مطالب مرتبط:
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب
جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب دیدار می کنند
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال برگزاری است
نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب دیدار کردند
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 12:122018-10-18سياسي

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب


<div style="text-align: justify;"> حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت ده ها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم کننده ی تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند و با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، «تعامل متقابل، دوجانبه و جدی تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده ی صحیح از گنجینه ی نیروی انسانیِ نخبه، و تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در مجموعه ی نخبگان کشور» را ضروری خواندند و تأکید کردند: تصویرسازی غلط و منفی و ناامیدکننده از اوضاع ایران، مهم ترین دستور کار امروز دشمن است اما به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع، نقطه ی مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، دیدار با نخبگان جوان را امیدب 48b خش و شادی آفرین خواندند و با اشاره به سخنان تعدادی از جوانان نخبه گفتند: این مطالب عمدتاً بسیار متین و متقن و کاملاً مورد تأیید بنده بود و مسئولان محترم باید با جدیت آن ها را پیگیری کنند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیرگذاری ملی و فراملی نخبگان از زوایای مختلف، افزودند: وجود ده ها هزار نخبه، از یک منظر نشانگرِ «تصویر صحیح و واقعی از کشور» و مایه ی خرسندی و احساس امید است، ضمن آنکه با بهره مندی از نخبگان قطعاً چارچوب های برنامه ریزی برای مسائل کشور باید ارتقا یابد و از دیدگاه های آنان استفاده شود.

< /> < /> ایشان خاطرنشان کردند: از نظرات نخبگان جوان، فعال، دلسوز و بانشاط و پای کار در بخش های مختلف از 1b75 مله نفت، استفاده و برای تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد مستقل و دانش پایه و اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی شود.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیر نخبگان در «پیشرفت علمی کشور» گفتند: بهره گیری صحیح و مناسب از دانش و توانایی های نخبگان موجب پیشرفت علم در کشور و در نتیجه رسیدن به موضع عزت و اقتدار و کاهش آسیب پذیری ها خواهد شد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر از لحاظ علمی پیشرفت کنیم، تهدید دشمنانِ تمدنی و سیاسی و اقتصادی ما دائمی نخواهد بود و کاهش خواهد یافت.

< /> < /> ایشان یکی دیگر از عرصه های تأثیرگذاری نخبگان کشور را «ایفای نقش در شکستن مرزهای جهانیِ دانش» دانستند و افزودند: در قرون اخیر، سهم ما در جلو بردن مرزهای دانش بسیار کم بوده است و باید با استفاده از ظرفیت بالای نخبگان جوان کشور، مرزهای اکتشاف و دانش جهانی را توسعه دهیم.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: جوانان باید با مطالعه ی تاریخ، از دوران تلخ 200ساله ی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که به دلیل بی اعتنایی به استعدادها و نخبگان، کشور دچار عقب ماندگی شد، مطلع شوند و قدر دوران کنونی را بدانند.

< /> < /> ایشان با تأکید بر اینکه در دوران قاجار و پهلوی، ایران یکی از عقب مانده ترین کشورها از لحاظ دانش روز بود، افزودند: درحالی که جمعیت ایران حدود یک درصد جمعیت جهان است، سهم ما در تولید علم در دوران پهلوی، یک دهم درصد بود اما اکنون سهم ایران در تولید علم در دنیا به حدود دو درصد رسیده است که به این حد نیز نباید قانع بود.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی به یک نمونه ی دیگر از بی اعتنایی به علم و دانش در دوران پهلوی اشاره کردند و گفتند: از زمان تأسیس دانشگاه تهران به عنوان اولین دانشگاه کشور در سال 1313 تا سال 1357 که 44 سال می شود، تعداد دانشجویان کل کشور، 150 هزار نفر بود اما اکنون که 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، تعداد دانشجویان کشور بیش از 4 میلیون نفر است.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه چنین مقایسه هایی، تفاوت دو حکومت و دو نظام را به روشنی نشان می دهد، خاطرنشان کردند: علت عمده ی عقب ماندگیِ علمی و اخلاقی و سیاسی کشور در آن دوران تاریک، وجود حکمرانان بی کفایت، دنیاطلب، وابسته و بی عرضه بود که در مقابل ملت تکبر می فروختند و به فکر مصالح آنان نبودند اما در مقابل بیگانه تا کمر خم می شدند.

< /> < /> ایشان تأکید کردند: همه ی ما باید به دلیل رهایی از آن دوران تلخ و پیشرفت های کنونی، سپاسگزار نظام جمهوری اسلامی و امام بزرگوار باشیم.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی سپس چند توصیه درخصوص نخبگان بیان کردند.

< /> < /> اولین توصیه ی ایشان «لزوم تعامل دوجانبه میان نخبگان و نظام مدیریت کشور» بود که در این زمینه گفتند: از یک طرف مسئولان باید جدی تر به دنبال تعامل با نخبگان و ارائه ی خدمات و رفع موانع کار آنان باشند و از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه ی ظرفیت های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای منابع انسانی خوب و نخبه ی متحرک و پیش رونده را یک گنجینه و ثروت عظیم خواندند و تأکید کردند: این ثروت همانند هر گنجینه ی دیگری در معرض طمع و چپاول نظام سلطه است تا ضمن آنکه از این ثروت برای خود بهره می برد، درخصوص علم و فناوری یعنی داشته های ثروت آفرین و قدرت آفرین نیز انحصار ایجاد کند.

< /> < /> ایشان «حذف فیزیکی نخبگان» را یکی از روش های نظام سلطه برای خارج کردن این گنجینه از چنگ ملت ها برشمردند و با اشاره به ترور دانشمندان هسته ای کشور گفتند: علاوه بر حذف فیزیکی، «امحاء فرهنگی و یا مشغول کردن نخبگان به امور دیگر»، از دیگر روش های نظام سلطه برای گرفتن این ثروت عظیم کشور است، بنابراین مسئولان و نخبگان باید هوشیار و مراقب باشند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای، راه مقابله با فریب های نظام سلطه برای مجموعه ی نخبگی کشور را «تقویت هویت ملی و آرمان خواهی در میان نخبگان» دانستند و خاطرنشان کردند: جوان نخبه ی ما باید به ایرانی و مسلمان بودن، هویت ملی، آرمان ها و تاریخ بسیار شرافتمندانه ی خود افتخار کند.

< /> < /> ایشان تأکید کردند: یکی از برنامه های دشمن، آرمان زدایی و هویت زدایی است که همه باید مراقب و متوجه این نقطه ی تهاجم باشند.

< /> < /> یکی دیگر از توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به نخبگان، «مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیت های خود در قبال مردم و مسائل مهم کشور» بود.

< /> < /> حضرت آیت ا 3c3 لله خامنه ای گفتند: نخبه نباید در فضای تخصصی خود غرق شود و به مسائل جامعه همچون «استقلال، عدالت، پیشرفت و آسیب های اجتماعی» اعتنایی نداشته باشد.

< /> < /> ایشان خطاب به نخبگان تأکید کردند: اگر شما نخبگی را در زیر پرچم «عدالت خواهی و استقلال و هویت ملی» انجام دهید، قطعاً ارزش آن بیشتر خواهد بود.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه ایران عزیز، افزودند: یک نخبه نمی تواند به این جنگ بی تفاوت باشد.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی با تشبیه جنگ تبلیغاتی و رسانه ای بسیا 1c3d شدید دشمن به جنگ تحمیلی، افزودند: امکانات تبلیغاتی ما مانند اوایل دفاع مقدس، اندک است اما همان گونه که در آن نبرد پیروز شدیم، به فضل الهی در این جنگ هم بدون تردید پیروز خواهیم شد.

< /> < /> ایشان «تصویرسازی غلط» را مهم ترین کار امروز دشمن برای اغوای افکار عمومی جهان و ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: نخبه ی جوان ما باید در این رویارویی سنگین، وظیفه ی خود را برای پیروزی و سرافرازی ایران انجام دهد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان، این دستور کار را برای نخبگان جوان ترسیم کردند: «تلاش علمی زیر پرچم عدالت خواهی، انحصارشکنی، ستم ستیزی و حساسیت و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم».

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیان چند نکته درباره ی بنیاد نخبگان، ضمن تشکر از زحمات بنیاد، کار و تلاش شبانه روزی را به مسئولان آن، توصیه ی مؤکد کردند و افزودند: در شناسایی، جذب، هدایت، ساماندهی، شنیدن سخن نخبگان و درمان کردن دردهای آنان، شب و روز نشناسید.

< /> < /> «پرهیز از روزمرگی، همراه با ابتکار دائم و نوسازی روش ها در بخشی که هدایت نخبگان را در بنیاد بر عهده دارد»، «برنامه ریزی دقیق و صحیح برای فعالیت های هویت بخش»، «استفاده از دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه ها»، «استفاده از شرکت های دانش بنیان و مراقبت درباره ی تنزل نیافتن ضوابط این شرکت ها» از دیگر توصیه های رهبر انقلاب به مسئولان بنیاد نخبگان بود.

< /> < /> ایشان همچنین استفاده از نخبگان در چیدمان مدیریت های میانی کشور را مهم خواندند و افزودند: ممکن است جوانان نخبه تجربه ی سطوح اول مدیریتی را نداشته باشند اما سطح مدیریت های میانی حتماً به جوانان نخبه نیاز دارد.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان با رد تصوری که دانشگاه ها را در خدمت مسائل کشور نمی داند، خاطرنشان کردند: در چهار دهه ی اخیر، جوانان دانشگاهی در صنایع مهم کشور نقش اول را داشته اند.

< /> < /> ایشان «هوا فضا»، «علوم زیستی»، «سدسازی»، «صنعت دفاعی»، «صنعت هسته ای در ابعاد گوناگون آن»، «سلول های بنیادی»، «زیست فناوری» و «ساخت داروهای نوترکیب» را از جمله ی عرصه ها و صنایعی برشمردند که دانشگاه ها در شکل گیری و پیشرفت آن ها نقش ارزنده ای داشته اند.

< /> < /> رهبر انقلاب اسلامی درعین حال افزودند: البته در کار دانشگاه ها نقص های زیادی وجود دارد که باید رفع شود و نخبگان جوان نیز امروز برخی از آن ها را بیان کردند.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای دانشگاه ها را به «اهتمام به پژوهش» در همه ی سطوح فراخواندند و افزودند: ارتباط متقابل و پُرمنفعت دانشگاه با صنعت جدی تر گرفته شود.

< /> < /> رهبر انقلاب در همین زمینه خاطرنشان کردند: با گسترش ارتباط با صنعت و شناسایی نیازها به گونه ای عمل کنید که همانند برخی از کشورها، هر پایان نامه ی دانشجویی یک حامی از بخش خصوصی یا دولتی داشته باشد.

< /> < /> «ضرورت به روزرسانی نقشه ی جامع علمی» پس از 9 سال از تدوین آن و لحاظ کردن مسائل جدید در این نقشه، نکته ی دیگر ایشان خطاب به مسئولان بود.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تأکید بر «ضرورت ارتباط علمی با کشورهایی که در مسیر رشد جهشی قرار دارند»، افزودند: این گونه کشورها عمدتاً در آسیا هستند، بنابراین باید نگاهمان به شرق باشد نه به غرب؛ ضمن اینکه نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و کوچک شدن فایده ای ندارد.

< /> < /> رهبر انقلاب با تأکید بر تعامل دانشگاه ها با دولت برای شناخت نیازها و اولویت ها، از اقدام گروه های مختلف اساتید دانشگاهی و صاحب نظران از جمله اساتید بسیجی در نوشتن نامه به مسئولان و ارائه ی راه حل مشکلات اقتصادی ابراز مسرت کردند و افزودند: نمی دانیم دولت چقدر به این راه حل ها عمل می کند اما احساس مسئولیت اساتید و همچنین نخبگان جوان و خوش فکر در قبال مشکلات کشور بسیار خرسندکننده است.

< /> < /> حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان بار دیگر به تلاش پُرحجم دشمن برای تصویرسازی منفی از اوضاع ایران اشاره کردند و افزودند: نوسانات ارزی و مشکلات معیشتی وجود دارد اما در مجموع تصویر واقعی کشور، به کوری چشم دشمنان، عکس تصویری است که بیگانگان سلطه طلب از ایران عزیز ترسیم می کنند.

< /> < /> پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گزارش هایی از شرایط علمی کشور و نخبگان بیان کردند.

< /> < /> همچنین 11 تن از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود 2fb در مسائل مختلف علمی، پژوهشی، مدیریتی و فناوری پرداختند.

< /> آقایان:< /> - مصطفی زمانیان، مؤسس شرکت دانش بنیان در زمینه ی تدوین سندهای راهبردی< /> - سید ابوالفضل میررضی، دارنده ی مدال نقره ی المپیاد ادبیات< /> - مصطفی اسماعیلی شایان، دانشجوی دکترای مهندسی انرژی های تجدیدپذیر< /> - احمد آبنیکی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف< /> - امین جهان بخشی، دانشجوی پسادکترا و عضو بنیاد ملی نخب 1d05 ان< /> - علی نظامی، دارنده ی مدال نقره ی المپیاد فیزیک کشوری< /> و خانم ها:< /> - الهام حیدری، برگزیده ی جایزه ی دکتر کاظمی آشتیانی< /> - سارا محمدی، نفر برتر مسابقات جهانی ریاضی و المپیاد زیست شناسی< /> - منصوره نادری پور، برنده ی جایزه ی بنیاد ملی نخبگان< /> - نکو پناهی، دارنده ی مدال طلای المپیاد شیمی< /> و زینب اکبری، دانشجوی نمونه ی کشوری و دارنده ی مدال نقره ی المپیاد دانش آموزی< /> این نکات و محورها را مورد تأکید قرار دادند:< /> < /> - لزوم حضور جوانان نخبه در عرصه ی تصمیم گیری و مدیریت کشور< /> - لزوم تدوین برنامه ی راهبردی و نظام نامه ی عالمانه در حوزه ی تربیت غیررسمی< /> - انتقاد از تحول صوری و برخورد دستوری با مقوله ی تحول در علوم انسانی< /> - اهمیت توجه مسئولان به نخبگان در آموزش و پرورش و هموار کردن مسیر فعالیت آنان< /> - پژوهش ها و پایان نامه های دانشگاهی باید در خدمت نیازهای کشور و بهتر شدن زندگی مردم باشد< /> - توجه به این نکته که ایجاد درآمد ملی و اشتغال، نیازمند رونق تولید و بهره وری است< /> - انتقاد از کمبود بودجه برای اجرای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی< /> - لزوم توسعه ی امکانات مراکز درمانی در حاشیه ی شهرها< /> - انتقاد از استفاده نکردن از فناوری های مجازی برای حل مشکلات کشور< /> - لزوم مراقبت از زبان فارسی و پرهیز از کم توجهی رسانه ای در حوزه ی زبان فارسی< /> < /> در پایان این دیدار، نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.

</div>
کلید واژه ها: نخبگان - آیت الله خامنه ای - انقلاب اسلامی - کشور - برنامه ریزی - رهبر انقلاب - تصویر - پیشرفت - اقتصاد - آیت الله - رهبر معظم انقلاب اسلامی - علمی - جوان - اسلامی - برنامه - نخبه - رهبر - امید - ایران - رهبر معظم انقلاب - برنامه ریزی صحیح - خامنه - دیدار - اقتصاد نفتی - امروز - آسیب پذیری - کاهش - نظام - اقتصادی - مسئولان

آخرین اخبار سرویس:
صهیونیست ها در مقابل مقاومت فلسطین شکست را پذیرفته اند/ ترامپ به خوبی می داند ایران چه قدرتی دارد

نشست های جدید بین المللی در حل بحران افغانستان

ایران دارای رتبه نخست جراحی لاپاراسکوپی در خاورمیانه است

ایران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می دهد

مدیرعامل مرکز فابا: اصلاح نظام بانکی باید جدی گرفته شود

بازرسی نباید بهانه ای برای تاخیر انداختن کار مردم شود

اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

تقدیر رییس سازمان انرژی اتمی از استاندار اصفهان

خسروی وفا هم بالاخره برای انتخابات پارالمپیک ثبت نام کرد

مدیران با تجربه صحنه را خالی نکنند؛ مشاوره بدهند

5 نفر از مرزبانان ربوده شده میرجاوه آزاد شدند

مردم را به نام علم به سوی جهل و بی و بندباری می کشانند/ جوانان را حفظ کنیم

تحصیل در حوزه «آموزش زندگی» است

رؤیای شیطان منتشر شد

غیر قانونی خواندن بیمه طلایی فرهنگیان؟

​ سینما، قرائت ماتریالیستی از زندگی انسان است

هدف سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی تضعیف وحدت اسلامی است

سیاستمداران امریکایی چه چیز را از چنگیزخان اموخته میتوانند

عملی که انسان را بهشتی می کند

همایش بزرگ خادمیاران رضوی در محمودآباد

کناره گیری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان

سفر استاندار بوشهر به دیلم

خشونت علیه زنان را نمی توان فقط با قانون رفع کرد/ بسیاری از بانوان به جرم انگاری خشونت اعتقاد ندارند

فعالیت تبلیغی ویژه کودکان بسیار حساس است

بازرسی نباید بهانه ای برای تاخیر انداختن کار مردم شود

چهار مدیر جدید وزارت ارشاد همزمان منصوب می شوند

پیکر سومین دانش آموز جان باخته در تصادف بردسکن تشییع شد

حمله به ظریف این بار به بهانه CFT

مدیران با تجربه صحنه را خالی نکنند؛ مشاوره بدهند

خسروی وفا هم بالاخره برای انتخابات پارالمپیک ثبت نام کرد

واکنش سخنگوی شورای شهر به شایعه عدم تایید حکم حناچی

کسب مقام نخست تیم مدیران خودرو در سومین دوره رقابت های فنی چین

تقدیم 9هزار بسته غذایی به زائران حرم امامین عسکریین (ع)+ تصاویر

نسخه الکترونیکی ویژه نامه حکیم الهی منتشر شد+دانلود

رشد افکار افراطی نتیجه ضعف وحدت در جهان اسلام است

فرمانده سپاه: 5 نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

خواسته بانوی اول آمریکا به کرسی نشست

یادی از سومین شهید مدافع حرم استان زنجان

بیش از 40 مدرسه به دلیل فعالیت داعش در افغانستان تعطیل شده اند

توییتر:: انتقاد معلمین متحصن از دولت

حمله به ظریف این بار به بهانه CFT

اعزام نخستین کاروان دانش آموزی راهیان نور مازندران به مناطق عملیاتی جنوب

موهای مروانه فلینی کجاست؟

آیین اختتامیه کنگره ملی گرامیداشت سه هزار شهید استان قزوین

برگزیده کتابخانه های عمومی کشور معرفی و تقدیر شدند

نشست دیپلمات فرهنگی ایران با انجمن اسلامی دانشجویان مسکو

تشیع واقعی به دنیا معرفی شود

جای شهدای طله و روحانی در کنگره شهدای قزوین خالی بود

تصاویر/ دومین همایش علمی سیره امام رضا(علیه السلام) آموزه ها و کارکردها

نوبت نسل جدید است که انقلاب را شکوفاتر کنند

استخدام مدرسین مجرب زبان انگلیسی در موسسه زبان ایران اروپا

تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه

نامه صالحی امیری به فیفا و AFC

توصیه استاد فاطمی نیا به دانشگاه ها برای کار کردن روی «موضوع شناسی» / تاکید حداد عادل بر نقش کتابخانه ها در ایجاد عدالت آموزشی/ ابتکار: تجربه ثابت کرده مدیران موفق کتابخوان های خوبی بودند

بصیرت مهمترین راهبرد مقابله با توطئه های دشمنان است

علیرضا بهشتی: دیروز متوجه شدم ما با جماعتی رو به رو هستیم که قانون، گفت و گو و حتی ولایت و رهبری را قبول ندارند

معاون اداره راهداری البرز بازداشت شد

همایش بزرگداشت آزاد سازی سوسنگرد برگزار شد

بصیرت مهمترین راهبرد مقابله با توطئه های دشمنان است

نشاط و اتحاد؛ دو رویکرد اصلی در برنامه های «ایام ربیع»

قرآن جوانان را در مقابل هجمه های فرهنگی مقاوم می کند

رونمایی از کتاب تهران نگاری

آثار و کارکردهای اجتماعی وقف از نگاه آیت الله العظمی مکارم

انصراف مدیر مسوول نشریه قلم اقتصاد از انتخابات نمایندگی مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات

احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی

آزادی 5 نفر از مرزبانان ربوده شده میرجاوه

آیت الله نوری همدانی: وضعیت گرانی به شدت غم انگیز شده

تولد یک تشکل هنری مردمی در پنجمین جشنواره هنر مقاومت

بی اعتنای و تبعیض را نمی پذیرم/ تکریم ارباب رجوع در اولویت قرار گیرد

آموزش رکن اصلی در کاهش مشکلات ناشی از تصادفات است

بیش از 47 هزار جلد کتاب در کتابخانه های نقده نگهداری می شود

رشادت و نحوه عمل شهید تهرانی مقدم زبانزد عام وخاص بود

ضرورت تشکیل شورای سیاستگذاری فرهنگ مهدویت

برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه های مازندران زیر ذره بین مدعی العموم

گلچین مداحی شهادت امام عسکری (ع) با صدای میثم مطیعی + صوت

جمع آوری کمپ غیرقانونی در جزیره هرمز

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابداری برگزار شد

وحدت با برادران اهل سنت ، هدف آرمانی انقلاب

حجت الاسلام طائب: رهبر معظم انقلاب اسلامی در هر فنی بگویید اعلم هستند/ اگر ایشان نبودند نابود شده بودیم.

رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی پدافند غیرعامل دارند

مسجد شیخ لطف الله روی لباس

از کارگری میدان میوه و تره بار تا نمایندگی مجلس

انتصاب 4 مدیر جدید در ارشاد به جای بازنشسته ها

فرمانده کل ارتش:&#xD; &#xD; برخی دولت های قرون وسطایی منطقه رویاهای جاه طلبانه صدامک ها را دنبال می کنند

واکنش سخنگوی شورای شهر به موضوع صلاحیت حناچی

چرا تاریخ می خواهد روی سیاست اثر بگذارد؟

نگاه کلان تری به نهاد خانواده داشته باشیم/عدم وجود زیرساخت های لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت

طراوت باران در تهران

تجلیل از 21 نوگل حسینی و تکریم از 2 پیرغلام اهل بیت(ع) در فرهنگ سرای اندیشه

نامگذاری سالروز ورود حضرت معصومه (س) به نام روز قم

اعتلای برنامه های بسیج ، اولویت اصلی فرماندهان

واقفان اموال خود را آگاهانه و در راستای نیات روز جامعه وقف کنند

مروری بر خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد

نیازها و اولویت های جامعه در هنگام وقف مدنظر قرار گیرد

عضویت 54 هزار نیروی بسیجی در 860 پایگاه بسیج جهاد کشاورزی

اکران ویژه فیلم «گرگ بازی» با هدف حمایت از کودکان زلزله زده کرمانشاه

انتقاد شدیدالحن نماینده دموکرات از فیس بوک

هتل سوپر لاکچری چینی ها

وزیر بریگزیت بریتانیا استعفا کرد

بارش برف در محورهای کوهستانی قزوین

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب