مطالب مرتبط:
جزییات4خبر ویژه امروز چهارشنبه 11 مهرماه 1397
قیمت آنلاین و لحظه ای سکه در بازار/چهارشنبه یازدهم مهرماه 1397
جزییات4خبر ویژه امروز پنجشنبه 12 مهرماه 1397
صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛چهارشنبه چهارم مهرماه 1397/تصاویر
جزییات4خبر ویژه امروز شنبه 14 مهرماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:122018-10-16سياسي

جزییات4خبر ویژه امروز چهارشنبه 25 مهرماه 1397


- اگر اصلاح طلبان شورای شهر تهران درانتخاب شهردار ناتوانند یا مسائل گروهی و حزبی شان بر منافع مردم پایتخت چربش دارد، به نحوی که در این یک سال با عملکرد و انتخاب های غلطشان تهران را به محاق برده اند، پیشنهاد می کنیم برای حفظ آبروی خودشان هم که شده، محمدباقر قالیباف را به عنوان شهردار تهران به کار بازگردانده و انتخاب کنند؛ شاید دست کم بخشی از شعارهای رنگارنگ انتخاباتی شان و وعده و وعیدهایی که به مردم می دادند، تحقق پیدا کند! سایت تابناک ضمن انتشار این پیشنهاد و با اشاره به آشفتگی های شورای شهر در شهرداری تهران نوشت: از شهریور سال گذشته تاکنون که تنها یک سال و یک ماه از آن گذشته است، تهران 2 شهردار و 2 سرپرست را به خود دیده است؛ موضوعی که از بعد پیروزی انقلاب تاکنون بی سابقه بوده و طبیعتا به دلیل همین نبود ثبات در کرسی عالی مدیریت شهری پایتخت، امور شهرداری نیز به دلخواه مردم پیش نرفته که نمونه های آن را می توان در ماجرای برف سنگین زمستان گذشته و برخی خرابی هایی که در این یک سال هیچ چاره ای برای آن اندیشیده نشده است، دید.

شهر تهران که در طول مدیریت قالیباف به لحاظ حفر و احداث ایستگاه های مترو، ایجاد اتوبان ها، توسعه فضای سبز و ایجاد مراکز فرهنگی و سایر موضوعاتی که یک شهر پویا و سالم باید از آن برخوردار باشد در شرایط خوبی قرار گرفته بود و شاید یکی از دلایل آن را بتوان همین ثبات مدیریتی در راس هرم مدیریت دانست، اکنون به دلیل انتخاب های غلط اعضای شورای شهر، نتوانسته روال و رویه گذشته را ادامه بدهد.

نمایندگان اصلاح طلب شورای شهر تهران پس از تصدی تمامی 21 کرسی، سخنان زیادی درمورد دوره قبل شهرداری گفتند، به گونه ای که هر کسی این سخنان را می شنید، احساس می کرد این طیف قصد دارد تحول عظیمی در سیستم مدیریتی شهری پایتخت ایجاد کند و کار را به گونه ای پیش ببرد که مردم تهران انگشت به دهان بمانند که چه کارهایی در این شهر امکان داشته انجام بشود و آنان از آن بی اطلاع بودند.

اصلاح طلبان پس از سرپرستی کوتاه مصطفی سلیمی در یک پروسه ای که آن را انتخاب دموکراتیک می خواندند، تصمیم به انتخاب شهردار تهران از حزب کارگزاران سازندگی گرفتند و برهمین اساس محمدعلی نجفی از موسسان این حزب که البته پیش از آن به دلیل بیماری از چند مسئولیت دولتی ازجمله ریاست سازمان میراث فرهنگی کناره گیری کرده بود را به عنوان شهردار برگزیدند؛ انتخابی که درنهایت شش ماه دوام داشت و نجفی همان طور که پیش بینی می شد به دلیل بیماری تصمیم به ترک شهرداری گرفت.

26 فروردین تا 21 اردیبهشت ماه سال 97 تهران باز هم با سرپرست اداره شد و در این مدت سمیع الله حسینی مکارم که خود نیز از گزینه های اصلاح طلبان برای عنوان شهرداری بود، سرپرستی امور شهری پایتخت را برعهده داشت.

اصلاح طلبان در ادامه همان روال پیشین خود در انتخاب شهرداران، چند گزینه را مطرح کرده و از آنان برای اداره شهرداری برنامه خواستند تا درنهایت از بین این افراد، یکی را به عنوان شهردار برگزینند.

این بار قرعه انتخاب جریان اصلاح طلبی برای شهرداری تهران به نام حزب اعتماد ملی و یکی از اعضای آن به نام محمدعلی افشانی درآمد که سابقه استانداری و معاونت وزارت کشور را در کارنامه داشت.

اما درنظر نداشتن همه جهات برای انتخاب شهردار باعث شد که با یک مصوبه مجلس برای منع به کارگیری بازنشستگان باز هم جلوی ادامه به کار شهردار اصلاح طلب پایتخت گرفته شود و او نیز مجبور است، نهایتا تا آبان ماه کار را واگذار کرده و ساختمان بهشت را ترک کند.

به نظر می رسد، با این وضعیت که اصلاح طلبان شورای شهر برای پایتخت ایجاد کرده اند، نباید توقع پیشرفت کارهای عمرانی و حتی امور جاری شهر را داشت، چه برسد به تحقق شعارهایی که این افراد پس از تصدی شورا سر می دادند و در نقد عملکرد مدیریت قبلی پایتخت، آرزوهای بزرگی را برای مردم تهران نشین مطرح می کردند.

برای همین انتظار می رود این بار اصلاح طلبان شورا به همه جهات برای انتخاب شهردار توجه کنند.

اصرار دولت بر سیاست های نادرست بسیاری از فرصت های اقتصادی را از بین بردیک روزنامه حامی دولت معتقد است دولت برخلاف تخطئه رییس جمهور، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند نقد است.

روزنامه دنیای اقتصاد در سرمقاله خود به نقد سخنان رییس جمهور در دانشگاه تهران پرداخت و نوشت: قسمتی از سخنان رییس جمهور در تاریخ 22 مهر ماه در دانشگاه تهران، مربوط به نحوه بیان انتقادات نسبت به عملکرد دولت و ارائه راهکارهای اقتصادی برای بهبود عملکرد آن است.

در این سخنان، رییس جمهور با بیان چند استدلال، خواستار آن شده اند که نقدها به صورت خصوصی و مثلاً با ارسال نامه به ایشان انجام شود و از طرح برخی مباحث در فضای عمومی پرهیز شود.

علاوه بر این، نقد بیش از حد را همچون نمک زیادی در غذا مضر دانسته اند.

همچنین، ایشان اظهار کرده اند که برخی توصیه ها به دولت، بدون توجه به شرایط خاص کشور انجام می شود و در خصوص نامه های اقتصاددانان نیز گفته اند که نتوانسته اند استفاده چندانی از برخی از آنها ببرند.

به نظر می رسد رییس جمهور محترم به این نکته توجه ندارد که نقد دولت، فقط برای امروز و برای این دولت نیست.

دولت باید شفاف و در فضای عمومی و در منظر دید همگان نقد شود تا این نقد، درسی باشد برای آنان که سال ها و دهه های بعد، سکان سیاست و اقتصاد این کشور را در دست خواهند گرفت.

مخاطب نقدهایی که در فضای عمومی بیان می شود، همانقدر که آقای روحانی و کابینه ایشان است، آن دانش آموز و دانشجویی است که امروز روزنامه ها را می خواند، اخبار و تحلیل های رسانه ها را دنبال می کند و فردا و فرداهای دگر، وزیر، مدیر، یا رییس جمهور این کشور خواهد شد.

او باید در همین حال که عملکرد دولت را می بیند، نقدهای وارد بر آن را هم ببیند تا در آینده به رییس جمهور بهتری تبدیل شود و کشور را به کشور بهتری مبدل کند.

مخاطب این نقدها، فقط دولتمردان حال و آینده نیستند، عموم مردم نیز هستند که با خواندن نقدها و آشنا شدن با آنها باید بیاموزند که از دولت بخواهند تجربه های نادرست را تکرار نکند.

حتی اعضای خانواده دولتمردان و سیاستمداران، مخاطب نقدهایی که در رسانه ها منتشر می شوند، هستند تا سیاستمداران، احساس نکنند که فارغ و آسوده و رها از فشار افکار عمومی می توانند هر تصمیمی را که صلاح می دانند، اتخاذ کنند.

به نظر می رسد، دولت امروز بیش از هر زمان دیگر محتاج نقد و دریافت نظرات کارشناسی است و برای برنامه ریزی صحیح به منظور اصلاح امور، گام نخست شناخت سیاست های اشتباه و متوقف کردن آنهاست.

سیاست های نادرست، علاوه بر آثار نامطلوبی که فی نفسه بر جای می گذارند، عرصه را براثر بخشی سیاست ها و اقدامات نیز تنگ می کنند.

نگاهی کوتاه به سیاست های اخیر یک ساله دولت نشان می دهد که اگر نبود اصرار دولت بر برخی تصمیمات آشکارا نادرست، امروز بسیاری از فرصت ها و مزیت های اقتصاد ایران از دست نرفته بود و حال مردم، بسیار بهتر از چیزی بود که اکنون هست.

جای خالی منتقدان در جلسه با منتقدان اقتصادی نشریات مختلف با سلیقه های سیاسی گوناگون از اینکه کارشناسان اقتصادی نامدار در نشست رییس جمهور حضور نداشتند، ابراز تعجب کردند.

روزنامه هفت صبح از روزنامه های حامی دولت در تیتری با عنوان غایبان نامدار از جلسه استراتژیک نوشت: غایبان جلسه چهره های مشهوری هم هستند.

فرشاد مومنی، مسعود نیلی، موسی غنی نژاد، عباس شاکری، حسن طایی و علی عرب مازار.

اینها افرادی هستند که به جلسه دعوت شده بودند اما نیامدند.

یک دیدگاه این است که مثلا فرشاد مومنی اساسا حاضر نشده در جلسه ای با حضور اقتصاددانان جریان رقیب که اخیرا مجادلاتی با هم داشتند حضور پیدا کند.

نکته جالب اینکه فهرست غایبین جلسه نه فقط از یک جریان فکری خاص بلکه از گروه های بعضا متضاد با هم تشکیل شده.

به طور مثال عباس شاکری، فرشاد مومنی و حسن طایی از اقتصاددانان نهادگرا و مشهور به طیف علامه هستند در مقابل موسی غنی نژاد و مسعود نیلی از جریان اقتصاد آزاد از بین 38 اقتصاددانی که اخیرا نامه ای درباره بحران اقتصادی به رییس جمهور نوشتند هم فقط محسن رنانی در جلسه حضور داشت.

غیبت مسعود نیلی که به عنوان مشاور اقتصادی رییس جمهور از دولت یازدهم فعالیت می کرد می تواند مهر تاییدی بر این شایعه باشد که او از مدتی پیش دیگر با دولت هیچ گونه همکاری ندارد.

جدایی او که به جریان اقتصاد آزاد تعلق فکری دارد و در دولت اول روحانی از چهره های با نفوذ بود می تواند به این معنی باشد که این گروه از اقتصاددانان برخلاف گذشته در دولت روحانی دست بالا را ندارند.

اما روزنامه جام جم در همین زمینه نوشت: روز دوشنبه جلسه ای که روحانی وعده داده بود، برگزار شد؛ جلسه با اقتصاددانان.

اما نکته جالب آن بود که از اقتصاددان های برجسته ای که منتقد سیاست های دولت هستند، دعوت نشده بود.

در دو ماه اخیر چهل پنجاه نفر از اقتصاددانان در دو نامه سرگشاده به رییس دو لت دوازدهم، نسبت به سیاست های اقتصادی هشدار داده و خواستار اصلاح آن شده بودند.

در جلسه اقتصادی که با حضور روحانی و جمعی از استادان دانشگاه های کشور برگزار شد، اقتصاددانان منتقد دولت حضور نداشتند.

نگاهی به ترکیب افراد حاضر در جلسه نشان می دهد بیشتر آنها حامیان دولت هستند که حتی برخی در دولت سمت دارند و حقوق بگیر دولت هم هستند.

غیر از دکتر احمد توکلی که جزو اقتصاددانان منتقد دولت محسوب می شود، سایر منتقدان اصلی به این جلسه دعوت نشده بودند.

حجت الله میرزایی در دولت یازدهم معاون وزیر کار بود که در دولت دوازدهم به شهرداری تهران منتقل شد و معاونت آن را به عهده گرفت و چند روز پیش برکنار شد.

سعید لیلاز هم که از چهره های مطرح اصلاح طلب محسوب می شود و در انتخابات سال گذشته در حمایت از روحانی سخنرانی های بسیاری می کرد.

در این جلسه حضور داشت.

حسین عبده تبریزی که مشاور وزیر راه و شهرسازی و عضو شورای عالی بورس است، به جلسه دعوت شده بود.

بایزید مردوخی هم که در دولت روحانی، مشاور وزیر کار سابق (علی ربیعی) بود و حمید زمان زاده عضو پژوهشکده بانک مرکزی، علی مدنی زاده مدیر گروه مدل سازی پژوهشکده و کامران ندری معاون این پژوهشکده، دیگر اقتصاددانان حاضر در این جلسه بودند.

مرتضی عزتی هم که در انتخابات سال گذشته در مناظره ها به عنوان نماینده موافق روحانی حاضر می شد، در جلسه دیروز حضور داشت.

جعفر خیرخواهان و تیمور رحمانی از اقتصاددانان حامی دولت هم در جلسه با روحانی حاضر بودند.

دکتر احسان سطانی، اقتصاددان و نگارنده نامه اقتصاددانان به دولت درباره جلسه دیروز رییس جمهور با اقتصاددانان گفت: چهار نفری که اصل نامه به رییس جمهور را نوشتند بنده.

آقای دکتر فرشاد مومنی، آقای دکتر حسین راغفر و آقای دکتر عباس شاکری بودند که نسبت به وضع اقتصادی کشور اعتراض و انتقاد کردیم و همین برچسب منتقد بودن باعث شد در جلسه اقتصاددانان با رییس جمهور حضور نداشته باشیم.

وی با اشاره به این که همه اقتصاددانانی که در جلسه رییس جمهور حضور داشتند بسیار به دولت نزدیک بودند، تصریح کرد: آقای دکتر حجت ا.

میرزایی با دولت همراه و همسوست.

آقای لیلاز که به عنوان اقتصاددان دعوت شده تاریخ خوانده، آقای رنانی دو سال است هیچ انتقادی از دولت نداشته است، آقای عبده تبریزی در دولت سمت دارد و عضو شورای بورس و مشاور وزیر راه و شهرسازی است و چهره های جوانی که می خواهند در آینده سمت بگیرند اقتصاددانان این جلسه را تشکیل دادند.

فرافکنی نکنید! بسیاری از دانشگاهیان منتقد عملکرد دولت هستندیک سایت حامی دولت، سخنان اخیر روحانی در دانشگاه تهران را نارسا و ضعیف ارزیابی کرد.

فرارو در ارزیابی این سخنان می نویسد: روحانی گفت دانشگاه نقش مهمی در مدیریت آینده جامعه دارد، اگر امروز نقصی از مدیران گرفته می شود و نقد واردی مطرح می شود، بپذیریم به نوعی نقد بر دانشگاه هم هست .

این دیگر از آن حرف هاست.

نقص مدیران تجمع یافته در دولت نقص دانشگاه نیست.

چه بسیار دانشگاهیانی که از اساس با خط مشی اقتصادی و سیاسی دولت و حتی فراتر از دولت زاویه داشته و منتقد آن هستند.

دانشگاه کماکان در گفتمان انتقادی تنفس می کند هم رأیی چند اقتصاددان یا سیاست های اقتصادی دولت دلیل بر هم سویی دانشگاه با آن سیاست ها و رویه ها نیست.

اتفاقاً دانشگاه مامن رادیکال ترین انتقادها به همین روال کنونی است.

اقتصاد سیاسی دولت آقای روحانی منتقدینی جدی درون دانشگاه دارد.

فرارو با تعارف بی معنا دانستن عباراتی مانند آنها که وارد دانشگاه می شوند می دانند کلمه دانشجو بسیار زیباست ، می نویسد: روحانی گفت نقد بیش از حد نمی تواند مفید باشد.

این یکی هم واقعاً از آن حرفهاست! از ابداعات محیرالعقول.

البته نقد داریم تا نقد؛ لیکن اصطلاحاتی مانند نقد مسئولانه یا سیاه نمایی معنایش این است که آقاجان من نقدناپذیرم و حوصله و اعصاب نقد و منتقد را ندارم.

نقد به هر شکلی که باشد بهتر از فضای مرگ آور سکوت و اطاعت است.

باید هزار بار یک مطلب ضروری را گفت و نوشت و تکرار کرد.

باید صدها بار دیگر از وعده های روحانی سال ها پیش سخن گفت.

روحانی همچنین می گوید: برخی از اساتید را ندیده ام که مصاحبه کنند، اما مرتب برای من نامه می نویسند که این تأثیرگذارتر است .

آقای روحانی! کسی که در خفا مدام برای شما نامه می نویسد، هم شما و هم مردم را از ظرفیت های موجود در رسانه و در نقد محروم می کند.

پاسخی هم که شما در خفا به او می دهید چه مثبت چه منفی فقط دردی از شما دو نفر دوا خواهد کرد نه ملت.

این نهایت پنهان کاری و مخفی کاری یک گفتمان اعتدالی بی سروته و زیان بار است که کار را به امروزه روز رسانده.

شما گفته اید من هر روز لیست قیمت اجناس را می بینم می دانم وضع زندگی مردم چگونه است.

، اما وضعیت در آینده بلندمدت بهتر می شود.

بررسی قیمت اجناس کافی نیست.

یک مسئول باید توضیح بدهد که چرا این قدر تورم؟ قدرت خرید خودش چقدر کاسته شده؟ او باید با آسیب دیدگان شرایط بد اقتصادی همدردی کند باید دست کم در سخنانش به آن ها اشاره ای داشته باشد تا دلگرم شوند.

این حداقل چیزی است که معلمان، رانندگان، پرستاران و به طور کل نیروی کارگری ایران از رییس جمهور توقع دارند که زمانی به قول و دعوی خودش امیدی ایجاد کرده بود.


کلید واژه ها: شهردار - تهران - انتخاب - شورای شهر - مدیریت - شهرداری - شورای شهر تهران - شهر تهران - اصلاح طلب - انتخاب شهردار - شهردار تهران - اصلاح طلبان - حزب کارگزاران سازندگی - شورای - سازمان میراث فرهنگی - پایتخت - مردم - محمدباقر قالیباف - اصلاح - قالیباف - پیشنهاد - شهرداری تهران - حزب کارگزاران - هایی - بیماری - فرهنگی - محمدعلی نجفی - میراث فرهنگی - سایت تابناک - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
تشکر مسئولان ارشد استان درعای سوریه از جمهوری اسلامی ایران

ترامپ خطاب به کشورهای ثروتمند: هزینه حفاظت خود را بدهید

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل خانم در یک هلدینگ معتبر در تهران

قدیمی ترین ساختمان تلویزیون محلی کشور موزه می شود

افشانی: با شادی فراوان خداحافظی می کنم

استخدام مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان علم و صنعت در تهران

استخدام کمک آشپز آقا در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام مدیر رستوران،کمک آشپز در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام کارگر ساده در مزرعه شترمرغ در تهران

استخدام مدرس زبان انگلیسی آیلتس در یک شرکت معتبر در کرمانشاه

استخدام مهندس فنی در یک شرکت معتبر در چهارمحال و بختیاری

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در چهارمحال و بختیاری

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

پرواز های سه شنبه 22 آبان ماه 97 فرودگاه شیراز

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز سه شنبه

دانستنی هایی از شرک به خدای متعال

فیلم| توضیحات سایپا درباره جایگزینی تیبا و پراید بجای ساندرو و تندر

نظریّه ی مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوی پنجه را تبلیغ کنید

حواسمان به حجتیه ای ها باشد

حکم شرعی «عمل جراحی زیبایی زن توسط پزشک مرد»

ادعای عجیب یک نماینده مجلس: جاسوس همجنس گرا برای ثبت نام در انتخابات خبرگان آمده بود+فیلم

جامعه اسلامی جامعه بدون تبعیض است نه بی تفاوت/ مجلس به بررسی الگوی ایرانی اسلامی ورود می کند

سجده شکر پدر موشکی ایران پس از موفقیت آزمایش موشکی/ عکس

فارس گزارش می دهد آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

واکنش سخنگوی شورا به خبر عدم تایید دو گزینه شهرداری تهران

نخستین ماه مصنوعی مریخ

معاونان رؤسای جمهوری ترکیه و ونزوئلا دیدار کردند

رهبر انقلاب در قول و عمل ادامه دهنده راه امام راحل هستند

23 آبان سومین جلسه رسیدگی به پرونده صرافان

علت فوت دانش آموز دهدشتی به زودی به مقام قضایی اعلام می شود

سالک در گفت وگو با فارس آخوندی اگر کارآمد بود در وزارت راه می ماند

نامزد دموکرات برنده انتخابات سنا در آریزونا شد

ظریف: از طرح سعودی برای ترور شخصیت های ایرانی اطلاع داشتیم

کشف 5 هزار حساب جعلی با موجودی5.3 میلیارد دلار در پاکستان

تکذیب خبر تغییر رییس بنیاد مستضعفان

آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

معیشت کارگران از هر موضوعی واجب تر است

دشمنان مستکبری نظیر آمریکا تنها با ایستادگی متوقف می شوند

القاب حضرت زینب (س) کدام هستند؟

جریانات مختلفی که به مقابله با پیغمبر(ص) پرداختند

احیای سنت تجدید پیمان با امام عصر(عج) وظیفه ای همگانی است

اولین گزارش آژانس اتمی بعد از تحریم ضد ایرانی آمریکا

هشدار جدی امام علی(ع) درباره مرگ و دنیای فانی

آژانس بین المللی انرژی اتمی برای سیزدهمین بار پایبندی ایران به تعهدات برجامی را تأیید کرد

ماجرای اعدام 22 نفر در اهواز چه بود ؟ + جزییات

12 موضوع دموکرات ها در مجلس نمایندگان برای مچ گیری علیه ترامپ

سرلشکر جعفری شهادت سید نورخدا موسوی را تسلیت گفت

حقیقت کرامت در کلام کریم اهل بیت(ع)

واکنش تلگرام به بازگشت خبرگزاری ها به این پیام رسان

چرا برخی به طالع بینی علاقه مندند؟

حمله به 2 طلبه نیشابوری با چاقو +عکس

تهمت بزرگ ظریف به نظام

واشنگتن پست گزارش داد 12 موضوع دموکرات ها در مجلس نمایندگان برای مچ گیری علیه ترامپ

صحن «رسول اعظم (ص)» در حرم علوی تا 2 ماه آینده تکمیل می شود+ عکس

مسلمانان شهر دول ژورا فرانسه با مشکل گورستان مواجه هستند

آوارگان فلسطینی مقیم اردن می توانند صاحب خانه شوند

عروسک هایی که زندگی ها را روایت می کنند

فرهنگ ملی، زیربنای توسعه

ظریف به جای پاسخ به نقد های FATF منتقدان را متهم به پولشویی کرد!

تمامی تحریم هایی که مجددا از سوی آمریکا اعمال می شوند، نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است

تحریم تاثیری بر نیروهای مسلح ایران ندارد

کلینتون آرزوی رییس جمهور شدن دارد

رتبه بندی معلمان در سال 98 اجرا می شود؟

گلزنان برتر 5 لیگ معتبر اروپا+عکس

جهانگیری اگر نقشی در تصمیمات دولت ندارد، از کابینه خارج شود

توضیحات کدخدایی درمورد نظارت استصوابی

14 استاندار بازنشسته کشور مشخص شدند

آمادگی نیروهای مسلح برای مقابله با هرگونه تهدید علیه نفت کش های ایرانی

وزیر کشور: فضای کلی جامعه وضع خوبی دارذ

مسئولان مشکلات مبلغان مناطق محروم و دورافتاده را رفع کنند

تمامی تهدیدات علیه ایران واکاوی می شوند

ادعای ظریف درباره پولشویی تهمت به نظام است

«استن لی» نویسنده و تهیه کننده هالیوود درگذشت

عناوین روزنامه های سیاسی 22 آبان 97/ نقشه ضدتحریمی سال 98 +تصاویر

خانم دموکرات با پلوسی شوخی ندارد

با خواندن این سوره کوتاه سلامت و یقین در دنیا را پاداش بگیرید

فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) در مورد احکام اجاره

طرح انتقال پایتخت اجرا می شود؟

فتاوای آیت الله العظمی وحید خراسانی (مدظله) در مورد اجاره

آژانس برای سیزدهمین بار، پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

ترویج فرهنگ نماز از راههای مقابله با جنگ نرم است

رسیدگی به طرح اصلاح قانون صدور چک

اعدام 22 نفر از بازداشت شدگان حمله تروریستی اهواز صحت دارد؟

آقای ظریف متوجه هستید که...؟!

یکی از شهرداران کرج دستگیر شد

گزارش ویدیویی از متفاوت ترین کارگاه اشتغالزایی اینجا امید آشناترین واژه دنیاست

یک میلیون کودک فاقد هویت در ایران زندگی می کنند

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می گیرد؟

استاندار سابق گیلان رفتنی شد

فقر اخلاقی از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی است

سومین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور

برگزاری رزمایش پدافند در یزد

اصلاح طلبان دوباره دومینوی رسوایی و شکست را به حرکت درآورده اند(خبر ویژه)

حمله 5 جوان به دو طلبه با چاقو

سرانجام پرونده های جنجالی پلیس راهور

وزارت جهاد آلودگی سیب زمینی های کرمانشاه را تایید نکرد

بسته های حمایت به بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه می شود

همایش مدیران و کارشناسان روابط عمومی های استان یزد

جزییات4خبر ویژه امروز چهارشنبه 25 مهرماه 1397

جزییات4خبر ویژه امروز چهارشنبه 25 مهرماه 1397