مطالب مرتبط:
اعلام موضع صریح لاوروف درباره وقوع احتمالی جنگ جهانی سوم
لاوروف: همگان به قدر کافی عقل سلیم دارند که اجازه ی وقوع جنگ جهانی سوم را ندهند
احتمال وقوع جنگ جهانی سوم برای آب
زنگ اخطار جنگ جهانی سوم به صدا در آمده است
حمله به ایران و جنگ جهانی سوم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 16:332018-10-18بين الملل

اعلام موضع صریح لاوروف درباره وقوع احتمالی جنگ جهانی سوم !


وزیر خارجه روسیه در گفت وگویی با رسانه های فرانسوی به تحریک غربی ها، چشم انداز جنگ جهانی سوم و موضع نزدیک چین به روسیه و سایر مسائل اشاره کرد.

- نشان آنلاین: سرگیی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالات راشاتودی فرانسه، لوفیگارو و پاری مچ گفت: ما آماده تحریکات تمام عیار هم خواهیم بود اما پاسخ ما بسیار ساده است؛اگر آنها از طریق رسانه ها با ما صحبت کنند، ما هم از طریق رسانه ها پاسخ آنها را خواهیم داد اما به طور مشخص و به شیوه ای صحیح.

او در ادامه وقوع جنگ جهانی سوم را سناریویی غیر قابل تصور دانست و با وجود فقدان گفت وگو میان ارتش روسیه و ناتو تاکید کرد: همگان به قدر کافی دارای عقل سلیم هستند که اجازه ندهند چنین امری رخ دهد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد: تنش ها هنوز هم میان طرفین بالاست و به عنوان نمونه می توان به حادثه هوایی اشاره کرد که یک جنگنده اسپانیایی به صورت اتفاقی یک موشک هوا به هوا حین عملیات تمرینی در آسمان استونی شلیک کرد، به لطف خدا این حادثه تلفاتی نداشت اما اگر به خاک روسیه برخورد می کرد چه می شد؟ همه چیز در آنجا به هم نزدیک است.

گروه آستانه آماده تماس با "گروه کوچک" در روسیه است وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد "گروه آستانه" آماده برقراری تماس با شبکه ای تحت عنوان "گروه کوچک" در سوریه است اما تعیین اساس چنین گفت وگویی ضرورت دارد.

لاوروف در این مصاحبه تاکید کرد: ما با برقراری تماس، حتی با طرف هایی که ما ارزیابی مشترکی نداریم و کسانی که ارزیابی آنها با ما مطابقت ندارد، مخالفتی نداریم.

روسیه به دعوت دولت مشروع سوریه و کشورهای غربی بدون داشتن چنین دعوتی در آنجا حضور دارند.

او افزود: امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه زمانی ایده ارتباط "گروه کوچک" در سوریه با "گروه آستانه" با مشارکت ایران، ترکیه و روسیه را مطرح کرد.

ما برای چنین تماس هایی آمادگی داریم.

پیش از بحث جدی درباره مسائل، ما باید درباره اساس چنین گفت وگویی تصمیم گیری کنیم.

با این حال تاکید دارم که روسیه با دیدگاه های این گروه درباره سوریه اشتراک نظر ندارد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد: این گروه متشکل از فرانسه، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، آلمان، اردن، عربستان و مصر با ابتکار ماکرون تشکیل شد.

این گروه دیدگاه هایی دارد که با روسیه هم پوشانی ندارد.

نمی توانیم با اقدامات این گروه و در جایگاه اول با کشورهای غربی درباره استفاده از نیروی قهریه علیه کشور و اهداف دولتی سوریه به بهانه استفاده از تسلیحات شیمیایی دمشق که اصلا ثابت نشده است، موافقت کنیم.

این دیپلمات روس همچنین به 14 آوریل اشاره کرد که فرانسه به همراه انگلیس و آمریکا اهدافی در سوریه را که کارشناسان سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی قرار بود ظرف چند ساعت در آنجا تحقیقات مستقل به عمل آورند، بمباران کردند.

لاوروف با تاکید بر اینکه مقام های غربی حقیقت را می دانند، گفت آنها با حملاتشان برای لاپوشانی رد پاها تلاش کردند چون اتهام زنی به دمشق مبنای غلطی داشت.

دمشق مکررا اتهام استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان را تکذیب کرده و می گوید ذخایر شیمیایی سمی تحت نظارت سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی نابود شده است.

روسیه از نزدیک بر اجرای ابتکار مداخله اروپایی نظارت می کند وزیر امور خارجه روسیه در این مصاحبه تاکید کرد، مسکو از نزدیک بر تحولات مرتبط با اقدامی به اصطلاح "ابتکار مداخله اروپایی" که از طرف ماکرون ارائه شده است، نظارت خواهد کرد.

لاوروف گفت: ماکرون اخیرا با ارائه چنین طرحی، لزوم اعزام فوری نیروی نظامی به "کانون های بحرانی" بدون تایید شورای امنیت یا حتی ناتو و اتحادیه اروپا را توجیه کرده است.

او گفت: نمی دانم این طرح تا چه حد قابلیت اجرا دارد اما طرح چنین ایده هایی فوریت رسیدگی به چنین مسائلی در اتحادیه اروپا را نشان می دهد.

بار دیگر تاکید دارم که از نزدیک این تحولات را دنبال می کنیم.

امیدواریم تهدیدات آمریکا علیه توافق ایران به تجارت اروپا لطمه نزند رییس دستگاه دیپلماسی روسیه ابراز امیدواری کرد که تهدیدات آمریکا علیه توافق هسته ای ایران به کسب و کارهای اروپایی آسیبی نزند.

او گفت: امیدواریم تهدیداتی که واشنگتن مطرح می کند،نه فقط خروج از برجام بلکه درخواست ازسایرین برای خروج از این توافق که یکی از مهمترین توافق های سال های اخیر است، بر کسب و کارهای اروپایی آسیبی نزند.

روسیه آماده همکاری ضد ترور با پاریس است سرگیی لاوروف در سخنانی تاکید کرد، روسیه و فرانسه یک کانال ارتباطی دوجانبه مناسب در خصوص سوریه ایجاد کرده اند و مسکو برای هرگونه همکاری با پاریس در زمینه مبارزه با تروریسم و سایر مسائل آمادگی دارد.

او گفت: من به سوریه اشاره می کنم.

ما یک کانال دوجانبه محرمانه و منصفانه از طریق وزیران امور خارجه، دستیاران سیاست خارجی، مشاوران دیپلماتیک دو رییس جمهوری ایجاد کرده ایم.

ما این کانال را حفظ می کنیم.

این روش بسیار کارآمد است و اجازه تبادل اطلاع رسانی و درک بهتر یکدیگر را به وجود می آورد.

اکنون ما آماده هرگونه همکاری در زمینه مسائل مبارزه با تروریسم و سایر حوزه ها هستیم.

فرضیه عدم امکان جنگ هسته ای باید مجددا تایید شود وزیرامور خارجه آمریکا دراین مصاحبه همچنین تاکید کرد،فرضیه عدم امکان وقوع جنگ هسته ای که مسکو و واشنگتن دردوران شوروی تصریح کردند، باید مجددا در سایه دکترین هسته ای جدید آمریکا مورد تایید قرار بگیرد.

به گفته لاوروف، دکترین جدید هسته ای آمریکا به شدت "آستانه استفاده از تسلیحات اتمی را کاهش می دهد و اجازه توسعه کلاهک های هسته ای کم توان با این نیت آشکار که احتمالا به جنگ افزار تبدیل شوند، می دهد و به طور تئوری تمام توافق های موجود که آنها را به عنوان تسلیحات بازدارنده و نه جنگ افزارهای واقعی توصیف می کنند، تضعیف می کند.

" او افزود: با این وجود، این دکترین جدید استفاده از کلاهک های کم توان را دقیقا به همین صورت فراهم می کند.

ما و آمریکایی ها از زمان شوروی، دو اعلامیه جدی داشتیم که تاکید دارد هیچ طرفی در یک جنگ هسته ای پیروز نخواهد شد و بنابراین نمی تواند چنین امری رخ دهد.

در شرایط کنونی مناسب است که این فرضیه مجددا تایید شود.

مسکو نگران فقدان گفت وگوی حرفه ای با ارتش ناتو است سرگیی لاوروف همچنین گفت، روسیه از فقدان کامل یک گفت وگوی حرفه ای میان ارتش روسیه و ناتو نگران است زیرا تقریبا تمام چارچوب های همکاری ناتو - روسیه به حالت تعلیق درآمده است.

او افزود: ما در چند سال گذشته سه بار با آنها دیدار داشته ایم که حاصلی هم نداشت، در واقع.

ناتو خواستار از سرگیری چنین نشست هایی به منظور گفت وگو درباره اوکراین است.

وزیر خارجه روسیه افزود: تلاش دارم تا مودب باقی بمانم اما آنها می خواهند از شورای ناتو - روسیه به عنوان ابزار دیگری برای متهم کردن ما به تمامی گناهان زشت و راه دیگری برای راضی کردن همسایه اوکراینی ما استفاده کنند که رویای تشدید تحریم های ضد روسیه را در سر می پروراند.

لاوروف تاکید کرد، مسکو با چنین نشست هایی درباره درک شرایط افغانستان، مبارزه با تروریسم و سایر مسائل موافق است.

با این وجود، با ممنوعیت جلسات نمایندگان دائم یا به عبارتی تمام اشکال همکاری ناتو - روسیه و تعلیق آنها خصوصا درباره افغانستان مواجه هستیم.

لاوروف همچنین تاکید کرد از قصد ماکرون برای ارتقای مناسبات روسیه - فرانسه استقبال می کند.

او گفت: شاهدیم که رییس جمهوری فرانسه و تیم او مایل به توسعه گفت وگوها با ما هستند.

این امر شایسته حمایت ماست.

ما کاملا آماده همکاری هستیم.

با این حال پاریس همچنان اتهاماتی را به روسیه و رسانه های روس از جمله اسپوتنیک، ریا و راشا تودی فرانسه وارد می کند و عملا اجازه دسترسی آنها به الیزه و سایر نهادهای دولتی فرانسه را نمی دهد.


کلید واژه ها: روسیه - جنگ جهانی سوم - سوریه - وزیر امور خارجه روسیه - وزیر خارجه - لاوروف - فرانسه - رییس جمهوری فرانسه - دیپلماسی - خارجه - رسانه - جهانی - تسلیحات شیمیایی - وزیر امور خارجه - هایی - وزیر - کشور - ایالات متحده - رییس جمهوری - حادثه - تصمیم گیری - اسپانیایی - دولت - شیمیایی - تسلیحات - عربستان - فرانسوی - مصاحبه - ابتکار - استونی

آخرین اخبار سرویس:

اعلام موضع صریح لاوروف درباره وقوع احتمالی جنگ جهانی سوم !

اعلام موضع صریح لاوروف درباره وقوع احتمالی جنگ جهانی سوم !