مطالب مرتبط:
احمدی: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس 1 به 13 / رشد علمی کشور مرهون دانشجویان تحصیلات تکمیلی است
رییس دانشگاه امیرکبیر خبر داد دانشگاه امیرکبیر 14 هزار دانشجو و 525 استاد دارد/ جذب 91 و بازنشستگی 82 استاد این دانشگاه
جوابیه علی فاضلی به خبر خبرگزاری دانشجو
در نامه استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس به ناطق نوری مطرح شد حضرت حجت الاسلام! ساعت خواب! پنج سال است که مذاکره می کنید!
موفقیت استاد دانشگاه تربیت مدرس در مسابقات قرآن و عترت دانشگاهی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 10:512018-10-17دانش

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگره دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

- " سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگره دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ سیدمهدی سجادی استاد دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به خبر پروفایل گوگل اسکالر وی، جوابیه ای را برای ما ارسال کرده است و به رسم صداقت و امانت داری خبرگزاری دانشجو جوابیه این استاد دانشگاه عینا بدون دخل و تصرف منتشر می نماید.

اما انتشار این جوابیه به معنی پذیرش همه موارد مطرح شده نیست و خبرگزاری دانشجو این موضوع را برای شفاف شدن بیشتر ابعاد مسئله پیگیری می نماید.

متن این جوابیه به شرح ذیل است: با عنایت به انتشار خبری در خبرگزاری دانشجو با عنوان " تقلب علمی به سبک استاد اصلاح طلب دانشگاه تربیت مدرس"دال بر سرقت علمی در قالب استفاده از مقالات نویسندگان دارای تشابه اسمی و گنجاندن آن در صفحه گوگل اسکالر (Google Scholar) و سپس استفاده از امتیازات آن از جمله بالا بردن اچ ایندکس (H.

Index) و بهره برداری از آن برای ارتقا به مرحله استادی، لازم می دانم نکاتی را در پاسخ به خبر مذکور بیان نمایم: برای کسانی که اندکی با حوزه علم و علم ورزی سر و کار دارند و با فضا های مجازی نیز آشنایی دارند، روشن است که صفحه گوگل اسکالر به لحاظ فنی این قابلیت را دارد که هنگام به روز رسانی اتوماتیک خود، و برای هر بار به روز شدن، جدیدترین مقالات افراد هم نام را به روز می کند و بر آن افزوده می کند و در این میان اسامی مولفان دارای اسم مشابه (Common name) و را در کنار هم قرار می دهد و بالتبع بسیاری از مقالاتی که در این صفحه قرار می گیرد ممکن است از آن دیگر اساتید (چه در رشته مرتبط یا غیر مرتبط) باشد.

چنانکه شواهد فراوانی وجود دارد که اساتید در صفحه گوگل اسکالر خود با مقالاتی مواجه می شود که ناخواسته و حتی بی ارتباط با حوزه تخصصی آنهاست.

صفحه گوگل اسکالر از آن جهت که به لحاظ علمی از هیچ سندیت و مقبولیتی برای ارزیابی عملکرد علمی اساتید برخوردار نیست و در هیچ یک از فرایند های داوری علمی در خصوص عملکرد اساتید مورد استفاده و استناد قرار نمی گیرد، کمتر مورد استفاده و مراجعه اساتید قرار می گیرد تا آنجا که حتی بعضا اساتید از وجود چنین صفحه ای منتسب به خود نیز بی خبرند.

صفحه گوگل اسکالر در هیچ یک از مراحل داوری و ارزیابی عملکرد اساتید دانشگاه تربیت مدرس مورد استناد قرار نمی گیرد.

تنها منابع مورد استناد در دانشگاه تربیت مدرس، رزومه رسمی ثبت شده عضو هیات علمی در سایت دانشکده و در پروفایل رسمی دانشگاه است و دانشگاه برای ارزیابی عملکرد اساتید دانشگاه به منظور ارتقا، تنها به مستندات علمی درج شده در پروفایل رسمی خود دانشگاه و رزومه ثبت شده استاد استناد می نماید؛ بنابراین با فرض وجود صفحه ای به نام گوگل اسکالر، چنین صفحه ای عملا مصداق کالعدم است که بود و نبودش برای یک استاد بالسویه است.

در صفحه گوگل اسکالر اینجانب نیز چندین مقاله بر حسب همان ویژگی فنی ای که متذکر شده ام، از دیگر اساتید در دیگر رشته های کاملا غیر مرتبط، ولی با نام مشابه وجود دارد.

چنانکه در خبر منتشر شده نیز آمده است، مقالاتی در حوزه پزشکی، سرطان شناسی، مامایی، مکانیک وجود دارد که هیچ ربطی به حوزه تخصصی اینجانب ندارد.

چنانکه می توانم موارد زیادی را به عنوان شاهد مثال از صفحه بعضی همکاران دانشگاهی مورد اشاره قرار دهم که همین مشکل صفحه اینجانب را دارا هستند و هیچگاه همکاران برای ادیت کردن آن اقدام نکرده اند.

چون دلیلی برای اینکار نمی بینند و البته قصدی هم بقول خبرگزاری دانشجو برای سرقت علمی ندارند.

جالب این است که در صفحه اینجانب نه تنها مقاله چند هم نام وجود دارد.

بلکه حتی مقالاتی از آقای دکتر سید میثم سجادی نیز وجود دارد که لااقل بنده برای سرقت بهتر و دقیقتر باید اسم ایشان را از صفحه خودم حذف می کردم.

ظاهرا بنده سارق خیلی ناشی به نظر می آیم.

برای هر آدم منصفی این سوال وجود دارد که چطور می توان این جرات ناشیانه را بخرج داد و به سرقت مقالاتی اقدام کرد که هیچ ربطی به حوزه تخصصی فرد نداشته باشد.

رشته فلسفه تعلیم و تربیت کجا و رشته سرطان شناسی پزشکی، مامایی، مکانیک، و .

همچنین این سوال وجود دارد که چطور کمیته تخصصی دانشکده که مشتمل بر سه داور خارجی هستند، چنین پرونده ای را تایید کردند (جهت اطلاع پرونده اینجانب توسط سه استاد تمام سرآمد خارج از دانشگاه و مشهور رشته فلسفه تعلیم و تربیت بررسی شده است).

همچنین این سوال که چطور هیات ممیزه دانشگاه که متشکل از شانزده عضو هیات علمی دانشگاه هستند، پرونده ای با این وضعیت را بررسی و تایید کردند.

جواب روشن است.

چون تنها معیار و ملاک ارزیابی عملکرد اساتید برای ارتقا، مقالات ثبت شده در پروفایل دانشگاه و مقالات مندرج در رزومه فرد است که مورد داوری قرار می گیرد.

این پروفایل و رزومه اکنون در سایت دانشگاه موجود است و می توان به آن دسترسی داشت.

حسب قاعده" البینه علی المدعی" تاکید می کنم که دوستانی که چنین خبر های سراسر کذب و نادرست را منتشر می کنند سری به دانشگاه بزنند و از پروفایلی که گفتم جویا شوند و انشا الله با دسترسی به آن راهی برای اصلاح خبر پیدا نمایند.

به عبارتی دیگر مستندات ادعایی خود را جستجو نمایند و اگر خلاف آنچه گفته ام یافته اند، آن را منتشر نمایند.

بر این باورم که فضاسازی هایی که علیه اینجانب شده است، نه ناشی از دغدغه های واقعی علمی است و نه جانبداری از شان و حیثیت دانشگاه تربیت مدرس.

بلکه صرفا یک حرکت و شیطنت سیاسی (چنانکه از متن و تصویر انتهای خبر و همینطور از عنوان استاد اصلاح طلب بر می آید) در جهت تخریب یکی از چهره های مستقل در میان هزاران چهره مستقل دانشگاهی است که هر آنچه دارد از قبل سعی و تلاش بی وقفه و توانمندی های ذاتی خویش است نه رانت و ویژه خواری های معمول، که حاضر به تمکین در برابر مطالبه غیر آکادمیک، تحمیلی و تحکمی خارج از دانشگاه نشده است و در برابر زیاده خواهی های عده ای مدعی بی سواد ایستادگی نموده است.

اگر دوستانی که بقول خودشان دغدغه علم دارند، ثابت کنند که بنده تنها و تنها یکی از آن مقالاتی که در صفحه غیر علمی و غیر قابل استاد گوگل اسکالر وجود دارد را برای ارتقا به مرحله استادی استفاده کرده ام، رسما در اینجا برای دانشگاه حق برخورد با اینجانب (چنانکه آن خبرگزاری توصیه کرده است) و ابطال رتبه استادی را محفوظ می دانم و تمامی تبعات آن را پذیرا هستم.

چنانکه اگر نتوانستند چنین چیزی را اثبات نمایید، این حق برای بنده محفوظ خواهد بود تا از مراجع قانونی پیگیر موضوع شوم تا بلکه اندکی از حیثیتی که آسیب دیده است، را اعاده کرده باشم.

با کمال تاسف باید اذعان کنم که امروزه سخن از اخلاق و علم و عدالت و ارزش و .

از زبان کسانی شنیده می شود که مدعی ارزشی بودن هستند، ولی خود ملتزم به آن نیستند و قبل از صحت و سقم خبری، آن را به آسانی منتشر می کنند که خود یک عمل غیر اخلاقی است.

ایکاش قبل از انتشار خبر، لااقل با اینجانب در خصوص درستی یا نادرسی آن پرسش می کردید تا جلوی هتک حرمت و حیثیت دانشگاه و دانشکده و گروه در درجه اول و سپس هتک حرمت و حیثیت اینجانب گرفته شود؛ بنابراین در پایان اعلام می نمایم که ادعای مطرح شده در خبر خبرگزاری دانشجو کاملا بی اساس، کذب و مصداق تشویش اذهان عمومی است و اینجانب در صورت عدم عذر خواهی سایت مذکور و یا عدم ارایه مدارک و مستندات موید ادعای خود، پیگیری موضوع از طریق قانون را حق خود می دانم و بی تردید تا روشن شدن ابعاد و ریشه های این حرکت غیر اخلاقی به پیگیری های خود ادامه خواهم داد.


کلید واژه ها: استاد دانشگاه - دانشگاه تربیت مدرس - دانشگاه - خبرگزاری - دانشجو - گوگل - تربیت - مقالات - صفحه - علمی - سجادی - منتشر - واکنش - گزارش - نویسندگان - اصلاح طلب - مجازی - اصلاح - رسانی - شفاف - رشته - تقلب - سرقت

آخرین اخبار سرویس:
دست یابی محققان دانشگاه شیراز به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

دستیابی محققان شیرازی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

نسخه دوم ماهواره«پیام»

سردار احمد فضائلی درگذشت

دانشگاه تهران برگزار کرد همایش آشنایی دهیاران با فناوری های نوین در کسب و کار

افراد سازگار سلامت روان بهتری دارند

سرپرست دانشگاه ولیعصر رفسنجان منصوب شد

طراحی 270 رشته گرایش در حوزه علوم انسانی اسلامی

فرصت دانشگاه علم و صنعت به دانشجویان میهمان

سرپرست دانشگاه ولی عصر (عج) منصوب شد

تصاویر/ دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با مراجع و علما

وزیر علوم یکم بهمن ماه به کمیسیون آموزش مجلس می رود

رنجبر؛ سرپرست دانشگاه ولی عصر رفسنجان شد

دانشجویان مهمان علم و صنعت تا 10 بهمن برای ارائه فرم میهمانی مهلت دارند

مرکز آموزش های آزاد علوم و فنون شمال غیرمجاز اعلام شد

اخراج دانشجوی دکتری به خاطر تقلب از دانشگاه تهران !

پذیرش داوطلبان دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه آغاز می شود

توسط دانشگاه لستر؛ مضرات «فضای مجازی» برای دانشجویان گوشزد می شود

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

نام نویسی دوره های کاردانی علمی کاربردی

ناسا 4 تلسکوپ جدید می سازد

اعلام مهلت ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

ایران به فناوری ماهواره های عملیاتی دست یافت

دکتر احمد فضائلی دارفانی را وداع گفت

لزوم نسل سوم شدن دانشگاه امیرکبیر

هزینه ساخت «ماهواره پیام» اعلام شد

آموزش دانشجومحور؛ امتحان استادمحور- جواد خلعتبری*

وضع علوم انسانی در وزارت علوم نگران کننده است/ تمایل دانشمندان مسلمان برای مشارکت علمی با آستان قدس رضوی

گجت های نانویی به کمک تشخیص دیابت می آیند

ژاپنی ها شهاب سنگ مصنوعی به فضا پرتاب کردند

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز پذیرش داوطلبان دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه

دانشگاه آزاد دیلم زمینه تحصیل رشته های نفت را فراهم کند

طعنه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به مجری تلویزیون

برگزاری میزگرد علمی وپژوهشی در ایرنا

دانشجویان «باردار» انگلیسی حمایت نمی شوند

فراخوان هفتمین جشنواره بین المللی شعر غدیر

ظرفیت آزمون پذیرش دستیار فلوشیپ پزشکی اعلام شد

دانشگاه تهران با دو تخلف علمی برخورد کرد

دانشگاه آزاد دیلم زمینه تحصیل رشته های نفت را فراهم کند

جهش چهل ساله علمی ایران از نگاه اینفو گرافی ...

در نشست هفتم از نشست­ های بحران جنسی مطرح شد فشار شرکت های بیمه در غرب باعث شد اختلال ترنس عادی تلقی شود

انتخابات شورای صنفی دانشجویی 5 واحد دانشگاهی دانشگاه تهران برگزار می شود

دانشگاه ها توان گسترده ای در حوزه انرژی دارند

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

احمد فضائلی، معاون پژوهشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت

معتمدی در جمع خبرنگاران خبر داد بررسی دلایل عدم قرارگیری ماهواره پیام در مدار

کاهش دما در شمال و شرق کشور

هرمزگان؛ بهاری در زمستان

دانشجویان خارجی از بهمن امسال در دانشگاه آزاد کرج مشغول به تحصیل می شوند

همکاری 5 نهاد کشور برای ساماندهی موسسات آموزشی کنکور تا پایان سال

احمد فضائلی درگذشت

هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد خوابگاه متاهلان نمی شود

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

سردار احمد فضائلی درگذشت +عکس

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در گذشت

سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور آغاز شد

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

فوت معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب

اجاره بهاء خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی باید پرداخت شود

دکتر احمد فضائلی دارفانی را وداع گفت

سیستمی که دی اکسید کربن را به الکتریسیته تبدیل می کند

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی دار فانی را وداع گفت

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی دار فانی را وداع گفت

پرورش و تولید موز در ارومیه

کارگاه کسب و کارهای نوپای اسلامی در ایکنا

برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان اماکن مذهبی زاهدان و ایرانشهر

همکاری محافل دانشگاهی برای مدیریت پسماند در تهران

پژوهشگران دانشگاه شهرکرد موفق به تشخیص جنسیت کره مادیان در هفته های اول آبستنی شدند

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

پذیرش 390 هزار نفر در پذیرش بدون کنکور بهمن 97

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور

انتقاد مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

معتمدی خبر داد برنامه ریزی دانشگاه امیرکبیر برای قرارگرفتن در میان دانشگاه های صنعتی برتر دنیا

اولین مرحله مسابقه ملی فناوری نانو 26 تا 31 اردیبهشت 98 برگزار می شود

برخورد دانشگاه تهران با دو تخلف علمی

آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای ساخت نسخه ارتقایافته پیام /دلایل سقوط در دست بررسی است

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

به همت اداره کل تشکل های اسلامی صورت می گیرد برگزاری دومین دوره آموزشی-تشکیلاتی حیات طیبه دانشگاه های آزاد اسلامی

آغاز ثبت نام در رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

7500 دانشجو در دانشگاه های کیش تحصیل می کنند

نمایه سازی نشریه دانشگاه پیام نور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

ثبت نام اردوی راهیان نور دانشگاه شیراز آغاز شد

چهارمین المپیاد علمی دانشجویی منطقه 2 در دانشگاه مازندران برگزار می شود

دانشگاه تهران با دو تخلف علمی برخورد کرد

ساخت مواد مذاب مصنوعی

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در فلوشیپ پزشکی 6 بهمن ماه آغاز می شود/ شروع دوره مهر 98

اجاره بهای خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی باید پرداخت شود

همراهی دانشگاه و صنعت، زیر ساخت توسعه پایدار است

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

رشته مطالعات زنان ضرورت امروز است

«مرکز آموزش های آزاد علوم و فنون شمال» غیرمجاز اعلام شد

نور و سایه

اعلام مهلت ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

آغاز پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

آغاز پذیرش دانشجو در آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت

احمد فضائلی رییس سابق دانشگاه امام حسین دار فانی را وداع گفت

فراخوان شرکت در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه تهران اعلام شد

حضور شهردار تهران با موتور سه چرخ بومی در یک همایش علمی

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو

جوابیه استاد دانشگاه تربیت مدرس به خبر خبرگزاری دانشجو