مطالب مرتبط:
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس خواستار حل مشکل آب،برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:422018-10-16اقتصادي

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشورهای دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24"، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در خصوص برنامه ششم توسعه کشور و نحوه تدوین آن اظهار کرد: برنامه ششم که با تلاش شبانه روزی در هشت ماه تدوین شد، یکی از جامع ترین برنامه های توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه در موضوع یارانه ها در برنامه ششم کشور، قیمت گذاری 9 قلم انرژی باید در برنامه هدفمندی یارانه ها قیمت گذاری می شد و مابه التفاوت آن به صندوق واریز می شد، گفت: از این مبلغ باید قسمتی به تولید تخصیص می یافت و 20 درصد به مردم تعلق می گرفت، زیرا هدفمندی یارانه ها به نوعی کمک به مردم برای ایجاد تعادل در زندگی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: در ابتدا گفته شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها 31 هزار میلیارد تومان بوده که 42 هزار میلیارد تومان آن به هدفمندی یارانه ها به مردم پرداخت می شود.

وی گفت: زمانی که به طور دقیق محاسبه کردیم به نتیجه رسیدیم که درآمد حاصل از هدفمندی 42 هزار میلیارد تومان است که وقتی به مسوولان اطلاع دادیم، بلافاصله تکذیب و اعلام شد این درآمد 31 هزار میلیارد تومان است.

حاجی بابایی افزود: زمانی که این رقم به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد، مقرر شد دیوان محاسبات ارقام دقیق را بررسی و گزارش نهایی را ارائه دهد که نتیجه را 36 هزار میلیارد تومان اعلام کردند.

وی گفت: در برنامه ششم مقرر شد دولت تمام درآمد خود را در صندوق خزانه واریز کند، اما متاسفانه اجرایی نشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در صحن مجلس مطرح کردم که با حمایت رییس مجلس در بودجه 95 نیامد، در سال 96 مجدد مطرح کردیم که برای سال 97 مبلغ 110 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به خزانه واریز و هزینه شود.

وی با بیان اینکه از سال 89 تا سال 97 برخلاف قانون اساسی درآمد حاصل از یارانه ها به خزانه واریز نمی شد، گفت: یعنی رییس سازمان برنامه و بودجه در خانه شرکت های نفتی ها می نشست و درخواست مبالغی را داشت، اما با قانونمند شدن واریز درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها این شرکت ها در مقابل دفتر رییس سازمان برنامه و بودجه به دنبال اعتبار هستند.

در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم ایستاد حاجی بابایی افزود: در این واریز نشدن درآمد ها به خزانه، پاداش های میلیاردی و سفر های خارجی با خرج ها و هزینه های آنچنانی تامین می شد، در واقع مانند مخزنی بود که از چندین روزنه، هدررفت اتفاق می افتاد و در نهایت چیزی عاید برنامه های توسعه و پیشرفت کشور نمی شد.

وی با بیان اینکه مقصر این موضوع مجلس بود، زیرا اگر مجلس اراده کند و قدرتمندانه ایستادگی کند، در دنیا هیچ قدرتی مانند قدرت آن نیست، گفت: در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم و کشور محکم ایستاد و نتایج و دستاورد های بسیاری را به دست آورد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه البته در کشور ما حزب به معنای واقعی نیست و اگر حزبی هم وجود دارد، به طور صریح و روشن مواضع اقتصادی و برنامه های خود را اعلام نمی کند، افزود: پیشنهاد بنده دو بال داشت که یکی از بال های آن را شکستند.

وی در تشریح این مطلب اظهار کرد: یک بال شفاف سازی درآمد حاصل از یارانه ها بود که به نتیجه نشست و دیگری ایجاد سامانه حقوق و مزایای مدیران کشور بود تا شفافیت درآمد مدیران در تمام سطوح به صورت شفاف براساس ماده 29 برای ملت ایران قابل دسترسی باشد.

حاجی بابایی گفت: در این قانون هیچکس به جز این سامانه نمی تواند، دریافتی داشته باشد و اگر ثابت شود که دریافت دیگری بود، قانون تا 6 ماه زندان پیش بینی کرده است.

وی افزود: براساس قانون بودجه باید از ابتدای برنامه اجرا شود، اما تاکنون نه مجلس و نه دولت اراده ای برای اجرای آن ندارند.

مجلس و دولت اراده ای برای اجرای شفاف سازی حقوق مدیران ندارند نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشور های دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند، گفت: این ها نمونه ای از موضوعاتی است که نشان می دهد این برنامه ها بر اساس مصالح کشور نیست.

وی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس مطرح شد و نمایندگان را توجیه کردیم، اما گفته شد این موضوع قابل طرح نیست، یعنی حتی اجازه مطرح شدن آن داده نشد.

حاجی بابایی اظهار کرد: شفافیت در کشور یعنی بالاترین نظارت در مجلس، چرا زمینه ایجاد نمی شود موافقان و مخالفان با مردم شفاف صحبت کنند؟ وی گفت: اعلام شد ساعت 6 صبح، نمایندگان و دولت حضور یابند صحبت کنند، از ساعت 8 جلسه علنی باشد، اما درخواست ما این بود که از همان ساعت اول پخش مستقیم و قابل دسترس برای مردم ایجاد شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار کرد: در ابتدا تصویب CFT را مانند برجام ناجی کشور معرفی کردند و اظهار می کردند اگر CFT مصوب شود، دلار و سکه ارزان می شود که اتفاقا بعد از تصویب قیمت دلار بالا رفت.

وی با بیان اینکه محدودیت ورود دلار به کشور باعث بالا رفتن قیمت دلار شده بود و علت آن اجرای CFT بود، بیان کرد: در واقع این قانون مصوب نشده اجرا شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه نمی دانم چرا برخی با مردم بازی می کنند، تأکید کرد: نکته جالب اینکه حتی آقای ظریف در مجلس عنوان کرد که تضمینی برای ارزان شدن دلار بعد از تصویب CFT نمی دهد!.

وی گفت: کسی برای مردم به صورت شفاف توضیح نداد که این مصوبه چه سودی برای کشور دارد؟ اگر این برنامه ها برای کشور سودمند بود و طرفداران CFT ما را مجاب می کردند که به نفع کشور مصالح و امنیت است، ما به آن رأی می دادیم.

لیست کامل دریافت کنندگان دلار ها مشخص نشده است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جلسه روسای سه قوه تمام مشکلات موجود کشور را بیان کردم، از اردیبهشت ماه در طول دو ماه 33 میلیارد دلار ثبت سفارش نوشته شده که 11.

3 میلیارد دلار اجرا کرده اند، سوال ما این بود لیست دریافت کنندگان این دلار ها مشخص شود که با تمام فشار ها 2.

3 میلیارد دلار اعلام شد، اما بقیه تاکنون مشخص نشده است.

وی اظهار کرد: با احتساب دلار 10 هزار تومان، مابه التفاوت آن با پیش بینی دلار در بودجه 97، تقریبا 68 هزار میلیارد تومان در طول دو ماه به یک آدم که مشخص نیست چه کسی هست، یارانه پرداخت کرده ایم.

حاجی بابایی گفت: بودجه آموزش و پرورش 37 هزار میلیارد تومان است، این یارانه 68 هزار میلیارد تومان است، مقایسه کنید، شخصی، دلار را گرفته و هیچ چیز وارد نکرده است.

پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم وی اظهار کرد: در سال 96 کل صادرات غیر نفتی 45 میلیارد دلار بوده است، در پنج ماه اول امسال 23 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: 52 میلیارد دلار پیش بینی درآمد نفتی بودجه 97 بود که در 6 ماه اول بیشتر از این درآمد داشتیم، اگر از الان تا پایان سال یک بشکه نفت نفروشیم، 100 هزار میلیارد دلار درآمد بیشتر از پیش بینی داشته ایم.

وی گفت: پیش بینی سال 97 برای درآمد نفتی ما 180 هزار میلیارد تومان بوده است، تا به حال حدود 280 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم با احتساب میانگین دلار 10 هزار تومان، پس پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم.


کلید واژه ها: هدفمندی یارانه - هدفمندی یارانه ها - برنامه - میلیارد - هدفمندی - یارانه - حاجی بابایی - درآمد - مردم - مجلس - سازمان برنامه - حقوق مدیران - مجمع تشخیص مصلحت نظام - حمیدرضا حاجی بابایی - کشور - حاجی - بودجه - مجمع تشخیص مصلحت - همدان - قانون - برنامه ششم توسعه - دیوان محاسبات - مدیران - شرکت های نفتی - قانون اساسی - توسعه - صندوق - هزینه - گزارش - رییس مجلس

آخرین اخبار سرویس:
مجسمه هایی که از پوست شکلات ساخته شده اند! +تصاویر

بعد از انقلاب تمامی استان های کشور به شبکه ریلی متصل شدند/ افزایش حمل بار از 8 هزار تن به 25 هزار تن دستاورد راه آهن ایران

بهترین گوشی های اقتصادی سال 2019 را بشناسید

ضعیف ترین رشد اقتصادی 28 سال گذشته چین رقم خورد

40 درصد دستگاه های دولتی برای معلولان مناسب سازی شده اند

افت بازار با چاشنی هیجان

جزییات طرح حذف یارانه بنزین

جزییات رزمایش قطع اینترنت در کشور

فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سوئد ممنوع شد

در سایه ضعف نظارت؛ قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات 22 بهمن میلیونی شد

نیروگاه های برقابی تهران جان می گیرند

باند تولید و توزیع ماری جوانا در تبریز متلاشی شد

افت نرخ طلا در بازار جهانی

خودانتقادی سازمان برنامه و بودجه از مدل پرداخت یارانه؛ نسخه ای که کسی را شفا نمی دهد!

کالاهای لوکس چقدر درآمد نصیب صاحبان برند می کند؟

تشکیل کمیسیون همکاری های معدنی ایران و ترکیه

روسیه به کاهش تولید نفت پایبند است

استخدام مدیر اداری و منابع انسانی در یک شرکت معتبر

تاجگردون: احساس می شود کودتای اقتصادی شده و کسی متوجه نیست!/ حدود 14 میلیون حقوق می گیرم/نمایندگان یک کارتِ حلال دارند و یک کارتِ حرام/شرکت بیمه ندارم/ یک سرِ سوزن فعالیت اقتصادی ندارم

تولید نفت سودان 12 هزار بشکه در روز افزایش می یابد

درخواست شورای پول و اعتبار از صادرکنندگان

ترمیم تخصصی کارکنان قرارداد موقت نفت ابلاغ شد

پیشنهاد اختصاص ماهانه 24 لیتر بنزین به هر ایرانی در سال 98

میزان اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال 98 +جدول

افزایش 24 درصدی بارش ها در کشور

افزایش 24 درصدی بارش ها در کشور

واکنش رییس سازمان بازرسی به افزایش قیمت خودرو

اطلاعی درباره فرار مالیاتی 6700 میلیاردی پزشکان ندارم

دستگیری کلاهبردار 7 میلیارد تومانی در مازندران

تبعات طرح تخصیص بنزین برای هر ایرانی

روستاهای سیل زده شعیبیه

دو شوک بزرگ برای انگلیس در یک روز

تصمیم تولید کنندگان مواد غذایی در اسپانیا برای سالم سازی تولیدات

طرح سهمیه بندی بنزین خام است/رسانه ها به طرح سهمیه بندی بنزین نپردازند

واردات بدون انتقال ارز تعادل بازار ارز را بهم می ریزد

رشد خلاقیت در کودکان با بازی کردن

پرداخت 880 هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج در کشور

واردات بیش از 273 تن حباب شیشه ای برای فلاسک + جدول

از انسداد چاه های غیرمجاز تا نمایشگاه صنایع غذایی بجنورد

دلاویز: نیمی از خودروها نمی توانند استانداردهای لازم را کسب کنند

هدف گیری سرشاخه ها عامل مخالفت با طرح مبارزه با پوشاک قاچاق

ماجرای مرگ زن باردار گیلانی به دلیل تزریق داروی بیهوشی فاسد!

مشارکت فعال اصناف در مقابله با عرضه کالای قاچاق در خراسان شمالی

درآمد 50 هزار تومانی هر ایرانی از فروش سهمیه بنزین

تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خراسان شمالی

قیمت انواع عسل در بازار

ثبات قیمت در بازار ناودانی

قیمت انواع فیلتر در بازار

خرید تشک نوزاد چقدر هزینه دارد؟

کاهش ارتفاع امواج تورمی

اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال 98 چقدر پیش بینی شد + جدول

جزییات طرح حذف یارانه بنزین/ 20 تا 30 لیتر سهمیه ماهانه به قیمت 97

دولت سکان بازار ارز را به دست می گیرد

ایرادهای طرح 80 میلیون لیتر برای 80 میلیون نفر

افزایش قیمت مسکن بدون توقف

همتی: راه اندازی بازار متشکل ارزی تا 2 هفته آینده

عوامل سه گانه رشد نرخ سکه

9 قرارداد نفتی با شرکت‎های ایرانی امضا شد

جدیدترین قیمت FOB بنزین و فرآورده های نفتی اصلی اعلام شد

میوه های قاچاق را به نیازمندان هم ندهید و بدون رحم آتش بزنید

محصولات گلخانه ای سموم کمتری دارند

پیشنهاد تعیین قیمت 1930 تومانی گندم

صادرات نفت عربستان رکورد زد

حق مسکن کارگران افزایش یافت

کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟

جامعه پزشکی در تقابل مالیات

فارس خبر می دهد اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال 98 چقدر پیش بینی شد + جدول

طرز تهیه خورش لوبیا ارومیه

پشت پرده عملیات مخرب ارزی در سلیمانیه و هرات

رییس بانک مرکزی: بر آمریکا فایق آمده ایم و بر نوسانات بازار ارز هم غلبه کرده ایم| ورود ارز به اقتصاد تشدید می شود| برخی از صادر کنندگان عادت کرده بودند که ارز را به کشور نیاورند| سفته بازی از مسیر ریال به ارز حمله می کرد| فساد و رانت در کشور خیلی زیاد است| خیلی ها ارز گرفتن

همتی: مشکلی برای ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید میشود/ 9.2 میلیارد دلار ارز صادراتی برگشت

رانت واردات کالاهای اساسی دو برابر کل یارانه نقدی است

مردم در خرید مرغ ارزان زیاده روی می کنند!

دلایل افزایش قطعات تقلبی خودرو در بازار/کاهش 70 درصد ظرفیت تولید داخلی قطعات

تغییر مدیرعامل ایران ایر صحت ندارد

راه اندازی پنجره شفافیت درپایگاه اطلاع رسانی هلدینگ آتیه صبا

پیش بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

رییس بانک مرکزی: بر آمریکا فایق آمده ایم و بر نوسانات بازار ارز هم غلبه کرده ایم| ورود ارز به اقتصاد تشدید می شود

تورم 9.8 درصدی قیمت گوشت در دی ماه

قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

توزیع سبد کالا راهکار ایجاد آرامش اقتصادی در کوتاه مدت است

رویای بی تعبیر خانه دار شدن مستاجران!/ تاخت و تاز سوداگران در بازار مسکن

افزایش آمار محکومان مهریه در پی بالا رفتن قیمت سکه

محاصره 17 روستا در سیل صحت ندارد

واردات حدود 150 هزار تن گوشت به کشور

رییس کل بانک مرکزی: مشکلی برای تامین ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید می شود

میزان افزایش حق مسکن سال 98 مشخص شد / افزایش 60 هزار تومانی

دو شوک بزرگ اقتصادی برای انگلیس در یک روز

وزیر ارتباطات: رزمایش قطع اینترنت یکی از فجیع ترین عبارات بود

واردات حدود 150 هزار تن گوشت به کشور

واکنش وزیر ارتباطات به رزمایش قطع اینترنت + عکس

استون مارتین DBS سوپرلگرا مدل تگ هویر معرفی شد

بخش دوم/ فعالان صنعت پوشاک در میزگردی مطرح کردند مناطق آزاد تبدیل به درگاه واردات قاچاق شده است/فشار برخی مقامات برای توقف مبارزه با پوشاک قاچاق

نرخ جدید بنزین هواپیما +جدول

درخواست عجیب وزیر کار از وزیر نفت + عکس

اضافه برداشت ٥٠هزار میلیارد تومانی بانکها از بانک مرکزی

رییس کل بانک مرکزی؛مشکلی برای تامین ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید می شود

پیشنهاد اختصاص ماهانه 24 لیتر بنزین به هر ایرانی در سال 98

قیمت انواع شاسی بلند تولید داخل

دو شوک بزرگ اقتصادی برای انگلیس در یک روز

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم