مطالب مرتبط:
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سیرجان از تشکل های موفق در کرمان است/ دفاع از حق و حقوق دانشجویان بخشی از فعالیت این تشکل
فرهاد رهبر در بازدید از اردوهای جهادی دانشجویان واحد ارومیه خبر دادسازماندهی و فعالیت 470 تیم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی کشور
فرهاد رهبر در بازدید از اردوهای جهادی دانشجویان واحد ارومیه خبر داد سازماندهی و فعالیت 470 تیم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی کشور
فعالیت تشکل های دانشجویی باید تقویت شود
واکنش تشکل های دانشجویی به حضور بارزسان وزارت علوم در دانشگاه مازندران/ دانشجویان مشکلات را به بازرسان اطلاع دهند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 17:222018-10-18سياسي

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی، گفت: تشکل های دانشجویی باید بدانند ما برای رسیدن به اهداف اسلام و انقلاب هرچه نیرو داشته باشیم کم است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مجمع اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی سخنانی با اشاره به طراحی های اسلام برای یک انسان مومن، گفت: براساس این طراحی انسان مومن یک انسان هدفمند متوجه به وسیله است.

گاهی اوقات ما برداشت های نادرستی از این عبارات می کنیم، مثلا از طرفی می گوییم هدف وسیله را توجیه نمی کند و از طرفی هم می گوییم ما مکلف به وظیفه هستیم نه نتیجه ، که هر دو هم درست است.

رستمی ادامه دارد: انسان نباید برای رسیدن به یک هدف ولو مقدس، از یک مسیر نامقدس عبور کند، مثلا بگوییم برای اینکه جذابیت تشکل بالا برود از برخی حریم ها و حدودهای الهی صرف نظر کنیم.

البته برخی مجموعه ها چنین کاری می کنند و از ابزارهای نفسانی برای بزرگ کردن مجموعه های خودشان استفاده می کنند، ولی بزرگان ما می گویند ما مجاز به چنین اقدامی نیستیم.

وی تصریح کرد: دین به ما می آموزد ابتدا به وظیفه مام عمل کنیم و نگوییم معلوم نیست به نتیجه می رسیم یا نه.

ممکن است به برخی اهداف نرسیم لذا نباید خود را توجیه کنیم تا به وظیفه مان عمل نکنیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه حرکت در مسیر دین بی شکست است، یادآور شد: ماموریت ما انجام تکلیف است، اما اگر به هدف نرسیدیم شکست نخوردیم.

مانند دوران جنگ تحمیلی که در برخی عملیات ها به هدف نرسیدیم ولی براساس باور دینی اگر به تکلیف خود عمل کرده ایم، ما شکست نخوردیم.

رستمی خاطرنشان کرد: با این تفکر از یک طرف ما هدفمند حرکت می کنیم و تکلیف خود را به درستی انجام می دهیم ولی اگر به هدف نرسیدیم به معنای این نیست که شکست خورده ایم.

وی در ادامه با اشاره به خصوصیات کار تشکلی، تاکید کرد: دانشجویی تشکلی انسانی است که نسبت به محیط حساس است و بر همین اساس هدف گذاری هایی هم دارد و برای آن حرکت می کند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به پیام های رهبر معظم انقلاب به اتحادیه ها و تشکل های دانشجویی، گفت: شاید توصیه و پیام رهبر معظم انقلاب به تشکل ها و به تمام دانشجویان موضوع تقوا است.

در رابطه با تشکل ها تقوای اجتماعی و سیاسی و به همه افراد تقوای فردی، اجتماعی و سیاسی.

تقوا یعنی انسان پرهیزکار باشد و با مراقبت کارهایش را انجام دهد.

رستمی ادامه داد: ما اگر مراقب نباشیم ممکن است آسیب های فراوانی بخوریم و در حوزه دین این آسیب ها غیرقابل جبران است.

مثلا اگر ما در مسیر تشکلی تحت عنوان افشاگری آبروی یک انسان بی گناهی را بریزیم.

وی با اشاره به وظایف تشکل های دانشجویی، افزود: نکند ما به بهانه اینکه کار جذابی انجام دهیم به اقدامی دست بزنیم که با تقوا منافات داشته باشد.

مانند برخی افراد که در انتخابات برای رای آوردن نامزدی دست به همه اقدامی می زنند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن توصیه هایی به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، تاکید کرد: ما باید برای اینکه دیگران را توجیه کنیم ابتدا باید مطالعه دقیقی نسبت به مسئله داشته باشیم.

یک دانشجوی تشکلی تکیه گاه دیگران هم خواهد بود و باید در حوزه های معرفتی، سیاسی و حوزه های مختلفی که مورد نیاز است از استحکام برخوردار باشید.

رستمی یادآور شد: نیروهای تشکلی بایستی شجاعت داشته باشند، نباید مصلحت گرایی هایی که بزرگترها دارند را داشته باشند، البته باید تقوا را در نظر گرفت.

برای همین هم است گاهی می بینیم بیانیه هایی که تشکل ها در یک موضوعی می دهند، محکم تر، صریح تر و قدرتمندتر است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف بزرگ اسلام و انقلاب هرچه نیرو داشته باشیم کم است، خاطرنشان کرد: شما با نیروهای انقلابی دیگر در دانشگاه یک جبهه هستید و لازمه جبهه ای عمل کردن این است که نیروهای همراه و فعال خود را بشناسید و در عملیات ها هماهنگی و رفتار قرارگاهی در درونتان باشد و عملیات الحاق داشته باشید.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خطاب به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، تصریح کرد: کار تشکیلاتی و جبهه ای و ارتباط با سایر تشکل ها جزو لوازم است و حتما با بقیه تشکل ها ارتباط بگیرید.

وی گفت: هر تشکل هویت مستقلی دارد ولی وقتی صحبت به تشکل انقلابی می شود به بسیج دانشجویی و چندین اتحادیه، تشکل، هیات و کانون دیگر هم می رسید.

لذا بایستی تقسیم وظایف و کار جبهه ای داشته باشید.

وی با بیان اینکه آرمان خواهی از توصیه های رهبر انقلاب به تشکل های دانشجویی است،گفت: شما باید آرمان خواه باشید، اما باید واقع گرا هم باشید تا به مشکل نخورید برای همین آرمانگرایی حتما باید با واقع گرایی همراه باشد.

رستمی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های جهادی تاکید کرد: تشکل های دانشجویی باید به اردوهای جهادی توجه کنند، به محرومان کمک کنند.

وقتی در محیط محروم قرار می گیریم به خودساختگی می رسیم، باید به این فکر کنیم وقتی داریم در یک منطقه محروم به یک خانواده خدمت می کنیم داریم دین خود را به آنها ادا می کنیم و بگوییم ما داریم از سهم آنها در دانشگاه تحصیل می کنیم پس باید وظیفه خود را در قبال محرومان انجام دهیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: لزومی ندارد برای اردوی جهادی حتما به دنبال کمک مالی از مسئولان باشید، شما می توانید به اندازه توان و ظرفیتی که دارید و با شناسایی موقعیت ها به کمک محرومان بروید.

وی گفت: جذب از نگاه رهبر انقلاب مقدمه کارهای دیگر است.

دانشجویان جذب می شوند چون اهدافی دارند، جذب هدف نیست ولی مقدمه و وسیله است برای توسعه کارهایی باید اتفاق بیفتد.

رستمی در ادامه خطاب به دانشجویان تصریح کرد: تبیین های شما نباید تبیین های احساسی باشد، نقد یک موضوع باید عالمانه باشد و اقناع دلی و ذهنی اتفاق بیفتد و لازم است شما مطالعه داشته باشید.

وی افزود: حتما باید در فضای مجازی فعال باشید اما بخشی از کار هم میدانی عمل کردن است.

ما همه جانبه باید برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنیم.

شاکله فکری که مقام معظم رهبری از یک تشکل انتظار دارد شکر خدا در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان وجود دارد و اعضای این اتحادیه به یک فهم مشترک رسیدند که رهبری چه انتظاری آنها دارد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: نباید در مبارزه عقب نشینی کنید.

شما اگر به تکلیف و تشخیصی رسیدید چون منافع برخی به خطر می افتد طبیعی بدانید مخالفت هایی هم خواهید دید و اگر تشخیص شما درست باشد باید با قدرت بایستید.

وی گفت: ما به دفاتر نهاد در دانشگاه های کشور بر حمایت از دانشجویان جبهه انقلاب تاکید می کنیم.

ما انتظار نداریم دفتر نهاد ما مانند یک تشکل عمل کند ولی لازم است تقسیم وظایفی صورت بگیرد.

لازم است تشکل های دانشجویی در مورد ارتباط دفاتر نهاد با تشکل ها جلسات ارتباط، اغنا و توجیه داشته باشند تا ما هم بدانیم مسئولان دفاتر نهاد چگونه عمل می کنند.

رستمی با اشاره به برگزاری دوره ضیافت رضوی اضافه کرد: یک هدف این برنامه آموزشی بود که فعالان تشکل ها و هیات های دانشجویی جبهه انقلاب در یک جمعی با هم آشنا شوند و به دوستان هم تاکید کردیم از هر دوره یک تعداد انتخاب شوند و دوره ویژه ای برای آنها گذاشته شود و در این فاصله شناخت مسائل و برنامه ریزی برای عملیات مشترک اتفاق افتد.

وی ادامه داد: یک نمونه از اثرات این برنامه ها اتفاقی است که در تهران رخ داد و برای اولین بار مجموعه های مذهبی خواهران دور هم جمع شدند.

رستمی در ادامه با اشاره با برخی هنجارشکنی ها که از سوی برخی دختران ساختارشکن صورت گرفت؛ گفت: مثلا دیدیم یک تعداد ناچیزی از دختران در خیابا ن ها یک حرکات تعداد گسترده ای دختران عفیف، باحیا و خوب در دانشگاه ها داریم که نمی بینیم عملیاتی از آنها اتفاق بیافتد برای همین برای اولین بار نزدیک به 1700 دختر از دانشگاه های تهران دردانشگاه الزهرا دور هم جمع شدند و یک برنامه مذهبی داشتند که این ادامه دار خواهد بود که باید در استان های مختلف انجام شود.

لازم به ذکر است در ادامه این مراسم اعضای جامعه اسلامی دانشجویان مسائل و مشکلات خود را در جسله ای صمیمانه با رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مطرح کردند.


کلید واژه ها: مقام معظم رهبری - دانشجویی - نمایندگی - رهبر معظم انقلاب - انسان - دانشگاه - دانشجویان - رهبر - جامعه اسلامی دانشجویان - رهبری - اسلام - شکست - وظیفه - اجتماعی - درست - جامعه اسلامی - طراحی - سیاسی - جنگ تحمیلی - دوران جنگ - خبرگزاری - پیام - بزرگ - اسلامی - جذابیت - برداشت - اهمیت - توصیه - جامعه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
گرد و غبار پرواز آبادان - مشهد را لغو کرد

جنوب شرق کشور نیاز به توجه بیشتر دارد/ مشکلات مددجویان کمیته امداد جنوب کرمان پیگیری می شود

بازرگان سیاست ورز و اصول محور بود

فقط در زمان پهلوی بدون جنگ، بخش هایی از خاک کشورمان واگذار شد

پر کردن خلا وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت و غیرممکن است

نامه امام راحل به گورباچف یک امر خیرخواهانه بود

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

خبر های کوتاه بخش خبری 20 بیست و هفتم دی 97+ فیلم

پر کردن خلا وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت و غیرممکن است

فرزند مرضیه هاشمی احضار شد

نماینده تربت حیدریه: پایین بودن سرانه مطالعه موجب می شود از تجربیات دنیا استفاده نکنیم

نشست بررسی نامه امام خمینی(ره) به گورباچف

پر کردن خلا وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت و غیرممکن است

کنایه همسر رضا قوچان نژاد به کارلوس کی روش!

نامه امام راحل به گورباچف یک امر خیرخواهانه بود

نوبخت: چطور می توانم در تهران بنشینم و برای مردم کپرنشین برنامه ریزی کنم؟| تصمیم بر حضور در مناطق محروم گرفتم| اختصاص یارانه برای 4000 رودباری| برخی اوقات مسئولان هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارند و خود را از جنس مردم نمی دانند|عذر چنین مدیرانی را خواهیم خواست| قطعاً پس ا

بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از طرح های جنوب استان کرمان

نامه امام راحل به گورباچف یک امر خیرخواهانه بود

واکنش امیر عبداللهیان به بازداشت مرضیه هاشمی

نگاهی به 25 عکس کمتر دیده شده از محمد علی کلی به مناسبت سالروز تولد این قهرمان

نوبخت : پرداخت یارانه ها از سال دیگر استانی می شود

حقوق بازنشستگان امشب واریز می شود

یادواره 800 شهید عشایر ایلات خمسه فارس

46 درصد مردم منطقه قلعه گنج لوله کشی آب شرب ندارند

مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه در مالزی برگزار شد

برگزاری هفدهمین کمیسیون مشترک ایران و کوبا

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

دانلود آهنگ جدید شاهین شاپوری بنام قایق

حالت فوق العاده ملی به دلیل خطر تروریست ها در خاورمیانه تمدید شد

خط ارتباطی «ارومیه - مرسین» یکی از خطوط نجات اقتصاد کشور است

مشهدی ها پایین ترین سطح را در استفاده از کتاب دارند

رهبر انقلاب:جرقه انگیزش انقلاب به وسیله نواب در من به وجود آمد

تعداد سربازان در مقایسه با گذشته کاهش یافته است

حضور هیئتی از سازمان ملل متحد در حرم امامین عسکریین (ع)+ تصاویر

خواننده پاپ در انتظار دومین عمل قلب

بخش خصوصی ایران و عراق کنار هم خواهند ایستاد

مجموعه سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-تاسیسات مکانیکی 10 دوره

خبرنگار پرس تی وی فورا آزاد نشود، پایان بازی بدست آمریکا نخواهد بود

توسعه قابل توجه روابط نظامی تهران- باکو

چگونه غذای حضرتی حرم امام رضا را دریافت کنیم

جزییات دستگیری مدیرکل تعاون ناجا در تایلند

دشمن در فضای مجازی به دنبال غبارآلود کردن اوضاع کشور است

کلاس آموزش توییتر به نمایندگان مجلس آمریکا با معلمی الکسندریا اوکازیو کورتس

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

دیدار سردار باقری با نخست وزیر آذربایجان+عکس

بررسی عملکرد ترازو در فروشگاهها

حضور در مناطق مختلف کشور در تعطیلات پایان هفته برای برطرف کردن مشکلات مردم

همدلی دستگاه های امنیتی کم سابقه است

سه پرواز داخلی ناچار به فرود در فرودگاه امام(ره) شدند/ مریض بدحال در پرواز آسمان

واکنش وکیل مرتضوی به خبر حضور موکلش در نجف

پایان بازدیدهای رییس سازمان برنامه و بودجه از شهرستان های جنوبی استان کرمان

آسیب های اجتماعی را سیاه نمی بینم

قانون اساسی افغانستان نیازمند بازنگری است/ هیچ کشوری با تکیه بر خارج رشد نکرده است

معاون سابق ولایتی: وقت مذاکره با آمریکاست

هوش این هاسکی ستودنی است + ویدئو

روستاییان 40 روستای اردبیل بازنشسته می شوند

عضو حزب نهضت آزادی: بازرگان در میان مردم بود

آیا ترامپ دوره بعد هم رییس حمهور خواهد بود؟

عضو حزب نهضت آزادی: بازرگان در میان مردم بود

500 امدادگر چهار استان ارتقای درجه یافتند

روستاییان 40 روستای اردبیل بازنشسته می شوند

نخستین همایش تصویربرداری از استخوان و ماهیچه در شرق کشور برگزار شد

وداع با شهید امنیت، محسن مشرقی

اصلاح بخشنامه سامانه ثبت حقوق و مزایا

اظهارات معاون اول قوه قضاییه درباره معضلات مربوط به وکالت و کارشناسی پرونده ها

جای خالی «همدلی»

چرا نمی توانیم فیلسوف تربیت کنیم؟

از تاکید بر استانی و حزبی شدن انتخابات مجلس تا لزوم استفاده از تجربه سایر کشورها

معرفی شهرداری تهران به عنوان غرفه برتر نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری

فیسبوک از ترس ترامپ، قوانینش را تغییر داد

فرمانده کل ارتش حساب توییتری ندارد

یارانه نقدی چه کسانی با اجازه مجلس حذف می شود؟

نخستین همایش تصویربرداری از استخوان و ماهیچه در شرق کشور برگزار شد

برگزاری مراسم وداع با پیکر مطهر 10 شهید در حرم مطهر رضوی

گفتمان بازرگان در رابطه دین و حوزه عمومی میانه روی است

پاسخ بعیدی نژاد به یکی از فعالان توییتری که ادعاهایی علیه امنیت ایران مطرح کرد

500 امدادگر چهار استان کشور ارتقای درجه یافتند

تصاویر| ماراتن زنان در هرمز

همایش دوچرخه سواری در جاجرم

تغییر مسیر سه پرواز داخلی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

گفتمان بازرگان در رابطه دین و حوزه عمومی میانه روی است

ویژگی عصر انقلاب؛ تجلی اسلام ناب است

خاتمی: کلیداران فضای مجازی درصدد ایجاد دولت در دولت ها هستند

سردار جلالی : می توانیم اینترنت ایرانی - اسلامی داشته باشیم

مدیر بنیاد تعاون ناجا:شایعه دستگیری مرا منافقین منتشرکردند

حقوق دی ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

رد پیشنهاد سفیری ایران و نیابت تولیت آستان قدس رضوی از سوی نواب

تهران؛ امن ترین پایتخت جهان

تغییر مسیر سه پرواز داخلی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

500 امدادگر چهار استان کشور ارتقای درجه یافتند

پیش بینی تامین 25 قلم کالای اساسی در بودجه 98

خدمت به مردم مناطق محروم را افتخار می دانم

پرهیز از رفت و آمدها و سفرهای غیرضروری

جمعیت قابل توجهی زیرخط فقر مطلق هستند

جمالی نژاد: کودکان آینده کشورند پس باید حمایت شوند

سردار جلالی: می توانیم اینترنت ایرانی - اسلامی داشته باشیم

«عزای فاطمیّه» در هندوستان

سطح استفاده از کتاب در مشهد از تمام کشور پایین تر است

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل خودخواهی و غرور مبینا را برطرف کنم و او را به ارتباط با دوستانش تشویق نمایم؟

حقوق دی ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان