مطالب مرتبط:
روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد
موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان
موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان
روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد
خبر فوری/ موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مهر 1397 ساعت 00:522018-10-17سياسي

موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان


بررسی پیشنهاد ترمیم حقوق کارکنان دولت با موافقت رییس جمهور در دستورکار دولت قرار دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری رشت پرس، جمشید انصاری، در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جشنواره شهید رجایی هم در سطح ملی که در آن عملاً خط مشی ها و محورهای اساسی اصلاح نظام اداری برای یک سال آینده تشریح و تبیین می شود و هم آنچه در سطح دستگاه های اجرایی برگزار می شود، فرصت مناسبی برای نگاه مجدد به اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری و توجه دادن به برنامه هایی است که باید در طول سال در اولویت قرار گیرند.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه نظام اداری کشور در سه سطح با مسایل خاصی مواجه است، به تبیین این سه سطح پرداخت و اظهار داشت: سطح نخست بحث تبیین مأموریت ها و حدود مداخلات دولت در اداره کشور است.

وی اضافه کرد: بیش از سه دهه است که ما درگیر مناقشات نظری در این سطح برای پاسخ به برخی پرسش ها هستیم که مثلاً: دولت در کشور چه وظایفی را دارد یا باید داشته باشد؟ چه تصدی ها و مأموریت هایی را باید دولت عهده دار شود و سهم مردم در فعالیت های جامعه به چه میزان است؟ به عبارت دیگر، تعیین سطح و محدوده مداخله دولت و مشارکت مردم از جمله موضوعاتی است که در بحث نظریه دولت به آن پرداخته می شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: آنچه مسلم است در جمهوری اسلامی ایران دولتی داریم که در حوزه اداره امور و تصدی ها، بیشتر از بسیاری از کشورها ورود کرده و امروزه آنچه در کشور ما اتفاق افتاده است، در کمتر کشوری دیده می شود.

وی افزود: در طول سه دهه اخیر تلاش بسیاری شده است که حوزه مداخلات و تصدی های دولت کاهش یابد و به امور حاکمیتی منحصر شود، از طرف دیگر از جانب مردم، تقاضا برای مداخله دولت افزایش یافته است، به طوری که در بسیاری از امور مانند اداره امور محلی که پیش از این، مداخله دولت را نداشتیم، گسترش مداخلات دولت را شاهدیم و ملاحظه می شود که توقع هم این است که در اداره امور محلی نیز دولت نقش بیشتری را ایفا کند.

انصاری با اشاره به تعبیری که می گوید، ما در ایران، دولتی، مردم گریز و مردمی، دولت گرا داریم ، اظهار داشت: مردم توقع دارند دولت در امور مختلف از جمله ارایه خدمات و تأمین امنیت، اعمال حاکمیت سیاسی، تصدی های اجتماعی و انحصاری، ایجاد زیرساخت ها، آموزش و پرورش، بهداشت درمان و استقرار نظامات تأمین اجتماعی، همه و همه آن هم با هزینه از محل بودجه عمومی مداخله کند.

وی افزود: البته نهاد دولت نیز نسبت به این توسعه تصدی ها، کم میل نیست و عملاً همین موضوع باعث شده است که سه دهه در این سطح، درگیر مناقشات نظری باشیم تا بتوانیم دولت را در سطح وظایف و مأموریت های کلان اصلاح کنیم.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور سطح دوم موضوعات نظام اداری را روش های انجام وظایف و مأموریت های دولت دانست و خاطرنشان کرد: هر مأموریت و وظیفه ای که به عهده دولت نهاده می شود، با فرآیند و روشی مشخص توسط یکی از دستگاه های اجرایی انجام می شود، به عبارت دیگر، در بخش های مختلف برای ارایه خدمات و انجام تصدی ها، روش های مشخص و معینی تعریف شده که این روش ها و تکنولوژی های انجام کار، از موضوعات مورد بحث در نظام اداری است.

وی افزود: وظیفه ما این است که در جهت ارتقای رضایت مندی مردم، کاهش هزینه های دولت و ارائه خدمات به بهترین نحو به مردم، دائماً روش ها و تکنولوژی های انجام کار را مورد بازنگری و اصلاح قرار دهیم، تا ما را به سمت اعمال حکمرانی خوب سوق دهد.

انصاری با ابراز اینکه سطح سوم از موضوعات نظام اداری مردم و کسانی هستند که از این خدمات به خاطر تکالیف قانونی در تعیین وظایف و مأموریت ها بهره مند می شوند، تأکید کرد: میزان رضایت مندی مردم از خدماتی که دستگاه های اجرایی به ایشان ارایه می کنند، ملاک موفقیت در عملکرد دولت محسوب می شود.

وی ادامه داد: به هر میزان که میزان رضایتمندی مردم افزایش یابد و مردم احساس کنند که در دستیابی به خدمات دولتی از سهولت بیشتری برخوردارند یا حقوقی که برای ایشان پیش بینی شده است، به راحتی در اختیارشان قرار گیرد، دولت وظایف خود را به نیکویی انجام داده است، از طرفی به هرمیزان که میزان رضایت مندی خدمت گیرندگان کاهش یابد یا مردم کمتر احساس نظارت بر کل دولت داشته باشند، حاکی از این است که ما در انجام وظایف خود کوتاهی کرده ایم یا روش های مناسبی را برای انجام وظایف و ارایه خدمات انتخاب نکرده ایم.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مجموعه آنچه به عنوان برنامه جامع اصلاح نظام اداری، در شورای عالی اداری و دولت تصویب و به دستگاه های اداری ابلاغ شده، در پی آن است که بتوانیم در این سه سطح به وضعیت مطلوبتر و بهینه تری نسبت به قبل دست یابیم.

وی در ادامه با تشریح برخی محورهای برنامه جامع اصلاح نظام اداری، اظهار داشت: در این برنامه، آن جایی که به بازمهندسی نقش و ساختار دولت پرداخته می شود، هدف اصلاح وظایف دولت و معطوف به تکالیف و مأموریت هایی است که به صورت ذاتی به عهده دولت قرار دارد یا انجام آن، از عهده مردم خارج است، به عنوان مثال ما نمی توانیم مسئولیت تأمین امنیت را مستقیماً به مردم واگذار کنیم، بلکه مردم تنها می توانند در آن مشارکت داشته باشند، به عبارت دیگر، در برنامه اصلاح نقش و ساختار دولت عمدتاً به این مسایل پرداخته می شود.

انصاری ادامه داد: در موضوع اصلاح روش ها و رویه های انجام کار یا استفاده از فناوری برای ارایه خدمات دولتی نیز در برنامه جامع اصلاح نظام اداری، مجموعه ای از برنامه ها تعریف شده است.

استقرار دولت الکترونیک به عنوان یکی از برنامه های تسهیل کننده در ارایه خدمات و همچنین برنامه توسعه فناوری های اداری و ارتقای بهره وری از این جمله است.

به گفته رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، در این برنامه جامع، در حوزه مردم و خدمت گیرندگان و مشتریان نظام اداری نیز بحث مقابله با فساد و تأمین حقوق شهروندان در نظام اداری پیش بینی شده است که دستگاه های مختلف متناسب با مأموریت هایی که عهده دار آن هستند، برنامه های اجرایی را در این ارتباط در دستور کار خود قرار می دهند.

انصاری در جمع بندی موضوعات مطروحه تأکید کرد: موفقیت ما در بحث تبیین مأموریت ها و حدود مداخلات دولت در اداره کشور و روش انجام وظایف و مأموریت های آن، زمانی است که بتوانیم با رضایتمندی بیشتری از سوی مردم مواجه شویم، والّا هر اندازه که نسبت به اصلاح ساختارها اقدام کنیم، یا دولت الکترونیک را توسعه دهیم، ولی افزایش رضایتمندی مردم را شاهد نباشیم، نقض غرضی روی داده است، به عبارت دیگر، اگر با همه این اقدامات، در نهایت، مردم احساس کنند که از خدمات به نحو مطلوبی بهره مند نمی شوند، هدف غایی تحصیل نشده است.

وی در ادامه به اهمیت وظایف و مأموریت ها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: این وزارتخانه با مجموعه ای از وظایف و مأموریت ها به عبارتی مسئولیت های سه وزارتخانه ای را که پیش از ادغام وجود داشته، عهده دار شده است.

رییس سازمان اداری و استخدامی اضافه کرد: امروز اگر ما پنج یا شش ابرچالش را برای کشور برمی شماریم، سه ابرچالش در حوزه مأموریت ها و مسئولیت های این وزارتخانه قرار دارد و این وزارتخانه موظف است به عنوان دستگاه اصلی سامان دهنده این چالش ها اقدامات مؤثر انجام دهد.

وی ابرچالش های بیکاری و تأمین اشتغال، بحران صندوق های بازنشستگی و آسیب های اجتماعی را در حوزه فعالیت های عملکردی وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و ادامه داد: اهمیت این وزارتخانه علاوه بر مأموریت هایی که به عهده دارد از ناحیه چالش های عمده ای که کشور با آن مواجه است و اقدام در جهت رفع آن به عهده این وزارتخانه قرار دارد، مشخص می شود.

انصاری افزود: اگر ما بخواهیم در ارایه خدماتی که به عهده دستگاه ها و سازمان های تابعه این وزارتخانه است و انجام وظایف حاکمیتی و نظارتی و تصدی گری به خوبی عمل کنیم و رضایتمندی مشتریان خود را داشته باشیم، نیازمند تغییرات جدی در روش های ارایه خدمت و انجام وظایف و مجموعاً اصلاح نظام اداری در این وزارتخانه هستیم.

وی تصریح کرد: برنامه اصلاح نظام اداری چه در کل دولت و چه در دستگاه حساسی مانند این وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یک برنامه ساده، بسیط و کم اهمیت نیست و اجرای درست، دقیق و کامل آن، تضمینی است برای گذر موفق از چالش ها و انجام بهتر و مطلوبتر وظایف، تا سطح بالاتری از رضایت مندی مردم را شاهد باشیم.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه گفت: در این ارتباط، توقع ما از شورای راهبری توسعه مدیریت وزارتخانه و دستگاه های تابعه آن، پرداختن جدی تر به تعریف برنامه های عملیاتی و اجرای آن در بخش های مختلف است به نحوی که بتوانیم سال به سال با وضعیت بهتری در ارایه خدمات این وزارتخانه و دستگاه های تابعه آن مواجه باشیم.

انصاری در ادامه با ابراز این موضوع که "البته وظایفی نیز در این ارتباط به عهده سازمان اداری و استخدامی کشور و دولت است که باید آنها را پیگیری کنیم"، اذعان داشت: از جمله این وظایف، نگاه مناسب به نیروی انسانی شاغل در دولت است.

دولت باید در جهت رعایت عدالت در پرداخت بین دستگاه ها اقدام کند اما گام نخست را باید خود وزارتخانه ها بردارند.

وی با اشاره به تفاوت ها و تبعیض ها در پرداخت های کارکنان در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان ها و دستگاه های وابسته آن اظهار داشت: ضروری است نسبت به رفع این تبعیض داخل وزارتخانه اقدام شود.

وی تصریح کرد: ترمیم حقوق کارکنان دولت وظیفه دولت است و ما نیز پیشنهادهای خود را ارایه کرده ایم.

بررسی پیشنهاد ترمیم حقوق کارکنان دولت با موافقت رییس جمهور محترم در دستور کار دولت قرار دارد و امیدواریم که در اسرع وقت، تصمیمات در این مورد نهایی شود و تکلیفی را که در تبصره سه ماده 29 قانون برنامه برای رعایت عدالت در پرداخت های دستگاه های مختلف در مشاغل مشابه به عهده دارد، محقق شود.

تسنیم
کلید واژه ها: دولت - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی - کشور - مردم - اجتماعی - اداره - اداری - افزایش حقوق کارمندان - شهید رجایی - رییس جمهور - نظام - معاون رییس جمهور - پیشنهاد - جشنواره - حقوق کارمندان - جمهوری اسلامی - انصاری - افزایش - برنامه - رفاه اجتماعی - کارکنان دولت - افزایش حقوق - مراسم تجلیل - اصلاح - ایران - شهید - هایی - استخدامی - کارمندان - حقوق

آخرین اخبار سرویس:
خدمات دهی به زائران عتبات نیازمند تحول جدی است

زنان ایرانی قبل از اسلام نیز به مسئله حجاب اهمیت ویژه می دادند

مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت مستمر ادامه پیدا کند

جریان شناسی انقلاب، آگاهی نسل جوان را ارتقا داده است

تحریم ها در سایه ضعف داخلی معنا می یابند/نگاه منحصربه فرد اقتصادی در بیانیه ی «گام دوم انقلاب»

چرا صدا و سیما از روشنگری درباره FATF منع شد؟

تدوین سند آموزشی مدیریت بحران استان مرکزی

عکس کمتر دیده شده از رهبر انقلاب سوار بر لودر

حفظ میراث تمدن اسلامی با تدبیر خواجه طوس

تکلیف لوایح FATF را مشخص کنند

برای اولین بار انجام شد شلیک موفق موشک کروز از زیردریایی کلاس غدیر در رزمایش «ولایت97»

دادستان کل کشور: شخص وزیر ارتباطات باید پاسخگو باشد/ با دستور مؤکد رهبری مقابله می کنند

برگزاری کنسرت در سمنان براساس رویه کشوری دنبال خواهد شد

ایلنا 16 ساله شد

برگزاری همایش بین المللی توسعه بندر چابهار

آشنایی با درخت پسته و مراحل تولید آن

سهم مصرف گاز طبیعی در مناطق مختلف دنیا چقدر است؟

ازجان پتروشیمی هاچه می خواهید/تنها7درصد گاز کشور در پتروشیمی ها مصرف می شود

سهم 50 درصدی نیروگاهها در مصرف گاز کشور

مصرف گاز و مقایسه پرداخت قبض گاز در ایران، انگلستان و چین

آموزش ایجاد باغ انگور داربستی - آپارات

خواهر زاده بی تجربه معاون رییس جمهور مدیرعامل پتروشیمی شده است

محمدجواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران شد

روایت مهندس زنگنه از کرسنت

استخدام برنامه نویس پشتیبان وب،توسعه دهنده وب/ موبایل

استخدام برنامه نویسPHP درشرکت فناوران اطلاعات پیشخوان ایرانیان

مراکز معاینه فنی در ایام نوروز باز هستند

حرکات جالب بازیگران بعد از گرفتن جایزه تئاتر فجر

فعالین محیط زیست با هراتهامی باید با وکیل خود در ارتباط باشد

استخدام نیروی آقا و خانم برای یک رستوران در خراسان جنوبی

دعوت به همکاری فروشگاه طلای سبز رفسنجان

استخدام شرکت الیت دارو

دستگیری 2 نفر از کارمندان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان

استخدام حسابدار خانم مسلط به مسائل مالیاتی در تهران

ترکان: فتنه 98 اقتصادی و آمریکایی است نه داخلی/ مردم به دنبال این هستند که نیاز های خود را تامین کنند و دولت نیز باید در این مسیر به مردم یاری دهد

استخدام حسابدار مسلط به سپیدار در یک شرکت مواد غذایی

استخدام نگهبان آقا جهت آهن فروشی در گیلان

آیا زن می تواند بدون اذن شوهر از اموال خودش نذر کند؟

هیچ شهرداری جز قالیباف جرأت اجرای پروژه بزرگراه امام علی(ع) را نداشت

اختصاصی فارس/ تغییر رییس ستاد اقامه نماز زنجان/ حجت الاسلام علی یوسفی جایگزین سعید ناصری شد

استخدام پشتیبان دستگاه های جاده ای آقا در سیستان و بلوچستان

مطالبات بانک ها بابت تسهیلات پرداختی به طرح های بالادستی نفت و گاز امهال شد

دادستان کل کشور: فساد همه گیر نیست اما همین قدرش هم زیاد است/ وزیر ارتباطات باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشد

تعامل ناجا و قوه قضاییه لازمه تحقق عدالت ترمیمی است/ تنها به شعار و سخنرانی اکتفا نکنیم

خستگی تصمیم- عباس عبدی*

استخدام اتوکار مانتو و تریکو در محدوده محمدشهر و زیبا دشت

استخدام مدرس زبان در آموزشگاه زبان گویش نورافشان در البرز

سعید قاسمی دنبال اثبات فتنه98

نظر نهایی مجمع «مصلحتی» خواهد بود

جدول پخش برنامه های امروز سیمای شبکه دنا

فرمانده سپاه ثارالله کرمان: 220 پروژه محرومیت زدایی در کرمان اجرا می شود

هشدار رییس کل دادگستری به متجاوزان اراضی ملی و منابع طبیعی

راست های اسپانیا کنترل پارلمان آتی را به دست می گیرند

یک فرمانده سپاه: تحریم مشکل حادی ایجاد نمی کند

طی سال جاری انجام شد ارائه خدمات بهداشتی به بیش از10000 مددجوی کمیته امداد قزوین

نمی گوییم فساد همه گیر شده اما همین قدرش هم زیاد است

انتخابات آینده؛ رأی دهنده های تعیین کننده، سیاست مداران جدید

آغاز هشتمین روز بررسی بودجه 98 در مجلس

عمر البشیر به دنبال احیاء مشت آهنین از طریق اعلام وضعیت اضطراری/ سلطه ارتش بر سودان باعث خلق آنارشیسم خواهد شد

شلیک موفق موشک کروز از زیردریایی کلاس غدیر

پروازهای فرودگاه رشت

پیام تبریک رییس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) وروز زن و روزمادر

یکی از محوری ترین اقدامات کانون پرورش فکری؛ تربیت اخلاق محور و خداباور

مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت جدی و مستمر ادامه پیدا کند

128 بقعه متبرکه قزوین؛ میزبان جشن میلاد حضرت زهرا(س)

جریان شناسی انقلاب اسلامی آگاهی نسل جوان را ارتقا داده است

حدیث نگاشت/ انواع افراد مسخ شده

توسعه عزاداری و مناسبت سازی های مذهبی، مکتب شیعه را غیرعقلانی جلوه می دهد

رییس جدید پزشکان، نظام پزشکی را از انزوا خارج می کند؟

مراکز معاینه فنی در ایام نوروز باز هستند

تصاویری از آیت الله مؤمن در کنار رهبر انقلاب

استخدام نیروی پذیرش آگهی جهت همکاری در کرمان

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال لجبازی- نافرمانی کودکی

پیشینه ومبانی نظری تحقیق خدمات پس از فروش

ایرانی ها 4900 ساعت بیشتر از دانش آموزان سایر کشورها درس می خوانند

مرگ بیمار50 ساله براثر کپسول اکسیژن

کنوانسیون های cft و پالرمو تکمیل کننده پازل تحریم دشمن هستند.

دانلود پرسشنامه عاطفه خود آگاه

آغاز ثبت نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان + آخرین مهلت

دانلود پرسشنامه ارزیابی مهارت استراتژیک در تفکر

رزمایش دریایی مشترک میان سودان و عربستان

مروری بر عناوین روزنامه های یکشنبه 5 اسفند

ترافیک سنگین در آزادراه کرج- تهران/بارش برف و باران در 2 استان کشور

استخدام کمک حسابدار و فروشنده در غرفه اسباب بازی امیران

استخدام فارغ التحصیل رشته هنر در یک دبستان

استخدام کارشناس ارشد یا دکترای it در البرز

استخدام تکنسین آقا در شهربازی ستاره درخشان

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ و کورل در البرز

حاجی دلیگانی: پیگیر احقاق مطالبات کارکنان وزارت جهاد کشاورزی هستیم/ قانون مدیریت خدمات کشوری باید زودتر اصلاح و احیا شود

استخدام وسط کار در کارگاه عروسک سازی

استخدام شرکت لوله پروفیل وحدت خزر در گیلان

هشتمین روز بررسی بودجه 98 در مجلس آغاز شد

آینده اندیشی و انعطاف پذیری

اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده اتاق بازرگانی کرمانشاه اعلام شد

در نشست FATF چه گذشت

رییس جمعیت هلال احمر در گفت وگو با فارس خبرداد افزایش تجهیزات امداد و نجات در سال آینده

از اکباتان فقط یک اسم مانده

یک کلیک تا فِراری!

اینم از روابط احساسی با کالاهای اساسی!

نامزد پایداری برای انتخابات 1400 از میان فتاح، ضرغامی و جلیلی انتخاب می شود؟

موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان