مطالب مرتبط:
پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است
پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است
شریعتمداری:مقایسه واردات موز و دارو احساس مردم را جریحه دار می کند/برای مبارزه با فساد جایزه گذاشتیم
کشف 300 تیم تروریستی/ مردم با شنیدن نام وزارت اطلاعات باید احساس آرامش کنند
گل محمدی: بعد از امام رضا (ع)، امید مردم به تیم فوتبال پدیده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 22:052018-10-18سياسي

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مردم این احساس را دارند که مورد غفلت فرار گرفته است.

.

- نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مردم این احساس را دارند که مورد غفلت فرار گرفته است.

به نقل از ایسنا، منطقه خراسان حجت الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص پدیده اظهار کرد: متاسفانه موضوع پدیده در حال فراموشی بوده و مشکلی که برای بیش از 120 هزار نفر جمعیت در کشور است، مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: مردم نباید این حس را داشته باشند که در نظام فراموش و مشکلاتشان نادیده گرفته شده و به آن ها بی توجهی می شود.

در گفت وگو با نماینده های مردم، آن ها نیز اظهار به همراهی در این موضوع کردند که مسائل آن ها را پیگیری کنیم.

موضوعی در خصوص به وجود آمدن فضاهای امنیتی و تجمعات غیرهماهنگ نیز مطرح شده که من بیان کردم که در فضای کاملا قانونی مسائل را پیش خواهیم برد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به مسئولیت مستقیمی که استانداری و شخص استاندار در ارتباط با این موضوع داشتند، از ایشان درخواست کردم که در یک جلسه کاملا رسمی حضور پیدا کرده و مسائل را با مردم مطرح و وضعیت امروز و چشم انداز آینده پدیده را برای مردم تبیین و روشن کنند به این دلیل که نگرانی هایی در این موضوع وجود دارد و روزمرگی مساله پدیده را با مشکلات شدیدتری مواجه می کند.

پژمانفر با بیان اینکه انگیزه من در ارتباط با این مساله حل مسائل مردم، توجه به آن ها و فعال کردن مسئولان در بخش های مختلف در این موضوع است، عنوان کرد: امروز برای فردی که در معرض آسیب شدید واقع شده و مشکلات عدیده ای برای او به وجود آمده، هیچ اقدامی برای حل مسائل آن ها صورت نگرفته و امروز مردم در یک بلاتکلیفی در موضوع پدیده به سر می برند.

اینکه آن هاچه زمانی می توانند اموال خود را به دست بیاورند به فراموشی سپرده شده و ما در تلاش هستیم تا این موضوع مقداری روشن شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم می خواهند مجازات شوند، باید این مجازات و ضرر به اندازه ای متوجه آن ها شود که مردم در آن دخالت و تقصیر داشتند.

مسئولان و حتی آقای صادقی، دادستان مشهد، اعلام کردند که مردم هیچ تقصیری در موضوع سرمایه گذاری در پدیده نداشتند و کوتاهی دستگاه های متولی منجر به این شده که با این مشکلات روبه رو شوند.

رویکرد مردم در موضوع پدیده امنیتی و سیاسی نیست وی با اشاره به اینکه امروز رویکرد مردم در موضوع پدیده امنیتی و سیاسی نیست، تصریح کرد: مساله مردم، موضوع اقتصادی است.

در رابطه با پدیده فراخوان و دعوتی شد که دستگاه های رسمی کشور، تبلیغات رسمی، صداوسیما، مسئولان در رده های مختلف، دستگاه های اجرایی اعم از استاندار، فرمانداران و مسئولین ذی ربط، دستگاه های قضایی اعم از دادستان کل و بسیاری از افراد موثر در دستگاه قضایی، دستگاه های قانون گذاری چون نماینده های مجلس در افتتاحیه ها و برنامه های این مجموعه به صورت رسمی شرکت کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مساله مرتبط به یک جریان نیست که هشداری برای این موضوع داده شده باشد، اگرچه برخی مکاتبات نسبت به مشکلات این مجموعه به صورت محرمانه به مسئولین در ارتباط با این موضوع ارایه شد که اگر قرار بود اقدامی صورت بگیرد باید در زمان لازم انجام می شد نه اینکه چندین سال پروژه پیش رود و به شرایطی برسد که لاینحل باشد.

پژمانفر با بیان اینکه در ارتباط با روند کاری که در رابطه با موضوع پدیده صورت گرفته، چند اشکال وجود دارد، عنوان کرد: پدیده با سرمایه ای شروع به کار کرد و در آن سرمایه یک سری افراد به عنوان سرمایه گذار و خرید سهام ورود پیدا کردند.

طبق ماده 141 قانون تجارت اگر مجموعه ای به هر دلیلی متوقف شود و مدعی العموم در آن به عنوان ورشکستگی یا فساد ورود پیدا کند، اگر بدهی شرکت از سرمایه اولیه بیشتر باشد و مجامع عمومی هم فراخوان داده باشند اما این مجامع تشکیل نشوند.

این مجموعه منحل است و باید اموال آن در اختیار دستگاه قضایی قرارداده شده و به مالکین و سهامداران آن مجموعه بازگردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما اکنون در حال تصمیم گیری هایی برای اموال مردم هستیم.

زمانی که بیان می شود که چرا اجازه داده نشده تا مدعی العموم یا دادستان در ارتباط با این موضوع ورود پیدا کند، بیان می کنند که بخش خصوصی هستند و زمانی که عنوان کردیم دیوان عدالت باید در ارتباط با این موضوع اظهارنظر کند، اعلام کردند که بخش خصوصی اجازه و جایگاه ورود ندارد که در ارتباط با این موضوع اظهارنظر کند.

وی افزود: اگر بخش خصوصی است باید طبق ماده مذکور اجازه دهند که اموال در اختیار صاحبان و مالکین قرار گیرد و آن ها از این موضوع تصمیم گیری کنند یا دستگاه قضایی بنا بر سهامی که دارند، اموال توقیفی را بین آن ها مسترد کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم سهامی را خریدند و بعد با ورود دستگاه قضایی اعلام و تشویق شد تا افراد گواهینامه تعهد بازپرداخت وجه سهام را امضا کنند که در این گواهینامه، امضای پهلوان و ریاحی قرار داشت.

به مردم اعلام شد که سهام خود را به این مجموعه واگذار کنند، بدین معنی که 79 درصد سهام متعلق به پهلوان و موسسین مجموعه واگذار شود و بر اساس این سهام، 30 درصد سود مشارکت و اصل پول مسترد خواهد شد.

برخی از مردم این گواهینامه را امضا کردند و سهامشان را بر اساس انتخاب خود واگذار کردند.

چرا تعهد رسمی و قانونی آن ها عمل نمی شود؟ باید اصل پول و سود 30 درصد را بدهند.

پژمانفر ادامه داد: درصدی از مردم دیگر شریک پدیده نیستند بلکه طلبکار آن هستند.

در ستاد تدبیر بدون اینکه از مردم اجازه بگیرند، سودها را در نظر نگرفتند و اعلام کردند که دوباره برگشت داده و سهامدار می شوید.

با کدام مجوز قانونی این کار انجام شده است؟ ستاد تدبیر چنین تصمیمی را گرفته است اما این ستاد چه حق قانونی داشته که بتواند تصمیم بگیرد؟ اگر در این مورد تکلیف داشته، تکالیف دیگری نیز داشته است.

هزینه 500 میلیاردی ستاد تدبیر برای رونق گرفتن دوباره پدیده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر500 میلیارد تسهیلات از طریق بانک های مختلف در اختیار قرار داده شده و به هزار میلیارد افزایش پیدا کرده است.

بانک ها از سود خود نمی گذرند.

ستاد تسهیلات 500 میلیارد قرار داده تا دوباره فعالیت پدیده راه بیفتد، به بورس و فرابورس برود و جان بگیرد.

پدیده خوشنام بود که افراد به راحتی در آن سرمایه گذاری می کردند اما در حال حاضر دیگر هیچ کس سرمایه گذاری نمی کند.

امروز بانک ها باید این خسارت را جبران کنند.

وی بیان کرد: 500 میلیارد قرار داده شد اما چه اتفاقی برای مردم افتاد؟ بنا بود که ستاد تسهیل مشکل را حل کند.

این 500 میلیارد کجا هزینه شد؟ تعدادی به عنوان متولی مجموعه ستاد تدبیر مستقر شدند و برای خود مسافرت و حقوق هایی را در نظر گرفتند که از جیب مردم و سهامداران پدیده خارج می شود.

در ستاد تدبر تخلفاتی در حال انجام است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ستاد تدبیر مبلغی وام گرفت تا این شرکت را فعال کند اما این کار را انجام نداد.

نتیجه این شد که بانک برای این منظور که به مردم کمک شود، سهامدار و شریک مردم شد اما مشکلی حل نشد و روز به روز بر سود سرمایه گذاری بانک افزوده می شود، در نتیجه از سهام مردم بخشی به ستاد تدبیر و بخشی به عنوان مطالبات بانک ها مصرف می ‎شود که در نهایت روزی اعلام خواهند کرد که پدیده دیگر سرمایه ای ندارد.

پژمانفر با اشاره به اینکه اگر ستاد تدبیر عملکردی داشت، باید مشکلی از مشکلات مردم را حل می کرد، تصریح کرد: ما در حال حاضر افرادی را داریم که 10 میلیون تومان سرمایه گذاری کردند و اسنادی ارائه دادند که بیماری های شدید و مشکلات زندگی حاد داشتند اما ستاد تدبیر حتی به این افراد نیز ریالی پرداخت نکرد.

ستاد تدبیر باری از دوش پدیده برنداشت بلکه باری بر آن گذاشت.

ستاد تدبیر هزینه ای را تحمیل کرده و دارایی های مردم را تقلیل داده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیا بر اساس مصوبه در ارتباط با این موضوع مصوب نکردند که سهام جبرانی به این افراد بدهند؟ اعلام کردند برای اینکه به مردم ضرر نرسد، سهام جبرانی تعیین می کنیم و دو برابر هر سهم فرد به او می دهیم تا مجموعه پول اول مردم به آن ها بازگردد.

چرا سهام جبرانی را به مردم و سهامداران ندادند؟ در حال حاضر مردم باید سه سهم داشته باشند اما یک سهم بیشتر ندارند؟ مجموعه ای را جهت نقل و انتقال سهام راه اندازی کردند تا سهام را از مردم به نام سناپ خریداری کند اما امروز چگونه سهام مردم را خریداری می کند؟ وی افزود: در حال حاضر تنها یک پانزدهم یا یک بیستم پول مردم را معامله می کنند و دلال بازی هم نیز در حال انجام است.

تعهدی که دادستان هم تشویق کردند تا مردم آن را امضا و سهام خود را واگذار کنند و پول خود را بگیرند اما این تعهد اجرا نشد، نتیجه این شد که امروز در این زمینه ابهام وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تجمعاتی که در این زمینه صورت می گیرد، امنیتی نیست.

اگر مردم جمع شوند، یک نفر هم کار خلاف قانونی انجام نخواهد داد.

مردم در این مسائل هیچگونه رفتاری مخالف با حقوق مردم و نظام انجام ندادند.

دستگاه ها با وجود اطلاع از مسائل پدیده در جلسات آن شرکت کردند پژمانفر گفت: دستگاه ها نسبت به مشکلات پدیده مطلع بودند اما در عین حال در آن جلسات شرکت می کردند.

در سال 88 آقای توتونچی، رییس سازمان مسکن و شهرسازی، برای مهندس حسین پور، معاون عمرانی استانداری، نامه ای نوشتند و نسبت به این مساله هشدار دادند که پدیده مجوز ندارد اما جلوی آن ها گرفته نشد.

مردم کوتاهی نکردند، البته سکوت مسئولین هم نبود، مسئولین با ورود خود به این مسائل صحه گذاشتند، نتیجه این شد که مردم در این قضیه اعتماد کردند.

این نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستگاه های دولتی در این زمینه کوتاهی کردند.

چرا با مسئولانی که کوتاهی کردند، برخورد نشد؟ موضوع پدیده امنیتی نیست بلکه اقتصادی است.

باید کمک شود، همانطور که در ارتباط با موضوع موسسات مالی دستگاه های دولتی به دلیل کوتاهی ورود پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم مساله ای را بر مسائل کشور اضافه کنیم.

می خواهیم کمک کنیم تا مساله ای از مسایل نظام حل شود.

ما می خواهیم رضایتمندی افرادی که بر اساس کوتاهی های مدیران نسبت به نظام نارضایتی پیدا کردند، سر جای خود بازگردد.

این حرکت، امنیتی، سیاسی و اجتماعی نیست بلکه مطالبه گری است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما بعد از بررسی پدیده برای ستاد تدبیر نیز پوشه جدا باز کردیم که عملکرد مدیریت فعلی و قبلی را با مستندات ارزیابی خواهیم کرد و گزارش خواهیم داد که آیا درست عمل کرده است یا خیر.

ستاد تدبیر هزینه هایی برای پدیده ورشکست شده ایجاد کرده و درحال ایجاد آن است.

ما نسبت به این هزینه ها گلایه داریم.

پژمانفر اضافه کرد: من به استاندار گفتم که در ارتباط با این موضوع جلسه بگذارند اما قبول نکردند.

نامه نوشتم که اجازه دهند خودم جلسه ای با سهامداران داشته باشم که با اجازه شورای تامین برگزار شود اما اجازه ندادند.

ستاد تدبیر و شخص استاندار کوتاهی های فراوانی انجام داده که این موضوع می توانست برگ موفقی در نظام باشد اما به عنوان برگ ناموفقی در نظام و دولت ما ثبت شد.

ستاد تدبیر در خصوص تمامی تصمیمات و پول هایی که هزینه می شود، تصمیم می گیرد و به ریزجزییات مسائل اطلاع دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشکالی که وجود دارد، این است که به مردم اجازه ندادند که بتوانند مسائل را در دستگاه های قضایی پیگیری کنند.

اگر کسی شکایتی داشته باشد، شکایت ثبت نمی شود و دادستان به صورت متمرکز آن را پیگیری می کند.

حق مردم این است که بتوانند نسبت به برخی افراد شکایت کنند.

وی بیان کرد: هنوز دارایی های پدیده را قیمت گذاری نکردند که این یکی از معضلات است.

نامه ای از فرابورس به دادستان در ارتباط با ورود پدیده به فرابورس داده شده است.


کلید واژه ها: مردم - مجلس شورای اسلامی - پدیده - امروز - اسلامی - مشکلات - شورای - مجلس - مشهد - استاندار - احساس - چشم انداز آینده - مسئولان - مجازات - نماینده مجلس - سرمایه گذاری - نشست خبری - روزمرگی - نصرالله - دادستان - انگیزه - سرمایه - خراسان - رسانه - آینده - جمعیت - سیاسی - اصحاب - سپرده - منطقه

آخرین اخبار سرویس:
علاقه مندی نسل نوی تئاتر به تبعات اجتماعی دفاع مقدس

فال آنلاین دیوان حافظ پنج شنبه 27 دی ماه 97

دولت حوزه فرهنگ را بی اهمیت تصور نکند/ لزوم هماهنگی نهادهای فرهنگی در تقسیم کار

راه های تشویق عملی مردم به نماز

راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد

استخدام نیروی آمارگیر درب منازل در شرکت دقیق آمار نقش جهان

استخدام طراح وردپرس در شرکت ژرف نگر جوان شهربا

صوت قوی، اوج دلنواز و سبک تأثیرگذار «حمدی زامل»

روایت نمایندگان آمریکا و انگلیس از روز فرار شاه

استخدام تایپیست در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام گرافیست در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مهندس عمران در یک شرکت پیمانکاری معتبر در تهران

استخدام کارشناس IT درموسسه توسعه دانش پژوهش فناوری فرزان-تهران

آنچه باید بدانیم!/ تعریف روابط عمومی

اعلام فراخوان بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآن شمالغرب تهران

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز پنج شنبه

توصیه پیامبر (ص) در هنگام برپایی نماز جماعت

نکاتی از مناظره تاج زاده و زاکانی/ آقای فرمانده سوژه بدی را انتخاب کرد!

آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود

یادداشت/ سید محمد بحرینیان امام موسی صدر، انقلابی تمام عیار

آستان امامزاده حسن(ع)؛ میزبان سوگواره «یاس نبوی»

دیدار سران قبایل و عشایر عراق با ظریف +عکس

سن استخدام افزایش می یابد؟

پیام تسلیت سردار سلیمانی به فرمانده کل ارتش

تامین«جهیزیه» قانونا بر عهده چه کسی است؟

محکومیت یک ضد انقلاب به 22 سال حبس

تصاویر/ سالروز فرار شاه از ایران

تصاویر/ کشفیات یک عملیات پلیسی در اصفهان

دو مواجهه با موشک یا دوچرخه صادق زیباکلام

سردار باقری با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

هواخواهی سیستم انتخاباتی منسوخ شده جهانی در لابی های مجلس

تکرار قصه پرغصه جلسات نمادین برای حل معضلات جوانان سبزواری/ مشکلاتی که بدون حضور تشکل های دانشجویی بررسی شد

اوقات شرعی بیست و هفتم دی در سمنان

سرعت پیشرفت های دفاعی جمهوری اسلامی ایران روز به روز زیاد می شود

پلوسی خواستار تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

برکات بی نظیر سجده طولانی که از آن بی خبرید

میکروب ها را بیشتر و بهتر بشناسیم

مهاجمان در اقدامی اهانت آمیز اعضای بدن خوک را جلوی مسجدی در هند ریختند

حضور بدون تشریفات امام جمعه جوان در فرودگاه/ عکس

واکنش رییس صدا و سیما به دستگیری خبرنگار پرس تی وی

پلوسی خواستار تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

محکومیت یک ضد انقلاب به 22 سال حبس

نماینده سازمان ملل دیدار با وزیر خارجه سوریه را سازنده خواند

نویسنده آمریکایی: سخنان اخیر پمپئو مملو از دروغ و تناقض بود

روایت شاهدان عینی از شنبه خونین دانشگاه تبریز

فرزندان مجری بازداشت شده پرس تی وی به دادگاه احضار شده اند

مجوز مجلس به دولت برای واگذاری زمین های مسکن مهر درصورت تقاضای مالکین

10 قاب از ایران در مرحله گروهی جام ملت ها

اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت انشانویسی دانش آموزان را افزایش دهم

رونق جلسات پژوهشی و تهذیبی در مدرسه قدیمی تبریز

غریب آبادی: ایران حداکثر خویشتن داری را نشان داده است

ماجرای عجیب حسین فریدون و روحانی و منزلی در سعدآباد!

تخصیص 1.8 میلیارد دلار برای مقاوم سازی مدارس از صندوق ذخیره ارزی

تابلوهای لبخند زیبا بودند اما بهتر از این می شد

ابلاغ اصلاحیه ضوابط طرح تفصیلی به شهرداری رشت

فرزانه صادق مالواجرد به سمت معاون معماری و شهرسازی منصوب شد

آمار عجیب دانش آموزان فوتی و مصدوم در حوادث مدارس

نامزد کارگزاران سازندگی برای انتخابات 1400

بازجویی از دستیار سابق ترامپ درباره دخالت شرکت اسراییلی در انتخابات آمریکا

اصلاح طلبان نمی گذارند روحانی از زیر دین آن ها خارج شود

بسته پر از هیچ SPV به جای انجام تعهدات برجامی

فساد مالی و هزینه های میلیاردی نامزدها از مضرات استانی شدن انتخابات است

هر کس تسلا مدل 3 را هک کند یک تسلا جایزه می گیرد

مهمترین اخبار 8 ساعت گذشته؛ از قطعنامه 598 تا سونامی استقلال

12 پند جاودانه امام علی(ع)

نماز سردار سپاه در استادیوم هنگام برگزاری بازی دربی

دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است

قصه خوانی آقای حکایتی پایان بخش جشنواره قصه گویی

قصه خوانی آقای حکایتی پایان بخش جشنواره قصه گویی

دانلود آهنگ جدید سام نیا بنام ناخواسته

نجات 7 نفر از مفقود شدگان در چهارمحال و بختیاری

تناقض آشکار مدعیان دروغین آزادی بیان

دانلود آهنگ جدید مسعود محمدنبی بنام قربان تو

تصاویر/ همایش مبلغین و مشاورین دبیرستان های پسرانه بیرجند

قدرت ویرانگر تخریب ساختمان ها و پل ها

دانلود آهنگ جدید علی رضوانی بنام بیقرارم

انتقاد یک نماینده مجلس از خوش بینی دستگاه دیپلماسی به اروپا

اتهام نماینده اصلاح طلب علیه اسماعیل بخشی

فلاحت پیشه: درباره سی اف تی نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی

اخذ عوارض از تونل ها و بزرگراه ها!

پیام به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/ سفیر حامل دوستی می شود

تبعیت از ولایت فقیه، لازمه صیانت از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب است

برگزاری بیش از 40 گفتمان انقلابی دهه فجر در خرم آباد

ترزا می از پارلمان انگلیس رأی اعتماد گرفت

ستمکار نباشید که خدا ستمکاران را دوست ندارد

کاهش دو سوم استخدام های دولتی

گزارش کامل سوءاستفاده کنندگان از ارزهای دولتی ارائه شد

خدمات مربوط به خون باید تعرفه گذاری شود

پیشنهادی برای تغییر عنوان «ساده نویسی»

تصاویر/ میز خدمت با حضور امام جمعه موقت و مسئولان بیرجند

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل گوشه گیری فاطمه را برطرف نمایم .

واردشدن پلنگ به یکی از هوتل ها در هند

ترزا می از پارلمان انگلیس رأی اعتماد گرفت

محمدرضا اعتمادیان درگذشت

خبرگزاری فرانسه: خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق

ما 165 کیلومتر جاده می خواهیم

سایه اختلافات قدیمی یا روایت بی تعصب

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

آدرس اشتباه خصوصی سازی به افکار عمومی

تصاویر/ گردهمایی طلاب و فضلای نایین، خوروبیابانک و فرخی مقیم قم

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است

پژمانفر: مردم احساس می کنند موضوع پدیده مورد غفلت فرار گرفته است