و باید مجریان و برنامه سازان ما بسیار به این نکته توجه کنند.

من خودم همیشه از میهمانانم سوال می کنم که این نکته و یا مسئله خاص را بپرسم یا نپرسم! شاید میهمان ما نخواهد درباره مسئله خاصی بحث کنیم و از او مطالبه ای داشته باشیم.

اخلاق میهمان داری تلویزیونی و اصول برنامه سازی می گوید که باید یکسری مسائل میهمان به صورت محرمانه بماند.

اگر در این راستا رندی صورت بگیرد خواه ناخواه میهمان هم ناگزیر بایستی پاسخ دهد، امکان دارد در این راستا گفتگوی جذابی داشته باشم اما اخلاق را رعایت نکرده ام.

در زنده باد زندگی هیچ خط قرمزی وجود ندارد وی با بیان اینکه هیچ خط قرمزی در این برنامه وجود ندارد، تاکید کرد: ما نه خط قرمز و نه هیچ اجازه مطلقی در این برنامه نداریم.

همه چیز به فراخور شرایط زمان، مکان و تحلیل تاثیر یک رفتار و پیام باید به نتیجه برسد، رفتار درست مشکلی پیش نمی آورد و باید مستند و به جا صحبت کرد.

نباید هدف را فدای حامیان مالی کرد تهیه کننده زنده باد زندگی با اشاره به اینکه اسپانسرها نباید آنتن را به مثابه مقاصد شخصی خود بدانند، تأکید کرد: می دانید که مشکل اساسی امروز رسانه ها خصوصاً تلویزیون ما تأمین منابع مالی است.

از این جهت رادیو و تلویزیون را یک پدیده گرانقیمت و پرهزینه می دانم که سال هاست هزینه های آن برعهده نظام و دولتمردان است.

تلویزیون تولیدکننده ارزش افزوده فرهنگی، هنری و مصرف کننده منابع مالی بوده و اکنون باید بخشی از منابع مالی را خودش تأمین کند.

احساس می کنم مدیران و کارکنان تلویزیون برای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی تجربه نداشته اند لذا ما در این مورد در حال انجام آزمون و خطا هستیم، نمی توانیم کل هزینه تولید را به تأمین کنندگان مالی اختصاص دهیم، البته با تأکید بر تاثیر مثبت اسپانسر در تولید برنامه ها، نباید هدف را فدای حامیان مالی کرد.

یعنی در واقع باید اسپانسرها از یک قاعده و اصول حرفه ای برنامه سازی و فیلمسازی تبعیت کنند و آنتن را به مثابه مقاصد شخصی خود ندانند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار25مهر، کدخبر: 1854930 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: برنامه - زنده باد زندگی - تلویزیون - اقتصاد - اقتصادی - مجری - اجتماعی - محمدجعفر خسروی - زندگی - برنامه زنده - جامعه - زنده - رسانه - آنتن تلویزیون - بازیگر - افزایش - ساختار - ایرانی - مردم - شبکه دو سیما - مخاطب - گفتگو - همیشه - تولید - کارآفرینی - شنبه - مصرف - سیما - جدید - چهارشنبه

آخرین اخبار سرویس:
توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

اروپایی ها باید برای صیانت از برجام گام های عملیاتی بردارند

فیلم | جلیلی : اگر غرب مرکز عالم نیست پس هفت ماه کشور را معطل اروپا برای تصویب SPV نگذارید!

فیلم | رهبر انقلاب: این حدیث درباره ی بنده و امثال بنده است!!

تصاویر/ بزرگداشت محمد علی موحد

اتاق فکر مشتر حوزه و دانشگاه تشکیل شود/ لزوم برپایی کرسی های آزاداندیشی مشترک

آخرین پژوهش های پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه شد

نقش فرزندان ایثارگر در اصلاح فرهنگ سازمانی

واکنش تند کاربران به توهین نماینده سراوان+تصاویر

ارتش به عنوان یک نیروی ولایتمدار و مردمی در قلب مردم جای دارد

استخدام مهندس عمران مسلط به مترجمی زبان آلمانی در تهران

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

تکذیب فروش زمین ستاد فرمان امام به اطلس مال

احتمال حضور نمایندگان اصفهان در جلسه علنی روز چهارشنبه

راهکارهای بهبود جایگاه علمی ایران/چرایی چاپ تعداد بالای مقاله در کشور

سرخط اخبار شرکت های هواپیمایی در هفته آخر آذر 97

توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

پایان مذاکرات حج 98 میان ایران و عربستان/تفاهم نامه حج تمتع 98 به امضا رسید

باورنکردنی ترین حوادثی که تا سال 2100 در دنیا اتفاق می افتند+ تصاویر

شوخی فتاح: قصد دارند همه مردم تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرند

نماینده مردم فریدن در گفت وگو با فارس خبر داد احتمال حضور نمایندگان اصفهان در جلسه علنی روز چهارشنبه

محمد باقر خرمشاد: انقلاب ها دارای قدرت نرم هستند

سفر رییس مجلس به هرمزگان

تقدیر رهبر انقلاب از سردار حاج علی خوش لفظ +فیلم

آیا انسان در روزی خود نقش دارد یا رزق مشیت الهی است؟

افزایش تاثیرگذاری بین المللی ایران در کنار پیشرفت نظامی

گرامیداشت هفته حمل و نقل و رانندگان

سه هزار ویلچر اهدایی رهبر معظم انقلاب به معلولان تقدیم شد

زمزمه های افزایش یارانه نقدی در بودجه سال آینده

نشست رؤسای مراکز و واحدهای جهاد دانشگاهی برگزار شد

حمایت تعجب برانگیز برخی نمایندگان از نماینده سراوان

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

نظارت شدید بر رفتار دانشجویان خلبانی ایرانی در آمریکا

آیت الله حسینی بوشهری در شام رحلت حضرت معصومه: فاصله گرفتن از اهل بیت هلاکت انسان را به دنبال دارد + تصاویر

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

با هرگونه قصور و یا تقصیر برابر قانون برخورد خواهم کرد

جانبازان 50 درصد از ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها مستثنی شدند

پدافند غیرعامل رصدخانه تهدیدات فناورانه است

اصل طلبگی یعنی تحقیق وپژوهش

مسئولین برای ریشه کن کردن بیکاری جهادی عمل کنند

مدرسه الزهرا(س) خمینی شهر میزبان یک نشست پژوهشی

الهیان:40سالگی، نشانگر بلوغ و متضمن بقای انقلاب هاست/کوهساری: هدف غایی نظام سلامت در کشورمان تحقق یافته است

رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان

فردا در زاهدان عزای عمومی اعلام شد

محتمل ترین گزینه دمکرات ها برای انتخابات 2020

«جهاد خودکفایی» در جمهوری اسلامی ایران از نیروی هوایی شروع شد

آیین شمع گردانی خادمان حرم حضرت معصومه برگزار شد

ماهیت فتنه های امروز ولایت زدایی از جامعه است

بنیاد خیریه ترامپ به دلیل فعالیت غیرقانونی تعطیل شد

رییس جمهور به آنکارا سفر می کند

ابلاغیه مقام معظم رهبری؛ یک فرصت تاریخی برای جامعه علمی کشور است

حوزه و دانشگاه از مشکلات مردم گره گشایی کنند

صیانت از انقلاب و خون شهدا تکلیف دینی و ملی است

مانور زلزله در مدرسه باقرالعلوم(ع) گراش

استاد دانشگاه: از هر 30 نفر یک نفر مهاجرت می کند

نماینده زن مجلس: نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت آمیز برخی کارمندان هستند/ یک بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه

روحانی به ترکیه سفر می کند

حضور تیم وزارت بهداشت بر بالین کودکان زاهدانی

آیا این زن، مرکل بعدی است؟ نه کاملا !

تحلیل زیباکلام از تبعات کناره گیری داماد رییس جمهور

توهین به نماینده یا توهین نماینده به مردم؟ مردم درگیر مشکلات اقتصادی، نمایندگان در خواب مسائل شخصی!

عضویت همزمان داماد طیب نیا در هیات مدیره هلدینگ تامین سرمایه امید و بیمه ملت

تازه ترین جزییات مذاکرات حج 98

کارمند گمرک پرده از ماجرای نماینده هتاک برداشت

دستور رییس جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده رود

آیین شمع گردانی خادمان حرم کریمه اهل بیت (س)

مسؤولان گفتند هیچ مدرسه نفتی در کشور وجود ندارد!

دیدارهای عراقچی در فنلاند

قاری مشهدی رکورددار کمترین مدت زمان حفظ قرآن کشور

توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

حزب نزدیک به قالیباف: جمنا اعتقادی به خردجمعی ندارد

«بنیاد خیریه» ترامپ منحل می شود

شما کشورتان را فروختید!

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 28 آذر 97

سیری در آبشار زیبا و دیدنی حسینا + فیلم

مسئولان از صبر مردم سواستفاده نکنند؛ گرانی ها را کنترل کنند

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان برای رفع گرانی تلاش کنند

هرمزگان استانی کلیدی و مهم برای ایران است

نماینده زن مجلس: نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت آمیز برخی کارمندان هستند/ یک بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می کنی؟!

حوزه و دانشگاه مکمل توسعه مسائل فرهنگی نظام هستند

ملاقات عمومی استاندار مازندران با مردم بابل

پهنای باند به چه درد من می خورد؟!

بررسی طرح صیانت از کاربران و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی مجلس

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

بررسی سؤال از وزیر دادگستری در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

آیت الله علوی: اگر مسئولان دلسوز مردم بودند، این گرانی رخ نمی داد

سندرز محتمل ترین گزینه دمکرات ها برای 2020 است

باید کاری کنیم مردم به اسلام گرایش پیدا کنند

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

هرمزگان در کانون جهت گیری های استراتژیک قرار دارد

آیین شمع گردانی خادمان حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

برگزاری همایش کریمه اهل بیت در بندرعباس

سپاه و بسیج اهل عمل در حراست از دین و نظام الهی هستند/بنیان فکری نیروهای بسیجی در شجره طیبه صالحین قوام می گیرد

مشکل کمبود داروی فاکتور 8 برطرف شده است

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان از صبر مردم سواستفاده نکنند/ اگر مسئولان کمی دلسوز بودند گرانی و مشکلات کشور رفع می شد

دیدارمعاون توسعه و فناوری رسانه ملی با نماینده ولی فقیه در استان کرمان

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

استثناهای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رییس مجلس وارد بندرعباس شد

خبر ویژه : صلاحیت شهردار رشت تأیید نشد

اسپانسرها نباید آنتن تلویزیون را به مثابه مقاصد شخصی بدانند

اسپانسرها نباید آنتن تلویزیون را به مثابه مقاصد شخصی بدانند