مطالب مرتبط:
چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟
چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟
چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟
چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟
چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:122018-10-15اقتصادي

​چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟


یکی از عوامل موثر در حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی، معطوف به تبلیغات می شود، عنصری قابل توجه ای که متاسفانه در ایران آنچنان که باید بر روی آن کار نشده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، با در نظر گرفتن نقش بسیار نافذ و تعیین کننده، تولیدات و کالا های داخلی در توسعه اقتصادی و حفظ و تقویت استقلال اقتصادی و حتی سیاسی کشور، بیش از پیش به اهمیت تبلیغات پی خواهیم برد.

عنصر تبلیغات از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی بزرگ ترین و قدرتمندترین کمپانی ها و شرکت های اقتصادی، صنعتی و تولیدی جهان با وجود نام و آوازه بسیاری که در اقصی نقاط جهان دارند، از آن غافل نمی شوند، یکی از مولفه ها و ارکان حائز اهمیت در شهرت بنگاه ها و کمپانی های مطرح اقتصادی و تولیدی جهان به مدد تبلیغات حاصل شده و البته حفظ چنین جایگاهی نیز مرهون و نیازمند استمرار تبلیغات است.

تبلیغات را می توان به تسخیر فاصله دو گوش انسان تشبیه کرد که در صورت تحقق آن، عوامل و عقبه تبلیغاتی به اکثریت قریب به اتفاق اهداف مورد نظر خود دست خواهد یافت.

نظام سرمایه داری غرب، بیش از دیگر ساختار ها و ساز و کار های سیاسی و اقتصادی جهان با تکیه بر تبلیغات به نفوذ و رسوب خود در اذهان و افکار عمومی جهان نائل شده است.

امروز با رشد، تَسَری و پیشرفت رسانه های جمعی، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، شیوه های تبلیغاتی نیز متحول، مُبتکرانه و خلاقانه شده اند.

علی رغم اهمیت بسیار بارز این مولفه، متاسفانه در کشور ایران از حِیثِ تبلیغاتی، آنچنان که باید کار نشده و اگرچه تقریبا همه روزه شاهد تبلیغات در حوزه های گوناگون داخلی کشور هستیم، اما با یک مقایسه اِجمالی میان آنچه در حوزه تبلیغاتی در کشور های توسعه یافته شاهد هستیم با آنچه در داخل کشور، ظهور و بروز پیدا می کند بیش از پیش به فاصله موجود پی خواهیم بُرد.

کاربرد و کارآیی تبلیغات به گونه ای است که با بهره گیری از برخی تکنیک های خاص، تصورات و ذهنیت انسان، جامعه هدف یا همان مخاطبان در راستای اهداف تبلیغ کنندگان هدایت و شکل داده می شود.

اهمیت تبلیغات به میزانی است که در دهه های اخیر از آن تحت عنوان یک صنعت نامیده می شود به واقع در حوزه تبلیغات نیز به مانند دیگر عرصه ها می توان شاهد توفیقات مطلوب، سازنده و بالعکس مخرب و ویران کننده بود.

با عنایت به اهمیت حمایت از کالای ایرانی و تمایل و گرایش بخش قابل توجهی از جامعه به کالا ها و محصولات خارجی، لزوم پرداختن به تبلیغات خلاقانه و حرفه ای با هدف حمایت و پشتیبانی از کالای ایرانی و تولیدات داخلی بیشتر احساس می شود و اساسا به دلیل برخی غفلت ها و کم توجهی ها، امروزه در برخی حوزه های اقتصادی تا حدودی قافیه را باخته ایم و در نقطه مقابل، نظام غرب با تبلیغات پر زرق و برق از هیچ تلاشی برای نفوذ و رسوب در بازار کشور هایی همچون ایران دریغ ننموده، تبلیغاتی که بعضا در کنار عرضه و فروش کالا های غربی، فرهنگ ایرانی و اسلامی را نیز مورد هجمه و تاخت قرار می دهد و به شیوه ای آرام و نرم در صدد اِستحاله آن بر می آید.

تبلیغات حرفه ای و خلاقانه، به توسعه اشتغال رونق اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی منتهی می شود عسگر مُتقی، یکی ازتوزیع کننگان عمده محصولات و مواد غذایی در غرب استان تهران با اشاره به لزوم درک تفاوت های جدی فضای حاکم بر بازار در دوران کنونی با آنچه که در دو تا سه دهه پیش شاهد آن بودیم اظهار کرد: تبلیغات موضوع جدید و نوظهوری نیست، اما نقش تعیین کننده آن، در طول 20 تا 30 سال اخیر بیش از پیش ملموس و قابل درک شده است.

وی افزود: اگر در سالیان نه چندان دور گذشته، بسیاری از خانوارها، فارغ از نام ها، مارک ها و عناوین، به خرید محصولات مورد نیاز خویش مبادرت می ورزیدند، اما امروزه تعدد، تکثر و تنوع کالا ها و محصولات به میزانی رشد و گسترش یافته است که در این حجم انبوه از محصولات مختلف، تبلیغات از عناصر اثربخش در سوق دادن اذهان و افکار عمومی یا جامعه هدف و به تعبیر عوامانه مشتریان محصولات به انتخاب کالا ها می باشد.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی، تولید و اشتغال، می طلبد عوامل و عناصر فعال در عرصه تبلیغات نیز، نگاه عمیق تر و جدی تری را به این مقوله لحاظ کنند.

این فعال اقتصادی در غرب استان تهران گفت: به اعتقاد بنده در صورت برنامه ریزی برای تبلیغات سازنده، هدفمند و هوشمندانه، می توان به نحو شایسته و مطلوبی، به هدف شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، دست یافت.

متقی بیان کرد: قاعدتا با حصول این امر، گشایش های بسیاری در عرصه های دیگر همچون اشتغالزایی و توسعه فرصت های شغلی نیز حاصل خواهد شد، زیرا این موارد همچون حلقه های یک زنجیره، به تَاَسی از یکدیگر، ظهور و بروز پیدا می کنند و تکمیل می شوند.

تبلیغات، زمینه ساز رقابت هر چه بیشتر از حِیثِ کَمی و کِیفی محصولات می شود علی فروزفر، استاد دانشگاه، در گفت وگو با رسانه ها، درارتباط با اهمیت تبلیغات تصریح کرد: در هر کشور و جامعه ای که پیشرفت و تولید و تنظیم الگوی مصرف هدفگذاری شده، استفاده از فنون و آداب تبلیغات، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به اعتقاد وی، تبلیغات باعث افزایش سطح و ضریب آگاهی عمومی جامعه و به تعبیری مصرف کنندگان و خریدارانِ کالا ها و محصولات می شود، مُضافا بر اینکه در چنین فضا و شرایطی ضریب رقابت در حوزه کیفیت کالا ها تسریع و روند اشتغالزایی با سرعت و شتاب فزاینده تری همراه می شود.

این استاد دانشگاه در ادامه می گوید: حتی در صورت تولید و عرضه محصولی خوب و با کیفیت، بی اطلاعی مردم باعث می شود بازار از رونق و تولید شایسته برخوردار نشود که البته منظور نظر ما در این بخش معطوف به تبلیغات اقتصادی، تجاری و بازرگانی می شود، زیرا در عرصه فرهنگی، دینی و غیره تبلیغات از اهمیت بسیاری برخوردار است (که با توجه به موضوع گزارش که محوریت آن مسائل و موضوعات اقتصادی است در این مجال به آن نمی پردازیم).

محمد محمدیان، استاد دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است یک کسب و کارتجاری موفق، نیازمند دو بال است که یک بال آن به حوزه فنی، مهندسی و بال دیگر به تبلیغات و اطلاع رسانی معطوف می شود.

وی معتقد است:در جهان غرب، ماشین تبلیغاتی پیش از ماشین فنی به حرکت در می آید امری که متاسفانه در ایران آنچنان که باید به آن توجه و پرداخته نشده است.

با این اوصاف، انتظار می رود کارشناسان و متخصصان این حوزه، با درک صحیح شرایط موجود، در راستای حمایت از کالای ایرانی تلاش هر چه بیشتری را لحاظ نمایند و قطعا با قبول این فرضیه که بخش قابل توجهی از گرایش و تمایل جامعه به برندگرایی و خرید محصولات خارجی ریشه در مسائل فرهنگی دارد، بیش از پیش به اهمیت تبلیغات در بهبود وضعیت اقتصادی کشور پی خواهیم برد و قطعا با ارتقای کیفی محصولات و همگرایی تمامی دستگاه های ذی ربطِ اجرایی و همچنین عمومِ مردم، حصول توفیقات اقتصادی هر چه بیشتر دور از دسترس نخواهد بود.


کلید واژه ها: تبلیغات - تبلیغ - اقتصادی - تبلیغاتی - ایران - اهمیت - ایرانی - جهان - کشور - حمایت - تبلیغات خلاقانه - خلاقانه - توسعه اقتصادی - قدرتمندترین - سیاسی - توسعه - انسان - جامعه - فضای مجازی - بزرگ ترین - خبرگزاری - صنعت - استقلال - پیشرفت - سرمایه - ساختار - امروز - مجازی - رسانه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
یک معاون وزیر ممنوع الخروج شد

بیل گیتس در صف خرید همبرگر !

کاهش قیمت محصولات هیوندا در بازار

قیمت انواع لاستیک خودرو مناسب برای پژو 206

کاهش قیمت نبشی در بازار آهن

تلاش همه جانبه بیمه سرمد برای کسب رضایت حداکثری مجموعه بزرگ بانک صادرات

اختصاص 200 میلیون دلار برای جنگل کاری

صدور 2900 پروانه ساختمانی در پایتخت/ ساخت 21هزار واحد مسکونی

فارس من| فرمانده انتظامی قرچک: هیچ کس حق فروش اجباری خدمات به شهروندان را ندارد

دولت از حضور خیرین مسکن از در طرح مسکن امید استقبال می کند

ماسایوشی سان؛ امپراتور کره ای فناوری در قلمرو سامورایی ها

پیشنهاد 3 میلیارد دلاری نفتی به ایران

جذب حدود 400 هزار تن مواد خام کشاورزی در پایتخت

ادامه واریز سود سهام عدالت مشمولان

عرضه آهن اسفنجی، شمش بلوم و مس در بورس کالا

قیمت طلا امسال 13 درصد افزایش خواهد یافت

هدف منطقه آزاد کیش جذب سالیانه 6 میلیون گردشگر خارجی است

صادرات 13 هزار تن قیر از بورس کالای ایران

خودروهای 70 تا 100میلیونی بازار تهران +جدول

شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی عملکرد رو به رشد داشته است

مصوبات سفر رییس جمهوری به گلستان تشریح شد

اولویت ما در سایپا مشتری مداری خواهد بود

توضیحات گروه خودرو سازی سایپا در خصوص اعلام قیمت های جدید

معاملات تالار بورس کیش

اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان 

علت واریز نشدن مبلغ سبد کالا

سبد حمایتی بیمه شدگان تامین اجتماعی به فردا موکول شد

میر جواد سلیمانی:اولویت ما در سایپا مشتری مداریست

خرید بیش از 6960 میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس تهران

نحوه قیمت خودروهای پیش فروش از زبان قاضی پور

شناسایی کارگران فاقد بیمه از طریق حسابهای یارانه

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به عنوان مدیر برتر و نمونه جهادی معرفی شد

مشتریان گرامی بانک آینده؛ / از ادامه اعتماد شما سپاسگزاریم...

بسترهای لازم برای حرکت به سوی بانک داری باز

تکذیب ممنوع الخروجی رییس سازمان خصوصی سازی

روزیاتو: حذف صفر از واحد پول ملی؛ نمونه های اتفاق افتاده و نتایج آن ها

نجات یک تپه باستانی

پروانه استاندارد مصالح ساختمانی بی کیفیت باطل شد

مرد ایران خودرویی به سایپا رفت

هزینه سیاست های شکست خورده از جیب اقساط مسکن مهر؟

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران

اجرای 1000 کیلومتر خط جدید انتقال و فوق توزیع تا تابستان 98

مهریه به نرخ روز چگونه محاسبه می شود؟

اوپک چگونه نفت آمریکا را به نقطه اوج رساند؟

ممانعت آمریکا از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

توضیح درباره قیمت های جدید محصولات سایپا

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره بسته حمایتی

قیمت سکه و قیمت طلا در 30 دی ماه 1397

نظام مهندسی ساختمان قلب تپنده مدیریت شهری کارآمد است

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

برترین بانک ایرانی توسط بَنکِر انتخاب شد

برگزاری جلسه کمیته وصول مطالبات شعب استان مازندران و گلستان بانک صنعت و معدن

رییس کل بیمه مرکزی:استقرار مدیریت ریسک در صنعت بیمه زیرساخت حاکمیت شرکتی است

GNAF پلی به سوی دولت الکترونیکی است

واریز وجه سبد کالا بیمه شدگان تامین اجتماعی به فردا موکول شد

توضیحات سایپا در مورد اعلام قیمت جدید

جزییات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

از بازار داغ گوشت یخ زده تا ارائه دو بسته گوشت به ازای هر کارت ملی!

معدن سنگ تزیینی آلاباستر لامرد نیاز به سرمایه گذاری دارد

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

4500 مسکن خیرساز آماده بهره برداری است

انسان 2 میلیون سال پیش از درخت آویزان می شده است

اتحادیه پرنده و ماهی اعلام قیمت را متوقف کرد

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

کشف 4 هزار لیتر سوخت قاچاق در مرز دوغارون

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

ادامه واریز سود سهام عدالت مشمولان

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

پایان تلخ یک افسانه؛ روایت مرگ میتسوبیشی لنسر اوولوشن

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

استخدام کارمند فروش تلفنی خانم جهت یک شرکت در تهران

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

جزییات سهمیه بندی بنزین

استخدام خانم با مدرک کارشناسی نرم افزار در یک شرکت تولیدی معتبر

سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان بزودی عملیاتی می شود

600 هزار میلیارد یارانه در انرژی / تدوین بسته اصلاح قیمت حامل ها

دولت اعتقادی به خصوصی سازی ندارد

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه شدگان

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

مهریه به نرخ روز چگونه محاسبه می شود؟

بسترهای لازم برای حرکت به سوی بانک داری باز

واریز 145 میلیارد تومان به حساب بسته های حمایتی

راهکار بی‎فایده افزایش سرمایه بانک مسکن برای رونق ساخت‎وساز

عملیات ساخت 31 نیروگاه به ظرفیت 19هزار مگاوات در حال اجراست

بسته حمایتی مابقی مشمولان تأمین اجتماعی تا فردا واریز می شود

بسترهای لازم برای حرکت به سوی بانک داری باز

صدور2900پروانه ساختمانی در پایتخت/ساخت21هزار واحد مسکونی

توضیحات گروه خودرو سازی سایپا در خصوص اعلام قیمت های جدید

معاون اول رییس جمهور به جیرفت سفر می کند آغاز گازرسانی به جنوب استان کرمان

ارایه خدمات درمناطق مهدیس و اسلام آباد باید تکمیل شوند

35 واحد قطعه ساز خراسان رضوی تامین کننده نیاز صنعت نفت و گاز شدند

بودجه کتابخانه های سمنان برای تقویت مطالعه افزایش می یابد

اسدآباد در انتظار سهم ارزش افزوده کارخانه گندله سازی

طرح سوخته ...

طرح تهاتر تخم مرغ با نهاده های دامی اجرا می شود

استخدام تعدادی همکار آقا و خانم برای شرکت معتبر در تهران

پرداخت بسته حمایتی به 6 میلیون و 150 هزار بیمه شده تأمین اجتماعی

تشکیل کمیته ای ویژه برای تنظیم بازار+ فیلم

​چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟

​چرا کالاهای باکیفیت ایرانی گمنام مانده اند؟