مطالب مرتبط:
شباهت جالب «پژمان بازغی» با «جانی دپ»
شباهت پژمان بازغی با جانی دپ عمدی بود
ژست جالب «پژمان بازغی» و همسرش پشت رُل+عکس
عکس جالب «پژمان بازغی» و همسرش پشت رل!
شباهت جالب چهره سحر صباغ سرشت به مادرش! + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 10:422018-10-16فرهنگي

شباهت جالب «پژمان بازغی» با «جانی دپ»/شباهتی که عمدی بود


شخصیت «پژمان بازغی» در این فیلم، هیچ شباهتی به شخصیت «جانی دپ» در «چارلی و کارخانه شکلات سازی» ندارد اما تیپ و شکل و شمایلش را عمدی کپی کردیم.

- 0 فرهیختگان منبع: برد و پس از 6 سال، سری دوم این فیلم را با هزینه ای بالا ساخت که به تازگی به روی پرده رفته و با اقبال نسبتا خوبی هم از سوی مخاطب مواجه شده است.

به همین بهانه، با سیدجواد هاشمی گفت وگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

آقای هاشمی، بین ساخت دو سری آهوی پیشونی سفید ، 6 سال وقفه افتاد.

با وجود اینکه از همان زمان(سال 90)، عزم خیلی جدی برای ساخت سری دوم این فیلم داشتید، چه شد که آن همه شوق، 6سال به طول انجامید؟ بله، عزمش را داشتم ولی پولش را نداشتم که در نهایت، دو سرمایه گذار جلو آمدند که یکی از آنها به خاطر دخترش جلو آمد.

نکته عجیب آنکه، او مرتب به من می گفت چرا سری دوم آهوی پیشونی سفید را نمی سازی و من هم می گفتم پولش را ندارم.

او هم گفت: دخترم من را بیچاره کرده از بس گفته پس ادامه این فیلم چه زمانی ساخته می شود و تو باید سری دوم این فیلم را بسازی که من باز هم گفتم واقعا پولش را ندارم و ایشان در فاصله چند روز بعد، نیمی از مخارج فیلم را به حسابم ریخت و گفت من نصفش را می دهم و تو کار را شروع کن.

در آستانه آغاز فیلمبرداری سری دوم، پسر بچه ای به من زنگ زد که او هم گفت من قسمت اول فیلم شما را دیده ام و شنیده ام شما می خواهی سری دوم فیلم را بسازی که اگر اجازه بدهید، بیایم و سرمایه گذاری کنم.

به این ترتیب، و نوجوانان، فقط با طراحی جلوه های بصری سینمایی امکان پذیر است که تلاش کردیم این اتفاق را در آهوی پیشونی سفید 2 بیش از سری اول آن به ظهور برسانیم.

این حجم ویژوال افکت حرفه ای در کنار بهره مندی قدرتمند از عنصر خیال سبب شده تا فیلم شما ضرباهنگ داستانی کندی داشته باشد و نقش سناریو در این بین، خیلی کمرنگ و تا حدودی ضعیف باشد.

به نوعی تمام تلاش شما معطوف به این صحنه سازی های رایانه ای و ورود به دنیای تخیل کودکان شده و توجه چندانی به روند داستان و اساسا فیلمنامه نداشته اید.

چنین نقدی را به آهوی پیشونی سفید 2 وارد می دانید؟ من در سری دوم آهوی پیشونی سفید مجبور شدم قدری به ذائقه های بزرگسالان هم توجه کنم تا بتوانم کودکان و نوجوانان را در کنار پدر و مادرهایشان به سینما بکشانم.

بله، این باعث شد که یک اختلالی در قصه به وجود بیاید که کاملا آن را می پذیرم و آن هم به این دلیل است که متاسفانه در سینمای امروز ایران، حشو و هجویات به شدت دارد رونق پیدا می کند و طرفدار هم دارد؛ یعنی ما فیلم های بسیاری داریم که اصلا قصه خوبی ندارند ولی چون در آن از عنصر موسیقی، لبخند و کاریکلماتور استفاده شده، جذابیت پیدا کرده و توانسته اند مخاطب را به سینما بکشانند.

چیزی که من خودم منتقدش بودم را مجبور شدم به خاطر برگشت سرمایه سرمایه گذاران آن را انجام دهم و این اتفاقات، قصه را خیلی جاها منکوب کرده اما مطمئنم مردم از این فیلم خوش شان می آید.

معتقدم ما اول باید برای مردم فیلم بسازیم چه بسا فیلم های بسیار خوبی از جهت داستانی که در سینمای ایران ساخته شده و اصلا فروش نکرده است به این دلیل است که متاسفانه در آن به ذائقه های مردم توجه نشده است.

من در سری سوم آهوی پیشونی سفید تلاش کردم هر دو طرف را داشته باشم؛ هم به ذائقه های مردمی توجه کنم و هم به قصه، ولی در سری دوم دارم این تجربه را اندوخته می کنم تا ببینم در گیشه چه اتفاقی می افتد.

به هنگام اکران آهوی پیشونی سفید 1 انتقادهای بسیاری در رابطه با عدم همکاری آموزش و پرورش داشتید که در آن زمان، منطقی جلوه می کرد اما در طی این سال ها که شما فیلم نساختید، چند فیلم کودک توانستند با همراهی آموزش و پرورش، فروش های چند میلیاردی داشته باشند.

با توجه به اینکه قطعا شما چهره شناخته شده تری نسبت به آن کارگردانان فیلم های کودک چند میلیاردی دارید و اساسا خودتان جزء کارمندان کودک این دوره حضور فیزیکی نداشتید، آنها احساس کردند که جشنواره را تحویل نگرفته اید و آنها هم شما را تحویل نگرفته اند که اگر این گونه باشد، خیلی اتفاق بدی است.

این شکل نگاه، نگاه خیلی بدی است چون فیلم با همه جزییات و کلیاتش باید مدنظر قرار گرفته شود.

وقتی در جشنواره می بینند فیلم این همه با اقبال تماشاگر مواجه شده، آیا این توهین به تماشاگر نیست که تا این میزان به کار بی توجهی صورت بگیرد که فقط در یک بخش کاندیدا شود؟ اصلا فیلم از جهت ویژوال افکت، از جهت پروداکشن و از جهات مختلف، آن همه بازیگر، آن همه زحمت برای این فیلم کشیده شده، بعد آن وقت در همان یک بخشی هم که کاندیدا شده؛ یعنی در بخش بهترین فیلم هم انتخاب نشود، مگر می شود؟! یعنی اشکال را از چشم داوران می بینید؟ جشنواره ها بسیار سلیقه ای هستند؛ با احترامی که برای همه داوران قائل هستم که به نظر من نیمی از آنها اصلا کودک را نمی شناسند.

من سروش صحت را خیلی دوست دارم اما آیا ایشان خودشان دارای فرزند هستند که متوجه شوند بچه چه چیزی می خواهد؟ اصلا بهروز شعیبی که رفیق من است، متوجه می شود کار کودک یعنی چه؟ ایشان آنقدر در کار جدی و تراژیک غرق شده که اصلا متوجه می شود فانتزی یعنی چه؟ من از خانم مرضیه برومند این گونه داوری را بعید می دانستم.

ایشان شهر موش های 2 را ساخت؛ من اگر الان به این فیلم انتقاد می کنم برای این است که بپرسم برای انتخاب یک داور چه معیاری وجود دارد.

داوری مثل خانم برومند که شهر موش های 2 ، آخرین کارش برای سینمای کودک بوده، اساسا بچه ها به این فیلم نگاه نکردند؛ فیلم ایشان را فقط بزرگ ترها و دهه شصتی ها برایش دست زدند.

من به تماشاگران نگاه می کردم و می دیدم بچه های کوچک در سینما راه می رفتند و پدر و مادرها را به زور مجبور می کردند که زودتر بلند شوند و بروند.

من اینها را در سینما دیدم.

شهر موش های 1 بدون شک یک شاهکار در سینمای کودک است پس ذهنیت و روحیه ایشان تغییر کرده که شهر موش های 2 را ساخته است.

چطور ممکن است ایشان این همه تماشاگر را که رفتند سری دوم آهوی پیشونی سفید را دیدند و راضی از سینما بیرون آمدند را نبیند؟! امیدوارم انتقادم سرکار خانم برومند را ناراحت نکند، ایشان اول شهر موش های 2 را ببینند و بعد آهوی پیشونی سفید 2 را این چنین مورد بی مهری قرار دهند.

به اعتقاد من جشنواره ها کمک چندانی به فیلم ها نمی کنند.

شما ببینید امسال چند فیلم ساخته شده که عطای جشنواره فجر را به لقایش بخشیده اند و اصلا در جشنواره شرکت نکردند و مستقیما به اکران رسیده اند.

به نظرم امسال یک جشنواره فیلم فجر" کاملا کچل خواهیم داشت.

چطور شما طی بیش از یک هفته برگزاری جشنواره کودک، در اصفهان حضور نداشتید؟ من سر فیلمبرداری بودم و اصلا اهل قهر کردن نیستم که اگر قهر بودم، اصلا فیلمم را به اصفهان نمی فرستادم.

من داشتم ترنادو را می ساختم.

احساس می کنم آهوی پیشونی سفید 2 که سناریوی آن در جشنواره سال گذشته کودک اصفهان، جزء فیلمنامه های برگزیده جشنواره انتخاب شد، امسال مورد بی توجهی قرار گرفته است.

از شباهت جالب گریم و طراحی لباس پژمان بازغی با جانی دپ در چارلی و کارخانه شکلات سازی بگویید و اینکه با توجه به حضور خاله سوسکه در سری اول فیلم و حالا این شباهت در سری دوم؛ گویا علاقه زیادی به استفاده از نمادها دارید؟ بله، من اساسا انتخاب کاراکترهای دنیای سینما در همه جای دنیا را دوست دارم.

شخصیت پژمان بازغی در فیلم، هیچ شباهتی به شخصیت جانی دپ در چارلی و کارخانه شکلات سازی ندارد اما تیپ و شکل و شمایلش را عمدی کپی کردیم.

من اتفاقا دوست دارم که خیلی به آن شخصیت نزدیک شود و این را با افتخار می گویم.

خیلی وقت ها به من می گویند چرا در سری اول آهوی پیشونی سفید ، شما خاله سوسکه و آقا موشه را آوردی، اینها که اصلا ربطی به فیلم شما ندارند.

گفتم بله، ندارند اما من دوست داشتم که اینها را بیاورم.

گفتند شما از فیلم های خارجی الگو برداشتی.

چرا گریم های کار شما شبیه فیلم هایی مثل دزدان دریایی کاراییب بود و از این حرف ها.

در جواب گفتم که به عمد این کار را کردم چون تقلید خوب و شایسته که اشکال ندارد.

من مثالی می زنم: ما در اساسی هستند اما میلیاردی فروش می کنند، من دوست دارم بچه ها را کم کم با ذائقه و خاستگاه اهداف خودم آشنا کنم.

می خواهم به ترتیب و پله پله، اول بچه ها را با برند فیلم های کودک و نوجوانی که دارم می سازم، آشنا کنم تا بعدا آنها را به سمتی ببرم که بگویم می شود فیلم هایی ساخت که هم ذائقه های عامه پسندانه را سیراب کند و هم بتواند به بچه ها آموزش دهد و هم حرف های خوب برای بچه ها داشته باشد.

فکر می کنم ترنادو یک قدم جلوتر از آهوی پیشونی سفید است و ان شاءالله پس از آن اگر به کمال برسم، امپراتوری میمون ها را خواهم ساخت.

همچنان معتقدم حتی اگر آهوی پیشونی سفید 2 خوب فروش کند، فیلم خیلی خوبی نیست؛ دنبال این هستم که آن فیلم خوب را یک روز برای بچه ها بسازم و دینم را به بچه های سرزمینم ادا کنم.


کلید واژه ها: فیلم - سرمایه گذار - سفید - نوجوانان - سینما - سرمایه - داستان - کودکان - سرمایه گذاری - هاشمی - فیلمبرداری - قدرتمند - کارخانه - هزینه - مخاطب - امروز - طراحی - شکلات - جالب - تخیل - نقدی - شروع - پرده - حرفه - عجیب

آخرین اخبار سرویس:
تجلیل از یک جوان فرهیخته میبدی

رونمایی از پوستر جشنواره موسیقی فجر

پوستر جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد + پوستر

احتمال فروش ظرفیت گیشه در پیش فروش / کدام سینماها برای فجر هنوز ظرفیت خالی دارند؟

استخدام تدوینگر آقا در یک موسسه معتبر-محدوده سهروردی شمالی

انیمیشن «آخرین داستان» بازی موبایلی شد + فیلم

دهمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور 9 کشور برگزار می شود

پیش بینی نامزدهای نهایی اسکار 2019

119 کشور متقاضی حضور در جشنواره فیلم 100

تجربه تلخ رامبد جوان در عمارت دبیر الملک/ چراغ خانه اوقات فراغت خاموش شد

پرداختن به حقوق کودکان همچنان خط قرمز است

داوران پنجمین دوره جایزه فرشته در بخش عکس معرفی شدند

برگ برنده دست فیلمسازان جوان است یا باسابقه ها؟

پیش بینی نامزدهای نهایی اسکار 2019

آنچه باید در مورد جشنواره فیلم فجر بدانید

آیدا ماهیانی؛ 10 سال قبل + عکس

سیمرغ های جشنواره از دبی می آید؟!

و باز هم گاف جدید «بهاره رهنما» حاشیه ساز شد! /عکس

مادر برادپیت علیه آنجلینا جولی

حامد بهداد؛ نشانه هایی از احیای روزگار سپری شده

سیمرغ های جشنواره فیلم فجر از دبی می آید!

تبریک «رامبد جوان» برای تولد همسر سابق بازیگر زن پرحاشیه/ عکس

افزایش استقبال از پیش فروش بلیت های فیلم فجر

چالش 10 سال پیش جالب ویشکا آسایش +عکس

تجربه تلخ رامبد جوان در عمارت دبیر الملک

زمان پخش برنامه های امروز رادیو شبکه دنا

اکران 5 فیلم کودک و نوجوان در جشنواره فیلم فجر

توزیع خرگیوش در سوپر مارکت ها

فروش 100 هزار بلیت جشنواره فیلم فجر

انتصاب سرپرست جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین

کشف آثار معماری و تعدادی گورستان در محوطه تاریخی کله کوب سرایان

درخشش کاریکاتوریست اصفهانی در مشهد

مراحل پایانی تصویربرداری «مرگ خاموش» در جنوب ایران/پرداختن به مافیای بین المللی مواد مخدر

جشنواره اینفوگرافیک رسم سرخ محدودیتی در تعداد، ابعاد و وضعیت انتشار آثار ندارد

پوستر بازی موبایلی انیمیشن «آخرین داستان» منتشر شد

رونمایی از نخستین وب سایت آموزش برخط هنر و رسانه

برگ برنده دست فیلمسازان جوان است یا باسابقه ها؟

داوران پنجمین دوره «جایزه فرشته» در بخش عکس معرفی شدند

پیش بینی نامزدهای نهایی اسکار 2019

اتمام بلیت های 3 سینمای مردمی فجر در ساعت اول

ملک محمدی سرپرست گروه فیلم و سریال سیمافیلم شد

هفت سریال پر مخاطب تلویزیون در سال 97

شیراز آماده استقبال از جشنواره فجر می شود

کدام سریال های تلویزیون در سال 97 پرمخاطب شدند؟

آسیب شناسی یک جشنواره

سعید پروینی در گفت وگو با فارس استقبال از «گشت پلیس» قابل پیش بینی بود/ تقاضای مخاطبان برای ساخت فصل دوم

واکنش میزانسن به متن منتشر شده از سوی کمال تبریزی

گریم متفاوت حمید فرخ نژاد و ساره بیات در فیلم جدیدشان +عکس

زندگی لاکچری دختران در عهد قاجار! +عکس

رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر/ عکس

تبریک «رامبد جوان» برای تولد همسر سابق بازیگر زن پرحاشیه/ عکس

نبض کنسرت های تهران دست چه کسانی است؟

ادغام موسسه رسانه های تصویری حرکتی انقلابی است

«خرگیوش» در نمایش خانگی

ملک محمدی سرپرست گروه فیلم و سریال سیما فیلم شد

معرفی غذایی با قدمت 400 سال در جنوب سیستان و بلوچستان

بخش خبری 20,بیست ونهم دی ماه مرکز قزوین+فیلم

فیلمشناخت جشنواره فیلم فجر منتشر شد

نگارش فیلمنامه «بی سر» به پایان رسید

ادای دین سینما به آزادگان

سیمرغ های جشنواره فیلم فجر از دبی می آید؟!

آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم«محمد حسین مهدویان»

نگارش «بی سر» به پایان رسید

فراخوان دومین «جایزه ترانه افشین یداللهی»

عکس های پنه لوپه کروز مدل 44 ساله برند شنل را ببینید

ثروتمندترین بازیگران مرد سینمای جهان از برد پیت تا شاهرخ خان +تصاویر

فارس گزارش می دهد تجربه تلخ رامبد جوان از همکاری با شهرداری

مهلت ثبت نام در آزمون سراسری قرآن تا 10 بهمن تمدید شد

جدیدترین اثر هنری بنکسی به قیمتی بالا فروخته شد

فیلمشناخت جشنواره فیلم فجر منتشر شد

اختتامیه جشنواره جشنواره «ره آورد ملی سرزمین نور» برگزار می شود

دردسرهای یک کارگردان مشهور؛ سینمای جهان و حمایت از حقوق زنان

«ابرماه گرگ خونین» در نخستین روز بهمن + فیلم

خودکشی بازیگر زیبای سینما! +عکس

آرامگاه همسر زیبا بروفه، چهل روز پس از درگذشت +عکس

گلشیفته فراهانی همبازی کریس همسورث شد +عکس

شهاب حسینی و همسرش+عکس

امیر آقایی در نمایی از «دیدن این فیلم جرم است!» +عکس

احتمال تغییر سرگروه های سینمایی در سال 98

پاییز و 23 تالیف فلسفی شاخص در بازار کتاب

بازی موبایلی انیمیشن «آخرین داستان» عرضه می شود

فروش 85 درصد از بلیت های جشنواره فیلم فجر در کمتر از 45 دقیقه

فیلم/ کارگاه کسب وکارهای نوپای اسلامی

تقدیر از دانشجویان نمونه با حضور جهانگیری

«کتاب سبز» بهترین فیلم انجمن صنفی تهیه کنندگان شد + فهرست برندگان

مدیر جهادی لنگ بودجه نمی ماند

شهرام کرمی در مراسم یادبود «محب اهری»: زنده یاد محب اهری از بهترین های بازیگری تاریخ ما بود

برگزاری جشنواره غذای سالم در بشاگرد

فراخوان دومین «جایزه ترانه افشین یداللهی»

سینماهای گیلان امروز تعطیل هستند

هادی اسفیدانی نفر اول جشنواره تلاوت های مجلسی در خراسان رضوی شد

مجموعه خبرهای گوناگون 30دی + فیلم

پخش نمایش رادیویی «حکمت گردنبند» از رادیو نمایش

انتشار سه کتاب درباره جشنواره «هنر مقاومت»

مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم تغییر کرد

تجلیل از امیلی بلانت بازیگر هالیوود در جشنواره پالم اسپرینگز +تصاویر

«فریدون جیرانی» و «آشفته گی»

این سلبریتی ها فداکارترین پدر و مادرهای هالیوود هستند!

دارالافتای مصر: نشان دادن چهره صحابه پیامبر(ص) در فیلم ها، با رعایت شرایطی جایز است

فیلم| توضیح اژه ای درباره سوت بلبلی

شباهت جالب «پژمان بازغی» با «جانی دپ»/شباهتی که عمدی بود

شباهت جالب «پژمان بازغی» با «جانی دپ»/شباهتی که عمدی بود