مطالب مرتبط:
حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم
حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس خواستار حل مشکل آب،برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
حاجی بابایی خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد
برانکو: خیلی مشکل داریم/ از فصل گذشته طلبکاریم، امسال هم پول نگرفتیم و همین فردا می توانیم به خانه برویم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مهر 1397 ساعت 01:122018-10-16اقتصادي

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشورهای دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24"، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در خصوص برنامه ششم توسعه کشور و نحوه تدوین آن اظهار کرد: برنامه ششم که با تلاش شبانه روزی در هشت ماه تدوین شد، یکی از جامع ترین برنامه های توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه در موضوع یارانه ها در برنامه ششم کشور، قیمت گذاری 9 قلم انرژی باید در برنامه هدفمندی یارانه ها قیمت گذاری می شد و مابه التفاوت آن به صندوق واریز می شد، گفت: از این مبلغ باید قسمتی به تولید تخصیص می یافت و 20 درصد به مردم تعلق می گرفت، زیرا هدفمندی یارانه ها به نوعی کمک به مردم برای ایجاد تعادل در زندگی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: در ابتدا گفته شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها 31 هزار میلیارد تومان بوده که 42 هزار میلیارد تومان آن به هدفمندی یارانه ها به مردم پرداخت می شود.

وی گفت: زمانی که به طور دقیق محاسبه کردیم به نتیجه رسیدیم که درآمد حاصل از هدفمندی 42 هزار میلیارد تومان است که وقتی به مسوولان اطلاع دادیم، بلافاصله تکذیب و اعلام شد این درآمد 31 هزار میلیارد تومان است.

حاجی بابایی افزود: زمانی که این رقم به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد، مقرر شد دیوان محاسبات ارقام دقیق را بررسی و گزارش نهایی را ارائه دهد که نتیجه را 36 هزار میلیارد تومان اعلام کردند.

وی گفت: در برنامه ششم مقرر شد دولت تمام درآمد خود را در صندوق خزانه واریز کند، اما متاسفانه اجرایی نشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در صحن مجلس مطرح کردم که با حمایت رییس مجلس در بودجه 95 نیامد، در سال 96 مجدد مطرح کردیم که برای سال 97 مبلغ 110 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به خزانه واریز و هزینه شود.

وی با بیان اینکه از سال 89 تا سال 97 برخلاف قانون اساسی درآمد حاصل از یارانه ها به خزانه واریز نمی شد، گفت: یعنی رییس سازمان برنامه و بودجه در خانه شرکت های نفتی ها می نشست و درخواست مبالغی را داشت، اما با قانونمند شدن واریز درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها این شرکت ها در مقابل دفتر رییس سازمان برنامه و بودجه به دنبال اعتبار هستند.

در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم ایستاد حاجی بابایی افزود: در این واریز نشدن درآمد ها به خزانه، پاداش های میلیاردی و سفر های خارجی با خرج ها و هزینه های آنچنانی تامین می شد، در واقع مانند مخزنی بود که از چندین روزنه، هدررفت اتفاق می افتاد و در نهایت چیزی عاید برنامه های توسعه و پیشرفت کشور نمی شد.

وی با بیان اینکه مقصر این موضوع مجلس بود، زیرا اگر مجلس اراده کند و قدرتمندانه ایستادگی کند، در دنیا هیچ قدرتی مانند قدرت آن نیست، گفت: در مجلس به دور از حزب بازی می توان منطبق بر مصالح مردم و کشور محکم ایستاد و نتایج و دستاورد های بسیاری را به دست آورد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه البته در کشور ما حزب به معنای واقعی نیست و اگر حزبی هم وجود دارد، به طور صریح و روشن مواضع اقتصادی و برنامه های خود را اعلام نمی کند، افزود: پیشنهاد بنده دو بال داشت که یکی از بال های آن را شکستند.

وی در تشریح این مطلب اظهار کرد: یک بال شفاف سازی درآمد حاصل از یارانه ها بود که به نتیجه نشست و دیگری ایجاد سامانه حقوق و مزایای مدیران کشور بود تا شفافیت درآمد مدیران در تمام سطوح به صورت شفاف براساس ماده 29 برای ملت ایران قابل دسترسی باشد.

حاجی بابایی گفت: در این قانون هیچکس به جز این سامانه نمی تواند، دریافتی داشته باشد و اگر ثابت شود که دریافت دیگری بود، قانون تا 6 ماه زندان پیش بینی کرده است.

وی افزود: براساس قانون بودجه باید از ابتدای برنامه اجرا شود، اما تاکنون نه مجلس و نه دولت اراده ای برای اجرای آن ندارند.

مجلس و دولت اراده ای برای اجرای شفاف سازی حقوق مدیران ندارند نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در جریان تصویب CFT موافقت شد، کشور های دیگر از حقوق مدیران مطلع باشند، اما همین مجلس و دولت اراده ای برای اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر شفاف سازی حقوق مدیران ندارند، گفت: این ها نمونه ای از موضوعاتی است که نشان می دهد این برنامه ها بر اساس مصالح کشور نیست.

وی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس مطرح شد و نمایندگان را توجیه کردیم، اما گفته شد این موضوع قابل طرح نیست، یعنی حتی اجازه مطرح شدن آن داده نشد.

حاجی بابایی اظهار کرد: شفافیت در کشور یعنی بالاترین نظارت در مجلس، چرا زمینه ایجاد نمی شود موافقان و مخالفان با مردم شفاف صحبت کنند؟ وی گفت: اعلام شد ساعت 6 صبح، نمایندگان و دولت حضور یابند صحبت کنند، از ساعت 8 جلسه علنی باشد، اما درخواست ما این بود که از همان ساعت اول پخش مستقیم و قابل دسترس برای مردم ایجاد شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار کرد: در ابتدا تصویب CFT را مانند برجام ناجی کشور معرفی کردند و اظهار می کردند اگر CFT مصوب شود، دلار و سکه ارزان می شود که اتفاقا بعد از تصویب قیمت دلار بالا رفت.

وی با بیان اینکه محدودیت ورود دلار به کشور باعث بالا رفتن قیمت دلار شده بود و علت آن اجرای CFT بود، بیان کرد: در واقع این قانون مصوب نشده اجرا شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه نمی دانم چرا برخی با مردم بازی می کنند، تأکید کرد: نکته جالب اینکه حتی آقای ظریف در مجلس عنوان کرد که تضمینی برای ارزان شدن دلار بعد از تصویب CFT نمی دهد!.

وی گفت: کسی برای مردم به صورت شفاف توضیح نداد که این مصوبه چه سودی برای کشور دارد؟ اگر این برنامه ها برای کشور سودمند بود و طرفداران CFT ما را مجاب می کردند که به نفع کشور مصالح و امنیت است، ما به آن رأی می دادیم.

لیست کامل دریافت کنندگان دلار ها مشخص نشده است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در جلسه روسای سه قوه تمام مشکلات موجود کشور را بیان کردم، از اردیبهشت ماه در طول دو ماه 33 میلیارد دلار ثبت سفارش نوشته شده که 11.

3 میلیارد دلار اجرا کرده اند، سوال ما این بود لیست دریافت کنندگان این دلار ها مشخص شود که با تمام فشار ها 2.

3 میلیارد دلار اعلام شد، اما بقیه تاکنون مشخص نشده است.

وی اظهار کرد: با احتساب دلار 10 هزار تومان، مابه التفاوت آن با پیش بینی دلار در بودجه 97، تقریبا 68 هزار میلیارد تومان در طول دو ماه به یک آدم که مشخص نیست چه کسی هست، یارانه پرداخت کرده ایم.

حاجی بابایی گفت: بودجه آموزش و پرورش 37 هزار میلیارد تومان است، این یارانه 68 هزار میلیارد تومان است، مقایسه کنید، شخصی، دلار را گرفته و هیچ چیز وارد نکرده است.

پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم وی اظهار کرد: در سال 96 کل صادرات غیر نفتی 45 میلیارد دلار بوده است، در پنج ماه اول امسال 23 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: 52 میلیارد دلار پیش بینی درآمد نفتی بودجه 97 بود که در 6 ماه اول بیشتر از این درآمد داشتیم، اگر از الان تا پایان سال یک بشکه نفت نفروشیم، 100 هزار میلیارد دلار درآمد بیشتر از پیش بینی داشته ایم.

وی گفت: پیش بینی سال 97 برای درآمد نفتی ما 180 هزار میلیارد تومان بوده است، تا به حال حدود 280 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم با احتساب میانگین دلار 10 هزار تومان، پس پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم.


کلید واژه ها: هدفمندی یارانه - هدفمندی یارانه ها - برنامه - میلیارد - هدفمندی - یارانه - حاجی بابایی - درآمد - مردم - مجلس - سازمان برنامه - حقوق مدیران - مجمع تشخیص مصلحت نظام - حمیدرضا حاجی بابایی - کشور - حاجی - بودجه - مجمع تشخیص مصلحت - همدان - قانون - برنامه ششم توسعه - دیوان محاسبات - مدیران - شرکت های نفتی - قانون اساسی - توسعه - صندوق - هزینه - گزارش - رییس مجلس

آخرین اخبار سرویس:
قیمت طلا و سکه کاهش می یابد یا افزایش؟

سلطان سکه و همدستش لحظاتی پیش از اعدام +تصاویر

قیمت خودرو در بازار امروز + جدول

قیمت دلار 12 هزار تومان شد

از 13 آبان و تحریم عبور کردیم/ بازار در حال اصلاح و تعدیل قیمت ارز است

ریزش قیمت طلا و ارز

خودرو هفته بعد رسماً گران می شود

کاهش قیمت سکه و ارز | دلار چند فروخته شد؟+جدول

روند نزولی طلا و سکه ادامه دارد/ کاهش 60 هزار تومانی سکه در بازار

قیمت طلا و سکه 13 درصد کاهش یافت

بازگشت دلار به کانال 12 هزار تومان

ریزش قیمت دلار صرافی ملی به کانال 12هزار تومان

پراید 38 میلیون تومان شد+جدول

کاهش قیمت سکه و ارز | دلار چند فروخته شد؟ + جدول

اطلاعیه وزارت صنعت درخصوص افزایش قیمت خودرو

افزایش قیمت یورو و پوند انگلیس +جدول نرخ ارز 23 آبان

ویدئو / برداشت طلای سرخ

خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت/ آی آر جی چین، میتسوبیشی ژاپن و سوخو روسی گزینه های روی میز ایرلاین های ایرانی

بانک تجارت شعبه ای در بلاروس ندارد

لاستیک، مرغ و شیر ارزان می شود

بازار جهانی نفت در سال 2019 با افزایش تقاضا مواجه می شود

باید در شرایط تحریم از بخش خصوصی حمایت کنیم

صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 24آبان

اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

لاستیک، مرغ و شیر ارزان می شود

آقای زنگنه، در وزارت نفت چه خبر است؟

ارتباط بانک تجارت با کلیه شعب خارجی خود برقرار است

جزییات بیکاری 31 استان در 8 سال گذشته

باید در شرایط تحریم از بخش خصوصی حمایت کنیم

قیمت سکه و طلا در شیب نزولی

رییس انجمن مراکز مشاوره کار آفرینی: لزوم شناسایی نیاز ها و تبدیل آن به فرصت اقتصادی

پیشنهاد یک نماینده مجلس: خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت

رونق بازارخرما درگرو حمایت جدی دولت است

شهرستان ری بزرگ ترین مرکز دپوی کشور است

هیاهو زیر پوست شهر جریان دارد +تصاویر

حداقل خرج یک تهرانی در هفته چقدر است؟+ جدول

قیمت طلا و سکه 13 درصد کاهش یافت

سرنوشت 61 تن طلایی که پیش فروش شد

حضور 2.5 نیم میلیون نفر در راهپیمایی اربعین در تهران

بسته ای برای تعیین قیمت خودرو تدوین می شود

انعکاس تسهیل فرآیند ارزی در عملکرد مهرماه

قیمت مسکن تهران در مهر ماه 83 درصد افزایش یافت

قیمت‎ های میلگرد در بازار

میانگین عمر ناوگان هوایی 22 سال است

8 هزار صادرکننده در تجارت خارجی حضور فعال دارند

گوشی های موبایل بالای 10 میلیون تومان در بازار

لغو مجوز 54 دفتر خدمات مسافرت هوایی

افزایش 46 درصدی تورم تولیدکننده باغداری و دامداری

قیمت دام کشتار در بازار

برگزاری اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی

رکورد 1460روز بدون حادثه دستگاه حفاری خشکی NDC-115 ثبت شد

افزایش صمیمیت و جذب همسر بدون صرف هزینه

نشست مشترک معاون وزیر صنعت معدن تجارت با مدیران کشتی سازی

چرا گل مژه می زنیم؟

زیر ساخت های لازم برای انتقال آب برای حوزه صنعت ایجاد می شود

صنعت آبزی پروری سالانه 20 تن سیست آرتیما نیاز دارد

عرضه ارز پتروشیمی ها به مرز 5 میلیارد یورو رسید

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

شمارش معکوس برای تغییر مدیران وزارت راه

بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

14 ماه زمان لازم بود تا رییس جمهور با استعفای مسعود نیلی موافقت کند

خودروهای 100 میلیون تومانی در بازار+ جدول

راز سقوط قیمت طلای سیاه بعد از تحریم‎های آمریکا علیه ایران

10 میلیارد تومان از دست پرسپولیس پرید!

بازدید معاون وزیر صنعت معدن تجارت از واحدهای صنعتی بندرعباس

سبقت چینی ها از فرانسوی ها

گیلان پیشتاز توسعه سبز آبی منطقه شمال ایران است

ارتباط یکی از بانک های بلاروس که بانک تجارت در آن سهام دارد با سوییفت قطع شد

تولید نفت اوپک در اکتبر روزانه 127 هزار بشکه افزایش یافت

ساخت زائرسرای فردوس 80 درصد پیشرفت دارد

آخرین گفت وگوی سلطان سکه: اگر برگردم دوباره همان کار را می کنم

گیلان پیشتاز توسعه سبز آبی منطقه شمال ایران است

رونق بازارخرما درگرو حمایت جدی دولت است

رونق بازارخرما در گرو حمایت جدی دولت است

کنترل تورم، شرط ثبات اقتصاد و جلوگیری از رشد نقدینگی

رونق بازارخرما نیازمند در گرو حمایت جدی دولت است

حال پسته کرمان خوب می شود؟

حضورفعال هشت هزار صادرکننده در تجارت خارجی کشور

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 24 آبان

راه آهن جوین - اسفراین 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

از 13 آبان و تحریم عبور کردیم/ بازار در حال اصلاح و تعدیل قیمت ارز است

در مقابل دروغگویی نوجوان چه کنیم؟

تفاهم نامه همکاری های حمل و نقل بین المللی جاده ای بین ایران و عراق امضا شد

کاهش قیمت لاستیک و مرغ در آینده

افزایش تولید نفت اوپک در اکتبر به روزانه 127 هزار بشکه

عملیات تخلیه بزرگترین کشتی در بندر چابهار آغاز شد

کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است

پروژه های عمران شهری کرمان فعال هستند

سه معاون بازنشسته وزارت نفت اختیارات خود را واگذار کردند

جلیلی: هر تولیدکننده، افسر جنگ اقتصادی است

قیمت دلار 12 هزار تومان شد

ریزش قیمت طلا و ارز

کاهش قیمت سکه و ارز | دلار چند فروخته شد؟ + جدول

قیمت خودرو در بازار امروز + جدول

پروژه های عمران شهری کرمان فعال هستند

کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است

جنازه سلطان سکه و سالم پس از اعدام

ترفندی برای تشخیص کیلومتر کارکرد واقعی اتومبیل

رشد 19 درصدی معاملات مسکن کشور در هشت ماهه امسال

وزیر انرژی روسیه: بازار نفت نیازمند تصمیم اضطراری نیست

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم

حاجی بابایی: پول کم نداریم مشکل مدیریت داریم