مطالب مرتبط:
امید درمانی؛ حرف درست روحانی یادداشت روزنامه کیهان
نقدهای مدیریتی یک کاندیدای اسبق ریاست جمهوری؛ هاشمی طبا:مشکل کشور ماندن یا رفتن «روحانی» نیست/«امید» با حرف‎درمانی شکل نمی‎گیرد
مشکل کشور ماندن یا رفتن «روحانی» نیست/«امید» با حرف‎درمانی شکل نمی‎گیرد
مشکل کشور ماندن یا رفتن «روحانی» نیست/«امید» با حرف‎درمانی شکل نمی‎گیرد
نقدهای مدیریتی یک کاندیدای اسبق ریاست جمهوری؛ هاشمی طبا:مشکل کشور ماندن یا رفتن «روحانی» نیست/«امید» با حرف‎درمانی شکل نمی‎گیرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:322018-10-16سياسي

امید درمانی؛ حرف درست روحانی


روانشناسان و روانپزشکان برای تشخیص «معلولیت ذهنی» در افراد، قاعده و معیار روشنی دارند.

معیار آنها درباره کم توانی یا ناتوانی ذهنی، «نقص در عملکرد ذهنی، - ، روانشناسان و روانپزشکان برای تشخیص معلولیت ذهنی در افراد، قاعده و معیار روشنی دارند.

معیار آنها درباره کم توانی یا ناتوانی ذهنی، نقص در عملکرد ذهنی، مثل استدلال، حل مسئله، برنامه ریزی، تفکر انتزاعی، قضاوت، یادگیری تحصیلی و یادگیری از تجربه است.

معلولیت روحی-روانی به مراتب ناتوان کننده تر از معلولیت جسمی و ذهنی است.

فرد در اینجا با وجود همه ظرفیت ها و توانمندی ها، مانند افراد ناتوان و محروم از قدرت استدلال و حل مسئله و برنامه ریزی و تجربه اندوزی و عبرت آموزی رفتار می کند.

کشور بزرگ ما به برکت انقلاب اسلامی، دارای ظرفیت های کم نظیری شده که هرگاه درست به خدمت گرفته شده، معجزه های خیره کننده ای را رقم زده است.

درعین حال بخش بزرگی از همین ظرفیت ها و توانمندی ها، معطل قفل شدگی ذهنی برخی مدیران است.

خود تحریمی و خودزنی از همین جا آغاز می شود.

1- تصور کنید ملت ما دشمن را مانند برخی تکنوکرات ها یا تحلیل گران و تئوری پردازان، بزرگ می داشت؛ آیا می توانست طومار رژیم پهلوی به عنوان ژاندارم آمریکا در منطقه را در هم پیچد و بساط نفوذ و سلطه ایالات متحده را به هم ریزد؟ می توانست با دست خالی از توپخانه و موشک و هواپیمای به روز، در مقابل لشکر 30 ملیتی صدام سینه سپر کند؟ می توانست در حالی که سیم خاردار را هم تحریم و دریغ می کردند، ماهواره به فضا بفرستد و موشک دوربرد نقطه زن بسازد و در فناوری نانو و سلول های بنیادی و هسته ای و موشکی تا آنجا پیش رود که اهل فن اروپایی و آمریکایی یا صهیونیستی را به اظهار شگفتی وادارد؟ با معلولیت روحی و روانی می شد حتی به دامنه یکی از این قله ها رسید؛ چه رسد به خود قله ها؟! همه آنها که داعیه نظریه پردازی و سیاستمداری و مدیریت دارند، باید قبل از هر چیز، واجد حداقل قدرت روحی و احساس توانمندی در تراز همین ملت-نظام و نوزایی تمدنی آن باشند.

و گرنه حق پیشاهنگی و نسخه پیچی ندارند.

2- از مصادیق ناتوانی و معلولیت روحی، فقدان قدرت تجربه اندوزی و عبرت آموزی است.

نگون بختی از سر و کول کسانی بالا می رود که خود را از تجربه ها محروم کنند؛ نوعی خودتحریمی و خودمحرومی! امیرمؤمنان علیه السلام در نامه 78 نهج البلاغه، مرز دقیقی را میان بدبختی و نیکبختی ترسیم می کنند؛ آنجا که پای مذاکره و تعامل با دشمن در میان است.

ابوموسی حین مذاکرات حکمیت در جنگ صفین (دومه ًْالجندل) نامه ای فرستاد و امام در پاسخی عتاب آمیز نوشت أِنّ الشّقی من حُرِمَ نفع ما اوتی من العقل و التجربهًْ.

همانا بدبخت کسی است که از سود عقل و تجربه داده شده به او محروم بماند .

براستی ابراز ندامت ابوموسی اشعری پس از آشکار شدن عملیات فریب دشمن، چه سودی برای جبهه حق داشت؟ 3- از نشانه های کم توانی روحی بلکه بیماری و آسیب دیدگی آن، حسن ظن به دشمن پس از صلح است.

حتی اگر دشمن صلح عادلانه را پذیرفت، نباید به دیده خوش خیالی به او نگریست.

امیر مومنان(ع) در عهدنامه معروف، بعد از آنکه مالک را سفارش به پذیرش صلح شرافت مندانه می کند، می فرماید: و لکن الحذر کل الحذر من عدوک بعد صلحه فان العدوربما قارب لیتغفل فخذ بالحزم واتّهم فی ذلک حسن الظن.

به طور مطلق، از دشمنت پس از صلح برحذر باش، چرا که بسا دشمن نزدیک می شود تا غافلگیر سازد.

بنابراین احتیاط را به کار بگیر و در این مورد حسن ظن و خوش بینی را متهم کن! .

به یک معنا، اگر کسی در چنین موقعیتی جانب احتیاط را واگذاشت و به دشمن حسن ظن نشان داد، خود را در موضع اتهام قرار داده است.

یا به برداشت دیگر، اگر مشاوران و اطرافیان در چنین موقعیتی، تصمیم گیران را دعوت به حسن ظن نسبت به دشمن کردند، در موضع اتهام هستند؛ دست کم اتهام کم عقلی، اگر پای نفوذ و دستکاری محاسبات در میان نباشد.

4- کسی که می گوید آمریکا ظرف پنج دقیقه می تواند تمام توان نظامی ما را نابود کند، از توان روحی لازم برخوردار نیست؛ همچنانکه اگر در فلان لابی آمریکایی به طرف مقابل بفهماند جریان متبوع وی در انتخابات، به توافق (به هرقیمت و با هر سرهم بندی) نیازمند است.

دلالت بر توانمندی ذهنی و روحی نمی کند که یک مدیر در توجیه ضرورت قبول مطالبات بی پایان دشمن بگوید می خواهیم بهانه های بعدی را از دست آمریکا بگیریم .

مگر بهانه های آمریکا تمامی دارد؟ این چه معیاری است که چند وقت یک بار امتیاز بدهیم تا مثلا بهانه را از آنها بگیریم؟ بهانه هسته ای تمام نشده، بهانه های موشکی و نفوذ منطقه ای ایران و حقوق بشر و حمایت از تروریسم را کوک کردند.

ما در سوریه و عراق با بدنام ترین تروریست های جهان جنگیدیم اما در فهرست ادعایی آمریکا و اروپا درباره حامیان تروریسم و تامین مالی آنها قرار داریم.

اگر آمریکا با همین موضع که می خواهیم بهانه را از آمریکا بگیریم ، بدعادت و وحشی تر شد، چه باید کرد؟ آیا بدین ترتیب، هزینه و خسارت های بزرگ برای کشور تدارک نکرده ایم؟! حد یقف این تنازل و انفعال کجاست؟ چرا پس از این همه انفعال می گویند تضمین نمی دهیم مشکلات اقتصادی حل شود ؟ این ادبیات، نشانه قدرت روحی و ذهنی است یا به تعبیر امیر مومنان (ع) حاصل حسن ظن ومعامله با شیطان است: فباع الیقین بشکه.

یقین و اطمینان را فروخت و تردید و شک را خرید .

5- سپاه پاسداران، پیشگام ترین ارتش دنیا در مبارزه با تروریسم است اما جزو تحریم شدگان آمریکا و برخی دول اروپایی است.

حتی وزارت دفاع و اطلاعات و ارشاد دولت نیز در فهرست های سیاه قرار دارند.

لابد برای گرفتن بهانه بود که بخشنامه کردند بانک های داخلی با افراد و نهادهای حاضر در فهرست تحریم های وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا همکاری نکنند! فرانسه به تازگی بخشی از اموال ایران را با این بهانه که متعلق به وزارت اطلاعات دولت روحانی است، بلوکه کرد.

کدام بهانه را از چه کسانی می خواهیم بگیریم؟ از میزبانان سازمان های تروریستی مانند منافقین که چند دیپلمات ایرانی را اخراج و یکی را سلب مصونیت دیپلماتیک کرده و مورد بازجویی و شکنجه قرار داده اند؟ می خواهند از آمریکایی حربه حمایت از تروریسم را بگیرند که همزمان با سفر آقای روحانی، مجوز برگزاری نشست با شعار براندازی رابه گروهک تروریستی منافقین در نیویورک داد و نیروهای خود را در سه مایلی مقرّ سران داعش مستقر کرده است؟ چرا خودمان را گول بزنیم؟ 6- این دلالت بر احتیاط و تدبیر نمی کند که بگویند دولت های اروپایی همه پشت سر ایران هستند.

یکی از نخست وزیران اروپایی در نیویورک می گفت اگر پنج سال پیش به من می گفتند روزی اتحادیه اروپا در برابر آمریکا و پشت ایران قرار می گیرد، می گفتم این از محالات تاریخ است .

واقعا اروپا پشت سر ایران و مقابل آمریکا ایستاده است؟! یعنی شرکت های توتال، زیمنس، ایرباس، پژو ، انی، مرسک، پی جی نیگ، آلیانتس، ساگا، آلیانز، تورم، لویدز، دی زد و.

به همکاری با ایران پایان نداده اند؟ یا اروپایی ها به خاطر نقض برجام و قطعنامه 2231 توسط آمریکا، قطعنامه اعتراضی به شورای امنیت برده اند؟! اگرنخست وزیر انگلیس چنان اظهار نظر فریبنده ای در اتاق دربسته کرده، باید از آقای ظریف و سفیرمان در انگلیس بپرسیم اینکه گفتند حتی یک حساب بانکی در لندن نمی توانند باز کنند، حالا می توانند؟! یا اینکه رییس جمهور فرانسه بر اشتراک راهبردی با آمریکا مقابل ایران تاکید می کند و می گوید دو بار درباره]ادعای دروغ[ تلاش برای بمب گذاری در پاریس مستقیما از روحانی خواستار توضیحات کامل شده ام ، نشانه ایستادن آنها پشت ماست یا دوشادوش آمریکا؟ چطور است که آمریکا و فرانسه به فاصله چند ماه به گروهک ورشکسته تروریستی، اجازه برگزاری نشست با عنوان براندازی دادند؟ 7-دولتمردان غیور و شجاع با قبیل ادبیات صریح ریچارد هاویت (تهیه کننده انگلیسی سند راهبردی اتحادیه اروپا درباره روابط با ایران) چه باید بکنند که آبان 95 در گفت وگو با وبسایت پارلمان اروپا تاکید کرد: توافق هسته ای، یک نقطه عطف بود؛ هر چند که همه مشکلات ما با ایران درباره اسراییل، دموکراسی و حقوق بشر حل نشده است.

ما باید دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در تهران افتتاح کنیم و گفت وگو درباره حقوق بشر در ایران را از سر بگیریم.

نیروهایی در داخل ایران، در حال اعمال فشار بر حاکمیت هستند و ما امیدواریم گزارش ما نیز باعث پیشرفت در این زمینه شود.

اکنون اروپا در ایران نفوذ دارد ولی آمریکا از این نفوذ برخوردار نیست.

ما می خواهیم از این اهرم استفاده کنیم و به جنگ در سوریه و یمن پایان دهیم و به سوی ساختار جدید امنیتی در خاورمیانه حرکت کنیم .

آیا از قبیل این سخنان می توان همراهی اروپا با ایران را نتیجه گرفت؟ با کدام دستگاه منطقی؟ 8- کدام انسان رشیدی در حالی که آماده پنجه در انداختن مذاکراتی با دشمن می شود، با صدای بلند می گوید خزانه خالی است ؟! و بدین ترتیب - برخلاف واقعیات- تیم خودی را از قدرت چانه زنی و مذاکرات برابر، محروم می کند؟ جز این است که بدین ترتیب، جنگ مذاکراتی، آغاز نشده مغلوبه شد و به توافقی نامتوازن انجامید؟ مهر 92 مقارن با همین اظهارات، وبسایت رادیو فرانسه نوشت ارزیابی غرب از دولت روحانی، تعامل با فروشنده بدهکار و مشتاقی است که خود را ناگزیر از فروش حقوق ملی می بیند.

بر پایه این جمع بندی اگر خریدار صبور باشد، شرایط فروشنده را دشوارتر می کند و در همان حال قیمت فروش را کمتر خواهد کرد ! 3 سال بعد وزیر خارجه فرانسه در سفارت کشور متبوعش مورد اعتراض تجار فرانسوی قرار گرفت که آیا مانور نظامی مشترک شما با آمریکا و انگلیس و سعودی در خلیج فارس، موجب از دست رفتن منافع ما نمی شود؟ ژان مارک آیرو پاسخ داد خیر، هیچ نگرانی ندارم.

مقامات آنها در هیچ یک از جلسات برنامه ریزی برای سفر در تهران و پاریس، به مانور معترض نشدند.

دولت آنها به این سفرها احتیاج دارد و مطمئنم که هیچ اعتراضی در جلسات فردا نخواهیم شنید ! ما محتاج بودیم یا فرانسه بحران زده و غرق در رکود اقتصادی؟ اگر آن روز آقای عراقچی یا آقای ظریف به دهان این فرانسوی بی سر و پا می زدند، شاهد وقاحت های امروز دولت فرانسه بودیم؟ (در آستانه سفر وزیر خارجه بعدی فرانسه به تهران، ارگان مطبوعاتی حزب کارگزاران، تیتر ماموریت اوبامای فرانسوی را بر صفحه اول خود نشاند و آرمان، دیگرروزنامه نزدیک به کارگزاران تیتر زد؛ لودریان، میزبان ظریف در تهران ! این همان فرانسه ای بود که بیشتر از آمریکا، در مذاکرات هسته ای بهانه جویی می کرد).

9- آقای روحانی در دانشگاه تهران گفت برخی می گویند گفتار درمانی نکنید، ما هم قبول داریم که گفتار درمانی مفید نیست، اما امید درمانی لازم و مفید است، ما در جامعه نیاز به امید داریم .

واقعیت این است که امید درمانی اولا و اصالتا، نیاز برخی دولتمردان است.

امید درمانی، بخش مهمی از توان بخشی است.

اما بدون یاس از شیاطین، امید راستین حاصل نمی شود.

فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَه ًْالْوُثْقَیَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَالله سَمِیعٌ عَلِیمٌ .

شیاطین و عوامل آنها هستند که روح ترس و یأس و فشلی را تزریق می کنند تا مجبور به گشودن مشت خود نشوند.

اِنَّمَا ذَلِکُمُ الشَّیْطَانُ یُخَوِّفُ أَوْلِیَاءَهُ فَلَا تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ .

محمد ایمانی
کلید واژه ها: برنامه ریزی - نامه - تحریم - محروم - موشک - برنامه - آمریکا - بزرگ - ایالات متحده - فناوری نانو - تشخیص - صهیونیستی - درست - هواپیمای - آمریکایی - مذاکرات - اروپایی - ابوموسی - ماهواره - هسته ای - فناوری - مدیریت - روحانی - مدیران - مذاکره - احساس - منطقه - رفتار - صدام - نانو

آخرین اخبار سرویس:
علت اختلاف در تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) چیست؟

حسین زادگان: برای حل مشکلات مازندران دنبال قهرمان نباشیم

آسان شدن صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد

آموزش یک هزار تسهیل گر کسب و کار روستایی در سال 98

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب شد

جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای نایلونی در مهریز آغاز شد

روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد آسان شد

فعالیت های سیاسی وقتی منزلت دارد که باعث رفاه مردم شود

29 درس خارج فقه الحج در حوزه علمیه قم برگزار می شود + اسامی اساتید

صنایع بزرگ به شرکت های دانش بنیان اعتماد کنند

رسیدگی به 52 هزار پرونده طی 9 ماه در یزد نقض 9 درصد از آرای صادر شده

فرماندار دماوند: سازمان مدیریت بحران در دماوند تشکیل می شود

دولت 90 میلیارد ریال برای گازرسانی نکا هزینه کرد

آسان شدن صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد

تخفیف مطالبات شهرداری مهاباد بمناسبت دهه فجر

تأکید استاندار سمنان بر ضرروت شناسایی موانع ارتباط میان صنعت و دانشگاه

شفافیت میزان حقابه مغان را از وزارت نیرو پیگیری می کنیم

ترجمه جدید کتاب کامل الزیارات منتشر می شود

معاون سیما: 80 درصد مردم بیش از 200 دقیقه تلویزیون می بینند

جعفرزاده ایمن آبادی: درآمد برخی پزشکان به حساب منشی های آنها واریز می شود/نمایندگان اسیر حاشیه ها نمی شوند

بادامچیان: خنده دار است کسی هاشمی را سوپرچپ یا لیبرال بداند

ردیف بودجه مؤسسه آیت الله مصباح افزایش یافت

وزیر ارتباطات: کل بودجه ساخت ماهواره پیام در طول ده سال، حدود 1/2میلیون یورو بود/ این بودجه ها از جنس هزینه نیست، بلکه سرمایه ملی است

فلاحت پیشه: مجمع تشخیص در بررسی پالرمو وارد فضای اصلاحی نشود

جعفرزاده ایمن آبادی: درآمد برخی پزشکان به حساب منشی های آنها واریز می شود/ آنها هم باید مانند دیگر اقشار جامعه به ازای درآمد خود مالیات بدهند

توکلی: روز چهارشنبه، برای بررسی «پالرمو» جلسه فوق العاده تشکیل خواهد شد / قرار شده بررسی این موضوع تا شنبه هفته آینده به اتمام برسد

درآمد برخی پزشکان به حساب منشی های آنها واریز می شود

تقدیر حناچی از قدیمی ترین غسال تهران

6راه متنوع برای سلامت و لذت بردن با خانواده

محمدعلی رجبی نقطه های اسراییل در تیررس موشک های نقطه زن!

سازمان برنامه و بودجه: تنخواه روحانی 70 میلیارد تومان است

حسین زادگان: برای حل مشکلات مازندران دنبال قهرمان نباشیم

ترامپ رسانه ها را به ناجوانمردی متهم کرد

سرلشگر باقری درگذشت سردار فضایلی را تسلیت گفت

تقدیر حناچی از قدیمی ترین غسال تهران

سازمان ثبت وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت ها را ندارد

اصحاب رسانه در سراسر جهان خواستار آزادی مرضیه هاشمی

ویژه برنامه‏‎های ایام فاطمیه حرم مطهر رضوی

امروز پنجمین سالروز شهادت پاسدار مدافع حرم، محمودرضا بیضایی است گفتیم شاید انتحاری باشند، گفت شاید هم نباشند

معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تشریح کرد ویژه برنامه‏‎های ایام فاطمیه حرم مطهر رضوی

برکت تولید با حمایت بنیاد برکت

رونمایی از طرح جدید پلاسکو

ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب شد

واکنش کدخدایی به اصلاح قانون انتخابات

آموزش یک هزار تسهیل گر کسب و کار روستایی در سال 98

شهید نواب صفوی؛ الگویی جاودانه برای جوانان انقلابی امروز

برگزاری 4 همایش و جشنواره در استان

بازدید فرمانده نزاجا از تیپ 288 زرهی

از قدیمی ترین غسال تهران تقدیر شد

شماره جدید دوهفته نامه«پیام جامعه» منتشر شد

انتخابات اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سمنان برگزار شد + اسامی

روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد آسان شد

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران: FATF منجر به اشراف اطلاعاتی دشمن بر نظام اقتصادی کشور می شود

تاجگردون: ردیف بودجه مؤسسه آیت الله مصباح در ابتدا یک میلیارد تومان بود بعدا افزایش یافت

افتتاح 557 پروژه حوزه صمت در دهه فجر

ساخت نیروگاه برق 25 مگاواتی در گچساران

انتشار اسناد دفاع مقدس محدود شد

خیز دانشگاه سمنان برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین بین المللی

تصویب هفت ماده دیگر از برنامه سوم توسعه شهرداری تهران

تأکید چهره ماندگار کشور بر ضرورت مشارکت خیرین در تکمیل پروژه های نیمه تمام سلامت

فردا؛ برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار فضائلی

شفافیت، اولویت کاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران: FATF را تصویب نکنید

همایش سراسری مدیران بانک پاسارگاد برگزار شد

فرماندار دماوند: سازمان مدیریت بحران در دماوند تشکیل می شود

امام خمینی: اعضای خانه حضرت فاطمه(س)، تمام قدرت حق تعالی را تجلی دادند

محمد هاشمی: می گویند حجاب را به رفراندوم بگذارید/ مگر می توان احکام دینی را عوض کرد؟

تدوین سند جامع اطلاع رسانی شهر تهران در دستور کار

ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می شود

پلاکارد یک طلبه در درس خارج آیت الله نوری همدانی

سردار باقری درگذشت سردارفضایلی را تسلیت گفت

مروری بر اخبار معارفی رسانه ها/ میزبانی 14 استان از جشنواره تلاوت های مجلسی

امیدی به اجرای دقیق مصوبات مجلس شورای اسلامی در دولت نیست

تسلیت سرلشکر باقری بمناسبت درگذشت فرمانده سابق دانشگاه امام حسین (ع)

انتقاد از ظلم آمریکا ممنوع است

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس

اگر و اماهای استانی شدن انتخابات مجلس / استانی شدن انتخابات موجب شفاف سازی و کاهش هزینه های انتخاباتی می شود

شب شهادت حضرت زهرا(س) هیات کجا برویم؟

تقدیر حناچی از قدیمی ترین غسال تهران

استخدام مهندس چوب و کاغذ خانم در سه استان

استخدام مهندسی تکنولوژی نساجی خانم در یک واحد آزمایشگاهی

استخدام مشاور و برنامه ریزی تحصیلی در شهر بندر عباس

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در یک شرکت معتبر مهندسین مشاور

همه متهمان آلودگی هوا

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

منابع لیزری در شاخه فیبر نوری حمایت می شود

ثبت شرکت، رافع مسئولیت سایر دستگاه ها نیست

اشتغالزایی 15 هزار نفر تا پایان سال 98/ بزرگترین مجموعه های حاشیه نشینی در اطراف تهران هستند

نماینده مجلس: پزشکان از پرداخت مالیات فرار می کنند!

مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه ها ارزیابی می شود

یک عضور شورای شهر خبرداد باز شدن گره ترافیکی اتوبان چمران با احداث مترو نمایشگاه تهران

پیوستن به FATF برای کشور مخاطرات فراوانی دارد

هویت فرهنگی یک منطقه را به خاطر اغراض شخصی زیر سوال نبریم

هویت فرهنگی یک منطقه را به خاطر اغراض شخصی زیر سوال نبریم

مراسم کلنگ زنی گازرسانی به روستاهای محور کرج-چالوس برگزار شد

انتصابات فرمانداران جدید گیلان

انتصابات فرمانداران جدید گیلان

از عرصه دفاع و مقاومت تا جهاد و سازندگی

نماینده ولی فقیه در سپاه درگذشت سردار دکتر احمد فضائلی را تسلیت گفت

امید درمانی؛ حرف درست روحانی

امید درمانی؛ حرف درست روحانی