مطالب مرتبط:
واکنش نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به تصویب CFT: یعنی ما دست از حمایت لبنان، سوریه و عراق برداریم؟ غیرت ما کجا رفته؟ شورای نگهبان وظیفه دارد جلوی FATF را بگیرد| سپاه اجازه نخواهد داد اسلامی غیر از اسلام امام و رهبری در کشور حاکم شود
واکنش نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به تصویب CFT: یعنی ما دست از حمایت از لبنان، سوریه و عراق برداریم؟ غیرت ما کجا رفته؟ شورای نگهبان وظیفه دارد جلوی FATF را بگیرد/ سپاه اجازه نخواهد داد اسلامی غیر از اسلام امام و رهبری در کشور حاکم شود
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س): نمایندگان مجلس با اقدامی انقلابی جلوی تصویب لوایح برجام گونه FATF را بگیرند
اگرتحریم شویم با اجرای FATF بابک زنجانی ها باز تولید نمی شوند
آیت الله موحدی‎کرمانی: پیوستن به « FATF» تبعات خطرناکی دارد/اگر بخواهیم کمکی به حزب الله و امثال آنها بکنیم، جلوی ما را می گیرد/اگر مجلس تصویب کند، مطمئن هستم شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد/ اشرافیگیری در مرقد امام را نمی پسندم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 08:312018-10-16سياسي

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید


تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه در چند وقت گذشته به انحای مختلفی پیش رفته و هر روز اتفاقات و اظهارات مهمی را شاهد بودیم.

شاید از مهم ترین اتفاقات بتوان به دیدار با 5 سال تاخیر رییس جمهور با جمعی از اصلاح طلبان گزینش شده اشاره کرد که در آن اصلاح طلبان گلایه .

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه در چند وقت گذشته به انحای مختلفی پیش رفته و هر روز اتفاقات و اظهارات مهمی را شاهد بودیم.

شاید از مهم ترین اتفاقات بتوان به دیدار با 5 سال تاخیر رییس جمهور با جمعی از اصلاح طلبان گزینش شده اشاره کرد که در آن اصلاح طلبان گلایه ها و پیشنهادات را مطرح کردند.

در گزیده ای از این گزارش آمده است: چه اینکه قرار است طی روزهای آینده نیز این نشست با اصولگرایان و جمعی از اقتصاددانان نیز برگزار شود، باید به انتظار نشست تا در آینده سپهر سیاست ایران چه رویدادهایی را در دل خود جای خواهد داد.

برای بررسی عملکرد دولت، اظهارات رییس جمهور و دیدار با جریانات سیاسی آرمان با سیدمصطفی هاشمی طبا، معاون رییس جمهور و رییس سابق سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات به گفت وگو پرداخته است که می خوانید.

**رییس جمهور در دانشگاه تهران بازهم بر امید درمانی تاکید کرد و امید به آینده را شرط موفقیت دانست؛ به نظر شما در شرایط فعلی این رویکرد پاسخگوی مشکلات و مطالبات مردم است؟من معتقدم که با گفتار درمانی و حرف کار حل نمی شود بلکه این گفتار باید به عرصه عمل کشیده شود و عملگرایی را از دولت شاهد باشیم.

من واقعا دلم می خواهد به میان اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف شهر و کشور بروم و این سوال را مطرح کنم که چقدر به آینده امید دارند.

نگاه کنید؛ همین الان یک میلیون و هشتصد هزار ایرانی برای گرین کارت درخواست داده و ثبت نام کرده اند.

این مساله چنین مفهومی را به ذهن متبادر می کند که این تعداد که حتما توانایی مالی دارند از کشور بروند.

من فکر می کنم اشکال کار این است که دولت، سایر مقامات، روشنفکران و اقتصاددانان نمی گویند که باید چه مدل و رویکردی پیاده شود و تبعات و آینده اش چیست؟ صرفا همه هر کاری را انجام می دهند می گویند آینده اش خیلی عالی است؛ در حالی که مبتدا باید با خبر بخواند.

اخیرا اقتصاددانان 2 نامه به رییس جمهور نوشتند و مطالب نسبتا خوبی را مطرح کردند، اما نگفتند که اگر این طرح هایی که ارائه دادند عملی شود چه نتیجه و پیامدهایی برای مردم دارد.

کما اینکه یک قانون بودجه تصویب می شود، اما هیچگونه پیامدی از آن برای مردم بازگو نمی شود.

برنامه ششم نوشته می شود، اما ضمن اینکه غیرعملی و غیر اجرایی است هیچ تصویری از آینده نمی دهد که اگر این برنامه در کشور اجرا شود چه اتفاقاتی در کشور خواهد افتاد.

بنابراین تا وقتی که مردم ندانند که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و نتیجه سیاست های متخذه دولت چیست نسبت به آینده امیدواری نخواهند یافت.

لذا با حرف، تبلیغات و.

امید مردم زنده نمی شود.

به خصوص که در حال حاضر با کشورهای دیگر به ویژه آمریکا درگیر و به صورت نیم بند با اروپا، روسیه و چین هستیم.

از این رو هیچ چیز ثبات ندارد که دل مردم به آینده قرص باشد.

حداقل من این روحیه را در وجود خودم می بینم.

**به نظر شما چه سازوکارهایی باید فراهم شود تا مردم واقعا به آینده پیش رو امیدوار شوند؟این موضوع بستگی به این دارد که چگونه می خواهیم عمل کنیم.

باید سیاست های مشخصی را اتخاذ کنیم.

برخی می گویند نباید زیر بار مراودات و پروتکل های بین المللی برویم که البته رفتیم، چراکه وقتی وارد سازمان ملل شدیم طبیعتا زیر بار پروتکل های بین المللی هم رفتیم.

حال اگر می خواهیم برویم یا نمی خواهیم برویم به مردم بگوییم که نقشه چیست.

یک سیاست این است که می توانیم کلا مراودات خود را با جهان خارج قطع کنیم و در داخل شروع به تجهیز منابع و کار کنیم و امکانات خود را در دست بگیریم که در آینده چشم اندازی برایمان خواهد داشت.

راه دیگر این است که بگوییم می خواهیم با کشورهای دیگر همکاری کنیم.

در خارج نیز کشورهایی وجود دارند که با ما مخالف هستند.

لذا باید تکلیف خود را روشن کنیم و بدانیم که تکلیف و آینده ما چیست.

مثلا الان کشورمان از لحاظ آب دچار مشکل اساسی است.

از نظر اقلیمی مشکل کمتری دارد و از نظر مصرف آبی که در کشور ما وجود دارد چاه های ما عمیق شده، خیلی از زمین ها نشست کرده و رود خانه ها دچار مشکل شده، اما هیچ کس نیامده بگوید که کشور چه برنامه ای برای بحران آب دارد و آینده متصور برای جامعه چیست.

زمانی که هیچ تصوری نیست آینده ای نیز متصور نیست.

البته بعضا می گویند که می خواهیم کارهایی انجام دهیم که اولا بودجه و اعتبار می خواهد؛ ثانیا خیلی از آنها نیز امکانپذیر نیست و فقط به حرف گفته می شود.

من خودم برای آینده کشورم به لحاظ آب نگران هستم.

اصلا فرض کنید همه جهان با ایران خوب باشند، اما چه رویکرد مشخصی درباره مسائل آب و کشاورزی و آب شهری و فاضلاب ها وجود دارد.

همان طور حرف می زنند که فلان کار بشود خوب است؛ خوب بشود، اما کی؟ نمی شود که یک فاضلاب یا تسویه خانه 20، 30 سال طول بکشد.

متاسفانه مجموع این موارد نشان می دهد که آینده نامعلوم است.

**این گزاره در ادبیات رییس جمهور بسیار دیده می شود که باید بشود به نظر شما این رویکرد آقای روحانی ناظر بر عملکرد دستگاه دیگری غیر از دولت است؟مثل اینکه جدیدا مد شده اشخاصی که کاری را باید انجام دهند می گویند که باید بشود و فعل مجهول به کار می برند.

البته روی سخن من فقط آقای روحانی نیست بلکه با کسانی است که باید آینده ای تصویر کنند و بگویند راه ما برای رسیدن به این آینده این است.

جملات کلی و ادبیات مطالبه گر راه حل مشکلات کشور نیست.

برنامه ششم تصویب شده، بعد می گویند ما برای این برنامه هشتصد هزار میلیارد تومان پول می خواهیم، اما نداریم.

خوب اگر ندارید چرا برنامه تصویب کردید.

برنامه باید مطابق با امکانات، ضروریات و اولویت های ما باشد.

برنامه ای که اینهمه روی آن کار کردند را گذاشته اند لب کوزه آبش را می خورند، این چه فایده ای دارد.

همه می گویند باید بشود ، اما باید بگویند که مثلا فلان طرح را در مدت 2 سال انجام می دهیم و فلان مقدار نیز هزینه دارد.

الان طرح های نیمه تمام مانده و بدهی پیمانکاران مانده و اینکه می گویند بدهی پیمانکاران را با فروش اوراق قرضه می دهند که دولت را بیشتر متعهد می کند.

یعنی اگر امسال 50 میلیارد تومان بخواهند به پیمانکار اوراق قرضه بدهند، این اوراق سال آینده دولت را 60 میلیارد تومان بدهکار می کند.

همه هم می گویند که باید بشود ، اما توسط چه کسی؟ معلوم نیست!**با این اوصاف آشفتگی دولت در برخی حوزه ها را ناشی از چه مسائلی می دانید؟این آشفتگی از این نشأت می گیرد که دولت ما بسیار بزرگ و تعهدات جاری مالی آن نیز بسیار زیاد شده و از پس این تعهدات بر نمی آید و مجبور است تا از هر طریقی شده پول جور کند تا بتواند حقوق و هزینه های جاری را دهد و به موسسات مختلف کمک کند.

مشکلات از اینجا ناشی می شود که دولت بزرگ ناکارآمد و پرهزینه است، در نتیجه برخی تئوری دادند که دولت ارز را بیست هزار تومان کند و از آنجا بدهی های خود را بدهد، اما این مساله نیز در آینده مثل بهمن بر سر دولت فرود خواهد آمد.

همه دولت های پس از انقلاب به جای اینکه انقباضی کار کنند و تعهدات را کم کنند، تعهدات دولت را هر چه بیشتر کردند.

به جای اینکه تلاش کنند از سرمایه های مردم برای توسعه کشور استفاده شود به سرمایه های مردم بهره دادند که نمونه آن سود 1600 میلیاردی نقدینگی است.

البته این حاصل کار دولت آقای روحانی نیست، گرچه تاثیر داشته، اما در طول این 40 سال همیشه اینطور بوده است.

**در ماه های گذشته تحولات حوزه اقتصادی به خصوص ارز، طلا و سکه ناپایداری های بسیاری در جامعه ایجاد کرده، برخی می گویند دولت قیمت ها را برای تامین کسری بودجه خود افزایش داده، اما دولت این مساله را تکذیب می کند، تحلیل شما چیست؟به نظر من دولت باید با مساله ارز کاملا انقباضی برخورد کند.

البته تبعاتی در جامعه دارد، دولت امکانات ارزی وسیعی ندارد که بتواند ارز را در جامعه پخش کند و تاکنون نیز هر کاری انجام داده غلط بوده است.

همانطور که رییس جدید بانک مرکزی گفته ارز، خون اقتصاد کشور است که نباید هدر برود، طبیعتا وقتی دولت با ارز انقباضی برخورد کند ارز در بازار گران خواهد شد.

من مخالف این تلقی هستم که ارز بازار را با ارز دولتی یکی کنیم.

مگر می شود؟ اینهمه آقای سیف و اقتصاد دانان وابسته به رییس جمهور شعار دادند که می خواهیم ارز را تک نرخی کنیم، اما چنین کاری امکان ندارد.

دولت باید نیازهای جامعه را با ارز و قیمت مشخص تامین کند و قیمت بازار آزاد هر چقدر شد، بشود.

وظیفه دولت اداره کشور است نه اینکه نرخ ارز را برای برخی افراد پایین بیاورد.

کسانی که می خواهند سرمایه خود را خارج کنند بروند ارز گران بخرند.

بالاخره هر کشوری باید به شکلی در اقتصاد خود را اداره کند.

اینجا است که هیچ کس شجاعت گفتن ندارد که باید اینگونه کار انجام داد و با این روش، با چنین تبعاتی روبه رو می شویم.

دولت باید یک نرخ ارز دولتی داشته باشد و نیازهای اساسی و اصولی کشور را با نرخ مشخص تامین کند تا تولید کشور به ثبات برسد.

حال اگر کسانی هستند که ارز بازار آزاد می خواهند به دولت چه ارتباطی دارد.

ارز بشود صد هزارتومان آنکه می خواهد سرمایه خارج کند برود با این قیمت تهیه کند، اما هیچ کس جرأت ندارد این حرف را بزند، دولت هم جرأت ندارد و نمی گوید.

مگر الان دولت ارز مسافری را 11 هزار تومان نمی فروشد، پس خود گران کرده است.

اینکه چند نرخ 4200 تومانی، 8000 تومانی ، توافقی، 11000هزارتومانی برای ارز باشد خیلی بد است.

نمی توان اینگونه کشور را اداره کرد.

بانک مرکزی باید با یک نرخ ارز صادراتی را بخرد و با یک نرخ به مردم، وارد کنندگان و کارخانجات بفروشد و آن نرخ ثابت باشد.

حال اگر ریزشی در بازار ارز اتفاق می افتد و می خواهند ارز را به هر قیمتی بفروشند به دولت ارتباطی ندارد.

ما نمی توانیم کاری غیر از این انجام دهیم.

**آنچه در گفتار مسئولان می آید در صحن جامعه دیده نمی شود که این مساله موجب نارضایتی و بی اعتمادی مردم به مسئولان شده، به نظر شما باید چه راهکارهایی در پیش گرفته شود تا از این وضع خارج شویم؟محرومین ما هنوز محرومند و مهاجرت به داخل شهرها زیاد است، اما دولت با این وضع نمی تواند مشکلات را حل کند.

اینها که سیاهنمایی می کنند و علیه دولت اقدام سیاسی انجام می دهند اگر خودشان روی کار بیایند امکان ندارد کاری از پیش ببرند و خراب تر می کنند.

باز دولت آقای روحانی مقداری عقلایی کار می کند، اما دیگرانی که شعار می دهند کاملا ضد عقل شعار می دهند.

حتی معتقدم هیچ حکومتی مثل جمهوری اسلامی نمی تواند مسائل داخلی کشور خود را حل کند، اما شرط دارد.

شرطش این است که مسئولان واقعی بیندیشند و وعده ندهند.

به مردم بگویند که واقعیت چیست.

اینکه سازمان برنامه می گوید 2 بسته حمایتی داریم این بسته ها باز نشوند بهتر است.

مشکلات کشور با این حرف ها درست نمی شود.

باید با مسائل به طور واقعی برخورد کنیم، من این جرأت را دارم که بگویم کشور ما سیاست های انقباضی شدید لازم دارد تا بتوانیم سرمایه کشور را درست هدایت کنیم که آینده خوبی داشته باشیم.

**اخیرا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس تصویب شد که با مخالفت هایی همراه شد و مخالفان نمایندگان موافق را به خیانت متهم کردند؛ به نظر شما با توجه به عدم مخالفت بزرگان نظام با این لایحه این مخالفت ها به چه دلیل است؟من نمی دانم که اگر FATFتصویب شود به طور مشخص چه اتفاقی خواهد افتاد، اما می دانم که اگر تصویب نشود کشور دچار مشکلات بسیار زیادی خواهد شد.

اینکه ما این لوایح را تصویب کنیم رابطه های بانکی و تجارت ما تسهیل شود من نمی توانم مطمئن باشم، اما اگر تصویب نشود حتما روابط مالی و تجاری کشورمان با سایر کشورها بسیار بد تر خواهد شد که این به دیپلماسی و تحرکات ما ارتباط دارد.

آقایان حرف هایی می زنند که جای تأمل دارد، مثلا می گویند اگر عضو FATFشویم دیگر نمی توانیم به حزب ا.

کمک کنیم درحالی که خود لبنان عضو این سازمان شده و خود حزب ا .

مشکلی برای مراودات بانکی ندارد و دولت لبنان نیز با تمام بانک های جهان مراودات مالی دارد.

ما باید کشور خود را دوست داشته باشیم به آینده آن کمک کنیم، نه اینکه فقط نفت را از طریق دلال های چند ملیتی که وابسته به استکبار هستند بفروشیم و معلوم نشود که پول حاصل از فروش را چگونه بیاوریم و مجبور شویم از بابک زنجانی فتوکپی تهیه کنیم و نفت را به او بدهیم بفروشد و آخر معلوم نشود پول آن به کجا می رود.

**چندی است که جریانی درصدد اجرای پروژه خائن سازی مقامات دولتی و حامیان دولت است، این مهم را چه در قضیه برجام و چه FATFملاحظه کردیم ارزیابی شما از رویکرد این جریان جیست؟من از منشأ این اقدامات و پشت پرده آن خبر ندارم، اما معتقدم ستاره داوود رژیم صهیونیستی دو مثلث است که یکی همین اتحاد عربی، عبری و غربی است.

این مثلث بخشی از ستاره داوود است که می خواهد اهداف آن را پیش ببرد.

در داخل نیز می خواهند مثلثی درست کنند که ستاره داوود را کامل کنند که یکی از این جریانات خائن سازی مقامات کشور است.

افرادی که اینگونه برخورد می کنند اگر نه مستقیم اما حتما غیر مستقیم ندانسته در زمین آنها بازی می کنند.

**بعضا مطرح می شود که رییس جمهور برخی از اختیارات خود مثل انتخاب ها یا انتصابات را به اطرافیانش واگذار کرده، به نظر شما این رویکرد چه تبعاتی برای رییس جمهور ونگاه مردم به وی خواهد داشت؟البته من نمی دانم که آقای روحانی اختیارات خود را واگذار کرده یا نه، اما طبیعتا هر کس رییس جمهور شود با افراد مختلف مشورت می کند، اما نهایتا باید تصمیم نهایی را خود بگیرد.

به نظر من این گزینه هایی که برای 4 وزارتخانه معرفی شده اند با روال، روحیات و اخلاق آقای روحانی دور نیست.

در حقیقت این افراد بر طبق روحیه رییس جمهور انتخاب شدند و می خواهند همان شیوه را ادامه دهند.

آقای نوبخت نیز کارگزار آقای روحانی است و مطابق دستورات رییس جمهور عمل می کند.

در حقیقت می خواهند نوعی یکسان سازی اعمال کنند که مشکلی در تصمیم گیری نداشته باشند.


کلید واژه ها: رییس جمهور - اصلاح طلبان - آینده - اصلاح - بابک زنجانی - دولت - سازمان تربیت بدنی - معاون رییس جمهور - دیدار - سیاسی - اجتماعی - دانشگاه تهران - امید - زنجانی - هایی - مردم - دولت اصلاحات - سیاست ایران - قانون بودجه - اطلاع رسانی - جامعه - ایران - گزینش - اصولگرایان - تربیت بدنی - جدید - کشور - دانشگاه - اصلاحات - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
استخدام منشی خانم در یک کلینیک پوست و مو و زیبایی معتبر

استخدام فروشنده با(درآمد میلیونی ، راننده و بیمه)خانم در تهران

ترامپ برنامه سفر 7 روزه «نانسی پلوسی» به کشورهای خارجی را لغو کرد

شاهکار وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی/ دستگیری 54 نفر در یک ماه

طرح محققان ایرانی برای یادآوری قرارهای روزانه

عاق رسول خدا نشویم

الحوثی: هیات نظارت بر آتش بس الحدیده بی تجریه است

فال روزانه + فال حافظ امروز جمعه 28 دی 97

عملکرد نمایندگان فراکسیون امید؛ از استعفا تا نطق های آتشین/ اصولگراترین اصلاح طلب مجلس کیست؟

استخدام بازاریاب تلفنی خانم در یک شرکت معتبر پخش مواد غذایی

استخدام آشپز در یک رستوران معتبر در تهران

دعوای بی جهت و بودجه جهت دار

کدام انسان آزاده ای است که از گسترش عدالت، از برافراشته شدن پرچم دادگری و رفع ظلم در سراسر جهان، خرسند نشود

اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

استخدام کارمند اجرایی در شرکت رسانه هنر نقش جهان در اصفهان

استخدام کارمند فروش خانم در شرکت پژواک ارتباطات آتیه روشن

چرا با وجود درآمد نجومی، برخی پزشکان و مراکز پزشکی فرار مالیاتی دارند؟

معاون سیاسی جدید وزیر کشور منصوب شد

ترامپ سفر خود و هیات همراهش را به داووس لغو کرد

واکنش نظام پزشکی به 2 مصوبه مالیاتی پزشکان

هشدار جدی مولاعلی(ع) به دنیادوستان

تحقیق سند اسلامی شدن دانشگاه ها مطالبه دفتر تحکیم وحدت است/ شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز به جوان سازی دارد

اقدام پژوهی چگونه توانستم با رویکرد مدیریت مبتنی بر مدرسه شورای دانش آموزی آموزشگاه را پربار و فعال سازم؟

سرود ویژه شهید «محسن حججی» ساخته شود

استراتژی اصلی آمریکا گسترش ایران هراسی در منطقه است

اقدام پژوهی چگونه توانستم به کمک روش های نوین اختلالات خوانداری را در امیر حسین از بین ببرم

خط و نشان ارتش برای دشمنان/حمله های دشمن در فضای مجازی نباید بی پاسخ بماند

اوقات شرعی بیست و هشتم دی در سمنان

آسیب شناسی برنامه ریزی در ایران

معمار صنعت از دیار آذربایجان

بزرگ ترین طرح محیط زیستی شرکت مس در مراحل پایانی راه اندازی

انواع جرم توهین

برکات بی نظیر سجده طولانی که از آن بی خبرید

آگاهی از مقررات بودجه و پاسخگویی نهادها حق شهروندان است

هشدار امیرعبداللهیان به آمریکا

روایت سردار کوثری از نقش جوانان در انقلاب

گیاه شفابخشی که عقل را زیاد و خون را پاک می سازد

گزیده اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای که گذشت

مرکز مشاوره حوزه علمیه خواهران هرمزگان راه اندازی می شود

واکنش همسر نازنین زاغری به پیشنهاد سفر به ایران

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه جای گریه دارد

شکایت از یکی از معاونین رییس جمهور به اتهام سرپیچی از اجرای حکم قانونی

چند خرده روایت از شاخص های دوره پهلوی

تبریک ازدواج همسر شهید حججی توسط پدر و مادر شهید

پیش بینی جام ملت ها 2019 پوریا پورسرخ

راهکارهای جدید وزارت کشور برای معاینه فنی تاکسی های اینترنتی

تصمیم نوبخت برای یارانه 4 هزار نفر

اقدام پژوهی چگونه توانستم هنرجویانم را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند سازم ؟

اگر صرفا تهدیدات فضای مجازی را ببینیم، از فرصت ها غافل می شویم

از قرنطینه سازی پایان نامه ها تا خطر بی اعتبار شدن مدارک دانشگاهی

واسطه شدن برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است/ فتوای حضرت آیت الله زنجانی

انتقام به سبک ترامپ/ کاخ سفید سفرهای خارجی پلوسی را لغو کرد

بحرالعلومی: پیام 19 ژانویه وحدت آذری های مسلمان جهان بود

انتشار داستان هایی کوتاه از زندگی مبارز مجاهد «شهید مدرس»

بازدید اعضای شورای مدیریت بحران خوزستان از سد دز

تکذیب خبر محاصره عشایر اندیکا در سیل

به جای انتخابات استانی، دنبال انتخابات حزبی باشیم

افشای تخلفات جدید در انتصابات استانداری کردستان

تجربه سال ها پرهیز از واژگان غیرپارسی

انتقام ترامپ از رییس مجلس نمایندگان

بهره گیری درست از فضای مجازی، لازمه توفیق در جنگ رسانه ای است

سردار باقری: ادامه اشغال سرزمین های جمهوری آذربایجان برای جمهوری اسلامی ایران قابل پذیرش نیست

انتقام به سبک ترامپ؛ کاخ سفید سفرهای خارجی پلوسی را لغو کرد

زوج های خطرناک خط حمله در جام ملت های آسیا

دعوای مازندرانی ها بر سر منطقه آزاد

پشتیبان روحانیون و ارگان های انقلابی باشید

اصفهان؛ پیشتاز شهر دوستدار کودک

رتبه سوم ایران در حرکت به سمت پیر شدن

تصاویر/ اجلاس مدیران مدارس علمیه استان فارس

امام خمینی (ره) نقشه حکومت اسلامی را کارشناسانه طراحی کردند

اقدام پژوهی چگونه توانستم برنامه ای مدون برای شاداب سازی دانش آموزان در ساعت استراحت تدوین نمایم؟

تصاویر/ نشست تبیین فرایند نگارش و مزیت های نسبی سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

لزوم حضور جدی دلسوزان نظام در فضای مجازی/هجمه و حمله های دشمن در فضای مجازی نباید بی پاسخ بماند

آشتی کی روش و برانکو در ویدیو چک

آشتی کی روش و برانکو در ویدیو چک

دعوای مازندرانی ها بر سر منطقه آزاد

بعیدی نژاد: همسر زاغری برای سفر به ایران تضمین داشت اما...

ایران درپروژه های مهم علمی وفناوری اتحادیه اروپا شرکت می کند

ترامپ سفر خارجی نانسی پلوسی را لغو کرد

کنگره شهید حسین فهمیده و 300 شهید قم برپا می شود

واکنش نظام پزشکی به 2 مصوبه مالیاتی پزشکان

تصاویر/ همایش «حوزه علمیه، انقلاب اسلامی، تمدن سازی جهانی» در بجنورد

اقدام پژوهی چگونه توانستم آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آن را به هنر جویانم بشناسانم؟

فال روزانه جمعه 28 دی 1397

فارس خبر می دهد مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول

روسیه: شورای امنیت نباید درباره اعتراضات سودان تصمیم گیری کند

28 دی 1357؛ سفر جلال الدین تهرانی به پاریس برای دیدار با امام

تصاویر/ گردهمایی طلاب و فضلای استان فارس مقیم قم

بازداشت تعدادی از اعضای شورای شهر سابق اشتهارد

مصطفی حمیدی: باور کنید زنده ام! پروژه کشته سازی این بار به اسم کارگر کارخانه هپکو اراک

دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش بنام مشتی

یادواره شهدای مجتمع علمی و فرهنگی سیدالشهدا(ع) برگزار می شود

نوجوانان، حاملان مبانی قرآن هستند/ لزوم نخبه پروری جهت حضور در مسابقات

اختتامیه اولین کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک

رییس سازمان پدافند غیرعامل: می توانیم اینترنت ایرانی - اسلامی داشته باشیم

این افراد در قیامت،صورتشان همچون ماه شب چهارده، نورانی است

فرمانده فرهنگی قرارگاه عمار: هیات های مذهبی در صف مقدم مبارزه با تهدیدهای نرم دشمن هستند

واکنش بعیدی نژاد به ادعاهای همسر نازنین زاغری

حمایت نمادین مجلس نمایندگان آمریکا از تحریم ها علیه روسیه

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید

با تصویب FATF جلوی پیدایش بابک زنجانی های جدید را بگیرید