مطالب مرتبط:
آیت الله اعرافی در افتتاحیه چهارمین دوره طرح ملی «گفتمان»: دستیابی به علم انسانی- اسلامی نیازمند تعمیق در حوزه علوم اسلامی است
103 شرکت زیر پوشش پارک علم و فناوری کردستان فعالیت دارند
سطح نظام تصمیم گیری را با گفت وگوی ملی ارتقا دهیم/ روحانی دولت بدون اقتصاددان تشکیل داده است/ باید شاهد فاجعه انسانی در سال 97 و 98 باشیم
جنگنده جدید ایرانی 31 مرداد پروزا می کند/ سامانه موشکی پدافند هوایی «باور373» در آستانه تحویل به نیرو های مسلح/ کارهای «خوب» در حوزه مقابله با موشک های بالستیک و کروز/ پاسخ قاطع به تهدیدکنندگان امنیت
افزایش تجهیزات و نیروی انسانی در حوزه آتش نشانی، تاب آوری تهران را افزایش نمی دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 05:112018-10-19سياسي

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو ، همزمان با فعال شدن مجامع حقوق بشری سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی به رسمیت نشناختن حقوق همجنس بازی و هم صدایی همزمان یک اصلاح طلب و مجرم فتنه 88 در ایران با آنها با سید کمیل حسینی استاد دانشگاه و پژوهش گر حوزه .

- " سید کمیل حسینی متخصص جامعه و جنسیت از همجنس بازی، نحوه برخورد ادیان با آن، آغاز روند علمی سازی آن و شاخص های حقیقی پیشرفت می گوید.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو"، همزمان با فعال شدن مجامع حقوق بشری سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی به رسمیت نشناختن حقوق همجنس بازی و هم صدایی همزمان یک اصلاح طلب و مجرم فتنه 88 در ایران با آنها با سید کمیل حسینی استاد دانشگاه و پژوهش گر حوزه جنسیت و جامعه در این مورد به گفتگو پرداخته ایم.

حاصل چندین سال کار نظری و پژوهش های آقای حسینی، فعالیتی است با عنوان: جامعه جنسیت زده (sexualized society).

بعدتر همین مطالعات و دیگر کارهای پژوهشی مرتبط را به عنوان مشاور کارگردان در فیلم های مستند پشت صحنه و بازگشت گمورا مورد استفاده قرار داد.

او کارگاه ها و سخنرانی های بسیاری در دانشگاه ها و مراکز گوناگون درباره رابطه جنسیت و جامعه داشته است.

بخش اول این گفتگوی تفضیلی در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

همجنس بازی در همه ادیان و در کل تاریخ گناه و مردود بوده است یکی از مباحث در سال های اخیر که تلاش می شود با پمپاژ رسانه ای و بی تفاوت کردن توده مردم به آن، تبدیل به یک جریان تغییر در نظام اخلاقی شده و چه بسا در مواردی چالش های اجتماعی، سیاسی و حقوقی برای کشور ایجاد کند بحث به رسمیت شناختن همجنس بازی می باشد.

قطعا پرداختن به ابعاد مختلف این موضوع در حد یک مصاحبه نیست اما با توجه به شبهات فراوانی که هر روزه در رسانه های مختلف مطرح می شود خدمت شما رسیدیم تا به برخی از موضوعات و شبهات مطرح در این حوزه بپردازیم.

امکانش است در ابتدا تعریفی از همجنس بازی و مقدمه تاریخی آن بفرمایید؟ خوب اگر به صورت مختصر همجنس بازی را به میل جنسی به همجنس تعریف نماییم این امر، پدیده ای جدید و متاخر نیست و سابقه ای دیرینه و کهن دارد و حتی در متون دینی به وجود چنین موضوعی در اقوام گذشته اشاره شده است.

ذکر این نکته لازم است که وجود سابقه ای دیرینه برای پدیده ای دلیل بر مشروعیت و طبیعی بودن آن نیست کما اینکه بسیاری از جرایم که اختلافی در غیراخلاقی و انحراف آمیز بودن آنها نیست بعضا سابقه ای به درازای تاریخ دارند جرایمی مانند قتل، دزدی، روسپیگری و .

و این برآمده از اختیار انسان در انتخاب نیکی یا بدی و عمل به آن.

همجنس بازی تقریباً در تمامی جوامع مختلف بشری امری مذموم و غیرطبیعی بوده و در تمامی مذاهب الهی از آن به عنوان گناه کبیره و امری شنیع یاد شده است.

یهودیت در تورات فصل 22/18 آمده است: آن چنان که با زنان هم بستر می شوید با مردان نشوید که موجب بیزاری (خدا) است.

و در فصل 13/20 تصریح می شود: هر دوی آن ها (هم جنس گرایان زن و مرد) باید بمیرند و خونشان بر گردن خودشان است.

همچنین در تورات میشنه در خصوص ممنوعیت هم جنس بازی آمده است: هم خوابگی زنان با زنان ممنوع است.

این فعل مردمان سرزمین مصر بود که شما را به ترک آن هشدار می دهیم.

آن ها چه می کردند؟ مردان با مردان و زنان با زنان ازدواج می کردند.

آنان از درگاه خدا رانده شدند.

در سفر پیدایش 18:20 انجیل، به داستان حضرت لوط و شهر سدوم اشاره شده است که خداوند به واسطه این گناه بزرگ سرزمین شان را ویران نموده است.

همچنین در سفر پیدایش 1:24 حضرت مسیح در گفتاری به ماتیو (یکی از حواریون) اظهار می دارد که هم بستری مردان با مردان و زنان با زنان ممنوع و موجب غضب خداوند است.

در فصل رومن 1.

26 نیز آمده است که: خداوند آن ها را بخشید تا رفتارشان را عوض کنند، زیرا زنان با زنان درمی آمیختند و مردان به طرز شرم آوری به مردان گرایش داشتند و بر سرشان آمد آنچه بر اساس خطایشان بود.

و در قرآن نیز بر عذاب قوم لوط به خاطر انجام این عمل شنیع پرداخته شده است، که از روی هوس بازی مشغول این امر شنیع بودند.

اتحاد سیاسیون و دانشمندان سرمایه داری برای عادی سازی گناه همجنس بازی تجدید و عادی سازی همجنس بازی در دوره مدرن چگونه انجام شد ؟ اما بحث همجنس بازی و به رسمیت شناختن آن را می توان از پیامدهای انقلاب جنسی دهه 60 آمریکا دانست انقلابی که درباره علل ایجادش صحبت های بسیار است از تغییرات پارادایمی و گفتمانی در معنای زندگی انسان مانند فردگرایی ، لذت پرستی (منظور لذت مادی است)، آن خواهی، بی اخلاقی و پلورالیسم و .

تا نقش سوداگری با محوریت رسانه های جدید در آن و .

ولی هرچه بود این انقلاب جنسی ساختارها، نهادها، نگرش ها و مفاهیم و بسیاری چیزهای دیگر را در موضوعات مربوط به غریزه جنسی و جنسیت دگرگون ساخت و یکی از این تغییرات که در طول دهه ها ادامه داشت و همچنان نیز در جریان است نحوه نگرش به همجنس بازان است.

از نظر تاریخی جنبش حقوق همجنس بازان که با شورش استون وال در 1969آغاز شد، آغاز یک حرکت جمعی بود برای ورود هم جنس بازان به فضای اجتماعی.

در دهه ها و صده های پیشین بیشترین نگرانی فرهنگ همجنس بازانه افشا بود و آنها به شدت ترس از این داشتند تا رفتار جنسی خود را در فضای عمومی بروز دهند زیرا برای آنها پیامدهای بد بسیاری داشت، آنها برای علنی شدن نیاز به مشروعیت دینی و عرفی و یا مبنای علمی داشتند.

لذا آلفرد کینزی دست به کار شد.

او با تحقیقاتش که بسیاری از آنها بعدا زیر سوال رفت درباره همجنس خواهی نشان داد که 39% از مردان ازدواج نکرده حداقل یک تجربه همجنس بازی تا ارضا را میان نوجوانی تا پیری داشته اند.

این موضوع و مسائل دیگر دست مایه ای شد برای جنبش همجنس بازی تا انحراف خود را علنی سازند و بعد از آن کم کم فرد همجنس باز نیاز به مخفی کردن تمایل خویش نداشت و می توانست به راحتی فرآیند اعتراف و اقرار به همجنس بازی را انجام دهد.

درباره نقش کینزی و آمارسازی های او در انقلاب جنسی آمریکا مقالات و مستندات فراوانی از جمله مقاله بنده با عنوان مراقب کینزی ها باشیم وجود دارد.

بعدها وقتی کار دقیق در مورد فعالیت های به اصطلاح علمی او و پژوهشکده اش انجام شد، مشخص گردید او در مطالعاتش صرفا از مجرمان جنسی تحیق می کرده و این را در کتب و مقالات پنهان کرده است، یا از اسنادی که از پژوهشکده او به دست آمد مشخص شد او و همکارش به یک کودک 4 ساله در طول 24 ساعت 26 بار تجاوز کرده بودند! لذا باید دقت کرد که به اسم علم چه چیزی را به جوامع تحمیل کرده اند.

همجنس بازان امروزه می توانند از روابط جنسی بیشتر از هر موقع دیگری لذت ببرند.

آنها در برخی کشورها مجبور نیستند تا خود را پنهان سازند و همچنین قوانین بسیاری، از آنها حمایت می کند و حتی ازدواج آنها را به رسمیت می شناسد، و در یک برنامه ریزی منسجم هر چند وقت یکبار کشوری قانون ازدواج همجنس بازان را به رسمیت می شناسد.

نقشه به رسمیت شناختن ازدواج همجنس بازان سال 2017 شاخص های پیشرفت ایران به عنوان یک کشور با سلامت اخلاقی باید متفاوت از کشورهای صنعتی شده باشد فرآیند به رسمیت شناختن همجنس بازان از چه کشورهایی شروع شد؟ هلند اولین کشوری بود که ازدواج همجنس بازان را قانونی اعلام نمود و پس ازآن سایر کشورهای اروپایی نظیر بلژیک، دانمارک و فرانسه و در آمریکای شمالی کانادا، ازدواج همجنس بازان را صورت قانونی بخشیدند، ممکن است این کشورها پیشرفته تلقی شوند اما در مناسبات انسانی دچار عمیق ترین انحراف ها هستند.

در برخی ایالات آمریکا مانند کالیفرنیا، هاوایی و ورمونت نیز همجنس بازی منع قانونی ندارد.

در فرانسه زوج های هم جنس باز از تخفیف مالیات بر ارث استفاده می کنند و در انگلستان این زوج ها می توانند کودکان بی سرپرست را به فرزندی بپذیرند.

( البته در سال های اخیر اعتراضاتی بر ضد دادن فرزند به زوج های همجنس باز به دلیل ظلم به فرزند خوانده و محروم کردن او از مادر یا پدر صورت گرفته است.

) لذا لازم است که شاخص توسعه انسانی ما به عنوان یک امت مسلمان و صاحب تمدن از چنین کشورهایی متفاوت باشد، چرا که در حوزه سلامت اخلاق ما بسیار پیشرفته تر از کشورهای صنعتی هستیم.

فمینیست ها شالوده بنای همجنس بازی را به اسم حمایت از حقوق زن و به کام نظام سرمایه داری مستحکم کردند -آیا در شکل دهی این جریان جنبش فمینیسم هم نقش داشته است؟ بله، در شکل دهی و شتابدهی این جریان جنبش های فمینیسم نیز بر رشد و اشاعه فرهنگ همجنس بازی کمک کردند .

بررسی روند گسترش همجنس بازی زنان با وجود اقلیت بسیار ناچیز این دسته در طول تاریخ در گستره جهان حتی در داستان ها و اساطیر و.

در بعد از انقلاب جنسی آمریکا می تواند در پیدا کردن علل رشد همجنس بازی به بیان عام آن بسیار کمک کننده باشد.

برخی از نحله های فمینیسم درصدد بودند تا حذف غلبه مردان بر زنان و نیاز زنان به مردان حتی در رابطه جنسی بر استقلال جنسی آنها تأکید کنند و با به رسمیت شناساندن این استقلال راه را برای نقش آفرینی بیشتر آنان در فضای اجتماعی و فرهنگی اصرار ورزند و این ها زمینه ای را برای گسترش همجنس بازی از سوی فمینیست ها فراهم ساخت و تأکید آنها بر رهایی زنان از رو ابط دگرجنس خواهانه اتفاق افتاد اتفاقی که به وضوح در مقابل طبیعت، وضعیت جسمی و فرزند آوری و بقای نسلی بود.

به تدریج تحرکات فمینیست های لزبین به سوی ایجاد سیاست های لزبینسیم سوق یافت و سعی نمودند با اتخاذ سیاست هایی از حالت های زنانگی و مادی گرایی زنان اجتناب نمایند.

موهای کوتاه، شلوارهای جین، پوتین، تی شرت های ساده باعث رواج مد ساده پوشی در لزبین ها به خصوص در نواحی شهری گردید؛ آن ها می خواستند تا بدین صورت تبعیضات طبقاتی بین زنان را نیز محو نمایند.

در اواسط دهه 70 میلادی لزبین فمینیسم به یکی از ارکان بازوهای مؤثر تبدیل گردید.

سازمان هایی چون زنان رادیکال نیویورک و رد استاکینگز (جوراب قرمز ها) به وجود آمدند تا سیاست های مشخصی از فمینیسم رادیکال را در خصوص ازدواج و خانواده تبیین نمایند.

در این میان نویسندگان و چهره های جامعه شناسی چون شارلوت بانچ و بتی فریدان، لزبینسیم را یکی از راه های اساسی آزادی زنان از قیود خانواده و پدرسالاری می دانستند.

بانچ در مقاله خود تحت عنوان لزبین ها در طغیان چنین اظهار می دارد: لزبینسیم تهدیدی جدی علیه مردسالاری است؛ این مسئله نه فقط به خاطر داشتن روابط جنسی زنان با یک دیگر، بلکه به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی ای است که زنان برای مردان مصرف می کنند.

لزبین فمینیست ها حتی در سطوحی بالاتر کنار گذاشتن مردان از زندگی زنان را نوعی مبارزه با تبعیض نژادی، سرمایه داری و امپریالیسم جهانی تلقی نمودند و حذف مردان از خانواده را اولین پایه نفی ظلم و ستم علیه زنان از سطوح خرد تا کلان اجتماعی می دانستند.

در واقع نظام سلطه در طراحی ای پیچیده و عوام فریبانه به نوعی صحنه آرایی کرد که رفتار جنسی همجنس خواهانه تبدیل به رفتاری سیاسی بر ضد حاکمیت و قدرت شد و بسیاری از جنبش های ضد سیستم anti-system یا پادفرهنگ counter culture به انجام یا تشویق این رفتارها و یا بی تفاوتی در برابر آنها پرداختند و به نوعی مخالفت خود با نظام حاکم بر آمریکا که علی الظاهر حامی خانواده بود را به نمایش گذارند.

یعنی رفتار جنسی تبدیل به رفتار سیاسی ضد حاکمیت طرفدار خانواده شد که خود این مطلب بسیار مهمی است و توضیح فراوان دارد که بماند.


کلید واژه ها: همجنس بازی - همجنس - دانشگاه - بازی - استاد دانشگاه - جمهوری اسلامی - ایران - حسینی - جامعه - جنسی - حقوق - سازمان ملل - اصلاح طلب - حقوق بشری - خبرگزاری - تاریخ - اسلامی - کمیل - دانشجو - جمهوری - پیشرفت - نحوه برخورد - گفتگو - جرایم - ادیان - رسانه - اصلاح - پدیده - شاخص - کارگردان

آخرین اخبار سرویس:
خدا علیرضا را هدیه داد و آسمانی کرد/ پایان انتظاری 30 ساله

فیلم و صوت کامل دومین مناظره زاکانی و تاج زاده با موضوع فتنه 88

مطهری: اینکه برای دست یابی به قدرت حاکمیت را زیر سوال ببریم، قابل قبول نیست/ ترسیم خطوط قرمز مصنوعی آفت انقلاب است

آیت الله آملی لاریجانی:به زودی در چهل سالگی انقلاب اسلامی عفو گسترده ای اعلام می شود

مطهری: ترسیم خطوط قرمز مصنوعی آفت انقلاب است

دهلران فرمانداری ویژه شود

رییس قوه قضاییه: به زودی عفو گسترده ای اعلام می شود| نباید قرار وثیقه سنگین صادر کرد| در زمان بررسی اعسار محکومان مالی، فرد نباید زندانی شود|دادستان ها اجازه ندهند کارخانه ای تعطیل و کارگران بیکار شوند

ارائه راهکارهای توانمندسازی دارالقرآن های سپاه و بسیج

اجرای طرح ملی «امین الاسرار» در کانون های مساجد آذربایجان غربی

ورود به حوزه های علمیه، نوعی ایثار است/ لزوم توجه به معیشت طلاب

برنامه ضربتی ناجا برای مبارزه با مواد مخدر در 98 / آمادگی برای برگزاری جشن انقلاب

همکاری سرویس امنیتی بحرین با ⁧موساد ⁩در سرکوب مردم اقدام علیه امنیت منطقه است

حمایت مجالس ایران و ارمنستان از توسعه روابط بین دو کشور

بررسی پشت پرده اهداف آمریکا از برگزاری اجلاس لهستان در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس

تسلیت ظریف به سردار سلیمانی

یکی از لوایح FATF به رییس جمهور ابلاغ شد

قدر مدارس غیردولتی را بدانیم

واکنش نمایندگان به انتشار یک کلیپ «نسبتا نامحترمانه»

بازدید رهبر انقلاب از دیوار بزرگ چین + عکس

ظریف به سرلشکر سلیمانی تسلیت گفت

استخدام شرکت گل دارو

تمدید مهلت ثبت نام در انتخابات عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش

مادر شهید زیبرم: خدا علیرضا را هدیه داد و آسمانی کرد/ پایان انتظاری 30 ساله

قدتان را با این فرمول جالب بلند کنید

گردهمایی رزمندان و پیشکسوتان دفاع مقدس در گرمسار

مداحی نگاهت رو از من نگیر با صدای سید مجید بنی فاطمه

FATF برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ شد

مرزبانان ربوده شده ایرانی در سلامت هستند

2 سال زندان تعلیقی برای متهم پرونده مرتبط با بدحجابی

آیت الله اعرافی:ماندن در نگاه های گذشته و تحقیق در آنها بدون توجه به مسائل جدید ضعف است

وزیر راه مطرح کرد مذاکره با آلمان برای رفع تحریم صنعت هوایی کشور/ پاسخ به اتهامات در شأن ما نیست

ارتقای کیفیت دروس معارف با مکمل های مجازی/ توسعه کلاس ها تا فضای مجازی

چابهار بندری رو به اقیانوس

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده

همایش آموزشی معرفتی طلایه داران محراب در مشهد برگزار شد

تقدیر از چهل خیر بمناسبت چله انقلاب در پیشوا

مردم، شهرداری و دولت سه رأس یک مثلث هستند که میتوانند اتفاقات خوبی رقم بزنند

یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور امام جمعه و فرماندار بافق برگزار شد

دشمن تلاش دارد با توطئه های مختلف مردم را در تنگنا قرار دهد

راه اندازی گشت ریلی پلیس راه آهن

آیین بزرگداشت علیرضا قزوه برگزار شد

یکی از لوایح FATF به رییس جمهور ابلاغ شد

تحول در دنیای پزشکی با اینترنت پرسرعت 5G

بنیانگذار ویکی پدیا: مبارزه با اخبار جعلی وظیفه رسانه های مسئول است

واکنش مهناز افشار به خبر حمله سگ ها به دختر 10 ساله

درخواست یک مسئول برای عدم پذیرش تابعیت مضاعف مفسدان فراری از ایران

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ شد

محقق: برکناری ام عقده گشایانه است، به کارم ادامه می دهم

تعبیر فرمانده سپاه از «تابستان داغ»

واکنش نادر طالب زاده به آزادی مرضیه هاشمی

رییس قوه قضاییه: به زودی در چهل سالگی انقلاب اسلامی عفو گسترده ای اعلام می شود

سرپرست هسته گزینش سازمان زندان ها معرفی شد

نشست شورای قضایی و اطلاع رسانی دادگستری استان تهران برگزار شد

نقش مهم رسانه در پیشرفت جوامع/ بزرگ ترین مشکل کشور سوءمدیریت است

«مینسک» میزبان کارشناسان همسود؛ بیمه مهاجرین کاری محور نشست

رییس قوه قضاییه: به زودی در چهل سالگی انقلاب اسلامی عفو گسترده ای اعلام می شود

درخواست رییس سازمان بازرسی برای عدم پذیرش تابعیت مضاعف مفسدان فراری از ایران

پروازهای فرودگاه کاشان از سر گرفته می شود

فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید اردستانی بازدید کرد

مصطفی سالاری در گیلان ماندنی شد

ارسال 17 هزار اثر به همایش کتابسال حوزه، پاسخ دندان شکن به منتقدان است

همایش کتابسال همچنان آیینه تمام نمای پژوهش‎ حوزه نیست/ توجه بیشتر به مسائل روز

گرامیداشت شهدای حادثه سقوط هواپیمای707 در تبریز

صدور مجوز 257 حزب در کشور

عکس نوشته/ آیت الله العظمی نوری همدانی: مردم طاقت ندارند چندین سال منتظر باشند

چین نگران تعرفه صادرات به اروپا

برگزاری دوره آموزش ایمنی و بهداشت ویژه کارکنان هتل لاله تهران

دوره کشوری معارف مهدویت در اهواز برگزار می شود

جماعت آموزش دیده با فرماندهی آمریکا به دنبال پروژه ای در تابستان 97 بودند / نام این پروژه «تابستان داغ» بود که شکست خورد

تامین بودجه 6 میلیارد تومانی برای سال98 توسط خیرین/ پوشش 500 نخبه در موسسه شجره طیبه

بازدید سرزده رییس کل دادگستری استان فارس از دادگاه عمومی بخش زرقان

ایران ایر هم در لیست تحریم قرار گرفته است

اختصاصی فارس جزییات نشست غیرانتخاباتی جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا/همفکری با احزاب برای تعامل های بعدی

جنیدی: محتوای نامه وزرا به رهبری درباره ی FATF محرمانه است

سردار جعفری: آمریکا «پشتیبان و فرمانده» پروژه تابستان داغ بود

تیراندازی های امروز مربوط به رزمایش نیروهای مسلح است

همکاری سرویس امنیتی بحرین با ⁧موساد ⁩در سرکوب مردم اقدام علیه امنیت منطقه است

گوایدو: من رییس جمهور ونزوئلا هستم | ناآرامی و 14 کشته

برگزاری همایش گروه های سرود کانون های مساجد لرستان

صدور مجوز 275 حزب در کشور

ساده زیستی، همسرداری و مادری حضرت زهرا(س) الگوی زندگی قرآنی است

نشست پژوهشی مبانی قرآنی انقلاب اسلامی

FATF برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ شد

ورژن جدید «برنده باش» در راه است!

گزارش تفصیلی از کرسی هم اندیشی« آسیب شناسی قوه مقننه ایران از منظر اقتصاد سیاسی»

با لباس اتو کشیده و نگاه غرب گرایانه نمی توان کشور را جهادی مدیریت کرد

راه اندازی خطوط هایپرلوپ تا سال 2020

قیمت آپارتمان در منطقه 5 تهران

دعوت گروه خودروسازی سایپا از مشتریان برای حل مشکلات

برخی از جزییات رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران

نشست جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا برگزار شد

به زودی در چهل سالگی انقلاب اسلامی عفو گسترده ای اعلام می شود/ «معیشت مردم»، مرکز اصلی حملات دشمن است/ روسای دادگستری و دادستان ها از تعطیلی کارخانه ها جلوگیری کنند

یکی از لوایح FATF برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ شد

ظریف درگذشت مادر همسر سرلشکر سلیمانی را تسلیت گفت

بی دعوت

8 هزار برنامه بزرگداشت چهل سالگی انقلاب در یزد اجرا می شود

نماز را به امری خصوصی و فردی تبدیل کردیم

فقرزدایی باید به صورت جدی در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد

حزب، حلقه مفقوده توسعه سیاسی است

آمریکایی ها قبل از انقلاب از ایران حق توحش می گرفتند

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم