مطالب مرتبط:
آیت الله اعرافی در افتتاحیه چهارمین دوره طرح ملی «گفتمان»: دستیابی به علم انسانی- اسلامی نیازمند تعمیق در حوزه علوم اسلامی است
103 شرکت زیر پوشش پارک علم و فناوری کردستان فعالیت دارند
سطح نظام تصمیم گیری را با گفت وگوی ملی ارتقا دهیم/ روحانی دولت بدون اقتصاددان تشکیل داده است/ باید شاهد فاجعه انسانی در سال 97 و 98 باشیم
جنگنده جدید ایرانی 31 مرداد پروزا می کند/ سامانه موشکی پدافند هوایی «باور373» در آستانه تحویل به نیرو های مسلح/ کارهای «خوب» در حوزه مقابله با موشک های بالستیک و کروز/ پاسخ قاطع به تهدیدکنندگان امنیت
افزایش تجهیزات و نیروی انسانی در حوزه آتش نشانی، تاب آوری تهران را افزایش نمی دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 05:112018-10-19سياسي

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو ، همزمان با فعال شدن مجامع حقوق بشری سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی به رسمیت نشناختن حقوق همجنس بازی و هم صدایی همزمان یک اصلاح طلب و مجرم فتنه 88 در ایران با آنها با سید کمیل حسینی استاد دانشگاه و پژوهش گر حوزه .

- " سید کمیل حسینی متخصص جامعه و جنسیت از همجنس بازی، نحوه برخورد ادیان با آن، آغاز روند علمی سازی آن و شاخص های حقیقی پیشرفت می گوید.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو"، همزمان با فعال شدن مجامع حقوق بشری سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی به رسمیت نشناختن حقوق همجنس بازی و هم صدایی همزمان یک اصلاح طلب و مجرم فتنه 88 در ایران با آنها با سید کمیل حسینی استاد دانشگاه و پژوهش گر حوزه جنسیت و جامعه در این مورد به گفتگو پرداخته ایم.

حاصل چندین سال کار نظری و پژوهش های آقای حسینی، فعالیتی است با عنوان: جامعه جنسیت زده (sexualized society).

بعدتر همین مطالعات و دیگر کارهای پژوهشی مرتبط را به عنوان مشاور کارگردان در فیلم های مستند پشت صحنه و بازگشت گمورا مورد استفاده قرار داد.

او کارگاه ها و سخنرانی های بسیاری در دانشگاه ها و مراکز گوناگون درباره رابطه جنسیت و جامعه داشته است.

بخش اول این گفتگوی تفضیلی در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

همجنس بازی در همه ادیان و در کل تاریخ گناه و مردود بوده است یکی از مباحث در سال های اخیر که تلاش می شود با پمپاژ رسانه ای و بی تفاوت کردن توده مردم به آن، تبدیل به یک جریان تغییر در نظام اخلاقی شده و چه بسا در مواردی چالش های اجتماعی، سیاسی و حقوقی برای کشور ایجاد کند بحث به رسمیت شناختن همجنس بازی می باشد.

قطعا پرداختن به ابعاد مختلف این موضوع در حد یک مصاحبه نیست اما با توجه به شبهات فراوانی که هر روزه در رسانه های مختلف مطرح می شود خدمت شما رسیدیم تا به برخی از موضوعات و شبهات مطرح در این حوزه بپردازیم.

امکانش است در ابتدا تعریفی از همجنس بازی و مقدمه تاریخی آن بفرمایید؟ خوب اگر به صورت مختصر همجنس بازی را به میل جنسی به همجنس تعریف نماییم این امر، پدیده ای جدید و متاخر نیست و سابقه ای دیرینه و کهن دارد و حتی در متون دینی به وجود چنین موضوعی در اقوام گذشته اشاره شده است.

ذکر این نکته لازم است که وجود سابقه ای دیرینه برای پدیده ای دلیل بر مشروعیت و طبیعی بودن آن نیست کما اینکه بسیاری از جرایم که اختلافی در غیراخلاقی و انحراف آمیز بودن آنها نیست بعضا سابقه ای به درازای تاریخ دارند جرایمی مانند قتل، دزدی، روسپیگری و .

و این برآمده از اختیار انسان در انتخاب نیکی یا بدی و عمل به آن.

همجنس بازی تقریباً در تمامی جوامع مختلف بشری امری مذموم و غیرطبیعی بوده و در تمامی مذاهب الهی از آن به عنوان گناه کبیره و امری شنیع یاد شده است.

یهودیت در تورات فصل 22/18 آمده است: آن چنان که با زنان هم بستر می شوید با مردان نشوید که موجب بیزاری (خدا) است.

و در فصل 13/20 تصریح می شود: هر دوی آن ها (هم جنس گرایان زن و مرد) باید بمیرند و خونشان بر گردن خودشان است.

همچنین در تورات میشنه در خصوص ممنوعیت هم جنس بازی آمده است: هم خوابگی زنان با زنان ممنوع است.

این فعل مردمان سرزمین مصر بود که شما را به ترک آن هشدار می دهیم.

آن ها چه می کردند؟ مردان با مردان و زنان با زنان ازدواج می کردند.

آنان از درگاه خدا رانده شدند.

در سفر پیدایش 18:20 انجیل، به داستان حضرت لوط و شهر سدوم اشاره شده است که خداوند به واسطه این گناه بزرگ سرزمین شان را ویران نموده است.

همچنین در سفر پیدایش 1:24 حضرت مسیح در گفتاری به ماتیو (یکی از حواریون) اظهار می دارد که هم بستری مردان با مردان و زنان با زنان ممنوع و موجب غضب خداوند است.

در فصل رومن 1.

26 نیز آمده است که: خداوند آن ها را بخشید تا رفتارشان را عوض کنند، زیرا زنان با زنان درمی آمیختند و مردان به طرز شرم آوری به مردان گرایش داشتند و بر سرشان آمد آنچه بر اساس خطایشان بود.

و در قرآن نیز بر عذاب قوم لوط به خاطر انجام این عمل شنیع پرداخته شده است، که از روی هوس بازی مشغول این امر شنیع بودند.

اتحاد سیاسیون و دانشمندان سرمایه داری برای عادی سازی گناه همجنس بازی تجدید و عادی سازی همجنس بازی در دوره مدرن چگونه انجام شد ؟ اما بحث همجنس بازی و به رسمیت شناختن آن را می توان از پیامدهای انقلاب جنسی دهه 60 آمریکا دانست انقلابی که درباره علل ایجادش صحبت های بسیار است از تغییرات پارادایمی و گفتمانی در معنای زندگی انسان مانند فردگرایی ، لذت پرستی (منظور لذت مادی است)، آن خواهی، بی اخلاقی و پلورالیسم و .

تا نقش سوداگری با محوریت رسانه های جدید در آن و .

ولی هرچه بود این انقلاب جنسی ساختارها، نهادها، نگرش ها و مفاهیم و بسیاری چیزهای دیگر را در موضوعات مربوط به غریزه جنسی و جنسیت دگرگون ساخت و یکی از این تغییرات که در طول دهه ها ادامه داشت و همچنان نیز در جریان است نحوه نگرش به همجنس بازان است.

از نظر تاریخی جنبش حقوق همجنس بازان که با شورش استون وال در 1969آغاز شد، آغاز یک حرکت جمعی بود برای ورود هم جنس بازان به فضای اجتماعی.

در دهه ها و صده های پیشین بیشترین نگرانی فرهنگ همجنس بازانه افشا بود و آنها به شدت ترس از این داشتند تا رفتار جنسی خود را در فضای عمومی بروز دهند زیرا برای آنها پیامدهای بد بسیاری داشت، آنها برای علنی شدن نیاز به مشروعیت دینی و عرفی و یا مبنای علمی داشتند.

لذا آلفرد کینزی دست به کار شد.

او با تحقیقاتش که بسیاری از آنها بعدا زیر سوال رفت درباره همجنس خواهی نشان داد که 39% از مردان ازدواج نکرده حداقل یک تجربه همجنس بازی تا ارضا را میان نوجوانی تا پیری داشته اند.

این موضوع و مسائل دیگر دست مایه ای شد برای جنبش همجنس بازی تا انحراف خود را علنی سازند و بعد از آن کم کم فرد همجنس باز نیاز به مخفی کردن تمایل خویش نداشت و می توانست به راحتی فرآیند اعتراف و اقرار به همجنس بازی را انجام دهد.

درباره نقش کینزی و آمارسازی های او در انقلاب جنسی آمریکا مقالات و مستندات فراوانی از جمله مقاله بنده با عنوان مراقب کینزی ها باشیم وجود دارد.

بعدها وقتی کار دقیق در مورد فعالیت های به اصطلاح علمی او و پژوهشکده اش انجام شد، مشخص گردید او در مطالعاتش صرفا از مجرمان جنسی تحیق می کرده و این را در کتب و مقالات پنهان کرده است، یا از اسنادی که از پژوهشکده او به دست آمد مشخص شد او و همکارش به یک کودک 4 ساله در طول 24 ساعت 26 بار تجاوز کرده بودند! لذا باید دقت کرد که به اسم علم چه چیزی را به جوامع تحمیل کرده اند.

همجنس بازان امروزه می توانند از روابط جنسی بیشتر از هر موقع دیگری لذت ببرند.

آنها در برخی کشورها مجبور نیستند تا خود را پنهان سازند و همچنین قوانین بسیاری، از آنها حمایت می کند و حتی ازدواج آنها را به رسمیت می شناسد، و در یک برنامه ریزی منسجم هر چند وقت یکبار کشوری قانون ازدواج همجنس بازان را به رسمیت می شناسد.

نقشه به رسمیت شناختن ازدواج همجنس بازان سال 2017 شاخص های پیشرفت ایران به عنوان یک کشور با سلامت اخلاقی باید متفاوت از کشورهای صنعتی شده باشد فرآیند به رسمیت شناختن همجنس بازان از چه کشورهایی شروع شد؟ هلند اولین کشوری بود که ازدواج همجنس بازان را قانونی اعلام نمود و پس ازآن سایر کشورهای اروپایی نظیر بلژیک، دانمارک و فرانسه و در آمریکای شمالی کانادا، ازدواج همجنس بازان را صورت قانونی بخشیدند، ممکن است این کشورها پیشرفته تلقی شوند اما در مناسبات انسانی دچار عمیق ترین انحراف ها هستند.

در برخی ایالات آمریکا مانند کالیفرنیا، هاوایی و ورمونت نیز همجنس بازی منع قانونی ندارد.

در فرانسه زوج های هم جنس باز از تخفیف مالیات بر ارث استفاده می کنند و در انگلستان این زوج ها می توانند کودکان بی سرپرست را به فرزندی بپذیرند.

( البته در سال های اخیر اعتراضاتی بر ضد دادن فرزند به زوج های همجنس باز به دلیل ظلم به فرزند خوانده و محروم کردن او از مادر یا پدر صورت گرفته است.

) لذا لازم است که شاخص توسعه انسانی ما به عنوان یک امت مسلمان و صاحب تمدن از چنین کشورهایی متفاوت باشد، چرا که در حوزه سلامت اخلاق ما بسیار پیشرفته تر از کشورهای صنعتی هستیم.

فمینیست ها شالوده بنای همجنس بازی را به اسم حمایت از حقوق زن و به کام نظام سرمایه داری مستحکم کردند -آیا در شکل دهی این جریان جنبش فمینیسم هم نقش داشته است؟ بله، در شکل دهی و شتابدهی این جریان جنبش های فمینیسم نیز بر رشد و اشاعه فرهنگ همجنس بازی کمک کردند .

بررسی روند گسترش همجنس بازی زنان با وجود اقلیت بسیار ناچیز این دسته در طول تاریخ در گستره جهان حتی در داستان ها و اساطیر و.

در بعد از انقلاب جنسی آمریکا می تواند در پیدا کردن علل رشد همجنس بازی به بیان عام آن بسیار کمک کننده باشد.

برخی از نحله های فمینیسم درصدد بودند تا حذف غلبه مردان بر زنان و نیاز زنان به مردان حتی در رابطه جنسی بر استقلال جنسی آنها تأکید کنند و با به رسمیت شناساندن این استقلال راه را برای نقش آفرینی بیشتر آنان در فضای اجتماعی و فرهنگی اصرار ورزند و این ها زمینه ای را برای گسترش همجنس بازی از سوی فمینیست ها فراهم ساخت و تأکید آنها بر رهایی زنان از رو ابط دگرجنس خواهانه اتفاق افتاد اتفاقی که به وضوح در مقابل طبیعت، وضعیت جسمی و فرزند آوری و بقای نسلی بود.

به تدریج تحرکات فمینیست های لزبین به سوی ایجاد سیاست های لزبینسیم سوق یافت و سعی نمودند با اتخاذ سیاست هایی از حالت های زنانگی و مادی گرایی زنان اجتناب نمایند.

موهای کوتاه، شلوارهای جین، پوتین، تی شرت های ساده باعث رواج مد ساده پوشی در لزبین ها به خصوص در نواحی شهری گردید؛ آن ها می خواستند تا بدین صورت تبعیضات طبقاتی بین زنان را نیز محو نمایند.

در اواسط دهه 70 میلادی لزبین فمینیسم به یکی از ارکان بازوهای مؤثر تبدیل گردید.

سازمان هایی چون زنان رادیکال نیویورک و رد استاکینگز (جوراب قرمز ها) به وجود آمدند تا سیاست های مشخصی از فمینیسم رادیکال را در خصوص ازدواج و خانواده تبیین نمایند.

در این میان نویسندگان و چهره های جامعه شناسی چون شارلوت بانچ و بتی فریدان، لزبینسیم را یکی از راه های اساسی آزادی زنان از قیود خانواده و پدرسالاری می دانستند.

بانچ در مقاله خود تحت عنوان لزبین ها در طغیان چنین اظهار می دارد: لزبینسیم تهدیدی جدی علیه مردسالاری است؛ این مسئله نه فقط به خاطر داشتن روابط جنسی زنان با یک دیگر، بلکه به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی ای است که زنان برای مردان مصرف می کنند.

لزبین فمینیست ها حتی در سطوحی بالاتر کنار گذاشتن مردان از زندگی زنان را نوعی مبارزه با تبعیض نژادی، سرمایه داری و امپریالیسم جهانی تلقی نمودند و حذف مردان از خانواده را اولین پایه نفی ظلم و ستم علیه زنان از سطوح خرد تا کلان اجتماعی می دانستند.

در واقع نظام سلطه در طراحی ای پیچیده و عوام فریبانه به نوعی صحنه آرایی کرد که رفتار جنسی همجنس خواهانه تبدیل به رفتاری سیاسی بر ضد حاکمیت و قدرت شد و بسیاری از جنبش های ضد سیستم anti-system یا پادفرهنگ counter culture به انجام یا تشویق این رفتارها و یا بی تفاوتی در برابر آنها پرداختند و به نوعی مخالفت خود با نظام حاکم بر آمریکا که علی الظاهر حامی خانواده بود را به نمایش گذارند.

یعنی رفتار جنسی تبدیل به رفتار سیاسی ضد حاکمیت طرفدار خانواده شد که خود این مطلب بسیار مهمی است و توضیح فراوان دارد که بماند.


کلید واژه ها: همجنس بازی - همجنس - دانشگاه - بازی - استاد دانشگاه - جمهوری اسلامی - ایران - حسینی - جامعه - جنسی - حقوق - سازمان ملل - اصلاح طلب - حقوق بشری - خبرگزاری - تاریخ - اسلامی - کمیل - دانشجو - جمهوری - پیشرفت - نحوه برخورد - گفتگو - جرایم - ادیان - رسانه - اصلاح - پدیده - شاخص - کارگردان

آخرین اخبار سرویس:
استخدام دو نفر کارگر ساده جهت کار در آشپزخانه

اعتراض ذوالنور به اظهارات یک نماینده

استخدام پیک موتوری جهت یک رستوران در شهرک غرب تهران

وزیر علوم به دردسر اُفتاد

استخدام زیگزاگ دوز آشنا به راسته و وسط کار خانم در تهران

عکس های باورنکردنی گاه هراس انگیز از موجودات ژرفای دریا ها

استخدام نظافتچی آقا جهت کار در خوابگاه

استخدام موتور سوار جهت یک فست فود در شرق تهران

استخدام کارگر ساده جهت کافی شاپی در محدوده انقلابِ تهران

استخدام رنگ کار

هیچ راهی جز باور کردن جوانان نداریم/ نقشه تحریم علیه جمهوری اسلامی کارساز نیست

دیدار جمعی از علمای شبه قاره هند بااعضای دفتر آیت الله جوادی آملی

مصاحبه اختصاصی ایرنا با «محسن رفیق دوست»

طرح اعضای جبهه پایداری در مجلس برای استیضاح ظریف

به جای احضار علی دایی برای اختلاسگران احضاریه بفرستید

استخدام حسابدار آقا در یک شرکت معتبر در تهران

یادواره دانش آموز شهید تفرشی+ عکس

برگزاری همایش ملی مدلسازی و فناوری های جدید در مدیریت آب

نشست بررسی مشکلات حوزه آب و برق شمال استان آذربایجان غربی

دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی برگزار می شود

استاندار از مردم همدان طلب حلالیت کرد

سعیدی: ایران با تمام وجود از فلسطین حمایت می کند

تشکیل اولین جلسه کارگروه سیلاب های شهری قزوین

طرح استیضاح وزیر امور خارجه در مجلس کلید خورد

نشست بررسی مشکلات حوزه آب و برق شمال استان با حضور وزیر نیرو

سفر معاون رییس جمهور به سردشت

آغاز جشن های هفته وحدت در مهاباد

سرلشکر باقری: قابلیت های گره گشای بسیج سرمایه کشور است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه های مقام معظم رهبری است

مجمع عمومی حزب موتلفه 15 آذر برگزار می شود

چرا هر اصلاحی یک یورش محسوب می شود؟

ارائه خدمات رایگان 250 پزشک بسیجی در مساجد البرز

شب شعر بهار مهربانی در سالن همایش های برج آزادی برگزار می شود

دولت به جای حمایت به نظارت بپردازد

مهلت شرکت در جشنواره مردمی «چهل اوخان» تمدید شد

غیب پرور: بسیج آماده مقابله با محتکران است

انتخاب شهردار در جلسه ی علنی شورای شهر تهران

بیمارستانی در کرج که فقط 2 مراجعه کننده دارد!

شهردار سابق تهران: از روز اول انتصابم توپخانه ای برای انتشار دروغ شکل گرفت

انتقاد نظری از ساخت و ساز در اطراف کاخ گلستان

انتخاب حناچی توسط شورای 1000 نفره

چطور خرید بلیط قطار را به یک تجربه لذتبخش تبدیل کنیم؟

بزرگداشت مریم سعادت دربیست و پنج سالگی تئاتر کودک و نوجوان

تونل گردنه حیران امروز مسدود است

استخدام ظرفشوی جهت رستورانی واقع در تهران

هنوز خبر موثقی از صدور حکم حناچی نداریم

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت یک رستوران در تهران

ناسا گردشگران فضایی را به آسمان می برد

افزایش سطح زیر کشت زعفران در رفسنجان

استخدام کارگر ساده و ظرفشور در رستوران عربی

دست داشتن بن سلمان در ترور خاشقجی آشکار است

استخدام تالار پاسارگاد

​جمعی از بانوان در حمایت از مردم مظلوم یمن در مقابل سازمان ملل تهران تجمع کردند

تجدید میثاق بسیجیان با آرمان های امام(ره)

استخدام ظرفشوی جهت کافه رستوران در تهران

قاسمی: مردم به صحنه بیایند

استخدام حسابدار آشنا به نرم افزار برلیان در تهران

تکذیب یک خبر درباره واعظی

توصیه های امام صادق(ع) به شیعیان در برخورد با اهل تسنن

استخدام کارگر ساده جهت رستورانی در محدوده میردامادِ تهران

وعده مقتدرانه امیر ارتش

استخدام خدمتکار خانم بصورت تمام وقت در مهدکودک

استخدام حسابدار خانم جهت رستورانی در تهران

استیضاح ظریف کلید خورد

استخدام سالن کار با سابقه برای رستوران ایتالیایی در تهران

استخدام مشاور امور مهاجرت در شرکت لئونیکس

استخدام آبدارچی آقا در محدوده خیابان وزرا تهران

استخدام برشکار

استخدام نصاب در شرکت پنجره افق

واکنش رییس کمیسیون اجتماعی به دور زدن قانون توسط بازنشسته ها

لغو دو برنامه تشکل های دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر

مجمع عمومی حزب موتلفه 15 آذر برگزار می شود

گارد ساحلی در کشور ایجاد می شود

از جنگیدن با کسانی که کوچکی خود را با تهمت به بزرگان پنهان می کنند، دست بکشیم

استیضاح وزیر علوم با 100 امضا کلید خورد

سفر معاون رییس جمهور به تکاب

استخدام کارگر ساده آقا جهت همکاری در لاهیجان

بازگشایی گردنه عسل کشان در محور چهارمحال و بختیاری به مسجد سلیمان

استخدام آشپز آقا جهت همکاری در تهیه غذا در شهر لاهیجان

وزیر دفاع: شیء نورانی دیده شده در آسمان ایران نبوده است

مقام حزبی: آقای طبسی از اول با احمدی نژاد مخالف بود/ در انتخابات 88 هم به میرحسین موسوی رای داد

حناچی سرپرست شهرداری منطقه یک را منصوب کرد

برجام یکی از محورهای مذاکرت سفر وزیر خارجه انگلیس در ایران

آیا رادوشویچ می تواند جایگزین خوبی برای بیرانوند باشد؟

شهردار سابق تهران به کجا خواهد رفت؟

بهترین شهرهای ایران که این روزها باید مسافرش شوید!

حناچی باز هم پاسخگوی خبرنگاران نبود

همدلی گسترده مردم در زلزله کرمانشاه پدیده اجتماعی جدیدی است

اخبار منفی از تایید صلاحیت «حناچی» کمتر به گوش می رسد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه های مقام معظم رهبری است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه های مقام معظم رهبری است

سرلشکر باقری: قابلیت های گره گشای بسیج سرمایه کشور است

مهدی لک زایی: عرفان و فلسفه در حوزه های علمیه مهجور و غریب است

اولین رویداد استارت آپی صنایع هایتک قزوین آغاز شد

مانور فرهنگی پایگاههای بسیج خواهران خاش برگزار شد

علت یابی متروک شدن یار مهربان

همایش تصویب قانون کار در رشت

تشکیل اولین جلسه کارگروه سیلاب های شهری قزوین

عضو شورای شهر: افزایش سهم شهر تهران از درآمد مالیات بر ارزش افزوده

سفر نماینده هیات دولت به شهرستان تکاب

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم