مطالب مرتبط:
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سیرجان از تشکل های موفق در کرمان است/ دفاع از حق و حقوق دانشجویان بخشی از فعالیت این تشکل
فرهاد رهبر در بازدید از اردوهای جهادی دانشجویان واحد ارومیه خبر دادسازماندهی و فعالیت 470 تیم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی کشور
فرهاد رهبر در بازدید از اردوهای جهادی دانشجویان واحد ارومیه خبر داد سازماندهی و فعالیت 470 تیم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی کشور
فعالیت تشکل های دانشجویی باید تقویت شود
واکنش تشکل های دانشجویی به حضور بارزسان وزارت علوم در دانشگاه مازندران/ دانشجویان مشکلات را به بازرسان اطلاع دهند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 17:222018-10-18سياسي

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی، گفت: تشکل های دانشجویی باید بدانند ما برای رسیدن به اهداف اسلام و انقلاب هرچه نیرو داشته باشیم کم است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مجمع اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی سخنانی با اشاره به طراحی های اسلام برای یک انسان مومن، گفت: براساس این طراحی انسان مومن یک انسان هدفمند متوجه به وسیله است.

گاهی اوقات ما برداشت های نادرستی از این عبارات می کنیم، مثلا از طرفی می گوییم هدف وسیله را توجیه نمی کند و از طرفی هم می گوییم ما مکلف به وظیفه هستیم نه نتیجه ، که هر دو هم درست است.

رستمی ادامه دارد: انسان نباید برای رسیدن به یک هدف ولو مقدس، از یک مسیر نامقدس عبور کند، مثلا بگوییم برای اینکه جذابیت تشکل بالا برود از برخی حریم ها و حدودهای الهی صرف نظر کنیم.

البته برخی مجموعه ها چنین کاری می کنند و از ابزارهای نفسانی برای بزرگ کردن مجموعه های خودشان استفاده می کنند، ولی بزرگان ما می گویند ما مجاز به چنین اقدامی نیستیم.

وی تصریح کرد: دین به ما می آموزد ابتدا به وظیفه مام عمل کنیم و نگوییم معلوم نیست به نتیجه می رسیم یا نه.

ممکن است به برخی اهداف نرسیم لذا نباید خود را توجیه کنیم تا به وظیفه مان عمل نکنیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه حرکت در مسیر دین بی شکست است، یادآور شد: ماموریت ما انجام تکلیف است، اما اگر به هدف نرسیدیم شکست نخوردیم.

مانند دوران جنگ تحمیلی که در برخی عملیات ها به هدف نرسیدیم ولی براساس باور دینی اگر به تکلیف خود عمل کرده ایم، ما شکست نخوردیم.

رستمی خاطرنشان کرد: با این تفکر از یک طرف ما هدفمند حرکت می کنیم و تکلیف خود را به درستی انجام می دهیم ولی اگر به هدف نرسیدیم به معنای این نیست که شکست خورده ایم.

وی در ادامه با اشاره به خصوصیات کار تشکلی، تاکید کرد: دانشجویی تشکلی انسانی است که نسبت به محیط حساس است و بر همین اساس هدف گذاری هایی هم دارد و برای آن حرکت می کند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به پیام های رهبر معظم انقلاب به اتحادیه ها و تشکل های دانشجویی، گفت: شاید توصیه و پیام رهبر معظم انقلاب به تشکل ها و به تمام دانشجویان موضوع تقوا است.

در رابطه با تشکل ها تقوای اجتماعی و سیاسی و به همه افراد تقوای فردی، اجتماعی و سیاسی.

تقوا یعنی انسان پرهیزکار باشد و با مراقبت کارهایش را انجام دهد.

رستمی ادامه داد: ما اگر مراقب نباشیم ممکن است آسیب های فراوانی بخوریم و در حوزه دین این آسیب ها غیرقابل جبران است.

مثلا اگر ما در مسیر تشکلی تحت عنوان افشاگری آبروی یک انسان بی گناهی را بریزیم.

وی با اشاره به وظایف تشکل های دانشجویی، افزود: نکند ما به بهانه اینکه کار جذابی انجام دهیم به اقدامی دست بزنیم که با تقوا منافات داشته باشد.

مانند برخی افراد که در انتخابات برای رای آوردن نامزدی دست به همه اقدامی می زنند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن توصیه هایی به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، تاکید کرد: ما باید برای اینکه دیگران را توجیه کنیم ابتدا باید مطالعه دقیقی نسبت به مسئله داشته باشیم.

یک دانشجوی تشکلی تکیه گاه دیگران هم خواهد بود و باید در حوزه های معرفتی، سیاسی و حوزه های مختلفی که مورد نیاز است از استحکام برخوردار باشید.

رستمی یادآور شد: نیروهای تشکلی بایستی شجاعت داشته باشند، نباید مصلحت گرایی هایی که بزرگترها دارند را داشته باشند، البته باید تقوا را در نظر گرفت.

برای همین هم است گاهی می بینیم بیانیه هایی که تشکل ها در یک موضوعی می دهند، محکم تر، صریح تر و قدرتمندتر است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف بزرگ اسلام و انقلاب هرچه نیرو داشته باشیم کم است، خاطرنشان کرد: شما با نیروهای انقلابی دیگر در دانشگاه یک جبهه هستید و لازمه جبهه ای عمل کردن این است که نیروهای همراه و فعال خود را بشناسید و در عملیات ها هماهنگی و رفتار قرارگاهی در درونتان باشد و عملیات الحاق داشته باشید.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خطاب به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، تصریح کرد: کار تشکیلاتی و جبهه ای و ارتباط با سایر تشکل ها جزو لوازم است و حتما با بقیه تشکل ها ارتباط بگیرید.

وی گفت: هر تشکل هویت مستقلی دارد ولی وقتی صحبت به تشکل انقلابی می شود به بسیج دانشجویی و چندین اتحادیه، تشکل، هیات و کانون دیگر هم می رسید.

لذا بایستی تقسیم وظایف و کار جبهه ای داشته باشید.

وی با بیان اینکه آرمان خواهی از توصیه های رهبر انقلاب به تشکل های دانشجویی است،گفت: شما باید آرمان خواه باشید، اما باید واقع گرا هم باشید تا به مشکل نخورید برای همین آرمانگرایی حتما باید با واقع گرایی همراه باشد.

رستمی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های جهادی تاکید کرد: تشکل های دانشجویی باید به اردوهای جهادی توجه کنند، به محرومان کمک کنند.

وقتی در محیط محروم قرار می گیریم به خودساختگی می رسیم، باید به این فکر کنیم وقتی داریم در یک منطقه محروم به یک خانواده خدمت می کنیم داریم دین خود را به آنها ادا می کنیم و بگوییم ما داریم از سهم آنها در دانشگاه تحصیل می کنیم پس باید وظیفه خود را در قبال محرومان انجام دهیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: لزومی ندارد برای اردوی جهادی حتما به دنبال کمک مالی از مسئولان باشید، شما می توانید به اندازه توان و ظرفیتی که دارید و با شناسایی موقعیت ها به کمک محرومان بروید.

وی گفت: جذب از نگاه رهبر انقلاب مقدمه کارهای دیگر است.

دانشجویان جذب می شوند چون اهدافی دارند، جذب هدف نیست ولی مقدمه و وسیله است برای توسعه کارهایی باید اتفاق بیفتد.

رستمی در ادامه خطاب به دانشجویان تصریح کرد: تبیین های شما نباید تبیین های احساسی باشد، نقد یک موضوع باید عالمانه باشد و اقناع دلی و ذهنی اتفاق بیفتد و لازم است شما مطالعه داشته باشید.

وی افزود: حتما باید در فضای مجازی فعال باشید اما بخشی از کار هم میدانی عمل کردن است.

ما همه جانبه باید برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنیم.

شاکله فکری که مقام معظم رهبری از یک تشکل انتظار دارد شکر خدا در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان وجود دارد و اعضای این اتحادیه به یک فهم مشترک رسیدند که رهبری چه انتظاری آنها دارد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: نباید در مبارزه عقب نشینی کنید.

شما اگر به تکلیف و تشخیصی رسیدید چون منافع برخی به خطر می افتد طبیعی بدانید مخالفت هایی هم خواهید دید و اگر تشخیص شما درست باشد باید با قدرت بایستید.

وی گفت: ما به دفاتر نهاد در دانشگاه های کشور بر حمایت از دانشجویان جبهه انقلاب تاکید می کنیم.

ما انتظار نداریم دفتر نهاد ما مانند یک تشکل عمل کند ولی لازم است تقسیم وظایفی صورت بگیرد.

لازم است تشکل های دانشجویی در مورد ارتباط دفاتر نهاد با تشکل ها جلسات ارتباط، اغنا و توجیه داشته باشند تا ما هم بدانیم مسئولان دفاتر نهاد چگونه عمل می کنند.

رستمی با اشاره به برگزاری دوره ضیافت رضوی اضافه کرد: یک هدف این برنامه آموزشی بود که فعالان تشکل ها و هیات های دانشجویی جبهه انقلاب در یک جمعی با هم آشنا شوند و به دوستان هم تاکید کردیم از هر دوره یک تعداد انتخاب شوند و دوره ویژه ای برای آنها گذاشته شود و در این فاصله شناخت مسائل و برنامه ریزی برای عملیات مشترک اتفاق افتد.

وی ادامه داد: یک نمونه از اثرات این برنامه ها اتفاقی است که در تهران رخ داد و برای اولین بار مجموعه های مذهبی خواهران دور هم جمع شدند.

رستمی در ادامه با اشاره با برخی هنجارشکنی ها که از سوی برخی دختران ساختارشکن صورت گرفت؛ گفت: مثلا دیدیم یک تعداد ناچیزی از دختران در خیابا ن ها یک حرکات تعداد گسترده ای دختران عفیف، باحیا و خوب در دانشگاه ها داریم که نمی بینیم عملیاتی از آنها اتفاق بیافتد برای همین برای اولین بار نزدیک به 1700 دختر از دانشگاه های تهران دردانشگاه الزهرا دور هم جمع شدند و یک برنامه مذهبی داشتند که این ادامه دار خواهد بود که باید در استان های مختلف انجام شود.

لازم به ذکر است در ادامه این مراسم اعضای جامعه اسلامی دانشجویان مسائل و مشکلات خود را در جسله ای صمیمانه با رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مطرح کردند.


کلید واژه ها: مقام معظم رهبری - دانشجویی - نمایندگی - رهبر معظم انقلاب - انسان - دانشگاه - دانشجویان - رهبر - جامعه اسلامی دانشجویان - رهبری - اسلام - شکست - وظیفه - اجتماعی - درست - جامعه اسلامی - طراحی - سیاسی - جنگ تحمیلی - دوران جنگ - خبرگزاری - پیام - بزرگ - اسلامی - جذابیت - برداشت - اهمیت - توصیه - جامعه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
سرپرست شهرداری منطقه یک تهران منصوب شد

رسانه ها آینده انقلاب اسلامی را هنرمندانه تبیین کنند

سایت دفن زباله خلخال ساماندهی می شود

2 عضو جدید هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شدند

اوصاف پارسایان در بسیج متبلور است

حاجی دلیگانی: سه بار از رییس مجلس شکایت کرده ام

علت یابی متروک شدن یار مهربان

مانور فرهنگی پایگاههای بسیج خواهران خاش برگزار شد

در بخش خصوصی هم می توان نقش آفرین بود

«کودکآنلاین» یک شتابدهنده برای تولید محتواست / ثبت 30 ایده و فیلم در روز نخست

رویدادهای سیاست خارجی کشور و برداشت های متفاوت رسانه ای

آیین تکریم و معارفه استاندار همدان

سمنانی ها کتاب های ادبی بیشتر مطالعه می کنند

آسایش مردم با تعامل بین ارکان فرودگاه حاصل می شود

جلو تخلف شورای فنی و اداره کل میراث استان تهران را بگیرید

دعوت مسجدجامعی از دانش آموزان برای حضور در کتاب گردی 97

نقش آفرینی بسیج در صحنه های مورد نیاز انقلاب افزایش یافته است

تعامل رسانه و دانشگاه برای توسعه فرهنگی اجتماعی خراسان شمالی

بسیج ؛تفکر و شجره طیبه

اوصاف پارسایان در بسیج متبلور است

فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات شیراز تجلیل می شوند

کرناچی؛ شهرکی فاقد کلاس قرآن

اجلاسیه شهدای طلاب و روحانیون خراسان جنوبی برگزار می شود

فرماندار اسبق دزفول تبرئه شد

وزیر دفاع: رونمایی جدید در پیش داریم

نگهداری 3 میلیون سند تاریخی در مرکز اسناد جنوب شرق

کابوس «بیل کلینتون» با مستند بازگشت!

وقوع 5500 زمین لرزه درکرمانشاه

بررسی CFT با حضور ظریف، جنیدی و کدخدایی

گردهمایی سیاسی تیپ امام جعفر صادق(ع) برگزارشد

استخدام پارکبان و نگهبان جهت کار در رستوران

چهره های خاص فرهنگی و شهری در نکوداشت موسوی گرمارودی

بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه مازندران از جامعه الزهرا(س)

ارائه راهکار عملیاتی برای همسان سازی میان حقوق معلمان و سایر کارکنان دولت

دومین مرحله دوره غیرحضوری سیری در نهج البلاغه برگزار می شود

کره جنوبی: می خواهیم به رابطه مان با ایران در سطح منطقه و جهان ادامه دهیم

انهدام باند سارقان خودروهای سند نمره

مشاوره قبل از ازدواج اجباری شود، آمار طلاق و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند

قاچاق سوخت کاهش یافت/تعیین تکلیف اموال تملیکی تا پایان امسال

دبیر هیات گزینش آموزش وپرورش: هیچ نیرویی بدون تایید گزینش نمی تواند وارد دستگاه تعلیم وتربیت شود

با حضور وزیر دفاع خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین «طوفان» رونمایی شد/ تحویل به ناجا و نیروی زمینی سپاه

شهادت یک جانباز دفاع مقدس

استخدام تعدادی وسط کار خانم جهت یک تولیدی در تهران

استخدام تعمیرکار و سرویس کار آسانسور در تهران

معصومه آقاپور علیشاهی: دولت محافظه کار و دست به عصا نمی تواند از این مارپیچ اقتصادی عبور کند با اعدام 3 تغییری در باور مردم نسبت به فساد ایجاد نمی شود

استخدام منشی جهت انجام امور اداری در تهران

زمان تحقق وعده قرآنیِ «دِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ»

هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبارزه با قاچاق و رانت است

استخدام برنامه نویس وب

استخدام برنامه نویس

استخدام تدوینگر

چند ماه یک بار دندان مان را جرم گیری کنیم؟

استخدام مونتاژکار

استخدام آشپز

خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین طوفان رونمایی شد/ تحویل به ناجا و نیروی زمینی سپاه

طرح ملی شهید رهنمون

رسانه ها آینده انقلاب اسلامی را هنرمندانه تبیین کنند

لایحه «صندوق مکانیزه فروش» به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

سرپرست شهرداری منطقه یک تهران منصوب شد

اوصاف پارسایان در بسیج متبلور است

آغازجشن های هفته وحدت درمهاباد

3 روز از فرصت 10 روزه وزارت کشور برای تایید حکم حناچی باقی مانده است

اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی خوزستان انتخاب شدند

تشریح گوشه ای از دستاوردهای نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان

«جلال غفاری قدیر» به شبکه افق می رود

سمنانی ها کتاب های ادبی بیشتر مطالعه می کنند

نظر اعضای شورا در مورد افشانی

خبر موثقی در مورد صدور حکم حناچی نداریم/ تا 3 روز دیگر حکم شهردار باید صادر شود

ضرورت افزایش همکاری ها و تبادل تجربیات بین ایران و فنلاند در راستای توان افزایی زنان

ورود دستگاه قضایی به مشکلات جاده ای در محور ترانزیتی شرق به مرکز کشور

خودروی زرهی«طوفان» رونمایی شد

دادستان شوش: شناسایی 15 عامل اصلی تجمعات/ تکذیب بازداشت یک خبرنگار

افتتاح بزرگترین مرکز دندان پزشکی نیرو های مسلح

دفاع از ارزش های اسلامی اولویت یک بسیجی است

«بهار نکو» در فارس گسترش یابد

تشریح راه های قرآنی دعوت به نماز/ حکمت؛ نخستین راه دعوت به نماز

نظر اعضای شورا در مورد افشانی

تحلیل مسایل و تامین منابع مالی در آموزش عالی در دانشگاه شهید بهشتی

در امنیت مشکلی نداریم

پنج قانون ست کردن تیشرت های گرافیکی

دهمرده: تنگه احد سیستان در حال تخلیه شدن از جمعیت است

حقیقت کارخانه نیشکر هفت تپه در توییتر

اینجا ایران است آزاد عاشقی می کنیم!

انتخاب حناچی توسط شورای 1000 نفره

کتاب «میشل اوباما» پرفروش ترین در سال 2018

دیدار تشکل های دانش آموزی فریمان با فرماندار شهرستان

تمایل برخی کشورهای غربی و عربی برای بازگشایی سفارت در دمشق

فاز جدید چالش رباتیک چین و آمریکا کلید خورد

استخدام کمک آشپز آقا در یک مجموعه معتبر در تهران

بیش از 3 هزار نفر در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند

قطعه تصویری آوای ایران با صدای حسین خواجه امیری و سالار عقیلی منتشر شد

این سارق حرفه ای را شناسایی کنید + عکس

سرپرست تولید و تأمین اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش منصوب شد

دیدار خادمین مسجد مقدس جمکران قم از بیماران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر

شکایت نمایندگان علیه ظریف

​برگزیدگان جشنواره الحافظون معرفی شدند

واکنش معلمان به اظهارات معاون وزیر آموزش وپرورش/کدام حقوق؟

​در آینده نزدیک ناوشکن و زیردریایی به نیروی دریایی الحاق می شود

تذکر نمایندگان مردم به رییس جمهور

دیدار خادمین مسجد مقدس جمکران از خانواده شهید حرم استان بوشهر

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی/ اهمیت فعالیت های جهادی برای دانشجویان