مطالب مرتبط:
دانشجویان تحصیلات تکمیلی به حمایت ارزی و تقویت دیپلماسی علمی نیاز دارند
دانشجویان تحصیلات تکمیلی به حمایت ارزی و تقویت دیپلماسی علمی نیاز دارند
در دانشگاه جدید خصوصی رخ داد انتخاب اولین دانشجویان تحصیلات تکمیلی در چین
دانشگاه شهید بهشتی تعهدی در قبال اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی ندارد/ عده ای موجب اختلال در امور خوابگاه شده اند
دانشجویان تحصیلات تکمیلی در جهاددانشگاهی تلفیق شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 01:152018-10-15سياسي

دانشجویان تحصیلات تکمیلی به حمایت ارزی نیاز دارند


امروزه دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیازمند حمایت دولت در زمینه تأمین منابع ارزی و فراهم سازی فرصت های لازم برای تقویت دیپلماسی علمی هستند.

- شعارسال:" منصور غلامی در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه تهران گفت: نظام آموزش عالی و دانشگاه های کشور بنا به شواهد موجود همواره نهادی تغییر آفرین، اثرگذار و متعهد به آرمان های دینی و ملی بوده اند.

نقش آفرینی و سهم این نهاد در تحقق انقلاب اسلامی، ایام جنگ تحمیلی و در فرایند توسعه و پیشرفت کشور در دوره بعد از جنگ تا به امروز سهمی در خور توجه و محل اعتنا است.

وی ادامه داد: استمرار این نقش آفرینی در گرو بالندگی و حفظ جایگاه و موقعیت ممتاز آن به مثابه نهاد تولید اندیشه و قرار گرفتن در مرز های دانش و داشتن رقابت و تعامل سازنده با نهاد های علمی جهان و شریک شدن در تولید علم و دانش جهانی است.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: نهاد دانشگاه مسئول انتقال سنت های فکری، ارزش های اجتماعی و فرهنگ ملی و دینی است.

دانشگاه فقط مرکز تولید دانش فنی و مادی نیست؛ بلکه مرکزی بی بدیل برای تفکر و تولید دانش وبینش هم هست.

بر این مبنا سوای از اینکه نهادی علمی است نهادی اجتماعی و فرهنگی با کارویژه جامعه پذیری و فرهنگ پذیری عمل می کند.

مهم ترین کار ویژه دانشگاه، تولید انسان دانشگاهی و فرهیخته است.

ایجاد فضای آرام و بدون تنش در دانشگاه ها شرط اساسی برای توسعه علمی وی ادامه داد: تربیت و تولید متخصصین توانمند در میدان اندیشه و حل مسئله؛ مأموریت کلیدی دانشگاه ها است.

ایجاد فضای آرام و بدون تنش در دانشگاه ها شرط اساسی برای توسعه علمی است.

نهاد دانشگاه بلوغ خود را در برابر همه تحرکات و هجمه های خارج از دانشگاه نشان داده چنانکه در تلاطمات و اعتراضات دی ماه سال قبل با تدبیر و درایت لازم از هر نوع موج آفرینی نابخردانه پرهیز داشت و درفضایی آرام مطالبات اقتصادی، اجتماعی و بعضاً فرهنگی مطرح شده را مورد تحلیل و مداقه عالمانه قرار داده است.

وزیر علوم ادامه داد: دانشگاه امروز به عنوان نهادی که دارای بالاترین سطح اعتماد اجتماعی در میان مردم است، حفظ وحدت ملی و توسعه کشور را به عنوان آرمان حقیقی خود در نظر دارد.

دستاورد های علمی، پژوهشی و فناوری در دانشگاه ها وی به برخی از دستاورد های علمی، پژوهشی و فناوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری اشاره کرد که به شرح زیر است: در سال 2017 در بین 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا، کشور ایران با رشد 8.

9 درصد رتبه اول رشد علمی را کسب کرده است.

کشور های روسیه و چین به ترتیب با رشد 6.

6 و 4.

3 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

با توجه به جایگاه مکتسبه؛ رقابت علمی کشور دیگر در مجموعه کشور های در حال توسعه نیست بلکه در گردونه رقابت با کشور های توسعه یافته است.

رشد 34 درصدی تولید علم در سال 2017 نسبتت به سال 2012 رشد تولید علم در ایران برمبنای مدارک و مقالات ثبت شده در پایگاه های معتبر جهانی طی سال های 2012 تا 2017 صعودی بوده است.

به گونه ای که در سال 2017 در مقایسه با سال 2012 رشد 34 درصدی را تجربه کرده ایم.

ایران در تولید علم در میان کشور های منطقه و کشور های اسلامی رتبه اول را دارد و در بین کشور های جنبش عدم تعهد بعد از کشور هند رتبه دوم را دارد.

شاخص ارزیابی کیفیت تولیدات علمی؛ میزان استناد و ارجاع به تولیدات علمی است که از این بابت نیز موفقیت خوبی داشته ایم و رتبه کشور از رتبه 30 در سال 2012 به رتبه 22 در سال 2017 ارتقا پیداکرده است.

تغییر جایگاه دانشگاه های کشور در نظام های معتبر بین المللی نیز حائز توجه است.

برای مثال در رتبه بندی تایمز در سال 2013 تنها یک دانشگاه از کشور ایران حضور داشت که در سال 2018 تعداد18 دانشگاه از ایران در این رتبه بندی حضور دارند.

در رتبه بندی لایدن در سال 2013 فقط 5 دانشگاه ایران حضور داشتند که در سال 2018 این حضور به تعداد 22 دانشگاه افزایش یافته است.

حضور بیش از یک هزار نفر از اعضای هیات علمی کشور در سمینار های معتبر جهانی به لحاظ ارتباطات علمی بین المللی؛ در سال 1396 بیش از 2100 دانشمند، رییس دانشگاه، و عضوهیأت علمی خارجی برای همکاری های دوجانبه، سمینار ها و دوره های آموزشی و پژوهشی در ایران حضور پیدا کرده اند، و متقابلاً 1450 تن از اعضای هیأت علمی کشور در قالب حضور در سمینار ها وپروژه های پژوهشی در دانشگاه ها وسمینار های معتبر جهانی حضور پیدا کرده اند که نشان از فعالیت دیپلماسی علمی کشور دارد.

به لحاظ دستاورد های فناورانه و دانش بنیان به چند مورد اشاره می کنم.

شاخص نوآوری جهانی با شروع به کار دولت تدبیر و امید، روند تصاعدی داشته به گونه ای که جایگاه ایران از رده 120 در سال1393 به رده 75 در سال 1396 ارتقا یافته است.

این رشد مرهون توجه به حوزه فناوری و نوآوری درمراکز آموزش و پژوهشی و نیز شرکت های دانش بنیان است که تعداد این مراکز از 131 مورد در سال1391 به 193 مورد در سال 1397 افزایش یافته است.

اشتغال 42 هزارنفر در پارک های علم و فناوری تعداد پارک های علم و فناوری از 33 پارک درسال 1391 به 43 پارک در سال 1397 افزایش پیدا کرده است.

چنانکه شاغلان در این پارک ها از 19000 نفر به 42000 نفر رسیده است.

وزیر علوم در ادامه به سیاست ها و راهبرد های وزارت علوم و دانشگاه ها اشاره کرد که به شرح زیراست: در جهان ارتباطی جدید بی تردید دیپلماسی علمی از ارکان کلیدی مراودات و تعاملات بین المللی است که در تولید و حفظ سرمایه اجتماعی بین المللی نقش به سزایی دارد.

این مهم هم در گرو سعی و تلاش خستگی ناپذیر عالمان دانشگاهی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، امروزه بخش قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه های بزرگ کشور را تشکیل می دهند، و هم نیازمند حمایت دولت درزمینه تأمین منابع ارزی و فراهم سازی فرصت های لازم برای تقویت دیپلماسی علمی است.

امری که در شرایط سخت اقتصادی، چون دوران جنگ تحمیلی هم مورد اعتنای کارگزاران دولتی بوده است.

به لحاظ مدیریتی؛ شایستگی های علمی، اخلاقی، انگیزه و توان مدیریتی؛ مقبولیت دانشگاهی وباور به پیشبرد سیاست های اعتدالی دولت تدبیر و امید و نیز جوان گرایی که برای نمونه شاهد کاهش چندین سال در میانگین سنی رؤسای دانشگاه در دوره جدید هستیم مبنای انتصاب برای مدیریت دانشگاه ها است.

دانشگاه نسبت به شرایط زمانه، کاستی ها، تهدید ها، قوت ها و فرصت های پیش رو وقوف و آگاهی لازم را دارد.

دانشگاه سختی های کار دولت را و الزام های حاکم به شرایط تحریم را هم می داند.

بر این باور است که در این شرایط هیچ فرصتی را نباید از دست داد حتی از تحریم، با سعی و تلاش مجدانه باید دل در گرو نیل به خود اتکایی، رفع وابستگی و تقویت استقلال علمی کشور، استفاده از نیرو های بومی و داخلی، و حمایت از تولیدات علمی، دانشی و صنعتی داخلی را وجه همت خود قرار دهیم.

دانشگاه ها امروز آماده کمک به دولت در همه زمینه های دانشی و سیاستی هستند تا کشور با اقتدار بیشتر در عرصه های داخلی و بین المللی دستاورد های بیشتری را کسب کند.

سیاست نظام آموزش عالی و دانشگاه ها در شرایطی که شاهد هجمه های ناجوانمردانه ای از جانب برخی از نیرو های خارجی هستیم بر ارتقای انسجام و وفاق ملی است.

این مهم با سعه صدر اسلامی، مدارا و تقویت عرصه های همدلی، تفاهم و گفتگو ممکن می شود که خود نیازمند همکاری و همراهی مجموعه های مختلف درون دانشگاه و به خصوص مجموعه های بیرون دانشگاه است.

با فراهم سازی فضایی امن و آرام، امکان گفتگو براساس اندیشه و در چهارچوب مدنیت در جامعه دانشگاهی کشور مهیا می شود.

از بی اعتبار کردن نهاد دانشگاه هیچکس، سودی نخواهد برد جامعه و حکومت باید شیرینی پرسش و پرسشگری دانشجو و دانشگاهیان را قدر نهد و از رهگذر بی اعتبار کردن نهاد دانشگاه هیچکس، نه جامعه و نه حکومت سودی نخواهد برد؛ خصوصا در فضای سیاسی فعلی کشور که نیاز به همفکری، همدلی و مشارکت هرچه بیشتر میان گروه ها و اقشار مختلف اجتماعی احساس می شود.

پر پیدا است که دانشجویان نیازمند داشتن قدرت، معنا، تأثیر، خلاقیت، زایش، تعلق دانشگاهی ومشارکت در دانشگاه و فرایند فرهیختگی هستند که در غیر این صورت با بیگانگی از دانشگاه و قرارگرفتن در چرخه های بی حاصلی که نه تنها سودی را در پی نخواهند داشت بلکه موجد زیان و زایش اختلال در فرایند های رشد و توسعه فردی و اجتماعی خواهد شد.

ذائقه ها و سلایق مختلف باید بتوانند در چارچوب قواعد و هنجار های عام دانشگاهی که بیانگر فرهنگ دانشگاهی هستند امکان بروز وظهور پیدا کنند.

بازنگری ماموریت دانشگاه ها در دستور کار حساسیت های سیاسی غیر متعارف؛ مساعد حوزه فعالیت های علمی و فرهنگی دانشگاه ها نیست.

بر این باوریم که فراهم سازی بستر و فرصت برای تقویت توأمان توانمندی های چندگانه مهارتی و حرفه ای؛ اجتماعی و فرهنگی در پرتو فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مشارکت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نه تنها به پیامد های روانی- اجتماعی مثبتی، چون خود پنداره مثبت، عزت نفس و احساس اثر گذاری و تاثیر بخشی را در فرد در پی دارد بلکه مقوم احساس نشاط، امید و تقویت هویت دینی و ملی خواهد بود و به این منظور دانشگاه های کشور در کنار مأموریت های رسمی خود گسترش برنامه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی و بازنگری در این مأموریت ها را دستور کارخود قرار داده اند.

ایجاد رونق، نشاط و امید بیشتر در فضا های آموزشی بهره گیری از ظرفیت های حوزه فرهنگی و دانشجویی که در قالب تشکل ها و انجمن های دانشجویی در عرصه های علمی، صنفی، دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فعالیت دارند، در توانمند سازی دانشجویان و ایجاد رونق، نشاط و امید بیشتر در فضا های آموزشی کارساز است؛ که در این خصوص تلاش های قابل توجهی در دست اجرا و انجام است.

حسب گزارش وزارت کشور در ایام 16 آذر سال تحصیلی گذشته 1200 سخنرانی و مناظره با حضورطیف های مختلف سیاسی بدون هر نوع تنش سیاسی برگزار شده که در نوع خود آماری بی سابقه است.

افزایش آستانه تحمل و مدارای دانشجویان از طریق برگزاری کرسی های آزاد اندیشی کرسی های آزاد اندیشی، فرصتی مناسب برای دانشجویان و دانشگاهیان است تا در یک فضای علمی و به دور از هیجان، پیرامون مسائل عرصه عمومی جامعه گفتگو کنند.

کرسی ها امکانی برای رشد عقلانیت ارتباطی و گفتگو های انتقادی و سازنده است.

از رهگذر کرسی ها می توان آستانه تحمل و مدارا را بالا برد و در محیط دانشگاهی فضای پرامید و با نشاط ایجاد کرد.

1200 طرح مشترک با وزارت دفاع و بیش از 20 طرح کلان با وزارت نفت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری خود را متعهد به رفع نیاز های کشور و کمک به حل مسائل و مشکلات کشور در حوزه های مختلف صنعتی، زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی و خدماتی می دانند و به این منظور به طور گسترده و راهبردی با دیگر وزارتخانه ها همکاری کرده ایم.

برای نمونه 1200 طرح مشترک با وزارت دفاع و بیش از 20 طرح کلان با وزارت نفت در دست اجرا است.

تقاضا محور ساختن رساله های تحصیلات تکمیلی، ارتباط بیشتر با صنعت و جامعه از طریق فراهم سازی فرصت حضور اعضای هیأت علمی جوان در بخش های فنی و اجرایی مربوط به رشته و حوزه تخصصی اشان، توجه به امر مهارت های تکمیلی و کمک به فرایندکارآفرینی.

تقویت رویکرد دانشگاه اجتماعی به مثابه دانشگاه مؤثر و حساس نسبت به مسائل و مشکلات ملی و پیرامونی، چرا که باور داریم دانشگاه تا وقتی نهادی زنده است؛ که نسبت به مسائل، آلام و رنج های محیط پیرامون خود حساس باشد و درد جامعه و زمانه خود را داشته باشد.

ایجاد فضا و میدانی برای بحث و گفتگو های علمی پیرامون مسائل و آسیب های اجتماعی واقتصادی؛ در قالب مجموع های از برنامه ها نظیر؛ برگزاری کرسی های آزاداندیشی، کارگاه های آموزشی و دوره های آموزشی برای گشودن فضا و فرصتی در عرصه عمومی دانشگاه جهت بحث، تبادل نظر و گفتگو های علمی پیرامون مسائل اجتماعی کشور بوده است.

رصد مسائل روانی- اجتماعی دانشجویان رصد مسائل روانی- اجتماعی و شرایط فرهنگی و اقتصادی دانشجویان در قالب طرح هایی، چون سنجش سلامت اجتماعی دانشجویان به جد و عالمانه در دست انجام است و سیاستگذاری لازم در باب افزایش خدمات دانشجویی به منظور ارتقای کیفیت زندگی تحصیلی دانشجویان در دست انجام است که موجد افزایش رضایت دانشجویان از خدمات دریافتی بوده است.

هر چند که این تلاش ها باید برای نیل به مطلوب های بیشتر تداوم یابد.

تلاش در جهت توانمندسازی مجموعه عناصر دانشگاهی در ابعاد علمی، فنی، حرفه ای، اجتماعی و فرهنگی و توجه به تقویت سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی که بستر و زمینه ای مهم برای اهتمام به مسئولیت پذیری اجتماعی و میل به کنش های جمعی و اشتراک مساعی عقلانی و اثر گذار هستند؛ که این مهم می طلبد که در نظام بودجه ریزی و تخصیص اعتبار به افزایش سرانه فرهنگی دانشجویان و دانشگاه ها اهتمام شود.

افزایش مهارت و اشتغال پذیری دانشجویان دوره های کارشناسی برنامه ریزی برای افزایش مهارت و اشتغال پذیری دانشجویان دوره های کارشناسی با هدف توانمند تر ساختن آن ها برای ورود به بازار کار از مهم ترین برنامه های سال جاری است که امید واریم با اجرای آن کاستی های موجود رفع و توانمندی های عملی دانش آموختگان دانشگاه ها افزایش یابد به هر حال سنت دانشگاهی سنتی نیرومند و به نسبت دارای عمری دراز و کهن است.

ریشه دار است لیکن نیازمند پیوند زدن قلمه های جدید برای پرورش میوه های تازه تر به منظور رفع مطالبات و نیاز های زمانه جدید است.

عزم ما بر این است که دانشگاه به عنوان مرکز و کانون تفکر: هم کار علمی با کیفیت بالا را انجام و سامان دهد؛ و هم این کار انجام شده؛ تغییر و توسعه آفرین باشد.

وی در ادامه ضمن خوشامد گویی مجدد به دانشجویان آن ها را به علم آموزی، درستکاری، صداقت، مسئولیت پذیری، دغدغه مندی و همدلی و همراهی دعوت کرد.

وزیر علوم گفت: همچنین از تمامی مسئولین امر در حوزه آموزش عالی درخواست دارم تا با ایجاد فضایی آرام، امن، مطلوب و توسعه یافته امکان زیست دانشجویی سازنده و کارگشا را برای شما فراهم کنند.

همچنین از ریاست جمهوری و همکاران در هیئت دولت برای اعتماد و اعتقادی که به نسل جوان علی الخصوص دانشجویان این سرزمین دارند، کمال تقدیر و تشکر را داشته و دعوت می کنم که در تمامی عرصه ها با حمایت و هدایت خود امکان پیشرفت عزیزان دانشجو را فراهم آورند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار: 22مهر1397 ، کدخبر: 717234: www.

snn.

ir
کلید واژه ها: دانشگاه - تولید - علمی - اجتماعی - کشور - توسعه - فرهنگ - سال تحصیلی در دانشگاه - فناوری - دانشجویان - وزیر علوم - امروز - دستاورد - تحصیلات - آغاز سال تحصیلی - دانشگاه تهران - اندیشه - فرهنگی - آرمان - حمایت - جنگ تحمیلی - درصد - وزیر - جهان - نشان - علوم - دیپلماسی - بالاترین - اعتراضات - رتبه

آخرین اخبار سرویس:
«جشن نیکوکاری»؛ فرصتی برای رفع نیاز های مستضعفان جامعه

نماهنگ/ «حمله خواهیم کرد»

آیت الله جنتی: مقاومت آمد تا درس آزادی به مردم دنیا بدهد

لزوم توجه ویژه مسئولین به فعالیت های قرآنی در استانها/قرآن، موجب رونق مساجد است

مراسم تشییع پیکر آیت الله مؤمن فردا در قم برگزار می شود

پیام تسلیت آملی لاریجانی در پی درگذشت آیت الله مؤمن

خاطره احمدی نژاد درباره مخالفان تعطیلات عید فطر!

پیکر آیت الله مومن فردا در قم تشییع می شود

سردار سلامی: با دنباله های تروریست ها درگیر خواهیم شد

رییس کل سازمان نظام پزشکی منصوب شد

خاطره احمدی نژاد از مخالفان تعطیلات عید فطر: می گفتند تعطیلات را زیاد کنیم مردم می روند گناه می کنند

پیام تسلیت دکتر ولایتی در پی درگذشت حضرت آیت الله مؤمن

جنتی: آیت الله مؤمن منشأ خدمات فراوانی برای نظام و انقلاب بود

فارس من| موسوی لارگانی در گفت وگو با فارس: استقبال از قضایی شدن موضوع عدم اهتمام زنگنه برای دور زدن تحریم ها/ اسناد را علنی می کنیم

حسین مرصادی کاشت 40 اصله درخت چنار در حاشیه خیابان ولیعصر (عج)

اجمالی/ امام جمعه مشهد: دسیسه های شیطان سلامت اخلاقی جامعه را تهدید می کند

پیکر آیت الله مومن فردا در قم تشییع می شود/ روز شنبه در قم عزای عمومی اعلام شد

پیکر آیت الله مومن در قم تشییع می شود

فرمانده کل ارتش از تیپ 45 نیرو مخصوص نیروی زمینی بازدید کرد

عملیات تاخت آبخاکی تکاوران نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران

تشییع پیکر آیت الله مومن ؛ ساعت 10 صبح فردا

گزارش تصویری آریا از دومین همایش سادات

ششمین هم اندیشی مدیران اعتکاف کشور

حضور 60 هزار دانش آموز و فرهنگی کرمانشاهی در طرح ملی حفظ

پیام تسلیت آملی لاریجانی در پی درگذشت آیت الله مومن

واکنش مهناز افشار به ازدواج سیاسی مریم کاویانی

اعلام عزای عمومی در قم

شنبه عزای عمومی در قم اعلام شد

تسلیت دبیرشورای نگهبان به مناسبت ارتحال آیت الله مومن

فرماندار پاکدشت عذرخواهی کرد+عکس

طرح مجلس برای تشکیل وزارتخانه دریایی در دستورکار است

قراردادهای خرید ایرباس و بویینگ زیر ذره بین مجلس

پیکر آیت الله مومن فردا در قم تشییع می شود

احیای چنارهای خیابان ولیعصر (عج) با کاشت 40 درخت آغاز شد

قاچاق دام زنده با برنامه ریزی دشمن انجام می شود/ از مسیر شهدا منحرف نخواهیم شد

خدمات آیت الله مومن در راه اعتلای اسلام و انقلاب

بانک ها توان مردم را گرفته اند

روایت ظریف از دورویی و استاندارد های دوگانه امریکا

فرهنگ شهادت سبب می شود که افراد جامعه برای دفاع از ارزش های ملی و دینی، وارد عرصه شوند و جانشان را فدا کنند

جنتی: آیت الله مؤمن منشأ خدمات فراوانی برای نظام و انقلاب بود

فارس من| شیران: «درج نشدن برچسب» علت گرانی دارو در چالوس است

با انتشار پیامی رییس قوه قضاییه درگذشت آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق: ادبیات تمدن نوین اسلامی ذیل انقلاب اسلامی مطرح می شود

قاچاق دام زنده با برنامه ریزی دشمن انجام می شود

حضور زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند در رزمایش ولایت 97 + عکس

پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت ارتحال آیت الله مومن

رزمایش دریایی «ولایت97» با رژه یگان های نداجا آغاز شد

تقسیم ایران به 254 منطقه در حوزه مدیریت پسماند

رزمایش بزرگ دریایی ولایت 97 از صبح امروز آغاز شد

ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی کشور شد

آخرین وضعیت تفحص مجلس از وزارت امور خارجه

سردار سلامی: مقیاس انتقام ایران درگیری با 4 تروریست نیست/ حوادثی مانند حادثه تروریستی جاده خاش برای ما کوچک به شمار می رود؛ افق نگاه ما شکست قدرت های بزرگ است

کاظم صدیقی: ما اگر از مسئولان گله داریم چون عادل نیستند، چون برجام را امضا کردند، چون FATF را دامن می زنند

آیت الله جنتی: اوف بر شما بی حیاها که تهمت می زنید و اوف بر شما که شرف ندارید

مسئولین رفع مشکلات مردم را اولویت جدی خود قرار دهند

همزیستی شاه گیش و گاوکوسه در عکس روز نشنال جئوگرافیک

رزمایش بزرگ دریایی «ولایت 97» آغاز شد

برگزاری آیین نیایش کلیمیان در شوش خوزستان

فارس من| فرماندار پاکدشت عذرخواهی کرد+عکس

اولین حضور زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند در رزمایش «ولایت97»

پیام تسلیت روحانی به مناسبت درگذشت آیت الله مؤمن

عزای عمومی در قم در پی ارتحال آیت الله مومن

گُل فروشان در دام پلیس

قرار غیرعلنی بودن دادگاه حسین فریدون صادر نشده است

لاریجانی در پیام تسلیتی: آیت الله مؤمن همواره منشأ ثمر بودند

طبخ وتوزیع پنج تن سمنوی سنتی در کاشان

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی رحلت آیت الله مومن

رزمایش بزرگ دریایی «ولایت 97» آغاز شد

مطهری نژاد: نگاه ما به مهدویت باید قرآن محور و مسئله محور باشد

فرمانده کل ارتش از تیپ 45 نیرو مخصوص نزاجا بازدید کرد

1100 اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج) کاشته شد

آیت الله محمد دانش زاده قمی به حق، مومن نام گرفته بودند/ نقش مهم ایشان در شکل گیری قوه قضاییه

در هر کوششی که اصل عضویت ایران در FATF را زیر سوال ببرد شائبه خیانت می بینم/ اگر FATF را نپذیریم ایران را کشوری همدل با قاچاق مواد مخدر و تروریسم معرفی کردیم

شنتوپ کاندیدای حزب حاکم برای ریاست مجلس ترکیه

ساماندهی و احیای درختان چنار خیابان ولیعصر

اعلام آمار داوطلبان آزمون ارشد در مهلت مجدد ثبت نام

واکنش جدید واعظی به پژمانفر: مقابل توسعه فضای مجازی سنگ اندازی کردید و به من کارت زرد دادید/ به آن کارت زرد افتخار می کنم

رییس سازمان اتمی: ایران نظری به ثروت عربستان ندارد/ آماده مذاکره با آنها هستیم

شرط بهره مندی مشمولان غایب از کسرخدمت ایثارگری چیست؟

گروه فشار علیه دولت/ پشت پرده تحرکات مشکوک علیه رییس‎جمهور چیست؟ آیا دولت مسبب همه مشکلات است؟/رمزگشایی از اقدامات و طرح های ضد دولتی جبهه مخالفان

تجلیل از روحانیون ممتاز عرصه تبلیغ در قزوین+ عکس

آیت الله جنتی: مرحوم آیت الله مؤمن خنثی کننده نقشه دشمنان بودند

قصه عشق عمو پورنگ، روی آنتن زنده

امضای تفاهمنامه 2 میلیون دلاری میان ایران و هند در حوزه کارآفرینی

کاشت دوباره درختان گیلاس و آلبالو در تهران

کاشت 40 اصله درخت چنار در بلندترین خیابان مشجر کشور

آغاز رزمایش دریایی ولایت 97

حقوق کارگران ایرانی جزو کمترین حقوق کارگران دنیاست

رأی گیری انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش تمدید شد

آیت الله محمد دانش زاده قمی به حق، مومن نام گرفته بودند/ ایشان در شکل گیری قوه قضاییه نقش مؤثری داشتند

نماینده سوریه در سازمان ملل خواهان پایان استعمارگری در جهان شد

وزیر آموزش و پرورش:زمان رأی گیری انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش یک هفته تمدید شد

اولین دوره آموزشی خادمیاران امام رضا(ع) در فیروزکوه

شنبه در قم عزای عمومی اعلام شد

فارس من| فرماندار پاکدشت عذرخواهی کرد+عکس

سردار سلامی: مقیاس انتقام ایران درگیری با چهار تروریست نیست

نکوداشت نماینده دور اول مردم لاهیجان در مجلس

احیای چنارهای خیابان ولیعصر(عج) با کاشت 40 درخت آغاز شد

فرمانده نیروی دریایی سپاه: در برابر مردم مسئولیم

ولایتی درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت

دانشجویان تحصیلات تکمیلی به حمایت ارزی نیاز دارند

دانشجویان تحصیلات تکمیلی به حمایت ارزی نیاز دارند