مطالب مرتبط:
پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است
پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است
شریعتمداری:مقایسه واردات موز و دارو احساس مردم را جریحه دار می کند/برای مبارزه با فساد جایزه گذاشتیم
کشف 300 تیم تروریستی/ مردم با شنیدن نام وزارت اطلاعات باید احساس آرامش کنند
گل محمدی: بعد از امام رضا (ع)، امید مردم به تیم فوتبال پدیده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 22:052018-10-18سياسي

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مردم این احساس را دارند که مورد غفلت فرار گرفته است.

.

- نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مردم این احساس را دارند که مورد غفلت فرار گرفته است.

به نقل از ایسنا، منطقه خراسان حجت الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص پدیده اظهار کرد: متاسفانه موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مشکلی که برای بیش از 120 هزار نفر جمعیت در کشور است، مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: مردم نباید این حس را داشته باشند که در نظام فراموش و مشکلاتشان نادیده گرفته شده و به آن ها بی توجهی می شود.

در گفت وگو با نماینده های مردم، آن ها نیز اظهار به همراهی در این موضوع کردند که مسائل آن ها را پیگیری کنیم.

موضوعی در خصوص به وجود آمدن فضاهای امنیتی و تجمعات غیرهماهنگ نیز مطرح شده که من بیان کردم که در فضای کاملا قانونی مسائل را پیش خواهیم برد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به مسئولیت مستقیمی که استانداری و شخص استاندار در ارتباط با این موضوع داشتند، از ایشان درخواست کردم که در یک جلسه کاملا رسمی حضور پیدا کرده و مسائل را با مردم مطرح و وضعیت امروز و چشم انداز آینده پدیده را برای مردم تبیین و روشن کنند به این دلیل که نگرانی هایی در این موضوع وجود دارد و روزمرگی مساله پدیده را با مشکلات شدیدتری مواجه می کند.

پژمانفر با بیان اینکه انگیزه من در ارتباط با این مساله حل مسائل مردم، توجه به آن ها و فعال کردن مسئولان در بخش های مختلف در این موضوع است، عنوان کرد: امروز برای فردی که در معرض آسیب شدید واقع شده و مشکلات عدیده ای برای او به وجود آمده، هیچ اقدامی برای حل مسائل آن ها صورت نگرفته و امروز مردم در یک بلاتکلیفی در موضوع پدیده به سر می برند.

اینکه آن هاچه زمانی می توانند اموال خود را به دست بیاورند به فراموشی سپرده شده و ما در تلاش هستیم تا این موضوع مقداری روشن شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم می خواهند مجازات شوند، باید این مجازات و ضرر به اندازه ای متوجه آن ها شود که مردم در آن دخالت و تقصیر داشتند.

مسئولان و حتی آقای صادقی، دادستان مشهد، اعلام کردند که مردم هیچ تقصیری در موضوع سرمایه گذاری در پدیده نداشتند و کوتاهی دستگاه های متولی منجر به این شده که با این مشکلات روبه رو شوند.

رویکرد مردم در موضوع پدیده امنیتی و سیاسی نیست وی با اشاره به اینکه امروز رویکرد مردم در موضوع پدیده امنیتی و سیاسی نیست، تصریح کرد: مساله مردم، موضوع اقتصادی است.

در رابطه با پدیده فراخوان و دعوتی شد که دستگاه های رسمی کشور، تبلیغات رسمی، صداوسیما، مسئولان در رده های مختلف، دستگاه های اجرایی اعم از استاندار، فرمانداران و مسئولین ذی ربط، دستگاه های قضایی اعم از دادستان کل و بسیاری از افراد موثر در دستگاه قضایی، دستگاه های قانون گذاری چون نماینده های مجلس در افتتاحیه ها و برنامه های این مجموعه به صورت رسمی شرکت کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مساله مرتبط به یک جریان نیست که هشداری برای این موضوع داده شده باشد، اگرچه برخی مکاتبات نسبت به مشکلات این مجموعه به صورت محرمانه به مسئولین در ارتباط با این موضوع ارایه شد که اگر قرار بود اقدامی صورت بگیرد باید در زمان لازم انجام می شد نه اینکه چندین سال پروژه پیش رود و به شرایطی برسد که لاینحل باشد.

پژمانفر با بیان اینکه در ارتباط با روند کاری که در رابطه با موضوع پدیده صورت گرفته، چند اشکال وجود دارد، عنوان کرد: پدیده با سرمایه ای شروع به کار کرد و در آن سرمایه یک سری افراد به عنوان سرمایه گذار و خرید سهام ورود پیدا کردند.

طبق ماده 141 قانون تجارت اگر مجموعه ای به هر دلیلی متوقف شود و مدعی العموم در آن به عنوان ورشکستگی یا فساد ورود پیدا کند، اگر بدهی شرکت از سرمایه اولیه بیشتر باشد و مجامع عمومی هم فراخوان داده باشند اما این مجامع تشکیل نشوند.

این مجموعه منحل است و باید اموال آن در اختیار دستگاه قضایی قرارداده شده و به مالکین و سهامداران آن مجموعه بازگردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما اکنون در حال تصمیم گیری هایی برای اموال مردم هستیم.

زمانی که بیان می شود که چرا اجازه داده نشده تا مدعی العموم یا دادستان در ارتباط با این موضوع ورود پیدا کند، بیان می کنند که بخش خصوصی هستند و زمانی که عنوان کردیم دیوان عدالت باید در ارتباط با این موضوع اظهارنظر کند، اعلام کردند که بخش خصوصی اجازه و جایگاه ورود ندارد که در ارتباط با این موضوع اظهارنظر کند.

وی افزود: اگر بخش خصوصی است باید طبق ماده مذکور اجازه دهند که اموال در اختیار صاحبان و مالکین قرار گیرد و آن ها از این موضوع تصمیم گیری کنند یا دستگاه قضایی بنا بر سهامی که دارند، اموال توقیفی را بین آن ها مسترد کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم سهامی را خریدند و بعد با ورود دستگاه قضایی اعلام و تشویق شد تا افراد گواهینامه تعهد بازپرداخت وجه سهام را امضا کنند که در این گواهینامه، امضای پهلوان و ریاحی قرار داشت.

به مردم اعلام شد که سهام خود را به این مجموعه واگذار کنند، بدین معنی که 79 درصد سهام متعلق به پهلوان و موسسین مجموعه واگذار شود و بر اساس این سهام، 30 درصد سود مشارکت و اصل پول مسترد خواهد شد.

برخی از مردم این گواهینامه را امضا کردند و سهامشان را بر اساس انتخاب خود واگذار کردند.

چرا تعهد رسمی و قانونی آن ها عمل نمی شود؟ باید اصل پول و سود 30 درصد را بدهند.

پژمانفر ادامه داد: درصدی از مردم دیگر شریک پدیده نیستند بلکه طلبکار آن هستند.

در ستاد تدبیر بدون اینکه از مردم اجازه بگیرند، سودها را در نظر نگرفتند و اعلام کردند که دوباره برگشت داده و سهامدار می شوید.

با کدام مجوز قانونی این کار انجام شده است؟ ستاد تدبیر چنین تصمیمی را گرفته است اما این ستاد چه حق قانونی داشته که بتواند تصمیم بگیرد؟ اگر در این مورد تکلیف داشته، تکالیف دیگری نیز داشته است.

هزینه 500 میلیاردی ستاد تدبیر برای رونق گرفتن دوباره پدیده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر500 میلیارد تسهیلات از طریق بانک های مختلف در اختیار قرار داده شده و به هزار میلیارد افزایش پیدا کرده است.

بانک ها از سود خود نمی گذرند.

ستاد تسهیلات 500 میلیارد قرار داده تا دوباره فعالیت پدیده راه بیفتد، به بورس و فرابورس برود و جان بگیرد.

پدیده خوشنام بود که افراد به راحتی در آن سرمایه گذاری می کردند اما در حال حاضر دیگر هیچ کس سرمایه گذاری نمی کند.

امروز بانک ها باید این خسارت را جبران کنند.

وی بیان کرد: 500 میلیارد قرار داده شد اما چه اتفاقی برای مردم افتاد؟ بنا بود که ستاد تسهیل مشکل را حل کند.

این 500 میلیارد کجا هزینه شد؟ تعدادی به عنوان متولی مجموعه ستاد تدبیر مستقر شدند و برای خود مسافرت و حقوق هایی را در نظر گرفتند که از جیب مردم و سهامداران پدیده خارج می شود.

در ستاد تدبر تخلفاتی در حال انجام است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ستاد تدبیر مبلغی وام گرفت تا این شرکت را فعال کند اما این کار را انجام نداد.

نتیجه این شد که بانک برای این منظور که به مردم کمک شود، سهامدار و شریک مردم شد اما مشکلی حل نشد و روز به روز بر سود سرمایه گذاری بانک افزوده می شود، در نتیجه از سهام مردم بخشی به ستاد تدبیر و بخشی به عنوان مطالبات بانک ها مصرف می ‎شود که در نهایت روزی اعلام خواهند کرد که پدیده دیگر سرمایه ای ندارد.

پژمانفر با اشاره به اینکه اگر ستاد تدبیر عملکردی داشت، باید مشکلی از مشکلات مردم را حل می کرد، تصریح کرد: ما در حال حاضر افرادی را داریم که 10 میلیون تومان سرمایه گذاری کردند و اسنادی ارائه دادند که بیماری های شدید و مشکلات زندگی حاد داشتند اما ستاد تدبیر حتی به این افراد نیز ریالی پرداخت نکرد.

ستاد تدبیر باری از دوش پدیده برنداشت بلکه باری بر آن گذاشت.

ستاد تدبیر هزینه ای را تحمیل کرده و دارایی های مردم را تقلیل داده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیا بر اساس مصوبه در ارتباط با این موضوع مصوب نکردند که سهام جبرانی به این افراد بدهند؟ اعلام کردند برای اینکه به مردم ضرر نرسد، سهام جبرانی تعیین می کنیم و دو برابر هر سهم فرد به او می دهیم تا مجموعه پول اول مردم به آن ها بازگردد.

چرا سهام جبرانی را به مردم و سهامداران ندادند؟ در حال حاضر مردم باید سه سهم داشته باشند اما یک سهم بیشتر ندارند؟ مجموعه ای را جهت نقل و انتقال سهام راه اندازی کردند تا سهام را از مردم به نام سناپ خریداری کند اما امروز چگونه سهام مردم را خریداری می کند؟ وی افزود: در حال حاضر تنها یک پانزدهم یا یک بیستم پول مردم را معامله می کنند و دلال بازی هم نیز در حال انجام است.

تعهدی که دادستان هم تشویق کردند تا مردم آن را امضا و سهام خود را واگذار کنند و پول خود را بگیرند اما این تعهد اجرا نشد، نتیجه این شد که امروز در این زمینه ابهام وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تجمعاتی که در این زمینه صورت می گیرد، امنیتی نیست.

اگر مردم جمع شوند، یک نفر هم کار خلاف قانونی انجام نخواهد داد.

مردم در این مسائل هیچگونه رفتاری مخالف با حقوق مردم و نظام انجام ندادند.

دستگاه ها با وجود اطلاع از مسائل پدیده در جلسات آن شرکت کردند پژمانفر گفت: دستگاه ها نسبت به مشکلات پدیده مطلع بودند اما در عین حال در آن جلسات شرکت می کردند.

در سال 88 آقای توتونچی، رییس سازمان مسکن و شهرسازی، برای مهندس حسین پور، معاون عمرانی استانداری، نامه ای نوشتند و نسبت به این مساله هشدار دادند که پدیده مجوز ندارد اما جلوی آن ها گرفته نشد.

مردم کوتاهی نکردند، البته سکوت مسئولین هم نبود، مسئولین با ورود خود به این مسائل صحه گذاشتند، نتیجه این شد که مردم در این قضیه اعتماد کردند.

این نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستگاه های دولتی در این زمینه کوتاهی کردند.

چرا با مسئولانی که کوتاهی کردند، برخورد نشد؟ موضوع پدیده امنیتی نیست بلکه اقتصادی است.

باید کمک شود، همانطور که در ارتباط با موضوع موسسات مالی دستگاه های دولتی به دلیل کوتاهی ورود پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم مساله ای را بر مسائل کشور اضافه کنیم.

می خواهیم کمک کنیم تا مساله ای از مسایل نظام حل شود.

ما می خواهیم رضایتمندی افرادی که بر اساس کوتاهی های مدیران نسبت به نظام نارضایتی پیدا کردند، سر جای خود بازگردد.

این حرکت، امنیتی، سیاسی و اجتماعی نیست بلکه مطالبه گری است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما بعد از بررسی پدیده برای ستاد تدبیر نیز پوشه جدا باز کردیم که عملکرد مدیریت فعلی و قبلی را با مستندات ارزیابی خواهیم کرد و گزارش خواهیم داد که آیا درست عمل کرده است یا خیر.

ستاد تدبیر هزینه هایی برای پدیده ورشکست شده ایجاد کرده و درحال ایجاد آن است.

ما نسبت به این هزینه ها گلایه داریم.

پژمانفر اضافه کرد: من به استاندار گفتم که در ارتباط با این موضوع جلسه بگذارند اما قبول نکردند.

نامه نوشتم که اجازه دهند خودم جلسه ای با سهامداران داشته باشم که با اجازه شورای تامین برگزار شود اما اجازه ندادند.

ستاد تدبیر و شخص استاندار کوتاهی های فراوانی انجام داده که این موضوع می توانست برگ موفقی در نظام باشد اما به عنوان برگ ناموفقی در نظام و دولت ما ثبت شد.

ستاد تدبیر در خصوص تمامی تصمیمات و پول هایی که هزینه می شود، تصمیم می گیرد و به ریزجزییات مسائل اطلاع دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشکالی که وجود دارد، این است که به مردم اجازه ندادند که بتوانند مسائل را در دستگاه های قضایی پیگیری کنند.

اگر کسی شکایتی داشته باشد، شکایت ثبت نمی شود و دادستان به صورت متمرکز آن را پیگیری می کند.

حق مردم این است که بتوانند نسبت به برخی افراد شکایت کنند.

وی بیان کرد: هنوز دارایی های پدیده را قیمت گذاری نکردند که این یکی از معضلات است.

نامه ای از فرابورس به دادستان در ارتباط با ورود پدیده به فرابورس داده شده است.


کلید واژه ها: مردم - مجلس شورای اسلامی - پدیده - امروز - اسلامی - مشکلات - شورای - مجلس - مشهد - استاندار - احساس - چشم انداز آینده - مسئولان - مجازات - نماینده مجلس - سرمایه گذاری - نشست خبری - روزمرگی - نصرالله - دادستان - انگیزه - سرمایه - خراسان - رسانه - آینده - جمعیت - سیاسی - اصحاب - سپرده - منطقه

آخرین اخبار سرویس:
مومنی درگذشت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را تسلیت گفت

جلسه خانه مطبوعات قزوین برگزار شد + جزییات

پزشک قلابی رایگان طبابت می کرد

سفر وزیر ارشاد به روسیه

با گوشی اندرویدی خود نقاشی کنید

فیس بوک به انتشار محتوا علیه اپل و گوگل متهم شد

استخدام حسابدار آقا در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی

استخدام مهندس معماری خانم در شرکت نوین سازه سپاهان

کشاورز، حقوقدان: عمل چشم گربه ای و گوش الاغی مشمول مجازات نمی شود

اتفاقی جالب برای اولین بار روی آنتن زنده شبکه 3 /تصاویر

نخستین دوره جشنواره تئاتر کوتاه کیش به کار خود پایان داد

او خواهد آمد یا آمده است؟

افشانی از بهشت می رود

آگهی مناقصه بانک ایران زمین شماره 8/97/پ

قدیریان: غرب با ابزار هنر مردم را با فرهنگ آخرالزمانی آشنا می کند / برگزاری جشن نازل ترین برخورد با مهدویت است

استخدام چند نفر زیگزاگ دوز خانم جهت کار تریکو

استخدام سالن دار در رستوران محدوده طالقانیِ کرج

زندگی مرد ژاپنی با جنازه مادرش به مدت چند هفته! +فیلم

38 موقوفه جدید در شوش ثبت شد

عکس: «سحر قریشی» تصادف کرد!

افزایش اعتماد آژانس به ایران به خاطر همکاری فعالانه و به موقع

تو هم بخوان ، تحقق یک رویا

زنگ هنر و زندگی در مدارس فنی لرستان نواخته شد

ارسال 559 اثر به بزرگترین رویداد مطبوعات دانشگاهی کشور

قم در هفته ای که گذشت

حال خوش خواندن

کار دستگاه دیپلماسی از انفعال به توجیه بدعهدی اروپا رسید!

کاهش آسیب های اجتماعی با آگاهی مردم از حقوق عامه فراهم می شود

ظریف و دغدغه پولشویی

مادران و کودکانی که در سکوت میمیرند

گزیده روزنامه های 26 آبان 1397

سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت بقیّه الله الاعظم مبارک

اعضای شورا از انتصابات شهرداری راضی نیستند

کمیته اصلاح آیین نامه شورای عالی اصلاح طلبان آغاز به کار کرد

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

اپل نیروهای کوآلکوم را می قاپد

مصارف عمده متانول در جهان

آغاز به کار کنگره بین المللی تمدن های جهان و مسیرهای تاریخی با حضور مونسان

اسید پاشی فردناشناس به 2 مامور اجراییات شهرداری اهواز

استخدام دو نفر استادکار ماهر آرایشگر در پیرایش آقای خاص

شرح کامل تعقیبات نماز صبح

استخدام همکار خانم مسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی در اصفهان

استخدام تعدادی وکیل و کار آموز وکالت در یک موسسه حقوقی

برگزاری جشن بزرگ «عید بیعت» در 90 شهر

استخدام نیروی کافه و رستوان در محدوده جردن تهران

استخدام نیروی مکانیک ماهر در منطقه فردیس البرز

استخدام کارگر ساده آقا با موتور و ظرفشور خانم در رستوران سارا

استخدام منشی و دستیار دندانپزشکی در کلینیک کویین دنتال

استخدام صندوقدار و سالن کار با روابط عمومی بالا در اصفهان

صحنه ای که موجب حیرت گردشگران خارجی در تایلند شد! +فیلم

اولین تصاویر تکه های بدن خاشقجی +عکس

عکس: پوشش عجیب «سحر قریشی» که شبیه پتو است!

گیر افتادن رضا عطاران در برف کانادا + عکس

استخدام مسئول تدارکات مسلط به زبان ترکی استانبولی در تهران

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

پرواز های فرودگاه شهید دستغیب 26 آبان

افزایش اعتماد آژانس به ایران به خاطر همکاری فعالانه و به موقع

تمهیدات بانک مرکزی برای بازگشت ارز ناشی از صادرات به کشور

اردکانیان در کمیسیون انرژی به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد

بررسی ایرادات شورای نگهبان به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در کمیسیون امنیت

نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی ها در کمیسیون آموزش بررسی می شود

دور زدن تحریم ها مرد روزهای سخت می خواهد/ برخی از کسانیکه برای کشور ارزآوری کردند، امروز خانه نشین شدند

پرواز 24 هواپیما در فرودگاه بین المللی اصفهان

انتشار سند درباره تخریب خانه های ده ونک برای اولین بار

نیشابور رتبه اول برخورد با حفاران غیرمجازاستان شد

یک دندانپزشک مدیر کاخ موزه نیاوران شد

پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت نوربخش

هیچ مکاتبه ای با دستگاه قضایی درباره سوخت مازوت نیروگاه شازند انجام نشده است.

چهار نکته که هر ایرانی باید به فرزندانش بیاموزد

احساس نیاز مردم به توسعه فرهنگ قرآنی، با شناساندن ظرفیت های عظیم قرآن بالا می رود

تحلیل پیام های رسانه در گرو داشتن سواد رسانه ای

استفاده از متانول در بنزین بلامانع است

شرکت کشتیرانی MOL ژاپن از سفارش ساخت سه کشتی با سوخت متانول بعنوان اولین کشتی ها در نوع خود در دنیا خبر داد.

بررسی وضعیت اکتان افزاها در سبد سوخت دنیا

زلزله 5.1ریشتری 'مردهک' کرمان بدون خسارت بود

استخدام فروشنده آقا جهت فروشگاه زیورآلات در کرج

بهارستان در هفته جاری: هیچ چیز مهم تر از CFT نیست

استخدام حسابدار جهت امور شرکت ساختمانی در تهران

استخدام چند نفر راننده در آژانس ایران

سفیر ایران در هلند: آمریکا مجبور به تغییر سیاست زورمدارانه خود خواهد شد

استخدام سالن دار مجرب برای کار در فست فود

استخدام طراح در زمینه فرش ماشینی و گلیم در اصفهان

سخنان معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه درباره یمن در شورای امنیت

استخدام بازاریاب در شرکت پخش تک ستاره خاوران

استخدام همکار خانم جهت امور دفترداری و امور بازرگانی در اصفهان

آمریکا امروز در سراشیبی افول است/عده ای از شهدا فاصله گرفته و چشم به آمریکا دوختند

سطح معیشت امام عصر(عج) پس از ظهور و استقرار حکومت

«می» در کوره داغ برگزیت

خودشکن، آیینه شکستن خطاست

2 وقف جدید در چهارمحال و بختیاری ثبت شد

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

کرمانشاه در هفته ای که گذشت (19 تا 25 آبان)

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، سند هویت بخش جامعه

استخدام نماینده فروش،کارشناس پشتیبانی کسب و کار در تهران

لباس بانوی هنرپیشه عرب قبل از حضور در ایران سوژه شد ! + عکس

استخدام نماینده توزیع در شرکت آویژه در اهواز

استخدام نماینده توزیع و پخش در شرکت آویژه در مشهد

استخدام نماینده توزیع در شرکت آویژه در ساری

پرواز 24 هواپیما در باند فرودگاه بین المللی اصفهان

رویدادهای خبری شنبه 26 آبان؛ مرکز لرستان

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است