مطالب مرتبط:
مخالفت شورای رقابت با واگذاری قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار
شورای رقابت با قیمت گذاری خودرو خداحافظی کرد
خداحافظی شورای رقابت با قیمت گذاری خودرو
واکنش شریعتمداری به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو کنار رفت/پیشخوان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:322018-10-16اقتصادي

رقابت پنهان برای قیمت گذاری خودرو


بحث مرجع قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ یا به اصطلاح در بازه قیمتی زیر 45 میلیون تومانی همزمان با افزایش نرخ ارز تبدیل به چالشی برای بازار خودرو شده است؛ - شورای رقابت به عنوان یک نهاد فرا قوه ای، مسوول جلوگیری از انحصار در بازار کالایی است که 80 درصد سهم آن در اختیار دو شرکت بزرگ خودروساز است.

آلبرت بغزیان، کارشناس اقتصادی، با توجه به نقش شورای رقابت در جلوگیری از انحصار در بازار به دنیای اقتصاد می گوید: چنانچه شورای رقابت از بازار خودرو حذف شود، این شائبه به واقعیت نزدیک می شود که شرکت های خودروساز بتوانند از انحصار ایجاد شده به نفع خود استفاده کنند و محصولات تولیدی را با هر قیمتی به بازار ارائه دهند.

بغزیان با اشاره به اینکه فرمولی که شورای رقابت در ارتباط با قیمت خودرو به آن استناد می کند، دارای پارامترهایی مانند بهره وری و کیفیت است، می گوید: چنانچه شورای رقابت جای خود را به سازمان حمایت دهد، این سازمان در قیمت گذاری خودرو به مولفه هایی مانند نرخ بهره وری شرکت های خودروساز و همچنین مباحث مرتبط با کیفیت محصولات تولید شده، بی توجه خواهد بود.

این اقتصاددان تاکید می کند: سازمان حمایت با توجه به اینکه از زیر مجموعه های وزارت صنعت است، قطعا تلاش خواهد کرد تا منافع شرکت های خودروساز را بیش از پیش مد نظر قرار دهد.

اشاره این کارشناس گویای این مساله است که وزارت صنعت با حذف شورای رقابت به دنبال حمایت حداکثری از خودروسازان است.

مهندسی بازار نکته دیگری است که بغزیان به آن می پردازد.

این کارشناس می گوید: با تغییر مرجع قیمت گذاری از شورای رقابت به سازمان حمایت، تمام بخش های مرتبط با خودرو، از بازار انحصاری تا تعیین قیمت در اختیار طرف عرضه و شرکت های خودروساز قرار خواهد گرفت.

این اتفاق منجر به اجحاف در حق مصرف کنندگان می شود.

تغییر جایگاه نظارتیدر حالی که بغزیان معتقد است حذف شورای رقابت از گردونه قیمت گذاری و جایگزینی آن با سازمان حمایت این امکان را در اختیار خودروسازان قرار می دهد تا به مهندسی بازار بپردازند، حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو، این موضوع را رد می کند.

کریمی سنجری به دنیای اقتصاد می گوید: آزادسازی قیمت به معنی این نیست که تمام مسائل بازار را تماما در اختیار شرکت های خودروساز قرار دهیم.

بلکه دولت باید جایگاه نظارتی خود را تغییر دهد.

این کارشناس پیشنهاد می دهد به جای اینکه سیاست گذاران بخش خودرو روی قیمت محصولات در بازار متمرکز شوند، جایگاه نظارتی خود را تغییر داده و تمرکز خود را روی مباحثی مانند وضعیت عرضه قرار دهند.

اشاره کریمی سنجری به تغییر جایگاه نظارتی سیاست گذاران در شرایطی است که همواره در دولت های گذشته تلاش بر این بوده تا به کمک نظارت روی قیمت محصولات عرضه شده، بازار را کنترل کنند، سیاستی که تا امروز نتوانسته التهابات را کنترل کند و در مقاطع گوناگون شاهد بوده ایم که نوسانات قیمتی ناشی از کاهش عرضه یا افزایش حباب گونه تقاضا بازار خودرو را بهم ریخته است.

کریمی سنجری معتقد است: فشار روی قیمت و جلوگیری از افزایش آن براساس مولفه های اقتصادی کشور مانند نرخ تورم سبب می شود که شرکت های خودروساز بیش از پیش در بحران فرو روند و اشتغال ایجاد شده در این بخش به مخاطره بیفتد.

این کارشناس ادامه می دهد در این شرایط حذف شورای رقابت و جایگزینی آن با سازمان حمایت از گردونه قیمت گذاری این امکان را در اختیار بازار قرار می دهد تا به سمت مکانیزم عرضه و تقاضا حرکت کند، البته به شرط اینکه سازمان حمایت راه شورای رقابت را نرود و شرایطی را برای بازار خودرو فراهم کند تا مسیر قیمت گذاری براساس حاشیه بازار هموار شود.

کریمی تغییر دیدگاه سازمان حمایت در ارتباط با تعیین قیمت را حذف واسطه ها از بازار، جلوگیری از تولید همراه با ضرر خودروسازان و جایگزینی آن با تولید براساس قیمت تمام شده به علاوه سود مصوب و همچنین افزایش تمرکز سیاست گذاران روی بخش های دیگر از جمله نحوه عرضه خودرو و کیفیت محصولات تولید شده، می داند.

فربد زاوه، کارشناس خودرو، هم با کریمی سنجری درباره منافع تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت موافق است.

فربد زاوه در گفت وگو با دنیای اقتصاد می گوید: شرایط فعلی حاکم بر بازار خودرو و نحوه قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ با وضعیت اقتصاد کلان همخوانی ندارد.

اشاره این کارشناس به نوسانات نرخ ارز، افزایش تورم عمومی و سخت شدن فرآیندهای تولید به سبب بازگشت تحریم ها است.

زاوه می گوید: شورای رقابت از بدو تاسیس تاکنون قیمت گذاری را به صورت سالانه انجام داده است در حالی که در شرایط فعلی شاهد هستیم که نرخ تورم براساس آمارهای بانک مرکزی ماهانه تغییر می کند و قطعا این افزایش نرخ تورم روی تورم تولیدکننده و تورم بخش خودرو تاثیر گذار است.

این کارشناس خودرو ادامه می دهد: در شرایطی که مخالفان حذف شورای رقابت ادعا می کنند که حضور این شورا سبب جلوگیری از اجحاف در حق مصرف کنندگان می شود، شاهد هستیم که در بازار خودرو، قیمت محصولات به نسبت قیمت اعلامی برای فروش خودروسازان، فاصله ای دو برابری پیدا کرده است؛ بنابراین حضور شورای رقابت نتوانسته جلوی افزایش لجام گسیخته قیمت ها را در بازار بگیرد.

زاوه تاکید می کند چنانچه بحث تغییر مرجع قیمت گذاری از شورای رقابت به سازمان حمایت رنگ واقعیت به خود بگیرد، این سازمان باید در شرایط فعلی با چالاکی بیشتری عمل کند و تغییرات در مولفه های کلان اقتصاد را که روی تولید خودرو اثر گذار است را سریع تر در قیمت محصولات اعمال کند.

در گام بعدی این سازمان باید مسیر متفاوتی را به نسبت شورای رقابت در پیش بگیرد و راه را برای تعیین قیمت در حاشیه بازار هموار کند.


کلید واژه ها: خودرو - شورای رقابت - بازار - سازمان حمایت - قیمت گذاری خودرو - قیمت - شورای - کارشناس - حمایت - اقتصاد - دنیای اقتصاد - بازار خودرو - خودروسازان - وزارت صنعت - کریمی - بهره وری - افزایش نرخ ارز - مصرف کنندگان - تولید - وزارت - تمرکز - قیمت خودرو - اقتصاددان - صنعت - هایی - نرخ بهره - پیشنهاد - نرخ ارز - واقعیت - افزایش

آخرین اخبار سرویس:

رقابت پنهان برای قیمت گذاری خودرو

رقابت پنهان برای قیمت گذاری خودرو