مطالب مرتبط:
دو تابعیتی ها در ارکان حساس نظام نفوذ کرده اند/ ماجرای اختلاس 350 میلیارد تومانی دختر آقای وزیر
ماجرای درخواست 500 میلیونی یک نماینده از ربیعی/ مقصودی: آقای ربیعی حتی یک ریال به حساب بنده و یا فردی که از سوی بنده سفارش شده باشد واریز نکرده است
ماجرای عجیب از زنده شدن نوزاد 6 ماهه در ارومیه
​فیلم های تلویزیون در تعطیلات/ همراهی «آقای آزاد» در «ماجرای نیمروز»
ماجرای کشف حجاب در دانشگاه ارومیه چه بود؟/ حراست دانشگاه: فرد متخلف اصلا دانشجو نبود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 06:152018-10-19سياسي

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه


پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ «نادر قاضی پور» نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

- پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ نادر قاضی پور نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

سید هادی بهادری دیگر نماینده ی استان آذربایجان غربی نیز بر اعمال نفوذهای قاضی پور در این شرکت صحه می گذارد و شخص نادر قاضی پور نیز ضمن ارائه ی توضیحاتی می گوید: هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است.

شعارسال": پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ نادر قاضی پور نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

سید هادی بهادری دیگر نماینده ی استان آذربایجان غربی نیز بر اعمال نفوذهای قاضی پور در این شرکت صحه می گذارد و شخص نادر قاضی پور نیز ضمن ارائه ی توضیحاتی می گوید: هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است.

با ورود اداره کل بازرسی استانداری و اداره کل اطلاعات استان آدربایجان غربی، بررسی پرونده ی مجتمع دخانیات ارومیه به عزل مرتضی مهرپور ، مدیرعامل وقت این شرکت انجامید.

بعد از او رضا خیاطی به مدت سه ماه سرپرست این مجتمع شد؛ اما در نهایت در اسفندماه سال گذشته سمیرکاظمی مدیر عامل مجتمع دخانیات ارومیه می شود.

در همان زمان و با ابقا نشدن رضا خیاطی در سمت خود، کارگران مجتمع دخانیات مدعی شدند که با اعمال نفوذ و دخالت قاضی پور، سمیر کاظمی جایگزین خیاطی شده است.

آنها گفتند: هرچند شخص جایگزین شده باب میل آقای نماینده نبود اما به ناچار آن را پذیرفت.

اما بعد از گذشت هفت ماه از مدیریت سمیر کاظمی به یک باره او عزل و مهرپور، مدیر عامل پیشین، در نوزدهم مهرماه مجددا سکان مدیریتی آنجا را به دست می گیرد.

با نصب دوباره ی مهرپور تعدادی از کارگران مجتمع دخانیات ارومیه در تماس با انصاف نیوز از اعمال نظر های نادر قاضی پور اعلام نارضایتی کردند.

آنها با عنوان اینکه آقای قاضی پور چه از جان دخانیات ارومیه می خواهد؟! گفتند: ده ماه قبل آقای مرتضی مهرپور، مدیر مجتمع دخانیات آذربایجان غربی که عامل منصوب قاضی پور بود، با پیگیری نمایندگان ارومیه و نهادهای نظارتی از جمله بازرسی استانداری آذربایجان غربی از پست خود عزل شد.

فردی بنام رضا خیاطی که مورد حمایت اکثریت کارگران بود بعنوان سرپرست مجتمع منصوب شد، علیرغم حمایت اکثر نمایندگان استان، بدلیل مخالفت قاضی پور پس ازسه ماه حکم ایشان لغو شد.

آنها افزودند: بعد از آن فردی بنام سمیرکاظمی بعنوان مدیر جدید معرفی شد.

پس از هفت ماه چون مدیر جدید نیز باب میل این نماینده ی پر سر و صدای ارومیه نبود نهایتا آقای قاضی پور با پیشنهاد سعید دهقان دخت ، یکی از عوامل خود در شرکت دخانیات، همان مدیرسابق یعنی مهرپور را بدون سروصدا بعنوان مدیر جدید منصوب کرد.

آنها همچنین گفتند: واقعا ما ناراحت هستیم که یک نماینده صرفا بخاطر اینکه عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از دخانیات ایران است، اینقدر از جایگاهش سوء استفاده و بهره برداری کند.

تمام تلاش قاضی پور در دخانیات ارومیه به قدرت رساندن مهره ها و عوامل خود از جمله سعید دهقان است که بعد از مدیر شدن مهرپور یک شبه از یک کارشناس اداری به پست مدیریت اداری و رفاه مجتمع رسیده است.

آنها می گویند: سعید دهقان لیدر اصلی اتفاقات دخانیات ارومیه و دست راست قاضی پور است.

با مدرک سیکل جذب دخانیات شده و الان میگویند فوق لیسانس گرفته است! از طرفی سال 92 زمانی که مدیر اداری مجتمع شد باید حداقل مدرکش لیسانس می بود اما آن زمان مدرک معادل فوق دیپلم داشت.

یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان غربی نیز اعمال نفوذ این نماینده را نادرست خواند.

سید هادی بهادری ، نماینده ی دیگر حوزه ی آذربایجان غربی با عنوان اینکه شخصی که یک زمانی حاشیه ای داشته است دوباره به عنوان مدیر مجموعه قرار داده شد، گفت: متاسفانه شرکت دخانیات ارومیه بیش از حد محل بازی های یکی از سیاسیون شده است.

به نظر من دخالت در آنجا که کارگاه و محل تولید است خیلی جالب نیست.

او درباره ی حضور دوباره ی مدیرعامل پیشین مجتمع دخانیات، گفت: احتمالا آقای خاک کار در جریان سابقه ی آنجا نیستند و از طرفی هم آقای ربیعی دیگر وزیر نیست و احتمالا آقای بندپی سرپرست وزارت کار زیاد در جریان مسایل این شرکت قرار ندارد؛ شاید از فقدان اطلاعات آنها استفاده شده است.

او افزود: به دور از اخلاق است که مدیر جایی را در حالی که هیچ ضعف خاصی هم نداشته باشد، بدون هیچ اطلاع و تقدیر و تشکری بردارند.

او با اشاره به دوره ای که مهرپور مدیر شرکت دخانیات کشور بود، گفت: در شرکت دخانیات ارومیه ظاهرا تخلفاتی وجود داشت که در دوره ی قبل اداره ی کل بازرسی استانداری و اداره ی کل اطلاعات در آن ورود کردند که بر اساس این تخلفات نامه ای توسط استاندار قبلی به شرکت دخانیات کشور ارسال شد و پیرو آن مسایل، تغییرات اتفاق افتاد.

او افزود: بعد از او مدتی آقای خیاطی را سرپرست گذاشتند و نهایتا آقای کاظمی را به عنوان مدیرعامل معرفی کردند.

او در سه ماهی که تصدی مدیریت شرکت دخانیات را عهده دار بود، مدیر جوان و بی حاشیه ای بود که برای کار با دستگاه های جدید هم به دوره هایی فرستاده شده بود.

البته گروه هایی بدنبال آقای خیاطی بودند و نظرشان این بود که او سابقه ی بیشتری دارد.

به هر حال مدیر قبلی مشکلی نداشت که یکباره دیدیم با رفتن آقای محمدی شمالی و آقای وزیر یک شبه آن فرد را برداشتند.

بهادری در مورد دخالت نکردن نمایندگان دیگر استان آذربایجان در این موضوع، گفت: به این دلیل که این واحد صنعتی در ارومیه و بخش خوی قرار دارد، سایر نمایندگان استان مستقیم ورود نمی کنند.

البته در نامه ی قبلی ما امضای همه ی نمایندگان را گرفتیم، اما آقای ربیعی، به دلیل اینکه حمایت خانه کارگر را از دست ندهد و این نماینده [قاضی پور] عضو خانه کارگر و فراکسیون کارگری است، سیاسی کاری کرد و آقای خیاطی را مدیر آنجا نگذاشت و در نهایت آقای کاظمی را آوردند در این پست گذاشتند.

او با توصیف فضای ایجاد شده بعد از مدیریت کاظمی در مجتمع دخانیات ارومیه گفت: به آقای کاظمی هم میدانی ندادند.

دست و پای او را بستند و گفتند برو کار کن.

او با عنوان اینکه این نماینده از تحقیق و تفحصی که از شرکت دخانیات شده است، نهایت استفاده را کرد که به مسوولان شرکت دخانیات فشار بیاورد، گفت: او به دلیل اینکه عضو فراکسیون کارگری است، ظاهرا در این قشر اثر دارد و از سویی تمام تحقیق و تفحص ها در کمیسیون صنعت و معدن بررسی می شود که تنها نماینده ی استان آذربایجان غربی عضو کمیسون صنایع و معادن فقط ایشان است و از این طریق به وزرای صنعت و کار فشار می آورد.

این نماینده ی مجلس با اظهار اینکه نمایندگان نباید در عزل و نصب های دولتی دخالت کنند، گفت: با آنها توافقاتی می کند، نتیجه توافقات این چیزی می شود که می بینید؛ از طرفی کسی که مدیر شرکت دخانیات می شود، مدیرعامل کل که نیست، مدیر مجتمع است و قدرت چندانی ندارد، اما نمی دانم چه علاقه ای هست که می خواهند نفر خودشان آنجا باشد؛ آن هم کسی که قبلا با پرونده عزل شده است.

اما نادر قاضی پور، نماینده ی مورد بحث، با عنوان اینکه هم نماینده ی مردم ارومیه و هم تنها نماینده ی استان آذربایجان غربی در کمیسون صنایع و معادن است، می گوید: شرکت دخانیات در این استان پایدار است و ساختاری قوی دارد که مورد توجه آقایان نبوده است.

ما چندین سال است فشار می آوریم تا مورد تاثیر قرار بگیرد و اخیرا هم دستگاه هایی از آلمان آورده اند اما نصب نکردند.

او افزود: هر 6 ماه یک مدیر عوض می شود، مدیری که در یک شرکت دخانیات عوض می شود مشکلاتی بر کل دخانیات کشور وارد می کند .

قاضی پور با اظهار اینکه وقتی مدیر عامل جدید شرکت دخانیات کشور آمد، مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه را عزل کرد،گفت: کسانی را سرپرست گذاشت که اهل فن و مدیر نبودند، در نتیجه کارگران اعتراض کردند و تولید خوابید.

وقتی مدیر جدید مجتمع آمد معلوم شد که مدیر قبلی مدیر با لیافت و آدم کاری بوده است.

دوباره او را بر سرکارش آوردند.

او افزود: صرفا دخالت من در شرکت دخانیات ارومیه برای تولید، آوردن دستگاه های جدید و گسترش دخانیات ارومیه است و این را وظیفه ی خود می دانم و پیگیری می کنم.

این عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات درمورد حواشی عزل مهرپور گفت: او تخلفی ندارد و برای اینکه اهداف مدیرعامل آن زمان را اجرا نکرد عزل شده بود.

او هیچ گونه تخلفی نداشت.

او افزود: از طرفی این تشکیلات حراست دارد، دادگاه دارد، وزارت صمت آن زمان نظارت می کرد الان وزارت تعاون و سازمان بازنشستگی صندوق فولاد، نظارت می کنند و همچنین بازرسی دارد؛ اگر تخلف از او دارند بدهند دادگاه پیگیری کند.

هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است او در واکنش به اینکه با اعمال نفوذ خود نیروهای خودش را با مدرک سیکل در این مجتمع دخانیات ارومیه مشغول به کار می کند، در حالی که فرزندان کارگران همان شرکت با مدرک فوق لیسانس بیکارند ، گفت: نصف رای دهندگان ارومیه به من رای داده اند و هرکس که در شرکت دخانیات است آدم من است.

بعد هم آن فوق لیسانس ها، کار یقه سفید می کنند، اما این بدبخت ها می روند آنجا کارگری می کنند.

او با عنوان اینکه ده ها و صدها نفری رابه شرکت ایران خودرو و دیگر ارگان ها معرفی کرده است و مشغول به کار شده اند، گفت: حالا یک بوکسوری که پدر و پدربزرگش در این شرکت کارگر بودند، با اینکه مقام کشوری دارد می رود آنجا کارگری می کند.

او در پایان گفت: به آن آدم هایی که با انصاف نیوز تماس گرفته اند، بگو دستگاه هایی که در حال حاضر به شرکت دخانیات آمده است با پیگیری چه کسی آمده است، آن وقت که کاری نبود و تولیدتان را صفر کرده بودند کی آنجا را راه انداخت؟! سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری خبرفوری، تاریخ انتشار25 مهر 97، کدمطلب: 646165، www.

khabarfoori.

com
کلید واژه ها: قاضی پور - دخانیات - نادر قاضی پور - آذربایجان غربی - ارومیه - قاضی - کارگران - تغییر مدیرعامل - آذربایجان - مدیر - مدیرعامل - نارضایتی - استان - نادر - شرکت دخانیات - خیاطی - مدیریت - مجلس - اداره - منصوب - مرتضی - حمایت - اطلاعات - نیوز

آخرین اخبار سرویس:
فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 28 آبان ماه 97

اعلام آمادگی یمن برای توقف حملات نظامی علیه ائتلاف سعودی

استخدام کارشناس دفتر فنی در یک شرکت معتبر در استان گلستان

استخدام کارشناس سیستم استراتژی در شرکت تدبیراسکان در تهران

استخدام کارشناس دفتر فنی در یک شرکت معتبر در ایلام

استخدام کارشناس امور مناقصات و قراردادها در یک شرکت معتبر

استخدام کارشناس مطالعات و طراحی آب و فاضلاب،کارشناس مکانیک

استخدام پشتیبان فنی شبکه آقا در شرکت صدرا گستر سیستم پایدار

استخدام بازاریاب باحقوق ثابت و پورسانت در ماکسیم شهرقدس

استخدام مهندس الکترونیک در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

کارگروه مشورتی بررسی CFT تشکیل می شود

راهکار کلیدی امام سجاد(ع) برای استجابت همه دعاهایتان

تبدیل فضا های مرده تهران به مکان اجتماعی اولویت حناچی باید باشد/ برنامه های شهردار باید مشخص شود

استخدام منشی خانم در یک شرکت مهندسین مشاور معتبر در تهران

استخدام کارمند ترخیص کار گمرکی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نماینده علمی با مزایا در یک شرکت معتبر در مشهد

استخدام iOS Developer در شرکت تجارت الکترونیک توسعه مهر شایان

دعای حضرت زهرا (سلام الله علیها) در روز دوشنبه

تعقیبات مشترکه نماز - ذکرها و سوره ها

هزینه شایعه اسارت دکتر چمران چقدر بود؟

لباس عروس از کی سفید شد؟

استخدام مهندس عمران در یک شرکت پیمانکاری در مازندران

استخدام مانورچی لکوموتیو رشته های فنی (برق - مکانیک)

استخدام منشی آشنا به نوبت دهی در کلینیک دکتر جواهریان در تهران

استخدام 3 ردیف شغلی در کلینیک دکتر جواهریان در تهران

استخدام منشی خانم در یک مرکز تخصصی مشاوره سلامت و تناسب اندام

استخدام طراح در یک مجموعه بسته بندی و کارتن سازی در تهران

استخدام بازاریاب حضوری و تلفنی با مزایا در مجتمع تبلیغات گیلان

انتشار کتاب «معناشناسی قلب در قرآن»

رونمایی از «مکتب اجتهادی آخوند خراسانی»

چه عواملی رنگ خودرو را از بین می برند؟

«سیف» به نشست دانشجویان دعوت شد

تیپ چرم «امیرحسین آرمان» در «گرگ بازی» /عکس

تصمیم نمایندگان درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان

برگزاری همایش ملی فلسفه کلام همزمان با روز جهانی فلسفه

افت اکسیژن در عمق 50 متری دریای عمان

بررسی بودجه فرهنگی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس

عناوین روزنامه های سیاسی 28 آبان 97/ اسناد پولشویی را ارائه کنید! +تصاویر

اشتباهاتی که هنگام شستشو ماشین می کنیم

واتیکان و دیپلماسی عمومی

اوقات شرعی بیست و هشتم آبان در سمنان

در راستای حمایت از صلح؛ یمن شلیک موشک و پرواز پهپاد را متوقف کرد

پور ابراهیمی به روحانی نامه زد

از علم نسب شناسی و امام زاده پژوهی چه می دانید؟

3 گروه از برادران در کلام امام صادق(ع)

فوت و فن هایی درباره نظافت خانه که باید بدانید

روایت نماینده مجلس از جلسه غیر علنی دیروز

حمید هیراد بالاخره اعتراف کرد!

تورنتو گردی «میلاد کی مرام» درکنار خانم بازیگر مهاجرت کرده/ عکس

انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است

عدم دعوت از حزب حامی روحانی به شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان

آموزش وپرورش اولویت هایش را نمی شناسد

بازتاب خبر کوهنوردی بانوان در فضای مجازی +عکس

فراز خواندنی وصیت نامه شهیدمدافع حرم+عکس

مبارزه با مواد مخدر، مسئولیت مشترک بین المللی است

مَرکب روحانی که از پل گذشته بیچاره اصلاح طلبان!(خبر ویژه)

تشریح پشت پرده تصویب قطعنامه ضدایرانی

مبارزه با مواد مخدر، مسئولیت مشترک بین المللی است

جاذبه ای به نام توالت! / عکس هایی از توالت های برتر جهان

جاذبه ای به نام توالت! / عکس هایی از توالت های برتر جهان

آخرین جزییات پرونده تجاوز به پسران نوجوان شوشتری

ماجرای مراسم جنجالی تودیع و معارفه مدیرکل پست خراسان شمالی

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

کدخدایی: در حل مشکلات فرهنگی کشور نباید صرفا به دنبال اجبار قانونی باشیم

بررسی بودجه فرهنگی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس

رویدادهای استارتاپی ماهانه در لرستان برگزار می شود

پژوهش های مستقل در مورد اقتصاد غیررسمی ایران چه می گویند؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری دولتی

کنسرت ارکستر نیلپر برگزار شد

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

مقام معظم رهبری نسبت به مشکلات خوزستان دغدغه مند هستند

به روز رسانی کتابخانه تخصصی مهدویت با 552 جلد کتاب

طلاب با چه فرآیندی «ملبس به لباس روحانیت» می شوند؟

تصاویر/ پنجمین دوره گفت وگوی ادیان؛ شیعه و ارتدکس رومانی

«سلمان خان» بازیگر مشهور هندی، به ایران می آید؟

دولت گوش هایش را بسته و سخنگو هم ندارد/چرا بنگاه ها شکست می خورند؟ /موج سواری مفسدان و اخلالگران به موازات بدعملی مدیران لیبرال

عکس:سنگ قبر شهیدی که از شما سوال می پرسد

بسیج دانشجویی گیلان خواستاررویکردعلمی شهرداری درحل مشکلات شد

کرسی فلوریدا در سنای آمریکا به نامزد جمهوریخواه رسید

روزنامه های دوشنبه 28 آبان 97

بسیج دانشجویی گیلان خواستاررویکردعلمی شهرداری درحل مشکلات شد

محل برپایی بهشت و جهنم در روز قیامت کجاست؟ / همه چیز درباره بهشت و جهنم

دستیار کی روش صدای خداداد را هم درآورد

واکنش رشیدپور به خبر نقشه برای ترور سردار سلیمانی

تشویق فرزندان 3 تا 5 برابر تذکرهای منفی باشد

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

چهار ایراد مهم شورای نگهبان به کنوانسیون CFT

بررسی طرح ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی ادامه می یابد

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

جوابیه کیش ایر

هنوز اطمینان ندارم سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران انجام شود

دانشگاه معروف نیویورک نخستین بوفه غذای حلال را ایجاد کرد

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد آموزش نظامی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد رانندگی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد اشتغال زنان

کلید شهرداری به حناچی تحویل داده شد

بازداشت چهار نفر در جریان اعتراضات هفت تپه

ایران بر همکاری های بین المللی در مبارزه با فساد تاکید کرد

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه