مطالب مرتبط:
افزایش 15.5 درصدی آمار خروجی زندانیان از ندامتگاه های استان هرمزگان
تاثیر گرانی سکه بر افزایش زندانیان مهریه
افزایش زندانیان مهریه در پی نوسانات قیمت سکه
10 درصد از زندانیان مهریه تهرانی هستند/ افزایش 11 درصدی پرونده ها
بیانات جنابعالی قانع کننده نبود/ آمار زندانیان مهریه را اعلام کنید/ تضعیف قوه قضاییه را خلاف می دانم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:362018-10-16اقتصادي

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه


عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه با این استدال که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییری به وجود آوریم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، در آشفته بازار نوسان قیمت سکه و ارز که سیری جهشی را طی چند ماه اخیر طی کرده، موضوع مهریه هم که سکه و قیمت آن رکن اصلی و اساس آن است، در پی افزایش محکومان مهریه پرحاشیه شده است، به طوری که فعالان حقوق زنان و نمایندگان مجلس را گاهی در این باره روبه روی هم قرار داده است.

اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید دارند؛ حذف مهریه یا کم و زیاد کردن تعداد سکه از نظر شرعی و قانونی امکان پذیر نیست، از طرف دیگر برخی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس کاملا با کم شدن تعداد سکه و لزوم آن موافق هستند.

نباید سقفی برای مهریه تعیین شود فاطمه ذوالقدر (عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: از اینکه مهریه حق زن است و در قانون اساسی و شرع هم بر آن تاکید شده، نمی توانیم عبور کنیم و به دلیل شرایط موقت فعلی اقتصادی که امکان دارد، چندین ماه دیگر حل شود، در قوانین مهریه خللی ایجاد کنیم و بر اساس حباب قیمت ها تعداد سکه یا میزان مهریه را محدود کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهریه تنها پشتوانه زنان است، گفت: در مواقعی که زن در زندگی خود احساس نارضایتی می کند، مهریه تضمینی برای او است.

نمی توانیم از طریق قانون در مهریه تغییر ایجاد کنیم، اما از طریق فرهنگ سازی این امر امکان پذیر است به طوری که افرادی که قصد ازدواج دارند، حتما بر اساس استطاعت مالی خود مهریه را تعیین کنند و رقم های نجومی تعیین نشود.

به عنوان نماینده زن به هیچ وجه راضی نیستم به خاطر شرایط بحرانی فعلی در حق زن جفایی صورت بگیرد و سقفی برای مهریه تعیین شود.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه نباید به هیچ عنوان این تصویر در جامعه وجود داشته باشد که مهریه را چه کسی داده و چه کسی گرفته است، تاکید کرد: مهریه عندالمطالبه است، حتی اگر بحث طلاق هم مطرح نباشد، زن می تواند مهریه خود را مطالبه کند.

ذوالقدر در واکنش به باور برخی فعالان حقوق زنان مبنی بر اینکه مهریه به عنوان نماد نابرابری بین زنان و مردان است و تغییر در آن لازم است، گفت: ما نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه به این عنوان که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییر به وجود آوریم.

ایران کشوری اسلامی است و این مسائل مربوط به غرب و اروپاست.

نمی توانیم در خصوص قوانین مهریه با این استدلال که برابری بین زن و مرد ایجاد کنیم، تغییر به وجود آوریم.

راضی به تغییر در قوانین مهریه نیستیم او افزود: تنها کاری که می توانیم کنیم، این است که از طریق فرهنگسازی مهریه را به تعدادی متعارف برسانیم.

نظر فراکسیون زنان هم همین است و راضی به تغییری در قوانین مهریه نیستیم.

"طرح تعدیل مهریه" طرح بود که مجلس به تازگی برای تسهیل پرداخت مهریه در وضعیت نابسامان ارائه کرد براساس این طرح افرادی که از زمان تشکیل پرونده آنها تا زمان رسیدگی به پرونده آنها زمان زیادی گذشته است، از تعدیل مهریه مجدد براساس نرخ روز سکه می توانند، استفاده کنند.

ذوالقدر در خصوص این طرح گفت: طرحی که ارائه دادم، برای این بود که نه آقایان زندان بیفتند و نه زنان از حق خود محروم شوند.

اگر فردی به دلیل مهریه به زندان بیفتد، دیگر امکان کار کردن ندارد و مهریه را هم نمی تواند پرداخت کند.

ارائه خدمات اجتماعی به جای زندان؛ مجازات محکومان مهریه عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به افزایش محکومان مهریه به حدود چهار هزار و 500 نفر خاطرنشان کرد: تعدیل مهریه شامل افرادی که از قبل هم محکوم ُبه شده بودند، می شود.

همزمان با طرح تعدیل مهریه، طرح ارائه خدمات اجتماعی به جای زندان برای کاهش تعداد زندانیان مطرح شده است.

در کل ما مخالف هر نوع دخالت در اصل قانون مهریه هستیم.

ذوالقدر در واکنش به سوءاستفاده برخی زنان از گرانی سکه و طلب مهریه گفت: برخی افراد سودجو و سوءاستفاده گر از مهریه برای اخاذی استفاده می کنند که تنها کاری که می توان برای مقابله با این موضوع انجام داد، فرهنگ سازی است و همچنین هشیاری فرد باید مبنا قرار می گیرد.

مردان باید بدانند؛ مهریه عندالمطالبه است و بر اساس توانایی خود مهریه مشخص کنند.

البته تعداد افرادی که می توان از آنها تحت عنوان سوءاستفاده گر از قانون مهریه نام برد، بسیار کم است.

او افزود: هر زنی که ازدواج می کند، هدف زندگی دارد، مگر آنکه خیانتی ببیند تا بخواهد از این ابزار استفاده کند.

ضمن اینکه من بعید می دانم، آقایان در شرایط فعلی با مهریه 100 یا 200 سکه برای مهریه موافقت کنند.

مدت زمان کمی است که با قیمت نجومی سکه روبرو هستیم و امکان سوءاستفاده از مهریه به وجود آ مده است.

البته باید در خصوص جوسازی هایی که در مورد زنان و سوءاستفاده آنها از مهریه صورت می گیرد، تحقیقاتی انجام شود و افرادی را برای پیگیری این موضوع مشخص کنند.

باید در خصوص جوسازی هایی که در مورد زنان و سوءاستفاده آنها از مهریه صورت می گیرد، تحقیقاتی انجام شود و افرادی را برای پیگیری این موضوع مشخص کنند.

پروانه مافی ( عضو دیگر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی) در خصوص تغییر در قوانین مهریه، حذف یا تعدیل آن به خبرنگار ایلنا گفت: بحث مهریه و مشکلاتی که پیرامون آن وجود دارد، از زمانی آغاز شد که سکه به عنوان مهریه عمومیت پیدا کرد.

در گذشته سکه، پول و موارد مختلفی برای مهریه وجود داشت و عمومیت در یک موضوع خاص و یک کالای باارزش اقتصادی وجود نداشت.

او افزود: با توجه به شرایط ژله ای اقتصادی فعلی طرحی را برای مهریه آماده کردیم و به هیئت رییسه فرستادیم، نام این طرح را تعدیل مهریه گذاشتیم.

بنا بر این طرح با توجه به اینکه شرایط اقتصادی فعلی ویژه است و معمولا قیمت ها رو به تغییر است، پرونده هایی که مربوط به مهریه است را اولویت قرار دهیم.

چرا که وقتی افراد مهریه خود را به اجرا می گذارند، تا زمانی که پرونده آنها به جریان بیفتد، زمان زیادی می برد و قیمت سکه در آن مدت تغییر می کند به همین دلیل ما فعلا به عنوان مسکن و نه معالجه این طرح را مطرح کردیم تا قانونی شود.

پرونده های مهریه در اولویت رسیدگی مافی اظهار داشت: براساس این طرح وقتی موضوع شکایت یا مهریه مطرح می شود، قاضی موظف است سایر پرونده ها را کنار بگذارد و این پرونده را در اولویت قرار دهد.

رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بسیاری از افرادی که به علت مهریه در زندان ها هستند، می گویند؛ ما فکر می کردیم مهریه موضوع جدی ای نیست و قرار نیست، روزی آن را پرداخت کنیم.

مشکلات و پیشنهادات عدیده ای در پس افزایش زندانیان مهریه به وجود آمده، در صورتی که مهریه جزو قوانین فقهی است و ما نمی توانیم آن را زیر پا بگذاریم.

گروه هایی از فعالان حقوق زنان همواره در تلاش هستند تا با حذف مهریه گامی در جهت برابری حقوق زنان و مردان بردارند، در حالی که نمایندگان زن مجلس کاملا با این موضوع مخالف هستند.

وی افزود: از آنجایی که موضوع مهریه و ایجاد هرگونه تغییر در آن با دشواری های زیادی روبه روست و ابعاد گسترده ای هم دارد، تنها به کم و زیاد شدن سکه منتهی نمی شود.

به طوری که گروه هایی از فعالان حقوق زنان همواره در تلاش هستند تا با حذف مهریه گامی در جهت برابری حقوق زنان و مردان بردارند، در حالی که نمایندگان زن مجلس کاملا با این موضوع مخالف هستند.

مافی افزود: نگرانی برای گروه های طرفدار زنان در این خصوص وجود ندارد و باید مطمئن باشند، مجلس در مسیر حق و درستی قدم برمی دارد.

اگر بخواهیم به بحث مهریه ورود کنیم از جهت فقهی نمی توانیم عدد مشخص یا شرایط ویژه ای برای آن در نظر بگیریم، اما می توانیم شرایطی مثل تنصیف مال را برای آن در نظر بگیریم و به نظرم یکی از راه هایی که می تواند مفید واقع شود، همین است.

وی ادامه داد: یعنی قبل از ازدواج همه دارایی ها ثبت و ضبط می شود و بعد از ازدواج تمام اموالی که ماحصل زندگی بوده، بین زن و مرد نصف می شود، اما باید در نظر بگیریم اموال هر دو طرف با دقت بررسی شود و مشخص شود؛ کدام دارایی مربوط به قبل و بعد از ازدواج است، این راهکاری عادلانه برای حل این مشکل است که کشورهای مختلف از آن استفاده می کنند.

اگر زنان ضمن عقد یا پس از آن از همسرانشان وکالت طلاق، اجازه خروج از کشور و تحصیل و.

بگیرند و در ازای این حقوق از مهریه صرف نظر کنند، دیگر معضلی بنام محکومان مهریه و هجوم زنان به دادگاه ها نخواهیم داشت.

نمایندگان مجلس و مسئولان به فکر برداشتن تبعیض ها باشند مرضیه محبی (حقوقدان و فعال حقوق زنان) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در این زمینه گفت: اگر زنان ضمن عقد یا پس از آن از همسرانشان وکالت طلاق، اجازه خروج از کشور و تحصیل و.

بگیرند و در ازای این حقوق از مهریه صرف نظر کنند، دیگر معضلی بنام محکومان مهریه و هجوم زنان به دادگاه ها نخواهیم داشت.

این سازوکار نظام خانواده مدنی مبتنی بر شهروندی و استقرار حق و تکلیف دوجانبه را پدید می آورد، طلاق را کاهش می دهد، دعاوی نفقه، تمکین، مهریه، اعسار و منع اشتغال و.

را منتفی کرده و آرامش را به خانواده ها باز می گرداند.

او در خصوص اینکه برخی معتقدند حذف مهریه موجب برابری می شود، افزود: ماده 20 آیبن نامه قانون حمایت خانواده اجازه داده که مردان وقتی عزم طلاق زن را دارند، مهریه اورا تقسیط کنند، رای وحدت رویه دیگری از هیئت عمومی دیوان عالی کشور به مردان اجازه داد که همزمان با رسیدگی محکمه به دعوای مطالبه مهریه دادخواست اعسار و تقسیط خود را به دادگاه تسلیم کند.

وضع همه این قوانین و اتخاذ همه این سیاست ها نه تنها اوضاع را آرام نکرده و از پرونده ها نکاسته که به بازتولید آسیب ها، گسترش اختلافات و افزایش نگران کننده آمار محاکم خانواده منجر شده است.

محبی خاطرنشان کرد: رویه قضایی تاکید جدی بر تقسیط مهر و تعدیل اقساط دارد و مسولان و نمایندگان دائم نگران مردانی هستند که برای مهریه زندان هستند، هرچند حبس بدهکاری بابت مهریه آسیب جدی برای خانواده است، اما این حق توازن اندکی در خانواده ایجاد می کند که همان را هم برنمی تابند.

وضع همه این قوانین و اتخاذ همه این سیاست ها نه تنها اوضاع را آرام نکرده و از پرونده ها نکاسته که به بازتولید آسیب ها، گسترش اختلافات و افزایش نگران کننده آمار محاکم خانواده منجر شده است.

او خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد: نمایندگان مجلس و مسئولان به جای آنکه باز هم در اندیشه مساعدت قانونی با مردان باشند، بهتر است به حل اساسی مساله یعنی برداشتن تبعیض ها بیاندیشند.

محبی در خصوص زندانیان مهریه و روند افزایشی آمار آن گفت: زندانیان مهریه معمولا امروز کسانی هستند که دادگاه تمکن مالی و توان پرداخت آنها را احراز کرده، اما حاضر به پرداخت دین خود نیستند، اموالشان را پنهان کرده یا انتقال داده اند و بنابرین دلیل ندارد، دستگاه قانونگذاری وقت خود را به این موضوع اختصاص دهد.

زنان در مواجهه با ازدواج مجدد مردان باید چه کنند؟ وی درباره طرح تعدیل مهریه که توسط نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت: وضع قوانین غیرضروری که در واکنش به وضعیت های خاص صورت می گیرد، استحکام، آمریت و اعتبار قانون به عنوان هنجار عمومی را زیر سوال می برد و واکنش اجتماعی را برمی انگیزد و زنان بیش از گذشته احساس تبعیض می کنند و ناامنی وناآرامی به روح خانواده واجتماع منتقل می شود.

حل مساله ناتوانی مردان در پرداخت مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه با رای قاضی بر تقسیط، قانونا میسر می شود و نیاز به تصویب قانون تازه ندارد.

این فعال حقوق زنان با بیان اینکه امروز برای حل بحران مهریه دستگاه های مسوول باید تمهیدات تازه بیاندیشند، اظهار داشت: نباید با ایجاد تورم، مشکل دیگری بر جامعه افزوده شود.

حل مساله ناتوانی مردان در پرداخت مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه با رای قاضی بر تقسیط، قانونا میسر می شود و نیاز به تصویب قانون تازه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بحران مهریه ناشی از عزم زنان به تحصیل مال و گرفتن طلب شان است که معلول کاستی های تبعیض آمیز قوانین خانواده است.

زنان برای حق طلاق، حضانت فرزند، حق تحصیل، اشتغال، واداشتن مرد به انجام تکالیف قانونی و در مواجهه با ازدواج مجدد مردان به مهریه متوسل می شوند، وگرنه وقتی که صلح و امنیت برخانواده حاکم است، مهریه همان معنای "چه کسی داده و چه کسی گرفته " را پیدا می کند.

او تاکید کرد: راه حل بحران مهریه نه قانونگذاری برای کاستن بار مردان و خالی تر کردن دست زنان و فروافکندن آنها به جایگاهی نازل تر در نهاد خانواده که تلاش برای اصلاح بنیادین مقررات خانواده است و با استفاده از ظرفیت های احکام فقهی می توان به شروط ضمن عقد متوسل شد.


کلید واژه ها: مهریه - مجلس شورای اسلامی - زنان - قوانین - مجلس - اسلامی - حقوق زنان - قانون - شورای - خبرنگار - نمایندگان مجلس - محکومان مهریه - قیمت سکه و ارز - افزایش - حقوق - قیمت - قانون اساسی - شرایط - نارضایتی - زندانیان - قیمت سکه - اقتصادی - ازدواج - گزارش - فاطمه - بازار - احساس - جامعه - واکنش - تصویر

آخرین اخبار سرویس:
صادرات فولاد افزایش یافت

عوامل موثر بر مدیریت بازار ارز از نگاه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس

تسویه مطالبات بازنشستگان صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تا پایان خرداد

یک چهارم ایرانی ها به یکی از اختلالات روانی، مبتلا هستند

270میلیارد ریال خسارت به کشاورزان خوزستانی پرداخت شد

هیات های ورزشی تیران با شهریه ورزشکاران فعالیت می کنند

1،3 میلیارد ریال به کاهش سوءتغذیه کودکان گنابادی اختصاص یافت

بهره برداری از 6 استخر پرورش ماهی تیلاپیا در بافق آغاز شد

هیچ تحریمی نمی تواند بخش معدنی را متوقف کند

خریداران کیا، ناراضی ترین مشتریان دنیا

پرداخت یک میلیارد تومان برای حمایت از هنرمندان قاین

کاهش خسارات اقتصادی ناشی از حوادث غیرمترقبه در نتیجه رشد پیش بینی عددی

ارز مسافرتی امروز 28 آبان چند؟

تابش عضو شورای پول و اعتبار: پدیده پولشویی در کشور رایج است/ یک افغانستانی بدون گذرنامه چند صد میلیارد پول را در کشور جابه جا کرده است

پیش بینی اوضاع بورس در سال جاری

اصلاح نظام بانکی به سرانجام می رسد؟

روحانی: پای قولم ایستاده ام / سال آینده، کالاهای اساسی را با همان قیمت دلار 4200 تومانی به دست مردم خواهیم رساند

سقف خرید برای 5 گرید پلی پروپیلن در بورس کالا

بی نظمی و بی ثباتی در بازار قابل قبول نیست/ سازمان تعزیرات افراط و تفریط نکند

خبر مهم ارزی رییس کل بانک مرکزی

بنزین 3 هزار تومان می شود؟!

دفاع از عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاریها

ره آورد ارزش آفرین ، محصول جدید بانک دی

روند رو به رشد صادرات کشور/بنگاه های کوچک و متوسط برگ برنده ایران

فناوری جدید خودروهای بی ام و

یکی از متهمان فراری پرونده دکل نفتی از اروپا به کشور بازگشت

امیدواری خودروسازان برای لغو تعرفه ها

مانعی در مسیر اجرای خروج فرسوده های سنگین

هیاهوی قطعه سازان در سکوت خودروسازها

مساعدت بانک سینا در توسعه اشتغال

جزییات بدهی های بانک ها به بانک مرکزی

کشوری که بیشترین دزد را دارد +عکس

رشد هفتگی اونس در برابر دلار

آب و هوای بازار سهام و ارز

فاز متفاوت بازارهای داخلی

سه کارگردان تلاطم بازار نفت

سلامت شهروندان، زیر تیغ خودروهای فرسوده + ویدیو

تغییر حسابرس و بازرس قانونی با تایید سازمان بورس

هزینه درخواست کارت سوخت جدید چقدر است؟

نبض بازار سهام - 1397/08/28

چراغ سبز سکاندار به عرضه های بورسی

دومینوی هیجان در بورس تهران

پشت پرده سلطان سکه ها را رو کنید

حداقل نرخ خرید تضمینی هر کیلو گندم 2 هزار و 200 تومان

تورم افزایشی تولیدکنندگان

اسب ایرانی مجوز گرفت

افزایش 18 درصدی تولید کنسانتره و 12 درصدی دانه بندی سنگ آهن

قیمت خرید دلار در بانک‎ها 1397/08/28

هشدار رکود در صنایع پلیمری

دوره جدید روابط فولادی دنیا در سال جدید

قیمت ارز مسافرتی امروز 1397/08/28

نیره پیروزبخت: مانعی در مسیر صادرات نیستیم

استارت مسکن ویژه 2

وزارت نیرو برای افزایش صادرات برق چه خواهد کرد؟

5 شرکت محصولات دریایی در تایوان گواهینامه حلال دریافت کردند

مهلت نسخه های فارسی تلگرام تا آذرماه تمدید شد

«وضعیت سفید» در بازار دارو

برنامه ریزی برای ساخت 60 هزار واحد مسکن مددجویان در سال جاری

دستگیری سارقان خزانه بانک پاسارگاد در ارمنستان

نیمی از مردم بسته حمایتی می گیرند

قیمت 2000 تومانی شیر خام به پایداری تولید کمک می کند

تخریب 3000 متر دیوارکشی غیرمجاز در زمین های کشاورزی بابلسر

نگاهی به ظرفیت بخشهای کشاورزی، صنعت و معدن تربت حیدریه

توزیع بسته های حمایتی دولت آغاز شده است/ سه دهک مشمول دریافت بسته حمایتی می شوند

19 هیات خراسان شمالی برای المپیاد ورزشی اعلام آمادگی کردند

نرخ منطقه ای معاملات املاک قم 9.6 درصد افزایش یافت

واحدهای خاطی در حوزه استاندارد باید معرفی شوند

17 هزار و500 مددجوی بهزیستی مرکزی بسته حمایتی دریافت می کنند

تولید 900 تن عسل به ارزش 450 میلیارد در تنکابن

1878نفر از مددجویان کمیته امداد زنجان تسهیلات دریافت کردند

حذف مالیات اصناف امکانپذیر نیست/ پرداخت مالیات باید با میزان رشد اقتصادی هماهنگ باشد/ مرزبندی های قومی برای اصناف مضر است

تخریب 3000 متر دیوارکشی غیرمجاز در زمین های کشاورزی بابلسر

پارک بهارستان کرج بهره برداری می شود

خانه ساری اصلانی کنگاور مرمت شد

یکی از مشکلات ما در حوزه صادرات، عدم برندسازی است/ موازی کاری دستگاه های اجرایی در تدوین مقررات استاندارد پایان می یابد

آغاز توزیع سبد حمایتی دولت برای کارمندان از هفته آینده/ همه کارمندان مشمول طرح می شوند

اعطای تسهیلات 6 میلیاردی به صنایع دستی زنجان

دوشنبه 28 آبان | قیمت خرید دلار در بانک‎ها

تولید مواد مخدر در افغانستان 29 درصد کاهش یافت

مصوبه افزایش 5درصدی تعرفه های پزشکی برای امسال اجرا نشد

شناسایی 3800 مکان غیرمسکونی در روستاهای چهارمحال و بختیاری

نرخ منطقه ای معاملات املاک قم 9.6 درصد افزایش یافت

نرخ ارز مسافرتی امروز 1397/08/28

نگاهی به ظرفیت بخشهای کشاورزی، صنعت و معدن تربت حیدریه

استخدام مشاوران فعال با انگیزه مبتدی تا حرفه ای املاک در تهران

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام تعدادی مشاور و کارشناس املاک آقا و خانم در تهران

استخدام تعدادی جوشکار ماهر در محدوده اسلامشهر

استخدام تعدادی جوشکار ماهر وارد به مونتاژکاری

استخدام 6 ردیف شغلی در شرکت سینرجی در تهران

استخدام تعدادی ویتر و کافی من جهت همکاری در تهران

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شهرکرد

استخدام کارمند خانم آشنا به امور فروش و مشتریان در غرب تهران

کشت انتظاری در دیمزار های کُردستان

استخدام آهنگر ماهر جهت کار در ماشین سازی

آغاز برداشت زیتون از 6500 هکتار باغ در استان قزوین

برداشت خیار در بخش سندرک

استخدام مونتاژکار ماهر جهت کار در کارگاه کابینت

استخدام نیروی دفتری مسلط به اتوکد و آشنا به 3D MAX در تهران

استخدام مترجم خانم و آقا مسلط به زبان عربی در تهران

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه

افزایش آمار زندانیان مهریه به 4500 نفر/مخالفت نمایندگانِ زن با تعیین سقف برای مهریه