مطالب مرتبط:
مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست/ویروس بدبینی نسبت به دولت، مجلس، قوه قضاییه و نهادهای انقلابی، بد است/نباید اعتماد مردم از دستگاههای دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود/راه علاج مشکلات کشور، خالی
زاکانی: مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است!
زاکانی: مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است!
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:122018-10-15سياسي

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است


فعّال سیاسی اصول گرا با بیان اینکه مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است، گفت: مجلس آینده باید به یک مجلس انقلابی و اسلامی تبدیل شود تا بتواند کشور را پیش ببرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس، در شانزدهمین هم اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اسلام احیا شد و در سطح مکتب با همه مکاتب مادی و به ویژه نوع سرمایه داری آن مواجه شد، اظهار داشت: جبهه مقاومت و رکن آن؛ یعنی ایران اسلامی در مقابل ارکان نظام سلطه و استکبار قرار گرفته که با محوریت آمریکا درصدد کنار زدن رقبا و در اختیار گرفتن جهان یکپارچه است.

وی افزود: اما امروزه انقلاب اسلامی توانسته این رقابت را با شایستگی چهل سال مدیریت کند؛ در نهایت ما رشد کردیم و آنها روبه افول رفتند.

زاکانی با بیان اینکه ما یک غایت را دنبال می کنیم و لیبرال سرمایه داری هم به دنبال آمریکا یک غایتی را سرمایه گذاری می کند، خاطرنشان کرد: او به دنبال جهانی سازی تصنعی و ما به دنبال جهانی شدنی هستیم که امروزه نور و امید آن در دل ما در مقام انتظار زنده نگه داشته شده است و ما در این مسیر مقدمه سازی را به فضل الهی انجام می دهیم و ما برای دستیابی به این افق باید الگوی اسلامی و خاص خودمان را داشته باشیم و نهاینکه الگوی غلط غربی را همچون دوران قبل از انقلاب و گاهاً بعد از انقلاب تقلید نماییم.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: امّا بعد از انقلاب روش غلط در حوزه اقتصاد در دوره مرحوم هاشمی و الگوی غلط در حوزه فرهنگ در زمان آقای خاتمی مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه ما در سخت ترین شرایط دوره انقلاب به سر می بریم، آن را دوره انقلاب اصغر و کبیر نامید و گفت: شاه بیت عبور از این گردنه صعب، بصیرت است.

اگر کسی بصیرت نداشته باشد احساس می کند آب به آسیاب دشمن می ریزد.

فعّال سیاسی اصول گرا، پنج مرحله بصیرت را شناخت حق و باطل، شناخت اصحاب حق و باطل، شناخت برنامه جبهه باطل، داشتن برنامه و الگوی قابل ارائه و مجهز شدن انسان به قدرت استنباط فعال در عرصه های مختلف دانست و گفت: مقام معظّم رهبری فرمودند من از جوانان می خواهم که از سکوتم درس بگیرند و لذا باید شناخت که کدام سکوت و در چه حالت به چه معنا است و دستیابی به این مهم نیز نیازمند درجه و مقامی است که مقدمه انجام کار است.

زاکانی با بیان اینکه بعد از انقلاب دو گروه سلطه گر و سلطه پذیر در سطح جهان داشتیم، تصریح کرد: البته گروه دیگری که امام نام و پایه آن را بنا گذاشت، گروه سلطه ستیزان است.

این سلطه ستیزی، نفی هر دو جبهه سلطه و فرهنگ آنها است.

وی افزود: به زبان نهج البلاغه و دعای زیارت جامعه و صلوات شعبانیه، یک عده متقدم اند یک عده متأخر و عده ای دیگر ملازم اند.

زاکانی درباره چرایی قرین با نابودی و انحراف بودن متقدمین و متأخرین، گفت: اکثر اینها متوجه نیستند ولی سران شان دقیقاً می دانند که کدام فرمان را مدنظر گرفته اند و مسیرش را می پیمایند و لذا عامدانه خود را از ولی عقب می گذارند و یا جلو می اندازند به اینها نظام غیر خودی می گویند، چرا که سلطه پذیر هستند.

وی، ملازمان را از دید مقام معظّم رهبری سه دسته آرمان گرای واقع بین، آرمان گرای صرف و واقع گراهای صرف دانست که همه این دسته ها خودی هستند ولی با هم تفاوت های جدّی دارند.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: این افراد، گاهی یک مسئله را رقیق و آن یکی را برجسته می کنند که نتیجه اش فراموشی عدالت است.

اینها نمی دانند که نتیجه سه جزء دارد، آن چیزی که امام (ره) فرمودند با جز سوم کاری نداریم منظور ماحصل کار؛ برنامه ریزی درست برای تحقق نتیجه است.

زاکانی با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر انقلاب، امام بزرگترین نتیجه را که انقلاب اسلامی بوده، گرفته است، تصریح کرد: بالاترین نفاق مربوط به کسانی است که مسابقه انقلابی گری گذاشته اند ولی از آرمان ها عدول کردند بدون آنکه بپذیرند و اقرار کنند.

نتیجه هم این شده که امکانات و اقتضائات کشور هیچ وقت در این چهل سال دست ملازم آرمانگرای خودی نبوده است و همچنین کسانی نبوده اند تا کار را مطابق با نظر ولی به سرانجام برسانند.

وی ادامه داد: انقلاب ظرفیت هایی داشته که ما به آن ها عمل نکرده ایم و دست کسانی بوده که از این ظرفیت ها استفاده نکرده اند، گفت: ما الان داریم کتک این را می خوریم و آسیبش را می بینیم.

گرچه توفیقاتی داشته ایم ولی به اندازه جهش مطلوب و مورد نظر نبوده است.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی کلیات ارگان های سیاسی کشور به دست رهبری تأیید شد ولی اساساً هیچکسی آن را به نحو احسن انجام نداد، اظهار داشت: اینکه در فردی پیام رسان انقلاب اسلامی باشد کمبود داریم همانطور که در سطح جهان اسلام با آن مواجهیم.

زاکانی افزود: با این وجود ما به قابلیتی دست یافته ایم که با کمترین امکانات، بزرگترین ضربه را می زنیم و پیشرفت می کنیم و مثال آن ضربه ای که به داعش در منطقه زده شد.

وی، برخی مشکلات داخلی کشور را جدّی قلمداد کرد و یکی از آن ها را رویکرد به خارج دانست و با بیان اینکه آقای لاریجانی چنین افکاری دارد، اظهار داشت: سؤال اینجا است برای چه لوایح مربوط به FATF تصویب می شود؟ نماینده سابق مجلس با بیان اینکه مشکل اوّل، رویکرد مسئولین کشور است که مطابق با انقلاب اسلامی نیست، تصریح کرد: ما انقلاب اسلامی را بن مایه نکرده ایم و باید الگوی درستی برای جوانان انتخاب و بن مایه کنیم ولی ما اقتصاد را مانند غربی ها مبنا قرار داده ایم.

زاکانی افزود: محصولی که الان مشاهده می کنیم، محصولی نیست که به اقتصاد انقلاب اسلامی و با وجود دشمن قسم خورده مفید واقع شود.

لذا لازم است تا کار به کسی سپرده شود که عرضه انجام آن را دارد و تلاش می کند و این مسئولیت براساس لیاقت، توانایی و شایستگی شان واگذار شود تا مکتب را مکتب امام (ره) قرار دهد و برای این باید تحول ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کشور توسط برخی افراد به شکل قبیله ای اداره می شود، گفت: دولت خود را برتر از این می بیند که پاسخگو باشد و می گوید من کجا و مردم کجا! فعّال سیاسی اصول گرا ادامه داد: امکانات دست دولت است که بتواند بازار ارز را اداره کند ولی دارد به تماشا می پردازد.

ما شب و روز نباید بخواهیم بعد به وقت انتخابات که شب قدر نظام است بیدار شویم و بگویم این درست است و آن یکی غلط! اول کاری که باید بکنیم جریان سازی و دادن امید به مردم است و اینکه بگوییم دولت درست می شود؛ به شرط درست شدن مجلس شورای اسلامی.

دولتی که به فرموده رهبر انقلاب، نباید غرب گرا باشد و ما در این میان مؤظف به روشنگری هستیم تا به جامعه امید دهیم و جوانان را در همه عرصه ها به کار گیریم تا احساس ناامیدی ایجاد نشود.

زاکانی با بیان اینکه ما باید در متن جامعه حضور پیدا کنیم، اظهار داشت: وقتی حضرت امام و رهبر انقلاب خود را خادم مردم می دانند، ما هم باید با افتخار خادم مردم باشیم.

وی افزود: ما باید امروز مقدمات اصل تحول را فراهم کنیم و اعتقاد بنده این است که مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است پس باید تبدیل بشود به یک مجلس انقلابی و اسلامی که کشور را بتواند پیش ببرد.


کلید واژه ها: بعد از انقلاب - اسلامی - اسلام - مجلس - انقلاب اسلامی - نماینده سابق - زاکانی - سرمایه - جهان - آینده - علیرضا زاکانی - آمریکا - جبهه - قبل از انقلاب - برنامه - سرمایه گذاری - فرهنگ - سیاسی - جهانی - خبرگزاری - امید - مقاومت - انتظار - مدیریت - جوانان - اقتصاد - انسان - احساس - خاتمی - اصحاب

آخرین اخبار سرویس:
پس از تأمین کفیل صدرالساداتی آزاد شد

ارزش بیت کوین به زیر 5 هزار دلار سقوط کرد

انهدام 3 باند بین المللی قاچاق موادمخدردر شرق کشور

مقتدی صدر به هادی العامری هشدار داد

صنایع دریایی نیروهای مسلح مجاز به ایجاد شرکت های تابعه شد

سازمان صنایع دریایی مجاز به ایجاد شرکت های تابعه شد

استخدام نیروی خانم برای رستورانی واقع در زنجان

طرح استیضاح «ظریف» در مجلس کلید خورد

فروپاشی آمریکایی ها آغاز شده است

مدیریت شهری از تبلیغات افراطی جلوگیری کند

استخدام مهندس متالوژی استخراجی یا شیمی در تهران

پیامبر اکرم (ص) شخصیت اول تاریخ بشریت هستند/ هفته وحدت از برکات ولادت ایشان است

​صدرالساداتی با تامین قرار کفالت، آزاد شد

رونمایی از کتاب زبان شناسی تاریخی در مطالعات حدیثی با حضور پرفسور آنجلیکا نویورت

بدون عنوان

استخدام منشی خانم جهت آموزشگاه علمی در زنجان

شهرام نیا: قرآن خوانی را تا حد یک کتاب معمولی تنزل ندهیم

چگونه اندیشه علی صفایی به یک جریان فکری پر اثر تبدیل شد؟

استخدام جوشکار اسکلت بندی ساختمان در تبریز

15 تیم بسیج جامعه پزشکی کرمانشاه به مناطق محروم اعزام می شوند

شکست تحریم های 13 آبان مشتی بر دهان یاوه گویان بود

​تقابل شیعه و سنی از سوی استعمارگران و اندیشه آنها نشأت گرفته است

استخدام کارمند اداری خانم دارای لیسانس حسابداری در تهران

استخدام نیروی ماهر خانم در فروشگاه کفش مهدی

استخدام مسئول ایمنی، بهداشت اجرایی و دفتر فنی در تهران

استخدام منشی، نگهبان، کافی من و خدماتی در باغ تالار

استخدام شاطر جهت کار در کبابی رحیم بنابی

ممنوع الملاقاتی نسرین ستوده لغو شد

استخدام چرخکار و نیروی ساده در تبریز

حرف آخر را کی روش درباره برانکو زد، درست مثل کریمی درباره دایی

استیضاح ظریف کلید خورد

راه پیروزی انقلاب اسلامی مذاکره و سازش نیست/بصیرت مهم ترین راهبرد مقابله با توطئه دشمنان

استخدام همکار جهت موم زنی و نگین زنی در کارگاه نقره سازی

ذوالنور: ترامپ به سخنان من استناد کرد

استخدام منشی خانم مسلط به حسابداری در تهران

پیامبر اکرم (ص) شخصیت اول تاریخ بشریت/ هفته وحدت از برکات ولادت رسول خدا

استخدام تعدادی خیاط مزدی دوز شلوار زنانه در تهران

باید از اختلافات سلیقه ای، قومی و مذهبی پرهیز کنیم

تعطیلات مجلس خارج از حد معمول است؟

850 برنامه هفته بسیج در قائم شهر برگزار می شود

حضور بشار اسد در مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در دمشق+ تصاویر

وجود وحدت واقعی میان اهل سنت و تشیع

عقب نشینی محسن رضایی از آرزوهایش: مجمع تشخیص شورای نگهبان دوم و سنا نیست

در انتخابات مجلس موقعیت اصلاحات بر اعتدال غلبه دارد/ اعتدال وتوسعه بیشتر پیرو عمل می کند

هشدار عضو شورای شهر تهران به تخریب باغ 29هزار متری اراج

ویژه برنامه های اداره کل شبه قاره و شرق آسیا

حجم اقدام های صورت گرفته در مناطق زلزله زده بی سابقه است

سد عنبران تامین اعتبار می شود

محسن رضایی: رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از 20 سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است/ اگر به این سیاست ها عمل می شد مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی شدند

ظریف مستنداتش درمورد پولشویی را ارائه دهد

حمایت تمام قد نمایندگان از استاندار جدید

تذکر صدر اعظم نوری درباره سکوت نهادهای ناظر در تخریب باغ اراج

دچار شرق شناسی داخلی در مرزها شده ایم

توسعه فرهنگ مطالعه موجب بهبود کیفیت زندگی می شود کتاب ابزاری ارزان برای انتقال دانش و تجربه

بازگشایی مرز کوزه رش سلماس بزرگترین مطالبه مردم سلماس از دولت می باشد

یک موقوفه قرآنی در زهک به ثبت رسید

حمایت تمام قد نمایندگان از استاندار جدید

ظریف مستنداتش درمورد پولشویی را ارائه دهد

همایش ملی مدلسازی و فناوری آب در دانشگاه بیرجند آغاز به کار کرد

حتی یک عملیات مخفی «عماد مغنیه» در دنیا کشف نشد

حجم اقدام های صورت گرفته در مناطق زلزله زده بی سابقه است

15 کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند

رساله عملیه/ باید برخی مسایل را از رساله ها حذف و برخی مسایل را اضافه کرد/ رساله هایی با عناوین احکام عبادی، احکام اقتصادی، احکام قضایی و chr(8230) نیاز است؛ محمدرضا یوسفی در گفت وگو با شفقنا

شاهرخی استانداری باتجربه و آشنا به مسایل همدان است

15 کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه آزاد شدند

پنج مکان الیگودرز برای ثبت در فهرست آثار طبیعی پیشنهاد شد

پیکر جانباز سرافراز شهید کیخا در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد

بسیجیان با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

اطلاع رسانی در حوزه بانوان ضعیف است

مدیران هفت تپه هیچ نسبتی با معاون اول رییس جمهوری ندارند

شهردار پایتخت با کار مضاعف، هزینه تغییر مدیریتی را جبران کند

ظریف مستندات پولشویی را به مجلس ارائه کند

لبخند رضایت روستانشینان ، از تلاش جهادگران بسیجی

بازنشستگی کشاورزان و عشایر دیگر آرزو نیست

همایش ملی مدلسازی و فناوری آب در دانشگاه بیرجند آغاز به کار کرد

قانون منع به کارگیری بازنشستگان دامن گیر محیط زیست نشینان شد

طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده است

اگر به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری عمل می شد، مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی شدند

رنج روزهای تعطیل برای آدم های غمگین

کاریکاتور/ اینم مسئول مربوطه!

مطهری: نظارت بر اجرای سیاست های کلی خارج از وظایف مجمع تشخیص مصلحت است

پورابراهیمی: وزیر خارجه ادله خود را درباره پولشویی ارائه کند

حمایت ظریفانه آشنا از ظریف

سفر دانش آموزان گلستانی به یادمان های دفاع مقدس

رونمایی از تازه های نشر شاهد

بهره گیری بنیاد مستضعفان از فناوری های بومی شده جهاددانشگاهی

جشنواره میوه های بهشتی در شمال شرق تهران برگزار می شود

رونمایی از پروژه های جدید بازاریابی در مدیریت شعب غرب تهران بزرگ

محیط زیست همچنان به دنبال نقض حکم «قتل عمد»محیط بان همدانی

امانی: تمکین کنیم حتی اگر اختلاف کاندیدها در یک رای باشد

بارش ها مناسب بود اما سدها هنوز کم آب هستند

سرگردانی زن تنها در ارتفاعات طاقبستان

سرقت کامپیوتر خودرو در کمتر از 30 ثانیه!

وزیر خارجه ادله خود درباره پولشویی را ارائه کند/ ظریف دولت و نظام را زیر سؤال برد

آسانسورهای پس از سال 83 مشمول بازرسی اجباری

تخریب باغ «اراج» در شمال تهران/شهرداری پاسخگو باشد

درخواست از دادستان کل برای ورود به ادعاهای ظریف

حضور سردار «غیب پرور» در جلسه علنی مجلس

استخدام برنامه نویس# C در یک شرکت معتبر در تهران

آغاز مزایده اموال بابک زنجانی

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است

​مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است