مطالب مرتبط:
تقدیم استوارنامه های سفرای جدید سه کشور به روحانی
تقدیم استوارنامه سفرای جدید هفت کشور به رییس جمهوری
تقدیم استوارنامه سفرای جدید به ظریف
سفرای بلژیک، هلند و قطر رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم ظریف کردند
تقدیم استوارنامه سفرای جدید به رییس جمهوری - 9 مرداد 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 14:522018-10-16بين الملل

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی


ظهر امروز سه شنبه (24 مهرماه) سفرای جدید آفریقای جنوبی، بوسنی وهرزگوین ، سنگال و بلژیک، هلند و قطر استوارنامه های خود را تقدیم رییس جمهوری کردند.

- تهران (پانا) - ظهر امروز سه شنبه (24 مهرماه) سفرای جدید آفریقای جنوبی، بوسنی وهرزگوین ، سنگال و بلژیک، هلند و قطر استوارنامه های خود را تقدیم رییس جمهوری کردند.

حسن روحانی روز سه شنبه (24 مهرماه) پس از دریافت استوارنامه ویکا مازوی کومولو، سفیر جدید آفریقای جنوبی با بیان اینکه تهران و پرتوریا علاوه بر روابط دوجانبه در عرصه های بین المللی نیز همکاری های نزدیک و سازنده ای با یکدیگر دارند، گفت: دو کشور در مقاطع مختلف همواره در عرصه های بین المللی از لحاظ سیاسی و حقوقی از یکدیگر حمایت کرده اند و امیدواریم بتوانیم روابط خود را در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بیش از گذشته توسعه دهیم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار هستند که آن را می توانیم مکمل اقتصاد یکدیگر قرار دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: رژیم گذشته ایران روابط نزدیکی با دولت آپارتاید در حوزه های نفتی، اقتصادی و معدنی داشت و پس از پیروزی انقلاب، بخاطر کمک به مبارزات مردم آن کشور ضد آپارتاید همه آن روابط را قطع کردیم و امروز لازم است، همه آن روابط را در سطحی بالاتر پیگیری کنیم.

رییس جمهوری همچنین تقویت مناسبات مالی و بانکی بین دو کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد که شاهد تحولی در این زمینه باشیم.

ویکا مازوی کومولو، سفیر جدید آفریقای جنوبی نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود با بیان اینکه مردم آفریقای جنوبی، همواره قدردان حمایت های ایران در مبارزه سخت خود علیه آپارتاید هستند و هرگز آن را فراموش نمی کنند، اظهار کرد: مصمم هستیم تأکید مرحوم ماندلا بر وجود روحیه همکاری بین دو کشور را در همه سطوح گسترش و تقویت کنیم.

سفیر جدید آفریقای جنوبی همچنین با تأکید بر حمایت آفریقای جنوبی از حکم دادگاه لاهه، گفت: آفریقای جنوبی همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی حمایت می کند و عمیقاً تمایل داریم روابط اقتصادی بین دو کشور را در عرصه های مختلف گسترش دهیم و در این راستا حوزه هایی را برای همکاری مشترک شناسایی کرده ایم.

مازوی کومولو با بیان اینکه مصمم هستیم در تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور بر موانع بانکی غلبه کنیم، گفت: آفریقای جنوبی بر تعهد مجدد خود برای در کنار ایران ماندن بویژه در وضع دشوار کنونی تأکید دارد.

همچنین رییس جمهوری امروز هنگام دریافت استوارنامه سمیر ولاجیچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در تهران،گفت: توسعه روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف با بوسنی و هرزگوین همواره برای ایران حائز اهمیت است و تهران آماده گسترش روابط و همکاری های خود با سارایوو در زمینه های مختلف سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی است.

روحانی با اشاره به مناسبات تاریخی و دوستانه میان دو ملت، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره و در وضع سخت و دشوار در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده و امروز خوشحالیم که در این کشور امنیت و آرامش برقرار است و همه اقوام در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه بوسنی و هرزگوین جایگاه ویژه ای در میان ملت ایران داراست، گفت: باید از همه ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دو کشور در راستای توسعه و تقویت روابط و همکاری های همه جانبه تهران سارایوو استفاده کنیم.

سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان و ابراز خرسندی از حضور در ایران از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم بوسنی و هرزگوین در وضع گوناگون سخت و دشوار، بر تلاش در راستای توسعه و تقویت مناسبات کشورش با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون بویژه تجاری و اقتصادی تأکید کرد.

حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است علاوه بر این روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه امدو سو، سفیر جدید سنگال در تهران گفت: تقویت روابط با سنگال به عنوان یک کشور دوست و مسلمان همواره برای ایران حائز اهمیت بوده است و با اراده دولت های دو کشور امیدواریم شاهد یک تحول دراین روابط دوستانه و برادرانه باشیم.

رییس جمهوری همچنین با استقبال از سیاست تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان ایرانی در سنگال، اظهارکرد: شرکت های ایرانی آماده اند فعالیت های خود را در حوزه های عمرانی ، خودروسازی، داروسازی و خدمات بهداشتی در سنگال بیش از پیش توسعه دهند.

روحانی به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم در آفریقا و خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران آماده است همکاری های خود را با سنگال در زمینه مبارزه با تروریسم گسترش دهد.

سفیر جدید سنگال در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان گفت که سنگال مصمم است روابط خود را با همه زمینه ها و بویژه اقتصادی، با ایران به عنوان کشور دوست مستحکمتر سازد.

امد و سو به حضور موفق و شهرت شرکتهای ایرانی از جمله ایران خودرو در کشورش اشاره کرد و اظهارکرد: حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است و دولت تسهیلات ویژه ای را برای صدور ویزای بازرگانان ایرانی اختصاص داده است و سنگال می تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به غرب آفریفا باشد.

او همچنین گفت که سنگال خواهان همکاری گسترده با ایران در روند مقابله و مبارزه با تروریسم است.

مسئولان قطر نیز با حکمت، امور کشور خود را اداره می کنند همچنین روحانی امروز پس از دریافت استوارنامه محمد حمد سعد الفهید الهاجری، سفیر جدید قطر، با اشاره به اینکه در سال های اخیر روابط گرم و صمیمانه تری بین دو کشور ایجاد شده است، گفت: امروز در مسایل مختلف بویژه مسایل منطقه ای افکار و اندیشه های دو کشور بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شده است و باید این روند را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه تهران خواهان امنیت و آرامش کامل در منطقه حساس و آبراه مهم خلیج فارس است، خاطر نشان کرد: دخالت سایر کشورها در امور داخلی کشورهای همسایه قابل قبول نیست و معتقدیم ملت قطر، ملتی رشید و بزرگ هستند و مسئولان قطر نیز با حکمت، امور کشور خود را اداره می کنند و از نظر تهران کسی حق ندارد، برای مردم و حکومت قطر تصمیم گیری کند.

روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از برقراری روابط نزدیک بین تهران و دوحه استقبال می کند و امیدواریم در دوران مسئولیت شما، شاهد تحکیم روابط بسیار مهم ایران و قطر در زمینه های مختلف اقتصادی، سرمایه گذاری، بانکی، توریسم و همچنین مناسبات سیاسی و فرهنگی باشیم.

محمد حمد سعد الفهید الهاجری، سفیر جدید قطر نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود اهمیت تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرارداد و گفت: قطر به طور جدی تلاش می کند که روابط دو کشور را در جهت منافع دو ملت هر چه بیشتر ارتقاء دهد.

دولت هلند کاملاً از اجرای برجام حمایت می کند در ادامه روحانی روز سه شنبه پس از دریافت استوارنامه ژاک لویی ورنر، سفیر جدید هلند در تهران، با اشاره به اینکه تحکیم روابط با آمستردام برای تهران بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: اطمینان دارم با همکاری های دوجانبه می توان روابط دو کشور را در عرصه های مختلف بویژه در زمینه بانکی و مالی هر چه بیشتر ارتقاء داد.

رییس جمهوری با استقبال از مواضع سیاسی هلند و اتحادیه اروپا در زمینه برجام، گفت: باید همه تلاش کنیم تا از این توافق بسیار مهم و بین المللی به خوبی حفاظت و صیانت شود و امیدوارم حکم موقت دادگاه بین المللی لاهه بر رفتار غیرقانونی دولت آمریکا، از جمله در موضوع تحریم های ضدانسانی تأثیرگذار باشد.

روحانی در ادامه، مبارزه همه جانبه با تروریسم را مورد تأکید قرارداد و گفت: امروز تروریسم نه تنها معضل و مشکل بزرگی برای منطقه بلکه برای جهان تبدیل شده و لذا لازم است همگان با درک خطرات این معضل بزرگ نسبت به مقابله با آن، اهتمام جدی داشته باشند.

رییس جمهوری با یادآوری اقدام تروریستی اخیر در شهر اهواز که در آن تعدادی بی گناه و از جمله کودک 4 ساله ای به شهادت رسیدند، خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از افرادی که مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته اند در اروپا زندگی می کنند و امیدواریم کشورهای اروپایی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و بی تردید چنین اقدامی در اعتماد متقابل و صمیمی تر شدن روابط بسیار تأثیرگذار است.

ژاک لویی ورنر، سفیر جدید هلند هم در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود، اهتمام جدی آمستردام برای تقویت روزافزون روابط دوستانه با تهران را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت هلند کاملاً از اجرای برجام حمایت می کند و همگام با تقویت نهادهای مالی اتحادیه اروپا مصمم است روابط بانکی را با ایران ارتقاء داده و اجازه ندهد تحریم ها، تأثیرات سویی بر روابط اقتصادی دو کشور بگذارد.

سفیر جدید هلند خاطر نشان کرد: اطمینان می دهم که هلند به دنبال تحکیم هر چه بیشتر روابط اقتصادی با ایران است و در این راستا از جامعه تجاری و بازرگانی خود خواسته ایم که در ایران حضور فعالی داشته باشد.

لوی ورنر همچنین با بیان اینکه دولت هلند اقدام تروریستی در شهر اهواز را به شدت محکوم می کند، گفت: ما نیز در تعقیب و پیگیری عاملان این اقدام تروریستی در اروپا فعال خواهیم بود.

برجام موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی در پایان روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه خانم ورونیک پتی، سفیر جدید بلژیک در تهران گفت: روابط ایران و بلژیک روابطی خوب و بسیار دیرینه است و هیچ مانعی در مسیر تقویت و توسعه این روابط نیست.

رییس جمهوری، مواضع سیاسی اتحادیه اروپا در قبال برجام را مواضعی محکم خواند و ابراز امیدواری کرد که در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی و در عمل نیز، گام های ارزنده و مناسبی از سوی اتحادیه اروپا برداشته شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: معتقدیم عده ای که مخالف روابط عمیق ایران و اتحادیه اروپا هستند، برنامه هایی را برای تخریب این روابط خوب، طراحی کرده اند که نباید به آنها اجازه داده شود که این برنامه های خود را به پیش ببرند.

رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که روابط ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حوزه های اقتصادی و همکاری برای تحکیم برجام و مسایل منطقه ای بیش از پیش گسترش یابد.

سفیر جدید بلژیک در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود و ابلاغ سلام گرم پادشاه و نخست وزیر کشورش به روحانی گفت که روابط تهران بروکسل در همه زمینه های مورد علاقه و بویژه اقتصادی بیش از پیش توسعه یافته است و دو کشور در سال 2020 میلادی، یکصدمین سالگرد برقراری روابط مشترک را جشن خواهند گرفت.

خانم ورونیک پتی برجام را یک موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی برشمرد و گفت که اتحادیه اروپا و بلژیک همه تلاش ها خود را برای حفظ برجام بکار گرفته اند.


کلید واژه ها: آفریقای جنوبی - رییس جمهوری - جمهوری - اقتصاد - روابط - بین المللی - اقتصادی - کشور - جمهوری اسلامی - ایران - جدید - حمایت - روحانی - امروز - شنبه - سفیر - اسلامی - سیاسی - سنگال - بوسنی - بانکی - تهران - حسن روحانی - حکم دادگاه - نشان - هلند - مردم - پرتوریا - مبارزه - دادگاه

آخرین اخبار سرویس:
خرس ترامپی بازار را تسخیر کرد/ عکس

یک سریال کره ای روی آنتن شبکه 5

صهیونیست ها عضو ارشد جهاد اسلامی را آزاد کردند

عربده های شیطان

تصاویر / معرفی شورولت کوروت Z06

احتمال جایگزینی وزیر امنیت داخلی آمریکا با رییس کارکنان کاخ سفید

اشتباه وحشتناک خلبان دردسرساز شد ! + جزییات

نماینده کویت:شورای امنیت درباره غزه به راه حل نرسید

پوتین جوانتر از همیشه به پاریس سفر کرد/ عکس

دمیدن در شیپور جنگ یا فرونشاندن تنش ها؛ رویکرد رسانه های صهیونیستی درقبال آتش بس غزه

دیدار بشار اسد با زنان و کودکان آزادشده از چنگال داعش

توافق مقاومت و اسراییل بر سر آتش بس فوری در غزه

شهروند سعودی به اتهام مخالفت با حکام آل سعود اعدام شد

درگیری با همسر ترامپ، کار دست معاون مشاور امنیت ملی آمریکا داد

انجمن روزنامه نگاران مسلمان بمباران و تخریب ساختمان تلویزیون الاقصی را محکوم کرد

متیس: فقط ناتو را مسئول حفاظت از اروپا می دانیم

خبر فوری/ حمله جنگنده های اسراییلی به کودکان فلسطینی

بولتون هوای ولیعهد سعودی را دارد!

یادداشت/ محمودرضا امینی یا تاریخ نمی دانند یا تحلیل ندارند

ارتش آمریکا اقدام به قراردادن سیم خاردار و برپایی موانع در مرز با مکزیک کرد

کلاه شرعی

تلاش بن سلمان در مجاب کردن نتانیاهو برای حمله به غزه

جنگ لفظی بولتون برای پوشاندن شکست فشار حداکثری است

آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است

هلند: اروپا به حمایت خود از برجام ادامه می دهد

حمله هوایی ائتلاف آمریکایی به شرق دیرالزور با 38 کشته

بعیدی نژاد در مصاحبه با سی ان ان:واشنگتن در دستیابی به اجماع در تحریم ها علیه ایران شکست خورد

احتمال جایگزینی وزیر امنیت داخلی آمریکا با رییس کارکنان کاخ سفید

تلفات سنگین ائتلاف سعودی طی 10 روز گذشته ؛ 876 کشته و 2150 زخمی

خط قرمز تحریم های ایران برای بغداد

سناتور آمریکایی: باید فروش سلاح به عربستان را متوقف کنیم

تأثیر تحریم ها برحضور بین المللی سینمای ایران در جهان

گردشگران عرب چقدر هزینه می کنند

آوارگان سوری برای بازگشت با هیچ فشاری روبرو نیستند

اقدام بالگردهای آمریکایی به انتقال عناصر داعش از شمال شرق استان الحسکه به مکانی نامعلوم

کنسول عربستان در استانبول گم شد

ملانیا ترامپ خواستار اخراج معاون بولتون شد

متیس: فقط ناتو را مسئول حفاظت از اروپا می دانیم

نخست وزیرالجزایر، دخالت خارجی راعامل هرج و مرج در لیبی دانست

ابعاد پاسخ نیروهای مقاومت به تجاوز صهیونیست ها فراتر از اخبار رسانه ها است

آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد

بعیدی نژاد: بازگشت ایران به سیاست غنی سازی صفر، غیرممکن است

مصر از رژیم صهیونیستی خواست عملیات نظامی را علیه غزه متوقف کند

ایران هزینه حمایت از مقاومت را می پردازد

جهنم واقعی در شهر پارادایس آمریکا

گفت و شنود/ کادوی گرانقیمت!

ادامه مبارزه با تروریسم در چارچوب توافق های دوجانبه و چندجانبه ای

سخنگوی وزارت خارجه: بولتون از بیماری «ایران آزاری» مزمنی رنج می برد

اوضاع ناجور برای اطرافیان پدر معنوی طالبان

دبیر کل اتحادیه عرب حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

احزاب مخالف جمهوری چک استیضاح نخست وزیر این کشور را خواستار شدند

جان بولتون: نوار لحظات قتل خاشقچی هیچ مشکلی برای بن سلمان ایجاد نمی کند

برد موشک های فلسطینی تا رسانه های غربی

میم مثل «مین» مثل «مادرِ غمدار»؛ مین ها هنوز جان می گیرند

ملانیا ترامپ خواستار اخراج معاون بولتون شد

بریتانیا و اتحادیه اروپا درباره پیش نویس برکزیت به توافق رسیدند

سیل در عربستان 30 قربانی گرفت

اقدام تازه آمریکا علیه جبهه مقاومت در خاورمیانه

آمریکا حاضر نشد تجاوز رژیم صهیونیستی را محکوم کند

روزهای بد در انتظار ولیعهد سعودی

ملانیا ترامپ خواستار اخراج معاون بولتون شد

سعودی ها به دنبال تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول هستند

انتقاد کره شمالی از دخالت های آمریکا در روابط دو کره

صفحه نخست روزنامه های ورزشی، چهارشنبه 23 آبان؛ خطر اخراج

اتریش، میزبان کانال مالی ایران و اروپا

اتهام زنی «سعد الحریری» به حزب الله در موضوع تشکیل دولت

جوان گرایی و نگاه انقلابی گره گشاست /پاس ظریف به حریف /تهران در انتظار تحول

معاون سابق موساد: اسراییل در وضعیت بدی است

هشدار سازمان ملل نسبت به بازگرداندن پناهجویان روهینجا

عبدالمهدی: تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عراق به زودی پایان می یابد

مانور مشترک سگ های آنست ایران و صلیب سرخ آلمان در اصفهان

تروریست های داعش در اندیشه نفوذ به خاک عراق

مدودف: روسیه آماده همکاری با لیبی است

قاتل خاشقجی از زبان اردوغان

دونالد ترامپ محصول یک دمکراسی شکست خورده است

سی ان ان از دونالد ترامپ و دولتش شکایت کرد: نقض آزادی بیان

اولین پرواز اردوغان با هواپیمای اهدایی امیر قطر+عکس

ادعای شبکه ان.بی.سی: رییس ستاد کارکنان کاخ سفید به دلیل اختلاف با ملانیا و بولتون از کاخ سفید می رود

روسیه متهم به هک کردن سیستم GPS ناتو شد

توافق آمریکا با محمد بن سلمان درباره مجازات قاتلان خاشقجی !

سعودی ها به دنبال تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول هستند

کسری بودجه 100 میلیارد دلاری آمریکا در اکتبر

آسوشیتدپرس از نقش پزشکان سیا در طراحی یک برنامه شکنجه پرده برداشت

شکست آمریکا در اجماع بر سر تحریم های ایران

سردرگمی کامیونداران در مرز مهران

لبخند انگلیسی ها به ایران در روز تحریم آمریکا

بشار اسد با زنان و کودکان آزادشده از اسارت داعش دیدار کرد

سیل در عربستان 30 قربانی گرفت

اعتراض سوریه به تجاوزات ائتلاف آمریکایی

سیل در عربستان 30 قربانی گرفت

خانم وزیر پشت مکرون ایستاد

سعودی ها به دنبال تغییر مکان کنسولگری خوود در استانبول هستند

مذاکرات مک فارلین؛ اولین تلاش میانه روهای ایران برای بهبود روابط با آمریکا/ گره کور در روابط تهران واشنگتن

گفتگو با کریس هجز دونالد ترامپ محصول یک دمکراسی شکست خورده است

بگم بگم 30 هزار میلیاردی ظریف!

تجمع اعتراضی خانواده زندانیان پاکستانی در عربستان

اروپا درباره کمک یک میلیارد یورویی خود به ترکیه تحقیق می کند

اتهام آمریکا علیه پسر رهبر حزب الله لبنان

اضافه شدن نام پسر رهبر حزب الله لبنان به فهرست تروریستی آمریکا

ترکیه با ناامیدی بسیار از کنفرانس لیبی خارج شد

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی