مطالب مرتبط:
چرا انقلاب اسلامی در مسیر تمدن اسلامی قرار دارد؟/فروپاشی صرفا یک ایده ی ژورنالیستی برای فضاسازی تبلیغاتی است
فراخوان رهبر انقلاب؛ بسوی تمدن نوین اسلامی- ایرانی| در سال 1444، ایران در شمار 7 کشور برتر دنیا
فراخوان رهبری، زمینه ساز مشارکت همه نسل های انقلاب برای غنی سازی سند الگوی پیشرفت
رهبر انقلاب: چرا مردم فرانسه و آلمان نباید بدانند که دولت های آنها در آن 8 سال، با ملت ایران چه کردند؟| این کوتاهی ما است| از نشان دادن فیلم های دفاع مقدس هراس دارند
تا من هستم طرح تحول سلامت تغییر نخواهد کرد/ همان فضای علیه برجام را علیه طرح سلامت هم بوجود آوردند/ عده ای فضا سازی می کنند؛ خسته شدم!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 16:422018-10-18سياسي

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟


نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری چهارشنبه شب در مراسم پاسداشت از خدمات 13 ساله وی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب که در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد، از برگزارکنندگان و دست اندرکاران مراسم تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات بین المللی افزود: مسیر جهانی شدن طبیعی است گرچه برخی درصدد هستند که این مسیر را مدیریت کنند، مفهوم جهانی شدن با جهانی سازی متفاوت است، در دنیا عده ای می خواهند جهان و کشورها را بنابر میل خود مدیریت کنند.

برخی می خواهند بر اساس تفکرات لیبرالی و سکولاری جهان را مدیریت کنندرییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا با بیان این که برخی می خواهند بر اساس لیبرالیسم و نظام سکولار دنیا را مدیریت کرده و فرهنگ غرب را در جامعه بشری سیطره دهند، اظهار داشت: درباره غرب برخی مجذوب و و عده ای مرعوب هستند اما نظر معتدل این است که غرب باید به صورت جدی مطالعه شود.

وی ادامه داد: همانگونه که مستشرقان درباره عالم شرق در ابعاد گوناگون مطالعه و بررسی کردند، باید غرب شناسان به صورت جدی و علمی در حوزه های گوناگون مانند حوزه های اخلاقی، حقوق بشر، سیاسی و اجتماعی به مطالعه بپردازند، مسائل باید از جهت علمی نقد و بررسی شود و درباره مجموعه مباحث باید تحلیل ارائه کرد که حوزه علمیه باید این نقش را ایفا کند همانگونه که مراکز غربی این نقش را نسبت به اسلام ایفا می کنند.

غربی ها فعالیت های اسلام، حوزه های علمیه و انقلاب را دقیق رصد می کنندآیت الله رمضانی با بیان این که غربی ها تمام عرصه های فکری که در ایران و اسلام می گذرد را رصد می کنند، ابراز داشت: حتی در رساله دکترایی در فرانسه مشاهده کردیم که موضوع مکتب تفکیک را مفصل مورد بحث قرار دادند، این در حالی است که شاید طلاب در این زمینه کمتر اطلاع داشته باشند.

وی عنوان کرد: غربی ها حتی حوزه ها و مشارب علمی جهان اسلام و اختلافات آن ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند، همانگونه که غربی ها دقیقا اسلام را مطالعه می کنند، افراد متفکر و دانشمند به ویژه در حوزه های علمیه وظیفه دارند که غرب را مطالعه کرده و نسبت به آن تحلیل داشته باشند.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان خاطرنشان کرد: در برلین در پروژه ای 15 ساله به دنبال این بودند که اثبات کنند مخاطب قرآن کریم اعراب هستند و امروزه قرآن نمی تواند مخاطب خود را سیراب کند، ماعرض کردیم که مخاطب قرآن انسان، فطرت و عقل است، عقل و فطرت دیروز و امروز نمی شناسد و گرچه قرآن بر شخص عرب نازل شد اما هدایت و مواضع ایشان فراتر از عرب و برای بشریت بوده است، حتی می توانیم قوانین طلایی مانند قاعده احسان، مدارا رحمت را از قوانین اسلام استخراج کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از اندیشمندان غربی در کتاب اخلاقی جهانی به دنبال قواعد و قوانین طلایی است که از جمله قواعد آن فرمایش امیرمؤمنان است، قواعد طلایی به قاعده ای گفته می شود که کل جوامع بشری آن را می پذیرد که بسیار مهم است که و چنین قواعدی را باید از قوانین اسلام برای جهانیان تبیین کرد.

فعالیت 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی غربآیت الله رمضانی با بیان این که امروز دنیا دنبال فکر و اندیشه ای است که غالب باشد، گفت: اولویت کار مرکز اسلامی هامبورگ ابتدا شیعیان با محوریت عقلانیت و معنویت بوده است که شاخصه مکتب اهل بیت(ع) به شمار می رود.

وی افزود: معنویت باید برخاسته از دین باشد و در برابر معنویتی است که امروز در غرب به عنوان یک نهضت وجود دارد، 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی در غرب ایجاد شده است، شیعه را باید با شاخه عقلانیت و معنویت معرفی کرد، متأسفانه افرادی در غرب نگاه تندی ضد عقلانیت و معنویت اسلامی دارند.

تقریب تاکتیک نیست بلکه باور برخاسته از مکتب اهل بیت استنماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بخش دیگر کارهای مرکز اسلامی هامبورگ مربوط به مسلمانان بود، اظهار داشت: تقریب مذاهب اسلامی در دستور کار مرکز اسلامی بود، تقریب تاکتیک نیست بلکه تقریب باور برخاسته از مکتب از اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: بخش دیگر مخاطبان مرکز اسلامی غیر مسلمانان هستند که با دستور کار دیالوگ با هدف تعامل و تفاهم و حتی افزایی عمل می شود، پرداختن به موضوعات مشترک بین ادیان الهی بحثی جدی است که باید مورد توجه باشد.

رییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا ابراز داشت: هیچگاه فکر نمی کردم که وارد امور بین الملل و امام جمعه شوم، همواره عشق و علاقه ویژه ما درس و بحث بوده است، به همین دلیل درس و بحث را با جدیت بیشتری در قم ادامه خواهیم داد.

حوزه در زمینه تبلیغ بین الملل افراد متخصص تربیت کند دنیا تشنه تفکر و اندیشه اسلام ناب استوی عنوان کرد: حوزه باید افرادی در شأن را تربیت کند تا مبلغ آموزش دیده اسلام باشند چرا که دنیا تشنه این تفکر و اندیشه است، برخی غربی ها می گویند اگر نهج البلاغه را می داشتیم دنیا را فتح می کردیم، باید زبان آموخت و به زبان بومی مردم غرب با آنان سخن گفت.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان نسبت به فعالیت های انحرافی با نام اسلام و تلاش دشمن برای گسترش آن هشدار داد و خاطرنشان کرد: امروزه اسلام لیبرال، سکولار و افراطی از شیعه و سنی ترویج داه می شود و ما وظیفه داریم اسلام را به صورت جامع، دقیق و درست تبیین کنیم.

وی اضافه کرد: در دیالوگ های بین الادیانی بعد از چند سال پروفسور لهوگو در مرکز اسلامی هامبورگ می گوید شیعه و مکتب اهل بیت(ع) امروز می تواند پاسخگوی پرسش های اذهان بشری باشد، وقتی چنین بستری فراهم است باید استفاده کرد و یکی از وظایف بسیار مهم حوزه تربیت مبلغان بین المللی است.

آیت الله رمضانی با اشاره به راه اندازی حوزه علمیه هامبورگ گفت: بعد از مدت ها فکر و بررسی به نتیجه رسیدیم که افرادی بومی مسلط به زبان به کار گرفته شوند، در ابتدای کار 6 نفر جذب شدند اما امروز 51 طلبه در حوزه هامبورگ فعال هستند، امسال 26 نفر ثبت نام کردند و از کادانا و اسپانیا هم افرادی حضور داشتند که کاری بزرگ و معجزه وار است.

وی افزود: برخی از طلاب حوزه هامبورگ دارای دکترا و مدارک عالی تحصیلی هستند و امروز درس طلبگی می خوانند، برخی از این طلاب به غیر از زبان فارسی به 3 زبان دنیا مسلط هستند، به جمع بندی رسیدیم که زبان مشترک طلاب زبان فارسی باشد اما طلاب به 3 زبان دیگر هم مسلط هستند، هرکدام از این مبلغان بومی می توانند نقش آفرین جدی باشند، این طلاب در ایام تبلیغی به زبان بومی خود به تبلیغ اسلام و مکتب اهل بیت(ع) می پردازند.

امروز وقت خسته شدن نیست چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که کارهای بزرگی داریم و نباید خسته شویم، به دیدار خود با رهبر انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به آقایانی که حضور داشتند فرمودند در شرایط فعلی باید زیاد کار کنیم و خسته نشویم که امروز وقت خسته شدن نیست.

وی با ابراز گلایه از از کسانی که در شرایط فعلی و در 40 سالگی انقلاب خسته شده اند و نکاتی را در این زمینه مطرح می کنند، ابراز داشت: مشکلاتی وجود دارد و با هدف اصلی فاصله داریم اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در شرایط حاضر باید برای نظام، انقلاب و ولایت باید سربازی کرد، وقتی در دیدار با رهبر انقلاب افرادی از وضع موجود ابراز نگرانی کردند که رهبر انقلاب فرمودند بگویید که نگران نباشند.

وی عنوان کرد: ما باید به تکلیف خود به احسن وجه عمل کنیم و حوزه های علمیه که استوانه های تولید اندیشه، فکر، اندیشه و عقلانیت و معنویت هستند باید جدی کار کنند، امروز دنیا از نظر فکری و اندیشه ای متوجه قم است و اگر می خواهیم دنیا را مدیریت کنیم باید با فکر جهانی کار کنیم و ما باید دقیق ترین تفسیر از حقوق بشر را ارائه دهیم.


کلید واژه ها: اسلام - مطالعه - علمی - جهان - مدیریت - آیت الله - برگزار - پایگاه اطلاع رسانی - مجلس خبرگان رهبری - جهانی - پیشرفت - خبرگان رهبری - مدرسه علمیه - مجلس خبرگان - مرکز اسلامی - مراسم تقدیر - اطلاع رسانی - مراسم - اروپا - جامعه - اطلاع - نقد و بررسی - حوزه علمیه - بین المللی - صورت - چهارشنبه - خبرگزاری - اجتماعی - هامبورگ - فرانسه

آخرین اخبار سرویس:
همایش” غزه تا یمن،نماد مقاومت

پاسخ به سؤالات حقوقی کاربران سایت ایثار-26

پیکر نبی الله وقتی آمد که مادر رفته بود

خدمت رسانی به جامعه ایثارگران وظیفه همه مسئولان است

واکنش رییس رسانه ملی به دستگیری مجری پرس تی وی

فرمانده ناجا: متهمان اقتصادی فراری را از طریق اینترپل به کشور بازخواهیم گرداند

صدرنشین شدیم اما انتقام نگرفتیم

سخنرانی سالانه رییس جمهور آمریکا به دلیل تعطیلی دولت لغو شد

تشخیص جنسیت جنین از طریق نمونه خون در هفته های اول آبستنی مادیان

پوری حسینی از یک پست مهم برکنار شد

جذب 250 نفر در سازمان تعزیرات از طریق ششمین آزمون دستگاه های اجرایی

دشمنان برای بر هم زدن امنیت کشور ناکام مانده اند/ ناجا دومین سازمان مورد اعتماد مردم در سال 97 است

مناسبات مرزی ایران و ترکیه گسترش می یابد

ایرانیان توان شکستن مرزهای علمی جهان را دارند

450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد

حتی جنگ نتوانست مردم ایران و عراق را از هم جدا کند/ می توانیم سقف مبادلات را تا 20 میلیارد دلار در سال افزایش دهیم

مادر شهیدان «گیلانی» آسمانی شد

تبیین فضایل اخلاقی شهدا از اولویت های فرهنگی جامعه است

سفیر ایران در ورشو: لهستان مسئول عواقب هرگونه ایجاد خلل در روابط با ایران است

سخنرانی سالانه رییس جمهور آمریکا به دلیل تعطیلی دولت لغو شد

یک ضد انقلاب به 22 سال حبس محکوم شد

درخواست امریکا: روسیه باید راکت 9ام 729 را نابود کند

واکنش فرمانده سپاه ایران به اظهارات نتانیاهو

استمرار حقوق های نامتعارف دولتمردان/ امتناع از شفافیت حقوق و مزایا

حجت الاسلام رستمی در دیدار با مدیر مسئول روزنامه کیهان: ایستادگی باعث تقویت جبهه انقلاب در حوزه رسانه و رشد خوب آن شد

قاسمی خبر توقف صدور روادید گردشگری برای اتباع لهستانی را تأیید نکرد

دمکرات های کنگره آمریکا سخنرانی سالانه ترامپ را لغو می کنند

450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد

فرهنگ کسب و کار اسلامی در جامعه نهادینه شود

247 کانون تبلیغاتی در آذربایجان غربی فعال است

پرونده 10 ساله پسماند شهر خلخال بسته می شود

افزایش همکاری ها میان موزه انقلاب اسلامی و اراضی عباس آباد

مدیران استان تهران جلسات غیرضروری را بعدازظهر برگزار کنند

توسعه همکاری دفاعی ایران و جمهوری آذربایجان

450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد

تاکید باکو بر سرکوب تجمعات ائتلاف شورای ملی جمهوری آذربایجان/ تحلیل

فشار های بیرونی و شهرگرایی برخی نمایندگان، باعث تغییرات غیرقابل تصور در بودجه می شود/ طرح های نیمه تمام، محصول سهم خواهی برخی از بودجه است

انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا در برابر توطئه های دشمنان استوار است

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در 3 استان

متهمان اقتصادی فراری را از طریق اینترپل به کشور بازخواهیم گرداند

امنیت و صلح جدی ترین نیاز بشر در شهر های هوشمند

دیدار ظریف با مقامات و نمایندگان استان های کربلا و بابل

ارتباط اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی خارج از کشور

بازدید حدادعادل، سردار دهقان و باهنر از دستاوردهای فضایی کشور

اختتامیه هفتمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

لهستان مسئول عواقب هرگونه ایجاد خلل در روابط با ایران است

وزارت خارجه: هیچ کشوری از قلمرو افغانستان تهدید نخواهد شد

فرهنگ کسب و کار اسلامی در جامعه نهادینه شود

فرهنگ کسب و کار اسلامی در جامعه نهادینه شود

247 کانون تبلیغاتی در آذربایجان غربی فعال است

ائتلاف الفتح: درخواست آمریکا برای انحلال 67 گروه عراقی، عملیات روانی است

مدیرعامل ایرنا درگذشت محب اهری خبرنگار پیشکسوت را تسلیت گفت

نشست دوره ای استانداران آذربایجان غربی، اربیل و سلیمانیه برگزار می شود

شرایط بی سابقه ای در برگزاری انتخابات در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شد

امضای تفاهمنامه همکاری دفاعی بین ایران و جمهوری آذربایجان

قاری نوجوانی که مورد تحسین رهبر انقلاب قرار گرفت

پیام تسلیت ولایتی در پی سقوط هواپیمای باری ارتش

محمدرضا اعتمادیان درگذشت

استخدام مسئول دفتر ترجیحا آقا جهت کار در شرکت بازرگانی

رییس بعدی قوه قضاییه کیست؟

بسته شبانه «فارس پلاس» 7 خبرخوب چهارشنبه که شاید ندیده باشید

نشست دوره ای استانداران آذربایجان غربی، اربیل و سلیمانیه برگزار می شود

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کشور نظیر ندارد

نشست دوره ای استانداران آذربایجان غربی، اربیل و سلیمانیه برگزار می شود

جمهوری اسلامی آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ از موشک های نقطه زن ایران بترسید

روحانی: سال ها در فقر زندگی کردم

نیروگاه خورشیدی آراد سیرجان به بهره برداری رسید

زندان اردکان در بحث حرفه آموزی، سرآمد است

عده ای نمی گذارند گوشت ارزان شود

اهواز مستعد حوادث بزرگی است امکانات شهرداری اهواز برای مواقع بحرانی جوابگو نیست مدیریت آب سدها از هم اکنون در دستور کار قرار گیرد

720 برنامه در 40 سالگی انقلاب در ابرکوه اجرا خواهد شد

دالاهو الگوی موفقی از همزیستی مسالمت آمیز در استان است

گردشگری، مهمترین ظرفیت معرفی هویت اردکانی هاست

انضباط مالی در شهرداری ها رعایت شود شناسایی و صیانت از بناهای تاریخی در راستای توسعه پایدار شهری

تلاش می کنیم انتخابات سال آینده را سالم و بدون هیچ تنشی برگزار کنیم

برگزاری دوره بازآموزی مربیان قرآن در شاهرود

فعالان شاهد و ایثارگر هیئت پیروان شهدای اربعین در ایلام تجلیل شدند

تشکر فرمانده کل ارتش از فرمانده معظم کل قوا و مردم

ظریف: جهان متوجه شده آمریکا همان شاه برهنه است

طرح مبارزه با قاچاق پوشاک از سر گرفته شود

عابربانک در پیچ نفسگیر دادگاه

استخدام مدیر شعبه کرج در گروه صنعتی راهب در البرز

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان کلاسم را به استفاده از کامپیوتر علاقه مند نموده و درس کار و فناوری را برایشان جذاب تر کنم؟

حضور وزیر خارجه فرانسه در نجف اشرف و ادعای جالب وی+ عکس

ائتلاف کشته شدن سربازان امریکایی در سوریه را تایید کردند

حاج «محمدرضا اعتمادیان» عضو سابق شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درگذشت

نیروگاه خورشیدی آراد سیرجان به بهره برداری رسید

بترسید از روزی که موشک های نقطه زن ایران بر سرتان فرود آید

تلاش برای افزایش بودجه دانشگاه ها؛ واقعیت یا نمایش؟!

ولایتی شهادت جمعی از پرسنل ارتش در سانحه هوایی اخیر را تسلیت گفت

نیروگاه خورشیدی آراد سیرجان به بهره برداری رسید

زندان اردکان در بحث حرفه آموزی، سرآمد است

اهواز مستعد حوادث بزرگی است/ امکانات شهرداری اهواز برای مواقع بحرانی جوابگو نیست/مدیریت آب سدها از هم اکنون در دستور کار قرار گیرد

پیام تسلیت ولایتی در پی سقوط هواپیمای باربری ارتش

شورای شهرستان اموزش و پرورش ناحیه یک قزوین

تصویری از حضور ظریف در حرم امام حسین(ع)

همایش طلایه داران فاطمی در شیراز برگزار شد + تصاویر

فعالیت اعضای هیئت اندیشه ورز مدارس در زمینه فضای مجازی

پیام حاج قاسم در پی شهادت پرسنل نیروی هوایی ارتش

گلزارهای شهدا خواستگاه عاشقان ایثار و شهادت است

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟