مطالب مرتبط:
جانشین ماهینی در ترکیب پرسپولیس برای بازی با السد مشخص شد!
جانشین ماهینی در ترکیب پرسپولیس برای بازی با السد مشخص شد!
خبر خوش یک پیکانی برای پرسپولیسی ها از بازی با السد ؛ جانشین حسین ماهینی مشخص شد!
ترکیب پرسپولیس در دیدار با الدحیل مشخص شد ؛ جانشین سیامک نعمتی مشخص شد!
اینفوگرافی؛ ترکیب شماتیکی پرسپولیس برابر سپیدرود ؛ با جانشین حسین ماهینی آشنا شوید!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 11:462018-10-16ورزشي

جانشین حسین ماهینی در دیدار پرسپولیس برابر السد مشخص شد!


پس از مصدومیت شدید اخیر حسین ماهینی این سوال بیش از پیش به ذهن ها آمده است که بهترین دفاع راست برای پرسپولیس کیست.

نوشته جانشین حسین ماهینی در دیدار پرسپولیس برابر السد مشخص شد! اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

- پس از مصدومیت شدید اخیر حسین ماهینی این سوال بیش از پیش به ذهن ها آمده است که بهترین دفاع راست برای پرسپولیس کیست.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : "سرخ ها در یک سال گذشته دو مهره برتر دیگر خود در این پست را هم از دست داده اند.

یکی رامین رضاییان بود که با برانکو ایوانکوویچ دچار اختلاف شد و سر از لیگ بلژیک درآورد و چون در این کشور جا نیفتاد، مدتی است که به ایران برگشته اما سرمربی پرسپولیس امکان جذب دوباره وی را رد کرده است.

دیگری هم صادق محرمی جوان بود که توفان وار در پرسپولیس جا افتاد و در زمینه بازی تهاجمی و سانترها حتی از ماهینی هم بهتر ظاهر شد و همین درخشش سبب گشت دنیاموزاگرب کرواسی او را به سرعت جذب و پرسپولیس را در پست مدافع راست فاقد پشتوانه کند و جست وجو برای یافتن یک فرد جدید از سوی سرخ ها از نو آغاز شود.

گزینه امتحان پس نداده سرمربی کروات پرسپولیس در تمرینات اخیر پرسپولیس در مقابل این سوال تکراری و کسالت آور که آیا رضاییان به پرسپولیس برمی گردد، موضع منفی گرفته و بر استخدام چندی پیش مهدی شیری پای فشرده که از شروع نیم فصل دوم حق همراهی قرمزها را خواهد داشت ولی این گمان وجود دارد که برانکو این جواب را فقط برای خاتمه دادن به بحث های رضاییان و تأکید بر عدم بازگشت وی ارائه کرده باشد زیرا بعید است او بدون چک کردن شیری در چند مسابقه رسمی از توانایی او برای پر کردن پست خطیر مدافع راست اطمینان حاصل کرده باشد.

شیری فصل پیش در همین پست برای پیکان مؤثر ظاهر شد اما بازی در این تیم نه چندان پرطرفدار و فاقد استرس های غیر معمول کجا و پوشیدن پیراهن سرشار از دغدغه پرسپولیس کجا؟ چه بسیار مهره های درخشان سایر تیم ها که وقتی به پرسپولیس و استقلال آمده اند، زیر فشار طاقت فرسای روحی بازی در این تیم ها رنگ و نمای خود را از دست داده و سران این باشگاه ها را به قطع همکاری بالنسبه سریع بین طرفین سوق داده اند.

حالا که ربیع خواه برگشته است از طرف دیگر برانکو قطعاً با خود می اندیشد که اگر محسن ربیع خواه برگردد (که البته برگشته است) و محمد انصاری دوباره در دفاع وسط در کنار سید جلال حسینی قرار گیرد، چرا در پست موقتی اش یعنی همین دفاع راست است که در آن صورت خلیل زاده هم جابه جا نخواهد شد و با اینکه سایر هافبک های پرسپولیس به لحاظ فن و تکنیک از نعمتی چندان سر نیستند اما می توان با یک کار گروهی جای وی را در این خط پر کرد و او را تا اطلاع ثانوی مصروف دفاع راست کرد که پرسپولیس اینک در آن محتاج تر و دست هایش بسته تر است.

یک احتمال و گزینه دیگر که البته امکان تحقق آن اندک است اعزام محسن ربیع خواه به دفاع راست و آزمودن او در این نقطه البته در صورت جواب ندادن مهدی شیری است.

حسن این مسأله بازی قدرتی و کارساز ربیع خواه در منطقه ای است که بازی سریع بال چپ های حریف بارها برای سرخ ها دردسرساز شده و ایراد آن فقدان توانایی های تهاجمی در نزد ربیع خواه که هرگونه نفوذ و سانتر او به روی دروازه را به کاری بسیار سخت تبدیل می کند و ربیع خواه طوری خشک – و البته مؤثر – بازی می کند که افزودن قابلیت های یک بـــال راســــت تهاجمی به او بسیار دشوار جلوه می کند.

مشکلات در عین ثروتمند بودن شاید ایوانکوویچ برای ادامه فصل طولانی جاری اندیشه های دیگری را هم در سر داشته باشد ولی طی 3 سال و 8 ماه زمامداری وی در پرسپولیس مشکلات او در پست دفاع راست در عین ثروت های انسانی اش در این منطقه اندک نبوده است.

او در بدو ورودش محمدرضا خانزاده را جواب گفت و سپس از به کارگیری بابک حاتمی پراشتباه در این نقطه قطع امید کرد و وی را حتی در یک مقطع به دفاع چپ گسیل کرد و سپس با رضاییان به مشکل خورد و حالا ماهینی را خلاف میلش از دست داده و به نقطه صفر و نداری کامل بازگشته است.

از اینجا و آنجا نقطه ای که تنها مدافع راست تخصصی اش – مهدی شیری – به سبب محرومیت اعمال شده از سوی فیفا هنوز حتی یک بازی رسمی هم برای سرخ ها انجام نداده و بیشتر یک هندوانه دربسته نشان می دهد و سایر نفرات هم مردانی هستند که برانکو از اینجا و آنجای تیم برمی دارد و به دفاع راست تزریق می کند تا بلکه فرجی حاصل آید و با اینکه نعمتی در چنین روندی ناموفق نبوده اما ایوانکوویچ بهتر از هر کس می داند که برای این موضوع باید راه حل بهتری را جست و آدم متخصص تر و کامل تری را در این پست به کار گماشت و یک گزینه درازمدت داشت و نه یک بازیکن موقتی.

ایران ورزشی
کلید واژه ها: پرسپولیس - حسین ماهینی - ماهینی - فوتبال - مصدومیت شدید - فوتبال ایران - برانکو - برانکو ایوانکوویچ - خبرگزاری - ایران - دیدار - سرمربی پرسپولیس - سید جلال حسینی - بازی - بهترین - جانشین - مدافع - ایوانکوویچ - سید جلال - استقلال - استخدام - نیم فصل - انصاری - تهاجمی - کرواسی - امتحان - درخشان - پیراهن - مسابقه - بلژیک

آخرین اخبار سرویس:

جانشین حسین ماهینی در دیدار پرسپولیس برابر السد مشخص شد!

جانشین حسین ماهینی در دیدار پرسپولیس برابر السد مشخص شد!