مطالب مرتبط:
مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست/ویروس بدبینی نسبت به دولت، مجلس، قوه قضاییه و نهادهای انقلابی، بد است/نباید اعتماد مردم از دستگاههای دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود/راه علاج مشکلات کشور، خالی
زاکانی: مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است!
زاکانی: مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است!
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:122018-10-15سياسي

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است


فعّال سیاسی اصول گرا با بیان اینکه مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است، گفت: مجلس آینده باید به یک مجلس انقلابی و اسلامی تبدیل شود تا بتواند کشور را پیش ببرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس، در شانزدهمین هم اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اسلام احیا شد و در سطح مکتب با همه مکاتب مادی و به ویژه نوع سرمایه داری آن مواجه شد، اظهار داشت: جبهه مقاومت و رکن آن؛ یعنی ایران اسلامی در مقابل ارکان نظام سلطه و استکبار قرار گرفته که با محوریت آمریکا درصدد کنار زدن رقبا و در اختیار گرفتن جهان یکپارچه است.

وی افزود: اما امروزه انقلاب اسلامی توانسته این رقابت را با شایستگی چهل سال مدیریت کند؛ در نهایت ما رشد کردیم و آنها روبه افول رفتند.

زاکانی با بیان اینکه ما یک غایت را دنبال می کنیم و لیبرال سرمایه داری هم به دنبال آمریکا یک غایتی را سرمایه گذاری می کند، خاطرنشان کرد: او به دنبال جهانی سازی تصنعی و ما به دنبال جهانی شدنی هستیم که امروزه نور و امید آن در دل ما در مقام انتظار زنده نگه داشته شده است و ما در این مسیر مقدمه سازی را به فضل الهی انجام می دهیم و ما برای دستیابی به این افق باید الگوی اسلامی و خاص خودمان را داشته باشیم و نهاینکه الگوی غلط غربی را همچون دوران قبل از انقلاب و گاهاً بعد از انقلاب تقلید نماییم.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: امّا بعد از انقلاب روش غلط در حوزه اقتصاد در دوره مرحوم هاشمی و الگوی غلط در حوزه فرهنگ در زمان آقای خاتمی مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه ما در سخت ترین شرایط دوره انقلاب به سر می بریم، آن را دوره انقلاب اصغر و کبیر نامید و گفت: شاه بیت عبور از این گردنه صعب، بصیرت است.

اگر کسی بصیرت نداشته باشد احساس می کند آب به آسیاب دشمن می ریزد.

فعّال سیاسی اصول گرا، پنج مرحله بصیرت را شناخت حق و باطل، شناخت اصحاب حق و باطل، شناخت برنامه جبهه باطل، داشتن برنامه و الگوی قابل ارائه و مجهز شدن انسان به قدرت استنباط فعال در عرصه های مختلف دانست و گفت: مقام معظّم رهبری فرمودند من از جوانان می خواهم که از سکوتم درس بگیرند و لذا باید شناخت که کدام سکوت و در چه حالت به چه معنا است و دستیابی به این مهم نیز نیازمند درجه و مقامی است که مقدمه انجام کار است.

زاکانی با بیان اینکه بعد از انقلاب دو گروه سلطه گر و سلطه پذیر در سطح جهان داشتیم، تصریح کرد: البته گروه دیگری که امام نام و پایه آن را بنا گذاشت، گروه سلطه ستیزان است.

این سلطه ستیزی، نفی هر دو جبهه سلطه و فرهنگ آنها است.

وی افزود: به زبان نهج البلاغه و دعای زیارت جامعه و صلوات شعبانیه، یک عده متقدم اند یک عده متأخر و عده ای دیگر ملازم اند.

زاکانی درباره چرایی قرین با نابودی و انحراف بودن متقدمین و متأخرین، گفت: اکثر اینها متوجه نیستند ولی سران شان دقیقاً می دانند که کدام فرمان را مدنظر گرفته اند و مسیرش را می پیمایند و لذا عامدانه خود را از ولی عقب می گذارند و یا جلو می اندازند به اینها نظام غیر خودی می گویند، چرا که سلطه پذیر هستند.

وی، ملازمان را از دید مقام معظّم رهبری سه دسته آرمان گرای واقع بین، آرمان گرای صرف و واقع گراهای صرف دانست که همه این دسته ها خودی هستند ولی با هم تفاوت های جدّی دارند.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: این افراد، گاهی یک مسئله را رقیق و آن یکی را برجسته می کنند که نتیجه اش فراموشی عدالت است.

اینها نمی دانند که نتیجه سه جزء دارد، آن چیزی که امام (ره) فرمودند با جز سوم کاری نداریم منظور ماحصل کار؛ برنامه ریزی درست برای تحقق نتیجه است.

زاکانی با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر انقلاب، امام بزرگترین نتیجه را که انقلاب اسلامی بوده، گرفته است، تصریح کرد: بالاترین نفاق مربوط به کسانی است که مسابقه انقلابی گری گذاشته اند ولی از آرمان ها عدول کردند بدون آنکه بپذیرند و اقرار کنند.

نتیجه هم این شده که امکانات و اقتضائات کشور هیچ وقت در این چهل سال دست ملازم آرمانگرای خودی نبوده است و همچنین کسانی نبوده اند تا کار را مطابق با نظر ولی به سرانجام برسانند.

وی ادامه داد: انقلاب ظرفیت هایی داشته که ما به آن ها عمل نکرده ایم و دست کسانی بوده که از این ظرفیت ها استفاده نکرده اند، گفت: ما الان داریم کتک این را می خوریم و آسیبش را می بینیم.

گرچه توفیقاتی داشته ایم ولی به اندازه جهش مطلوب و مورد نظر نبوده است.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی کلیات ارگان های سیاسی کشور به دست رهبری تأیید شد ولی اساساً هیچکسی آن را به نحو احسن انجام نداد، اظهار داشت: اینکه در فردی پیام رسان انقلاب اسلامی باشد کمبود داریم همانطور که در سطح جهان اسلام با آن مواجهیم.

زاکانی افزود: با این وجود ما به قابلیتی دست یافته ایم که با کمترین امکانات، بزرگترین ضربه را می زنیم و پیشرفت می کنیم و مثال آن ضربه ای که به داعش در منطقه زده شد.

وی، برخی مشکلات داخلی کشور را جدّی قلمداد کرد و یکی از آن ها را رویکرد به خارج دانست و با بیان اینکه آقای لاریجانی چنین افکاری دارد، اظهار داشت: سؤال اینجا است برای چه لوایح مربوط به FATF تصویب می شود؟ نماینده سابق مجلس با بیان اینکه مشکل اوّل، رویکرد مسئولین کشور است که مطابق با انقلاب اسلامی نیست، تصریح کرد: ما انقلاب اسلامی را بن مایه نکرده ایم و باید الگوی درستی برای جوانان انتخاب و بن مایه کنیم ولی ما اقتصاد را مانند غربی ها مبنا قرار داده ایم.

زاکانی افزود: محصولی که الان مشاهده می کنیم، محصولی نیست که به اقتصاد انقلاب اسلامی و با وجود دشمن قسم خورده مفید واقع شود.

لذا لازم است تا کار به کسی سپرده شود که عرضه انجام آن را دارد و تلاش می کند و این مسئولیت براساس لیاقت، توانایی و شایستگی شان واگذار شود تا مکتب را مکتب امام (ره) قرار دهد و برای این باید تحول ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کشور توسط برخی افراد به شکل قبیله ای اداره می شود، گفت: دولت خود را برتر از این می بیند که پاسخگو باشد و می گوید من کجا و مردم کجا! فعّال سیاسی اصول گرا ادامه داد: امکانات دست دولت است که بتواند بازار ارز را اداره کند ولی دارد به تماشا می پردازد.

ما شب و روز نباید بخواهیم بعد به وقت انتخابات که شب قدر نظام است بیدار شویم و بگویم این درست است و آن یکی غلط! اول کاری که باید بکنیم جریان سازی و دادن امید به مردم است و اینکه بگوییم دولت درست می شود؛ به شرط درست شدن مجلس شورای اسلامی.

دولتی که به فرموده رهبر انقلاب، نباید غرب گرا باشد و ما در این میان مؤظف به روشنگری هستیم تا به جامعه امید دهیم و جوانان را در همه عرصه ها به کار گیریم تا احساس ناامیدی ایجاد نشود.

زاکانی با بیان اینکه ما باید در متن جامعه حضور پیدا کنیم، اظهار داشت: وقتی حضرت امام و رهبر انقلاب خود را خادم مردم می دانند، ما هم باید با افتخار خادم مردم باشیم.

وی افزود: ما باید امروز مقدمات اصل تحول را فراهم کنیم و اعتقاد بنده این است که مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است پس باید تبدیل بشود به یک مجلس انقلابی و اسلامی که کشور را بتواند پیش ببرد.


کلید واژه ها: بعد از انقلاب - اسلامی - اسلام - مجلس - انقلاب اسلامی - نماینده سابق - زاکانی - سرمایه - جهان - آینده - علیرضا زاکانی - آمریکا - جبهه - قبل از انقلاب - برنامه - سرمایه گذاری - فرهنگ - سیاسی - جهانی - خبرگزاری - امید - مقاومت - انتظار - مدیریت - جوانان - اقتصاد - انسان - احساس - خاتمی - اصحاب

آخرین اخبار سرویس:
گفت و شنود/ راه حل!

تاکید فرماندار تربت حیدریه بر همگرایی تشکل های سیاسی در این شهرستان

فارس من| قربانی در گفت وگو با فارس مطرح کرد بودجه 75 هزار میلیاردی وزارت بهداشت در سال 98 /برداشت 3.3 میلیارد دلاری برای واردات دارو و تجهیزات

آغاز کشت مکانیزه زیره سبز در شهرستان کاشمر

بیم ها و امید های SPV

یادداشت/ مهدی فضائلی واقعیت پوشالی ابرقدرت قرن بیستم

در پنتاگون کسانی نشسته اند که درسشان را خوب خوانده اند

سپاه تداوم دهنده انقلاب اسلامی در جهان است

یادداشت میهمان/ پول های کثیف با استانی شدن انتخابات مجلس تشدید می شود

عکس | نماز جمعه نماد ذکر خدا و جنگ با دشمنان است

اقدام پژوهی چگونه توانستم میزان تمرکز و دقت هنرجویان رشته نقشه کشی را افزایش دهم ؟

یادداشت/ مهدی محمدی بیم ها و امیدهای SPV

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه «تعلیم و تربیت»

وقتی عکس «فرهاد» مانع مجوز شد

مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

لزوم تنظیم طرح جامع آب خام برای آبیاری فضای سبز شهر تهران

پروفایل های سلامتی به موبایل ها می آیند

سردار زاهدیان: ایران تنها کاشف کلان مواد مخدر در جهان است

تجلیل از خانواده های 40 شهید فداییان اسلام در بوشهر

تجربه سال ها پرهیز از واژگان غیرپارسی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 29 دی 97

هفته نامه استخدامی استان کرمان | هفته اول بهمن 97

امضا 6 یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و کوبا در حوزه انتقال دانش فنی تولید واکسن

29 دی 1357؛ برگزاری تظاهرات میلیونی اربعین

رسانه آمریکایی: طرح استیضاح ترامپ جدی تر شد

کزازی و تجربه سال ها پرهیز از واژگان غیرپارسی

برجام نه ورسای است نه ویتنام/ آمریکایی ها و ایرانی ها در برجام بدون شلیک گلوله به یک توافق برد - برد تن دادند

آقای مدیرعامل! نقش شما در رای اعتماد وزیر چه بوده است؟

تاریخ جدید هاردفورک اتریوم اعلام شد

زندگی مومنانه به معنای حذف رفاه نیست

آرمان مهدوی؛ زمینه ساز امنیت و رفع کمبودها

نظام رفاهی و بازنشستگی ایتالیا تغییر می کند

شناسایی پهپاد ها و هدایت کننده های آنها با اپلیکیشن ممکن می شود [تماشا کنید]

اقدام پژوهی چگونه توانستم با تغییر روش تدریس از سنتی به فعال، انگیزه دانش آموزانم را در درس ریاضی بالا ببرم ؟

پیشنهاد ایجاد واحد پول جهان اسلام

پژوهشگر امریکایی تقلب انتخاباتی اشرف غنی را افشا کرد

ترتیل صفحه 560 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

اسدالله علم که بود؟ خان زاده جنوب خراسان +تصاویر

انفجار در انبار مهمات گروه تروریستی جبهه النصره در ادلب سوریه

کلمات قصار/ فیض کاشانی: عمر آن باشد که صرف طاعت و تقوی شود

کلمات قصار/ صائب تبریزی: طاعت زهاد را می بود اگر کیفیتی

تجلیل از خانواده های 40 شهید فداییان اسلام در بوشهر

تصویری از اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله خامنه ای

نشست توسعه فرهنگی استانداران ادوار خراسان شمالی

جنایت، دزدی، خیانت و فساد در کشور زیاد شده است

اعتراضی به کیروش

دوئل نخست وزیر و رییس مجلس عوام انگلیس بر سربرگزیت

راهکارهای جدید برای معاینه فنی تاکسی های اینترنتی

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل یادگیری دروس مخصوصا درس املا دانش آموز پایه ششم ابتدایی را که سابقه بیماری صرع دارد ، برطرف سازم؟

ایجاد تشکیل پول واحد اسلامی در جهان اسلام

7 هزار داعشی در افغانستان هستند که با پول عربستان و امارات تجهیز می شوند/ برای دفاع از مرزها طرح آمادگی دفاعی داریم

پوست اندازی زوج و فرد پایتخت

7 هزار داعشی در افغانستان هستند که با پول عربستان و امارات تجهیز می شوند/ دشمن دست بردار نیست

این گونه از والدین تان کمک بخواهید

مهم ترین مهمانان اجلاس داووس چه کسانی هستند؟

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 29 دی 97

کارکنان فدرال بابت تعطیلی از دولت شکایت کردند

زاکانی اصلاح طلب می شود؟/هر جلسه هیأت دولت چقدر هزینه دارد؟/چند نفر بازنشسته برای ادامه کار از رهبر انقلاب مجوز گرفته اند؟/واحد پول جهان اسلام تشکیل شود!

گذرگاه رسیدن به توسعه چیست ؟

آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | شنبه 29 دی 97

تاریخ ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

آب از مرز سیل بندهای شعیبیه عبور نکرده است

دیدار وزرای خارجه آذربایجان و ارمنستان در پاریس

نامه ترامپ رییس مجلس نمایندگان امریکا را از سفر به افغانستان منصرف ساخت

سومین بسته الحاقی بازی Shadow of the Tomb Raider معرفی شد

امام جمعه بندرعباس: با مسئولان متخلف به شدت برخورد شود

آیت الله مؤمن در کما نیست

رشد بیش از 50 هزار درصدی مطبوعات استان

آب از مرز سیل بندهای شعیبیه عبور نکرده است

مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

پاسخ کیهان به یک مطلب درباره شریعتمداری

خروجی آب در سد دز تنظیم شد/شرایط به حالت عادی برگشته

پیام تسلیت واعظی در پی درگذشت حسین محب اهری

آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

اسلام تروریست نیست بلکه دین صلح و دوستی است

فرماندار پلدختر : اعزام تیم های امداد ونجات برای نجات گردشگران گرفتار در غار کلمانکره

دستگاه دیپلماسی، مسئله آزادی خبرنگار پرس تی.وی را پیگیری کند

همایش تجاری منطقه ای ترکیه و ایران در وان برگزار می شود

نماهنگ جمعه های انقلاب

تحریم ها تنها آمریکاستیزی ایرانیان را تقویت می کند/پیشرفت ایران در سطوح مختلف و کاهش فقر پس از انقلاب اسلامی

مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس - حرم مطهر رضوی

مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

اتکا به توان و منابع داخلی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزم را طلاقی را به درس پیام های آسمانی علاقمند کنم ؟

گرفتار شدن 13 کوهنورد در غار «کلماکره» پلدختر

پیام تسلیت رییس دفتر رییس جمهور در پی درگذشت حسین محب اهری

مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

پیام تسلیت رییس دفتر رییس جمهور در پی درگذشت حسین محب اهری

عده ای دنبال تعطیلی حدود الهی هستند/ موضوع قطع دست سارقان را سلیقه ای تفسیر کردند

حمله توییتری ترامپ به پلوسی؛ قصد داشت به گردش برود

گزیده خطبه های نمازجمعه شهرستان های خراسان شمالی + فیلم

نیرو های مسلح ایران غافلگیر نمی شوند

جزییات حضور سعید مرتضوی در عراق + عکس

«لوفون» بار دیگر نخست وزیر سوئد شد

واکنش مدیر کل بنیاد تعاون ناجا به شایعه اقامت و پناهندگی در مالزی

اسنادی از فعالیت «ربات های برانداز» علیه ایران در توییتر+ تصاویر

برکات مشورت کردن از زبان امام حسن(ع)

آیت الله العظمی شبیری زنجانی: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است

دوران ثبات عراق آغاز شده است/آیت الله سیستانی به خاطر مسائل امنیتی در جمع ظاهر نمی شوند

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است