مطالب مرتبط:
اشتباه غیر قابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که در سطل زباله قرار گرفت!
اشتباه غیر قابل توجیه استاد شهید چمران که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که بر روی سطل زباله قرار گرفت!
ویدئو / اعتراض دانشجویان به «اشتباه» دانشگاه آزاد
اشتباه چشمی توجیه ندارد/مقصر ناکامی های استقلال وضعیت گذشته این باشگاه است
درد کلیه؛ مشکلی که آب دانشگاه ارومیه برای دانشجویان ایجاد کرد/ 14 میلیارد تومان هزینه بهبود کیفیت آب دانشگاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 05:552018-10-19سياسي

اشتباه غیر قابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد


اواخر هفته گذشته یکی از اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز در سر سرای دانشکده، پایان نامه های دانشجویی را بر روی سطل زباله مخصوص کاغذ باطله قرار داد که با واکنش دانشجویان مواجه شد.

- برخی از دانشجویان پس از دیدن این صحنه اقدام به انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی و کانال های دانشگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز کردند و اظهار داشتند که از انجام این حرکت توهین آمیز و اشتباه از سوی یکی از اساتید دانشگاه بسیار ناراحت هستند.

شعارسال": اواخر هفته گذشته در سر سرای دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز، یکی از اساتید این دانشگاه تعدادی از پایان نامه های دانشجویی را بر روی "سطل زباله مخصوص کاغذ باطله" قرار داد.

برخی از دانشجویان پس از دیدن این صحنه اقدام به انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی و کانال های دانشگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز کردند و اظهار داشتند که از انجام این حرکت توهین آمیز و اشتباه از سوی یکی از اساتید دانشگاه بسیار ناراحت هستند.

همین موضوع ما را بر آن داشت تا با یکی از دانشجویان فعال دانشگاه شهید چمران اهواز به گفتگو بپردازیم و از جزییات این حرکت ناپسند استاد دانشگاه آگاه شویم.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز می گوید: اواخر هفته گذشته با چند دانشجوی دیگر در حال عبور از سر سرای دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز بودم و با این صحنه توهین آمیز مواجه شدم که تعدادی از پایان نامه های دانشجویی بر روی سطل زباله ای که چندین وقت است در این محل قرار دارد تا اساتید و کارکنان و دانشجویان کاغذ های باطله خود را داخل آن بیندازند، قرار داده بود.

حاصل زحمات دانشجویان بر روی سطل زباله قرار گرفت وی اضافه می کند: بروز چنین رفتاری از سوی یک استاد دانشگاه و برخوردی این چنین با حاصل زحمات یک یا چندساله دانشجو های مقطع دکترای تخصصی یا عمومی بسیار توهین آمیز است و دانشجویان از دیدن این پایان نامه ها بر روی سطل کاغذ باطله احساس خوشایندی نداشتند.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه می دهد: پس از اینکه دانشجو یان به وضوح دیدند که پایان نامه دانشجویان سال های قبل بر روی سطل زباله ای که مخصوص کاغذ باطله است، قرار داده شده تصمیم گرفتند از این صحنه عکس بگیرند و ما این تصویر را در فضای مجازی پخش کردیم و در کانال های دانشگاهی دانشگاه کار شد.

علاوه بر دانشجویان مقطع دکتری سایر دانشجویان دانشگاه نیز نسبت به این کار اشتباه استاد دانشگاه واکنش نشان دادند و از آن به عنوان اقدامی غیرقابل توجیه و ناپسند تلقی کردند.

وی ادامه می دهد: این اتفاق به من و سایر دانشجویان مقطع دکتری که در حال کار کردن بر روی پایان نامه خود هستند و قرار است ظرف چندماه آینده دفاع داشته باشند، حس خوبی القا نمی کند و با خود می گوییم قطعا تا چند ماه دیگر با پایان نامه من نیز چنین رفتاری می شود! بروز چنین رفتاری از سوی استاد دانشگاه غیرقابل توجیه است این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز با ابراز تاسف از رفتار استادی که دست به چنین کاری زده است، ادامه می دهد: این در حالی است که طبق آیین نامه پایان نامه، در دانشگاه شهید چمران اهواز نسخه کتابخانه وجود دارد و تعداد نسخی که باید صحافی و چاپ شوند، مشخص است و اساتید از این امکان برخوردارند که اگر نسخه چاپی نمی خواهند، می توانند اعلام کنند که نسخه چاپی به آن ها ارائه نشود و فایل پایان نامه از طریق ایمیل برای آن ها ارسال شود؛ بنابراین این استاد می توانست از قبل اعلام کند که نسخه چاپی به وی ارائه نشود و اگر اکنون به نسخه چاپی پایان نامه ها احتیاجی نداشته آن ها را در اختیار کتابخانه دانشگاه قرار می داد نه اینکه بر روی سطل زباله مخصوص کاغذ باطله ها می گذاشت! وی با تاکید بر اینکه قرار دادن پایان نامه ها بر روی سطل زباله چیزی جز توهین به دانشجو نیست، می گوید: بنابراین بروز چنین رفتاری از سوی استاد دانشگاه غیرقابل توجیه است و انجام این کار در دانشگاه و مقابل دیدگان دانشجویان توهین به دانشجو تلقی می شود؛ چرا که دانشجویان دانشگاه از این موضوع آگاهند که اساتید از پایان نامه ها برای دستیابی به مدارج عالی علمی خود استفاده می کنند و مراتب استادی، دانشیاری، استاد تمامی و بعضا پروفسوری را با پایان نامه های دانشجویی کسب می کنند و یکی از امتیازات ارتقای علمی اساتید تعداد پایان نامه های ارائه شده به آن ها است که استاد راهنما یا مشاور دانشجو بوده اند؛ بنابراین چنین برخوردی با این پایان نامه ها غیراصولی و توهین آمیز است.

معاونت پژوهشی دانشکده دامپزشکی قول پیگیری داد این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه می کند: انتشار این تصویر در فضای مجازی بازخورد خوبی از سوی دانشجو های دانشگاه داشت و در فاصله زمانی کمی، سریع پایان نامه ها از روی سطل زباله برداشته شدند و معاونت پژوهشی دانشگاه قول پیگیری این جریان را به دانشجو یان داد.

وی یادآور می شود: معاونت پژوهشی دانشگاه یکی از افرادی بود که نسبت به این تصویر واکنش نشان داد و پس از دیدن این عکس در شبکه های اجتماعی دانشجویان دانشگاه اعلام کرد که حتما این مسئله را پیگیری می کند و قول شناسایی و برخورد با استادی که چنین رفتاری انجام داده را به دانشجویان داد.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه می دهد: خوشبختانه معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی به قول خود عمل کرد و با وجود اینکه نتوانستند استاد خاطی را شناسایی کنند، به تمام اساتید هیات علمی تذکر دادند که در صورتی که به نسخه چاپی پایان نامه دانشجو ها احتیاج نداشتند آن ها را به کتابخانه تحویل دهند.

همه اساتید دانشگاه با پایان نامه های دانشجویان به یک شکل برخورد نمی کنند وی می گوید: البته پس از این جریان، یکی از اساتید بخش های دیگر دانشکده تصویری برای دانشجو ها ارسال کرد که در آن تصویر به وضوح نشان داده شده بود که پایان نامه های دانشجویی دانشجویان را از سال تحصیلی 71 به شکلی مرتب نگهداری کرده و هیج بی احترامی به پایان نامه های دانشجو ها نکردند و با این کار نشان دادند که همه اساتید دانشگاه با پایان نامه های دانشجویان به یک شکل برخورد نمی کنند.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز می افزاید: قطعا هیچ دانشجویی دلش نمی خواهد با پایان نامه اش چنین برخوردی شود و همین مسئله باعث شد دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به شکلی جدی پیگیر این جریان تلخ باشند؛ چرا که برخورد های این چنینی اساتید با پایان نامه های دانشجویی در شان دانشجو های دکتری نیست و امیدواریم دیگر شاهد توهین هایی از این قبیل نباشیم.

وی تاکید می کند: هدف ما از انتشار این تصویر در فضای مجازی این بود که به مطالبه دانشجو ها از اساتید در زمینه نگهداری صحیح از پایان نامه اهمیت داده شود و خوشبختانه انتشار این تصویر واکنش های خوبی از سوی دانشجو ها و معاونت پژوهشی داشته و دیگر این مسئله مدنظر ما نیست که کدام استاد چنین کاری را انجام داده و همین که این اشتباه مورد پذیرش هیات علمی قرار گرفته برای ما دانشجو ها کفایت می کند.

معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز: به هیات علمی تذکر داده شد محمدحسین راضی جلالی، معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این باره می گوید: متاسفانه یکی از اساتید دانشکده دست به چنین کاری زده بود و مشخص نیست که کدام استاد چنین کاری انجام داده، به همین خاطر تذکری کلی به هیات علمی دانشکده دادیم که اگر به نسخه چاپی پایان نامه دانشجو ها احتیاجی ندارد آن ها را به کتابخانه تحویل دهند تا در دسترس دانشجو ها و سایر اساتیدی که خواستار استفاده از آن ها هستند قرار گیرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار25 مهر 97، کدمطلب: 717821 ،www.

snn.

ir
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویان - پایان نامه - اهواز - چمران - استاد دانشگاه - شهید - شبکه های اجتماعی - زباله - اشتباه - دانشجویی - نامه - کاغذ - دامپزشکی - اجتماعی - تصاویر - واکنش - فضای مجازی - شبکه - کارکنان - مجازی - تصویر - احساس - دکتری - تصمیم - گفتگو - نشان

آخرین اخبار سرویس:
چند باور غلط حقوقی نزد عموم که ازسریال ها ایجاد شده

تولید علم؛ اولین مبنای شکل دهی تمدن اسلامی

اعتراف راننده نفتکش به عمدی بودن سانحه رانندگی منجر به فوت نوربخش شدیدا تکذیب می شود

سازمان خصوصی سازی مستندات واگذاری کشت و صنعت را ارائه کند

سالروز شکست حصر سوسنگرد

پیام تسلیت وزرا در پی درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی و معاون وی

اهمیت انتخاب استاندارتهران

آخرین اخبار از مرزبانان/دیدار روسای جمهور ایران و عراق/بررسی CFT در مجمع و اعلام مغایرتها و...

عمل لیپوساکشن کار دست زن 60 ساله داد

آمریکا مجبور به تغییر سیاست زورمدارانه خود خواهد شد

مولاوردی: پرونده دانشجویان ستاره دار بسته می شود/ در جریان نقض حقوق دانشجویان هستیم

تعطیلی های آذرماه 97

عراق مستقل و پیشرفته برای ایران بسیار مفید است/ در کنار برادران عراقی خواهیم بود

اوقات یکشنبه بیست و هفتم آبان شیراز

چرا برخی احزاب اصلاح طلب به جلسه شورای سیاست گذاری نرفتند؟

حدیث آموزنده امام جواد(ع) درباره زمان غیبت

روش های درمان عفونت و تومورهای گوش و حنجره

اوقات شرعی بیست و هفتم آبان در سمنان

استاندار قم خداحافظی کرد

دروغگو را چگونه عذاب می کنند؟

ورود مجلس به موضوع بازنشسته های وزرات راه

گزارش «تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها» مراحل پایانی را طی می کند

دلار آمریکا در ایران قوی تر از سفارتخانه برایشان کار می کند

پرونده دانشجویان ستاره دار بسته می شود/در جریان نقض حقوق دانشجویان هستیم

گاهی باید تصویر مجرم را منتشر کرد، اما کی؟!

روزنامه های یک شنبه 27 آبان 97

انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور امام زمان است

عکس/ دیدار رییس جمهور عراق با رهبر انقلاب

لزوم ایمن نگه داشتن کودکان در فضای مجازی

مظنه آپارتمان در منطقه حکیمیه

توسعه مناطق مرزی موجب کاهش پدیده قاچاق می شود

پرونده دانشجویان ستاره دار بسته می شود/در جریان نقض حقوق دانشجویان هستیم

مشهورترین القاب امام زمان (ع) کدامند؟

داماد میشل عون گره کور را باز می کند؟

گاهی باید تصویر مجرم را منتشر کرد، اما کی؟!

مأموریت «جامعه المصطفی» نشر حقایق اسلام در جهان است

مصارف عمده متانول در جهان

استفاده از متانول در بنزین بلامانع است

شرکت کشتیرانی MOL ژاپن از سفارش ساخت سه کشتی با سوخت متانول بعنوان اولین کشتی ها در نوع خود در دنیا خبر داد.

بررسی وضعیت اکتان افزاها در سبد سوخت دنیا

توقیف چند میلیون دلار بیتکوین ایرانی ها توسط دولت آمریکا

پیش بینی صفر دلار برای قیمت بیت کوین و زیر سوال رفتن شهرت پیشگو

افتتاح بلندترین سد جهان در تاجیکستان

ماموریت سفیر ایران در ترکیه پایان یافت

تاکید پتروشیمی جم بر حمایت از صنایع پایین دستی

فرماندار اصفهان استعفا کرد

فرماندار اصفهان استعفا کرد

رفقای شهرام جزایری و مهدی هاشمی برای پولشویی نگران شدند

گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است

لایحه سی اف تی شاید در مجمع تشخیص پذیرفته شود

اجرای طرح «صدف» با هدف توانمندسازی شغلی دانشجویان و فارغ التحصیلان

اصلاحات زنده است

هاشمی عضو هیات مدیره هیچ یک از شرکت های شستا نیست

خداحافظی اولین دیپلمات بازنشسته وزارت خارجه

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده ای کشاورزی منصوب شد

غیر دولتی بودن شهرداریها ظرفیت انعطاف درمدیریت شهر را بیشتر می کند

وزارت کشور حکم شهردار تهران را صادر می کند؟/ پاسخ حناچی

استاد حوزه: نباید به بهانه های مختلف به مقدسات دیگران توهین کرد

آقای ظریف! اگر حرفهای مستند دارید چرا در لفافه سخن می رانید!

نباید همه کم کاری های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت

امیر جماعت اسلامی پاکستان: جهان اسلام باید برای حل مشکلات خود متحد شود

گیلان شمس لنگرودی اش را گرامی داشت

فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی موضوعات اقتصادی

تشکیل پرونده برای تصادف نوربخش

حمله با چاقو به پزشک درمانگاهی در مشهد+ عکس

راه اندازی طرح آزمایشی غربالگری اوتیسم در ایران

آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو 100 روسی از سوی ایران

تقدیم شهید دیگری در راه حفظ امنیت مردم.

ذوالنور: اروپایی ها تعلل کند طرح قبلی مان را احیا می کنیم

توصیه جالب رهبر انقلاب درباره کتاب خوانی

چند توصیه امام عسکری(ع) به شیعیان درباره نحوه رفتار با دیگران

نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 1 تهران

کتک خوردن وریا از طارمی و سردار/عکس

در آرزوی «متن بدون غلط»

سرپرست استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

سرپرست استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

تصویر/تبریک متفاوت تولد وریا/سلطان ضربه به دو تیر، هم این تیر و هم ان تیر

کالبدشکافی فعالیت فراقانونی مهمانسراهای دولتی

با مسئولانی که بعد از 15 آذر به بازنشستگان حقوق بدهند برخورد می شود

جنایات سعودی ها در منطقه سبب هراس اروپا شد

واکنش شهردار تهران به خبر رد صلاحیتش

انتصاب سرپرست های 11 استانداری

ضرورت اجرای طرح امضای الکترونیکی برای مقابله با جعل اسناد

وزیر بهداشت: از مرحوم نوربخش نام نیک باقی ماند

فرزندان خود را برای پیوستن به حوزه علمیه تشویق کنید

اگر چشمان این دختربچه آبی بود...! +عکس

لاریجانی: ایران و عراق به هم پیوند خورده اند

رهبر انقلاب: در کنار برادران عراقی خواهیم بود

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

روایتی از نامه سرنوشت ساز رهبر انقلاب در سال 59

آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو 100 روسی از سوی ایران

فرماندهی معظم کل قوا ضوابط بازنشستگی مدیران امنیتی را تعیین می کنند

دادستان نظامی استان گلستان: اگر در اسکورت مدیران تأمین اجتماعی قصوری بوده، برخورد قاطع می کنیم/ با هیچ کس تعارف نداریم

استفاده نادرست از رسانه های نوین از عوامل افزایش اضطراب و افسردگی است

چه اعمالی انجام دهیم که حتی پس از مرگ هم پاداش بگیریم؟

تیپ بیش از حد شاد «شراره رخام» /عکس

نمایی زیبا از سد دِز/ عکس

صرف هزینه 4 میلیون دلاری برای واردات دستکش معاینه

آیا میانجی گری سازمان ملل منجر به بازگشت ثبات در لیبی می شود؟

اثرات شگرف نماز شب در کلام پیامبر اکرم(ص)

اشتباه غیر قابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد

اشتباه غیر قابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد