مطالب مرتبط:
فیش حقوقی ندارم و حدود 2 تا 3 میلیون حقوق می گیرم/ اساتید باید حرمت دانشگاه را نگاه دارند
16 میلیون تومان حقوق می گیرم نه 27 میلیون/ هر وقت زنگنه فیش حقوقی اش را منتشر کرد، من هم منتشر می کنم
حدود 7 میلیون حقوق بگیر بسته جبرانی می گیرند
نوبخت: بسته جبرانی دولت برای حدود 7 میلیون حقوق بگیر
نوبخت :​ حدود 7 میلیون حقوق بگیر از بسته جبرانی استفاده می کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 11:412018-10-16سياسي

فیش حقوقی ندارم و حدود 2 تا 3 میلیون حقوق می گیرم/ چادر واجب نیست اما نفی آن یک حرکت فرهنگی ضد حجاب است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در همایش عاشورایی می مانیم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در سالن شهدای گمنام مجموعه فرهنگی این دانشگاه برگزار شد، - " نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بنده فیش حقوقی ندارم، استاد بازنشسته دانشگاه هستم که حدود 2 تا 3 میلیون تومان حقوق دریافت می کنم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو" از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در همایش عاشورایی می مانیم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در سالن شهدای گمنام مجموعه فرهنگی این دانشگاه برگزار شد، گفت: نکته قابل توجه این است که قبل از اینکه عاشورایی بمانیم باید عاشورایی شویم، سقف عاشورایی شدن سقف آسانی نیست.

علم الهدی با طرح این پرسش که چگونه می توان عاشورایی شد؟؛ ادامه داد: عاشورا یک انقلاب و زمینه ساز این انقلاب امام حسین(ع) بود که مدیریت اجرایی آن را سیدالشهدا بر عهده داشتند و رهبری نهادینه سازی آن را امام چهارم، حضرت زین العابدین (ع) بر عهده داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این موضوع که عاشورایی یعنی انقلابی و خود عاشورایی شدن به معنای انقلابی شدن است، تصریح کرد: ما ابتدا باید عاشورایی شویم تا در نهایت عاشورایی باقی بمانیم.

وی ضمن اشاره به این موضوع که ماهیت حرکت امام حسین (ع) بر افراد روشن نبود، خاطرنشان کرد: در مقابل ماهیت حرکت امام حسین(ع) دو پندار وجود داشت برخی تصور می کردند که ایشان در اندیشه کنار زدن خلیفه و گرفتن قدرت است و برخی دیگر در این تصور بودند که ایشان می خواهند حکومت را واژگون کنند و در سایه ایجاد عدل علی (ع) حکومت تشکیل دهند.

علم الهدی با تاکید بر این موضوع که پندار هر دو گروه نادرست بود، افزود: حتی افرادی، چون عبدالله بن جعفر که همسر حضرت زینب (س) بود نیز به امام می گفت در این حرکت نمی توانید حکومت تشکیل دهید و جز اینکه تلف شوید و جریان بنی امیه با یک سرکوب گری شدید وارد می شود و نتیجه دیگری هم نمی گیرید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: هیچ کدام این افراد نمی توانستند تشخیص دهند که عاشورا، انقلابی دائمی در جریان جامعه اسلامی است که باید باقی بماند.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) درصدد بودند انقلابی را ایجاد کنند که تمام نشود و به دنبال آن، نسل ها و جمعیت ها در طول تاریخ ادامه دهنده این انقلاب باشند که متاسفانه هیچ کس این مسئله را متوجه نمی شد.

علم الهدی در ادامه سخنان خود حضرت علی اکبر (ع) را از همه شهدای کربلا به امام حسین (ع) نزدیک دانست و متذکر شد: باتوجه به اینکه حضرت علی اکبر (ع) به بینش ایشان نزدیک تر بودند در زیارت عاشورا ابتدا بر امام حسین (ع) و بعد به علی اکبر (ع) سلام می دهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم پذیرش کمک امام حسین (ع) از افرادی همچون عبدالله بن مطیع و ابا حرم اشاره کرد و گفت: این ها افرادی بودند که چنانچه در وسط میدان مشاهده می کردند، امام حسین (ع) در حال شکست است، میدان را خالی می کردند و این برگشت آنان سیدالشهدا را بیشتر تضعیف می کرد و چنانچه مشاهده می کردند، امام در حال پیروزی است در صحنه می ماندند و در نهایت تقاضای مقام و منصب می کردند که با عدالت اجتماعی در تضاد بود.

وی با بیان این موضوع که امام حسین (ع) با کسی است که انقلابی و عاشورایی بماند، تصریح کرد: انقلابی و عاشورایی یعنی انسانی که در حرکت جهادگرایانه باقی می ماند و در این مسیر اداره زندگی و مقام اجتماعی برایش جایگاهی ندارد.

علم الهدی در پاسخ به این پرسش که چرا عاشورایی بمانیم، بیان کرد: برخی تصور می کنند انقلاب مقطعی دارد و می گذرد در حالی که انقلاب مقطعی نیست، پیروزی انقلاب سرآغاز انقلاب بود و نه پایان آن.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما هنوز در اواسط راه هستیم؛ ادامه داد: هدف ما توسعه انقلاب، حاکمیت آن بر جهان و اجرای عدالت در تمام جهان، آخر انقلاب است.

وی اضافه کرد: عاشورایی بمانیم یعنی انقلابی بمانیم، چراکه انقلاب تمام نشده و عاشورا هم همچنان باقی مانده و تمام نشده است.

علم الهدی ضمن اشاره به اینکه مشکل ما در جامعه این است که عده ای در جامعه از انقلاب بودن خسته شده اند، خاطرنشان کرد: دشمن برای ما مهم نیست، مهم این افراد خسته از انقلاب هستند که بر سر دو راهی ماندن یا رفتن، هستند، مدام توجیه می کنند و مصلحت اندیشی می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی درخصوص عدم برگزاری کنسرت در مشهد نیز بیان کرد: متاسفانه در حاشیه برگزاری کنسرت فساد هایی رخ می دهد که همین امر سبب می شود با این امر مخالفت کنیم، البته این حواشی در دیگر شهر ها نیز جود دارد و حتی در خود تهران نیز تا حدودی جلوی این مسائل را می گیرند.

وی در ادامه سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: آرمان های انقلاب برای شما روشن است و سواد شما اقتضا می کند، هیچ ابهامی در مسیر انقلاب برای شما به وجود نیاید و پای انقلاب بمانید، چنانچه فردی خسته شده، جای او را پر کنید، در این صورت شما عاشورایی می مانید.

علم الهدی در بخش پرسش و پاسخ در پاسخ به دانشجویی درخصوص توطئه ای که دشمنان برای حضور زائران عرب در مشهد کردند، بیان کرد: البته نمی گوییم که هیچ مشکلی رخ نداده است، اما اینکه یک مسئله شایع و متداول رخ داده باشد، وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با یادآوری این نکته که این تبلیغات ریشه سیاسی دارد، گفت: اولین بار این سخنان از جانب روزنامه گاردین انگلستان مطرح شد؛ بنابراین توطئه، یک توطئه انگلیسی است.

وی در خراسان رضوی ادامه داد: دشمنان مشاهده می کنند که مشهد مورد توجه بیش از 300 میلیون شیعه در دنیا است، به همین دلیل می خواهند این شهر را از قداست بیاندازند.

علم الهدی درخصوص وظیفه تشکل های دانشجویی در مسیر انقلاب گفت: ما در مدیریت هم به ابتکار نیاز داریم و هم تجربه، اما میدان کار را باید به دست مبتکران دارد، بنابراین مسئله مدیریت جوان یک اصل است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه رهبری معظم انقلاب در رابطه با دانشجویان از تعبیر افسری جنگ نرم استفاده کرده اند؛ گفت: در میدان جنگ افسر علاوه بر مدیریت فضا وارد رزم هم می شود، تشکل های دانشجویی نیز باید نیرو ها را به گونه ای مدیریت کنند که در جامعه اثرگذار باشند.

وی در رابطه با کنواسیون های fatf و cft یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در دیداری که با نمایندگان داشتند، نظر خود را درخصوص این کنواسیون ها ارائه کردند، اما در آخر گفتند خودتان به عنوان نمایندگان مردم به بررسی این کنوانسیون ها بپردازید.

علم الهدی تاکید کرد: نظام ما یک نظام مردمی است و نمایندگان و دولت نمی توانند خود را کنار بکشند، چراکه آنان از جانب مردم مسئولیت گرفته اند، بنابراین باید در جریان همه مسائل باشند و مسائل را بررسی و در نهایت جوانبگوی عوارض آن باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: چنانچه شورای نگهبان درخصوص این کنواسیون به نتیجه رسید و آن را تایید کرد که هیچ، اما در صورت عدم وصول نتیجه این کنواسیون برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت می رود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در رابطه با میزان درآمد، گفت: بنده فیش حقوقی ندارم، استاد بازنشسته دانشگاه هستم که حدود 2 تا 3 میلیون تومان حقوق دریافت می کنم.

علم الهدی در رابطه با سخن یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه در دانشکده هنر و معماری این دانشگاه از من خواسته شد که چادر از سر درآوردم؛ بیان کرد: اساتید باید حرمت دانشگاه را نگاه دارند، البته چادر واجب نیست، اما نفی چادر یک حرکت فرهنگی ضد حجاب است، ما می خواهیم دانشگاه، جامعه را بسازد، چنانچه در دل دانشگاه فساد باشد، این دانشگاه چگونه می تواند جامعه را بسازد؟!
کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه - عاشورا - خراسان رضوی - دانشگاه - امام حسین - خراسان - بسیج دانشجویی - دانشجو - برگزار - امام - دانشگاه آزاد - فقیه - فرهنگی - خبرگزاری - مشهد - حقوق - دانشجویی - آیت الله - حکومت - خبرنگار - جامعه اسلامی - گزارش - همایش - گمنام - بسیج - آزاد - سالن - عبدالله - نهادینه - اندیشه

آخرین اخبار سرویس:
سرلشکر جعفری در دومین اجلاسیه مجمع اساتید طرح صالحین: امروز دشمن به شدت از درگیری با ایران اسلامی پرهیز می کند

پیگیری طرح انتقال آب دریای عمان

ظریف به سرلشکر سلیمانی تسلیت گفت

نامه بسیج دانشجویی 38 دانشگاه کشور به مجمع تشخیص درباره FATF و پالرمو

در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس صورت گرفت دعوت از وزرای امضا کننده نامه به رهبر انقلاب درباره تصویب پالرمو و CFT برای مناظره

رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردمی بودن آن است

وحدت همه جناح های سیاسی لازمه شکست تحریم هاست

خبرنگار پیشکسوت اردکان تجلیل شد

صدور حکم حبس برای یاشار سلطانی

تسلیت ظریف به سردار سلیمانی

جزییات تجهیز ارتش ایران به ربات های مسلح/ یارگیری 7000 داعشی در افغانستان توسط عربستان و امارات

ترکیه: وقت تحقیقات بین المللی درباره قتل خاشقجی رسیده است

محسن چاوشی از نام آلبوم جدیدش پرده برداشت

روسیه: ونزوئلا شریک راهبردی ما است

اسلامی: منطقه یک آزادراه تابستان سال آینده بهره برداری می شود

سی سال جنگ، معلولیت و فعالیت صلیب سرخ به روایت تصویر

نامه بسیج دانشجویی 38 دانشگاه کشور به مجمع تشخیص درباره FATF و پالرمو

دانشجویان، طلاب و اقشار مختلف مردم تحصن کردند

صبح امروز نشست تخصصی تحلیلی بودجه سلامت 98 توسط کمیته سلامت جبهه مردمی برگزار شد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افشا کرد قاچاق 1700 کانتینر ظروف کریستال از طریق کارت های اجاره ای/ وزیر اقتصاد با آمر اصلی و عنصر پشت پرده برخورد کند

عیادت معاون امور مجلس رییس جمهور از آیت الله مومن

دهقان در نامه ای مطرح کرد تبانی یک شرکت حمل و نقل با گمرک رجایی در قاچاق مشروبات الکلی

تسلیت لاریجانی به سرداران مومنی

ظریف به سردار سلیمانی تسلیت گفت

پرسش هایی از منتقدان اصولگرای روحانی

المان شهری جالب در شهر شلمان

فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید اردستانی بازدید کرد

نامه بسیج دانشجویی 38 دانشگاه کشور به مجمع تشخیص درباره لوایح FATF

ارتش ایران از ربات های مسلح استفاده می کند

مناسب سازی معابر وظیفه ای مردمی و انسانی است

امیر حیدری: رزمایش بزرگ «اقتدار 97» نیروی زمینی ارتش از فردا آغاز می شود

لاریجانی قانون مبارزه با پولشویی را به روحانی ابلاغ کرد

آیت الله مکارم شیرازی: پذیرش ولایت عهدی دلیل مهمی برای مناظره امام رضا با سایر عالمان ادیان الهی بود

مرزبانان ربوده شده در سلامت هستند

سردار فضائلی یک دانشمند و مسلط به معارف قرآن و اسلام بود

کمیته امداد کرمان دو برابر میزان تعهد خود اشتغال ایجاد کرده است

بیکاری از مهمترین علل افزایش جمعیت کیفری زندان هاست

اختصاص هزار میلیارد تومان از بودجه به طرحی که مصوبه ندارد

حضور دانش آموزان شیعه و سنی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

ایران میزبان اجلاس جهانی آب در سال 1403

بن سلمان تلفنی با نخست وزیر عراق گفتگو کرد

برداشت گل نرگس از نرگس زارهای بهبهان - خوزستان

114 شرکت خارجی آماده همکاری در پروژه های نفتی ایران

مرزبانان ربوده شده ایرانی در سلامت هستند

مرضیه هاشمی آزاد شد

ایران میزبان اجلاس جهانی آب در سال 1403 شد

دامن زدن به نارضایتی مردم در دستور کار دشمنان نظام است

نامه بسیج دانشجویی 38 دانشگاه کشور به مجمع تشخیص درباره FATF و پالرمو

سفر سرزده هیات اروپایی به ایران و واکنش عراقچی/ سد مذاکره دو جریان سیاسی شکست/ مجلس و جنجال بر سر یک لایحه/ ارائه گل با طعم تمسخر

علوی: مرزبانان ربوده شده در سلامت هستند

واکنش نادر طالب زاده به آزادی مرضیه هاشمی

آیت الله مکارم شیرازی: «حوزه» پاسدار انقلاب اسلامی است/پس از پیروزی انقلاب تعداد طلاب به ده ها هزار نفر رسید

ماجرای تحصن رهبر انقلاب در دانشگاه تهران چه بود؟

علی مطهری : انقلاب ما فطرت دینی و خداجویی دارد

استخدام راننده در شرکت پیشگام رهنورد ایرانیان در تهران

برگزاری همایش کتاب سال حوزه

ماجرای نامه پاپ فرانسیس به یک هنرمند ایرانی

با واسطه از یک مقام نزدیک به دولت، جواب رهبری به نامه وزیران را شنیده ایم

سازمان بازرسی کل کشور به دنبال مبارزه همه جانبه با فساد است

ترامپ حرف خود را پس گرفت

وزیر دفاع: خبرهای خوشی داریم

«رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش» از فردا به مدت 2 روز برگزار می شود

مقام علمی مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی تجلیل شد

کمک به جوانان برای ازدواج آسان از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی است

مهلت ثبت نام در انتخابات عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش تمدید شد

علمای جهان اسلام در پایتخت سوریه دور هم جمع می شوند

حضور دانش آموزان شیعه و سنی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

رسیدگی مجلس به سوالات 7 نماینده از وزرای نیرو، خارجه و جهادکشاورزی

چه عواملی به فضای جنسی جامعه و بحران جنسی دامن می زنند؟

روش جدید برای استفاده از بازیگران بی حجاب+عکس

اختصاص یکهزار میلیارد ریال به اشتغال روستایی

اولین واکنش وزارتخارجه ایران به تحولات اخیر در ونزوئلا

استخدام آشپز فست فود جهت یک رستوران در تهران

پمپئو: آمریکا روابط دیپلماتیک با ونزوئلا را حفظ می کند

منابع مالی فیلم جدید نرگس آبیار و رابطه اش با بانک سرمایه

استخدام فروشنده آقا جهت کیف فروشی در تهران

سومین دوره کشوری تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی

سفر هیات های تجاری استان های همدان و البرز به عمان

استخدام فروشنده خانم و آقا جهت کار در قنادی

استخدام کارگر ساده جهت پرچ کاری در تهران

استخدام کارگر ساده جهت یک کارخانه در تهران

استخدام رویه کوب ماهر مبل راحتی در تهران

ربات های مسلح در ارتش ایران

​لاریجانی قانون مبارزه با پولشویی را به روحانی ابلاغ کرد

بروجردی: ایران بیدی نیست که با بادهایی همچون اجلاس لهستان بلرزد

سردار نقدی: رضاخان بی سواد تاریخ هفت هزار ساله ایران را به 2 هزار و 500 سال کاهش داد/آزادی سوریه و عراق به برکت وجود مردم و انقلاب ایران است

بازدید نمایندگان مجلس از وضعیت انتقال آب در بندر کنارک

بررسی مشکلات روستانشینان آشتیان در دهگردشی مسئولان

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت بازرگانی در تهران

آغاز به کار بیستمین همایش کتاب سال حوزه

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت بازرگانی در بندر انزلی

باهنر: نمایندگان مجلس مدیران هزینه هستند، مدیر منابع تولید نیستند

پرسش هایی از منتقدان اصولگرای روحانی

محرومیت یک نماینده مجلس روحانی از ورود به استادیوم ها

همایش کتاب سال حوزه پاسخ محکمی به منفی بافان است

نامه بسیج دانشجویی 38 دانشگاه کشور به مجمع تشخیص درباره FATF و پالرمو

برداشت گل نرگس از نرگس زارهای بهبهان - خوزستان

کودکان قربانی پدیده «زمان فروشی»/ تشدید فقر قابلیتی در کودکان

باهنر: نمایندگان مجلس مدیران هزینه هستند، مدیر منابع تولید نیستند

چهره زیبای جهنم در تریلر جدید Far Cry New Dawn [تماشا کنید]

فیش حقوقی ندارم و حدود 2 تا 3 میلیون حقوق می گیرم/ چادر واجب نیست اما نفی آن یک حرکت فرهنگی ضد حجاب است

فیش حقوقی ندارم و حدود 2 تا 3 میلیون حقوق می گیرم/ چادر واجب نیست اما نفی آن یک حرکت فرهنگی ضد حجاب است