مطالب مرتبط:
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس خواستار حل مشکل آب،برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:422018-10-16اقتصادي

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشورهای دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24"، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در خصوص برنامه ششم توسعه کشور و نحوه تدوین آن اظهار کرد: برنامه ششم که با تلاش شبانه روزی در هشت ماه تدوین شد، یکی از جامع ترین برنامه های توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه در موضوع یارانه ها در برنامه ششم کشور، قیمت گذاری 9 قلم انرژی باید در برنامه هدفمندی یارانه ها قیمت گذاری می شد و مابه التفاوت آن به صندوق واریز می شد، گفت: از این مبلغ باید قسمتی به تولید تخصیص می یافت و 20 درصد به مردم تعلق می گرفت، زیرا هدفمندی یارانه ها به نوعی کمک به مردم برای ایجاد تعادل در زندگی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: در ابتدا گفته شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها 31 هزار میلیارد تومان بوده که 42 هزار میلیارد تومان آن به هدفمندی یارانه ها به مردم پرداخت می شود.

وی گفت: زمانی که به طور دقیق محاسبه کردیم به نتیجه رسیدیم که درآمد حاصل از هدفمندی 42 هزار میلیارد تومان است که وقتی به مسوولان اطلاع دادیم، بلافاصله تکذیب و اعلام شد این درآمد 31 هزار میلیارد تومان است.

حاجی بابایی افزود: زمانی که این رقم به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد، مقرر شد دیوان محاسبات ارقام دقیق را بررسی و گزارش نهایی را ارائه دهد که نتیجه را 36 هزار میلیارد تومان اعلام کردند.

وی گفت: در برنامه ششم مقرر شد دولت تمام درآمد خود را در صندوق خزانه واریز کند، اما متاسفانه اجرایی نشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در صحن مجلس مطرح کردم که با حمایت رییس مجلس در بودجه 95 نیامد، در سال 96 مجدد مطرح کردیم که برای سال 97 مبلغ 110 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به خزانه واریز و هزینه شود.

وی با بیان اینکه از سال 89 تا سال 97 برخلاف قانون اساسی درآمد حاصل از یارانه ها به خزانه واریز نمی شد، گفت: یعنی رییس سازمان برنامه و بودجه در خانه شرکت های نفتی ها می نشست و درخواست مبالغی را داشت، اما با قانونمند شدن واریز درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها این شرکت ها در مقابل دفتر رییس سازمان برنامه و بودجه به دنبال اعتبار هستند.

در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم ایستاد حاجی بابایی افزود: در این واریز نشدن درآمد ها به خزانه، پاداش های میلیاردی و سفر های خارجی با خرج ها و هزینه های آنچنانی تامین می شد، در واقع مانند مخزنی بود که از چندین روزنه، هدررفت اتفاق می افتاد و در نهایت چیزی عاید برنامه های توسعه و پیشرفت کشور نمی شد.

وی با بیان اینکه مقصر این موضوع مجلس بود، زیرا اگر مجلس اراده کند و قدرتمندانه ایستادگی کند، در دنیا هیچ قدرتی مانند قدرت آن نیست، گفت: در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم و کشور محکم ایستاد و نتایج و دستاورد های بسیاری را به دست آورد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه البته در کشور ما حزب به معنای واقعی نیست و اگر حزبی هم وجود دارد، به طور صریح و روشن مواضع اقتصادی و برنامه های خود را اعلام نمی کند، افزود: پیشنهاد بنده دو بال داشت که یکی از بال های آن را شکستند.

وی در تشریح این مطلب اظهار کرد: یک بال شفاف سازی درآمد حاصل از یارانه ها بود که به نتیجه نشست و دیگری ایجاد سامانه حقوق و مزایای مدیران کشور بود تا شفافیت درآمد مدیران در تمام سطوح به صورت شفاف براساس ماده 29 برای ملت ایران قابل دسترسی باشد.

حاجی بابایی گفت: در این قانون هیچکس به جز این سامانه نمی تواند، دریافتی داشته باشد و اگر ثابت شود که دریافت دیگری بود، قانون تا 6 ماه زندان پیش بینی کرده است.

وی افزود: براساس قانون بودجه باید از ابتدای برنامه اجرا شود، اما تاکنون نه مجلس و نه دولت اراده ای برای اجرای آن ندارند.

مجلس و دولت اراده ای برای اجرای شفاف سازی حقوق مدیران ندارند نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشور های دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند، گفت: این ها نمونه ای از موضوعاتی است که نشان می دهد این برنامه ها بر اساس مصالح کشور نیست.

وی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس مطرح شد و نمایندگان را توجیه کردیم، اما گفته شد این موضوع قابل طرح نیست، یعنی حتی اجازه مطرح شدن آن داده نشد.

حاجی بابایی اظهار کرد: شفافیت در کشور یعنی بالاترین نظارت در مجلس، چرا زمینه ایجاد نمی شود موافقان و مخالفان با مردم شفاف صحبت کنند؟ وی گفت: اعلام شد ساعت 6 صبح، نمایندگان و دولت حضور یابند صحبت کنند، از ساعت 8 جلسه علنی باشد، اما درخواست ما این بود که از همان ساعت اول پخش مستقیم و قابل دسترس برای مردم ایجاد شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار کرد: در ابتدا تصویب CFT را مانند برجام ناجی کشور معرفی کردند و اظهار می کردند اگر CFT مصوب شود، دلار و سکه ارزان می شود که اتفاقا بعد از تصویب قیمت دلار بالا رفت.

وی با بیان اینکه محدودیت ورود دلار به کشور باعث بالا رفتن قیمت دلار شده بود و علت آن اجرای CFT بود، بیان کرد: در واقع این قانون مصوب نشده اجرا شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه نمی دانم چرا برخی با مردم بازی می کنند، تأکید کرد: نکته جالب اینکه حتی آقای ظریف در مجلس عنوان کرد که تضمینی برای ارزان شدن دلار بعد از تصویب CFT نمی دهد!.

وی گفت: کسی برای مردم به صورت شفاف توضیح نداد که این مصوبه چه سودی برای کشور دارد؟ اگر این برنامه ها برای کشور سودمند بود و طرفداران CFT ما را مجاب می کردند که به نفع کشور مصالح و امنیت است، ما به آن رأی می دادیم.

لیست کامل دریافت کنندگان دلار ها مشخص نشده است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جلسه روسای سه قوه تمام مشکلات موجود کشور را بیان کردم، از اردیبهشت ماه در طول دو ماه 33 میلیارد دلار ثبت سفارش نوشته شده که 11.

3 میلیارد دلار اجرا کرده اند، سوال ما این بود لیست دریافت کنندگان این دلار ها مشخص شود که با تمام فشار ها 2.

3 میلیارد دلار اعلام شد، اما بقیه تاکنون مشخص نشده است.

وی اظهار کرد: با احتساب دلار 10 هزار تومان، مابه التفاوت آن با پیش بینی دلار در بودجه 97، تقریبا 68 هزار میلیارد تومان در طول دو ماه به یک آدم که مشخص نیست چه کسی هست، یارانه پرداخت کرده ایم.

حاجی بابایی گفت: بودجه آموزش و پرورش 37 هزار میلیارد تومان است، این یارانه 68 هزار میلیارد تومان است، مقایسه کنید، شخصی، دلار را گرفته و هیچ چیز وارد نکرده است.

پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم وی اظهار کرد: در سال 96 کل صادرات غیر نفتی 45 میلیارد دلار بوده است، در پنج ماه اول امسال 23 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: 52 میلیارد دلار پیش بینی درآمد نفتی بودجه 97 بود که در 6 ماه اول بیشتر از این درآمد داشتیم، اگر از الان تا پایان سال یک بشکه نفت نفروشیم، 100 هزار میلیارد دلار درآمد بیشتر از پیش بینی داشته ایم.

وی گفت: پیش بینی سال 97 برای درآمد نفتی ما 180 هزار میلیارد تومان بوده است، تا به حال حدود 280 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم با احتساب میانگین دلار 10 هزار تومان، پس پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم.


کلید واژه ها: هدفمندی یارانه - هدفمندی یارانه ها - برنامه - میلیارد - هدفمندی - یارانه - حاجی بابایی - درآمد - مردم - مجلس - سازمان برنامه - حقوق مدیران - مجمع تشخیص مصلحت نظام - حمیدرضا حاجی بابایی - کشور - حاجی - بودجه - مجمع تشخیص مصلحت - همدان - قانون - برنامه ششم توسعه - دیوان محاسبات - مدیران - شرکت های نفتی - قانون اساسی - توسعه - صندوق - هزینه - گزارش - رییس مجلس

آخرین اخبار سرویس:
سقوط آزاد قیمت سکه و دلار ادامه دارد

موشک های ایرانی ضدِ زرهِ، بلای جان دشمنان

«پژو پارس اتوماتیک» 3 میلیون تومان ارزان شد

بازار میوه در تب گرانی می سوزد/ دست خریداران کوتاه تر از همیشه!

شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد

شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد

یکهزارکیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان ایجاد شده است

توزیع عادلانه و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

یکهزارکیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان ایجاد شده است

قیمت سکه و ارز تا کجا می ریزد؟

نرخ طلا هم در بازار جهانی بالا رفت

توزیع عادلانه منابع و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

جاری شدن نفت خام در گناوه!

عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

42 میلیارد ریال به اثرهای تاریخی آران و بیدگل اختصاص یافت

گردشگری ظرفیتی مهم برای دور زدن تحریم ها

دومای روسیه توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری ایران و اوراسیا را تایید کرد

گرانی 25.6 درصدی قیمت تولید زراعی،باغی و دامداری

خشم عربستان از اقدام آمریکا در صدور معافیت برای خرید نفت ایران

قیمت سکه و ارز تا کجا می ریزد؟

دومای روسیه توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری ایران و اوراسیا را تایید کرد

رییس موسسه تحقیقات علوم شیلات ایران:تنها راه نجات آبزیان دریای خزر اقدام مشترک پنج کشور ساحلی است

تداوم تلاش ها و اقدام های اوپک برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی

جلوگیری از قاچاق سوخت توسط کامیون های ترکیه ای

انتصاب معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت

نمایشگاه صنایع دستی در یزد

خبرهای معاون وزیر از قیمت گذاری خودرو

کنفرانس آبزی پروری پایدار در دریای خزر در باکو برگزار شد

بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی/ عامل به وجود آمدن «سلطان سکه» و «سلطان ارز» چیست؟

لغو سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گیلان

توزیع گوشت منجمد و بذر و کود تا نفت سفید

دولت از تامین مواد اولیه صنعت پوشاک حمایت می کند

عدم اتخاذ تصمیم برای افزایش قیمت خودرو از سوی وزارت صمت

قیمت کتری برقی در بازار

قیمت گوشی نوکیا در بازار

قیمت فروش هاوالH2 در بازار

22 تن گوجه فرنگی قاچاق توقیف شد

افزایش قیمت نفت با احتمال کاهش عرضه در بازار

افتتاح نیروگاه ماکو با مشارکت یک شرکت چینی

رشد سهام آسیایی

هویت «زعفران ایرانی» در خطر

مجوز 54 دفتر خدمات مسافرت هوایی لغو شد

کشتی آرای: سقوط قیمت سکه به 3 میلیون و 600 هزار تومان

چرا دلار ارزان شد؟؟

کاهش 16 درصدی قیمت سکه و طلا در بازار

چرا نرخ دلار کاهش یافت؟

محصولات دامی و مرغ ایران به ویتنام صادر می شود

پیشنهاد به دولت برای بررسی شیوه راندن خودروهای دولتی‎

محصولات دامی و مرغ ایران به ویتنام صادر می شود

بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند

اشتغالزایی بیش از 4 هزار نفر داخل شهرک های صنعتی البرز

بیش از 90 درصد معادن کوهی گیلان در رودبار است

خوردن فلافل ممنوع شد!

تنها راه نجات آبزیان دریای خزر اقدام مشترک پنج کشور ساحلی است

باکوپست : ایتالیا و روسیه بزرگترین شرکای تجاری جمهوری آذربایجان هستند

برگزاری دومین نمایشگاه قهوه و صنایع مربوطه در شیراز

چه کسانی یارانه 200 هزار تومانی دریافت می کنند؟

سقوط قیمت دلار در صرافی‎ها به کانال 11 هزار تومان + نرخ قیمت ها

جزییات تصادف تانکر سوخت با خودروی مدیرعامل تامین اجتماعی

کشتی آرای: کاهش 20 درصدی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا 3 دلار افزایش یافت

بلندترین برج کنترل دریایی کشور در چابهار ساخته می شود

418 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 171 واحد تولیدی البرز اعطا شد

آیین افتتاحیه نمایشگاه آرت اکسپو در تبریز

پل تاریخی «میرزارسول» میاندوآب مرمت و بهسازی شد

ستاد تسهیل استان کرمانشاه امسال 235 مصوبه داشته است

دمای تهران از شنبه افزایش می یابد

کاهش 16درصدی قیمت سکه و طلا در بازار

ستاد تسهیل استان کرمانشاه امسال 235 مصوبه داشته است

پاسکاری و پاسخ های غیرمسئولانه مدیران استان مرکزی + تصاویر

استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت/ شهرداری در ابهام

هر خانوار ایرانی در سال 96 چقدر برای تفریح خود هزینه کرد؟

رویترز: خشم ریاض از اقدام آمریکا در صدور معافیت برای خرید نفت ایران/ تصمیم ریاض برای کاهش صادرات نفت خود با هدف کنترل قیمت ها

گزارش نشدن آنفلوآنزای پرندگان در خوزستان

نیازمند مفهومی واحد برای نیل به توسعه هستیم

نیازمند مفهومی واحد برای نیل به توسعه هستیم

افتتاح خط تولید جدید داروهای ضد سرطان؛ بزودی

حمایت دولت از تامین مواد اولیه صنعت پوشاک

خشم عربستان از معافیت خرید نفت ایران/ تلاش ریاض برای کاهش صادرات نفت با هدف کنترل قیمت

روابط اقتصادی ایران و اسلواکی قابلیت گسترش بیشتری دارد

لیبی، معافیت از کاهش تولید نفت را خواستار شد

روابط اقتصادی ایران و اسلواکی قابلیت گسترش بیشتری دارد

پرداخت یارانه 200هزار تومانی به کارگران و کارمندان با حقوق زیر 3میلیون

پنج طرح عام المنفعه به مناسبت دهه وقف در تالش افتتاح شد

1140میلیارد ریال سرمایه گذاری در گردشگری روستایی انجام شد

اختصاص 70 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به شهرستان تالش

وضعیت مطلوب ذخیره سازی و تامین برنج در استان گیلان

رشد خیره کننده لندن در حوزه هوش مصنوعی / چرخش نگاه سرمایه گذاران بین المللی به سمت بریتانیا

حدود 6 هزار دقیقه انیمیشن در سال تولید شده است

پرداخت یارانه 200 هزار تومانی

لیبی، معافیت از کاهش تولید نفت را خواستار شد

پیام تسلیت رییس جمهور، وزیر تعاون و استاندار گلستان

هدف اروپا از ماندن در برجام ایجاد بلاتکلیفی در اقتصاد ایران است

خشم ریاض از صدور معافیت برای خرید نفت ایران

مزایای اقتصادی زیبا بودن

قیمت نفت با احتمال کاهش عرضه در بازار افزایش یافت

بازار نفت تبعات تحریم نفت ایران را درک نکرده

حمایت دولت از تامین مواد اولیه صنعت پوشاک

رفع محرومیت در برخی مناطق لرستان تنها با تلاش و همدلی امکانپذیر است

اختلافات در کابینه بریتانیا، منجر به افت ارزش پوند شد

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم