مطالب مرتبط:
شاهانی خبر داد استرداد شهریه داوطلبان ذخیره پذیرفته نشده رشته های پزشکی دانشگاه آزاد
توضیحات دانشگاه آزاد درباره حل مشکلات داوطلبان پزشکی
مأمور رسیدگی به حل مشکلات داوطلبان آزمون پزشکی دانشگاه آزاد منصوب شد
مشکل داوطلبان رشته پزشکی دانشگاه آزاد حل می شود
مأمور رسیدگی به حل مشکلات داوطلبان آزمون پزشکی دانشگاه آزاد منصوب شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 11:462018-10-16دانش

دود بی تدبیری یکی از مدیران دانشگاه آزاد در چشمان داوطلبان پزشکی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ثبت نام در دوره پزشکی امسال دانشگاه آزاد با حواشی و نابه سامانی های خاصی همراه بود تا جایی که نه تنها مسئولان دانشگاهی بلکه چندصد خانواده درگیر اضطراب ها و این حواشی شده اند و سرنوشت تعداد زیادی از دانشجویان .

- " داستان پذیرش داوطلبان فهرست ذخیره رشته های پزشکی دانشگاه آزاد با وجود پیگیری مسئولان و اعتراض داوطلبان همچنان حل نشده و چالش جدی برای خانواده ها ایجاد کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ثبت نام در دوره پزشکی امسال دانشگاه آزاد با حواشی و نابه سامانی های خاصی همراه بود تا جایی که نه تنها مسئولان دانشگاهی بلکه چندصد خانواده درگیر اضطراب ها و این حواشی شده اند و سرنوشت تعداد زیادی از دانشجویان آینده به تصمیمات دانشگاه آزاد گره خورده است.

همه ساله یک یا دو ماه بعد از برگزاری کنکور سراسری و ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها، سازمان سنجش اطلاعیه ثبت نام تکمیل ظرفیت در برخی رشته ها و مراکز آموزش عالی را اعلام می کرد، اما امسال برای اولین بار طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دیگر خبری از فراخوان ثبت نام تکمیل ظرفیت ها نیست و تمام دانشگاه ها موظفند در یک مرحله ظرفیت های خود را تکمیل کنند.

مشکلاتی که نبود تکمیل ظرفیت ایجاد کردمسئولان دانشگاه های غیردولتی که همه ساله با کاهش دانشجویان ورودی روبه رو هستند، چنین مسئله ای را به ضرر خود دانستند.

از این رو دانشگاه آزاد اسلامی" تصمیم به اعلام اسامی فهرست ذخیره در کنار پذیرفته شدگان اصلی در رشته های پزشکی گرفت با این توجیه که برخی داوطلبان همزمان با انتخاب رشته در این دانشگاه، ممکن است در دانشگاهی دولتی قبول شوند، آن را به دانشگاه آزاد ترجیح دهند و اینگونه بخشی از ظرفیت ها خالی بماند.

این ماجرا نابه سامانی های زیادی را به وجود آورد و دانشگاه آزاد نتوانست این موضوع را مدیریت کند از این رو هم اکنون خانواده ها و داوطلبان زیادی سردرگم هستند چرا که برخی واحد های دانشگاه آزاد تمامی پذیرفته شدگان فهرست ذخیره را ثبت نام و نسبت به اخذ شهریه اقدام کردند، اما چند روزی از خوشحالی دانشجویان برای قبولی شان در رشته پزشکی نگذشته بود که خبر لغو ثبت نام یا اخراج آن ها از دانشگاه پخش شد و دیگر مسئولان واحد ها اجازه حضور دانشجویان را در کلاس ها ندادند.

اعتراض داوطلبان و خانواده ها در واحد علوم و تحقیقات
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد - ثبت نام - دانشجویان - آزاد - مسئولان - خانواده - تکمیل ظرفیت - پزشکی - رشته - دانشگاه های غیردولتی - خبرگزاری - خبرنگار - اعتراض - اضطراب - کنکور سراسری - انتخاب رشته - سازمان سنجش - همراه - تصمیم - درگیر - گزارش - فراخوان - مدیران - داستان - مدیریت - انتخاب - اخراج - اولین - کنکور

آخرین اخبار سرویس:

دود بی تدبیری یکی از مدیران دانشگاه آزاد در چشمان داوطلبان پزشکی

دود بی تدبیری یکی از مدیران دانشگاه آزاد در چشمان داوطلبان پزشکی