مطالب مرتبط:
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس خواستار حل مشکل آب،برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
برانکو: خیلی مشکل داریم/ از فصل گذشته طلبکاریم، امسال هم پول نگرفتیم و همین فردا می توانیم به خانه برویم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:122018-10-16اقتصادي

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشورهای دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24"، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در خصوص برنامه ششم توسعه کشور و نحوه تدوین آن اظهار کرد: برنامه ششم که با تلاش شبانه روزی در هشت ماه تدوین شد، یکی از جامع ترین برنامه های توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه در موضوع یارانه ها در برنامه ششم کشور، قیمت گذاری 9 قلم انرژی باید در برنامه هدفمندی یارانه ها قیمت گذاری می شد و مابه التفاوت آن به صندوق واریز می شد، گفت: از این مبلغ باید قسمتی به تولید تخصیص می یافت و 20 درصد به مردم تعلق می گرفت، زیرا هدفمندی یارانه ها به نوعی کمک به مردم برای ایجاد تعادل در زندگی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: در ابتدا گفته شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها 31 هزار میلیارد تومان بوده که 42 هزار میلیارد تومان آن به هدفمندی یارانه ها به مردم پرداخت می شود.

وی گفت: زمانی که به طور دقیق محاسبه کردیم به نتیجه رسیدیم که درآمد حاصل از هدفمندی 42 هزار میلیارد تومان است که وقتی به مسوولان اطلاع دادیم، بلافاصله تکذیب و اعلام شد این درآمد 31 هزار میلیارد تومان است.

حاجی بابایی افزود: زمانی که این رقم به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد، مقرر شد دیوان محاسبات ارقام دقیق را بررسی و گزارش نهایی را ارائه دهد که نتیجه را 36 هزار میلیارد تومان اعلام کردند.

وی گفت: در برنامه ششم مقرر شد دولت تمام درآمد خود را در صندوق خزانه واریز کند، اما متاسفانه اجرایی نشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در صحن مجلس مطرح کردم که با حمایت رییس مجلس در بودجه 95 نیامد، در سال 96 مجدد مطرح کردیم که برای سال 97 مبلغ 110 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به خزانه واریز و هزینه شود.

وی با بیان اینکه از سال 89 تا سال 97 برخلاف قانون اساسی درآمد حاصل از یارانه ها به خزانه واریز نمی شد، گفت: یعنی رییس سازمان برنامه و بودجه در خانه شرکت های نفتی ها می نشست و درخواست مبالغی را داشت، اما با قانونمند شدن واریز درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها این شرکت ها در مقابل دفتر رییس سازمان برنامه و بودجه به دنبال اعتبار هستند.

در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم ایستاد حاجی بابایی افزود: در این واریز نشدن درآمد ها به خزانه، پاداش های میلیاردی و سفر های خارجی با خرج ها و هزینه های آنچنانی تامین می شد، در واقع مانند مخزنی بود که از چندین روزنه، هدررفت اتفاق می افتاد و در نهایت چیزی عاید برنامه های توسعه و پیشرفت کشور نمی شد.

وی با بیان اینکه مقصر این موضوع مجلس بود، زیرا اگر مجلس اراده کند و قدرتمندانه ایستادگی کند، در دنیا هیچ قدرتی مانند قدرت آن نیست، گفت: در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم و کشور محکم ایستاد و نتایج و دستاورد های بسیاری را به دست آورد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه البته در کشور ما حزب به معنای واقعی نیست و اگر حزبی هم وجود دارد، به طور صریح و روشن مواضع اقتصادی و برنامه های خود را اعلام نمی کند، افزود: پیشنهاد بنده دو بال داشت که یکی از بال های آن را شکستند.

وی در تشریح این مطلب اظهار کرد: یک بال شفاف سازی درآمد حاصل از یارانه ها بود که به نتیجه نشست و دیگری ایجاد سامانه حقوق و مزایای مدیران کشور بود تا شفافیت درآمد مدیران در تمام سطوح به صورت شفاف براساس ماده 29 برای ملت ایران قابل دسترسی باشد.

حاجی بابایی گفت: در این قانون هیچکس به جز این سامانه نمی تواند، دریافتی داشته باشد و اگر ثابت شود که دریافت دیگری بود، قانون تا 6 ماه زندان پیش بینی کرده است.

وی افزود: براساس قانون بودجه باید از ابتدای برنامه اجرا شود، اما تاکنون نه مجلس و نه دولت اراده ای برای اجرای آن ندارند.

مجلس و دولت اراده ای برای اجرای شفاف سازی حقوق مدیران ندارند نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشور های دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند، گفت: این ها نمونه ای از موضوعاتی است که نشان می دهد این برنامه ها بر اساس مصالح کشور نیست.

وی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس مطرح شد و نمایندگان را توجیه کردیم، اما گفته شد این موضوع قابل طرح نیست، یعنی حتی اجازه مطرح شدن آن داده نشد.

حاجی بابایی اظهار کرد: شفافیت در کشور یعنی بالاترین نظارت در مجلس، چرا زمینه ایجاد نمی شود موافقان و مخالفان با مردم شفاف صحبت کنند؟ وی گفت: اعلام شد ساعت 6 صبح، نمایندگان و دولت حضور یابند صحبت کنند، از ساعت 8 جلسه علنی باشد، اما درخواست ما این بود که از همان ساعت اول پخش مستقیم و قابل دسترس برای مردم ایجاد شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار کرد: در ابتدا تصویب CFT را مانند برجام ناجی کشور معرفی کردند و اظهار می کردند اگر CFT مصوب شود، دلار و سکه ارزان می شود که اتفاقا بعد از تصویب قیمت دلار بالا رفت.

وی با بیان اینکه محدودیت ورود دلار به کشور باعث بالا رفتن قیمت دلار شده بود و علت آن اجرای CFT بود، بیان کرد: در واقع این قانون مصوب نشده اجرا شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه نمی دانم چرا برخی با مردم بازی می کنند، تأکید کرد: نکته جالب اینکه حتی آقای ظریف در مجلس عنوان کرد که تضمینی برای ارزان شدن دلار بعد از تصویب CFT نمی دهد!.

وی گفت: کسی برای مردم به صورت شفاف توضیح نداد که این مصوبه چه سودی برای کشور دارد؟ اگر این برنامه ها برای کشور سودمند بود و طرفداران CFT ما را مجاب می کردند که به نفع کشور مصالح و امنیت است، ما به آن رأی می دادیم.

لیست کامل دریافت کنندگان دلار ها مشخص نشده است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جلسه روسای سه قوه تمام مشکلات موجود کشور را بیان کردم، از اردیبهشت ماه در طول دو ماه 33 میلیارد دلار ثبت سفارش نوشته شده که 11.

3 میلیارد دلار اجرا کرده اند، سوال ما این بود لیست دریافت کنندگان این دلار ها مشخص شود که با تمام فشار ها 2.

3 میلیارد دلار اعلام شد، اما بقیه تاکنون مشخص نشده است.

وی اظهار کرد: با احتساب دلار 10 هزار تومان، مابه التفاوت آن با پیش بینی دلار در بودجه 97، تقریبا 68 هزار میلیارد تومان در طول دو ماه به یک آدم که مشخص نیست چه کسی هست، یارانه پرداخت کرده ایم.

حاجی بابایی گفت: بودجه آموزش و پرورش 37 هزار میلیارد تومان است، این یارانه 68 هزار میلیارد تومان است، مقایسه کنید، شخصی، دلار را گرفته و هیچ چیز وارد نکرده است.

پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم وی اظهار کرد: در سال 96 کل صادرات غیر نفتی 45 میلیارد دلار بوده است، در پنج ماه اول امسال 23 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: 52 میلیارد دلار پیش بینی درآمد نفتی بودجه 97 بود که در 6 ماه اول بیشتر از این درآمد داشتیم، اگر از الان تا پایان سال یک بشکه نفت نفروشیم، 100 هزار میلیارد دلار درآمد بیشتر از پیش بینی داشته ایم.

وی گفت: پیش بینی سال 97 برای درآمد نفتی ما 180 هزار میلیارد تومان بوده است، تا به حال حدود 280 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم با احتساب میانگین دلار 10 هزار تومان، پس پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم.


کلید واژه ها: هدفمندی یارانه - هدفمندی یارانه ها - برنامه - میلیارد - هدفمندی - یارانه - حاجی بابایی - درآمد - مردم - مجلس - سازمان برنامه - حقوق مدیران - مجمع تشخیص مصلحت نظام - حمیدرضا حاجی بابایی - کشور - حاجی - بودجه - مجمع تشخیص مصلحت - همدان - قانون - برنامه ششم توسعه - دیوان محاسبات - مدیران - شرکت های نفتی - قانون اساسی - توسعه - صندوق - هزینه - گزارش - رییس مجلس

آخرین اخبار سرویس:
کار اصولی در بخش مسکن باید انجام شود

اقدامات قابل تقدیر دولت در بحث شفافیت بودجه

دهقانکار در گفت وگوی مشروح با فارس اعلام کرد جزییات تخصیص ارز نیمایی به کتاب/ مدافع ورود هر نوع کتابی به کشور نیستیم

فارس خبر می دهد اختلاف گمرک و مناطق آزاد برای واردات کالای مصرفی و لوکس به دولت کشید

حمایت از ایجاد شهرک های تخصصی صنایع جانبی در شوشتر

واریز بسته حمایتی تامین اجتماعی از سوی 15 بانک

به منطور پاکسازی بلندترین قله جهان چینی ها صعود به اورست را محدود می کنند

از زمین بایر تا گلستان رنگارنگ

شتاب توسعه استان همدان با گسترش شبکه ریلی

واکنش سرپرست وزارت بهداشت به فرار مالیاتی پزشکان: اطلاعی درباره فرار مالیاتی 6700 میلیاردی پزشکان ندارم

استخدام مهندس فروش برق - مکانیک در تهران

قیمت امروز ارزها در صرافی ملی ایران

رشد 4 برابری شبکه های آبیاری و زهکشی

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

جزییات مرحله جدید ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

استخدام تعدادی وانت آریسان و نیسان در قائم بار در مشهد

فعالیت غیرقانونی پارکبان ها ادامه دارد!

گل های 7 میلیون یورویی!

همایشِ بررسی صادرات محصول به ویتنام

قابل توجه بیمه شدگانی که بسته حمایتی به حسابشان واریز نشده است

استخدام کارشناس شیمی کاربردی آقا با سابقه در آزمایشگاه

کشف محموله میلیاردی قاچاق در شازند

استخدام کارشناس HSE جهت کار در پارسیان - استان هرمزگان

استخدام کارشناس HSE جهت کار در عسلویه

افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر با حضور معاون اول رییس جمهور

افتتاح کارخانه شمش فولاد توسط جهانگیری

قیمت مسکن در 2 بهمن 1397

جهش صادرات نقت عربستان در راستای خوش خدمتی برای آمریکا

نرخ جدید سوخت هوایی اعلام شد

توزیع گوشت گوساله تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار

رشد قیمت مسکن نسبت به دی پارسال به 90 درصد رسید/کاهش شدیدمعاملات

پایتخت چند خانه لاکچری دارد؟

رییس اتاق اصناف تهران: کسبه پلاسکو 300میلیون تومان وام می گیرند

طلا ریخت،دلار بالا رفت

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز سه شنبه 2 بهمن

قیمت گوشت در میادین میوه و تره بار چند است؟

نیمی از ثروت جهان در اختیار این چند نفر است

نقاشی پرمعنای هنرمند خیابانی، خبرساز شد/ عکس

پیش بینی رییس اتحادیه درباره اوضاع بازار مسکن در سال آینده

آلمان به دنبال اعمال محدودیت سرعت در اتوبان

رانت واردات کالاهای اساسی چقدر است؟

دولت مکلف به پایان تصدی گری در صنعت خودروسازی شد

نقش اقتصاد دانش بنیان در افق 50 ساله پررنگ تر شود

کاهش قیمت نفت در پی گسترش نگرانی های اقتصادی

پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

عقب گرد طلا در بازار جهانی

نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر!

یارانه را نقدی کنید

توقف ارائه خدمات بانکی برای 2.7 میلیون نفر اتباع خارجی

بورس- عرضه و تقاضا - 1397/11/02

بورس - معرفی بنیادی سهام - 1397/11/02

آزمایش سیستم کنترل پایداری الکترونیکی در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

بورس - آمار روزانه - 1397/11/02

اولین های بورس - 1397/11/02

هیوز، مخترع میکروفون کربنی

5500 واحد معدنی درکشور فعال است

قیمت جهانی طلا امروز 1397/11/02

رییس اتاق اصناف تهران: کسبه پلاسکو 300میلیون تومان وام می گیرند

کاهش 30 درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر!

چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

دیوید بکهام و همسرش چقدر ثروت داشته و آن را چگونه بدست آورده اند؟ +تصاویر

کدام بازنشستگان می توانند وام ضروری دریافت کنند؟

قیمت گوشت در میادین میوه و تره بار چند است؟

ثبت 73 هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا

اتمام واریز بسته حمایتی بیمه شدگان/1420 آماده پاسخگویی به معترضان

توزیع 600هزار گوشی موبایل با نرخ ارز نیمایی تا پایان هفته

10 ماهه 839 هزار نفر وام ازدواج گرفتند

شهرداری خرمشهر به صاحبان ساختمان های نیمه ساخت و مخروبه اخطار دهد

اجرای 118 طرح ملی آبرسانی در کشور

پخت نان محلی در روستای رودبار بستک

پرداخت 400میلیارد ریال تسهیلات به واحد های صنعتی آران و بیدگل

تصمیم های شتاب زده، بلای جان اقتصاد ایران

واردات مواد ضروری خطوط تولید بدون انتقال ارز

آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

جریمه بابت بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات

ثبت 73 هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا

طرح جامع 15 فرودگاه در حال تدوین است

توزیع گوشت گوساله تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار ادامه دارد/برای خدمات رسانی به شهروندان همچنان در کنار سازمان های دولتی هستیم

احیای حقوق عامه و ارتقای نظارت بر حسن اجرای قوانین 2 نمونه مهم از توسعه قضایی پس از انقلاب/ آخرین وضعیت پرونده های معاون ارزی سابق بانک مرکزی/ اینکه دادستانی فردی را احضار کرده و هنوز به دادسرا نیامده می گویند، تحویل زندان شده صحیح نیست

ورودتعزیرات به بازار مرغ شرایط رابدترمی کند/جوجه ریزی افزایش یافت

کارخانه فولادسازی بردسیر افتتاح شد

یک ماه از طلب کارگران «متروی اهواز» پرداخت شد

شرایط ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان اعلام شد

صندوقِ بین المللیِ پول درخصوص رشد نارضایتی های اجتماعی هشدار داد/ از اعتراضات جلیقه زردها درس بگیرید

1450 میلیارد تومان برای پرداخت بسته حمایتی از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است

دعوت از 110 شرکت کوچک و متوسط خارجی برای مذاکرات نفتی

صدور بخشنامه شیوه تقسیط پلکانی دیون معوق کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی

جذب 120 میلیاردی تسهیلات مکانیزاسیون در قائم شهر

حمایت از کسب و کار های نو

مسدود شدن 10حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در اردبیل

طلا ریخت، دلار بالا رفت

میرزایی نیکو: تعداد قلیلی به دنبال تصویب نکردن لوایح چهارگانه هستند

پیش بینی رییس اتحادیه از بازار مسکن در سال آینده

نخود ایرانی در بازارهای جهانی فراموش می شود اگر ...

افتتاح کارخانه 2.5 میلیون تنی گندله سازی بوتیای ایرانیان

اتمام واریز بسته حمایتی بیمه شدگان/1420 آماده پاسخگویی به معترضان

بانک ملی ایران، تامین کننده منابع مالی بزرگ ترین طرح های عمرانی و خدماتی

کاشت زیره سبز در 60 هکتار از اراضی دهاقان

تصویب پرداخت تسهیلات بانکی باضمانت زنجیره ای به متقاضیان مسکن روستایی

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم