مطالب مرتبط:
چرا انقلاب اسلامی در مسیر تمدن اسلامی قرار دارد؟/فروپاشی صرفا یک ایده ی ژورنالیستی برای فضاسازی تبلیغاتی است
فراخوان رهبر انقلاب؛ بسوی تمدن نوین اسلامی- ایرانی| در سال 1444، ایران در شمار 7 کشور برتر دنیا
فراخوان رهبری، زمینه ساز مشارکت همه نسل های انقلاب برای غنی سازی سند الگوی پیشرفت
رهبر انقلاب: چرا مردم فرانسه و آلمان نباید بدانند که دولت های آنها در آن 8 سال، با ملت ایران چه کردند؟| این کوتاهی ما است| از نشان دادن فیلم های دفاع مقدس هراس دارند
تا من هستم طرح تحول سلامت تغییر نخواهد کرد/ همان فضای علیه برجام را علیه طرح سلامت هم بوجود آوردند/ عده ای فضا سازی می کنند؛ خسته شدم!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 16:422018-10-18سياسي

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟


نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری چهارشنبه شب در مراسم پاسداشت از خدمات 13 ساله وی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب که در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد، از برگزارکنندگان و دست اندرکاران مراسم تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات بین المللی افزود: مسیر جهانی شدن طبیعی است گرچه برخی درصدد هستند که این مسیر را مدیریت کنند، مفهوم جهانی شدن با جهانی سازی متفاوت است، در دنیا عده ای می خواهند جهان و کشورها را بنابر میل خود مدیریت کنند.

برخی می خواهند بر اساس تفکرات لیبرالی و سکولاری جهان را مدیریت کنندرییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا با بیان این که برخی می خواهند بر اساس لیبرالیسم و نظام سکولار دنیا را مدیریت کرده و فرهنگ غرب را در جامعه بشری سیطره دهند، اظهار داشت: درباره غرب برخی مجذوب و و عده ای مرعوب هستند اما نظر معتدل این است که غرب باید به صورت جدی مطالعه شود.

وی ادامه داد: همانگونه که مستشرقان درباره عالم شرق در ابعاد گوناگون مطالعه و بررسی کردند، باید غرب شناسان به صورت جدی و علمی در حوزه های گوناگون مانند حوزه های اخلاقی، حقوق بشر، سیاسی و اجتماعی به مطالعه بپردازند، مسائل باید از جهت علمی نقد و بررسی شود و درباره مجموعه مباحث باید تحلیل ارائه کرد که حوزه علمیه باید این نقش را ایفا کند همانگونه که مراکز غربی این نقش را نسبت به اسلام ایفا می کنند.

غربی ها فعالیت های اسلام، حوزه های علمیه و انقلاب را دقیق رصد می کنندآیت الله رمضانی با بیان این که غربی ها تمام عرصه های فکری که در ایران و اسلام می گذرد را رصد می کنند، ابراز داشت: حتی در رساله دکترایی در فرانسه مشاهده کردیم که موضوع مکتب تفکیک را مفصل مورد بحث قرار دادند، این در حالی است که شاید طلاب در این زمینه کمتر اطلاع داشته باشند.

وی عنوان کرد: غربی ها حتی حوزه ها و مشارب علمی جهان اسلام و اختلافات آن ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند، همانگونه که غربی ها دقیقا اسلام را مطالعه می کنند، افراد متفکر و دانشمند به ویژه در حوزه های علمیه وظیفه دارند که غرب را مطالعه کرده و نسبت به آن تحلیل داشته باشند.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان خاطرنشان کرد: در برلین در پروژه ای 15 ساله به دنبال این بودند که اثبات کنند مخاطب قرآن کریم اعراب هستند و امروزه قرآن نمی تواند مخاطب خود را سیراب کند، ماعرض کردیم که مخاطب قرآن انسان، فطرت و عقل است، عقل و فطرت دیروز و امروز نمی شناسد و گرچه قرآن بر شخص عرب نازل شد اما هدایت و مواضع ایشان فراتر از عرب و برای بشریت بوده است، حتی می توانیم قوانین طلایی مانند قاعده احسان، مدارا رحمت را از قوانین اسلام استخراج کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از اندیشمندان غربی در کتاب اخلاقی جهانی به دنبال قواعد و قوانین طلایی است که از جمله قواعد آن فرمایش امیرمؤمنان است، قواعد طلایی به قاعده ای گفته می شود که کل جوامع بشری آن را می پذیرد که بسیار مهم است که و چنین قواعدی را باید از قوانین اسلام برای جهانیان تبیین کرد.

فعالیت 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی غربآیت الله رمضانی با بیان این که امروز دنیا دنبال فکر و اندیشه ای است که غالب باشد، گفت: اولویت کار مرکز اسلامی هامبورگ ابتدا شیعیان با محوریت عقلانیت و معنویت بوده است که شاخصه مکتب اهل بیت(ع) به شمار می رود.

وی افزود: معنویت باید برخاسته از دین باشد و در برابر معنویتی است که امروز در غرب به عنوان یک نهضت وجود دارد، 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی در غرب ایجاد شده است، شیعه را باید با شاخه عقلانیت و معنویت معرفی کرد، متأسفانه افرادی در غرب نگاه تندی ضد عقلانیت و معنویت اسلامی دارند.

تقریب تاکتیک نیست بلکه باور برخاسته از مکتب اهل بیت استنماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بخش دیگر کارهای مرکز اسلامی هامبورگ مربوط به مسلمانان بود، اظهار داشت: تقریب مذاهب اسلامی در دستور کار مرکز اسلامی بود، تقریب تاکتیک نیست بلکه تقریب باور برخاسته از مکتب از اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: بخش دیگر مخاطبان مرکز اسلامی غیر مسلمانان هستند که با دستور کار دیالوگ با هدف تعامل و تفاهم و حتی افزایی عمل می شود، پرداختن به موضوعات مشترک بین ادیان الهی بحثی جدی است که باید مورد توجه باشد.

رییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا ابراز داشت: هیچگاه فکر نمی کردم که وارد امور بین الملل و امام جمعه شوم، همواره عشق و علاقه ویژه ما درس و بحث بوده است، به همین دلیل درس و بحث را با جدیت بیشتری در قم ادامه خواهیم داد.

حوزه در زمینه تبلیغ بین الملل افراد متخصص تربیت کند دنیا تشنه تفکر و اندیشه اسلام ناب استوی عنوان کرد: حوزه باید افرادی در شأن را تربیت کند تا مبلغ آموزش دیده اسلام باشند چرا که دنیا تشنه این تفکر و اندیشه است، برخی غربی ها می گویند اگر نهج البلاغه را می داشتیم دنیا را فتح می کردیم، باید زبان آموخت و به زبان بومی مردم غرب با آنان سخن گفت.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان نسبت به فعالیت های انحرافی با نام اسلام و تلاش دشمن برای گسترش آن هشدار داد و خاطرنشان کرد: امروزه اسلام لیبرال، سکولار و افراطی از شیعه و سنی ترویج داه می شود و ما وظیفه داریم اسلام را به صورت جامع، دقیق و درست تبیین کنیم.

وی اضافه کرد: در دیالوگ های بین الادیانی بعد از چند سال پروفسور لهوگو در مرکز اسلامی هامبورگ می گوید شیعه و مکتب اهل بیت(ع) امروز می تواند پاسخگوی پرسش های اذهان بشری باشد، وقتی چنین بستری فراهم است باید استفاده کرد و یکی از وظایف بسیار مهم حوزه تربیت مبلغان بین المللی است.

آیت الله رمضانی با اشاره به راه اندازی حوزه علمیه هامبورگ گفت: بعد از مدت ها فکر و بررسی به نتیجه رسیدیم که افرادی بومی مسلط به زبان به کار گرفته شوند، در ابتدای کار 6 نفر جذب شدند اما امروز 51 طلبه در حوزه هامبورگ فعال هستند، امسال 26 نفر ثبت نام کردند و از کادانا و اسپانیا هم افرادی حضور داشتند که کاری بزرگ و معجزه وار است.

وی افزود: برخی از طلاب حوزه هامبورگ دارای دکترا و مدارک عالی تحصیلی هستند و امروز درس طلبگی می خوانند، برخی از این طلاب به غیر از زبان فارسی به 3 زبان دنیا مسلط هستند، به جمع بندی رسیدیم که زبان مشترک طلاب زبان فارسی باشد اما طلاب به 3 زبان دیگر هم مسلط هستند، هرکدام از این مبلغان بومی می توانند نقش آفرین جدی باشند، این طلاب در ایام تبلیغی به زبان بومی خود به تبلیغ اسلام و مکتب اهل بیت(ع) می پردازند.

امروز وقت خسته شدن نیست چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که کارهای بزرگی داریم و نباید خسته شویم، به دیدار خود با رهبر انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به آقایانی که حضور داشتند فرمودند در شرایط فعلی باید زیاد کار کنیم و خسته نشویم که امروز وقت خسته شدن نیست.

وی با ابراز گلایه از از کسانی که در شرایط فعلی و در 40 سالگی انقلاب خسته شده اند و نکاتی را در این زمینه مطرح می کنند، ابراز داشت: مشکلاتی وجود دارد و با هدف اصلی فاصله داریم اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در شرایط حاضر باید برای نظام، انقلاب و ولایت باید سربازی کرد، وقتی در دیدار با رهبر انقلاب افرادی از وضع موجود ابراز نگرانی کردند که رهبر انقلاب فرمودند بگویید که نگران نباشند.

وی عنوان کرد: ما باید به تکلیف خود به احسن وجه عمل کنیم و حوزه های علمیه که استوانه های تولید اندیشه، فکر، اندیشه و عقلانیت و معنویت هستند باید جدی کار کنند، امروز دنیا از نظر فکری و اندیشه ای متوجه قم است و اگر می خواهیم دنیا را مدیریت کنیم باید با فکر جهانی کار کنیم و ما باید دقیق ترین تفسیر از حقوق بشر را ارائه دهیم.


کلید واژه ها: اسلام - مطالعه - علمی - جهان - مدیریت - آیت الله - برگزار - پایگاه اطلاع رسانی - مجلس خبرگان رهبری - جهانی - پیشرفت - خبرگان رهبری - مدرسه علمیه - مجلس خبرگان - مرکز اسلامی - مراسم تقدیر - اطلاع رسانی - مراسم - اروپا - جامعه - اطلاع - نقد و بررسی - حوزه علمیه - بین المللی - صورت - چهارشنبه - خبرگزاری - اجتماعی - هامبورگ - فرانسه

آخرین اخبار سرویس:
بررسی طرح ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی ادامه می یابد

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

جوابیه کیش ایر

هنوز اطمینان ندارم سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران انجام شود

دانشگاه معروف نیویورک نخستین بوفه غذای حلال را ایجاد کرد

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد آموزش نظامی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد رانندگی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد اشتغال زنان

کلید شهرداری به حناچی تحویل داده شد

بازداشت چهار نفر در جریان اعتراضات هفت تپه

ایران بر همکاری های بین المللی در مبارزه با فساد تاکید کرد

ایران بر همکاری های بین المللی در مبارزه با فساد تاکید کرد

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد حضور زن در اجتماعات

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد مسئولیت های اجتماعی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد وظایف اجتماعی زنان

تولّد دوباره ی شیخ زکزاکی !

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

رویه برخی وزیران، تلاش برای انصراف نماینده از سئوال است!

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

پیغام اصلاح طلبان به لاریجانی؛ باید خیلی تغییر کنی!(خبر ویژه)

واکنش فصیحی به قاچاق ترجمه «ملت عشق»

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد مصاحبت ضروری با نامحرم

آیا برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت جرم نیست؟

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

مَرکب روحانی که از پل گذشته، بیچاره اصلاح طلبان!

دولت و مجلس به داد کاداستر برسند /جدول رده بندی لیگ پولی /جابه جایی نسلی

قبل از اینکه به جبهه بیایید، حساب تان را بررسی کنید

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

واکنش رشیدپور به تلاش عربستان برای ترور سردار سلیمانی

طلبه شهیدی که شهادت همه خوبی هایش را برملا کرد

تصاویر/ دیدار اعضای شورای عالی حوزه با آیت الله العظمی سبحانی

جلسه ویژه «معامله قرن»، این هفته با حضور ترامپ و مشاورانش

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

بازداشت تعدادی از کارگران معترض نیشکر هفت تپه

بازداشت تعدادی از کارگران معترض نیشکر هفت تپه

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

با زندگی بازی کنید و لذت ببرید+ویدئو

هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نکردم

برنامه علم و فناوری استان فارس تدوین می شود

تیپ لاکچری «میلاد کی مرام» در تورنتو +عکس

تولد نوزاد 5 کیلویی در مشگین شهر اردبیل

روستاهای بابلسر میزبان طرح امام شدند

فلاحت پیشه: کارگروه مشورتی بررسی CFT تشکیل می شود

گزارشی از بزرگداشت همایون کاتوزیان، توفیق سبحانی و اسماعیل کهرم

کمبود آب، نیمی از مردم جهان را تهدید می کند

حاجی صادقی: انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است

کلید شهرداری به حناچی تحویل داده شد

گفت و شنود/ جرثومه فساد!

انتصاب بازنشسته به جای معاونت بازنشسته!

با این کتاب ها رژیم پهلوی را بشناسید

پیشنهاد نمایندگان برای سرمایه گذاری مردم در پالایشگاه ها

پیام مکتوب رییس جمهور الجزائر به پادشاه مغرب

وزیر بهداشت: صدای مظلومیت بیماران به گوش جهان برسد

محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد

ایتالیا: انتخابات پارلمانی اروپا فضای سیاسی را تغییر می دهد

سبک زندگی ایرانی اسلامی تنها با اقامه نماز عملی می شود

احتمال صدور حکم شهردار تهران تا اوایل آذر ماه

فال روزانه دوشنبه 28 آبان 1397

فرصت دو هفته ای کمیسیون عمران به وزیر راه

محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد

با انجام این اعمال حتی پس از مرگ هم پاداش بگیرید

راهکار امام عسکری(ع) در نجات از فتنه های عصر غیبت

بازنشسته ها رفتند؟

بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور

احزاب محافظه کار آلمان در پی یافتن رهبران جدید

خیران110 هزار مدرسه در کشور ساختتند

دشمنان توهم شکست انقلاب اسلامی را به گور می برند

مبارزه با استکبار جهانی زمینه ساز ظهور است

سبک زندگی ایرانی اسلامی تنها با اقامه نماز مسیر است

انتخاب اعضای شورای مرکزی جمعیت رهپویان

درخشش استان یزد در آیین تجلیل از برگزیدگان کتابخانه های کشور

در کمیسیون امنیت ملی درباره FATF چه گفته شد؟

صحبتهای تأمل برانگیز رهبر انقلاب در حضور مداحان

انصاری لاری» مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی شود

تخریب ویلای لوکس غیرمجاز در اوشان

محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند

دوره آموزشی «بازار و رسالت های طلبگی» برگزار می شود

عمل انسان چه زمانی بی نتیجه می شود؟

تقاضأ جدی ترکیه از امریکا

یمن محور گفت وگوی جابری انصاری ودستیار دبیرکل سازمان ملل

روستاهای بابلسر میزبان طرح امام شدند

توییت سخنگوی شورای نگهبان درباره طرح افزایش حداقل سن ازدواج

زیرساخت های حذف کنکور آماده نیست

واکنش ظریف به انتقادهای چند روز اخیر: افراد ببر کاغذی می سازند و آن را شکار می کنند/احمدی نژاد: مشایی از خودش آزاد شد!

گریز از کتاب موجب مشکلات جامعه شده است/بسیج همگانی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی ایجاد شود

فال روزانه دوشنبه 28 آبان 1397

غربت آرامگاه حضرت «سکینه و ام کلثوم (س)» در سوریه

مبارزه با استکبار جهانی زمینه ساز ظهور است

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش درخصوص پولشویی

سبک زندگی ایرانی اسلامی تنها با اقامه نماز مسیر است

مبارزه با استکبار جهانی زمینه ساز ظهور است

امیرعبداللهیان: صهیونیست ها ببر کاغذی هستند

جزییات طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در پالایشگاه ها

کارگاه استانی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد گردشگری

دشمنان توهم شکست انقلاب اسلامی را به گور می برند

عاملان به شهادت رساندن محیط بان پارک ملی گلستان باید به اشد مجازات برسند

دشمنان توهم شکست انقلاب اسلامی را به گور می برند

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟

امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟