مطالب مرتبط:
جنس انقلاب ما از جنس انقلاب عاشورا است/ آسیب ها و راهکارهای موفقیت جامعه انقلابی
مدیرعامل بانک کشاورزی: رمز موفقیت ، بهبود مداوم است
نابغه ایران در ادامه مسیر موفقیت؛ / معروف – ژاوی؛ مهندسان خاورمیانه!
گسترش صنایع و خدمات کشاورزی پیشرو در تحقق موفقیت در اقتصاد ملی
مدیرعامل بانک کشاورزی: رمز موفقیت، بهبود مداوم است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:352018-10-16حوادث

راهکارهای موفقیت هرچه بیش تر مهندسان کشاورزی


آنچه گفته می شود در برگیرنده چند روش شاخص است برای حرکت در مسیر موفقیت و کامیابی در کارهای روزمره و مشاغل مرتبط با مهندسان جوان و غیرجوان.

البته از کلمه غیرجوان استفاده کردیم، - چون در موارد زیادی برخی دانش آموختگان حتی با گذشت بیش از 10 سال فراغت از تحصیل هنوز با مشکل کمبود اشتغال مناسب مواجهند.

بیش از یک قرن پیش شبی با منزل پسر توماس ادیسون، مخترع معروف، تماس گرفته شد.

در آن طرف خط مأمور آتش نشانی بود که خبر از آتش گرفتن آزمایشگاه چند طبقه ادیسون می داد، البته او می گفت به علت شدت آتش سوزی کار از کار گذشته و آن ها مشغول جلوگیری از سرایت آتش به ساختمان های مجاورند و تنها به دلیل رعایت سن و سال ادیسون به فرزندش اطلاع داده اند.

ادیسون جوان از آن ها تشکر کرد و به سرعت عازم محل شد؛ اما در کمال تعجب دید پدرش زودتر خبر دار شده و در نزدیک ساختمان صندلی گذاشته و نشسته است.

وقتی نگاه ادیسون به فرزند افتاد با اشتیاق گفت: پسر جان آمدی، بیا این صحنه زیبا را تماشا کن، در عمر آدم به ندرت چنین منظره ای پیدا می شود، نگاه کن آن دود سفید احتمالاً به خاطر شیشه فسفری است که در کمدم بود.

فرزند جواب داد: پدر حاصل تمام عمرت در حال سوختن است و شما از زیبایی صحبت می کنید؟ ادیسون گفت: پسر جان! غضه خوردن چه فایده ای دارد، بیا از این صحنه لذت ببریم.

جالب این جاست که ادیسون پس از آن در مکان اجاره ای دیگری کارگاهی برپا کرد و در آن جا گرامافون را اختراع کرد.

یکی از صحبت های معروف ادیسون آن ست که بی معنی ترین کلمه نزد من بیکاری است .

مطالبی که به نظرتان رسید پیش درآمدی بود تا کمی با احتیاط پا در جای پای بزرگان علم موفقیت بگذاریم و در رابطه با برخی راهکارها برای بهره گیری بهینه از زمان، امکانات و مقوله قدردانی مطالبی را خدمت مهندسان گرامی در دو قسمت تقدیم کنیم.

واقعیت آن است که بسیاری از اعضای جامعه تحصیلکردگان هنگامی که به سنین بالاتری می رسند، وقتی که پشت سر خود را نگاه می کنند با مقایسه خود با دیگران ممکن است دچار یاس و اندوه شوند، به همین دلیل امکان دارد که بسیاری از فرصت های پیش رو را نیز به دلیل ضعف اراده و انگیزه از دست بدهند؛ اما همین ماجرای ادیسون یا نمونه های بسیار دیگر شواهدی است تا ما خودمان را از چنبره ناامیدی دور نگاهداریم و به پتانسیل های پیش رو بیندیشیم.

توجه کنید در اطراف ما بوده اند افرادی که در سنین بالا توانسته اند به موفقیت های مهمی برسند، مانند بسیاری از نویسندگان، هنرپیشگان، سیاستمداران، تجار و.

.

افرادی که در دوره جوانی گمنام و کم درآمد بودند و بعدها توانستند از پتانسیل های خود بهره ببرند یا به عبارتی ظرفیت های خود را کشف کنند؛ مثلاً ساندرز، مؤسس رستوران های kfc پس از سن 68 و چندین بار ورشکستگی شروع به کار مجدد کرد و اکنون در 89 سالگی جزو میلیاردر های جهان است.

در رابطه با مباحث مرتبط با کشاورزی و دام بسیاری از فرصت های مغفول و پنهان وجود دارد که کم تر کسی به سراغ آن ها رفته است، کارهایی مثل تولید برخی گیاهان دارویی کمیاب در گلخانه های کوچک و گلدان، تولید ورمی کمپوست یا تولید علوفه و محصولات هیدروپونیک که همگی فرصت هایی است که پیش روی مهندسان پیشگام و نواندیش قرار دارد.

البته برخی از این پتانسیل ها به طور متناوب از طریق مطبوعات و کانال های مجازی معرفی می شود.

کم توجهی به فرصت ها امری همگانی است غول ناتوانی استفاده از فرصت ها در برابر خیلی ها وجود دارد؛ مثلاً چند سال قبل که سفینه مریخ نورد کنجکاوی بعد از 10 سال وقت که صرف ساخت آن شد پرتاب شد، وقتی نخستین تصاویر سطح مریخ دریافت شد همه از کیفیت پایین تصاویر متعجب شدند؛ اما معلوم شد دوربین های نصب شده روی سفینه با تکنیک یک دهه قبل تهیه و تعبیه شده و کسی به تعویض آن ها قبل از پرتاب توجهی نداشته؛ لذا تصاویر از 150 میلیون کیلومتر آن طرف تر با کیفیت کم تر از دوربین های امروزی تهیه شد.

راهکارهای پیشنهادی بیش از یک ونیم دهه از تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی می گذرد، این سازمان توانسته تا حدودی گام هایی را در جهت برطرف کردن موضوعاتی، همچون اشتغال، رفاه و آموزش جامعه تحصیلکردگان بخش کشاورزی بردارد.

این در حالی است که بسیاری از تحصیلکردگان رشته های دیگر (مثل ادبیات) از چنین تشکیلات منسجمی بی بهره هستند؛ ضمن این که گاهی سمینارها و دورهمی هایی هم توسط این سازمان برای مباحث مهندسی و مشوق های مرتبط با آن برگزار می شود.

آنچه گفته می شود در برگیرنده چند روش شاخص است برای حرکت در مسیر موفقیت و کامیابی در کارهای روزمره و مشاغل مرتبط با مهندسان جوان و غیرجوان.

البته از کلمه غیرجوان استفاده کردیم، چون در موارد زیادی برخی دانش آموختگان حتی با گذشت بیش از 10 سال فراغت از تحصیل هنوز با مشکل کمبود اشتغال مناسب مواجهند.

بخش اول: تمرکز یکی از اصول اولیه و کلیدی برای حصول کامیابی و موفقیت در کارها که توصیه شده، تمرکز و توجه همه جانبه بر کار یا مشکلی است که با آن مواجهیم.

واضح است که تا این شرایط حاصل نشود نمی توانیم توقع توفیق کامل در کاری را داشته باشیم.

اما مسأله اساسی در این زمینه آن است که چطور این اصل مهم و اساسی را در زندگی روزمره کاربردی کنیم؟ در قرون گذشته در یونان باستان یکی از شاگردان فیلسوف مشهوری با اصرار زیاد از وی پرسید که رمز و راز موفقیت در کارها چیست؟ استاد که اصرار زیاد شاگرد را دید به او گفت برای گرفتن جواب باید با من همراه شوی و با هم به وسط رودخانه برویم.

وقتی آن ها به میان آب رسیدند ناگهان استاد که مرد قوی تری بود شاگرد را به داخل آب کشید و مدتی نگاه داشت شاگرد شروع به دست و پازدن کرد و بعد از تقلای زیاد استاد او را رها کرد تا بیرون بیاید؛ سپس فیلسوف به شاگرد متعجب گفت که رمز موفقیت در همین جاست، وقتی در کاری به حداکثر تلاش، کوشش و توجه رسیدی موفقیت را در آغوش می کشی یا به هر حال تکلیفت مشخص می شود.

وقتی در کاری متمرکز می شویم ضمیر ناخودآگاه ما نیز به کمک می آید و بهتر می توانیم زوایای پنهان در راهکارهای موجود را پیدا کنیم؛ اما این که چرا بسیاری از ما نمی توانیم این اصل مهم را در زندگی کاربردی کنیم، جای تأمل دارد.

متأسفانه نوعی فراموشکاری پنهان یا بی تفاوتی در بخش هایی از زندگی ما جا خوش کرده است.

در بحث تمرکز بسیاری از صاحب نظران معتقدند بهتر است تا برنامه ها و اهدافمان را بنویسیم.

چنین کاری به ظاهر آسان است؛ ولی شاید عده کمی به این کار مقید باشند.

در هر صورت به مهندسان به طور ویژه پیشنهاد می کنیم درباره مبحث مهم تمرکز یک یا دو کتاب مفید مطالعه کنند.

بخش دوم: صرفه جویی در هزینه ها همه ما با این جمله که صرفه جویی هنر است آشنا هستیم.

یکی از اصول موفقیت و حرکت رو به جلو برای یک مهندس جوان، همین لزوم صرفه جویی هر چه بیش تر در هزینه ها و زمان است.

البته ممکن است بسیاری از خوانندگان در همین ابتدا بپرسند که آیا با این درآمدها و هرینه ها صرفه جویی و پس انداز معنایی دارد؟ باید بدانیم موضوع صرفه جویی یا مدیریت بهینه هزینه ها چه به شکل فردی و سازمانی یکی از ارکان اصلی موفقیت را تشکیل می دهد.

تصور کنید اگر شما مثلاً با ماهی 500 هزار امورات خود را می گذرانید، پس با کمی دقت با 450 هزار تومان هم می توانید سپری کنید و همین مبلغ 50 هزار هم می تواند در یک دوره میان مدت پس انداز تأثیر گذاری را شکل دهد، ورزشکاری که می تواند دو کیلومتر را بدود با کمی تلاش بیش تر هم خواهد دوید.

کشاورزی مدرن یعنی صرفه جویی یکی از راهکارهای امروزی پس انداز برای یک جوان، سرمایه گذاری در بیمه های عمر و پس انداز است.

بدین ترتیب شخص نمی تواند هر وقت خواست به سرمایه اش دست بزند و باید تا اواسط دوره آن صبر کند و البته پس از پنج تا 15 سال سرمایه ای برای یک کار مولد فراهم می شود.

روش مهم دیگر تأخیر در هزینه هاست، بدین شکل که اگر قصد خرید غیرضروری را داریم ابتدا آن را یادداشت کنیم و چند روزی خرید را به تأخیر بیندازیم.

ممکن است در این مدت روش کم هزینه تری به ذهن ما برسد یا از آن منصرف شویم.

طبق برآوردی حدود 70 درصد هزینه های ما قابل تعویض با روش های کم خرج تر یا حذف شدن است.

کشاورزی و دامداری مدرن امروزی، یعنی صرفه جویی و کاهش هزینه ها و این پارامتر، اکسیری برای قرار گرفتن در بازار جهانی است.

اگر کشورهای همسایه ما نبودند بسیاری از کالاهای صادراتی کشور روی دستمان می ماند.

در استاندارد کشورهای پیشرفته برای تولید هر کیلو محصول گلخانه ای 300 سی سی سوخت مصرف می شود؛ درحالی که متوسط کشور ما بیش از دو برابر این میزان است یا به عنوان نمونه با کمک نانو حسگرهای زیستی می توان با تشخیص زمان دقیق فحل دام ها و موقع جفت گیری در هزینه های زیاد مربوطه صرفه جویی کرد، لذا برای یک کارشناس جوان یا غیرجوان تمرکز در موضوع مهم صرفه جویی همچون نان شب محسوب می شود و بهتر است در مباحث اقتصاد کشاورزی دانشگاه ها به این موضوع بیش تر پرداخته شود.

بخش سوم: جمع آوری اطلاعات به هر طریق ممکن سال ها قبل که هنوز تکنولوژی مخابراتی پیشرفت امروزی را نداشت، گفته می شد هواپیماهای شناسایی دشمن باید حتماً سرنگون شود؛ ولی درباره سایر هواپیماها چنین الزامی وجود نداشت.

این مطلب مقدمه خوبی برای سومین راهکار یا اصل حرکت در مسیر کامیابی برای مهندسان است.

به دست آوردن اطلاعات و دانستنی های مفید درباره موضوعاتی که به آن ها احتیاج داریم، یکی از اصول مهم علم موفقیت است که در بسیاری از کتب مربوطه به آن اشاره شده، حتی در موارد زیادی اطلاعاتی که ممکن است برای ما ضروری هم نباشد می تواند برایمان شکل دهنده ایده های جدید باشد.

در همین جا باید از کارشناسان عزیزی که این سطرها را مطالعه می کنند بپرسیم که آیا آنان کلکسیونی از انواع بذر، کود یا برگ دارند؟ و آیا تهیه چنین نمونه هایی در طول دوران تحصیل کار دشواری است؟ کسب اطلاعات و اخبار و بهره گیری به موقع از آن ها می تواند بسیاری از ضعف های ما را جبران کند.

تصور کنید در یک جمع دوستانه یا فامیلی کسی که حرف های جالب تر و مفیدی برای گفتن داشته باشد بسیار بیش تر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

برای این مبحث سه روش دم دستی یا متناسب با تحصیل کردگان را برگزیده ایم که به این شرح است: 1) مشاغل نظارتی و کارآموزی: در سال های اخیر چند پروگرام نظارتی و کارورزی برای مهندسان جوان اجرایی شد که گرچه ممکن است دریافتی پایینی داشته باشد و یافتن همان مشاغل نیز دشوار باشد؛ اما برای آشنایی با محیط کار و کشاورزان و دامداران پروسه ای مفید است.

بی شک با ضرب المثل هایی مثل یک سال بخور نون و تره، یک عمر بخور نون و کره آشنایی دارید، کارآموزی و کارورزی های مرتبط در حین تحصیل یا پس از آن یکی از روش های مناسب برای حضور در بازار کار است.

در کشورهای غربی اشخاص به طور متوسط سالی چند بار شغل عوض می کنند و البته سوابق کاری و بیمه ای آن ها در صندوقی متمرکز می شود.

همچنین از یک دهه قبل دوره های آموزشی خوبی چه در تشکیلات جهاد کشاورزی (البته دوره های مراکز جهاد قبلاً رایگان بود) و نظام مهندسی و چه در آموزشگاه های خصوصی ایجاد شده که می تواند راهگشای علم آموزی و اشتغال محسوب شود.

دوره هایی درباره ورمی کمپوست، انرژی خورشیدی، نانو، پرورش پرندگان زینتی، طراحی آبیاری تحت فشار و.

.

در شرایط فعلی معمولاً برخی تخصص های جنبی و فرعی باعث اشتغال اشخاص تحصیلکردگان شده است و آنان پس از مدتی از تخصصشان به عنوان یک مزیت بهره گرفته اند، مهارت هایی مثل رانندگی با تراکتور یا موتور، توانایی نقشه کشی، جی پی اس و یوتی ام تایپ، داشتن ادوات سم پاشی یا خودرو نیمه سنگین.

2) بازدید مستمر از نمایشگاه ها و جشنواره ها: توسعه صنعت نمایشگاهی اکسیری شتاب دهنده برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه بوده است و در کشور ما نیز در سالیان اخیر نمایشگاه های خوبی به ویژه در حوزه کشاورزی و دام برگزار شده که مهندسین عزیز می توانند از آن ها بازدید کنند و با بسیاری از دستاوردها به طور عملی آشنا شوند و اطلاعاتی را از طریق دیالوگ های حضوری یا کاتالوگ های غرفه ها کسب کنند.

همچنین همایش ها و جشنوارهای مرتبط نیز که بعضاً امکان حضور رایگان در آن ها فراهم است فرصت خوبی خواهد بود.

اگر در حین بازدید فقط یک ایده یا یک انرژی مفید به ما منتقل شود شاید ده ها میلیون ارزش داشته باشد.

3) اشتراک و مطالعه نشریات تخصصی و سایت ها: هم اکنون نشریات تخصصی بخش کشاورزی با ده ها عنوان نشریه متنوع یکی از افتخارات نظام مطلوعاتی ایران به حساب می آیند و اطلاعات خوبی از این طریق به ده ها هزار بهره بردار، کشاورز و شرکت های مرتبط منتقل می شود؛ اما ممکن است برخی از تحصیلکردگان از نشریات تخصصی مرتبط با کشاورزی بی اطلاع باشند؛ به طور قطع اشتراک و خرید این نشریات و مطالعه آن ها کاری سودمند خواهد بود و بسیار خوب بود اگر در دانشکده ها امکان مطالعه نشریات تخصصی وجود داشت و حتی یک واحد درسی برای مطالعه مباحث روز علمی و مطبوعاتی در نظر گرفته می شد تا دست کم سرانه ضعیف مطالعه در ایران بهبود یابد (ایران دارای رتبه بالای120 جهان است).

گفته می شود در مدارس اروپایی هفته ای یک روز برای دانش آموزان روزنامه و نشریات خریداری می شود و آنان را ملزم به مطالعه و بررسی آن ها می کنند.

البته بررسی سایت ها و کانال های تخصصی هم کار بسیار ارزشمندی خواهد بود.

در پایان از کارشناسان عزیز درخواست می کنیم جهت تداوم این مطالب نظرات خود را در چند سطر برای ایمیل یا کانال روزنامه ارسال کنند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 23مهر1397 ، کدخبر: 55733: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: موفقیت - مهندسان - جوان - فرزند - ساختمان - معروف - درآمد - تحصیل - آزمایشگاه - آتش نشانی - زیبا - آتش سوزی - کشاورزی - اختراع - انگیزه - زیبایی - واقعیت - بیکاری - اشتغال - خوردن - اجاره - اطلاع - گمنام - جوانی - رابطه - جامعه - منزل - جالب - شیشه - سفید

آخرین اخبار سرویس:
آتش گرفتن تریلی حامل خودرو های خارجی در جاده بندرعباس به کهنوج؛ ظهر امروز

دومین سالگرد شهدای پلاسکو برگزار شد

نیرو های آتش نشانی جان یک شهروند مهابادی را نجات دادند

سقوط دیوار خانه روی خودور

سقوط کارگر 55 ساله از ساختمان در حال تخریب

7 مصدوم در تصادف محور ارتباطی شهرکرد به کوهرنگ

راه 100 روستای استان اردبیل بازگشایی شد

انفجار گاز در پیرانشهر یک مصدوم به همراه داشت

سانحه رانندگی مرگبار در جاده هراز با 9 کشته و زخمی

لغو پرواز مشهد به تبریز بعلت نقص فنی

زلزله 3.5 ریشتری «هفتگل» را لرزاند

7 مصدوم در تصادف رانندگی محور ارتباطی شهرکرد به کوهرنگ

مرگ 3 نفر با گاز بخاری در داران اصفهان

تخفیف ترخیص وسایل نقلیه در یزد

ریزش کوه در محور سوادکوه

دستگیری اعضای باند قاچاق مواد در شرکت هواپیماییِ مالزی

فیلم/ لحظه برگشت قطار مسافربری کرمان – زاهدان به ریل

ایمنی 900 ساختمان بلندمرتبه تهران بررسی می شود/ آتش نشانی با حادثه پلاسکو به نقاط ضعفش پی برد

شال گردن جان کارگر معدن را گرفت

خانم ای شوهرش را زنده به آتش کشید+فوتو

ایمنی 900 ساختمان بلندمرتبه بررسی می شود/ آتش نشانی با حادثه پلاسکو به نقاط ضعف پی برد

امدادرسانی به 208 نفر در البرز انجام شد

بازگشایی آزاد راه پل زال - خرم آباد

تردد در دو محور کوهستانی گیلان با زنجیرچرخ امکانپذیر است

روز برفی جاده هراز یک کشته و چهار مصدوم برجای گذاشت

بازگشایی محور تهم-چورزق

کشف یک تن انواع آلایش دام غیربهداشتی

امداد رسانی به مسافران گرفتار در برف در غرب خراسان رضوی

14 مصدوم در تصادف کامیون با اتوبوس

قاتل فراری هنگام خروج از کشور در خرمشهر به دام افتاد

توفان چهار پرواز ورودی و خروجی فرودگاه زاهدان را لغو کرد

دستگیری اعضای باند قاچاق مواد در شرکت هواپیماییِ مالزی

توفان چهار پرواز ورودی و خروجی فرودگاه زاهدان را لغو کرد

حادثه پلاسکو موجب شناسایی نقاط ضعف آتش نشانی شد

خاوری زنده است یا مرده؟

زلزله 3.5 ریشتری «هفتگل» را لرزاند

200 هزار سارق حرفه ای در کشور

انفجار گاز در پیرانشهر یک مصدوم به همراه داشت

بازگشایی آزاد راه پل زال - خرم آباد

خروج غیرقانونی کودک 6ساله را قربانی کرد

تصاویر دومین سالگرد شهدای پلاسکو

وقوع زمین لرزه در هفتکلِ خوزستان

تصادف مسجدسلیمان-دوراهی لالی تلفات جانی نداشته است

سیلاب جان زن قائمشهری را گرفت

آتش سوزی یک مدرسه ی شبانه روزی در نوبران ساوه

6 مصدوم حاصل ریزش پل در محور رامهرمز - بهبهان

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

توقف قطار زاهدان به خاطر طوفان شن

کشته شدن یک نوجوان 14 ساله به ضرب گلوله پلیس در ایالت آریزونا آمریکا

نقص فنی پرواز مشهد به تبریز را لغو کرد

ماجرای خروج قطار مسافربری از ریل

نقص فنی پرواز مشهد به تبریز را لغو کرد

میثم مه آبادی دومین سالروز حادثه پلاسکو و شهادت 16 تن از آتش نشانان

فتحی که پیام نبود!

پنج مصدوم براثر واژگونی سمند در کمربندی خمینی شهر – شاهین شهر

سه تن بر اثر انتشار منوکسیدکربن در داران اصفهان جان باختند

سی سخت سردترین نقطه استان

انتقال مادر باردار در جاده برفی گلستان

زلزله در هفتگل خوزستان

حادثه پلاسکو باعث شناسایی نقاط ضعف آتش نشانی شد

همسر سالخورده ملکه انگلیس دچار سانحه رانندگی شد

سقوط مرگبار اسکی باز از تله سیژ پیست اسکی!

امدادگران مازندران 500 خودروی در راه مانده را رهایی دادند

مسمومیت با گازمنوکسید کربن 9 نفر را راهی بیمارستان کرد

گاز گرفتگی جان دختر نوجوان میانه ای را گرفت

حادثه پلاسکو با تمام تلخی ها باعث شد نقاط ضعف را شناسایی کنیم

16 مسافر گرفتار در برف کرج نجات یافتند

همسر ملکه بریتانیا از یک تصادف رانندگی جان سالم به در برد

موحدی کرمانی: جان مردم دارد به لبشان می آید

ایمنی 900 ساختمان بلندمرتبه بررسی خواهد شد

سه تن بر اثر انتشار منوکسیدکربن در داران اصفهان جان باختند

اسکان بیش از چهل مسافر گرفتار شده در برف در شهرستان طالقان

اسکان بیش از چهل مسافر گرفتار شده در برف

19 استان درگیر برف و کولاک

شن های روان قطار مسافربری کرمان – زاهدان را متوقف کرد

سه تن بر اثر استنشاق منوکسیدکربن در داران جان باختند

2 مورد ریزش کوه و بهمن در جاده کرج - کندوان رخ داد

17 حادثه در پی وزش باد شدید در مشهد رخ داد

اقدام غیرقانونی مادر و فرزندانش برای خروج از کشور حادثه آفرید/ مرگ کودک 6 ساله در ارتفاعات مرزی بازرگان

قاتل خاموش جان دختر 12 ساله میانه ای را گرفت

انفجار مهیب گاز در دانشگاه لیونِ فرانسه

نجات زن باردار میانه ای به همت امدادگران هلال احمر

سقوط تیر برق جان یک کارگر را در کورین گرفت

اجرای «طرح البسه دوربین دار پلیس»

سیلاب در مازندران قربانی گرفت

15 مجروح نتیجه تصادف تریلی و اتوبوس در مسجدسلیمان

قطار مسافربری تهران - زاهدان از ریل خارج شد

15 مصدوم حاصل برخورد تریلر و اتوبوس در مسجد سلیمان

سیلاب جان زن قائمشهری را گرفت

برخورد تریلر و اتوبوس در مسجدسلیمان/ 15 مصدوم

کروکودیل 5 متری آدم خوار کار دست هم نوع هایش داد

امدادرسانی به بیش از 6500 تن از برف و کولاک و سیل

قاتل خاموش جان دختر 12 ساله میانه ای را گرفت

شن های روان قطار کرمان-زاهدان را زمین گیر کرد+عکس

نجات زن باردار میانه ای به همت امدادگران هلال احمر

قطار مسافربری تهران - زاهدان از ریل خارج شد

کمربندهای انتحاری با سایز بچگانه

انفجار مهیب گاز در دانشگاه لیونِ فرانسه

دومین سالگرد شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو برگزار شد

حادثه پلاسکو باعث شد نقاط ضعف را شناسایی کنیم

راهکارهای موفقیت هرچه بیش تر مهندسان کشاورزی

راهکارهای موفقیت هرچه بیش تر مهندسان کشاورزی