مطالب مرتبط:
​ یکی از کج روی های صداوسیما، باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است
آخر هفته ای پاییزی با فیلم های سینمایی تلویزیون
مشارکت 170 نفر از اهالی رسانه در انتخاب مؤثرترین چهره سینمایی سال 96
خواننده ای که روزگاری پای ثابت تلویزیون بود و امروز ناچار است در رستوران ها بخواند+ عکس
فیلم های سینمایی تلویزیون در تاسوعا و عاشورای حسینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 23:452018-10-17فرهنگي

یکی از کج روی های صداوسیما، باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است


یکی از کج روی های صداوسیما به رغم داشتن مجریان کاربلد در سیما باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است، آن ها به گمان اینکه حضور این افراد می تواند سبب جذابیت و پرمخاطب تر شدن برنامه های تلویزیون باشد به این اقدام مبادرت کردند.

- شعارسال": این روزها سریال ها و برنامه های تلویزیونی آن دلچسبی گذشته را ندارند و بسیاری از مردم را بازپخش های متوالی اش خسته کرده تا جایی که یکی از کارگردانان قدیمی اش به ستوه بیاید و بگوید "چرا آنقدر مختار پخش می کنید!" مشکل سر پخش مجدد سریال های فاخر تلویزیونی که نوعی سرمایه رسانه ملی به شمار می روند و سال ها برای آن ها فکر، اندیشه، هنر و بودجه صرف شده، نیست بلکه تا کی قرار است روزهای مخاطبین پر و پا قرص تلویزیون صرف نوستالژی ها بشود؟ یا چرا باید تلویزیونی ها خودشان را رقیب ماهواره بدانند و برای این رقابت، به هر کار نازلی دست بزنند؛ چون برنامه های ماهواره ای در عرصه هنر یکسری پرداخت های نازل و دست چندم به حساب می آیند و زیبنده نیست رسانه ملی را با آن نوع نگرش های غیرهنری و دست چندم سرگرم کنیم.

زیرا در میانه همین راه موضوع اتکا به سلبریتی ها و اسپانسرها به اوج خودش می رسد و دیگر نمی توانیم انتظار داشته باشیم در برنامه های ما مجریان، محتواهای علمی، آموزنده و مهارت افزا ارائه بدهند و به جای آن آنتن زنده تلویزیون به زندگی خصوصی هنرمندان و سنّ خانم ها می پردازد.

چقدر واقعاً دغدغه جامعه ما سنّ فلان خانم بازیگر است که مجری ما می کوشد با یک فانتزی دست چندم آن را واکاوی و به سمع و نظر مخاطب برساند.

این جنجال ها و تنش ها برای یکسری محتوای نازل در رسانه ملی حالا بیشتر تلویزیون چقدر می تواند با ماهواره رقابت کند یا جلوی پیشروی فضای مجازی و استقبال روزافزون از شبکه نمایش خانگی را بگیرد؟ این ها بخش هایی از گپ و گفت خبرنگار فرهنگی تسنیم با جبار آذین منتقد و کارشناس رسانه است که مشروح آن را در ادامه می خوانید: گفتگو با جبار آذین منتقد و کارشناس رسانه رواج باندبازی و گروه گرایی باعث شده تا حرفه ای ها با تلویزیون خداحافظی کنند *امروز تلویزیون چهار سریال روی آنتن تلویزیون دارد اما هنوز نتوانسته اقبال مخاطب را همچون گذشته به همراه داشته باشد.

چرا تلویزیون ما که زمانی در باب حوزه نمایشی و سریالی حرف های بسیاری برای گفتن داشت نمی تواند آن طور که بایسته و شایسته حوزه حرفه ای و تخصصی نمایشی است مخاطب را درگیر خودش کند؟ مشکلی که امروز در صداوسیما وجود دارد و به یک خطر رسانه ای تبدیل شده، نحوه نگاه و ارتباط مدیران و مسئولان رادیو و تلویزیون و مردم که دچار تغییری غیر از تغییرات لازم فرهنگی در کشور شده است.

بدین گونه که مسئولان به جای معیار قرار دادن نظر و سلیقه مردم و تولید برنامه ها، فیلم های و سریال های هماهنگ با باورها، ادبیات و فرهنگ جامعه عمدتاً بر مبنای نظر و سلیقه گروهی ویژه تحت نظر مدیران اقدام به تولید برنامه می کنند.

از همین رو اغلب کارهایی که به صورت فیلم، سریال و برنامه های روتین از شبکه تولید و پخش می شود.

چون از تغییر و تحول شرایط کنونی اجتماع و نیازهای امروز مردم و خانواده ها فاصله گرفته اند.

همچنین مدیرانی که در سازمان صداوسیما مستقر و منصوب شده اند شناخت مناسب و درستی از سلیقه و نظر مخاطب ندارند و بر مبنای سلیقه و نظر خود اقدام به تولید و پخش برنامه های مختلف می کنند.

از طرف دیگر رواج باندبازی و گروه گرایی به قهر و خداحافظی حرفه ای های تلویزیون منتهی شده و آن ها به ناچار در شبکه خانگی مشغول به خدمت شده اند و جا برای یکه تازی و جولان گروه های متوسط تلویزیون هموار شد.

اکنون اغلب گروه های دارای توانایی متوسط به برخی از مدیران وصل شده و عمدتاً به تولید برنامه های تلویزیون می پردازند.

این مشکل دیگری است که در ارتباط با مدیریت صداوسیما وجود دارد.

اغلب تولیدات تلویزیون با سلیقه اسپانسرها تولید و پخش می شوند مشکل دیگر اینکه برخی از مدیران صداوسیما به جای دعوت از هنرمندان حرفه ای و برنامه سازان کاربلد عمدتاً از دوستان، خویشان و متوسط ها استفاده می کنند و ماحصل این روش تولیدات متوسط و زیر متوسط تلویزیون است.

معضل بزرگ دیگری که در دو سال اخیر گریبان گیر صداوسیما شده استفاده از اسپانسرهاست.

اسپانسرها در لوای پشتیبان مالی برای تولید محصولات تلویزیونی کار را امروز به جایی رسانده اند که در چگونگی تولید برنامه ها و چگونگی فیلم ها و سریال ها دخالت مستقیم می کنند.

در واقع تلویزیون با بازگذاشتن راه اسپانسرها فضا را به گونه ای برای حضور آن ها مهیا کرده که دیگر شاهد تولید برنامه ها و فیلم های مناسب در تلویزیون هستیم اغلب تولیدات به سلیقه اسپانسرها تولید و پخش می شوند.

تلویزیون مدت هاست که دیگر از توانایی ها و قابلیت های فراوان خود برای برنامه سازی مناسب استفاده نمی کند.

متوسط های تلویزیون، جامعه را به ماهواره می کشانند چرا که اغلب دست اندرکاران آنان نیروهای متوسط اند.

روزگاری با حضور حرفه ای ها تلویزیون برنامه های مناسب تر، سریال های شایسته تر و فیلم های مردم پسند داشت اما اکنون از این مهم فاصله گرفته و ماحصل آن فیلم ها، برنامه ها و سریال هایی است که نه دارای ساختار مناسب تصویری و تلویزیونی اند نه از مضمون و محتوای قابل تأمل و خانواده پسندی برخوردارند.

تمامی این مشکلات دست به دست هم داده تا ما شاهد ریزش انبوه مخاطب از تلویزیون و استقبال حداکثری قشرهایی از مردم نسبت به برنامه های ماهواره ای باشیم.

لذا برای آن که صداوسیما از بحران خارج شود لازم است در تمامی بخشها، حوزه های مدیریتی و برنامه سازی دچار تغییر و تحول اساسی شود.

استفاده از بازیگران حرفه ای نمی تواند ناقض نداشتن سریال های درجه یک و شاخص در تلویزیون باشد *اگر بخواهیم یک نگاهی به سریال های روی آنتن داشته باشیم به طورکل چه بازنگری باید اتفاق بیفتد تا آن نگاه پیگیرانه مخاطب در سال های گذشته به سریال های تلویزیون بازگردد؟ در حال حاضر از شبکه های مختلف تلویزیون، سریال در حال پخش است گرچه سازندگان این سریال ها کوشیده اند در مسیر همسویی با سلیقه مخاطب به حرکت درآیند اما چون برنامه ها و سریال ها دارای ساختار قوی و هنری نیستند و به رغم استفاده از بازیگران حرفه ای و فیلمنامه های قابل، ولی به دلیل دور بودن از نیاز روز مخاطب که شادی و سرگرمی سلامت و هدفمند است چندان مورد استقبال قرار نمی گیرند.

گرچه از زاویه ای دیگر می شود عنوان کرد که بودن همین سریال ها از نداشتن هیچ سریالی روی آنتن بهتر است ولی این نگاه خوشبینانه نمی تواند ناقض نداشتن سریال های درجه یک و شاخص در تلویزیون باشد.

انتقاد میرباقری به پخش مکرر مختارنامه منطقی است *مخاطبان بسیاری هستند که از زیاده روی در بازپخش برخی سریال ها به سطوح آمده اند تا جاییکه داود میرباقری به عنوان کارگردان مختارنامه که هر ساله در ایام محرم و صفر خصوصاً روی آنتن شبکه های مختلف می روند در فضای مجازی اعلام کرد که چرا آنقدر این سریال را پخش می کنید.

نظر شما درباره بازپخش این سریال ها که مخاطب و کارگردانان آثار را خسته کرده است، چیست؟ ساختن سریال های فاخر نیاز به پشتیبانی، حمایت مالی و هدایت کارشناسانه دارند که متأسفانه هیچ کدام اینها در مدیریت امروز تلویزیون رعایت نمیشود و اگر قرار باشد سریالی به دلیل کیفیت مطلوب بازپخش شود بازپخش آن باید منطبق با نیاز مخاطب باشد نه اینکه مثل سریال مختارنامه صرفاً به دلیل نداشتن برنامه و پرکردن آنتن از تلویزیون پخش شود.

در واقع نیاز مخاطب شرط اساسی بازپخش باید باشد لذا انتقاد میرباقری به پخش مکرر مختارنامه کاملاً به جا و منطقی است و متولیان تلویزیون برای آینده تلویزیون برنامهریزی مناسب و کارشناسانه با حضور برنامهسازان حرفه ای و هنرمندان کاربلد باشند در غیر این صورت شاهد افول هرچه بیشتر تلویزیون و گریزانی مردم خواهیم بود.

دیالوگ هایی مجریان و میهمانان برنامه های تلویزیونی، زیبنده فرهنگ ایرانی اسلامی نیست *یکی از نکات دیگری که بسیاری به آن انتقاد دارند از جمله مخاطبین که در فضای مجازی می بینیم و حتی کامنت هایی که در رسانه ها منتشر می شود برنامه های تلویزیونی و سوالات سطح پایین مجریان است که متأسفانه به جای این همه موضوع کاربردی و جالب توجه، صرف گپ و گفت های ضعیف و نازلی که حتی در رسانه های مکتوب هم انجام نمی شود و جایی ندارد مثلاً از فلان خانم بازیگر پرسیده شود که سن شما چقدر است و آن مجری بر این باور باشد که همه جامعه دغدغه مندند که در جریان زندگی خصوصی آن بازیگر یا هنرمند قرار بگیرند.

نظر شما در این باره چیست؟ این مشکل برمی گردد به معضل اساسی تلویزیون که برنامه سازان حرفه ای را در اختیار نمی گیرد؛ برنامه هایی که بدون هیچ نوع کارکرد آموزشی و براساس توصیه و رفاقت و به این و آن واگذار شده، تولید می شود و از مجریانی استفاده می کنند که دارای دانش رسانه ای و فرهنگی و اجتماعی لازم نیستند.

از همین رو به ویژه در برنامه های زنده گاه میان مجریان و مخاطب یا میهمانان دیالوگ هایی رد و بدل می شود که زیبنده فرهنگ ایرانی اسلامی نیست.

به همین دلیل تولید این گونه برنامه ها با استفاده از عوامل حرفه ای و مجریان کارآمد و با دانش باید در اولویت برنامه های برنامه سازان صداوسیما قرار بگیرد.

چه بسا در برخی از این برنامه ها کار بداهه گویی به بی ادبی اجتماعی هم کشیده شده که سبب رنجیدهشدن بینندگان میلیونی صداوسیما شده است.

یکی از کج روی های صداوسیما، باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است *قبول دارید در این راه قدری هم مدیران ما سلبریتی زده شده اند که این همه در صداوسیما می بینیم امروز به جای هنرمندان فاخر و کاربلد، سلبریتی ها محور قرار گرفته اند.

چرا باید سلبریتی ها محور قرار بگیرند و خبری از محتوا نباشد؟ یکی از کج روی های صداوسیما به رغم داشتن مجریان کاربلد در سیما باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است آن ها به گمان اینکه حضور این افراد می تواند سبب جذابیت و پرمخاطب تر شدن برنامه های تلویزیون باشد به این اقدام مبادرت کردند اما نتیجه کار و بازخوردهای آن نشان می دهد که فقط بودجه صداوسیما صرف آن شده و هیچ نتیجه و تأثیرگذاری هم نداشته است.

چرا که صاحب نظران هم اعتقاد دارند این برنامه ها نه تنها نتوانسته ایجاد جذابیت کند که به دلیل کار نابلدی مجریان تلویزیون، برنامه ها با عدم استقبال مخاطبان گسترده تلویزیون رو به رو شده است.

در واقع صداوسیما اگر می خواهد از عناصر جذاب مجری گری در تلویزیون استفاده کند و نمی خواهد از مجریان دائمی خود در این راستا بهره بگیرد باید از چهره های مناسب و خوش صدا و سیما که دارای دست کم اطلاعات عمومی مناسب هستند و از چهره های جوان عرصه گویندگی و اجرا محسوب می شود بهره بگیرد و در همین زمینه تکیه نا به جا بر اسپانسرها و سرمایه های خارج از صداوسیما کار سیما را بیش از گذشته مختل کرده که لازم است در این حوزه هم متولیان سیما چاره اندیشی کنند.

جوان گرایی در صداوسیما باید فراگیر شود *به نظرشما چرا آنقدر صداوسیما تأکید دارد با ماهواره و فضای مجازی رقابت کند؟ آیا بایستی این رقابت وجود داشته باشد و لازم است؟ یک نکته ای که امروز وجود دارد و صداوسیما با آن برخورد خوبی داشته موضوع جوان گرایی است.

چرا که براساس قانون، نیروهای بازنشسته جای خود را به نیروهای مناسب جوان تر واگذار کنند و البته در برخی از بخش ها شاهد اصرار تلویزیون بر استفاده از بازنشستگان هستیم که منطق قانونی و حرفه ای ندارد و به همین خاطر بایستی بازنشستگانی که می توانند انتقال دانش و تجربه کنند خود بزرگوارانه عرصه را برای جوانان شایسته مهیا کنند.

به عبارت بهتر جوان گرایی در صداوسیما باید فراگیر شود و روزهای خوبی را با حضور جوانان با استعداد و خلاق در صداوسیما شاهد خواهیم بود.

چرا تلویزیون اصرار دارد با برنامه های ماهواره ای رقابت کند؟ مسئله مهمتر اینکه چرا تلویزیون اصرار دارد و بر این اصرار سماجت می ورزد که بخواهد با برنامه های ماهواره ای رقابت کند؟ تلویزیون بیش از اینکه به این مقوله بیندیشد باید به تولید برنامه های مناسب مخاطب ایرانی خود توجه کند.

چنانچه در این زمینه به توفیق مناسب رسید و توانست نظر مثبت مردم را با خود همراه سازد می توان آن گاه عنوان کرد تلویزیون در کشور موفق بوده است.

و اگر این مسیر به درستی ادامه یافت آن گاه تلویزیون باید برای رقابت با برنامه های ماهواره ای گام های جدیدتر و مناسب تری در جهت تولید برنامه های کیفی بردارد.

در شرایط فعلی وقتی تلویزیون از پاسخگویی مناسب به نیازهای عادی مخاطب عاجز است مقابله یا مبارزه یا هر شکل دیگری در تقابل با برنامه های ماهواره ای توسط صداوسیما صرفاً یک شعار تو خالی چیز دیگری نمی تواند باشد، چرا که با دست خالی وارد بازار رقابتی شده است.

تلویزیون در اغنای مخاطبان ایرانی درمانده است رقابت با خارجی ها پیشکش.

! شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 23مهر 1397 ، کدخبر:1852311 ،www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: تلویزیون - برنامه های تلویزیون - چهره های سینمایی - رسانه - رسانه ملی - مخاطب - صداوسیما - برنامه - ماهواره - سریال - برنامه های تلویزیونی - سیما - نمایش - شبکه نمایش خانگی - کارشناس - آنتن تلویزیون - مجری - زندگی خصوصی - خانم بازیگر - نمایش خانگی - امروز - فضای مجازی - سلبریتی ها - شبکه نمایش - مشکل - هنرمندان - حرفه - چهره - زنده - نوستالژی

آخرین اخبار سرویس:
لارستان میزبان جشنواره اسب های جنوب کشور

تیمره، قلب زنده هنر

فیلم های مورد علاقه خود را استوری کنید

ناصرالدین شاه، عاشق سلفی بود!

پارکینگ برج آزادی پلمپ شد

افشاگری «لیلا اوتادی» درباره حواشی بازیگران زن یک سریال جنجالی

آخرین وضعیت ساخت فیلم سینمایی «قطار آن شب»

ترفند جدید صداوسیما برای پرکردن آنتن/ تغییرنام سریال های تکراری!

تقویم و اوقات شرعی چهارم بهمن شیراز + فیلم

فیلم های تلویزیون در اولین هفته بهمن ماه

نگاهی به جدول اجراهای جشنواره موسیقی فجر

معرفی فیلم های جشنواره فجر/«مسخره باز» با بازی هدیه تهرانی

2 هدف از سپردن داوری جشنواره فجر به تهیه کننده فیلم ضدایرانی

آقا اجازه هولم نکن!

تصاویر منتشر شده از «لیلا بلوکات» درحال کشیدن سیگار

نگاهی به گالری های تهران در روزهای نخست بهمن

فیلم های تلویزیون در اولین هفته بهمن ماه

دزدی در خانه بهاره رهنما هم سوژه شد

بانوان بی نصیب از موسیقی فجر

بانوان بی نصیب از موسیقی فجر

فیلم های تلویزیون در اولین هفته بهمن ماه

روش جدید برای استفاده از بازیگران بی حجاب (عکس)

آزمون گرها دخل و تصرفی در معاینه فنی ندارند

ادگار رایت از کارگردانی فیلم بچه راننده 2 خبر داد

مراسم رونمایی آلبوم موسیقی احسان خواجه امیری

«امین عبدی»؛ منتخب قراء کرمانشاه در جشنواره تلاوت مجلسی

همسر بن سلمان برای نخستین بار در ملاعام ظاهر شد

ایران قهرمان هم بشود کی روش باید برود + فیلم

فرآیند جالب تولید توپ بدمینتون + فیلم

بیوگرافی مرضیه هاشمی از زبان خواهر شوهرش + فیلم

هزینه هایی که برای برپایی اردوهای خارجی به راحتی تامین می شود + فیلم

فشار کاغذ روی شانه های فرهنگ

شعر | جاده

کانون ادبی «اشراق» را تنها نگذارید

جواد عزتی و همسرش برای اجرای تئاتر به کانادا می روند

مسعود فراستی منتقد ثابت «هفت» شد

محسن چاوشی از نام آلبوم جدیدش پرده برداشت + تصویر

اینستاگرام:محسن چاوشی از نام آلبوم جدیدش پرده برداشت

نمایش تئوری میس کال با ایده ای نو در تبریز

خوانندگان موسیقی پاپ مشخص شدند!

روزیاتو: معرفی کتاب هایی خواندنی بازار نشر کشور برای شب های بلند زمستان

کتاب سرنوشت/متنی باستانی از مراحل ربوده شدن انسان توسط فرازمینی ها+تصاویر

حضور بانوان در جشنواره موسیقی فجر به کل حذف شد

سخنان جنجالی روحانی در مورد حجاب + فیلم

گروگان گیری جاده/ برای رسیدن به مطالبات+ فیلم

مقایسه Resident Evil 2 Remake با نسخه کلاسیک این بازی [تماشا کنید]

خبرسازی های جدید درباره «مسعود فراستی»

پرستو صالحی تازه عروس سینما از کی روش حمایت کرد! عکس

هنوز حضور مسعود فراستی در هفت قطعی نیست

برگزاری پانزدهمین دوره ورکشاپ هنرهای تجسمی

بانوان بی نصیب از موسیقی فجر

مجموعه خبری 2 بهمن 97

مجموعه خبری 1 بهمن 97

بانوان بی نصیب از موسیقی فجر

اگر زنده می ماند حتما کارهای ارزنده ای را خلق می کرد

پرسش مستندی که از شبکه افق پخش می شود: قهرمان من کو؟+تیزر

کشف سیستم آبرسانی 1000 ساله در شهر ری

پشت صحنه فیلم تیغ و ترمه

اگر زنده می ماند حتما کارهای ارزنده ای را خلق می کرد

برگزاری جشنواره ملی نگارگری با محوریت بزرگداشت سلطان محمد تبریزی

اگر زنده می ماند حتما کارهای ارزنده ای خلق می کرد

نویسنده و کمدین جوان درگذشت

اگر زنده می ماند حتما کارهای ارزنده ای را خلق می کرد

جشنواره صبحانه سالم برای کودکان-راور

آشنایی با دست کویر

جشنواره غذاهای سالم ومحلی در عنبر آباد

پروانه معصومی:دلیل کنار گذاشتنم از سینما دیدارم با رهبر انقلاب بود

اپرای «پردیس و پریسا» چکناواریان روی صحنه می رود

ادبیات ایران؛ با رنگ خاکستری نوشته می شود

اعلام گزارش حسابرسی مالی بنیاد سینمایی فارابی

فراخوان مقاله برای دوفصلنامه تخصصی «آموزه های فقه عبادی» منتشر شد

اخبار معارفی رسانه ها/ انتشار فهرست حمایت های مالی معاونت قرآنی ارشاد

شیوه اجرای طاق های خشتی بدون قالب (بداهه) در خراسان بزرگ ثبت ملی شد

بافت اولین پارچه بَرَک شمشیری بشرویه بعد از یک قرن از فراموشی

معرفی برگزیدگان جشنواره تلاوت های مجلسی در کرمانشاه و قزوین+عکس

«غلامی و عبدی» برگزیدگان جشنواره تلاوت های مجلسی در قزوین و کرمانشاه شدند+عکس

رونمایی از نماهنگ های فاخر آذربایجان شرقی

نمایشواره «کوچه های بنی هاشم»؛ 6 بهمن

گریزی نیست از سیاه و سفید

واکنش فریدون جیرانی به حواشی سریال «نهنگ آبی»

اجرای زنده سربازان یگان رزم نواز در برنامه علی ضیا/فیلم

اعتراض جیرانی به انتشار ویدیوهای غیراخلاقی از بازیگران فیلمش/فیلم

تازه های ورزشی استان+فیلم

نمایش واره فرهنگی مذهبی «کوچه های بنی هاشم» افتتاح می شود

جواد علیزاده: نمردیم و یک کتاب منتشر کردیم!

رونمایی از 3 پوستر جشنواره بین المللی تئاتر فجر

اکران رایگان 14 فیلم جشنواره فجر برای دانش آموزان اردبیلی

چند توییت بحث برانگیز از ضرغامی

تجدید چاپ «بوسه های غمگین یک سرخپوست»

2 هدف از سپردن داوری جشنواره فجر به تهیه کننده فیلم ضدایرانی

نمایش تم، مار پله در اقلید به روی صحنه رفت

فیلم «زر» ساخته کاظم اوز در کردستان اکران می شود

مشهد میزبان جشنواره فیلم فجر

شهروند خبرنگار ما باشید + فیلم

کنسرت زمستانی ارکستر سمفونیک تهران، 10 و 11 بهمن

مهدی خانلری کشف نمونه های گلی دوران سلجوقیان در شهرری

جشن نوروز در مرز مشترک ایران و آذربایجان برگزار می شود

بازیگر زنی که در یک روز از فرش به عرش رسید!+ عکس

«دانتون» در تالار مولوی به صحنه رفت

اعلام ­فهرست اعضای شورا های سازمان سینمایی و موسسات تابعه

یکی از کج روی های صداوسیما، باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است

یکی از کج روی های صداوسیما، باز کردن پای چهره های سینمایی به تلویزیون است