مطالب مرتبط:
احمدی: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس 1 به 13 / رشد علمی کشور مرهون دانشجویان تحصیلات تکمیلی است
رییس دانشگاه امیرکبیر خبر داد دانشگاه امیرکبیر 14 هزار دانشجو و 525 استاد دارد/ جذب 91 و بازنشستگی 82 استاد این دانشگاه
جوابیه علی فاضلی به خبر خبرگزاری دانشجو
در نامه استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس به ناطق نوری مطرح شد حضرت حجت الاسلام! ساعت خواب! پنج سال است که مذاکره می کنید!
موفقیت استاد دانشگاه تربیت مدرس در مسابقات قرآن و عترت دانشگاهی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 10:512018-10-17دانش

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگره دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

- " سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگره دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

اما انتشار این جوابیه به معنی پذیرش همه موارد مطرح شده نیست و خبرگزاری دانشجو این موضوع را برای شفاف شدن بیشتر ابعاد مسئله پیگیری می نماید.

متن این جوابیه به شرح ذیل است: با عنایت به انتشار خبری در خبرگزاری دانشجو با عنوان " تقلب علمی به سبک استاد اصلاح طلب دانشگاه تربیت مدرس"دال بر سرقت علمی در قالب استفاده از مقالات نویسندگان دارای تشابه اسمی و گنجاندن آن در صفحه گوگل اسکالر (Google Scholar) و سپس استفاده از امتیازات آن از جمله بالا بردن اچ ایندکس (H.

Index) و بهره برداری از آن برای ارتقا به مرحله استادی، لازم می دانم نکاتی را در پاسخ به خبر مذکور بیان نمایم: برای کسانی که اندکی با حوزه علم و علم ورزی سر و کار دارند و با فضا های مجازی نیز آشنایی دارند، روشن است که صفحه گوگل اسکالر به لحاظ فنی این قابلیت را دارد که هنگام به روز رسانی اتوماتیک خود، و برای هر بار به روز شدن، جدیدترین مقالات افراد هم نام را به روز می کند و بر آن افزوده می کند و در این میان اسامی مولفان دارای اسم مشابه (Common name) و را در کنار هم قرار می دهد و بالتبع بسیاری از مقالاتی که در این صفحه قرار می گیرد ممکن است از آن دیگر اساتید (چه در رشته مرتبط یا غیر مرتبط) باشد.

چنانکه شواهد فراوانی وجود دارد که اساتید در صفحه گوگل اسکالر خود با مقالاتی مواجه می شود که ناخواسته و حتی بی ارتباط با حوزه تخصصی آنهاست.

صفحه گوگل اسکالر از آن جهت که به لحاظ علمی از هیچ سندیت و مقبولیتی برای ارزیابی عملکرد علمی اساتید برخوردار نیست و در هیچ یک از فرایند های داوری علمی در خصوص عملکرد اساتید مورد استفاده و استناد قرار نمی گیرد، کمتر مورد استفاده و مراجعه اساتید قرار می گیرد تا آنجا که حتی بعضا اساتید از وجود چنین صفحه ای منتسب به خود نیز بی خبرند.

صفحه گوگل اسکالر در هیچ یک از مراحل داوری و ارزیابی عملکرد اساتید دانشگاه تربیت مدرس مورد استناد قرار نمی گیرد.

تنها منابع مورد استناد در دانشگاه تربیت مدرس، رزومه رسمی ثبت شده عضو هیات علمی در سایت دانشکده و در پروفایل رسمی دانشگاه است و دانشگاه برای ارزیابی عملکرد اساتید دانشگاه به منظور ارتقا، تنها به مستندات علمی درج شده در پروفایل رسمی خود دانشگاه و رزومه ثبت شده استاد استناد می نماید؛ بنابراین با فرض وجود صفحه ای به نام گوگل اسکالر، چنین صفحه ای عملا مصداق کالعدم است که بود و نبودش برای یک استاد بالسویه است.

در صفحه گوگل اسکالر اینجانب نیز چندین مقاله بر حسب همان ویژگی فنی ای که متذکر شده ام، از دیگر اساتید در دیگر رشته های کاملا غیر مرتبط، ولی با نام مشابه وجود دارد.

چنانکه در خبر منتشر شده نیز آمده است، مقالاتی در حوزه پزشکی، سرطان شناسی، مامایی، مکانیک وجود دارد که هیچ ربطی به حوزه تخصصی اینجانب ندارد.

چنانکه می توانم موارد زیادی را به عنوان شاهد مثال از صفحه بعضی همکاران دانشگاهی مورد اشاره قرار دهم که همین مشکل صفحه اینجانب را دارا هستند و هیچگاه همکاران برای ادیت کردن آن اقدام نکرده اند.

چون دلیلی برای اینکار نمی بینند و البته قصدی هم بقول خبرگزاری دانشجو برای سرقت علمی ندارند.

جالب این است که در صفحه اینجانب نه تنها مقاله چند هم نام وجود دارد.

بلکه حتی مقالاتی از آقای دکتر سید میثم سجادی نیز وجود دارد که لااقل بنده برای سرقت بهتر و دقیقتر باید اسم ایشان را از صفحه خودم حذف می کردم.

ظاهرا بنده سارق خیلی ناشی به نظر می آیم.

برای هر آدم منصفی این سوال وجود دارد که چطور می توان این جرات ناشیانه را بخرج داد و به سرقت مقالاتی اقدام کرد که هیچ ربطی به حوزه تخصصی فرد نداشته باشد.

رشته فلسفه تعلیم و تربیت کجا و رشته سرطان شناسی پزشکی، مامایی، مکانیک، و .

همچنین این سوال وجود دارد که چطور کمیته تخصصی دانشکده که مشتمل بر سه داور خارجی هستند، چنین پرونده ای را تایید کردند (جهت اطلاع پرونده اینجانب توسط سه استاد تمام سرآمد خارج از دانشگاه و مشهور رشته فلسفه تعلیم و تربیت بررسی شده است).

همچنین این سوال که چطور هیات ممیزه دانشگاه که متشکل از شانزده عضو هیات علمی دانشگاه هستند، پرونده ای با این وضعیت را بررسی و تایید کردند.

جواب روشن است.

چون تنها معیار و ملاک ارزیابی عملکرد اساتید برای ارتقا، مقالات ثبت شده در پروفایل دانشگاه و مقالات مندرج در رزومه فرد است که مورد داوری قرار می گیرد.

این پروفایل و رزومه اکنون در سایت دانشگاه موجود است و می توان به آن دسترسی داشت.

حسب قاعده" البینه علی المدعی" تاکید می کنم که دوستانی که چنین خبر های سراسر کذب و نادرست را منتشر می کنند سری به دانشگاه بزنند و از پروفایلی که گفتم جویا شوند و انشا الله با دسترسی به آن راهی برای اصلاح خبر پیدا نمایند.

به عبارتی دیگر مستندات ادعایی خود را جستجو نمایند و اگر خلاف آنچه گفته ام یافته اند، آن را منتشر نمایند.

بر این باورم که فضاسازی هایی که علیه اینجانب شده است، نه ناشی از دغدغه های واقعی علمی است و نه جانبداری از شان و حیثیت دانشگاه تربیت مدرس.

بلکه صرفا یک حرکت و شیطنت سیاسی (چنانکه از متن و تصویر انتهای خبر و همینطور از عنوان استاد اصلاح طلب بر می آید) در جهت تخریب یکی از چهره های مستقل در میان هزاران چهره مستقل دانشگاهی است که هر آنچه دارد از قبل سعی و تلاش بی وقفه و توانمندی های ذاتی خویش است نه رانت و ویژه خواری های معمول، که حاضر به تمکین در برابر مطالبه غیر آکادمیک، تحمیلی و تحکمی خارج از دانشگاه نشده است و در برابر زیاده خواهی های عده ای مدعی بی سواد ایستادگی نموده است.

اگر دوستانی که بقول خودشان دغدغه علم دارند، ثابت کنند که بنده تنها و تنها یکی از آن مقالاتی که در صفحه غیر علمی و غیر قابل استاد گوگل اسکالر وجود دارد را برای ارتقا به مرحله استادی استفاده کرده ام، رسما در اینجا برای دانشگاه حق برخورد با اینجانب (چنانکه آن خبرگزاری توصیه کرده است) و ابطال رتبه استادی را محفوظ می دانم و تمامی تبعات آن را پذیرا هستم.

چنانکه اگر نتوانستند چنین چیزی را اثبات نمایید، این حق برای بنده محفوظ خواهد بود تا از مراجع قانونی پیگیر موضوع شوم تا بلکه اندکی از حیثیتی که آسیب دیده است، را اعاده کرده باشم.

با کمال تاسف باید اذعان کنم که امروزه سخن از اخلاق و علم و عدالت و ارزش و .

از زبان کسانی شنیده می شود که مدعی ارزشی بودن هستند، ولی خود ملتزم به آن نیستند و قبل از صحت و سقم خبری، آن را به آسانی منتشر می کنند که خود یک عمل غیر اخلاقی است.

ایکاش قبل از انتشار خبر، لااقل با اینجانب در خصوص درستی یا نادرسی آن پرسش می کردید تا جلوی هتک حرمت و حیثیت دانشگاه و دانشکده و گروه در درجه اول و سپس هتک حرمت و حیثیت اینجانب گرفته شود؛ بنابراین در پایان اعلام می نمایم که ادعای مطرح شده در خبر خبرگزاری دانشجو کاملا بی اساس، کذب و مصداق تشویش اذهان عمومی است و اینجانب در صورت عدم عذر خواهی سایت مذکور و یا عدم ارایه مدارک و مستندات موید ادعای خود، پیگیری موضوع از طریق قانون را حق خود می دانم و بی تردید تا روشن شدن ابعاد و ریشه های این حرکت غیر اخلاقی به پیگیری های خود ادامه خواهم داد.


کلید واژه ها: استاد دانشگاه - دانشگاه تربیت مدرس - دانشگاه - خبرگزاری - دانشجو - گوگل - تربیت - مقالات - صفحه - علمی - سجادی - منتشر - واکنش - گزارش - نویسندگان - اصلاح طلب - مجازی - اصلاح - رسانی - شفاف - رشته - تقلب - سرقت

آخرین اخبار سرویس:
اولویت شرکت های دانش بنیان هنر و علوم انسانی برای استقرار

سیاست زدگی تشکل ها موجب جدایی جنبش دانشجویی از مردم می شود/ نادیده گرفتن توانمندی ها، آفت جریان دانشجویی

کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی در دانشگاه خواجه نصیر برگزار می شود

دوره آموزشی بازاریابی دیجیتال در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود

برنامه دستخط امروز میزبان مخبر دزفولی است

برنامه دستخط میزبان مخبر دزفولی است

آغاز فعالیت تشکل های دانشجویی به مناسبت روز دانشجو /دانشگاه محل حضور رییس جمهور، مشخص نیست

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و معاونت فرهنگی وزارت علوم امضا شد

همایش ملی مسئولیت اجتماعی در قزوین برگزار شد

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دانشگاه UTM مالزی امضا شد

سگ ها را نسوزانید/ عقیم سازی؛ پیشنهاد یک استاد دانشگاه برای کنترل زاد و ولد سگ های ولگرد در اهواز

خبر جدید پاکستان از مرزبانان آزاد شده

مراسم فارغ التحصیلی حافظان قرآن در استان «عفیف» عربستان

تصویری حیرت انگیز از یک خوشه کهکشانی

رضا صمیم: نظام دیجیتال، تولید دانش کلاس را بی معنا کرده است

همایش ملی مسئولیت اجتماعی در دانشگاه آزاد قزوین

پذیرش دانشجو در علمی کاربردی لرستان بر اساس ماموریت گرایی مراکز

طوفان ماده تاریک با سرعت سمت زمین می آید

تخصیص اعتبار فرهنگی به دانشجویان خارجی

طوفان ماده تاریک در راه زمین

خانه خود را با آفتاب خنک کنید !

همایش ملی پیشرفت های معماری سازمانی

زمان برگزاری آزمون زبان دکتری پیام نور اعلام شد

عجیب ترین رشته های دانشگاهی دنیا

اولین کارگروه واگذاری پروژه های ساختمانی علوم پزشکی لرستان برگزار شد

تجلیل از اساتید ، محققان و دانش پژوهان برتر زمین شناسی در قم

گزینه جدی مدیرعامیل منطقه آزاد کیش

اشتغال به تحصیل 179 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه یزد

دلایل نظریه پرداز نبودن ایران در فلسفه علم جهان

برگزاری اولین مسابقات رباتیک شهری در دانشگاه سیستان و بلوچستان

امضای تفاهم نامه همکاری میان ورزش بسیج و دانشگاه شهید رجایی

برگزاری چالش بیور دانشگاه واترلو کانادا در ایران

دانشگاه شهید بهشتی 270 دانشجوی خارجی دارد

پنج مرزبان ربوده شده مرز میرجاوه ،در مسیر بازگشت به کشور

https://www.e-estekhdam.com/?p=1472259

https://www.isna.ir/news/97082311610/جاده-های-تندرستی-در-خوابگاه-های-دخترانه-گسترش-می-یابد

http://www.irna.ir/fa/News/83100209/

http://shoaresal.ir/fa/news/169080/تشکل های-دانشگاه-آزاد-اسلامی-هیأت های-اندیشه ورز-راه اندازی-کنند

http://khabaredagh.ir/fa/news/791459/مقصود-فراستخواه-استاد-دانشگاه-از-هر-ده-نفری-که-از-کشور-خارج-می شوند-تنها-2-نفر-خواهان-بازگشت-به-ایران-هستند

8

8

45128466

https://www.afkarnews.com/fa/tiny/news-810225

8

http://aftabnews.ir/fa/news/556768/وزیر-علوم-دانشگاه-تربیت-مدرس-به-سوریه-می رود

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277487/معرفی-تجربیات-دانشگاه-علوم-پزشکی-شیراز-به-دانشگاه های-علوم-پزشکی-کشور

news

45128225

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277827/اعلام-نتایج-داوطلبان-دکتری-بدون-آزمون-ویژه-استعدادهای-درخشان

http://shoaresal.ir/fa/news/169045/شرایط-حذف-کنکور-در-سال-98

https://www.etelanews.com/fa/news/67914/اینم-جایگاه-ویژه-زنان-در-ورزشگاه

1542218158

http://www.ecofars.com/view.php?newsid=232815

http://pana.ir/news/870505

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277817/خادمان-اماکن-مذهبی-گلستان-بیمه-تکمیلی-شدند-فیلم

https://www.rouydad24.ir/fa/news/154727/تکذیب-شایعه-تغییر-وزیر-علوم

https://fa.shafaqna.com/news/661091/

1542214558

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277758/رویداد-ملی-ایده-بازار-خوراک-و-نوشیدنی

http://www.irna.ir/fa/News/83100035/

https://fa.shafaqna.com/news/661076/

https://fa.shafaqna.com/news/661072/

http://www.irna.ir/fa/News/83100027/

ثبت نام 400 دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در جشنواره نمونه

http://iqna.ir/fa/news/3764135/کارگاه-ریشه شناسی-مفردات-قرآن-در-زبان های-سامی-برگزار-شد

1542211857

http://qafqaz.ir/fa/?p=53868

http://www.irna.ir/fa/News/83100000/

http://snn.ir/fa/news/724082/نقشه-جامع-علمی-کشور-باید-تغییر-کند

http://iqna.ir/fa/news/3764138/اعلام-جزییات-دهمین-دوره-مسابقات-قرآن-دانشجویی-عربستان

https://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1397/8/23/959603_626.jpg

http://khabaredagh.ir/fa/news/791417/داوطلبان-مراقب-باشند-برخی-دانشگاه ها-به-صورت-غیرقانونی-دانشجوی-کارشناسی-ارشد-و-دکتری-جذب-کردند

http://www.irna.ir/fa/News/83099977/

1542209157

http://iqna.ir/fa/news/3764131/تقریر-نظر-علامه-طباطبایی-در-باب-تأویل-علامه-به-نیمی-از-مسائل-فلسفه-اجتماع-توجه-داشته-است

http://www.irna.ir/fa/News/83099949/

http://snn.ir/fa/news/724168/آیت-اللهی-حق-حضانت-والدین-را-به-هر-دلیلی-نمی شود-سلب-کرد-چرا-لایحه-برای-قاچاق-اطفال-تخفیف-قائل-شده-است

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277674/آزمایشگاههای-دانشگاه-یاسوج-در-خدمت-استاندارسازی-تولیدات-استان

http://www.irna.ir/fa/News/83099925/

http://www.irna.ir/fa/News/83099887/

http://www.hamshahrionline.ir/news/422685/نرخ-بیکاری-فارغ-التحصیلان-19-درصد-اعلام-شد-کبگانیان-بیکاری

http://snn.ir/fa/news/724167/دانشگاه-علمی کاربردی-محلی-برای-تمرین-کسب وکار-اولین-مرکز-نوآوری-کنجد-افتتاح-شد

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277696/تشکیل-کارگروه-تخصصی-دبیر-خانه-شورای-عالی-مناطق-آزاد-و-صنعتی-استان

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277648/برگزاری-کنگره-بین-المللی-روز-جهانی-دیابت-در-اردبیل

https://www.tabnak.ir/fa/news/851760/اقدام-غیرقانونی-برخی-از-مراکز-در-جذب-دانشجوی-دکتری

http://snn.ir/fa/news/724163/نتایج-رقابت-کشوری-رویای-کهکشانی-من-اعلام-شد

https://www.tabnak.ir/fa/news/851757/شرایط-ارزیابی-مدارک-تحصیلی-متقاضیان-دکتری-خارج-از-کشور

http://www.tehran24.news/news/138765/انتصاب-جدید-در-روزهای-پایانی-ریاست-افشانی-بر-شهرداری

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277659/برگزاری-رویداد-ملی-ایده-بازار-خوراک-و-نوشیدنی

http://www.irna.ir/fa/News/83099820/

http://snn.ir/fa/news/723928/جلسه-پرسش-و-پاسخ-دانشجویی-در-دانشگاه-علوم-پزشکی-بجنورد-برگزار-شد-از-بیان-مشکلات-تا-وعده های-زمان دار

http://snn.ir/fa/news/724166/اعضای-هیات-عامل-صندوق-نوآوری-و-شکوفایی-منصوب-شدند

http://www.irna.ir/fa/News/83099815/

http://snn.ir/fa/news/724077/تفاهم نامه-همکاری-بین-دانشگاه-مازندران-و-معاونت-فرهنگی-وزارت-علوم-امضا-شد

http://www.iribnews.ir/fa/news/2277341/همایش-کارآفرینی-در-دانشگاه-سیستان-و-بلوچستان-برگزار-شد

http://www.irna.ir/fa/News/83099807/

http://snn.ir/fa/news/724161/توقف-برنامه-تکمیل-ظرفیت-دانشگاه ها-در-سال-آینده-تعدادی-از-رشته های-بدون-آزمون-حذف-می شوند

https://www.parsnews.com/fa/tiny/news-560424

https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-691830

https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-691824

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو