مطالب مرتبط:
افزایش 15.5 درصدی آمار خروجی زندانیان از ندامتگاه های استان هرمزگان
تاثیر گرانی سکه بر افزایش زندانیان مهریه
افزایش زندانیان مهریه در پی نوسانات قیمت سکه
10 درصد از زندانیان مهریه تهرانی هستند/ افزایش 11 درصدی پرونده ها
بیانات جنابعالی قانع کننده نبود/ آمار زندانیان مهریه را اعلام کنید/ تضعیف قوه قضاییه را خلاف می دانم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:362018-10-16اقتصادي

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه


عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه با این استدال که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییری به وجود آوریم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، در آشفته بازار نوسان قیمت سکه و ارز که سیری جهشی را طی چند ماه اخیر طی کرده، موضوع مهریه هم که سکه و قیمت آن رکن اصلی و اساس آن است، در پی افزایش محکومان مهریه پرحاشیه شده است، به طوری که فعالان حقوق زنان و نمایندگان مجلس را گاهی در این باره روبه روی هم قرار داده است.

اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید دارند؛ حذف مهریه یا کم و زیاد کردن تعداد سکه از نظر شرعی و قانونی امکان پذیر نیست، از طرف دیگر برخی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس کاملا با کم شدن تعداد سکه و لزوم آن موافق هستند.

نباید سقفی برای مهریه تعیین شود فاطمه ذوالقدر (عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: از اینکه مهریه حق زن است و در قانون اساسی و شرع هم بر آن تاکید شده، نمی توانیم عبور کنیم و به دلیل شرایط موقت فعلی اقتصادی که امکان دارد، چندین ماه دیگر حل شود، در قوانین مهریه خللی ایجاد کنیم و بر اساس حباب قیمت ها تعداد سکه یا میزان مهریه را محدود کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهریه تنها پشتوانه زنان است، گفت: در مواقعی که زن در زندگی خود احساس نارضایتی می کند، مهریه تضمینی برای او است.

نمی توانیم از طریق قانون در مهریه تغییر ایجاد کنیم، اما از طریق فرهنگ سازی این امر امکان پذیر است به طوری که افرادی که قصد ازدواج دارند، حتما بر اساس استطاعت مالی خود مهریه را تعیین کنند و رقم های نجومی تعیین نشود.

به عنوان نماینده زن به هیچ وجه راضی نیستم به خاطر شرایط بحرانی فعلی در حق زن جفایی صورت بگیرد و سقفی برای مهریه تعیین شود.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه نباید به هیچ عنوان این تصویر در جامعه وجود داشته باشد که مهریه را چه کسی داده و چه کسی گرفته است، تاکید کرد: مهریه عندالمطالبه است، حتی اگر بحث طلاق هم مطرح نباشد، زن می تواند مهریه خود را مطالبه کند.

ذوالقدر در واکنش به باور برخی فعالان حقوق زنان مبنی بر اینکه مهریه به عنوان نماد نابرابری بین زنان و مردان است و تغییر در آن لازم است، گفت: ما نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه به این عنوان که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییر به وجود آوریم.

ایران کشوری اسلامی است و این مسائل مربوط به غرب و اروپاست.

نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه با این استدلال که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییر به وجود آوریم.

راضی به تغییر در قوانین مهریه نیستیم او افزود: تنها کاری که می توانیم کنیم، این است که از طریق فرهنگسازی مهریه را به تعدادی متعارف برسانیم.

نظر فراکسیون زنان هم همین است و راضی به تغییری در قوانین مهریه نیستیم.

"طرح تعدیل مهریه" طرح بود که مجلس به تازگی برای تسهیل پرداخت مهریه در وضعیت نابسامان ارائه کرد براساس این طرح افرادی که از زمان تشکیل پرونده آنها تا زمان رسیدگی به پرونده آنها زمان زیادی گذشته است، از تعدیل مهریه مجدد براساس نرخ روز سکه می توانند، استفاده کنند.

ذوالقدر در خصوص این طرح گفت: طرحی که ارائه دادم، برای این بود که نه آقایان زندان بیفتند و نه زنان از حق خود محروم شوند.

اگر فردی به دلیل مهریه به زندان بیفتد، دیگر امکان کار کردن ندارد و مهریه را هم نمی تواند پرداخت کند.

ارائه خدمات اجتماعی به جای زندان؛ مجازات محکومان مهریه عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به افزایش محکومان مهریه به حدود چهار هزار و 500 نفر خاطرنشان کرد: تعدیل مهریه شامل افرادی که از قبل هم محکوم ُبه شده بودند، می شود.

همزمان با طرح تعدیل مهریه، طرح ارائه خدمات اجتماعی به جای زندان برای کاهش تعداد زندانیان مطرح شده است.

در کل ما مخالف هر نوع دخالت در اصل قانون مهریه هستیم.

ذوالقدر در واکنش به سوءاستفاده برخی زنان از گرانی سکه و طلب مهریه گفت: برخی افراد سودجو و سوءاستفاده گر از مهریه برای اخاذی استفاده می کنند که تنها کاری که می توان برای مقابله با این موضوع انجام داد، فرهنگ سازی است و همچنین هشیاری فرد باید مبنا قرار می گیرد.

مردان باید بدانند؛ مهریه عندالمطالبه است و بر اساس توانایی خود مهریه مشخص کنند.

البته تعداد افرادی که می توان از آنها تحت عنوان سوءاستفاده گر از قانون مهریه نام برد، بسیار کم است.

او افزود: هر زنی که ازدواج می کند، هدف زندگی دارد، مگر آنکه خیانتی ببیند تا بخواهد از این ابزار استفاده کند.

ضمن اینکه من بعید می دانم، آقایان در شرایط فعلی با مهریه 100 یا 200 سکه برای مهریه موافقت کنند.

مدت زمان کمی است که با قیمت نجومی سکه روبرو هستیم و امکان سوءاستفاده از مهریه به وجود آ مده است.

البته باید در خصوص جوسازی هایی که در مورد زنان و سوءاستفاده آنها از مهریه صورت می گیرد، تحقیقاتی انجام شود و افرادی را برای پیگیری این موضوع مشخص کنند.

باید در خصوص جوسازی هایی که در مورد زنان و سوءاستفاده آنها از مهریه صورت می گیرد، تحقیقاتی انجام شود و افرادی را برای پیگیری این موضوع مشخص کنند.

پروانه مافی ( عضو دیگر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی) در خصوص تغییر در قوانین مهریه، حذف یا تعدیل آن به خبرنگار ایلنا گفت: بحث مهریه و مشکلاتی که پیرامون آن وجود دارد، از زمانی آغاز شد که سکه به عنوان مهریه عمومیت پیدا کرد.

در گذشته سکه، پول و موارد مختلفی برای مهریه وجود داشت و عمومیت در یک موضوع خاص و یک کالای باارزش اقتصادی وجود نداشت.

او افزود: با توجه به شرایط ژله ای اقتصادی فعلی طرحی را برای مهریه آماده کردیم و به هیئت رییسه فرستادیم، نام این طرح را تعدیل مهریه گذاشتیم.

بنا بر این طرح با توجه به اینکه شرایط اقتصادی فعلی ویژه است و معمولا قیمت ها رو به تغییر است، پرونده هایی که مربوط به مهریه است را اولویت قرار دهیم.

چرا که وقتی افراد مهریه خود را به اجرا می گذارند، تا زمانی که پرونده آنها به جریان بیفتد، زمان زیادی می برد و قیمت سکه در آن مدت تغییر می کند به همین دلیل ما فعلا به عنوان مسکن و نه معالجه این طرح را مطرح کردیم تا قانونی شود.

پرونده های مهریه در اولویت رسیدگی مافی اظهار داشت: براساس این طرح وقتی موضوع شکایت یا مهریه مطرح می شود، قاضی موظف است سایر پرونده ها را کنار بگذارد و این پرونده را در اولویت قرار دهد.

رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بسیاری از افرادی که به علت مهریه در زندان ها هستند، می گویند؛ ما فکر می کردیم مهریه موضوع جدی ای نیست و قرار نیست، روزی آن را پرداخت کنیم.

مشکلات و پیشنهادات عدیده ای در پس افزایش زندانیان مهریه به وجود آمده، در صورتی که مهریه جزو قوانین فقهی است و ما نمی توانیم آن را زیر پا بگذاریم.

گروه هایی از فعالان حقوق زنان همواره در تلاش هستند تا با حذف مهریه گامی در جهت برابری حقوق زنان و مردان بردارند، در حالی که نمایندگان زن مجلس کاملا با این موضوع مخالف هستند.

وی افزود: از آنجایی که موضوع مهریه و ایجاد هرگونه تغییر در آن با دشواری های زیادی روبه روست و ابعاد گسترده ای هم دارد، تنها به کم و زیاد شدن سکه منتهی نمی شود.

به طوری که گروه هایی از فعالان حقوق زنان همواره در تلاش هستند تا با حذف مهریه گامی در جهت برابری حقوق زنان و مردان بردارند، در حالی که نمایندگان زن مجلس کاملا با این موضوع مخالف هستند.

مافی افزود: نگرانی برای گروه های طرفدار زنان در این خصوص وجود ندارد و باید مطمئن باشند، مجلس در مسیر حق و درستی قدم برمی دارد.

اگر بخواهیم به بحث مهریه ورود کنیم از جهت فقهی نمی توانیم عدد مشخص یا شرایط ویژه ای برای آن در نظر بگیریم، اما می توانیم شرایطی مثل تنصیف مال را برای آن در نظر بگیریم و به نظرم یکی از راه هایی که می تواند مفید واقع شود، همین است.

وی ادامه داد: یعنی قبل از ازدواج همه دارایی ها ثبت و ضبط می شود و بعد از ازدواج تمام اموالی که ماحصل زندگی بوده، بین زن و مرد نصف می شود، اما باید در نظر بگیریم اموال هر دو طرف با دقت بررسی شود و مشخص شود؛ کدام دارایی مربوط به قبل و بعد از ازدواج است، این راهکاری عادلانه برای حل این مشکل است که کشورهای مختلف از آن استفاده می کنند.

اگر زنان ضمن عقد یا پس از آن از همسرانشان وکالت طلاق، اجازه خروج از کشور و تحصیل و.

بگیرند و در ازای این حقوق از مهریه صرف نظر کنند، دیگر معضلی بنام محکومان مهریه و هجوم زنان به دادگاه ها نخواهیم داشت.

نمایندگان مجلس و مسئولان به فکر برداشتن تبعیض ها باشند مرضیه محبی (حقوقدان و فعال حقوق زنان) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در این زمینه گفت: اگر زنان ضمن عقد یا پس از آن از همسرانشان وکالت طلاق، اجازه خروج از کشور و تحصیل و.

بگیرند و در ازای این حقوق از مهریه صرف نظر کنند، دیگر معضلی بنام محکومان مهریه و هجوم زنان به دادگاه ها نخواهیم داشت.

این سازوکار نظام خانواده مدنی مبتنی بر شهروندی و استقرار حق و تکلیف دوجانبه را پدید می آورد، طلاق را کاهش می دهد، دعاوی نفقه، تمکین، مهریه، اعسار و منع اشتغال و.

را منتفی کرده و آرامش را به خانواده ها باز می گرداند.

او در خصوص اینکه برخی معتقدند حذف مهریه موجب برابری می شود، افزود: ماده 20 آیبن نامه قانون حمایت خانواده اجازه داده که مردان وقتی عزم طلاق زن را دارند، مهریه اورا تقسیط کنند، رای وحدت رویه دیگری از هیئت عمومی دیوان عالی کشور به مردان اجازه داد که همزمان با رسیدگی محکمه به دعوای مطالبه مهریه دادخواست اعسار و تقسیط خود را به دادگاه تسلیم کند.

وضع همه این قوانین و اتخاذ همه این سیاست ها نه تنها اوضاع را آرام نکرده و از پرونده ها نکاسته که به بازتولید آسیب ها، گسترش اختلافات و افزایش نگران کننده آمار محاکم خانواده منجر شده است.

محبی خاطرنشان کرد: رویه قضایی تاکید جدی بر تقسیط مهر و تعدیل اقساط دارد و مسولان و نمایندگان دائم نگران مردانی هستند که برای مهریه زندان هستند، هرچند حبس بدهکاری بابت مهریه آسیب جدی برای خانواده است، اما این حق توازن اندکی در خانواده ایجاد می کند که همان را هم برنمی تابند.

وضع همه این قوانین و اتخاذ همه این سیاست ها نه تنها اوضاع را آرام نکرده و از پرونده ها نکاسته که به بازتولید آسیب ها، گسترش اختلافات و افزایش نگران کننده آمار محاکم خانواده منجر شده است.

او خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد: نمایندگان مجلس و مسئولان به جای آنکه باز هم در اندیشه مساعدت قانونی با مردان باشند، بهتر است به حل اساسی مساله یعنی برداشتن تبعیض ها بیاندیشند.

محبی در خصوص زندانیان مهریه و روند افزایشی آمار آن گفت: زندانیان مهریه معمولا امروز کسانی هستند که دادگاه تمکن مالی و توان پرداخت آنها را احراز کرده، اما حاضر به پرداخت دین خود نیستند، اموالشان را پنهان کرده یا انتقال داده اند و بنابرین دلیل ندارد، دستگاه قانونگذاری وقت خود را به این موضوع اختصاص دهد.

زنان در مواجهه با ازدواج مجدد مردان باید چه کنند؟ وی درباره طرح تعدیل مهریه که توسط نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت: وضع قوانین غیرضروری که در واکنش به وضعیت های خاص صورت می گیرد، استحکام، آمریت و اعتبار قانون به عنوان هنجار عمومی را زیر سوال می برد و واکنش اجتماعی را برمی انگیزد و زنان بیش از گذشته احساس تبعیض می کنند و ناامنی وناآرامی به روح خانواده واجتماع منتقل می شود.

حل مساله ناتوانی مردان در پرداخت مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه با رای قاضی بر تقسیط، قانونا میسر می شود و نیاز به تصویب قانون تازه ندارد.

این فعال حقوق زنان با بیان اینکه امروز برای حل بحران مهریه دستگاه های مسوول باید تمهیدات تازه بیاندیشند، اظهار داشت: نباید با ایجاد تورم، مشکل دیگری بر جامعه افزوده شود.

حل مساله ناتوانی مردان در پرداخت مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه با رای قاضی بر تقسیط، قانونا میسر می شود و نیاز به تصویب قانون تازه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بحران مهریه ناشی از عزم زنان به تحصیل مال و گرفتن طلب شان است که معلول کاستی های تبعیض آمیز قوانین خانواده است.

زنان برای حق طلاق، حضانت فرزند، حق تحصیل، اشتغال، واداشتن مرد به انجام تکالیف قانونی و در مواجهه با ازدواج مجدد مردان به مهریه متوسل می شوند، وگرنه وقتی که صلح و امنیت برخانواده حاکم است، مهریه همان معنای "چه کسی داده و چه کسی گرفته " را پیدا می کند.

او تاکید کرد: راه حل بحران مهریه نه قانونگذاری برای کاستن بار مردان و خالی تر کردن دست زنان و فروافکندن آنها به جایگاهی نازل تر در نهاد خانواده که تلاش برای اصلاح بنیادین مقررات خانواده است و با استفاده از ظرفیت های احکام فقهی می توان به شروط ضمن عقد متوسل شد.


کلید واژه ها: مهریه - مجلس شورای اسلامی - زنان - قوانین - مجلس - اسلامی - حقوق زنان - قانون - شورای - خبرنگار - نمایندگان مجلس - محکومان مهریه - قیمت سکه و ارز - افزایش - حقوق - قیمت - قانون اساسی - شرایط - نارضایتی - زندانیان - قیمت سکه - اقتصادی - ازدواج - گزارش - فاطمه - بازار - احساس - جامعه - واکنش - تصویر

آخرین اخبار سرویس:
نیسان آلتیما 2019؛ میان رده کم نظیر

بسترن ؛ فرزند دوست داشتنی فاو

فعالیت تنها بیمارستان شهر صنعتی البرز با دست کم 60 پرسنل متوقف شد

توزیع کالای با اصالت راهکار مبارزه با قاچاق

قیمت سکه ، قیمت طلا و قیمت ارز امروز دوشنبه اول بهمن

سرمایه گذاری 200 هزار میلیاردی در حوزه ارتباطات

همه چیز درباره خودرو هن تنگ X5 + مشخصات فنی و عکس

قیمت انواع خودرو پیکان (از 1370 تا 1383)

آیا پرداخت هزینه اجلاس بیروت را قطر تقبل کرده است؟

بهره برداری از مرکز گیل بانو، بزودی

فعالیت بیش از 300 واحد صنایع تبدیلی و غذایی بخش کشاورزی در استان

آخرین وضعیت واریز بسته حمایتی دولت به بیمه شدگان تامین اجتماعی/ زمان فعالسازی سامانه استعلام بسته حمایتی دولت مشخص شد

نشاط اجتماعی؛ عوامل و راهکار ها

ایجاد 10 هزار شغل توسط بنیاد برکت

کوتاه شدن فاصله سنی اعتیاد

بررسی مسائل شرعی پول های مجازی در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک

ارائه تخفیف ویژه مستأجران موقوفات درمانی در فارس

وجود 15 تا 19 هزار معتاد متجاهر در تهران

مشاغل پردرآمدی که معافیت مالیاتی دارند

پیش بینی نوسانات قیمت سکه و قیمت دلار در اولین روز بهمن

با 21 میلیون تومان صاحب خودرو جک s3 شوید+شرایط

نماینده رودبار در مجلس: واحدهای صنعتی و تولیدی امیر منصور آریا هر چه زودتر تعیین تکلیف شود

بانک ملی ایران عصای نظام اقتصادی کشور است

10 هزار تن نهاده دامی بین عشایر استان تهران توزیع شد

600 هزار دز آنفلوآنزای پرندگان در شهرستان ری تزریق شد

زیرساخت های صنعتی قزوین نیازمند توسعه هستند

شاخص برخورداری از آب شرب روستایی فاروج ارتقا یافت

2 هزار و 915 تُن کود شیمیایی در مهاباد توزیع شد

فرماندار: بستر توسعه آستارا فراهم است

استخدام تعمیرکار موبایل ماهر با حقوق ثابت و درصد در تهران

ماجرای اسنک های پف دار تراریخته به کجا رسید؟

استخدام تعدادی تکنسین ماهر جهت تعمیر تلویزیون،گاز وهود

بررسی دستاورد های انقلاب اسلامی ایران در حوزه نفت و گاز

استخدام کارشناس فروش در شرکت نانو پاک آریا در تهران

رانش زمین در شهرستان الیگودرز و خسارت به جاده های منطقه نگرانی از احتمال زیر آب رفتن 4 روستا

فرماندار: 85 طرح در میاندوآب آماده افتتاح است

استخدام پیک جهت کار در تهیه غذا در تهران

استخدام تلفنچی نیمه وقت یا تمام وقت در شهر تهران

استخدام تحصیلدار آقا جهت همکاری در شرکت تبلیغاتی در تهران

استخدام کیک ساز فوندانت کار ماهر آقا جهت قنادی در تهران

استخدام کارشناس دفتر فنی جهت شرکت معتبر پیمانکاری در تهران

استخدام باقلوا زن حرفه ای و وردست کیک پز در تهران

استخدام نگهبان آقا جهت همکاری در شرکت محصولات غذایی آرنوش

استخدام کانتردار آقا جهت همکاری در تهران

افزایش سهمیه نهاده های دام و طیور استان

استخدام کارگر ساده خانم و آقا جهت شرکت معتبر

استخدام مسئول واحد مهندسی - تعمیرات و نگهداری

استخدام کارمند فروش خانم جهت شرکت بازرگانی - تهران

تبیین دستاوردهای صنایع تبدیلی و غذایی بخش کشاورزی استان

استخدام راننده پایه یکم و دوم جهت همکاری با شرکت معتبر

پیش بینی افزایش جمعیت پردیس تا چهارسال آینده

چرایی افزایش پاسخ مثبت به استعلامات محیط زیستی در تهران

کاهش فرصت های شغلی در کشورهای عربی خلیج فارس

گوشت های منجمد چگونه سر از برخی رستوران ها در می آورد؟

چرا بسته حمایتی به همه کارگران تعلق نگرفت؟

پلت فرم هندی رقیب غول های سیلیکون ولی

خودروسازی، عامل رکود بعدی؟

پاشنه آشیل فرمول جدید قیمت گذاری

تعویض نابهنگام مدیرعامل سایپا

ورود بیمه کوثر به بازارهای بخش انرژی

واگن های جدید مترو به زودی وارد خطوط می شوند

قدردانی بانک آینده از اعتماد دوباره سپرده گذاران

سرعت گیر تورم پیش نگر

رصد امواج در بازار ارز

مطالبات شهرداری تهران از دولت در بخش بلیط مترو و اتوبوس پرداخت شد

استخدام محتوا نویس سایت با حقوق ثابت در تهران

حساسیت طلا به تنش ها

استخدام همکار خانم و آقا مسلط به مکالمه زبان انگلیسی در کرج

انجام بیش از 187 هزار ساعت کاربدون حادثه

تشکیل هزار و 922 پرونده برای متخلفان کالا در چهارمحال وبختیاری

استخدام برشکار حرفه ای MDF در منطقه فردیس

همکاری تویوتا با پاناسونیک

خداحافظی رییس سازمان صنعت استان چهارمحال وبختیاری

رویش زمستانه بازارهای داخلی

استخدام منشی خانم جهت فروشگاه هود و سینک در محدوده کیانمهرِ کرج

سناریوی اصلی برای بنزین

استخدام کارگر جهت همکاری در میوه فروشی در کرمانشاه

نبض بازار سهام - 1397/11/01

استخدام پیک موتوری در مطبخ تجدد

پایان منفی شاخص سهام در ماه سبز

استخدام مهندس برق آشنا به اجرا، متره، برآورد و فهرست بهاء

دی ماه 11درصدی فرابورس

آغاز گرم زمستان بورس

تابلوی بورس کالای ایران مبنای معاملات زعفران در اروپا

استخدام کارشناس حرفه ای بازاریابی و فروش در تهران

سامانه توزیع نهاده های کشاورزی بهمن ماه آغاز به کار می کند

استخدام تعدادی نیروی کار برای بازاریابی مواد غذایی در شیراز

استخدام نیروی بازاریاب با حقوق ثابت در اصفهان

ممنوعیت سود روزشمار از امروز در ایران

کاریکاتور افزایش مصرف قلیان

پیگیری های فارس من نتیجه داد تابش نور امید برای ققنوس های شهر/سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشان تهرانی الزامی شد

آغاز آزمایش خودروهای خودران در مناطق روستایی استرالیا

اعلام جزییات بیمه های جدید شخص ثالث/ پول اضافه نمی گیریم

60 درصد حقوق کارگران برای اجاره خانه می رود

طرح باز آفرینی شهری در 7 شهر کردستان

تلاش برای گسترش صادرات محصولات فناورانه

حباب سکه بزرگتر شد

افزایش 30 درصدی رضایتمندی تهرانی ها

صدور پروانه کارخانه تولید بنتونیت ویژه خوراک دام و طیور در فردوس

برگزاری هشتمین همایش بانکداری الکترونیک؛ نهم و دهم بهمن ماه

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه