مطالب مرتبط:
تقدیم استوارنامه های سفرای جدید سه کشور به روحانی
تقدیم استوارنامه سفرای جدید هفت کشور به رییس جمهوری
تقدیم استوارنامه سفرای جدید به ظریف
سفرای بلژیک، هلند و قطر رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم ظریف کردند
تقدیم استوارنامه سفرای جدید به رییس جمهوری - 9 مرداد 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 14:522018-10-16بين الملل

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی


ظهر امروز سه شنبه (24 مهرماه) سفرای جدید آفریقای جنوبی، بوسنی وهرزگوین ، سنگال و بلژیک، هلند و قطر استوارنامه های خود را تقدیم رییس جمهوری کردند.

- تهران (پانا) - ظهر امروز سه شنبه (24 مهرماه) سفرای جدید آفریقای جنوبی، بوسنی وهرزگوین ، سنگال و بلژیک، هلند و قطر استوارنامه های خود را تقدیم رییس جمهوری کردند.

حسن روحانی روز سه شنبه (24 مهرماه) پس از دریافت استوارنامه ویکا مازوی کومولو، سفیر جدید آفریقای جنوبی با بیان اینکه تهران و پرتوریا علاوه بر روابط دوجانبه در عرصه های بین المللی نیز همکاری های نزدیک و سازنده ای با یکدیگر دارند، گفت: دو کشور در مقاطع مختلف همواره در عرصه های بین المللی از لحاظ سیاسی و حقوقی از یکدیگر حمایت کرده اند و امیدواریم بتوانیم روابط خود را در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بیش از گذشته توسعه دهیم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار هستند که آن را می توانیم مکمل اقتصاد یکدیگر قرار دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: رژیم گذشته ایران روابط نزدیکی با دولت آپارتاید در حوزه های نفتی، اقتصادی و معدنی داشت و پس از پیروزی انقلاب، بخاطر کمک به مبارزات مردم آن کشور ضد آپارتاید همه آن روابط را قطع کردیم و امروز لازم است، همه آن روابط را در سطحی بالاتر پیگیری کنیم.

رییس جمهوری همچنین تقویت مناسبات مالی و بانکی بین دو کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد که شاهد تحولی در این زمینه باشیم.

ویکا مازوی کومولو، سفیر جدید آفریقای جنوبی نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود با بیان اینکه مردم آفریقای جنوبی، همواره قدردان حمایت های ایران در مبارزه سخت خود علیه آپارتاید هستند و هرگز آن را فراموش نمی کنند، اظهار کرد: مصمم هستیم تأکید مرحوم ماندلا بر وجود روحیه همکاری بین دو کشور را در همه سطوح گسترش و تقویت کنیم.

سفیر جدید آفریقای جنوبی همچنین با تأکید بر حمایت آفریقای جنوبی از حکم دادگاه لاهه، گفت: آفریقای جنوبی همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی حمایت می کند و عمیقاً تمایل داریم روابط اقتصادی بین دو کشور را در عرصه های مختلف گسترش دهیم و در این راستا حوزه هایی را برای همکاری مشترک شناسایی کرده ایم.

مازوی کومولو با بیان اینکه مصمم هستیم در تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور بر موانع بانکی غلبه کنیم، گفت: آفریقای جنوبی بر تعهد مجدد خود برای در کنار ایران ماندن بویژه در وضع دشوار کنونی تأکید دارد.

همچنین رییس جمهوری امروز هنگام دریافت استوارنامه سمیر ولاجیچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در تهران،گفت: توسعه روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف با بوسنی و هرزگوین همواره برای ایران حائز اهمیت است و تهران آماده گسترش روابط و همکاری های خود با سارایوو در زمینه های مختلف سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی است.

روحانی با اشاره به مناسبات تاریخی و دوستانه میان دو ملت، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره و در وضع سخت و دشوار در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده و امروز خوشحالیم که در این کشور امنیت و آرامش برقرار است و همه اقوام در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه بوسنی و هرزگوین جایگاه ویژه ای در میان ملت ایران داراست، گفت: باید از همه ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دو کشور در راستای توسعه و تقویت روابط و همکاری های همه جانبه تهران سارایوو استفاده کنیم.

سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان و ابراز خرسندی از حضور در ایران از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم بوسنی و هرزگوین در وضع گوناگون سخت و دشوار، بر تلاش در راستای توسعه و تقویت مناسبات کشورش با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون بویژه تجاری و اقتصادی تأکید کرد.

حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است علاوه بر این روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه امدو سو، سفیر جدید سنگال در تهران گفت: تقویت روابط با سنگال به عنوان یک کشور دوست و مسلمان همواره برای ایران حائز اهمیت بوده است و با اراده دولت های دو کشور امیدواریم شاهد یک تحول دراین روابط دوستانه و برادرانه باشیم.

رییس جمهوری همچنین با استقبال از سیاست تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان ایرانی در سنگال، اظهارکرد: شرکت های ایرانی آماده اند فعالیت های خود را در حوزه های عمرانی ، خودروسازی، داروسازی و خدمات بهداشتی در سنگال بیش از پیش توسعه دهند.

روحانی به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم در آفریقا و خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران آماده است همکاری های خود را با سنگال در زمینه مبارزه با تروریسم گسترش دهد.

سفیر جدید سنگال در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان گفت که سنگال مصمم است روابط خود را با همه زمینه ها و بویژه اقتصادی، با ایران به عنوان کشور دوست مستحکمتر سازد.

امد و سو به حضور موفق و شهرت شرکتهای ایرانی از جمله ایران خودرو در کشورش اشاره کرد و اظهارکرد: حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است و دولت تسهیلات ویژه ای را برای صدور ویزای بازرگانان ایرانی اختصاص داده است و سنگال می تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به غرب آفریفا باشد.

او همچنین گفت که سنگال خواهان همکاری گسترده با ایران در روند مقابله و مبارزه با تروریسم است.

مسئولان قطر نیز با حکمت، امور کشور خود را اداره می کنند همچنین روحانی امروز پس از دریافت استوارنامه محمد حمد سعد الفهید الهاجری، سفیر جدید قطر، با اشاره به اینکه در سال های اخیر روابط گرم و صمیمانه تری بین دو کشور ایجاد شده است، گفت: امروز در مسایل مختلف بویژه مسایل منطقه ای افکار و اندیشه های دو کشور بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شده است و باید این روند را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه تهران خواهان امنیت و آرامش کامل در منطقه حساس و آبراه مهم خلیج فارس است، خاطر نشان کرد: دخالت سایر کشورها در امور داخلی کشورهای همسایه قابل قبول نیست و معتقدیم ملت قطر، ملتی رشید و بزرگ هستند و مسئولان قطر نیز با حکمت، امور کشور خود را اداره می کنند و از نظر تهران کسی حق ندارد، برای مردم و حکومت قطر تصمیم گیری کند.

روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از برقراری روابط نزدیک بین تهران و دوحه استقبال می کند و امیدواریم در دوران مسئولیت شما، شاهد تحکیم روابط بسیار مهم ایران و قطر در زمینه های مختلف اقتصادی، سرمایه گذاری، بانکی، توریسم و همچنین مناسبات سیاسی و فرهنگی باشیم.

محمد حمد سعد الفهید الهاجری، سفیر جدید قطر نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود اهمیت تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرارداد و گفت: قطر به طور جدی تلاش می کند که روابط دو کشور را در جهت منافع دو ملت هر چه بیشتر ارتقاء دهد.

دولت هلند کاملاً از اجرای برجام حمایت می کند در ادامه روحانی روز سه شنبه پس از دریافت استوارنامه ژاک لویی ورنر، سفیر جدید هلند در تهران، با اشاره به اینکه تحکیم روابط با آمستردام برای تهران بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: اطمینان دارم با همکاری های دوجانبه می توان روابط دو کشور را در عرصه های مختلف بویژه در زمینه بانکی و مالی هر چه بیشتر ارتقاء داد.

رییس جمهوری با استقبال از مواضع سیاسی هلند و اتحادیه اروپا در زمینه برجام، گفت: باید همه تلاش کنیم تا از این توافق بسیار مهم و بین المللی به خوبی حفاظت و صیانت شود و امیدوارم حکم موقت دادگاه بین المللی لاهه بر رفتار غیرقانونی دولت آمریکا، از جمله در موضوع تحریم های ضدانسانی تأثیرگذار باشد.

روحانی در ادامه، مبارزه همه جانبه با تروریسم را مورد تأکید قرارداد و گفت: امروز تروریسم نه تنها معضل و مشکل بزرگی برای منطقه بلکه برای جهان تبدیل شده و لذا لازم است همگان با درک خطرات این معضل بزرگ نسبت به مقابله با آن، اهتمام جدی داشته باشند.

رییس جمهوری با یادآوری اقدام تروریستی اخیر در شهر اهواز که در آن تعدادی بی گناه و از جمله کودک 4 ساله ای به شهادت رسیدند، خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از افرادی که مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته اند در اروپا زندگی می کنند و امیدواریم کشورهای اروپایی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و بی تردید چنین اقدامی در اعتماد متقابل و صمیمی تر شدن روابط بسیار تأثیرگذار است.

ژاک لویی ورنر، سفیر جدید هلند هم در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود، اهتمام جدی آمستردام برای تقویت روزافزون روابط دوستانه با تهران را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت هلند کاملاً از اجرای برجام حمایت می کند و همگام با تقویت نهادهای مالی اتحادیه اروپا مصمم است روابط بانکی را با ایران ارتقاء داده و اجازه ندهد تحریم ها، تأثیرات سویی بر روابط اقتصادی دو کشور بگذارد.

سفیر جدید هلند خاطر نشان کرد: اطمینان می دهم که هلند به دنبال تحکیم هر چه بیشتر روابط اقتصادی با ایران است و در این راستا از جامعه تجاری و بازرگانی خود خواسته ایم که در ایران حضور فعالی داشته باشد.

لوی ورنر همچنین با بیان اینکه دولت هلند اقدام تروریستی در شهر اهواز را به شدت محکوم می کند، گفت: ما نیز در تعقیب و پیگیری عاملان این اقدام تروریستی در اروپا فعال خواهیم بود.

برجام موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی در پایان روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه خانم ورونیک پتی، سفیر جدید بلژیک در تهران گفت: روابط ایران و بلژیک روابطی خوب و بسیار دیرینه است و هیچ مانعی در مسیر تقویت و توسعه این روابط نیست.

رییس جمهوری، مواضع سیاسی اتحادیه اروپا در قبال برجام را مواضعی محکم خواند و ابراز امیدواری کرد که در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی و در عمل نیز، گام های ارزنده و مناسبی از سوی اتحادیه اروپا برداشته شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: معتقدیم عده ای که مخالف روابط عمیق ایران و اتحادیه اروپا هستند، برنامه هایی را برای تخریب این روابط خوب، طراحی کرده اند که نباید به آنها اجازه داده شود که این برنامه های خود را به پیش ببرند.

رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که روابط ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حوزه های اقتصادی و همکاری برای تحکیم برجام و مسایل منطقه ای بیش از پیش گسترش یابد.

سفیر جدید بلژیک در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود و ابلاغ سلام گرم پادشاه و نخست وزیر کشورش به روحانی گفت که روابط تهران بروکسل در همه زمینه های مورد علاقه و بویژه اقتصادی بیش از پیش توسعه یافته است و دو کشور در سال 2020 میلادی، یکصدمین سالگرد برقراری روابط مشترک را جشن خواهند گرفت.

خانم ورونیک پتی برجام را یک موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی برشمرد و گفت که اتحادیه اروپا و بلژیک همه تلاش ها خود را برای حفظ برجام بکار گرفته اند.


کلید واژه ها: آفریقای جنوبی - رییس جمهوری - جمهوری - اقتصاد - روابط - بین المللی - اقتصادی - کشور - جمهوری اسلامی - ایران - جدید - حمایت - روحانی - امروز - شنبه - سفیر - اسلامی - سیاسی - سنگال - بوسنی - بانکی - تهران - حسن روحانی - حکم دادگاه - نشان - هلند - مردم - پرتوریا - مبارزه - دادگاه

آخرین اخبار سرویس:
فرستاده کره شمالی وارد آمریکا شد

درخواست فرمانده آمریکایی از چین برای پیروی از قوانین بین المللی

پوتین خواستار بالکانی باثبات شد

دموکرات های آمریکا: دولت ترامپ در پی حذف تحریم های روسیه است

امکان نابود سازی پایگاه های ناتو طی چند دقیقه

جوانی که می خواست با راکت ضدتانک به کاخ سفید حمله کند، بازداشت شد

انفجار مهیب در دانشگاه لیون/ بارش کم سابقه برف در مسجد الاقصی/ پرواز فلامینگوها بر فراز دریاچه صورتی

شرط «ابوالغیط» برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

افزایش تنش ها در دریای جنوبی چین و افزایش مداخله آمریکا

تعطیلی دولت آمریکا مانع از انتشار آمار تراز تجاری کانادا شد

واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره ایرانی/درخواست 3000 فعال ضدجنگ از اروپا درباره نشست ضدایرانی/جزییات تازه از سازوکار ویژه مالی اروپا برای ایران/آغاز نشست های طرفین بحران یمن در اردن

آمریکا حق دخالت در روابط ایران و عراق را ندارد

ایران و آمریکا به سمت جنگ نظامی می روند؟ / ترامپ هنوز تصمیمی نگرفته است

حمله مسلحانه پیرمرد 62 ساله به یک کلیسا در آمریکا

وعده رییس جمهوری برزیل برای احیای دموکراسی در ونزوئلا

هیات آمریکایی به داووس نمی رود

21 کشته براثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در کلمبیا

درخواست معرفی تولیدکننده «اسنک پفی حیوانی»

پکن و سئول برای صلح شبه جزیره کره همکاری می کنند

دیده بان حقوق بشر اوضاع بحرین را وخیم توصیف کرد

تمدید حالت فوق العاده ملی در آمریکا

حمله توپخانه ای حشد الشعبی به مواضع داعش در سوریه؛ 15 داعشی به هلاکت رسیدند

اتحادیه عرب دعوت از سوریه برای حضور در نشست این اتحادیه را تکذیب کرد

جریمه سیاستمدار سوئدی به دلیل توهین به اسلام

کاهش تحریم ها، پیش شرط کیم برای دیدار مجدد با ترامپ

بچه پولدارهای تهرانی، تیتر خبر روزنامه واشنگتن پست +عکس

سفر مقام صهیونیست از آسمان عربستان به هند

نشست لهستان و تقلای آمریکا برای خروج از انزوا

برف و باران و کاهش 10 درجه ای دما

نشست لهستان و تقلای آمریکا برای خروج از انزوا

ادامه حملات سعودی ها به الحدیده؛ یک زن و دو کودک یمنی کشته شدند

ویتنام روی پرچم آمریکا راه نمی رود، روی اعصاب آمریکا راه می رود!

«فدریکا موگرینی» در نشست ضد ایرانی «ورشو» شرکت نمی کند

پیش شرط «کیم» برای دیدار مجدد با «ترامپ»

پیروز ایزدی: کشورهایی مانند لهستان معتقدند آمریکا امنیت آن ها را تامین می کند

شکست پمپئو در رسیدن به اهداف خود در خاورمیانه

آمریکا در اجلاس داووس شرکت نمی کند

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه

پرچالش ترین هفته پارلمان انگلیس

حفظ توافق هسته ای برای اروپا بسیار مهم است

استاد حقوق دانشگاه میامی در گفت وگو با فارس: بازداشت «مرضیه هاشمی» خلاف قانون اساسی آمریکاست

پُست جدیدی که «هومن سیدی» منتشر کرد/ عکس

هیئت آمریکایی به داووس نمی رود

هیات های نظامی تل آویو ومسکو درباره سوریه گفت وگو کرند

افشای جزییاتی از توطئه آمریکا موسوم به معامله قرن

ترامپ: ایران می خواهد با ما صحبت کند !

هیئت ریاض از ارائه گزارش درست درباره اسیران خودداری می کند

دولت ترامپ در پی حذف تحریم های روسیه است

کره شمالی همچنان تهدید جدی برای آمریکا

سندرز: جهان رژیم مستبد سعودی را پاسخگو کند

بهترین کادوی دنیای «پوریا پورسورخ»/ عکس

پیامد های برگزیت بدون توافق برای لندن؛ سایه خطر فروپاشی بر سر انگلیس

وحشت روزافزون رژیم غاصب صهیونیستی از محور مقاومت

استخدام برنامه نویس حرفه ای بک اند در مجموعه رسانه هنرنقش جهان

جامعه بین الملل رژیم مستبد سعودی را مجبور به پاسخگویی کند

تل آویو تحویل کمک قطر را مشروط به توقف راهپیمایی غزه کرد

گورستان لهستانی ها در تهران/ عکس

شهادت یک زن و 2 کودک یمنی در حمله نیروهای ائتلاف سعودی

کاهش تحریم ها، پیش شرط کیم برای دیدار مجدد با ترامپ

رژیم صهیونیستی و روسیه در مورد سوریه گفت وگو کردند

سناتور آمریکایی: زمان مهار رژیم استبدادی سعودی فرارسیده است

متهمان بمب گذاری مسجد مینه سوتا در دادگاه گناهکار شناخته می شوند

مسکو: لندن در حال از بین بردن شواهد پرونده مسمومیت «اسکریپال» است

هیات آمریکایی به داووس نمی رود

فرود یک هواپیمای اماراتی در تل آویو

تاکید اتحادیه عرب بر بازگشت سوریه به این اتحادیه

اگر با سگ به مردم حمله کنید، مجازاتی جز دیه ندارند

اگر با سگ به مردم حمله کنید، جز دیه مجازاتی ندارند

المانیتور: گزارش داخلی دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

پیروز ایزدی: کشورهایی مانند لهستان معتقدند آمریکا امنیت آن ها را تامین می کند

تیم ناظر حقوق بشر سازمان ملل در یمن جانبدارانه عمل می کند

المانیتور: گزارش داخلی دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

هجوم ریزگردها به قاهره‎/ عکس

تعداد واقعی کودکان بازداشتی در مرز آمریکا به مراتب بیشتر از آمار رسمی است

بازداشت هزاران کودک در مرز آمریکا در آمارهای رسمی اعلام نشده

متیو چپمن تاثیر ایدئولوژی مسیحیت انجیلی بر شکل گیری سیاست خارجی ترامپ

نیروهای بسیج مردمی عراق تجمع تروریستهای داعش را در سوریه هدف قرار دادند

هفت شهروند یمنی در حمله ائتلاف عربی به غرب یمن کشته شدند

ماکرون: عجله در خروج از سوریه اشتباه است

نشست سران روسیه ــ ایران ــ ترکیه در کرملین!

تشدید انتقادات داخلی از تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه

13 نکته درباره گذرنامه: رییس کدام کشور گذرنامه ندارد؟+عکس

استاد حقوق دانشگاه میامی در گفت وگو با فارس: نحوه بازداشت «مرضیه هاشمی» خلاف قانون اساسی آمریکاست

فرود یک فروند هواپیمای اماراتی در تل آویو

مردم انگلیس از برگزیت پیشمان شدند!

کاخ سفید: چهار آمریکایی در حمله تروریستی سوریه کشته شدند

ابوالغیظ از بازگت سوریه به اتحادیه عرب خبر داد

عکس/ دیدار روسای جمهور ترکیه و کرواسی

تبادل اطلاعات موشکی بین آمریکا و روسیه

دیده بان حقوق بشر اوضاع بحرین را وخیم توصیف کرد

برگزیت سخت بیش از شهروندان اروپا به انگلیسی ها آسیب می زند

«دونالد ترامپ» نسبت به پرتاب ماهواره بر ایرانی به فضا واکنش نشان داد

موگرینی در نشست ضدایرانی «ورشو» شرکت نمی کند

تصویری دیده نشده از «حسین محب اهری» و فرزندانش

نیروهای یمنی یک خودرو نظامیان سعودی را در جیزان هدف قرار دادند

مخالفت اردن با پیشنهاد وزیر خارجه آمریکا ضد ایران

استقبال گرم مردم صربستان از رییس جمهور پوتین

سفیر چین: اقدام احتمالی کانادا علیه هوآوی واکنش هایی در پی خواهد داشت

انتقاد الحوثی از موضع سازمان ملل درباره تیراندازی الحدیده

خلاصه بازی لبنان 4 - کره‎شمالی 1 (ویدیو)

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی

تقدیم استوارنامه سفرای جدید برخی کشورهای خارجی به روحانی