مطالب مرتبط:
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب
جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب دیدار می کنند
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال برگزاری است
نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب دیدار کردند
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 12:122018-10-18سياسي

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب


<div style="text-align: justify;"> حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت ده ها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم کننده ی تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند و با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، «تعامل متقابل، دوجانبه و جدی تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده ی صحیح از گنجینه ی نیروی انسانیِ نخبه، و تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در مجموعه ی نخبگان کشور» را ضروری خواندند و تأکید کردند: تصویرسازی غلط و منفی و ناامیدکننده از اوضاع ایران، مهم ترین دستور کار امروز دشمن است اما به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع، نقطه ی مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، دیدار با نخبگان جوان را امیدب 48b خش و شادی آفرین خواندند و با اشاره به سخنان تعدادی از جوانان نخبه گفتند: این مطالب عمدتاً بسیار متین و متقن و کاملاً مورد تأیید بنده بود و مسئولان محترم باید با جدیت آن ها را پیگیری کنند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیرگذاری ملی و فراملی نخبگان از زوایای مختلف، افزودند: وجود ده ها هزار نخبه، از یک منظر نشانگرِ «تصویر صحیح و واقعی از کشور» و مایه ی خرسندی و احساس امید است، ضمن آنکه با بهره مندی از نخبگان قطعاً چارچوب های برنامه ریزی برای مسائل کشور باید ارتقا یابد و از دیدگاه های آنان استفاده شود.

< /> < /> ایشان خاطرنشان کردند: از نظرات نخبگان جوان، فعال، دلسوز و بانشاط و پای کار در بخش های مختلف از 1b75 مله نفت، استفاده و برای تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد مستقل و دانش پایه و اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی شود.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیر نخبگان در «پیشرفت علمی کشور» گفتند: بهره گیری صحیح و مناسب از دانش و توانایی های نخبگان موجب پیشرفت علم در کشور و در نتیجه رسیدن به موضع عزت و اقتدار و کاهش آسیب پذیری ها خواهد شد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر از لحاظ علمی پیشرفت کنیم، تهدید دشمنانِ تمدنی و سیاسی و اقتصادی ما دائمی نخواهد بود و کاهش خواهد یافت.

< /> < /> ایشان یکی دیگر از عرصه های تأثیرگذاری نخبگان کشور را «ایفای نقش در شکستن مرزهای جهانیِ دانش» دانستند و افزودند: در قرون اخیر، سهم ما در جلو بردن مرزهای دانش بسیار کم بوده است و باید با استفاده از ظرفیت بالای نخبگان جوان کشور، مرزهای اکتشاف و دانش جهانی را توسعه دهیم.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: جوانان باید با مطالعه ی تاریخ، از دوران تلخ 200ساله ی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که به دلیل بی اعتنایی به استعدادها و نخبگان، کشور دچار عقب ماندگی شد، مطلع شوند و قدر دوران کنونی را بدانند.

< /> < /> ایشان با تأکید بر اینکه در دوران قاجار و پهلوی، ایران یکی از عقب مانده ترین کشورها از لحاظ دانش روز بود، افزودند: درحالی که جمعیت ایران حدود یک درصد جمعیت جهان است، سهم ما در تولید علم در دوران پهلوی، یک دهم درصد بود اما اکنون سهم ایران در تولید علم در دنیا به حدود دو درصد رسیده است که به این حد نیز نباید قانع بود.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی به یک نمونه ی دیگر از بی اعتنایی به علم و دانش در دوران پهلوی اشاره کردند و گفتند: از زمان تأسیس دانشگاه تهران به عنوان اولین دانشگاه کشور در سال 1313 تا سال 1357 که 44 سال می شود، تعداد دانشجویان کل کشور، 150 هزار نفر بود اما اکنون که 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، تعداد دانشجویان کشور بیش از 4 میلیون نفر است.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه چنین مقایسه هایی، تفاوت دو حکومت و دو نظام را به روشنی نشان می دهد، خاطرنشان کردند: علت عمده ی عقب ماندگیِ علمی و اخلاقی و سیاسی کشور در آن دوران تاریک، وجود حکمرانان بی کفایت، دنیاطلب، وابسته و بی عرضه بود که در مقابل ملت تکبر می فروختند و به فکر مصالح آنان نبودند اما در مقابل بیگانه تا کمر خم می شدند.

< /> < /> ایشان تأکید کردند: همه ی ما باید به دلیل رهایی از آن دوران تلخ و پیشرفت های کنونی، سپاسگزار نظام جمهوری اسلامی و امام بزرگوار باشیم.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی سپس چند توصیه درخصوص نخبگان بیان کردند.

< /> < /> اولین توصیه ی ایشان «لزوم تعامل دوجانبه میان نخبگان و نظام مدیریت کشور» بود که در این زمینه گفتند: از یک طرف مسئولان باید جدی تر به دنبال تعامل با نخبگان و ارائه ی خدمات و رفع موانع کار آنان باشند و از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه ی ظرفیت های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای منابع انسانی خوب و نخبه ی متحرک و پیش رونده را یک گنجینه و ثروت عظیم خواندند و تأکید کردند: این ثروت همانند هر گنجینه ی دیگری در معرض طمع و چپاول نظام سلطه است تا ضمن آنکه از این ثروت برای خود بهره می برد، درخصوص علم و فناوری یعنی داشته های ثروت آفرین و قدرت آفرین نیز انحصار ایجاد کند.

< /> < /> ایشان «حذف فیزیکی نخبگان» را یکی از روش های نظام سلطه برای خارج کردن این گنجینه از چنگ ملت ها برشمردند و با اشاره به ترور دانشمندان هسته ای کشور گفتند: علاوه بر حذف فیزیکی، «امحاء فرهنگی و یا مشغول کردن نخبگان به امور دیگر»، از دیگر روش های نظام سلطه برای گرفتن این ثروت عظیم کشور است، بنابراین مسئولان و نخبگان باید هوشیار و مراقب باشند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای، راه مقابله با فریب های نظام سلطه برای مجموعه ی نخبگی کشور را «تقویت هویت ملی و آرمان خواهی در میان نخبگان» دانستند و خاطرنشان کردند: جوان نخبه ی ما باید به ایرانی و مسلمان بودن، هویت ملی، آرمان ها و تاریخ بسیار شرافتمندانه ی خود افتخار کند.

< /> < /> ایشان تأکید کردند: یکی از برنامه های دشمن، آرمان زدایی و هویت زدایی است که همه باید مراقب و متوجه این نقطه ی تهاجم باشند.

< /> < /> یکی دیگر از توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به نخبگان، «مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیت های خود در قبال مردم و مسائل مهم کشور» بود.

< /> < /> حضرت آیت ا 3c3 لله خامنه ای گفتند: نخبه نباید در فضای تخصصی خود غرق شود و به مسائل جامعه همچون «استقلال، عدالت، پیشرفت و آسیب های اجتماعی» اعتنایی نداشته باشد.

< /> < /> ایشان خطاب به نخبگان تأکید کردند: اگر شما نخبگی را در زیر پرچم «عدالت خواهی و استقلال و هویت ملی» انجام دهید، قطعاً ارزش آن بیشتر خواهد بود.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه ایران عزیز، افزودند: یک نخبه نمی تواند به این جنگ بی تفاوت باشد.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی با تشبیه جنگ تبلیغاتی و رسانه ای بسیا 1c3d شدید دشمن به جنگ تحمیلی، افزودند: امکانات تبلیغاتی ما مانند اوایل دفاع مقدس، اندک است اما همان گونه که در آن نبرد پیروز شدیم، به فضل الهی در این جنگ هم بدون تردید پیروز خواهیم شد.

< /> < /> ایشان «تصویرسازی غلط» را مهم ترین کار امروز دشمن برای اغوای افکار عمومی جهان و ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: نخبه ی جوان ما باید در این رویارویی سنگین، وظیفه ی خود را برای پیروزی و سرافرازی ایران انجام دهد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان، این دستور کار را برای نخبگان جوان ترسیم کردند: «تلاش علمی زیر پرچم عدالت خواهی، انحصارشکنی، ستم ستیزی و حساسیت و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم».

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیان چند نکته درباره ی بنیاد نخبگان، ضمن تشکر از زحمات بنیاد، کار و تلاش شبانه روزی را به مسئولان آن، توصیه ی مؤکد کردند و افزودند: در شناسایی، جذب، هدایت، ساماندهی، شنیدن سخن نخبگان و درمان کردن دردهای آنان، شب و روز نشناسید.

< /> < /> «پرهیز از روزمرگی، همراه با ابتکار دائم و نوسازی روش ها در بخشی که هدایت نخبگان را در بنیاد بر عهده دارد»، «برنامه ریزی دقیق و صحیح برای فعالیت های هویت بخش»، «استفاده از دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه ها»، «استفاده از شرکت های دانش بنیان و مراقبت درباره ی تنزل نیافتن ضوابط این شرکت ها» از دیگر توصیه های رهبر انقلاب به مسئولان بنیاد نخبگان بود.

< /> < /> ایشان همچنین استفاده از نخبگان در چیدمان مدیریت های میانی کشور را مهم خواندند و افزودند: ممکن است جوانان نخبه تجربه ی سطوح اول مدیریتی را نداشته باشند اما سطح مدیریت های میانی حتماً به جوانان نخبه نیاز دارد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان با رد تصوری که دانشگاه ها را در خدمت مسائل کشور نمی داند، خاطرنشان کردند: در چهار دهه ی اخیر، جوانان دانشگاهی در صنایع مهم کشور نقش اول را داشته اند.

< /> < /> ایشان «هوا فضا»، «علوم زیستی»، «سدسازی»، «صنعت دفاعی»، «صنعت هسته ای در ابعاد گوناگون آن»، «سلول های بنیادی»، «زیست فناوری» و «ساخت داروهای نوترکیب» را از جمله ی عرصه ها و صنایعی برشمردند که دانشگاه ها در شکل گیری و پیشرفت آن ها نقش ارزنده ای داشته اند.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی درعین حال افزودند: البته در کار دانشگاه ها نقص های زیادی وجود دارد که باید رفع شود و نخبگان جوان نیز امروز برخی از آن ها را بیان کردند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای دانشگاه ها را به «اهتمام به پژوهش» در همه ی سطوح فراخواندند و افزودند: ارتباط متقابل و پُرمنفعت دانشگاه با صنعت جدی تر گرفته شود.

< /> < /> رهبر انقلاب در همین زمینه خاطرنشان کردند: با گسترش ارتباط با صنعت و شناسایی نیازها به گونه ای عمل کنید که همانند برخی از کشورها، هر پایان نامه ی دانشجویی یک حامی از بخش خصوصی یا دولتی داشته باشد.

< /> < /> «ضرورت به روزرسانی نقشه ی جامع علمی» پس از 9 سال از تدوین آن و لحاظ کردن مسائل جدید در این نقشه، نکته ی دیگر ایشان خطاب به مسئولان بود.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تأکید بر «ضرورت ارتباط علمی با کشورهایی که در مسیر رشد جهشی قرار دارند»، افزودند: این گونه کشورها عمدتاً در آسیا هستند، بنابراین باید نگاهمان به شرق باشد نه به غرب؛ ضمن اینکه نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و کوچک شدن فایده ای ندارد.

< /> < /> رهبر انقلاب با تأکید بر تعامل دانشگاه ها با دولت برای شناخت نیازها و اولویت ها، از اقدام گروه های مختلف اساتید دانشگاهی و صاحب نظران از جمله اساتید بسیجی در نوشتن نامه به مسئولان و ارائه ی راه حل مشکلات اقتصادی ابراز مسرت کردند و افزودند: نمی دانیم دولت چقدر به این راه حل ها عمل می کند اما احساس مسئولیت اساتید و همچنین نخبگان جوان و خوش فکر در قبال مشکلات کشور بسیار خرسندکننده است.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان بار دیگر به تلاش پُرحجم دشمن برای تصویرسازی منفی از اوضاع ایران اشاره کردند و افزودند: نوسانات ارزی و مشکلات معیشتی وجود دارد اما در مجموع تصویر واقعی کشور، به کوری چشم دشمنان، عکس تصویری است که بیگانگان سلطه طلب از ایران عزیز ترسیم می کنند.

< /> < /> پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گزارش هایی از شرایط علمی کشور و نخبگان بیان کردند.

< /> < /> همچنین 11 تن از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود 2fb در مسائل مختلف علمی، پژوهشی، مدیریتی و فناوری پرداختند.

< /> آقایان:< /> - مصطفی زمانیان، مؤسس شرکت دانش بنیان در زمینه ی تدوین سندهای راهبردی< /> - سید ابوالفضل میررضی، دارنده ی مدال نقره ی المپیاد ادبیات< /> - مصطفی اسماعیلی شایان، دانشجوی دکترای مهندسی انرژی های تجدیدپذیر< /> - احمد آبنیکی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف< /> - امین جهان بخشی، دانشجوی پسادکترا و عضو بنیاد ملی نخب 1d05 ان< /> - علی نظامی، دارنده ی مدال نقره ی المپیاد فیزیک کشوری< /> و خانم ها:< /> - الهام حیدری، برگزیده ی جایزه ی دکتر کاظمی آشتیانی< /> - سارا محمدی، نفر برتر مسابقات جهانی ریاضی و المپیاد زیست شناسی< /> - منصوره نادری پور، برنده ی جایزه ی بنیاد ملی نخبگان< /> - نکو پناهی، دارنده ی مدال طلای المپیاد شیمی< /> و زینب اکبری، دانشجوی نمونه ی کشوری و دارنده ی مدال نقره ی المپیاد دانش آموزی< /> این نکات و محورها را مورد تأکید قرار دادند:< /> < /> - لزوم حضور جوانان نخبه در عرصه ی تصمیم گیری و مدیریت کشور< /> - لزوم تدوین برنامه ی راهبردی و نظام نامه ی عالمانه در حوزه ی تربیت غیررسمی< /> - انتقاد از تحول صوری و برخورد دستوری با مقوله ی تحول در علوم انسانی< /> - اهمیت توجه مسئولان به نخبگان در آموزش و پرورش و هموار کردن مسیر فعالیت آنان< /> - پژوهش ها و پایان نامه های دانشگاهی باید در خدمت نیازهای کشور و بهتر شدن زندگی مردم باشد< /> - توجه به این نکته که ایجاد درآمد ملی و اشتغال، نیازمند رونق تولید و بهره وری است< /> - انتقاد از کمبود بودجه برای اجرای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی< /> - لزوم توسعه ی امکانات مراکز درمانی در حاشیه ی شهرها< /> - انتقاد از استفاده نکردن از فناوری های مجازی برای حل مشکلات کشور< /> - لزوم مراقبت از زبان فارسی و پرهیز از کم توجهی رسانه ای در حوزه ی زبان فارسی< /> < /> در پایان این دیدار، نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.

</div>
کلید واژه ها: نخبگان - آیت الله خامنه ای - انقلاب اسلامی - کشور - برنامه ریزی - رهبر انقلاب - تصویر - پیشرفت - اقتصاد - آیت الله - رهبر معظم انقلاب اسلامی - علمی - جوان - اسلامی - برنامه - نخبه - رهبر - امید - ایران - رهبر معظم انقلاب - برنامه ریزی صحیح - خامنه - دیدار - اقتصاد نفتی - امروز - آسیب پذیری - کاهش - نظام - اقتصادی - مسئولان

آخرین اخبار سرویس:
18سالگی و مکافات!

نباید به استیضاح ترامپ دل خوش بود

5 دلیل واشنگتن پست برای اینکه ترامپ به دور دوم نمی رسد

چرا سازمان مجاهدین خلق از کمیته استقبال امام(ره) کنار گذاشته شد؟

هارون یشایایی: امام یک تئوریسین واقعی بود

چهره درهم و گرفته مجری مشهور تلویزیون/ عکس

رکورد تخلف در یک عکس شکست!

بر سردر شهر در نوروز 57 نوشتند؛ به شهر مردگان خوش آمدید

نماز، کلید قبولی تمام عبادات

نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر!

تصاویر| دستگیری باند جعل اسناد

سوالاتی که مردم از همسر شهید می پرسند!

راهکار پیامبر(ص) برای گناهانی که با نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند

چرا مجبور کردن کودکان به بوسیدن دیگران کار اشتباهی است؟

حکیمی پور: استانی شدن انتخابات به تنهایی کارآمد نیست

میرسلیم: استانی شدن انتخابات سه بار رد شده است

بشارت پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) درباره امام زمان(عج)

انتقاد صریح مراجع تقلید از رباخواری بانک ها

سیر مهاجرات جوانان مسلمان تحصیل کرده در تونس افزایش یافته است

شریعتمداری نامه وزرا به رهبر انقلاب را تایید کرد

یادداشت/ غلامرضا انبارلویی پرداخت های «برتُن وودز»ی چیست؟

نوری همدانی: مردم می خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

اگر می خواهید که عقل کاملی داشته باشید، بخوانید

هاشمی اگر قرار است نقد بشود چه بهتر که امروز این کار انجام شود/مخالفان اف ای تی اف چه راهکاری دارند؟ /آقای کلانتری آدم رکی هستید،استعفا دهید!

دیدار هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با علما و مراجع

بیشترین شکایت ها به کمیسیون اصل 90 مجلس درباره چیست؟

ضمیمه قطعنامه 2231 ضمانت نداشت چرا به FATF اعتماد کنیم؟

تطهیر قاچاق خودروهای لوکس

چهارمین همایش مبلغین استان تهران برگزار می شود

استخدام کارشناس ارشد حسابداری در یک مجموعه صنعتی معتبر

مانتو عجیب و غریب «مریم معصومی»/ تصاویر

کارتون| شلیک بیرانوند

چالش 10 ساله با پرتغییرترین چهره های اخیر انقلاب

صالحی: رهبری اجازه نمی دادند صنعت هسته ای با برجام متوقف شود

شوهرانی که از معتاد کردن زنان شان نمی گذرند!

نماینده مجلس: امروز جلوی مدیری اگر عدس پلو بگذاری قهر می کند

عناوین روزنامه های سیاسی 3 بهمن 97/ جنگ بر سر حذف کنکور 98 +تصاویر

علوی کم حافظه شده!/ حرف های نماینده لامِرد را به حساب انتخابات می گذارم

دنیا طلبی در این 3 حالت ثواب هم دارد

برخورد خاص سردار سپاه با جوانی که لباس های اَجق وَجق پوشیده بود

14 صندوق بازنشستگی حتی یک خط قانون ندارند

2 پیشنهاد شهریه ای دانشگاه علمی کاربردی به مجلس

چگونه پس از فارغ التحصیلی سرباز امریه شویم؟

محمدقوچانی: خویینی ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد

دسترسی به اطلاعات بودجه مختص افراد و مراکز خاص نباشد

دیدار رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس با ظریف

تصاویر| کارخانه‎هایی که جهانگیری در کرمان افتتاح کرد

انتقاد وزیر ارتباطات از «رزمایش قطع اینترنت»

بسیاری از تصویربرداری های پزشکی در کشور غیرضروری است

بی اعتمادی بدنه پرستاری به وزارت بهداشت

بخش فرهنگ جزو پیشروترین بخش های سازمان در بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است

قطعنامه های کشوری علیه برخی کشورها در یو پی آر اقدامی سیاسی است

ضمیمه قطعنامه 2231 ضمانت نداشت چرا به FATF اعتماد کنیم؟

امینی: باید از فضای مجازی برای تقابل با دشمنان بهره ببریم

یک سالِ ثوری در بوکس!

واکنش محمد هاشمی به سخنان موسوی خویینی ها

حضور اجتماعی زن در نگاه اسلام

چیزی که ادبیات را خانه نشین می کند

گفت و شنود/ درآمد!

برخورد خودرو با کاخ ریاست جمهوری لهستان

تحولات در علوم انسانی و حوزه های علمیه به برکت انقلاب اسلامی ، چشمگیر بوده است

نرخ جدید سوخت هواپیما +جدول

جمعه های انقلاب

امام جمعه ای که در استخر به منبر رفت! +عکس

باغی زیبا در شیراز/ عکس

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 3 بهمن 97

آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

از کنایه علی انصاریان تا اظهارات عجیب خیابانی درباره عمانی ها!

توضیح سردار آزمون درباره پیش بینی پنالتی عمان

آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

واکنش ایران به SPV متناسب با پیشنهادهای اروپا خواهد بود

تصویر| شیوه استفاده از بسته حمایتی دولت لو رفت!

درخواست بعیدی نژاد از وزیران خارجه و کشور انگلیس برای صدور فوری ویزای یک بیمار ایرانی

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه احسان و نیکوکاری

حمله شریعتمداری به رییس‎جمهور: اینجا که واتیکان نیست!

همکاری آموزشی سازمان بازرسی کل کشور با آکادمی بین المللی مقابله با فساد

افتتاح نخستین آزمایشگاه انسان شناسی کشور در گیلان

دورنـــما

عهدهای نوشته بر باد

اخـــــــبار

حوادث جـــهان

آرزوهای بر باد رفته

گالی»؛ خوره دشتها و زمین های کشاورزی

یک ساعت زیرپل سیدخندان

ماجرای قتل میهمان ناشناس در خانه زن صیغه ای

شرط عجیب خواستگار برای ازدواج با دختر ماساژور

برادرکشی به خاطر یک لیوان آب

کمک جشنواره «وارش» به ثبت پرونده جنگل های هیرکانی

معلمان با رأی فرهنگیان وارد شورای عالی آموزش و پرورش می شوند

تلاش های دیپلماتیک برای حل مشکل ماهان

حذف دو صفر!

9 قرارداد نفتی با شرکت‎های ایرانی امضا شد

مخالفان اف ای تی اف چه راهکاری دارند

عضو کارگزاران: دولت، فاقد برنامه اقتصادی است

تشکیل یک وزارتخانه جدید فعلا منتفی شد

عالیشهر مبادا تحت الشعاع بوشهر به فراموش سپرده شود/ آقای خدری! به رأی مردم نیاز دارید

سقوط 3 نفر در دیگ بخار در ورامین| 2 نفر جان باختند

اطلاعیه وزارت خارجه درباره «جانبازی» حسین فریدون/ واکنش دادستانی تهران به اظهارات یک عضو دولت درباره برداشته شدن پوسته حصر/ آخرین وضعیت پرونده شرکت «دومان توکان»/ درخواست استرداد لایحه تفکیک وزارت تعاون

مدل پالتو فوتر

صدور کیفر خواست برای یک مقام دولتی به دلیل اظهار نظر درباره حصر

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب