مطالب مرتبط:
نرخ واقعی اجاره بها در مناطق مرفه نشین پایتخت +جدول
سرانه فضاهای ورزشی مناطق کم برخوردار شیراز کافی نیست
سرانه فضاهای ورزشی مناطق کم برخوردار شیراز کافی نیست
نرخ اجاره بها در مناطق مرفه نشین پایتخت
نرخ اجاره بها در مناطق مرفه نشین پایتخت +جدول
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:162018-10-15اقتصادي

تعرفه فاضلاب مناطق کم برخوردار شیراز بالاتر از مناطق مرفه پایتخت


ایرنا- طرح افزایش تعرفه آب بها و انشعاب آب و فاضلاب در کلانشهر شیراز دوشنبه به صحن علنی شورا این شهر ارجاع شد که با مخالفت اکثریت اعضا مواجه شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، این طرح در پی آن برای رفع ابهامات و تکمیل به کمیسیون تلفیق شورا ارجاع شد.

** پرداختی بهاء انشعاب فاضلاب اهالی کتس بس شیراز به اندازه نیاوران تهران در حالی افزایش نرخ بهای انشعاب آب و فاضلاب روی میز شورای شهر قرار گرفت که برخی کارشناسان قیمت این خدمات را در شیراز بسیار بالا می دانند و حتی به گفته برخی اعضا شورای شهر شیراز بهاء انشعاب فاضلاب در محلات حاشیه ای و کم برخوردار این شهر از محله های شمال شهر پایتخت نیز بیشتر است.

نائب رییس شورای شهر شیراز در صحن علنی شورای این شهر در مخالفت با طرح افزایش بهای انشعاب آب و فاضلاب، گفت: متاسفانه در حال حاضر محلات کم برخوردار و حاشیه ای شیراز مانند کتس بس و مهدی آباد بیشتر و یا در حد محلات مرفه شمال شهر تهران نظیر نیاوران، حق انشعاب آب و فاضلاب پرداخت می کنند.

ابراهیم صبوری افزود: اهالی مناطق کمتر برخوردار و حاشیه ای تهران مبلغی حدود 500 هزار تومان و شهروندان محله های شمال شهر پایتخت حدود 2میلیون و 800 هزار تومان برای انشعاب آب و فاضلاب پرداخت می کنند در حالی که ساکنین محله حاشیه ای کتس بس شیراز نیز برای دریافت این خدمات رقمی حدود 2 میلیون و 800 هزار تومان پرداخت می کنند.

**به جای بهسازی خطوط فاضلاب، تصفیه خانه درست کنیدصبوری ادامه داد: افزایش تعرفه آب بها و انشعاب آب و فاضلاب به منظور توسعه طرح های عمرانی این حوزه در حالی است که تنها بهسازی شبکه فاضلاب نباید در دستور کار سازمان مربوطه باشد ،در حالی که اکنون فاضلاب از سطح شهر جمع آوری و در دشت شرق شیراز رها می شود.

وی با اشاره به اینکه در پی این وضعیت بوی آزار دهنده ای در شرق شیراز و در منطقه ورودی این شهر و محوطه فرودگاه ایجاد شده که برای اهالی و گردشگرانی که از طریق ناوگان هوایی وارد شیراز می شوند بسیار آزاردهنده است،گفت: دستگاه متولی سیستم فاضلاب شهری باید منابع مالی خود را صرف اتمام تصفیه خانه فاضلاب شرق شیراز کند تا مردم از این وضعیت رهایی یابند.

** تعرفه کاهش یابدنائب رییس شورای شهر شیراز در ادامه گفت: به نظر می رسد باید در افزایش بهای خدمات در حوزه آب و فاضلاب شیراز که در سال های گذشته اعمال شده نیز تجدید نظر و قیمت این خدمات را کاهش داد.

** افزایش 3 برابری نرخ انشعاب آب و فاضلابلیلی دودمان عضو شورای شهر شیراز در ادامه این جلسه گفت: خواسته شرکت آب و فاضلاب شیراز افزایشی حدود سه برابر وضعیت کنونی بوده که با اساس مخالفت کمیسیون برنامه و بودجه شورا شهر شیراز مواجه شده و درنهایت این کمیسیون با افزایشی به مراتب کمتر از پیشنهاد دستگاه مربوطه موافقت کرده است.

** افزایش بی سابقه در سال 96دودمان با اشاره به اینکه باید میزان افزایش بها خدمات در این حوزه نسبت به سالهای گذشته و همچنین کلانشهر های دیگر کشور مقایسه و بعد در این باره تصمیم گیری شود، افزود: در پایان سال 95 تعرفه آب بها در شیراز برای سال 96 حدود 40 درصد افزایش مصوب شده که این افزایش قیمت تا این اندازه و به یکباره در هیچ کجای کشور سابقه ندارد.

دودمان ادامه داد: در شرایطی که سخن از احتمال افزایش قیمت بنزین است، افزایش قیمت بهای خدمات در حوزه آب و فاضلاب منجر به ناامیدی خواهد شد.

**مردم توانایی پرداخت ندارندنوذر امامی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز نیز در مخالفت با این طرح گفت: در شرایط سخت اقتصادی کنونی مردم توانایی پرداخت هیچگونه افزایش قیمتی را ندارند و دولت باید مشکلات کنونی جامعه را درک کرده و از افزایش قیمت خدمات جلوگیری کند.

امامی اظهار داشت: اگر افزایش قیمت بهای خدمات آب و فاضلاب در شیراز به تایید شورای شهر برسد قطعا دستگاه های خدمات رسان دیگر نیز اقدام به این کار کرده و قیمتها را بالا خواهند برد.

**تنها موافقرییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز که تنها موافق این لایحه به نظر می رسید در دفاع از این طرح گفت: اعضای شورای شهر شیراز باید در خصوص این لایحه که مربوط به دستگاهی دیگر غیر از شهرداری است با دقت بیشتری تصمیم گیری کنند و خود را جای کارکنان آن دستگاه قرار دهند.

عبدالرزاق موسوی افزود: اعضای شورا در مواردی که لایحه در خصوص افزایش قیمت یکی از خدمات شهرداری باشد جور دیگری تصمیم می گیرند و در حال حاضر که این طرح مربوط به دستگاهی دیگر خارج از بدنه شهرداری است در فضایی تبلیغاتی اظهار نظر می کنند.

وی ادامه داد: برای بررسی این طرح در 2 ماه گذشته بیش از پنج جلسه کارشناسی در کمیسیون برنامه و بودجه با حضور مسئولان شرکت آب و فاضلاب شیراز برگزار شده و لازم است به دلیل اهمیت آن، روی این طرح بیشتر دقت شود.

**اعتبارات کفاف هزینه ها را نمی دهدمدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شیراز که پیشنهاد دهنده این طرح بود، نیز به خاطر دفاع از آن به شورای شهر شیراز آمده بود.

اله بخش نظرپور در این باره گفت: پارسال 104میلیارد تومان اعتبار دولتی برای شرکت آب و فاضلاب شیراز در نظر گرفته شد که بیش از 70 درصد آن تخصیص یافت و امسال نیز تاکنون 26 میلیارد تومان به فاضلاب شیراز اختصاص داده شده است.

وی افزود: از حدود 2 هزار و 100 کیلومتر شبکه فاضلاب شیراز تاکنون 60 درصد آن به طول هزار و 100 کیلومتر اجرا شده است.

نظرپور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این حوزه اظهار داشت: پارسال 170کیلومتر شبکه فاضلاب در شیراز اجرا شد این در حال است که امسال تاکنون این رقم هنوز به 50 کیلومتر نیز نرسیده چون هزینه ها افزایش چشمگیری پیدا کرده و قیمت تجهیزات مورد نیاز نسبت به سال قبل حدود دو و نیم برابر بیشتر شده، در صورتی که 70 درصد کارهای ما منوط به خرید تجهیزات است.

وی تصریح کرد :در حال حاضر هزینه یک انشعاب فاضلاب 9 میلیون و پانصد هزار تومان وهزینه یک انشعاب آب هفت میلیون و 500 هزار تومان برای شرکت آب و فاضلاب تمام می شود اما هزینه دریافتی هر انشعاب فاضلاب در شیراز به طور میانگین 2 میلیون و 400 هزار تومان و هزینه انشعاب آب یک میلیون و 400 هزارتومان است.

وی به روند احداث تصفیه خانه شماره دو شیراز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این پروژه توسط پیمانکار اتریشی در حال اجرا است و 93 درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن در آینده نزدیک مشکل بوی فاضلاب شرق شیراز نیز حل خواهد شد.

نظرپور اضافه کرد: برای اجرای این پروژه تاکنون 34 میلیون یورو به صورت ارزی و 47 میلیارد تومان نیز از اعتبارات ریالی هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز ادامه داد: در حال حاضر هزینه دریافتی هر لیتر آب تصفیه شده لوله کشی در شیراز پنج و نیم ریال است درحالی که قیمت تمام شده هر لیتر آب برای شرکت آب و فاضلاب شیراز 12 ریال تمام می شود.

وی همچنین گفت: طی یکسال گذشته با وجود مشکلات مالی، هیچ مشکلی در تامین آب شرب کلانشهر شیراز بوجود نیامده است.

**طرحی که فعلا رای نیاوردبعد از ایراد سخنان مخالف و موافق در صحن علنی شورای شهر شیراز، این طرح نتوانست نظر اکثریت اعضا را جلب کند.

در نهایت، اعضای شورای شهر شیراز رای به ارجاع این لایحه به کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها دادند که ابهامات آن رفع و در هفته های آینده برای رای گیری مجدد، باری دیگر روی میز شورای شهر قرار گیرد.


کلید واژه ها: فاضلاب - شیراز - شورای شهر - افزایش - شورا - شورای - رییس شورای شهر - حاشیه - تعرفه - پایتخت - مناطق - تهران - شرکت آب و فاضلاب - کمیسیون تلفیق - شمال - عضو شورای شهر - صبوری - شهر تهران - خانه - قیمت - کاهش - فرودگاه - ناوگان - دوشنبه - هوایی - توسعه - منطقه - مبلغی - گزارش - شبکه

آخرین اخبار سرویس:
کاهش جوجه ریزی از علل افزایش قیمت مرغ است

اسلامی: احداث پروژه با مهندسی روز دنیا دنبال می شود/سعیدی کیا: 34 هزار میلیارد ریال اعتبار صرف دو قطعه پروژه

توزیع بیش از 600 هزار لیتر نفت گاز بین کشاورزان

ساخت آزاد راه تهران_شمال با آخرین استانداردهای روز دنیا

آغاز به کار کافه کارآفرینی در شیراز

سومین کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با حمایت از تولید ملی

نرخ معاملاتی طلا و سکه در بازار تهران؛ جدول قیمت ها

خودکفایی در تولید گندم برگ برنده ایران در شرایط تحریم

نرخ تورم؛ یک گام تا شکستن رکورد احمدی نژاد +نمودار

آغاز حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از هفته آینده/پیگیری همسان سازی حقوق ها در سازمان

نظارت بر توزیع گوشت چدی است/ دستور واردات گوشت گوسفند از کشورهای همسایه

کمک 500 میلیارد ریالی خیران اصفهانی برای بازسازی عتبات عالیات

بازار های کشور اشباع از مواد غذایی است/ خوداتکایی گندم عامل بی اثر شدن تحریم

بازسازی حدود 24 هزار واحد زلزله زده کرمانشاه به پایان رسید

افزایش زاد و ولد در اقشار ضعیف، مشکلات کشور را حل نمی کند

قطعه یک تهران-شمال تابستان به بهره برداری می رسد

سرمایه گذاری در گردشگری مشگین شهر رونق گرفت

10 طرح کشاورزی ساوه برای بهر برداری در دهه فجر آماده است

هشت هکتار زمین در ناحیه صنعتی چنارشاهیجان کازرون واگذار شد

افزایش صادرات کالا از گلستان + مصاحبه

پرداخت تسهیلات بانکی برای اشتغال روستایی و خانگی

واگذاری طرح نفلین سینیت سراب غیرقانونی است

وزیر نفت از طرح های توسعه ای پتروشیمی در هرمزگان بازدید کرد

چین نگران تعرفه صادرات به اروپا

خانه به متری 10 میلیون نزدیک شد

برقی شدن راه آهن تهران - مشهد تا سال 1400 بر اساس بودجه 98

اعلام آمادگی 114 شرکت خارجی برای همکاری در پروژه های نفتی ایران

کاهش آب رودخانه زاینده رود به 400 میلیون متر مکعب+فیلم

آسیب طولانی شدن تعطیلی دولت آمریکا/تجارتمان آسیب دید

وضعیت مسکن ایران از زبان یک تحلیلگر ارشد

زمان اعلام جزییات طرح «معامله قرن» توسط ترامپ

آغاز حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از هفته آینده

سالانه چند هزارنفر در ایران براثر سوانح جاده ای کشته می شوند؟

ورود مجلس به موضوع قیمت خودروهای پیش فروش شده

55 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی همه اقشار از جمله پزشکان/ افزایش 20 درصدی بودجه کمیته امداد و بهزیستی

شرکت آلومینیوم المهدی رسمأ به مپنا واگذار شد

قیمت خودرو روند صعودی گرفت + جدول

رویا ها در اعماق تولید شد

مطهری: موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

چین یک کشتی هوایی (بالن) را به ارتفاع 6000 متری از سطح دریا فرستاد

پلیس: کاهش 70 درصدی شماره گذاری خودروهای صفر وارداتی

اعلام قیمت های جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو

برقراری 3 خط پروازی جدید در دستور کار ازبک ها

آمریکا یکی از بزرگترین سرمایه گذاران پروژه های روسی بوده است

98 طرح عمرانی در نیشابور آماده بهره برداری شد

120 واحد صنایع تبدیلی صادرات محور مجوز فعالیت گرفتند

رشد 8 درصدی بودجه عمرانی استان مرکزی

سرمایه گذاری چند هلدینگ در مشگین شهر

چین نگران تعرفه صادرات به اروپا/اقدامات لازم را انجام می دهیم

بورس - آمار روزانه - 1397/11/04

بدهی دولت به بانک مرکزی به ازای هر ایرانی 10میلیون تومان است/ دور ریز غذای ما به اندازه 15 میلیون نفر است

چین در حوزه فناوری 273 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

تکرار سرنوشت نوکیا برای اپل

بازار خودروهای وارداتی - 1397/11/04

مانع تنظیم بازار خودرو

رکوردهایی که شکسته شد

مدیران ایران خودرو مشکلات مشتریان را بررسی می کنند

کف قیمت خودرو بالا آمد

ابهام در مبلغ اضافه برداشت ها

مهاجرت بزرگ در بازار جهانی؟

ضرورت مراقبت از حضور نوجوانان در فضای مجازی/ نوجوانان گرفتار فقر اطلاعاتی هستند

استخدام 7 رده شغلی در موسسه شریف یار

انتخاب فاینانسور منطقه 3 آزادراه تهران-شمال در نیمه اول 98

سه میلیون تومان بگیرید، فرزند بیاورید!

استخدام حسابدار در یک شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی

نرخ طلا و سکه در چهارم بهمن ماه 97 + جدول

استخدام طراح و گرافیست در مرکز تجاری گالریا در تهران

کاهش آب رودخانه زاینده رود به 400 میلیون متر مکعب

وزارت کشور برای توسعه اصولی و علمی «کشاورزی شهری» اعلام آمادگی کرد

عیدی 932 هزار تومانی کارکنان در راه است

تفاوت سوپرای تویوتا و ب ام و z4

وضع اقتصادی باعث افزایش پرونده های قضایی شده است

مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست

امیر حسین خادمی بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزاد راه تهران - شمال

پیش بینی کارشناسان: ایران صعود می کند

اولین ربات های تحویل کالا آمازون شروع به کار کردند [تماشا کنید]

پیش بینی وضعیت صنعت هوایی در 2019

چین در حوزه فناوری 273 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

زمان موازنه در معاملات ارز

بی رمقی بازارها در میانه زمستان

افزایش 391 درصدی قاچاق سوخت در سال جاری

5 پیش بینی مهم از صنعت هوایی در سال 2019

نرخ طلا و سکه در چهارم بهمن ماه 97 + جدول

کالا های اساسی و گوشت مورد نیاز شب عید تامین می شود/ گوشت قرمز باید به میزان لازم در مراکز فروش توزیع شود

استخدام اپراتور اینترنتی در فروشگاه اینترنتی شاپینجو در تهران

استخدام مدیر مالی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با مزایا در تهران

پیشرفت فیزیکی 94 درصدی منطقه یک آزادراه تهران - شمال

توضیح ناجا درباره تعلل در تحویل کارت خودرو

عیدی 97 چقدر است؟

خروج 66 هزار و 700 نفر از دولت

آغاز حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از هفته آینده/پیگیری همسان سازی حقوق ها در سازمان

سه شنبه های بدون خودرو در 215 شهر در حال انجام است

3 هزار و 500 زندانی ایرانی در 60 کشور دنیا وجود دارد/ کاهش 46 درصدی بازگشت به جرم در صورت ایجاد اشتغال

ابداع کننده سه شنبه های بدون خودرو در کشور: سه شنبه های بدون خودرو در 215 شهر در حال انجام است

توزیع 18 تن گوشت گوساله منجمد در خراسان جنوبی

اظهارات عجیب مدیر عامل سابق سایپا درباره افزایش قیمت خودرو

پاشنه آشیل کشور سیاست گذاری است/دولت بازار کربن ایجاد کند

سه میلیون تومان بگیرید، فرزند بیاورید!

مدیران ایران خودرو مشکلات مشتریان را بررسی می کنند

تعرفه فاضلاب مناطق کم برخوردار شیراز بالاتر از مناطق مرفه پایتخت

تعرفه فاضلاب مناطق کم برخوردار شیراز بالاتر از مناطق مرفه پایتخت