مطالب مرتبط:
قدردان خبرنگاران و اصحاب رسانه متعهد، مردمی و انقلابی باشیم / امروز نیازمند پرورش هنرمندان متعهد و شبکه های خبری مردم گرا و پاک هستیم
بخش هایی از پارک جنگلی آبیدر نیازمند بهسازی
مجموعه خبری بخش 20 شبکه خاوران _ 18 شهریور
کارخانه صداوسیما از چرخش افتاده/خبری از بِرَندها نیست
بخش خبری 20-5-97
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 04:302018-10-17سياسي

صداوسیما نیازمند انقلابی در بخش های خبری است


مدیرمسوول روزنامه «شرق» درباره راه هایی که به بهبود وضعیت بخش های خبری رسانه ملی منجر می شود، گفت: صداوسیما به بازنگری جدی در بخش های خبری خود نیاز دارد و باید انقلابی را ایجاد کند تا از عصر ماقبل اینترنت گذر کند و به عصری که همه مردم در آن حضور دارند، - مدیرمسوول روزنامه شرق درباره راه هایی که به بهبود وضعیت بخش های خبری رسانه ملی منجر می شود، گفت: صداوسیما به بازنگری جدی در بخش های خبری خود نیاز دارد و باید انقلابی را ایجاد کند تا از عصر ماقبل اینترنت گذر کند و به عصری که همه مردم در آن حضور دارند، وارد شود.

مهدی رحمانیان در گفت وگو با ایسنا درباره شیوه انعکاس اخبار در صداوسیما تصریح کرد: سازمان صداوسیما هنوز در عصر قبل از ظهور اینترنت باقی مانده و از آن دوره خارج نشده است؛ بنابراین فکر می کند که مردم هم هنوز در آن عصر زندگی می کنند و هر چه را که به مردم بگوید، آن ها نیز قبول می کنند، چون هیچ بسته خبری دیگری در دسترس مردم نیست.

غافل از اینکه در حال حاضر منابع بی شمار خبری وجود دارد و مردم معطل اخبار صداوسیما نمی مانند.

مدیرمسوول روزنامه شرق درباره تاثیر تصمیم گیری مدیران در انتشار اخبار صداوسیما اظهار کرد: مدیران در راستای انتشار اخبار بی تاثیر نیستند.

با تعدادی از آن ها که صحبت کردم، مدعی بودند که از بیرون برخی مسائل به آن ها تحمیل می شود و ناچار هستند که به سفارشات عمل کنند و این سفارشات باعث می شود که بین صداوسیما و مخاطب فاصله ای ایجاد شود.

این حرف آن ها تا حدی درست است، اما به نظرم صداوسیما هم باید در حوزه عملکرد خود بازنگری داشته و مسائل خود و جامعه را ارزیابی کند تا بتواند از این مرحله گذر کند.

رحمانیان با اشاره به خطوط قرمزی که برای صداوسیما وجود دارد، در پایان گفت: تا زمانی که این روند ادامه دارد، احتمال این که صداوسیما بتواند با مخاطبان آشتی کند، وجود ندارد.

اما صداوسیما هم باید تلاش کند تا این خطوط قرمز را کم رنگ کند یا لب به لب آن راه برود یا حتی کسانی را که به آن ها سفارش می دهند را قانع کنند تا فضای جدیدی ایجاد شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: صداوسیما - مردم - روزنامه - اینترنت - روزنامه شرق - اخبار - رسانه ملی - سازمان صداوسیما - مدیران - رسانه - مخاطب - تصمیم گیری - هایی - تصمیم - ایسنا - زندگی - جامعه - درست - بسته - مهدی

آخرین اخبار سرویس:

صداوسیما نیازمند انقلابی در بخش های خبری است

صداوسیما نیازمند انقلابی در بخش های خبری است