مطالب مرتبط:
یکجانبه گرایی به صلح منجر نمی شود
ایران نقش مهمی در راستای ترویج صلح به ویژه در منطقه دارد
مقابله واشنگتن با پکن صلح و ثبات جهان را به خطر می اندازد
42 درصد پرونده های کرمان به صلح و سازش انجامید
تروریسم و افراط گرایی تهدیدی جدی در صلح و امنیت بین المللی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 23:302018-10-18بين الملل

یکجانبه گرایی به صلح منجر نمی شود


نیویورک- ایرنا- اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به جز آمریکا، حل مساله فلسطین را عامل اصلی کاهش تنش در خاورمیانه دانستند و با قرائت های مختلف تاکید کردند یکجانبه گرایی هیچگاه به صلح منجر نخواهد شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، ما ژائوشو نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع فلسطین برگزار شد، تنها راه حل مساله فلسطین را راه حل دو کشور دانست که باید بر اساس نقشه راه و گفت وگوهای سیاسی میان دو طرف بر اساس قطعنامه های شورای امنیت دنبال شود.

وی با استناد به قطعنامه 2234 این شورا خواستار توقف شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و همچنین پایان دادن به خشونت علیه شهروندان فلسطینی شد.

نماینده چین در سازمان ملل متحد ادامه داد: بازیگران مهمی که در خاورمیانه حضور دارند باید نقش سازنده ای در این زمینه ایفا کنند.

آنها باید از افزایش تنش میان فلسطین و اسراییل خودداری و در روند آشتی درونی فلسطین تسریع کنند.

ژائوشو وضعیت نهایی قدس را برای صلح و ثبات منطقه ای و حل این بحران مهم دانست و گفت: همه طرف ها از هرگونه اقدامی که منجر به افزایش درگیری شود، خودداری کنند.

وی تصریح کرد: چین از دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی براساس مرزهای 1967 با داشتن حاکمیت و استقلال حمایت می کند و همچنان نقش خود را در سوق دادن به روند صلح خاورمیانه به سوی پیشرفت ادامه می دهد.

نماینده چین در سازمان ملل متحد با بیان اینکه آژانس امداد و اشتغال سازمان ملل متحد (آنروا) نقش مهمی در ارائه آموزش، بهداشت و سایر خدمات اساسی به 5.

3 میلیون پناهنده فلسطینی ایفا می کند، افزود: در طول 30 سال گذشته همواره به آنروا کمک کرده ایم و از سال گذشته نیز این کمک ها را افزایش داده ایم.

**کویت:نیروهای اشغالگر خارج شوندمنصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل متحد هم با اشاره به هفتاد و سومین نشست عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و پشتیبانی آنها از مردم فلسطین، گفت این یک پیام به نیروی اشغالگر بود تا نقض اساسی ترین مقررات قوانین بین المللی را متوقف کنند و به آنها احترام بگذارند.

وی با تاکید بر کمک به آنروا گفت کویت تصمیم گرفته است 42 میلیون دلار اضافی به این آژانس کمک کند.

نماینده کویت در سازمان ملل متحد با انتقاد از بی توجهی رژیم اشغالگر به خواست جامعه بین المللی اظهار کرد: ظاهرا این پیام ها هیچ نتیجه ای نداشته است چرا که نیروهای اشغالگر به نقض عمیق و سیستماتیک حقوق بشر بین المللی و قوانین بین المللی بشر دوستانه ادامه می دهند.

العتیبی تصریح کرد: این نیروهای اشغالگر از نیروی نظامی خود بیش از حد علیه فلسطینیان معترض در راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت که از ماه مارس آغاز شد، استفاده کردند.

وی تاکید کرد : نیروهای اشغالگر باید سریعا از مناطق اشغالی خارج شوند و فلسطینی ها باید حق داشته باشند تا دولت مستقل خود را به پایتختی قدس شرقی بنا کنند.

**روسیه:یکجانبه گرایی به صلح منجر نمی شودواسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد هم ثبیت وضعیت در منطقه را نیازمند راه حل بلند مدت و درست برای مساله فلسطین مشروط کرد و گفت: فقدان پیشرفت در روند سیاسی خللی ایجاد کرده است که با خشونت، گام های یک طرفه و سخنان تحریک آمیز پر شده است.

وی افزود: واقعیت این است که تمام مشکلات قدیمی، از جمله فعالیت های شهرک سازی، حل مساله را مشکل کرده اند؛ سوء تفاهم و بی اعتمادی رو به رشد است و احتمال پیگیری مذاکرات را تضعیف می کند.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر لزوم کمک به آنروا که فعالیت های آن نقش مهمی در ثبات دارد، گفت: این آژانس برای ده ها سال است که تسهیل کننده امور پناهندگان فلسطینی در غزه و کشورهای خاورمیانه بوده است.

ما به یاد می آوریم که مشکلات پناهندگان باید موضوع گفت وگوی فلسطین و اسراییل باشد؛ نه موضوع تصمیم گیری های خودسرانه.

نبنزیا افزود: در شرایط کنونی تلاش های فوری برای احیای روند سیاسی میان فلسطینی ها و اسراییلی ها بر اساس قوانین بین المللی شناخته شده لازم است که شامل اجرای راه حل دو کشور در نتیجه مذاکرات مستقیم می شود.

وی با انتقاد از سیاست های یکجانبه آمریکا تاکید کرد: گام های یکجانبه قادر به دستیابی به صلح مستمر و پایدار با هدف تحقق آرمان های ملت فلسطین و تقویت امنیت اسراییل نیست.

برای این منظور، ما پیشنهاد برگزاری نشستی در روسیه بین رهبران فلسطین و اسراییل را دادیم.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه روسیه همچنان به موضع اصولی خود در حفظ و توسعه روابط با تمام طرف ها در یک برنامه مثبت پایبند خواهد ماند، اظهار کرد: پیشرفت در حل بحران های شدید خاورمیانه و شمال آفریقا می تواند تنها در چارچوب همکاری گسترده و احترام به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی میسر شود.

نبنزیا به مساله سوریه هم اشاره کرد و ادامه داد: اقدامات مشترک کشورهای ضمانت کننده روند آستانه در عمل ثابت کرد که بر خلاف تفاوت ها، ایجاد دیدگاه مشترک در مورد حل و فصل سوریه امکان پذیر است.

آماده تعامل با هر کسی هستیم که با این فرایند سازگاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما متقاعد شده ایم که با هم می توانیم برای جلوگیری از خونریزی در یمن، ثبات در لیبی، حمایت از عادی سازی در عراق و جلوگیری از بحران های دیگر تلاش کنیم.

کشورهای منطقه دارای یک پتانسیل غنی فرهنگی، انسانی، طبیعی، به منظور توسعه و حتی شکوفایی هستند اما این ظرفیت تنها زمانی فعال می شود که دخالت در امور داخلی منطقه متوقف شود.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد تقویت فضای کلی اعتماد را کلید مشترک حل بحران های منطقه دانست و تاکید کرد: این مساله در رابطه بین کشورهای عربی، اسراییل و ایران اهمیت کلیدی دارد.

به یاد بیاورید که در قطعنامه 598 سال 1988 شورای امنیت به دبیرکل دستور داد تا با طرف های منطقه ای در زمینه اقدامات تقویت امنیت و ثبات در منطقه کار کنند.

نبنزیا تصریح کرد: این یک درخواست مشکلی است اما کار در این جهت باید آغاز شود و ما آماده هستیم که در ارتباط با شرکای منطقه ای خود، همه کمک های لازم را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی مشارکت کشورهای منطقه برای تقویت امنیت در خلیج فارس را ضروری دانست و گفت: در تمام این زمینه ها و دیگر جنبه ها، روسیه آماده است با همکاری شرکای علاقمند، به شیوه ای باز و بی طرفانه کار کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد، تنها نمایندگان آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سیاست های یکجانبه خود اصرار داشتند و مابقی اعضا، لزوم توجه به قطعنامه های شورای امنیت، پرهیز از یکجانبه گرایی، تاکید بر راه حل دو دولت به پایتختی قدس و لزوم کمک به آنروا تاکید کردند.


کلید واژه ها: سازمان ملل متحد - سازمان ملل - فلسطین - بین المللی - شورای امنیت - خاورمیانه - شورای امنیت سازمان ملل متحد - مجمع عمومی سازمان ملل متحد - شورای امنیت سازمان ملل - مجمع عمومی سازمان ملل - افزایش - شورا - کویت - سرزمین های اشغالی - امنیت - شورای - فلسطینی - رژیم صهیونیستی - قوانین - آژانس - صهیونیستی - پیام - رژیم - بازیگران - حقوق بشر - اسراییل - پناهنده - خبرنگار - استقلال - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
دینار جای دلار را در مبادلات با عراق می گیرد

فروپاشی استراتژی ترامپ علیه ایران و خاورمیانه/ رییس جمهور آمریکا نمی تواند بن سلمان را از «جنایت قرن» تبرئه کند/ دوستان ولیعهد عربستان او را تنها می گذارند

1352 کشته و مفقود در آتش سوزی کالیفرنیا+ تصاویر

جشن روز «سینترکلاس» در لاهه ؛ ساحل اسخیفنینگن - هلند

موگرینی: ریاض درباره قتل خاشقچی روشنگری کند/ به دقت نتیجه تحقیقات را زیرنظر خواهیم داشت

احتمالا برخی اجزای جسد خاشقجی به عربستان منتقل شده است

هیئت بلندپایه ای از پارلمان اردن عازم دمشق می شود

دستاور آمریکا بعد از 11 سپتامبر: 6 تریلیون دلار هزینه و نیم میلیون کشته

کودکان در کابُل به ردیاب مجهز می شوند

سوریه از هر اقدامی برای بازگشایی سفارتخانه ها استقبال می کند

26 هزار پناهنده طی یکسال گذشته از ترکیه به افغانستان باز گشته اند

خشم اردنی ها از عادی سازی روابط: امان، تل آویو نیست

ترامپ: مسئول قتل خاشقجی تا 2 روز دیگر مشخص می‎شود

تصاویر ماهواره ای از تخریب گسترده جنگل های آمریکا

مرزهای مشترک عراق و سوریه کاملا امن است

روابط قاهره- دمشق خوب است

راکتی که صهیونیست ها از ترس آن مجبور به پذیرش آتش بس شدند

آزمایش قوی ترین موشک هسته ای جهان + فیلم

سخنگوی بوکوحرام کشته شد

پیام رییس جمهور عراق برای ایران

تظاهرات گسترده لندنی ها در اعتراض به ریاضت اقتصادی و نژادپرستی

آشنایی با خبرگزاری کاتالان

ولیعهد سعودی مسوول قتل جمال خاشقجی است

دولت اسراییل در آستانه سقوط قرار گرفت؛ احتمال برگزاری انتخابات زودرس در مارس / رایزنی نتانیاهو با وزیر دارایی برای حفظ ائتلاف

موگرینی: ریاض درباره قتل خاشقچی روشنگری کند/ به دقت نتیجه تحقیقات را زیرنظر خواهیم داشت / سعودی باید موازینی را اعمال کند تا واقعه ای مشابه تکرار نشود

رژیم صهیونیستی؛ منبع شرارت و ناامنی در منطقه

خودروی سمند به جمهوری آذربایجان رفت

ایجاد زلزله سیاسی برای رژیم صهیونیستی با پاسخ راکتی فلسطینی ها / چرا نتانیاهو راضی به برگزاری انتخابات زود هنگام نیست؟

روی آوردن صهیونیستها به سیاست ترور بعد از شکست در میدان نبرد

هلاکت شماری از تروریست های داعشی در دیالی

انتقاد روسیه از طرح سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه

ریاض درباره جنایت وحشتناک قتل خاشقچی روشنگری کند

نگرانی نتانیاهو از تأثیر منفی طرح صلح ترامپ بر جایگاه حزب لیکود

بنت: دولتی وجود ندارد؛ زمان انتخابات زود هنگام فرا رسیده است

توییتر:: از آتش سوزی آمریکا خوشحالید

حماس آبرویی برای اسراییل باقی نگذاشته است

دفاع از رویکرد تهاجمی افغانستان در برابر طالبان

رژیم سعودی ابزار توحش خود را از شمشیر به اره تغییر داده است

فیصل مقداد: از بازگشایی سفارت های عربی در دمشق استقبال می کنیم

دانفورد: غول های فناوری باید با پنتاگون همکاری کنند

تظاهرات فرانسوی ها در حمایت از فلسطین

نویسنده فلسطینی: حمایت حزب الله موجب تقویت جبهه فلسطین شد

موشک جواب موشک، کارآمدترین راهبرد در نبرد با صهیونیست هااست

ترامپ: زمان مناسبی برای تعطیلی دولت است

متجاوزان با هدف اشغال الحدیده در حال تدارک گسترده هستند

داستان اقتصاددان و سیاستمدار

پیام رییس جمهور عراق برای ایران

ترامپ: سربازان تا زمانیکه لازم باشد در مرز مکزیک می مانند

پدر بمب هسته ای در 100 سالگی درگذشت +عکس

هلاکت دهها عنصر تکفیری در حومه دمشق

مشکلات جدی ارتش آمریکا برای مقابله با پنج دشمن چیست؟

سناتوری که قصد دارد شاهزاده سرکش سعودی را برکنار کند

 اعلام نظر نهایی سازمان سیا به دونالد ترامپ: اثبات نقش ولیعهد عربستان در قتل خاشقچی/ ای بی سی نیوز: کاخ سفید به زودی موضع رسمی خود را اعلام می کند

لغو روادید بین ایران و عراق، به صورت مرحله ای انجام می شود

دینار، جایگزین دلار را برای مبادلات با عراق

تظاهرات مرگ بار در فرانسه؛ یک کشته و 227 زخمی

بازداشت مسلمانان روهینگیا در میانمار

صفحه اول روزنامه ها یکشنبه 27 آبان

ریاض درباره جنایت وحشتناک قتل خاشقچی روشنگری کند

بازداشت ده ها نظامی ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه فتح الله گولن

نتانیاهو از آخرین تلاش برای جلوگیری از فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی خبر داد

قاتل خاشقجی سه شنبه مشخص می‎ شود

پیام رییس جمهور عراق برای ایران

هزاران معترض محیط زیستی، پل های اصلی لندن را بستند

ترامپ؛ رییس جمهوری ضدآزادی بیان

اگزومارس در دشتی در مریخ فرود می آید

مقام مسئول تحریم های آمریکا علیه ریاض در رابطه با خاشقجی استعفا کرد

اردوغان: هیچ کس نمی تواند ترکیه را به حیاط خلوت خود تبدیل کند

فیلم/ خسته هایی که بازنشسته نمی شوند!

تحریم های آمریکا علیه ایران اثربخش نخواهد بود

پرونده خاشقجی؛ بازی دو سر باخت بن سلمان

منافع مشترک ایران و آمریکا در چابهار، عامل اصلی معافیت این بندر از تحریم ها

سفیر روسیه خواستار حمایت از قطعنامه سازمان ملل درباره یمن شد

موگرینی: ریاض درباره قتل خاشقچی روشنگری کند/ به دقت نتیجه تحقیقات را زیرنظر خواهیم داشت

هشدار پلیس در مورد استعلام بسته حمایتی دولت

ایران یکی از موضوعات گفت وگوهای موگرینی در سفر به ترکیه

شیخ الاسلام: مقاومت با تغییر راهبرد، پاسخ صهیونیست ها را داد

پلیس آب چه وظایفی دارد؟

انصارالله یمن طرح آتش بس انسانی را رد کرد

یمنی ها 15 متجاوز سعودی را به هلاکت رساندند

دینار جای دلار را در مبادلات با عراق می گیرد

ترزا می حرف آخر را درباره برگزیت زد

بازگشت 26 مهاجر افغانی از ترکیه

اردنی ها از عادی سازی روابط با تل آویو خشمگین شدند

برقراری امنیت در مرزهای سوریه و عراق

حمایت مصر از راهکار سیاسی در حل بحران سوریه

دیدنی های امروز؛ از بازدید ترامپ از مناطق آتش گرفته ایالت کالیفرنیا تا نودمین سالگرد تولد میکی ماوس

متکی: در حال حاضر حرف ایران، پذیرش بیشتری در دنیا دارد تا حرف آمریکا

اردوغان: هیچ کس نمی تواند ترکیه را به حیات خلوت خود تبدیل کند

برافراشتن پرچم پاکستان برای هنرپیشه معروف هندی دردسرساز شد

محاکمه مرد آلمانی به اتهام ریختن سم در غذای همکارانش

پیام به واشنگتن از تهران

کشته شدن دو تن از مقام محلی افغانستان در شرق این کشور

سیطره ارتش سوریه بر بلندی های الصفا در سویداء

اهداف آشکار و پنهان رزمایش بزرگ ناتوی عربی در مصر

شمارش معکوس برای آزادسازی کامل تلول الصفا در السویداء

اعلام آماده باش عمومی قبایل یمنی برای مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی

هلاکت ابوهاجر چچنی در بلندی های الصفا در عمق بادیه السویداء

رییس فیفا فوتبال جهان را می فروشد!

ترامپ: سربازان تا زمانیکه لازم باشد در مرز مکزیک می مانند

یکجانبه گرایی به صلح منجر نمی شود

یکجانبه گرایی به صلح منجر نمی شود