مطالب مرتبط:
آمریکا چاره ای جز عملیات روانی بر اذهان ملت ایران ندارد/ تلاش برای ایجاد مشکل در روند مراسم اربعین
فرایند سیاسی عراق به ضرر سرمایه گذاری تفرقه افکنانه آمریکایی ها تمام شد/ آمریکا چاره ای جز عملیات روانی بر اذهان ملت ایران ندارد/ تلاش برای ایجاد مشکل در روند مراسم اربعین
تلاش و خدمات پیشوا در مراسم اربعین حسینی
تلاش ایران برای باز کردن مرزهای دیالی در مراسم اربعین
تلاش ایران برای باز کردن مرزهای دیالی در مراسم اربعین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 21:052018-10-18بين الملل

تلاش برای ایجاد مشکل در روند مراسم اربعین


کارشناس مسائل غرب آسیاگفت: آمریکایی ها بر روی تفرقه، جداسازی و اختلاف بین دو دولت عراق و ایران سرمایه گذاری های سنگینی کرده است.

- سیدرضا صدرالحسینی با اشاره به فتنه های آمریکا برای برهم زدن روابط ایران و عراق در آستانه برگزاری مراسم اربعین بیان داشت: آمریکایی ها دنبال این بودند تا با ایجاد فاصله بین دو ملت ایران و عراق، در روند برگزاری مراسم اربعین مشکل ایجاد کنند.

وی ادامه داد: اقدامات مسئولان دو کشور و نیز گذشت هایی که ایران راجع به برخی حرکات ایذایی که عملیات روانی آمریکایی ها برآن معطوف بود، توانست این بحران را مدیریت کند.

تلاش آمریکا و عربستان برای کاهش شرکت کنندگان در مراسم اربعین صدرالحسینی افزود: آمریکا و عربستان دنبال این بودند تا با استفاده از شرایط به وجود آمده در انتخابات عراق و ایجاد فاصله بین دوکشور شرایطی را فراهم کنند تا تعداد شرکت کنندگان در مراسم اربعین کم شود، الحمدلله این اتفاق نیفتاد و عملیات روانی و بخش بزرگی از فعالیت های آنها جواب نداد.

همکاری منافقان با سرویس های اطلاعاتی عربستان و رژیم صهیونیستی برای برهم زدن روابط ایران و عراق کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به فتنه هایی که اخیرا منافقان با همکاریسرویس های اطلاعاتی عربستان و رژیم صهیونیستی برای برهم زدن روابط دو ملت ایران و عراق کلید زده بودند، افزود: دیدارهایی که سران منافقان با روسای سرویس های اطلاعاتی عربستان داشتند و همچنین شرکت مسئولان عالی رتبه عربستان در کنفرانس های پاریس منافقان و نیز کمک های آمریکا و موساد به آنها، گواه بارز این موضوع است.

وی درباره برخی اظهارات ضد ایرانی منتسب به رییس جمهوری عراق که اخیرا به نقل از فاکس نیوز منتشر می شود، نیز گفت: برای پاسخگویی به این سوال باید یک نگاه عمیق به تحولات اخیر سیاسی عراق داشته باشیم، این تحولات شاملانتخابات پارلمانی، انتخاب رییس جمهور، انتخاب نخست وزیر و فرایند تشکیل دولت است.

انتخابات اخیر در عراق، یک وزن کشی راهبردی بین سلطه آمریکا و استقلال طلبی مردم عراق بود صدرالحسینی تاکید کرد: انتخابات اخیر پارلمانی عراق و به تبع آن انتخاب رییس جمهور و نخست وزیر یک وزن کشی راهبردی بین سلطه آمریکا و استقلال طلبی مردم عراق به رهبری مرجعیت شیعه و خط مقاومت اسلامی در این کشور محسوب می شود.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: آمریکا با تجمیع تمام توان منطقه ای خویش که شامل عربستان، امارات، باقی مانده حزب بعث و لاییک های عراق بودند به میدان رقابت سیاسی در عراق وارد شد و در حقیقت آن ها از ماه ها قبل از انتخاب رییس جمهور توسط پارلمان، خود را برای یک جدال همه جانبه با ملت عراق آماده و همه امکانات مالی، انسانی، رسانه ای و حتی امنیتی و سخت افزاری را به میدان آورده بودند و در لایه هایی نیز با تروریسم داخل عراق که همان داعش بود نیز هماهنگی هایی کرده بودند.

وی با بیان اینکه در مقابل این صف بندی خلاف مصالح ملت، مردم عراق با استعانت از خداوند متعال و با تجربه ای حدود بیست سال، برای مقابله با این صف بندی آماده می شدند؛ گفت: ملت عراق از تجربه مقابله با حضور آمریکا، فتوای مرجعیت و جریان های مجاهد و مبارز با تروریسم و در نهایت با توسل به ائمه معصومین مقابله خویش را با اقدامات پنهان و آشکار جریان آمریکایی در عراق سامان بخشیدند.

تلاش آمریکایی ها در جهت تقابل شیعه و سنی صدرالحسینی با اشاره به اینکه ابتدا آمریکایی ها به دنبال به تعویق انداختن انتخابات به مدت نامعلوم بودند، عنوان کرد: در گام دوم تلاش در جهت تقابل شیعه و سنی را در دستور کار قرار دادند و در نهایت به دنبال شبهه افکنی در نتایج انتخابات بر آمدند؛ بنابراین مقابله با این حرکت پیچیده حساب شده که از همه ابزار ممکن نیز استفاده کرده بودند بسیار دشوار بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در همه این مراحل ملت عراق به پیروزی رسیدند، اضافه کرد: تنها راه باقی مانده برای جریان آمریکایی در عراق تأثیر گذاری بر روی انتخاب رییس پارلمان بود که آن هم نیز با درایت جریان های ملی - مردمی عراق به نفع ملت به پایان رسید اما، جریان آمریکایی برای به تعویق افتادن انتخاب رییس جمهور و ایجاد تشنج در کشور عراق به سراغ کردهای این کشور رفت و با همه توان خویش با تهدید و تطمیع به دنبال تأثیر گذاری بر روی این انتخاب بود تا جایی که پس از انتخاب آقای برهم صالح، برت مک گورت نماینده ویژه ترامپ در عراق مجبور به خروج از این کشور شد و بلافاصله بازنشستگی وی صورت گرفت و در این رابطه سفیر آمریکا در عراق طی نامه ای به ترامپ با صراحت اعلام کرد نماینده ویژه شما همه آبروی آمریکا را در این کشور از بین برد.

وی تصریح کرد: در این شرایط آمریکایی ها فقط می توانند رییس جمهور این کشور را که با رأی نمایندگان مردم و تایید تلویحی مرجعیت انتخاب شده است با وابسته کردن وی به خودشان و جریان لاییک در عراق تخریب کنند و چهره وی را مغشوش کرده و تلاش کنند او را در اذهان ملت عراق آمریکایی، ضد دینی، ضد ایرانی، ضد جریان های اصیل عراقی، ضد جریان مقاومت نشان داده تا شاید بتوانند جایگاه وی را از آن چه که هست تقلیل داده و فضایی برای او فراهم کنند که جریان اصیل اسلامی ملی در عراق از او دور شود.

چرا عملیات روانی علیه شخصیت آقای برهم صالح در ایران نیز بازتاب فراوانی پیدا کرده است صدرالحسینی در ادامه افزود:، اما سوال مهم این است به چه دلیل این عملیات روانی علیه شخصیت آقای برهم صالح در ایران نیز بازتاب فراوانی پیدا کرده است و با فاصله اندکی از جریان سازی رسانه ای در محیط ملی عراق محیط منطقه ای و بین المللی در فضای مجازی کشورمان نیز با شدت هرچه تمام تر بازتاب پیدا می کند؟ تا جایی که این احتمال وجود دارد که برای تخریب شخصیت مستقل او شایعاتی در خصوص ارتباط وی با جریانات صهیونیستی و رژیم کودک کش اسراییل نیز در فضای داخلی ایجاد شود.

آمریکایی هاروی تفرقه، جداسازی و اختلاف بین دو دولت عراق و ایران سرمایه گذاری های سنگینی کرده اند وی بیان کرد: در پاسخ به این سوال باید گفت، آمریکایی ها بر روی تفرقه، جداسازی و اختلاف بین دو دولت عراق و ایران سرمایه گذاری های سنگینی کرده و فرآیند سیاسی موجود در عراق به ضرر این سرمایه گذاری سنگین تمام شده است و در حقیقت چاره ای جز تشدید عملیات روانی بر روی اذهان ملت ایران ندارند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اینکه آنان به دنبال مأیوس کردن ملت ایران برای اتحاد هستند، عنوان کرد: آنان تلاش دارند این چنین قلمداد کنند که تلاش ایران برای اتحاد دو کشور توسعه متوازن و در نهایت مقابله دو کشور با جریان آمریکایی در منطقه شکست خورده و بی ثمر بوده است، به همین دلیل تلاش آنان به موازات اقداماتی که در عراق انجام می دهند در ایران نیز ادامه دارد و تصور دارند می توانند بر روی عزم و اراده ملت و دولت ایران تأثیر گذاشته و تداوم جریان وحدت گرای منطقه را به بن بست برسانند.

آمریکا دنبال تاثیر بر راهپیمایی عظیم و موثر اربعین و کاهش تراز بازرگانی ایران و عراق است صدرالحسینی تاکید کرد: البته آنان به دنبال اهداف کوتاه مدت دیگری از جمله تأثیر بر روی گردشگری دو کشور، راهپیمایی عظیم و موثر اربعین و کاهش تراز بازرگانی نیز هستند.

افزایش بصیرت دو ملت ایران و عراق برای مقابله با ترفندهای مزورانه آمریکا موثر است استاد دانشگاه بیان کرد: با نگاهی به روند تعاملات مثبت دو ملت و دولت ایران عراق و همچنین فرآیند انتخابات اخیر می توان این نتیجه را گرفت که روند همکاری و تعامل دو کشور ایران و عرق در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، امنیتی، آموزشی و رسانه ای رو به گسترش چشمگیری خواهد بود و افزایش تراز بازرگانی و تعاملات اقتصادی دو کشور در شش ماهه سال جاری که بیش از 30درصد افزایش یافته کاملا این ادعا را به اثبات رسانده و در نتیجه با افزایش بصیرت و هوشیاری دو ملت برای مقابله با ترفندهای مزورانه آمریکا وحدت دو کشور افزایش می باید.


کلید واژه ها: آمریکا - عراق - عربستان - انتخاب رییس جمهور - انتخاب - رییس جمهور - ایران - انتخابات - آمریکایی ها - اربعین - رژیم صهیونیستی - مراسم - اطلاعاتی - آمریکایی - صهیونیستی - اظهارات ضد ایرانی - سرویس - روابط - مسئولان - استقلال - کارشناس - استاد دانشگاه - هایی - کشور - سرمایه گذاری - رییس جمهوری - سیاسی - شرایط - وزیر - دولت

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به اجلاس داووس

فیلم حمله به بانوی محجبه مراکشی در بلژیک خشم کاربران اینترنتی را برانگیخت

استخدام مدرس آلمانی، فرانسه و انگلیسی در البرز

ایران حمله انتحاری به یک مرکز نظامی در غرب کابل را محکوم کرد

ایران حمله انتحاری به یک مرکز نظامی در غرب کابل را به شدت محکوم کرد

هشدار تهران به ورشو

صفحه نخست روزنامه های سه شنبه

عکس | شنا در آب های زیر صفر!

برخی وزرای صهیونیست حمله به سوریه را پیامی برای ایران اعلام کردند

رتبه نظامی ایران از اسراییل پیشی گرفت

تاکید وزیر خارجه آلمان بر لزوم لغو مجوز فعالیت«ماهان»

بهره برداری از چند طرح در بردسیر و کرمان

تعطیلی زنگ ورزش مدارس تهران

تصاویر| شطرنج دیپلمات ها

دفاع وزیر خارجه آلمان از تعلیق مجوز یک ایرلاین ایرانی

اپل بدون تراشه های کوالکام نمی تواند گوشی بسازد!

هدف عربستان از راه اندازی سفارتخانه در دمشق

تنش لفظی پاریس و رم

عکس | ایران از افغانستان برق وارد می کند!

وبگاه نظامی آمریکایی: قدرت نظامی ایران بیشتر از اسراییل است

در کودتای چندساعته دیروز ونزوئلا چه گذشت؟

فلافل فروش مسلمان در تنسی آمریکا به کارکنان دولتی غذای رایگان می دهد

وزیر خارجه لهستان: روسیه در اجلاس ورشو شرکت نمی کند

یادداشت/ حسن هانی زاده بازی تکراری نتانیاهو در سوریه!

اپل بدون تراشه های کوالکام نمی تواند گوشی بسازد!

مهمترین خبرهای جهان (19-7)

هشدار جدی شمخانی به اروپایی ها

واکنش یک کارشناس به اظهارات بولتون مبنی بر حمله به ایران

ازدواج دسته جمعی فلسطینی ها + عکس

واکنش نتانیاهو به اظهارات فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران

سرنوشت ساز و کار ویژه مالی اتحادیه اروپا همچنان در هاله ای از ابهام

نویسنده: نیک تورس آمریکا دارای ده ها پایگاه نظامی بی نام و نشان در سراسر جهان است

گزارش راشا تودی درباره حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در سوریه

مقام سابق آمریکایی: اهداف آمریکا در سوریه دست نیافتنی است

رایزنی های روسیه با سران عربی درباره سوریه

وزیر خارجه آلمان تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

پشت پرده موشک پرانی پیاپی صهیونیست ها به دمشق

استراتژی اسراییل در مسئله سوریه چیست؟

ترامپ: چوب جادویی پیدا کردم

سیاست از پیش شکست خورده ترامپ در قبال ایران؛ طرح غیرقابل اجرای آمریکا برای اتحاد استراتژیک اعراب

واکنش نتانیاهو به اظهارات مقام ارشد ارتش ایران

اردوغان فردا در روسیه

انگلیس از تجارت کثیف چشم نپوشید

اردوغان فردا در روسیه

عکس / طراحی روی ساختمان اولین شعبه یک برند لوکس

اظهارنظر امیر قطر درباره علت حضورش در اجلاس بیروت

یعلون: نتانیاهو از پذیرش مسئولیت حملات به سوریه، اهداف انتخاباتی دارد

فیس بوک در انتظار جریمه ای تاریخی

دست و پا زدن آمریکا برای ایجاد اجماع جهانی علیه محور مقاومت و ایران

ادیت شده؛ حمله انتحاری به نیروهای آمریکایی در حسکه سوریه

واکنش نتانیاهو به اظهارات فرمانده نیروی هوایی ایران

نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی را به شهادت رساندند

امارات و عربستان داداشی می شوند

تصاویری از بارس برف در کانادا

هنکس در قالب فرمانده کشتی

رییس کمیته اسیران یمن: سازمان ملل موضعی جدی برابر مانع تراشی متجاوزان اتخاذ کند

استاد علوم سیاسی آمریکایی در گفت وگو با فارس: بازداشت «مرضیه هاشمی» نشاندهنده ریاکاری دولت آمریکاست

ابراز همدردی اردوغان با اشرف غنی

زمان دومین جلسه دادگاه مرضیه هاشمی مشخص شد

وزیر خارجه آلمان از تعلیق مجوز «ماهان» دفاع کرد

عناوین روزنامه های سیاسی 2 بهمن 97/ خسارت اولین توافق با آمریکا +تصاویر

ابراز همدردی اردوغان با اشرف غنی

افزایش بی سابقه اخراج پناهجویان از آلمان

واکنش ظریف به دستگیری مرضیه هاشمی/ عکس

اقدام بی سابقه در دانشگاه سعودی

ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام نشده در کره شمالی

افزایش بی سابقه اخراج پناهجویان از آلمان در 2018

تجاوز به حقوق انسان ها عادت آمریکاست /نقشه ترامپ برای جهان /نقره داغ صادرکنندگان متخلف

تیغ آمریکا علیه هواوی تیزتر می شود!

10 نفر در انفجار 2 کشتی در تنگه «کرچ» کشته شدند

وزیر خارجه آلمان از تعلیق مجوز «ماهان» دفاع کرد

هشدار شمخانی درباره برجام: معطل اروپا نخواهیم ماند| مذاکره با آمریکا بی فایده است

تجاوز به حقوق انسان ها عادت آمریکاست /نقشه ترامپ برای جهان /نقره داغ نقره داغ صادرکنندگان متخلف

کاهش فرصت های شغلی در کشورهای عربی خلیج فارس

فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

وزیر خارجه آلمان: تعلیق مجوز ماهان برای منافع امنیتی ما ضروری بود

افزایش بی سابقه اخراج پناهجویان از آلمان در 2018

اظهارات تامل برانگیز وزیر سعودی درباره سوریه

تیتر روزنامه های ورزشی، سه شنبه 2 بهمن؛ ما همه سرباز توییم ایران

وزیر اقتصاد فرانسه درخواست برای ادغام رنو و نیسان را تکذیب کرد

زخمی شدن ده ها اسیر فلسطینی در حمله اشغالگران

حرف های خنده دار یار شفیق ترامپ

ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام نشده در کره شمالی

آلمان مجوز شرکت هوایی «ماهان» را لغو کرده است

زخمی شدن ده ها اسیر فلسطینی در حمله اشغالگران

تلاش برای کودتا در ونزوئلا منجر به بازداشت 40 نظامی شد

ورود رییس سابق شرکت تولیدکننده قهوه به گردونه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

گفت و شنود/ داووس!

واکنش نتانیاهو به اظهارات فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران

تلاش برای شورش در ونزوئلا: 40 نظامی بازداشت شدند

رییس سازمان بازرسی کل کشور عازم وین شد

طعنه اوباما، کلینتون و پسر لوترکینگ به ترامپ: تو خودت سردسته نژادپرستانی!

مسافران سانچی پیام داده اند؟

هشدار آلمان نسبت به افزایش جاسوسی سایبری

شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه حفظ برجام مردد است، معطلش نمی مانیم

3 نکته در مورد حکایت تشکیل ناتوی عربی علیه ایران

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

نگاهی به مواضع دوگانه واشنگتن در مورد فضا سپر فضایی، تکرار خیالبافی های ریگانی در دوران ترامپ

14 کشته در آتش سوزی دو کشتی در نزدیکی تنگه کر چ

افول توان نظامی اسراییل برای سومین سال/ ایران از صهیونیست ها پیشی گرفت

تلاش برای ایجاد مشکل در روند مراسم اربعین

تلاش برای ایجاد مشکل در روند مراسم اربعین