مطالب مرتبط:
دو تابعیتی ها در ارکان حساس نظام نفوذ کرده اند/ ماجرای اختلاس 350 میلیارد تومانی دختر آقای وزیر
ماجرای درخواست 500 میلیونی یک نماینده از ربیعی/ مقصودی: آقای ربیعی حتی یک ریال به حساب بنده و یا فردی که از سوی بنده سفارش شده باشد واریز نکرده است
ماجرای عجیب از زنده شدن نوزاد 6 ماهه در ارومیه
​فیلم های تلویزیون در تعطیلات/ همراهی «آقای آزاد» در «ماجرای نیمروز»
ماجرای کشف حجاب در دانشگاه ارومیه چه بود؟/ حراست دانشگاه: فرد متخلف اصلا دانشجو نبود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 06:152018-10-19سياسي

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه


پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ «نادر قاضی پور» نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

- پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ نادر قاضی پور نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

سید هادی بهادری دیگر نماینده ی استان آذربایجان غربی نیز بر اعمال نفوذهای قاضی پور در این شرکت صحه می گذارد و شخص نادر قاضی پور نیز ضمن ارائه ی توضیحاتی می گوید: هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است.

شعارسال": پس از تغییر مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه برخی از کارگران این شرکت از دخالت ها و اعمال نفوذ نادر قاضی پور نماینده ی مجلس در عزل و نصب های این شرکت اعلام نارضایتی کردند.

سید هادی بهادری دیگر نماینده ی استان آذربایجان غربی نیز بر اعمال نفوذهای قاضی پور در این شرکت صحه می گذارد و شخص نادر قاضی پور نیز ضمن ارائه ی توضیحاتی می گوید: هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است.

با ورود اداره کل بازرسی استانداری و اداره کل اطلاعات استان آدربایجان غربی، بررسی پرونده ی مجتمع دخانیات ارومیه به عزل مرتضی مهرپور ، مدیرعامل وقت این شرکت انجامید.

بعد از او رضا خیاطی به مدت سه ماه سرپرست این مجتمع شد؛ اما در نهایت در اسفندماه سال گذشته سمیرکاظمی مدیر عامل مجتمع دخانیات ارومیه می شود.

در همان زمان و با ابقا نشدن رضا خیاطی در سمت خود، کارگران مجتمع دخانیات مدعی شدند که با اعمال نفوذ و دخالت قاضی پور، سمیر کاظمی جایگزین خیاطی شده است.

آنها گفتند: هرچند شخص جایگزین شده باب میل آقای نماینده نبود اما به ناچار آن را پذیرفت.

اما بعد از گذشت هفت ماه از مدیریت سمیر کاظمی به یک باره او عزل و مهرپور، مدیر عامل پیشین، در نوزدهم مهرماه مجددا سکان مدیریتی آنجا را به دست می گیرد.

با نصب دوباره ی مهرپور تعدادی از کارگران مجتمع دخانیات ارومیه در تماس با انصاف نیوز از اعمال نظر های نادر قاضی پور اعلام نارضایتی کردند.

آنها با عنوان اینکه آقای قاضی پور چه از جان دخانیات ارومیه می خواهد؟! گفتند: ده ماه قبل آقای مرتضی مهرپور، مدیر مجتمع دخانیات آذربایجان غربی که عامل منصوب قاضی پور بود، با پیگیری نمایندگان ارومیه و نهادهای نظارتی از جمله بازرسی استانداری آذربایجان غربی از پست خود عزل شد.

فردی بنام رضا خیاطی که مورد حمایت اکثریت کارگران بود بعنوان سرپرست مجتمع منصوب شد، علیرغم حمایت اکثر نمایندگان استان، بدلیل مخالفت قاضی پور پس ازسه ماه حکم ایشان لغو شد.

آنها افزودند: بعد از آن فردی بنام سمیرکاظمی بعنوان مدیر جدید معرفی شد.

پس از هفت ماه چون مدیر جدید نیز باب میل این نماینده ی پر سر و صدای ارومیه نبود نهایتا آقای قاضی پور با پیشنهاد سعید دهقان دخت ، یکی از عوامل خود در شرکت دخانیات، همان مدیرسابق یعنی مهرپور را بدون سروصدا بعنوان مدیر جدید منصوب کرد.

آنها همچنین گفتند: واقعا ما ناراحت هستیم که یک نماینده صرفا بخاطر اینکه عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از دخانیات ایران است، اینقدر از جایگاهش سوء استفاده و بهره برداری کند.

تمام تلاش قاضی پور در دخانیات ارومیه به قدرت رساندن مهره ها و عوامل خود از جمله سعید دهقان است که بعد از مدیر شدن مهرپور یک شبه از یک کارشناس اداری به پست مدیریت اداری و رفاه مجتمع رسیده است.

آنها می گویند: سعید دهقان لیدر اصلی اتفاقات دخانیات ارومیه و دست راست قاضی پور است.

با مدرک سیکل جذب دخانیات شده و الان میگویند فوق لیسانس گرفته است! از طرفی سال 92 زمانی که مدیر اداری مجتمع شد باید حداقل مدرکش لیسانس می بود اما آن زمان مدرک معادل فوق دیپلم داشت.

یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان غربی نیز اعمال نفوذ این نماینده را نادرست خواند.

سید هادی بهادری ، نماینده ی دیگر حوزه ی آذربایجان غربی با عنوان اینکه شخصی که یک زمانی حاشیه ای داشته است دوباره به عنوان مدیر مجموعه قرار داده شد، گفت: متاسفانه شرکت دخانیات ارومیه بیش از حد محل بازی های یکی از سیاسیون شده است.

به نظر من دخالت در آنجا که کارگاه و محل تولید است خیلی جالب نیست.

او درباره ی حضور دوباره ی مدیرعامل پیشین مجتمع دخانیات، گفت: احتمالا آقای خاک کار در جریان سابقه ی آنجا نیستند و از طرفی هم آقای ربیعی دیگر وزیر نیست و احتمالا آقای بندپی سرپرست وزارت کار زیاد در جریان مسایل این شرکت قرار ندارد؛ شاید از فقدان اطلاعات آنها استفاده شده است.

او افزود: به دور از اخلاق است که مدیر جایی را در حالی که هیچ ضعف خاصی هم نداشته باشد، بدون هیچ اطلاع و تقدیر و تشکری بردارند.

او با اشاره به دوره ای که مهرپور مدیر شرکت دخانیات کشور بود، گفت: در شرکت دخانیات ارومیه ظاهرا تخلفاتی وجود داشت که در دوره ی قبل اداره ی کل بازرسی استانداری و اداره ی کل اطلاعات در آن ورود کردند که بر اساس این تخلفات نامه ای توسط استاندار قبلی به شرکت دخانیات کشور ارسال شد و پیرو آن مسایل، تغییرات اتفاق افتاد.

او افزود: بعد از او مدتی آقای خیاطی را سرپرست گذاشتند و نهایتا آقای کاظمی را به عنوان مدیرعامل معرفی کردند.

او در سه ماهی که تصدی مدیریت شرکت دخانیات را عهده دار بود، مدیر جوان و بی حاشیه ای بود که برای کار با دستگاه های جدید هم به دوره هایی فرستاده شده بود.

البته گروه هایی بدنبال آقای خیاطی بودند و نظرشان این بود که او سابقه ی بیشتری دارد.

به هر حال مدیر قبلی مشکلی نداشت که یکباره دیدیم با رفتن آقای محمدی شمالی و آقای وزیر یک شبه آن فرد را برداشتند.

بهادری در مورد دخالت نکردن نمایندگان دیگر استان آذربایجان در این موضوع، گفت: به این دلیل که این واحد صنعتی در ارومیه و بخش خوی قرار دارد، سایر نمایندگان استان مستقیم ورود نمی کنند.

البته در نامه ی قبلی ما امضای همه ی نمایندگان را گرفتیم، اما آقای ربیعی، به دلیل اینکه حمایت خانه کارگر را از دست ندهد و این نماینده [قاضی پور] عضو خانه کارگر و فراکسیون کارگری است، سیاسی کاری کرد و آقای خیاطی را مدیر آنجا نگذاشت و در نهایت آقای کاظمی را آوردند در این پست گذاشتند.

او با توصیف فضای ایجاد شده بعد از مدیریت کاظمی در مجتمع دخانیات ارومیه گفت: به آقای کاظمی هم میدانی ندادند.

دست و پای او را بستند و گفتند برو کار کن.

او با عنوان اینکه این نماینده از تحقیق و تفحصی که از شرکت دخانیات شده است، نهایت استفاده را کرد که به مسوولان شرکت دخانیات فشار بیاورد، گفت: او به دلیل اینکه عضو فراکسیون کارگری است، ظاهرا در این قشر اثر دارد و از سویی تمام تحقیق و تفحص ها در کمیسیون صنعت و معدن بررسی می شود که تنها نماینده ی استان آذربایجان غربی عضو کمیسون صنایع و معادن فقط ایشان است و از این طریق به وزرای صنعت و کار فشار می آورد.

این نماینده ی مجلس با اظهار اینکه نمایندگان نباید در عزل و نصب های دولتی دخالت کنند، گفت: با آنها توافقاتی می کند، نتیجه توافقات این چیزی می شود که می بینید؛ از طرفی کسی که مدیر شرکت دخانیات می شود، مدیرعامل کل که نیست، مدیر مجتمع است و قدرت چندانی ندارد، اما نمی دانم چه علاقه ای هست که می خواهند نفر خودشان آنجا باشد؛ آن هم کسی که قبلا با پرونده عزل شده است.

اما نادر قاضی پور، نماینده ی مورد بحث، با عنوان اینکه هم نماینده ی مردم ارومیه و هم تنها نماینده ی استان آذربایجان غربی در کمیسون صنایع و معادن است، می گوید: شرکت دخانیات در این استان پایدار است و ساختاری قوی دارد که مورد توجه آقایان نبوده است.

ما چندین سال است فشار می آوریم تا مورد تاثیر قرار بگیرد و اخیرا هم دستگاه هایی از آلمان آورده اند اما نصب نکردند.

او افزود: هر 6 ماه یک مدیر عوض می شود، مدیری که در یک شرکت دخانیات عوض می شود مشکلاتی بر کل دخانیات کشور وارد می کند .

قاضی پور با اظهار اینکه وقتی مدیر عامل جدید شرکت دخانیات کشور آمد، مدیرعامل مجتمع دخانیات ارومیه را عزل کرد،گفت: کسانی را سرپرست گذاشت که اهل فن و مدیر نبودند، در نتیجه کارگران اعتراض کردند و تولید خوابید.

وقتی مدیر جدید مجتمع آمد معلوم شد که مدیر قبلی مدیر با لیافت و آدم کاری بوده است.

دوباره او را بر سرکارش آوردند.

او افزود: صرفا دخالت من در شرکت دخانیات ارومیه برای تولید، آوردن دستگاه های جدید و گسترش دخانیات ارومیه است و این را وظیفه ی خود می دانم و پیگیری می کنم.

این عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات درمورد حواشی عزل مهرپور گفت: او تخلفی ندارد و برای اینکه اهداف مدیرعامل آن زمان را اجرا نکرد عزل شده بود.

او هیچ گونه تخلفی نداشت.

او افزود: از طرفی این تشکیلات حراست دارد، دادگاه دارد، وزارت صمت آن زمان نظارت می کرد الان وزارت تعاون و سازمان بازنشستگی صندوق فولاد، نظارت می کنند و همچنین بازرسی دارد؛ اگر تخلف از او دارند بدهند دادگاه پیگیری کند.

هرکس در شرکت دخانیات است آدم من است او در واکنش به اینکه با اعمال نفوذ خود نیروهای خودش را با مدرک سیکل در این مجتمع دخانیات ارومیه مشغول به کار می کند، در حالی که فرزندان کارگران همان شرکت با مدرک فوق لیسانس بیکارند ، گفت: نصف رای دهندگان ارومیه به من رای داده اند و هرکس که در شرکت دخانیات است آدم من است.

بعد هم آن فوق لیسانس ها، کار یقه سفید می کنند، اما این بدبخت ها می روند آنجا کارگری می کنند.

او با عنوان اینکه ده ها و صدها نفری رابه شرکت ایران خودرو و دیگر ارگان ها معرفی کرده است و مشغول به کار شده اند، گفت: حالا یک بوکسوری که پدر و پدربزرگش در این شرکت کارگر بودند، با اینکه مقام کشوری دارد می رود آنجا کارگری می کند.

او در پایان گفت: به آن آدم هایی که با انصاف نیوز تماس گرفته اند، بگو دستگاه هایی که در حال حاضر به شرکت دخانیات آمده است با پیگیری چه کسی آمده است، آن وقت که کاری نبود و تولیدتان را صفر کرده بودند کی آنجا را راه انداخت؟! سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری خبرفوری، تاریخ انتشار25 مهر 97، کدمطلب: 646165، www.

khabarfoori.

com
کلید واژه ها: قاضی پور - دخانیات - نادر قاضی پور - آذربایجان غربی - ارومیه - قاضی - کارگران - تغییر مدیرعامل - آذربایجان - مدیر - مدیرعامل - نارضایتی - استان - نادر - شرکت دخانیات - خیاطی - مدیریت - مجلس - اداره - منصوب - مرتضی - حمایت - اطلاعات - نیوز

آخرین اخبار سرویس:
آیا با نامزد خسیس خوشبخت می شویم؟

سلیمی نمین در گفت وگو با فارس: واکنش ها به یک نظر متفاوت درباره هاشمی نشان داد مدعیان دموکراسی دیکتاتور منش اند

رونمایی از سامانه مهربان باشیم/ راه ارتباطی با سامانه مهربان باشیم

باید از همه ظرفیت ها برای شکست کنفرانس ضد ایرانی ورشو استفاده کنیم

برترین ایمان از منظر پیامبر اسلام(ص)

اولیای دم، فرد محکوم به قصاص را در شیراز بخشیدند

ساز و کار مناسب اجرایی برای طرح استانی شدن انتخابات در نظر گرفته شود

هشدار حبیبی به غربگرایان داخلی

توضیحات معصومه ابتکار در خصوص حذف پست سازمانی «مشاور امور زنان»

توضیحات سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارش مرکز پژوهش های مجلس

«بهاره رهنما» و چالش عکس 10 سال پیش /عکس

درمان ترک خوردگی لب ها و پیشگیری از جوش زدن بدن

بسیاری اسناد شورای انقلاب فرهنگی عملی نمی شوند/ضرورت تدوین برنامه عملی برای اجرای مصوبات

نشانه هایی که بدانیم شخصی دوست مان دارد

تلاش برای ممنوعیت ذبح حلال در شهر بریتانیایی، مسلمانان را آشفته ساخت

چه کسی شهیدان بهشتی و رجایی را غسل داد؟

دولت و مجلس چه نقشه ای درباره بنزین کشیده اند؟ /مسئولان یک ماه با حقوق کارگری زندگی کنند مشکل گرانی حل می شود/تفویض اختیار به استاندار کشور را به سمت توسعه پیش می برد

سلسله مطالب فارس در باب «ولایت فقیه»/8 اصلی ترین وظیفه رهبری در نظام ولایت دینی

ذهنیت های نادرست فردی و پنداشت های نادرست اجتماعی، بیشترین زمینه ساز فساد در جامعه

کمالوندی: سیاست ها را به روز کنیم، نه اصول و ارزش ها را

برای برخورد با مافیای کنکور، اول از پول هایشان چشم پوشی کنید

از دشمنی شیطان که پنهان در سینه ها راه می یابد، بپرهیزید / برگی از نهج البلاغه

جزییاتی از سایت جدید قرارگاه پدافند هوایی در زاهدان

زیر و بم بودجه برخی دستگاه ها در سال 98

چرا بعد از 40 سالگی در برقراری ارتباط دچار مشکل می شویم؟

ایده های ست کردن لباس راه راه

اجرای برنامه های چهل سالگی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته امید به آینده»

ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

تعداد بازنشسته هایی که از رهبری مجوز گرفتند

فکر می کردم «کیهان»ی ها از مریخ آمده اند!

توصیف زیبای حضرت زهرا(س) درباره پیامبر(ص) و امام علی(ع)

آیا با نامزد خسیس خوشبخت می شویم؟

توضیحات ابتکار درباره حذف پست سازمانی «مشاور امور زنان»

مردم با آگاهی از بودجه می توانند در رفع ایرادات، به مجلس کمک کنند

توییت احمدی‎نژاد درباره مهندس بازرگان

تصاویر| شادی پس از گل یوزهای ایرانی

برای برخورد با مافیای کنکور اول از پول های شان چشم پوشی کنید

محمدرضا تاجیک: اصلاح طلبان سرشناس باید در پیشگاه تاریخ محاکمه شوند

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه 1 بهمن 97

تصویب تحقیق و تقحص از بانک شهر در کمیسیون اقتصادی مجلس

معنویت گرایی و خوش اخلاقی، ضامن استمرار زندگی زناشویی است

خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین تقدیر شد+ عکس

آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شد

پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

انفجار بمب در اطراف دمشق

شکست زودهنگام طرح ترامپ در مجلس نمایندگان

سرگرمی و طبقات اجتماعی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 1 بهمن 97

صفر تا صد یک مصاحبه جنجالی تخطئه خاطرات هاشمی رفسنجانی برای دومین بار از سوی خویینی ها

تصاویر| هواداران ایرانی در بازی ایران و عمان

منافقین را به شدت سرکوب کنید

روبات همراه کودکان و سالمندان در راه بازار

عکس های خود را به اثر هنری تبدیل کنید

چهره سیاه توزیع ناعادلانه ثروت

چرا کشور به ماهواره های بومی نیاز دارد؟

باشگاه یعنی تمرین زومبا جلوی آینه

دورنـــما

اخبار

انتقام اینترنتی خواستگار کینه جو

تعیین سرنوشت 2 لایحه FATF در مجمع تشخیص

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 1 بهمن 97

هاشمی: متاسفانه برنامه ها در ایران 100 درصد اجرایی نمی شود

عکس| افسوس سردار

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه شعر و ادبیات

توضیحات ابتکار درباره حذف پست سازمانی «مشاور امور زنان»

1 بهمن 1357؛ استعفای رییس شورای سلطنت

تصویب تحقیق و تقحص از بانک شهر در کمیسیون اقتصادی مجلس

همتی: ژاپن واردات نفت از ایران را آغاز کرد

قتل مرد عتیقه فروش به دستور همسر سوم

حوادث جهان

آرزوهای بر باد رفته

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دوباره بازداشت شدند

با سوابق مدیرعامل جدید سایپا آشنا شوید

جراحی لاغری بلای جان مادر عروس

چرا عصبانی هستیم؟

کشف باند سازمان یافته قاچاق نقره از چین

معرفی مقصران مرگ کودک گرگانی

فرم هایی که محتوا را می بلعند

«ایران» را دوست بداریم سزاوار است

خادم شریف موسیقی

چرا همین حرف ها را در 5 سال بودجه ریزی دولت رعایت نکردید؟

دقایقی پیش؛ اسماعیل بخشی دستگیر شد

دولت با شکایت از من انتقام گرفت

تصمیمات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی

اختصاصی فارس/ دقایقی پیش اسماعیل بخشی دستگیر شد

جعفری در گفت وگوی تفصیلی با فارس: مهندسی آراء با استانی شدن انتخابات/ نمی توان با اعلام واژه «بد بد» از کنار اقدامات نمایندگان گذشت

بهترین روش های کاشت مو

مشکلات برقراری ارتباط پس از 40 سالگی

همچنان میان شما هستیم

افزایش 9/5 میلیون تن تولید کشاورزی

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می شوند

«مریم معصومی» ؛متفاوت تر از همیشه

جانبازی که با مرگ و زندگی شوخی داشت!

رجبی دوانی: رد کتاب «فدک در تاریخ» رد بر عقل، فکر و فهم است

الهی خراسانی: ماجرای فدک علنی شدن یک نبرد بسیار وسیع بود

صنعت خودروی کشورمان مشکل مدیریتی دارد

5 معضل تولید

صنعت از بودجه جا ماند

10 اشکال بودجه 98

اصلاحاتی که انرژی می خواهد

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه

ماجرای اعمال نفوذ آقای نماینده در دخانیات ارومیه