مطالب مرتبط:
چراغ کم فروغ صنعت سوخت رسانی به کشتی ها
نشت سوخت بر اثر برخورد دو کشتی در دریای مدیترانه
سینا صنعت ایذه میزبان هفته نخست لیگ برتر کشتی کشور
عربستان کشتی حامل سوخت به یمن را توقیف کرد
واشنگتن در اعمال تحریم علیه سوخت رسانی به کره شمالی تردید نمی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:552018-10-15اقتصادي

چراغ کم فروغ صنعت سوخت رسانی به کشتی ها


بندرعباس- ایرنا- در حالی که صنعت سوخت رسانی دریایی به کشتی ها (بانکرینگ) بعد از ساخت کشتی های اقیانوس پیما به عنوان یکی از صنایع ارز آور، - خبرگزاری آریا - بندرعباس- ایرنا- در حالی که صنعت سوخت رسانی دریایی به کشتی ها (بانکرینگ) بعد از ساخت کشتی های اقیانوس پیما به عنوان یکی از صنایع ارز آور، اشتغالزا و پردرآمد در دنیا محسوب می شود، اما در ایران چراغ این صنعت کم فروغ بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبامداد سه شنبه ایرنا، هم اکنون 400 بندر سوخت رسانی در قالب شرکت های بزرگ و کوچک در عرصه جهانی در حوزه بانکرینگ فعالیت دارند که پس از خرید سوخت از پالایشگاه ها و حمل و انبار، در اسکله های مخصوص آن را به شناورها ارایه می کنند که سهم کشورمان از این میزان بسیار ناچیز است.

کمک به توسعه و اشتغال، رونق اقتصادی، کاهش قاچاق سوخت، جلوگیری از هدر رفت سوخت به صورت غیر استاندارد از جمله مزیت های بارز صنعت سوخت رسانی به کشتی ها است.

نفت - گاز کشتی، نفت دیزل کشتی، نفت کوره متوسط، نفت کوره کشتی و نفت کوره سنگین انواع سوخت هایی هستند که از طریق بانکرینگ ارایه می شود که ایران شرایط تولید و عرضه همه سوخت های یاد شده را دارد.

کشورهای سنگاپور، آمریکا، چین و بلژیک بیش از چند دهه است که به واسطه ایجاد ظرفیت های بزرگ نفتی و پهلوگیری کشتی های اقیانوس پیما و پاناماکس دارای بزرگترین بندرهای بانکرینگ در جهان هستند که رقابت ایران با این کشورها هر چند سخت است اما به دلیل گستردگی ساحل و دریا، کشورمان توانایی ویژه ای در این بخش دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

برای سوخت رسانی دریایی یا بانکرینگ، شبکه ها و ارگان های مختلف اعم از شرکت های تولید و پالایش ، پخش فرآورده ها و انبارهای سوخت، بنادر و دریانوردی، اسکله ها، گمرک، دریابانی و دیگر نهادها و سازمان ها باید با هم به صورت کامل در ارتباط و هماهنگ باشند تا سوخت مورد نیاز کشتی ها به موقع عرضه شود.

هم اکنون به دلیل نبود نظارت و کنترل بر فرآیند تولید و آماده سازی و توزیع، حدود 25 درصد از سوخت های دریایی خارج از ضوابط قانونی و به صورت قاچاق در سطح جهان عرضه می شود که مناطق ساحلی و مرزی کشورمان بویژه استان ساحلی هرمزگان نیز از این قضیه رنج می برد.

پدیده قاچاق سوخت و تفاوت قیمت فرآورده های نفتی بویژه گازوییل در مرزهای دریایی ازجمله هرمزگان ناشی از نبود مکانیزیم درست برای عرضه این محصول به صورت قانونی و واقعی است.

** رقیبان ایران در صنعت سوخت رسانیدر دوران دفاع مقدس که کشورمان درگیر جنگ ناخواسته با عراق بود و بواسطه شرایط خاص امنیتی تردد و توقف کشتی ها در بندرگاه ها و گذرگاه های آبی ایران کاهش یافته بود، کشورهای همسایه از این شرایط برای ایجاد و توسعه صنعت بانکرینگ نهایت بهره را بردند.

مدیر بندر نفتی خلیج فارس مجتمع بندری شهید رجایی دراین باره می گوید: کشورهای امارات متحده عربی، قطر، کویت، عربستان و عمان در منطقه خلیج فارس به دلیل سرمایه گذاری در بخش سوخت رسانی و ایجاد تاسیسات نفتی و پهلو گیری کشتی های غول پیکر از بزرگترین رقیبان منطقه ای ایران در صنعت بانکرینگ هستند.

`کامران اژدری` افزود: ایران پس از حدود 37 سال، فعالیت سوخت رسانی به کشتی ها را به صورت جدی شروع کرد و توانست سهم خود را به 25 درصد از مجموع سوخت رسانی دریایی در منطقه برساند ، اما به دلیل وضع تحریم های ظالمانه در سالهای اخیر، این وضعیت پایدار نماند و در چند سال اخیر این سهم به 11درصد کاهش یافت.

به گفته وی، یکی از دلایل افزایش عرضه در برخی از جایگاه های سوخت منطقه از جمله در یکی از بندرهای امارات متحده، قاچاق سوخت از ایران به این منطقه است که این روند با کنترل و نظارت دقیق تر می تواند از قدرتمند شدن این رقیب جلوگیری کند.

به اعتقاد این کارشناس، از عمده دلایل پایین بودن سهم سوخت رسانی دریایی ایران، ایجاد نشدن زیر ساخت ها، امکانات و تاسیسات زیربنایی برای پهلو گیری و ارایه خدمات لازم از جمله تعمیرات و تامین نیازهای اولیه کشتی ها است.

** ظرفیت های موجود صنعت بانکرینگ در ایرانایران کشوری که بخشی از جغرافیای آن را ساحل و دریا تشکیل می دهد و به آبراه بین المللی متصل است و سالانه 50 هزار فروند کشتی از تنگه استراتژیک هرمز عبور می کند، بطور حتم موقعیت بهتری نسبت به سایر کشورها برای سوخت رسانی به کشتی ها دارد.

از سوی دیگر تردد این کشتی ها در محدوده دریایی کشورمان و نیاز مبرم آنها به سوخت یک مولفه شناخته شده برای تحصیل ارز و اشتغالزایی و رونق اقتصادی در کنار سایر فعالیت های بندری به شمار می آید.

ایران می تواند باتوجه به جایگاه منطقه ای و قرارگیری آن در مرکز 72 درصد از ذخایر نفت و گاز جهان، درصد قابل توجهی از تقاضای سوخت رسانی به کشتی ها را مدیریت کند که ارمغان این مدیریت اشتغالزایی، رشد اقتصاد، پیشگیری از قاچاق سوخت و ارتقاء جایگاه بنادر کشور در منطقه است که سیاستگذاران امر باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشند.

امروز در شرایطی هستیم که جنگ اقتصادی علیه کشور ما از سوی دشمنان آغاز شده که این جنگ می تواند به صنعت بانکرینگ ایران با وجود ظرفیت های بالای آن آسیب هایی وارد کند و از همین رو شرکت های فعال در امر سوخت رسانی دریایی باید از لاک شرکت های واسطه ای خارج و به عنوان یک واحد مستقل عمل کنند.

** آینده صنعت سوخت رسانی به کشتی ها در دستان ایرانسازمان بنادر و دریانوردی و گمرک به عنوان متولی و دست اندرکار اصلی صنعت بانکرینگ با اقدام های مهمی از جمله استقبال از سرمایه گذاران در این بخش، کاهش هزینه های خدمات بندری با هدف رقابتی کردن، کاهش بروکراسی اداری و بالا بردن توان سرمایه گذاران با بسته های تشویقی می توانند نقش پر رنگی در توسعه این صنعت اشتغالزا و ارزآور داشته باشد.

کارشناس پایانه مواد نفتی مجتمع بندری شهید رجایی در این زمینه گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر 90درصد از بانکرینگ های ایران برای نفت کوره و مازوت و 10 درصد برای نفت گاز یا گازوییل طراحی شده ، می بایست به سمت ارایه سایر سوخت های مورد تقاضای مشتریان گام برداشت.

`داود علی عبدالهی` افزود: یکی از مشکلات موجود که باید نسبت به آن توجه شود مساله معطلی کشتی ها به منظور کسب اجازه ورود و خروج از گمرک و بندر و برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر است.

وی تاکید کرد: باید در این زمینه چاره اندیشی شود تا سوخت رسانی به کشتی ها با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد که این امر به طور یقین اقبال کشتی ها جهت دریافت سوخت از ایران را افزایش خواهد داد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از سیاست ها در این بخش باید توجه به تامین سوخت متناسب با نیاز مشتریان بویژه کشتی های اقیانوس پیما باشد که امروز دنیا به سمت سوخت های سبک و راحت در حرکت است.

** تولید بیشتر سوخت پاک راهی مطمئن برای حفظ صنعت بانکرینگ در آینده استامروز دنیا به سمت مدیریت سبز انرژی یا همان تولید سوخت پاک در حرکت است و در همین راستا نیز مصوبات و قوانینی در بخش های مختلف لحاظ شده که از جمله آنها قانون کاهش سطح سولفور در سوخت کشتی است که این قانون در راستای کاهش آلودگی آب ها و افزایش سطح کیفیت و سلامت زندگی ساحل نشینان وضع شده است.

کارشناس پایانه مواد نفتی مجتمع بندری شهید رجایی یاد آور شد: استفاده از سوخت های پاک در جهان در سال 2020 ممکن است سبب سودآوری پالایشگاه های پیشرفته شود؛ اما این قانون کشورهایی که دارای تأسیسات قدیمی هستند یا نفت با گوگرد بالا تولید می کنند را از بازار تجارت بیرون خواهد کرد.

علی عبدالهی افزود: ایران، عربستان، عراق و ونزوئلا از جمله کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هستند که نفت با مقدار بالای گوگرد تولید می کنند و قانون جدید تولید سوخت پاک تهدیدی برای آن ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: مکزیک و برزیل نیز از جمله کشورهای غیر عضو این سازمان هستند که از نفت با میزان گوگرد بالا و پالایشگاه های فرسوده استفاده می کنند و همچنین روسیه که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان نفت خام جهان است خواستار به تعویق افتادن این قانون تا سال 2025 است.

بنابه گفته وی، تحلیلگران تخمین می زنند که قانون جدید کشتیرانی ممکن است روزانه 700 هزار بشکه از تقاضای سوخت کوره را کاهش دهد و به فرآیندهای میان تقطیری بیافزاید؛ اگرچه پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از این میزان دو میلیون بشکه در روز است.

وی یاد آور شد: اگر اقدام عملی در جهت کاهش سولفور در محصولات پالایشگاهی که به عنوان سوخت کشتی مورد استفاده قرار می گیرند، انجام نشود در سال 2020 صنعت سوخت رسانی به کشتی ها (بانکرینگ) ایران متوقف و کشور مجبور می شود تمامی نفت کوره خود را به صورت Cargo با قیمت پایین تر از نرخ بازار به بنادر فجیره و سنگاپور صادر کند.

عبدالهی اضافه کرد: بنادر یاد شده با راه اندازی واحد شیرین سازی و پردازش، اقدام به کاهش سولفور و سپس فروش محموله ایران به شناورهای در حال تردد به عنوان سوخت در چرخه بانکرینگ می کنند و با این اقدام علاوه بر کسب درآمد سرشار ناشی از واسطه گری و ارزآوری بالا برای کشورشان، جایگاه سیاسی خود را در منطقه و جهان نیز ارتقاء می دهند.

** شوک ایران در سال 2020 در صورت نبود مصوبه مجلس برای صنعت بانکرینگبه گفته کارشناسان، ایران در حال حاضر حدود 32 میلیون لیتر در روز نفت کوره مازاد بر تقاضا تولید می کند که پیش بینی می شود در 10 سال آینده با کاهش مصرف نفت کوره در نیروگاه ها و صنایع، این میزان به 67 میلیون لیتر در روز برسد.

حدود 40 درصد از این مازاد تولید نفت کوره قرار است به بانکرینگ اختصاص یابد که با توجه به قوانین بین المللی جدید، اگر اقدام عملی از سوی مسوولان کشور در جهت کاهش سولفور برداشته نشود این سرمایه های ملی از دست می رود و کشور محکوم به خام فروشی با قیمت بسیار پایین تر از نرخ بازار جهانی است.

کارشناس پایانه مواد نفتی مجتمع بندری شهید رجایی اظهار داشت: اگر درباره صنعت بانکرینگ در ایران مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود در سال 2020 ایران با شوک مواجه خواهد شد و قادر به بازاریابی در این حوزه نخواهد بود.

علی عبدالهی افزود: خود این مساله نیز مستلزم صرف زمان است و این اتلاف وقت شروع چرخه تولید با سولفور پایین، شرکت نفت را با توجه به محدودیت زمانی دچار مشکل می کند.

** رشد 60 درصدی بانکرینگ در بندر نفتی خلیج فارسدرحال حاضر بندرنفتی خلیج فارس واقع در مجتمع بندری شهید رجایی در بندرعباس مرکز استان هرمزگان با داشتن تاسیسات سوخت رسانی بخشی از صادرات، ترانزیت و سوآپ فراورده های نفتی و بانکرینگ را بر عهده دارد که شرکت های خدمات رسان، مواد سوختی خود را از این تاسیسات تامین می کنند که امید می رود با راه اندازی سایت مخزن بانکرینگ در این بندر، سهم ایران از این صنعت افزایش یابد.

مدیر بندر نفتی خلیج فارس مجتمع بندری شهید رجایی گفت: حجم عملیات بانکرینگ در نیمه نخست سال جاری در این بندر 358 هزار و 244 تن بوده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل 60 درصد افزایش داشته است.

`کامران اژدری` افزود: از عمده دلایل این افزایش می توان به برطرف شدن محدودیت های شرکت نفت در تحویل سوخت به شرکت های بانکرینگ کننده و بازاریابی بیشتر این شرکت ها اشاره کرد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، 856 فروند شناور در اسکله های تحت نظارت بندر خلیج فارس پهلو گرفتند که از این تعداد، 670 فروند مربوط به کشتی های حامل فرآورده نفتی و 186 فروند مربوط به شناورهای مواد معدنی بوده است.

به گفته وی، از ابتدای سال 97 تا پایان شهریور ماه، بیش از 13 میلیون و 683 هزار و 353 تن کالای نفتی و غیرنفتی در حیطه نظارتی بندر خلیج فارس تخلیه و بارگیری شد که 13میلیون و 129 هزار و 251 تن مربوط به فرآورده های نفتی و 554 هزار تن نیز به مواد معدنی صادراتی اختصاص دارد.

مدیر بندر خلیج فارس اظهار داشت: در این بازه زمانی، 62 هزار و 197 تن فراورده نفتی از بندر خلیج فارس به صورت ترانزیت و 7 میلیون و 980هزار و 828 تن نیز کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) شده است.

اژدری اضافه کرد: حجم واردات نفتی از این بندر در نیمه نخست سال 97 به رقم 672 هزار و 300 تن رسیده که به دلیل افزایش توان تولید داخلی شاهد 50 درصد کاهش در واردات این فراورده ها نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: هم اکنون 2 شرکت بخش خصوصی در زمینه بانکرینگ سوخت در بندر نفتی خلیج فارس فعالیت دارند.

**نگاهی به بندر خلیج فارسبندر خلیج فارس به عنوان زیرمجموعه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی دارای 9 پست اسکله نفتی و 2 پست اسکله خدماتی، با ظرفیت آبخور متوسط 7.

5 متر قابلیت پهلودهی به شناورهایی با تناژ حداکثر 10 هزار تن را دارد.

البته علاوه بر این بندر، اسکله های شماره 1، 2 و 3 بندر شهید رجایی نیز امکان پهلودهی شناورهای نفتی با ظرفیت بیش از 30 هزار تن و اسکله 25 فولاد (نفتی) با آبخور 12 متر توان پهلودهی شناورهایی با تناژ بالای 60 هزار تن را دارند.

در حال حاضر بندر نفتی خلیج فارس با ظرفیت اسمی بیش 400 هزار مترمکعب و با حضور 11 شرکت بخش خصوصی فعال است که با توجه به برنامه های توسعه ای در آینده ای نه چندان دور با احداث مخازن نفتی، ظرفیت آن به بیش از یک میلیون و 500 هزار متر مکعب می رسد.

همچنین تعداد شرکت های فعال مستقر در این بندر به بیش از 20 شرکت خواهد رسید و زمینه فعالیت شرکت های مختلفی در زمینه صادرات، واردات، ترانزیت و سوآپ فرآورده های نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران فراهم خواهد شد.

در این بندر عملیات تخلیه و بارگیری انواع فرآورده های نفتی از قبیل بنزین، نفت گاز، نفت کوره، قیر، نفت سفید، فورفورال و انواع روغن ها انجام می شود.

مدیر بندر خلیج فارس از جمله برنامه های در دست بررسی و انجام به منظور توسعه فعالیت ها در این بندر به احداث کریدور خطوط لوله انتقال فراورده های نفتی، احداث 3 پست اسکله 100 هزار تنی، ایستگاه تخلیه و بارگیری ریلی- نفتی، مظروف سازی قیر، احداث مخازن نفتی و LPG و همچنین احداث یک پالایشگاه کوچک اشاره کرد.

**صنعت بانکرینگ را بیشتر دریابیمامروزه در دنیا، حمل و نقل دریایی حرف نخست را در جابجایی بار و مسافر می زند و از آنجایی که در حدود 60 درصد از کل هزینه های جاری کشتی ها مربوط به هزینه سوختشان است، تجارت ارزآور و اشتغالزایی (با گردش مالی 6 میلیارد دلار در سال که تا 2020 به 8 میلیارد دلار در محدوده ترددی تنگه هرمز نیز می رسد) درعرصه سوخت رسانی به کشتی ها پدید آمده است.

صنعت سوخت رسانی به کشتی ها در کشور با توجه به تحریم های استکبار جهانی در سال های گذشته فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده، اما در یکی دو سال اخیر با اجرایی شدن قرارداد برجام و به دنبال آن حرکت های توسعه ای مطلوب، از شکاف عملکردی بنادر کشور نسبت به بنادر رقیب در منطقه از جمله بندر فجیره کاسته شده ولی هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی داریم.

مسوولان و سیاستگذاران امر باید از هم اکنون به فکر باشند و در نظر بگیرند که در صورت اجرا شدن قانون کاهش استاندارد سولفور از طرف سازمان بین المللی دریانوردی، صنعت بانکرینگ ایران توان بازیابی نخواهد داشت و خسارات اقتصادی بسیاری به کشور تحمیل خواهد شد.

در مجموع باید با تصویب قوانین ضروری و اتخاذ سیاست های اقتصادی راهبردی در این بخش، در جهت توسعه صنعت بانکرینگ کشور گام برداشت و نگذاریم که چراغ این صنعت ارزآور خاموش شود.


کلید واژه ها: کشتی - رسانی - اقیانوس پیما - دریایی - صنعت - اقیانوس - ایران - بندر - صورت - قاچاق - تولید - هرمزگان - جهان - بزرگ - ساحل - اسکله - استان - شرایط - ساحلی - پالایشگاه - استاندارد - دفاع مقدس - چراغ - نفتی - خبرگزاری - بزرگترین - گازوییل - بلژیک - گزارش - انواع

آخرین اخبار سرویس:
68 خانوار از سیلاب روز گذشته خوزستان آسیب دیده اند

سود 40 میلیارد ریالی در جیب تاکسیرانان

لزوم ارتقاء استانداردهای تولید خودرو و ساخت خودروهای هیبریدی

بازار سهام، ناجی اقتصاد

صعود هفتگی قیمت نفت در واکنش به سیگنال های مثبت

700 نفر از کارگران نیسان موتورز تعدیل شدند

رونمایی از 40 داروی جدید در دهه فجر/ اقدام برای کاهش محسوس قیمت داروهای خارجی

ابهام در روند صعودی قیمت طلا

جزییات تازه از سبدحمایتی کارگران

700 نفر از کارگران نیسان موتورز تعدیل شدند

مواردی که قبل از خرید بسترنb30 باید بدانید

بیمه«شخص ثالث راننده محور»به مفهوم صدوربیمه نامه برای راننده نیست

حق بیمه راننده محور با چه معیارهایی تعیین می شود؟

افزایش سطح تعلق سازمانی و بهره وری، محور برنامه های حوزه سرمایه انسانی پست بانک ایران خواهد بود

برنامه ریزی برای راه اندازی 16 میدان عرضه دام زنده در کلانشهرها

فرسودگی 50 درصد از هواپیماهای کشور

افزایش سطح تعلق سازمانی و بهره وری، محور برنامه های حوزه سرمایه انسانی پست بانک ایران خواهد بود

رونمایی از 40 داروی جدید در دهه فجر/کاهش تا 60 درصدی قیمت برخی از داروها

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/29

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/29

مازندران؛ بزرگترین تولیدکننده پرتقال کشور

سکه 3میلیون 970 هزار تومان شد/حباب سکه 450 هزار تومان

کسب درآمد از طریق بازدید سایت

میشلین از کجا به کجا رسید؟

گزارش مکتوب: گرانی گوشت قرمز در قطب تولید دام

پرداخت بدهی های بیمه سلامت استان

تولید 11 میلیون لیتر بنزین یورو 5 در پالایشگاه اصفهان

راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست

واکنش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به بخشنامه گمرک

صرف ثبت شرکت، رافع مسئولیت سایر دستگاه ها نیست/ دستگاه های دولتی برای پرداخت تسهیلات، اعتبارسنجی مالی و صلاحیت شرکت را مورد بررسی قرار دهند

نظارت بر تسهیلات رونق تولید باید جدی گرفته شود

یادداشت/ صادق عبدی قوه قضاییه ومبارزه با مفاسد اقتصادی

توزیع سراسری گازوییل یورو 4 در 412 جایگاه سوخت

ایستگاه تقویت گاز پتروشیمی لردگان آماده بهره برداری شد

280 فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان شهرستان ری پرداخت شد

آغاز به کار غرفه بانک ملی ایران در شهر مشاغل کودکان

اتمام حجت وزیر صنعت با خودروسازان

استخدام ویزیتور در شرکت اصفهان شکلات

حفظ محیط زیست و کاهش بیماری با حذف رسید کاغذی خرید

رونمایی از 40 داروی جدید در دهه فجر/ اقدام برای کاهش محسوس قیمت داروهای خارجی

اتمام حجت وزیر صنعت با خودروسازان

آخرین تغییرات قیمت ارز (97/10/29)

آخرین تغییرات قیمت سکه و طلا (97/10/29)

در کمیسیون تلفیق بودجه 98تصویب شد؛ جزییات بخشش دیرکرد وام ها

شارژ مجدد کاراکارت توسط بانک رفاه ارائه شد

شش سفیر فرهنگی بانک صادرات ایران جوایز خود را دریافت کردند

زمان دقیق واریز بسته حمایتی کارگران

رییس کل بیمه مرکزی:راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست

طرح جدید دولت برای خرید مسکن

راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست

پلمب 11 عطاری متخلف در کرج

تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی

اقبال بورس باز ها به گروه سیمان و پالایشگاه

دعوت به همکاری کارشناس فروش با بیمه، مزایا و پورسانت در تهران

استخدام مدیر خدمات پس از فروش جهت شرکتی معتبر در تهران

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/10/29

واریز بسته حمایتی کارگران از امروز

فتوطنز/ چالش 10 سال قبل خودرویی

بودجه 1.2 میلیون یورویی برای ساخت «پیام»

باید به ارتقاء استانداردهای تولید خودرو توجه ویژه ای شود

رشد قیمت نفت، شاخص بورس را به کانال 166 هزار واحدی رساند

پروژه های بازآفرینی باید رضایتمندی مردم را در پی داشته باشد

بورس انرژی راهکاری برای مقابله با تحریم ها

استفاده از سوخت پاک در دستور کار قرار دارد

متقاضیان مسکن مهر مراقب فریبکاری دلالان باشند

رکورد روزانه ارسال مواد اولیه خام بخش آگلومراسیون

مجتمع املاح ایران تامین کننده 80 درصد سولفات کشور

کمیسیون نظارت روح قانون را در جامعه اقتصادی تزریق می کند

صرف ثبت شرکت رافع مسئولیت سایر دستگاه ها نیست

بازار انحصاری خودروسازان را یکه تاز میدان کرد

40 هکتار از اراضی شهرری به طرح های گردشگری اختصاص می یابد

کمبود واکسن فلج اطفال تزریقی در اصفهان برطرف شد

اعتبار بیمه سلامت برای معتادان حذف شد

ورزش باید در سبد خانوار به عنوان یک اصل تعریف شود

380 میلیارد ریال برای امهال تسهیلات کشاورزان کردستان اختصاص یافت

دولت در لایحه بودجه توجه ویژه به حمایت از قشر ضعیف دارد

اخبار مشروح 13، شنبه 29 دی 1397

سومین عرضه نفت در بورس با شرایط جدید

100 کارتن خواب در اصفهان جمع آوری شد

بیمه«شخص ثالث راننده محور»به مفهوم صدوربیمه نامه برای راننده نیست

عملیات گازرسانی به ایلام سال 98 تکمیل می شود

چگونه می توان شکست یک استارت آپ را پیش بینی کرد؟

آخرین قیمت گوشی تلفن همراه در بازار + جدول

قیمت دلار و ارزهای دولتی امروز شنبه، 29 دی 97

همتی خبر داد: دلالان در تله بانک مرکزی

تسهیلات ویژه به اهالی رسانه برای حضور در پردیس ملت

40 درصد از انرژی کشور هدر می رود

برنامه ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

رونمایی از 40 داروی جدید در دهه فجر

صادرکنندگان بزرگ و خوشنام کشور از بازار صادرات خارج شدند

وزن تجارت ایران و اروپا 20 درصد کم شد

افت شاخص محیط کسب و کار در پاییز 97

سرقت کلکسیون 1،4 میلیون دالری در امریکا

رشد 15.4 درصدی صادرات کشاورزی در 9 ماه نخست سال جاری

قیمت نهایی خودروهای داخلی تا 2 هفته دیگر اعلام می شود

صنعت «مسگری» یادگاری از شیراز قدیم

تولید محصولات کم آبخواه توسط کشاورزان ورامینی

40 هکتار از اراضی شهرری به طرح های گردشگری اختصاص می یابد

مردم گرانی 240 درصدی کالاهای صادراتی را تحمل می کنند

وزیر صنعت به خودروسازان اولتیماتوم داد

چراغ کم فروغ صنعت سوخت رسانی به کشتی ها

چراغ کم فروغ صنعت سوخت رسانی به کشتی ها