مطالب مرتبط:
جزییات فیلم حادثه تروریستی اهواز از زبان فلاحت پیشه/ رییس کمیسیون امنیت ملی: اشتباه امنیتی در فیلم مشهود است/ سهل انگاری باعث بروز حادثه تروریستی شده است/ با یک تفنگ قدیمی هم می شد تروریست ها را به درک فرستاد اما افراد شلیک نکردند / هچ مشکلی چنین صحنه هایی را توجیه نمی کند
شهید چمران می گفت امام (ره) در جهان دست هایی دارد که آمریکا می خواهد آنها را قطع کند
موفقیت دانشجویان دانشگاه شهید چمران در جشنواره قرآن و عترت
فروش پیکسل هایی با محتوای همجنس گرایی در نمایشگاه خیریه!/ دانشجویان شهید باهنر کرمان خواستار پاسخگویی مسئولان شدند
وقتی نمازخانه، خوابگاه دانشجویان شهید چمران اهواز می شود/ مدیر خوابگاه: این مشکلات هر سال تا اواسط آبان ماه تکرار می شود!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 05:062018-10-17دانش

اشتباه غیر قابل توجیه استاد شهید چمران که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که بر روی سطل زباله قرار گرفت!


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زینب چراغی؛* اواخر هفته گذشته در سر سرای دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز، یکی از اساتید این دانشگاه تعدادی از پایان نامه های دانشجویی را بر روی سطل زباله مخصوص کاغذ باطله قرار داد.

- اشتباه غیر قابل توجیه استاد شهید چمران که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که بر روی سطل زباله قرار گرفت! " اواخر هفته گذشته یکی از اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز در سر سرای دانشکده، پایان نامه های دانشجویی را بر روی سطل زباله مخصوص کاغذ باطله قرار داد که با واکنش دانشجویان مواجه شد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زینب چراغی؛* اواخر هفته گذشته در سر سرای دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز، یکی از اساتید این دانشگاه تعدادی از پایان نامه های دانشجویی را بر روی "سطل زباله مخصوص کاغذ باطله" قرار داد.

برخی از دانشجویان پس از دیدن این صحنه اقدام به انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی و کانال های دانشگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز کردند و اظهار داشتند که از انجام این حرکت توهین آمیز و اشتباه از سوی یکی از اساتید دانشگاه بسیار ناراحت هستند.

همین موضوع ما را بر آن داشت تا با یکی از دانشجویان فعال دانشگاه شهید چمران اهواز به گفتگو بپردازیم و از جزییات این حرکت ناپسند استاد دانشگاه آگاه شویم.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز می گوید: اواخر هفته گذشته با چند دانشجوی دیگر در حال عبور از سر سرای دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز بودم و با این صحنه توهین آمیز مواجه شدم که تعدادی از پایان نامه های دانشجویی بر روی سطل زباله ای که چندین وقت است در این محل قرار دارد تا اساتید و کارکنان و دانشجویان کاغذ های باطله خود را داخل آن بیندازند، قرار داده بود.

حاصل زحمات دانشجویان بر روی سطل زباله قرار گرفتوی اضافه می کند: بروز چنین رفتاری از سوی یک استاد دانشگاه و برخوردی این چنین با حاصل زحمات یک یا چندساله دانشجو های مقطع دکترای تخصصی یا عمومی بسیار توهین آمیز است و دانشجویان از دیدن این پایان نامه ها بر روی سطل کاغذ باطله احساس خوشایندی نداشتند.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه می دهد: پس از اینکه دانشجو یان به وضوح دیدند که پایان نامه دانشجویان سال های قبل بر روی سطل زباله ای که مخصوص کاغذ باطله است، قرار داده شده تصمیم گرفتند از این صحنه عکس بگیرند و ما این تصویر را در فضای مجازی پخش کردیم و در کانال های دانشگاهی دانشگاه کار شد.

علاوه بر دانشجویان مقطع دکتری سایر دانشجویان دانشگاه نیز نسبت به این کار اشتباه استاد دانشگاه واکنش نشان دادند و از آن به عنوان اقدامی غیرقابل توجیه و ناپسند تلقی کردند.

وی ادامه می دهد: این اتفاق به من و سایر دانشجویان مقطع دکتری که در حال کار کردن بر روی پایان نامه خود هستند و قرار است ظرف چندماه آینده دفاع داشته باشند، حس خوبی القا نمی کند و با خود می گوییم قطعا تا چند ماه دیگر با پایان نامه من نیز چنین رفتاری می شود! بروز چنین رفتاری از سوی استاد دانشگاه غیرقابل توجیه استاین دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز با ابراز تاسف از رفتار استادی که دست به چنین کاری زده است، ادامه می دهد: این در حالی است که طبق آیین نامه پایان نامه، در دانشگاه شهید چمران اهواز نسخه کتابخانه وجود دارد و تعداد نسخی که باید صحافی و چاپ شوند، مشخص است و اساتید از این امکان برخوردارند که اگر نسخه چاپی نمی خواهند، می توانند اعلام کنند که نسخه چاپی به آن ها ارائه نشود و فایل پایان نامه از طریق ایمیل برای آن ها ارسال شود؛ بنابراین این استاد می توانست از قبل اعلام کند که نسخه چاپی به وی ارائه نشود و اگر اکنون به نسخه چاپی پایان نامه ها احتیاجی نداشته آن ها را در اختیار کتابخانه دانشگاه قرار می داد نه اینکه بر روی سطل زباله مخصوص کاغذ باطله ها می گذاشت! وی با تاکید بر اینکه قرار دادن پایان نامه ها بر روی سطل زباله چیزی جز توهین به دانشجو نیست، می گوید: بنابراین بروز چنین رفتاری از سوی استاد دانشگاه غیرقابل توجیه است و انجام این کار در دانشگاه و مقابل دیدگان دانشجویان توهین به دانشجو تلقی می شود؛ چرا که دانشجویان دانشگاه از این موضوع آگاهند که اساتید از پایان نامه ها برای دستیابی به مدارج عالی علمی خود استفاده می کنند و مراتب استادی، دانشیاری، استاد تمامی و بعضا پروفسوری را با پایان نامه های دانشجویی کسب می کنند و یکی از امتیازات ارتقای علمی اساتید تعداد پایان نامه های ارائه شده به آن ها است که استاد راهنما یا مشاور دانشجو بوده اند؛ بنابراین چنین برخوردی با این پایان نامه ها غیراصولی و توهین آمیز است.

معاونت پژوهشی دانشکده دامپزشکی قول پیگیری داداین دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه می کند: انتشار این تصویر در فضای مجازی بازخورد خوبی از سوی دانشجو های دانشگاه داشت و در فاصله زمانی کمی، سریع پایان نامه ها از روی سطل زباله برداشته شدند و معاونت پژوهشی دانشگاه قول پیگیری این جریان را به دانشجو یان داد.

وی یادآور می شود: معاونت پژوهشی دانشگاه یکی از افرادی بود که نسبت به این تصویر واکنش نشان داد و پس از دیدن این عکس در شبکه های اجتماعی دانشجویان دانشگاه اعلام کرد که حتما این مسئله را پیگیری می کند و قول شناسایی و برخورد با استادی که چنین رفتاری انجام داده را به دانشجویان داد.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه می دهد: خوشبختانه معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی به قول خود عمل کرد و با وجود اینکه نتوانستند استاد خاطی را شناسایی کنند، به تمام اساتید هیات علمی تذکر دادند که در صورتی که به نسخه چاپی پایان نامه دانشجو ها احتیاج نداشتند آن ها را به کتابخانه تحویل دهند.

همه اساتید دانشگاه با پایان نامه های دانشجویان به یک شکل برخورد نمی کنندوی می گوید: البته پس از این جریان، یکی از اساتید بخش های دیگر دانشکده تصویری برای دانشجو ها ارسال کرد که در آن تصویر به وضوح نشان داده شده بود که پایان نامه های دانشجویی دانشجویان را از سال تحصیلی 71 به شکلی مرتب نگهداری کرده و هیج بی احترامی به پایان نامه های دانشجو ها نکردند و با این کار نشان دادند که همه اساتید دانشگاه با پایان نامه های دانشجویان به یک شکل برخورد نمی کنند.

این دانشجوی فعال دانشگاه شهید چمران اهواز می افزاید: قطعا هیچ دانشجویی دلش نمی خواهد با پایان نامه اش چنین برخوردی شود و همین مسئله باعث شد دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به شکلی جدی پیگیر این جریان تلخ باشند؛ چرا که برخورد های این چنینی اساتید با پایان نامه های دانشجویی در شان دانشجو های دکتری نیست و امیدواریم دیگر شاهد توهین هایی از این قبیل نباشیم.

وی تاکید می کند: هدف ما از انتشار این تصویر در فضای مجازی این بود که به مطالبه دانشجو ها از اساتید در زمینه نگهداری صحیح از پایان نامه اهمیت داده شود و خوشبختانه انتشار این تصویر واکنش های خوبی از سوی دانشجو ها و معاونت پژوهشی داشته و دیگر این مسئله مدنظر ما نیست که کدام استاد چنین کاری را انجام داده و همین که این اشتباه مورد پذیرش هیات علمی قرار گرفته برای ما دانشجو ها کفایت می کند.

معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز: به هیات علمی تذکر داده شدمحمدحسین راضی جلالی، معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این باره می گوید: متاسفانه یکی از اساتید دانشکده دست به چنین کاری زده بود و مشخص نیست که کدام استاد چنین کاری انجام داده، به همین خاطر تذکری کلی به هیات علمی دانشکده دادیم که اگر به نسخه چاپی پایان نامه دانشجو ها احتیاجی ندارد آن ها را به کتابخانه تحویل دهند تا در دسترس دانشجو ها و سایر اساتیدی که خواستار استفاده از آن ها هستند قرار گیرد.


کلید واژه ها: دانشجو - دانشگاه - دانشجویان - پایان نامه - چمران - شهید - زباله - اهواز - دانشجویی - نامه - استاد دانشگاه - دامپزشکی - کاغذ - اشتباه - خبرگزاری - شبکه های اجتماعی - فضای مجازی - هایی - اجتماعی - کارکنان - تصاویر - واکنش - گفتگو - تصویر - مجازی - احساس - تصمیم - شبکه

آخرین اخبار سرویس:
بلعیده شدن اقیانوس ها توسط زمین

ارغوانی: ارتباط صنعت و دانشگاه با بهبود قوانین کسب و کار محقق می شود/ بی ثباتی اقتصادی برای ما یک سم مهلک است

جای خالی فعالیت های فرهنگی در دانشگاه آزاد اراک/ مسئولان می گویند برنامه های مذهبی در بین دانشجویان مخاطب ندارد!

شمال تابستان خوش می گذرد یا زمستان؟

ساخت 11 بیمارستان تهران روی گسل

8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند

شمال زمستان خوش می گذرد یا تابستان؟

کاهش زمان صدور مدرک دانش آموختگان دانشگاه آزاد

با همت عمومی می توانیم کنکور را حذف کنیم

سرپرست دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

کشف تنها مجسمه های به جا مانده از میکل آنژ

جشنواره ایده برتر در دانشگاه هرمزگان برگزار می شود

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود

فعالیت دو مرکز آموزشی در گیلان غیرقانونی اعلام شد

کشف دو مجسمه برنزی به جا مانده از میکل آنژ

کشف تنها مجسمه های به جا مانده از میکل آنژ

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود

گشایش نمایشگاه رویش در دانشگاه ارومیه

ثبت نام در آزمون زبان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

مقابله با نفرت پراکنی در فضای اینترنت

180 دانشگاه مورد حمایت وزارت علوم است

انتشار الکترونیکی نشریات دانشجویی در دانشگاه تهران

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد واحد ملکان

دانشجویان افغانستانی را از حق تحصیل دانشگاهی محروم نکنید

از مافیای کنکور تا داستان 2030 و دانشگاه آزاد

ازدواج دانشجویی در یک نگاه

تغییر برخی کدرشته های دانشگاه فرهنگیان در تکمیل ظرفیت کنکور

اجرای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در پژوهشگاه علوم ورزشی

دانشجویان کانون هلال احمر دانشگاه مازندران از مرکز توانبخشی بابلسر بازدید کردند

گام محققان کشور برای رفع مشکل فاضلاب صنعت چرم سازی

افتتاحیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

نشریات دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تهران الکترونیکی منتشر می شوند

کالایی شدن آموزش دانشگاه و جامعه را تهدید می کند

برگزاری مسابقه ایده شو در دانشگاه یاسوج

مطالبات دانشجویی در «تهران 20» مطرح می شوند

شعار«هر دانشجو یک فعال ورزشی و فرهنگی» محقق می شود

سرپرست دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

برخی دخالت ها در دانشگاه آزاد موجب دلخوری رهبر شد-3

جشنواره علمی دانشجویی روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه

نتایج یک تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب در آمد

تکلیف 11سرپرست دانشگاه فردا روشن می شود

پولدارها در هتل های لوکس فضایی اتاق رزرو می کنند/ زندگی در جاذبه صفر

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

مرتضی قائمی به سرپرستی دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

اردوی معرفتی «حیات طیبه» در رامسر

کمبود شدید اکسیژن از تنگه هرمز تا چابهار

مازندران، میزبان جشنواره سراسری دانشجویی و هنری ققنوس

مسابقات استارت آپ فین تک

پنجمین دوره آموزشی مهارت آزمایشگاهی ویژه کارشناسان شبکه توانا برگزار شد

حمایت از تولید اسباب بازی ایرانی

جذب دانشجویان دکتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در پژوهشگاه علوم ورزشی

عکسی کمتر دیده شده از روزهای گمنامی علی دایی + عکس

تعاریف کیلوگرم، آمپر، کلوین و مول تغییر کرد

«جشنواره کار صدف» 28 آبان در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود

هواپیماها باید مطابق با دانش فنی جهان ساخته شوند

مسابقات استارتاپ فین تک در سمنان+ فیلم

در انتظار نظر یا بخشنامه وزیر کشور هستیم

گنجینه ای به قدمت نیم قرن سابقه

مسابقات ورزشهای همگانی دانشجویان منطقه سه در تبریز

سرپرست دانشگاه آزاد استان همدان منصوب شد

دو خبر کوتاه از دانشگاه آزاد

ساخت 11 بیمارستان تهران روی گسل

فهم و تدبر در قرآن باید در میان دانشگاهیان توسعه یابد

برگزاری جشنواره «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه»

تصویربرداری 3بعدی از باکتری با کمک اشعه ایکس

«جشنواره کار صدف» در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود

تولید کفی کفش سیلیکونی برای درمان زخم های دیابتی

اسپیس ایکس ماهواره قطری را به فضا برد

انقلابی در ساخت باتری

دومین رویداد استارتاپی ایدوکا پنجم آذرماه در دانشگاه لرستان برگزار می شود

افزایش ضریب تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری

ساخت هواپیما مطابق دانش فنی جهان میسر است

مشکل اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز رفع شد

برای حمید درخشان و همفکرانش که باز شمشیر از رو بستند

جشنواره روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه برگزار می شود

ساخت اثر انگشت جعلی با استفاده از هوش مصنوعی

افتتاحیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجوبان کشور

کفش سیلیکونی برای درمان زخم دیابتی+ عکس

افزایش ضریب تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری

دانشگاه ها باید در مدت حداقلی 90 روزه اجاره خوابگاه را دریافت کنند

آغاز ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی فردا در دانشگاه علمی کاربردی مشهد برگزار می شود/ ارائه تسهیلات برای طرح های موفق

دو هزار دانشجو در دانشگاه صنعتی قم تحصیل می کنند

همایش «تراریخته» امروز در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

استخدام مدیریت تجارت الکترونیک،مترجم زبان انگلیسی

نشست تخصصی «حفاظت و مرمت دیوارنگاره صف سلام» برگزار می شود

کسب رتبه سوم جشنواره ملی قرآن توسط دانشجوی جهاد دانشگاهی خوزستان

مشکلی برای تأمین ارز دانشجویی نداریم

لزوم یافتن حلقه مفقوده برای تجاری سازی اسباب بازی

مشکلی برای تامین ارز دانشجویی نداریم

مشکل اجرایی در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها وجود دارد

دانشگاه آزاد کرج بر راه اندازی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها تاکید دارد

کنترلر مخصوص معلولین ایکس باکس وان در لیست بهترین اختراعات سال 2018 جای گرفت

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

فردا آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه های فرهنگیان و شهیدرجایی

تور آموزشی آشنایی با کتابخانه مرکزی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

رییس جمهور 16 آذر امسال به دانشگاه تهران می رود؟

ساخت اثر انگشت جعلی با استفاده از هوش مصنوعی

​رقابت بیش از 640 برگزیده سی و سومین جشنواره قرآن و عترت آغاز شد

تمام نفرات برگزیده بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه از دانشجویان دانشگاه رازی بودند

اشتباه غیر قابل توجیه استاد شهید چمران که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که بر روی سطل زباله قرار گرفت!

اشتباه غیر قابل توجیه استاد شهید چمران که دل دانشجویان را به درد آورد/ پایان نامه هایی که بر روی سطل زباله قرار گرفت!