مطالب مرتبط:
واکنش نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به تصویب CFT: یعنی ما دست از حمایت لبنان، سوریه و عراق برداریم؟ غیرت ما کجا رفته؟ شورای نگهبان وظیفه دارد جلوی FATF را بگیرد| سپاه اجازه نخواهد داد اسلامی غیر از اسلام امام و رهبری در کشور حاکم شود
واکنش نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به تصویب CFT: یعنی ما دست از حمایت از لبنان، سوریه و عراق برداریم؟ غیرت ما کجا رفته؟ شورای نگهبان وظیفه دارد جلوی FATF را بگیرد/ سپاه اجازه نخواهد داد اسلامی غیر از اسلام امام و رهبری در کشور حاکم شود
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س): نمایندگان مجلس با اقدامی انقلابی جلوی تصویب لوایح برجام گونه FATF را بگیرند
اگرتحریم شویم با اجرای FATF بابک زنجانی ها باز تولید نمی شوند
آیت الله موحدی‎کرمانی: پیوستن به « FATF» تبعات خطرناکی دارد/اگر بخواهیم کمکی به حزب الله و امثال آنها بکنیم، جلوی ما را می گیرد/اگر مجلس تصویب کند، مطمئن هستم شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد/ اشرافیگیری در مرقد امام را نمی پسندم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:312018-10-16سياسي

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید


تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه در چند وقت گذشته به انحای مختلفی پیش رفته و هر روز اتفاقات و اظهارات مهمی را شاهد بودیم.

شاید از مهم ترین اتفاقات بتوان به دیدار با 5 سال تاخیر رییس جمهور با جمعی از اصلاح طلبان گزینش شده اشاره کرد که در آن اصلاح طلبان گلایه .

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه در چند وقت گذشته به انحای مختلفی پیش رفته و هر روز اتفاقات و اظهارات مهمی را شاهد بودیم.

شاید از مهم ترین اتفاقات بتوان به دیدار با 5 سال تاخیر رییس جمهور با جمعی از اصلاح طلبان گزینش شده اشاره کرد که در آن اصلاح طلبان گلایه ها و پیشنهادات را مطرح کردند.

در گزیده ای از این گزارش آمده است: چه اینکه قرار است طی روزهای آینده نیز این نشست با اصولگرایان و جمعی از اقتصاددانان نیز برگزار شود، باید به انتظار نشست تا در آینده سپهر سیاست ایران چه رویدادهایی را در دل خود جای خواهد داد.

برای بررسی عملکرد دولت، اظهارات رییس جمهور و دیدار با جریانات سیاسی آرمان با سیدمصطفی هاشمی طبا، معاون رییس جمهور و رییس سابق سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات به گفت وگو پرداخته است که می خوانید.

**رییس جمهور در دانشگاه تهران بازهم بر امید درمانی تاکید کرد و امید به آینده را شرط موفقیت دانست؛ به نظر شما در شرایط فعلی این رویکرد پاسخگوی مشکلات و مطالبات مردم است؟من معتقدم که با گفتار درمانی و حرف کار حل نمی شود بلکه این گفتار باید به عرصه عمل کشیده شود و عملگرایی را از دولت شاهد باشیم.

من واقعا دلم می خواهد به میان اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف شهر و کشور بروم و این سوال را مطرح کنم که چقدر به آینده امید دارند.

نگاه کنید؛ همین الان یک میلیون و هشتصد هزار ایرانی برای گرین کارت درخواست داده و ثبت نام کرده اند.

این مساله چنین مفهومی را به ذهن متبادر می کند که این تعداد که حتما توانایی مالی دارند از کشور بروند.

من فکر می کنم اشکال کار این است که دولت، سایر مقامات، روشنفکران و اقتصاددانان نمی گویند که باید چه مدل و رویکردی پیاده شود و تبعات و آینده اش چیست؟ صرفا همه هر کاری را انجام می دهند می گویند آینده اش خیلی عالی است؛ در حالی که مبتدا باید با خبر بخواند.

اخیرا اقتصاددانان 2 نامه به رییس جمهور نوشتند و مطالب نسبتا خوبی را مطرح کردند، اما نگفتند که اگر این طرح هایی که ارائه دادند عملی شود چه نتیجه و پیامدهایی برای مردم دارد.

کما اینکه یک قانون بودجه تصویب می شود، اما هیچگونه پیامدی از آن برای مردم بازگو نمی شود.

برنامه ششم نوشته می شود، اما ضمن اینکه غیرعملی و غیر اجرایی است هیچ تصویری از آینده نمی دهد که اگر این برنامه در کشور اجرا شود چه اتفاقاتی در کشور خواهد افتاد.

بنابراین تا وقتی که مردم ندانند که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و نتیجه سیاست های متخذه دولت چیست نسبت به آینده امیدواری نخواهند یافت.

لذا با حرف، تبلیغات و.

امید مردم زنده نمی شود.

به خصوص که در حال حاضر با کشورهای دیگر به ویژه آمریکا درگیر و به صورت نیم بند با اروپا، روسیه و چین هستیم.

از این رو هیچ چیز ثبات ندارد که دل مردم به آینده قرص باشد.

حداقل من این روحیه را در وجود خودم می بینم.

**به نظر شما چه سازوکارهایی باید فراهم شود تا مردم واقعا به آینده پیش رو امیدوار شوند؟این موضوع بستگی به این دارد که چگونه می خواهیم عمل کنیم.

باید سیاست های مشخصی را اتخاذ کنیم.

برخی می گویند نباید زیر بار مراودات و پروتکل های بین المللی برویم که البته رفتیم، چراکه وقتی وارد سازمان ملل شدیم طبیعتا زیر بار پروتکل های بین المللی هم رفتیم.

حال اگر می خواهیم برویم یا نمی خواهیم برویم به مردم بگوییم که نقشه چیست.

یک سیاست این است که می توانیم کلا مراودات خود را با جهان خارج قطع کنیم و در داخل شروع به تجهیز منابع و کار کنیم و امکانات خود را در دست بگیریم که در آینده چشم اندازی برایمان خواهد داشت.

راه دیگر این است که بگوییم می خواهیم با کشورهای دیگر همکاری کنیم.

در خارج نیز کشورهایی وجود دارند که با ما مخالف هستند.

لذا باید تکلیف خود را روشن کنیم و بدانیم که تکلیف و آینده ما چیست.

مثلا الان کشورمان از لحاظ آب دچار مشکل اساسی است.

از نظر اقلیمی مشکل کمتری دارد و از نظر مصرف آبی که در کشور ما وجود دارد چاه های ما عمیق شده، خیلی از زمین ها نشست کرده و رود خانه ها دچار مشکل شده، اما هیچ کس نیامده بگوید که کشور چه برنامه ای برای بحران آب دارد و آینده متصور برای جامعه چیست.

زمانی که هیچ تصوری نیست آینده ای نیز متصور نیست.

البته بعضا می گویند که می خواهیم کارهایی انجام دهیم که اولا بودجه و اعتبار می خواهد؛ ثانیا خیلی از آنها نیز امکانپذیر نیست و فقط به حرف گفته می شود.

من خودم برای آینده کشورم به لحاظ آب نگران هستم.

اصلا فرض کنید همه جهان با ایران خوب باشند، اما چه رویکرد مشخصی درباره مسائل آب و کشاورزی و آب شهری و فاضلاب ها وجود دارد.

همان طور حرف می زنند که فلان کار بشود خوب است؛ خوب بشود، اما کی؟ نمی شود که یک فاضلاب یا تسویه خانه 20، 30 سال طول بکشد.

متاسفانه مجموع این موارد نشان می دهد که آینده نامعلوم است.

**این گزاره در ادبیات رییس جمهور بسیار دیده می شود که باید بشود به نظر شما این رویکرد آقای روحانی ناظر بر عملکرد دستگاه دیگری غیر از دولت است؟مثل اینکه جدیدا مد شده اشخاصی که کاری را باید انجام دهند می گویند که باید بشود و فعل مجهول به کار می برند.

البته روی سخن من فقط آقای روحانی نیست بلکه با کسانی است که باید آینده ای تصویر کنند و بگویند راه ما برای رسیدن به این آینده این است.

جملات کلی و ادبیات مطالبه گر راه حل مشکلات کشور نیست.

برنامه ششم تصویب شده، بعد می گویند ما برای این برنامه هشتصد هزار میلیارد تومان پول می خواهیم، اما نداریم.

خوب اگر ندارید چرا برنامه تصویب کردید.

برنامه باید مطابق با امکانات، ضروریات و اولویت های ما باشد.

برنامه ای که اینهمه روی آن کار کردند را گذاشته اند لب کوزه آبش را می خورند، این چه فایده ای دارد.

همه می گویند باید بشود ، اما باید بگویند که مثلا فلان طرح را در مدت 2 سال انجام می دهیم و فلان مقدار نیز هزینه دارد.

الان طرح های نیمه تمام مانده و بدهی پیمانکاران مانده و اینکه می گویند بدهی پیمانکاران را با فروش اوراق قرضه می دهند که دولت را بیشتر متعهد می کند.

یعنی اگر امسال 50 میلیارد تومان بخواهند به پیمانکار اوراق قرضه بدهند، این اوراق سال آینده دولت را 60 میلیارد تومان بدهکار می کند.

همه هم می گویند که باید بشود ، اما توسط چه کسی؟ معلوم نیست!**با این اوصاف آشفتگی دولت در برخی حوزه ها را ناشی از چه مسائلی می دانید؟این آشفتگی از این نشأت می گیرد که دولت ما بسیار بزرگ و تعهدات جاری مالی آن نیز بسیار زیاد شده و از پس این تعهدات بر نمی آید و مجبور است تا از هر طریقی شده پول جور کند تا بتواند حقوق و هزینه های جاری را دهد و به موسسات مختلف کمک کند.

مشکلات از اینجا ناشی می شود که دولت بزرگ ناکارآمد و پرهزینه است، در نتیجه برخی تئوری دادند که دولت ارز را بیست هزار تومان کند و از آنجا بدهی های خود را بدهد، اما این مساله نیز در آینده مثل بهمن بر سر دولت فرود خواهد آمد.

همه دولت های پس از انقلاب به جای اینکه انقباضی کار کنند و تعهدات را کم کنند، تعهدات دولت را هر چه بیشتر کردند.

به جای اینکه تلاش کنند از سرمایه های مردم برای توسعه کشور استفاده شود به سرمایه های مردم بهره دادند که نمونه آن سود 1600 میلیاردی نقدینگی است.

البته این حاصل کار دولت آقای روحانی نیست، گرچه تاثیر داشته، اما در طول این 40 سال همیشه اینطور بوده است.

**در ماه های گذشته تحولات حوزه اقتصادی به خصوص ارز، طلا و سکه ناپایداری های بسیاری در جامعه ایجاد کرده، برخی می گویند دولت قیمت ها را برای تامین کسری بودجه خود افزایش داده، اما دولت این مساله را تکذیب می کند، تحلیل شما چیست؟به نظر من دولت باید با مساله ارز کاملا انقباضی برخورد کند.

البته تبعاتی در جامعه دارد، دولت امکانات ارزی وسیعی ندارد که بتواند ارز را در جامعه پخش کند و تاکنون نیز هر کاری انجام داده غلط بوده است.

همانطور که رییس جدید بانک مرکزی گفته ارز، خون اقتصاد کشور است که نباید هدر برود، طبیعتا وقتی دولت با ارز انقباضی برخورد کند ارز در بازار گران خواهد شد.

من مخالف این تلقی هستم که ارز بازار را با ارز دولتی یکی کنیم.

مگر می شود؟ اینهمه آقای سیف و اقتصاد دانان وابسته به رییس جمهور شعار دادند که می خواهیم ارز را تک نرخی کنیم، اما چنین کاری امکان ندارد.

دولت باید نیازهای جامعه را با ارز و قیمت مشخص تامین کند و قیمت بازار آزاد هر چقدر شد، بشود.

وظیفه دولت اداره کشور است نه اینکه نرخ ارز را برای برخی افراد پایین بیاورد.

کسانی که می خواهند سرمایه خود را خارج کنند بروند ارز گران بخرند.

بالاخره هر کشوری باید به شکلی در اقتصاد خود را اداره کند.

اینجا است که هیچ کس شجاعت گفتن ندارد که باید اینگونه کار انجام داد و با این روش، با چنین تبعاتی روبه رو می شویم.

دولت باید یک نرخ ارز دولتی داشته باشد و نیازهای اساسی و اصولی کشور را با نرخ مشخص تامین کند تا تولید کشور به ثبات برسد.

حال اگر کسانی هستند که ارز بازار آزاد می خواهند به دولت چه ارتباطی دارد.

ارز بشود صد هزارتومان آنکه می خواهد سرمایه خارج کند برود با این قیمت تهیه کند، اما هیچ کس جرأت ندارد این حرف را بزند، دولت هم جرأت ندارد و نمی گوید.

مگر الان دولت ارز مسافری را 11 هزار تومان نمی فروشد، پس خود گران کرده است.

اینکه چند نرخ 4200 تومانی، 8000 تومانی ، توافقی، 11000هزارتومانی برای ارز باشد خیلی بد است.

نمی توان اینگونه کشور را اداره کرد.

بانک مرکزی باید با یک نرخ ارز صادراتی را بخرد و با یک نرخ به مردم، وارد کنندگان و کارخانجات بفروشد و آن نرخ ثابت باشد.

حال اگر ریزشی در بازار ارز اتفاق می افتد و می خواهند ارز را به هر قیمتی بفروشند به دولت ارتباطی ندارد.

ما نمی توانیم کاری غیر از این انجام دهیم.

**آنچه در گفتار مسئولان می آید در صحن جامعه دیده نمی شود که این مساله موجب نارضایتی و بی اعتمادی مردم به مسئولان شده، به نظر شما باید چه راهکارهایی در پیش گرفته شود تا از این وضع خارج شویم؟محرومین ما هنوز محرومند و مهاجرت به داخل شهرها زیاد است، اما دولت با این وضع نمی تواند مشکلات را حل کند.

اینها که سیاهنمایی می کنند و علیه دولت اقدام سیاسی انجام می دهند اگر خودشان روی کار بیایند امکان ندارد کاری از پیش ببرند و خراب تر می کنند.

باز دولت آقای روحانی مقداری عقلایی کار می کند، اما دیگرانی که شعار می دهند کاملا ضد عقل شعار می دهند.

حتی معتقدم هیچ حکومتی مثل جمهوری اسلامی نمی تواند مسائل داخلی کشور خود را حل کند، اما شرط دارد.

شرطش این است که مسئولان واقعی بیندیشند و وعده ندهند.

به مردم بگویند که واقعیت چیست.

اینکه سازمان برنامه می گوید 2 بسته حمایتی داریم این بسته ها باز نشوند بهتر است.

مشکلات کشور با این حرف ها درست نمی شود.

باید با مسائل به طور واقعی برخورد کنیم، من این جرأت را دارم که بگویم کشور ما سیاست های انقباضی شدید لازم دارد تا بتوانیم سرمایه کشور را درست هدایت کنیم که آینده خوبی داشته باشیم.

**اخیرا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس تصویب شد که با مخالفت هایی همراه شد و مخالفان نمایندگان موافق را به خیانت متهم کردند؛ به نظر شما با توجه به عدم مخالفت بزرگان نظام با این لایحه این مخالفت ها به چه دلیل است؟من نمی دانم که اگر FATFتصویب شود به طور مشخص چه اتفاقی خواهد افتاد، اما می دانم که اگر تصویب نشود کشور دچار مشکلات بسیار زیادی خواهد شد.

اینکه ما این لوایح را تصویب کنیم رابطه های بانکی و تجارت ما تسهیل شود من نمی توانم مطمئن باشم، اما اگر تصویب نشود حتما روابط مالی و تجاری کشورمان با سایر کشورها بسیار بد تر خواهد شد که این به دیپلماسی و تحرکات ما ارتباط دارد.

آقایان حرف هایی می زنند که جای تأمل دارد، مثلا می گویند اگر عضو FATFشویم دیگر نمی توانیم به حزب ا.

کمک کنیم درحالی که خود لبنان عضو این سازمان شده و خود حزب ا .

مشکلی برای مراودات بانکی ندارد و دولت لبنان نیز با تمام بانک های جهان مراودات مالی دارد.

ما باید کشور خود را دوست داشته باشیم به آینده آن کمک کنیم، نه اینکه فقط نفت را از طریق دلال های چند ملیتی که وابسته به استکبار هستند بفروشیم و معلوم نشود که پول حاصل از فروش را چگونه بیاوریم و مجبور شویم از بابک زنجانی فتوکپی تهیه کنیم و نفت را به او بدهیم بفروشد و آخر معلوم نشود پول آن به کجا می رود.

**چندی است که جریانی درصدد اجرای پروژه خائن سازی مقامات دولتی و حامیان دولت است، این مهم را چه در قضیه برجام و چه FATFملاحظه کردیم ارزیابی شما از رویکرد این جریان جیست؟من از منشأ این اقدامات و پشت پرده آن خبر ندارم، اما معتقدم ستاره داوود رژیم صهیونیستی دو مثلث است که یکی همین اتحاد عربی، عبری و غربی است.

این مثلث بخشی از ستاره داوود است که می خواهد اهداف آن را پیش ببرد.

در داخل نیز می خواهند مثلثی درست کنند که ستاره داوود را کامل کنند که یکی از این جریانات خائن سازی مقامات کشور است.

افرادی که اینگونه برخورد می کنند اگر نه مستقیم اما حتما غیر مستقیم ندانسته در زمین آنها بازی می کنند.

**بعضا مطرح می شود که رییس جمهور برخی از اختیارات خود مثل انتخاب ها یا انتصابات را به اطرافیانش واگذار کرده، به نظر شما این رویکرد چه تبعاتی برای رییس جمهور ونگاه مردم به وی خواهد داشت؟البته من نمی دانم که آقای روحانی اختیارات خود را واگذار کرده یا نه، اما طبیعتا هر کس رییس جمهور شود با افراد مختلف مشورت می کند، اما نهایتا باید تصمیم نهایی را خود بگیرد.

به نظر من این گزینه هایی که برای 4 وزارتخانه معرفی شده اند با روال، روحیات و اخلاق آقای روحانی دور نیست.

در حقیقت این افراد بر طبق روحیه رییس جمهور انتخاب شدند و می خواهند همان شیوه را ادامه دهند.

آقای نوبخت نیز کارگزار آقای روحانی است و مطابق دستورات رییس جمهور عمل می کند.

در حقیقت می خواهند نوعی یکسان سازی اعمال کنند که مشکلی در تصمیم گیری نداشته باشند.


کلید واژه ها: رییس جمهور - اصلاح طلبان - آینده - اصلاح - بابک زنجانی - دولت - سازمان تربیت بدنی - معاون رییس جمهور - دیدار - سیاسی - اجتماعی - دانشگاه تهران - امید - زنجانی - هایی - مردم - دولت اصلاحات - سیاست ایران - قانون بودجه - اطلاع رسانی - جامعه - ایران - گزینش - اصولگرایان - تربیت بدنی - جدید - کشور - دانشگاه - اصلاحات - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
معاون استاندار تهران: افتتاح بیش از 850 پروژه کارآفرینی

اعتماد عمومی در سایه نظارت ها تقویت می شود

تجمع حوزویان قم در حمایت از مردم مظلوم یمن برگزار شد

خانواده های شهدا نخستین مسافران راه آهن ارومیه خواهند بود

حمایت آمریکا از صدام در نسل کشی کُردها را فراموش نمی کنیم

سکان سرپرستی استان تهران در دست شکراله حسن بیگی

رانندگان یک هفته برای دریافت معاینه فنی مهلت دارند

آموزش کودک با کره زمین واقعیت افزوده

تصادف زنجیره ای خونین در محور کرمانشاه - بیستون

مصطفی زمانی باخالکوبی و گریم شیطان پرستی +عکس

1000 میلیارد تومان از بدهی بیمه سلامت تا پایان هفته جاری پرداخت می شود

صادرات ایران از 30 میلیارد دلار گذشت

حناچی از نیروهای توانمند و سرافراز جنگ بود

عید بزرگ بیعت با امام عصر(عج) در ارومیه

مسجدجامعی: اختلاف قانونگذار و دستگاه نظارتی اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان را با ابهام روبه رو کرده است

جشن بزرگ عید بیعت در شهرستان اسلامشهر

علت انتصابات دقیقه نودی افشانی از زبان نائب رییس شورا

یاد امام زمان(عج) را در مناسبت ها متوقف نکنیم/حیات شعائر دینی به مردمی بودن است

کاستی های مجمع به روایت یک اصولگرا

اعتماد عمومی در سایه نظارت ها تقویت می شود

روایت باهنر از فساد در مجلس

ریشه نارضایتی های موجود فاصله میان انتظارات و مقدورات است

عکاس خوزستانی منتخب جشنواره عکس اسپانیا شد

استاندار زنجان: مقوم های اتحاد باید ارتقا یابند

شبکه سازی دانشمندان مسلمان در نشست تبادل تجربه علم و فناوری

مشمولان لیسانس و بالاتر به شرکت های دانش بنیان معرفی می شوند

تغییر استانداران در این زمان سخت بود

تجمع طلاب و حوزویان قم در حمایت از مردم یمن

حمایت آمریکا از صدام در نسل کشی کُردها را فراموش نمی کنیم

نظر باهنر درباره لابی گری در مجلس

خانواده های شهدا نخستین مسافران راه آهن ارومیه خواهند بود

کتابخانه ها برای بررسی آسیب های اجتماعی وارد عمل می شوند

تجمع حوزویان قم در حمایت از مردم مظلوم یمن برگزار شد

هیات های مذهبی هیچ حمایت مالی از دولت نمی گیرند

حضور بیش از 2 میلیون زائر در سامراء

نشست اتحادیه آفریقا و تلاش برای اصلاح ساختار آن/ تحلیل

انتقاد دبیرکل موتلفه از رسانه ای کردن موضوع پولشویی توسط ظریف

40 درصد دعاوی خانوادگی کشور مربوط به تهران است

آفت مگس مدیترانه ای تهدیدی از سوی دشمنان!

بازخوانی پرونده های مفاسد اقتصادی

در جلسه غیرعلنی مجلس درباره مقابله با تحریم ها چه گذشت؟

سارقان مسلح با بیش از8 کیلو طلا به دام افتادند

مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه

طرح ساماندهی پیام رسان های اجتماعی اعلام وصول شد

هشدار؛ شماره کارت و رمز دوم خود را به 5000499 ندهند

توزیع 3500 تن کالای اساسی در خراسان جنوبی

تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی استاندارد امضا شد

بازگشت تلگرام؟ ابلاغ لغو حمایت از داخلی ها

دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته های FATF

7 نکته از اظهارات جدید سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوعات جنجالی

طرح گفتمان مهدویت در 40 مدرسه شهرستان ری برگزار می شود

قطع موقت گاز در بخش هایی از ساوجبلاغ

چهارمحال و بختیاری میزبان هزار برنامه در هفته بسیج است

استخدام تعدادی رویه کوب و نجار در شیراز

استخدام منشی آشنا به حسابداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نیروی خانم جهت کار در دفتر پیشخوان دولت در شیراز

معارفه سرپرست صدا و سیمای مرکز گیلان

تشکیل پویش مشاوران مهربان در 20 استان کشور

قطع موقت گاز در بخش هایی از ساوجبلاغ

500 انشعاب غیر مجاز آب در روستاهای البرزجمع آوری شد

دلواپسان به دنبال پیاده کردن رقیبان از قطار انقلاب اسلامی

پرونده محتکران کرمان بزودی به صدور حکم منتهی می شود

داوطلبان دانشگاه آزاد بازهم دست به دامان نمایندگان شدند

مدیر مسئول نشریه آرمان امروز مجرم شناخته شد

مردم از برخورد قوه قضاییه با مفسدان خوشحال هستند

اگر مدیری به الکترونیک شدن خدمات سلامت و نظام ارجاع اعتقادی ندارد، باید مسئولیت خود را ترک کند

شهردار تا پایان مهلت قانونی می تواند از تمام اختیاراتش استفاده کند

لحظه شوخی روحانی با برهم صالح / دیدار رییس مجلس با رییس جمهور عراق/ تصویری از شگفتی های طبیعت/ حمایت شهید بهشتی از فلسطینی ها در برابر دشمن غاصب/ بهرام رادان در نمایی از سریال جدید «رقص روی شیشه»

فعالسازی مراکز مشاوره پیش از طلاق در 30 استان کشور/ مداخله مشاورین در امر کاهش و کنترل طلاق بسیار موثر است/ بدون بررسی مشکل و اختلاف خانوادگی، هیچ گزارشی به دادگاه ارسال نمی شود

اجرای 85 پروژه عام المنفعه در اهواز و کارون با اعتبار 295 میلیارد

اجرای 200 ویژه برنامه هفته بسیج در شیروان

برگزاری 25 عنوان برنامه در هفته وحدت

پیام تسلیت درگذشت مدیر عامل و معاون فقید سازمان تامین اجتماعی کشور

نشست خبری رییس سازمان بسیج مستضعفین

آمریکایی ها به دنبال تغییر رفتار مردم ایران می باشند

بانک انصار به یکی از سودآور ترین بانکهای کشور تبدیل کرده است

افضلی و سروش اعضای ناظر مجلس در شورای ملی «ایمنی زیستی» شدند

برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت جرم نیست؟

ساری: از کی قوانین مصوب مجلس در دفتر رییس جمهور مورد بحث قرار می گیرد؟

وزیر خارجه انگلیس در راس یک هیات سیاسی به تهران می آید

مولاوردی، گزینه استانداری خراسان رضوی

وزیر خارجه انگلیس به تهران می آید

تولید مسکن متناسب با تقاضا نیست/ پرداخت وام 50 میلیونی نوسازی؛بزودی

تزریق عامل انعقاد خون به خاشقجی برای پنهان کردن رد ترور!

ساعت سرویس دهی خط 5 در روزهای جمعه افزایش می یابد

چهره خندان بازیگر شهرزاد با موهای قرمز+عکس

اژه ای خواستار اسناد وزیر امور خارجه درباره پولشویی شد

«حقوق بشر آمریکایی»، به معنای فروش اسلحه و برپایی جنگ است

استخدام چشم پزشک جهت همکاری در تهران

مدیر جدید حوزه علمیه خواهران بوشهر منصوب شد

استخدام پیک موتوری شیفت ظهر در رستوران گلچین

ماجرای خواستگاری حضرت خدیجه (س) از پیامبر اکرم (ص)

استفاده ناصحیح از فضای مجازی، عامل جدّی اختلال در زندگی زناشویی است

تصاویر/ تجمع حوزویان در حمایت از مردم مظلوم یمن

دیدار دریادار سیاری و نوبخت درباره بودجه ارتش

در جلسه غیرعلنی مجلس درباره مقابله با تحریم ها چه گذشت؟

استخدام فرم زن حرفه ای خانم جهت دارالترجمه ای در تهران

استخدام حسابدار خانم جهت یک شرکت معتبری در تهران

استخدام کارگر ماهر نقاش اتومبیل در خراسان رضوی

مراسم ختم سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید