مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 17 مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه دهم مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 17شهریورماه 1397
فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 17 مهرماه 1397
صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛شنبه هفتم مهرماه 1397/تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 مهر 1397 ساعت 00:122018-10-15اقتصادي

جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 24 مهرماه 1397


- سایه نشینی آنها که ارز را بردند و آنها که ارز را نیاوردندیک روزنامه حامی دولت می گوید لیست ارزبگیران سانسور شده و پتروشیمی ها نیز ارز حاصل از صادرات را عرضه نکرده اند.

روزنامه سازندگی نوشت: 55 هزار نفر، 68 هزار نفر و اکنون 79 هزار و 968 نفر تعداد افرادی است که اعلام شده از اول فروردین تاکنون ارز دریافت کرده اند.

18 میلیارد دلار و 15 میلیارد دلار هم دو عدد متفاوتی است که در مورد ارزبگیران دولتی اعلام شده است.

10 میلیارد دلار و 9/5 میلیارد دلار هم عدد های قطعی نشده در مورد میزان عدم بازگشت ارز به کشور است.

همچنین حداکثر یک میلیارد دلار یا 4 میلیارد دلار میزان تخمین بازگشت ارز به کشور است.

تقریبا در مورد نتایج تخصیص ارز 4200 تومانی هیچ رقم قطعی ای وجود ندارد.

بانک مرکزی نزدیک به یک ماه قبل لیستی به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه کرده بود که در آن اسامی 55 هزار نفر دریافت کننده ارز 4200 تومانی آمده بود ولی لیستی که به تازگی منتشر شده با رشد بیش از 8 هزار نفری همراه است.

این در حالی است که وزارت صنعت هم مدعی لیست 68 هزار نفری است و نهادهای نظارتی هم از لیست 72 هزار نفری ارزبگیران 4200 تومانی خبر می دهند.

آشفتگی در زمینه ارائه آمارها در شرایطی رخ می دهد که پرداخت ارز 4200 تومانی به ایجاد بزرگترین فساد تاریخ اقتصاد منجر شده و طی شش ماهه گذشته مسئله اول کشور بوده است.

به تازگی بانک مرکزی باز هم لیست جدیدی منتشر کرده که مدعی است اسامی تمامی دریافت کنندگان ارز در آن قید شده ولی بررسی های سازندگی و اسنادی که در اختیار روزنامه قرار دارد نشان می دهد چند نام سرشناس در این لیست سانسور شده اند.

همزمان با کسانی که ارز دولتی گرفتند و در سایه ماندند، گروه دیگری نیز در اقتصاد ایران خود را پنهان کرده اند؛ کسانی که باید ارز می آوردند.

پتروشیمی ها و صنایع فولادی می توانستند با تزریق ارز حاصل از صادرات خود وضعیت آشفته اقتصادی کشور را سامان دهند.

تا مردادماه سال جاری پتروشیمی ها تقریبا تمام منابع ارزی حاصل از صادرات خود را در دبی نگهداری کرده اند.

پس از آغاز فعالیت جدی سامانه نیما، بخشی از این منابع به کشور بازگشت ولی همچنان خبرها نشان می دهد که بخشی از منابع به قیمت آزاد در بازار فروخته می شود.

این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که هیچ وزارتخانه دولتی خود را مکلف به پیگیری وضعیت پتروشیمی ها نمی داند.

اعتراض وطن امروز به عملکرد هیئت نظارت بر مطبوعاتروزنامه وطن امروز با انتشار نامه ای به هیئت نظارت بر مطبوعات اعتراض کرد.

در بخش هایی از این نامه آمده است: روزنامه وطن امروز که حاصل تلاش های جمعی از جوانان انقلابی است، از نخستین روز انتشار، حرکت در مسیر اصول انقلاب اسلامی و پاسداری از این اصول، افزایش آگاهی جامعه، افشای توطئه های دشمنان، توجه به مشکلات کشور و مردم و ارائه راهکار برای حل این مشکلات و نیز حمایت از ارکان مختلف نظام را سرلوحه کار خود قرار داده و در این مسیر همه فشارها، تهدیدها و سختی ها را به جان خریده است.

وطن امروز به علت مسیری که برای خود انتخاب کرده است همواره تحت فشار دولتی ها بوده و بویژه در دوران دولت های یازدهم و دوازدهم به بهانه های مختلف و اغلب واهی راهی دادگاه شده است.

یکی از مهم ترین ابزارها در این راه، هیئت نظارت بر مطبوعات بوده که با توجه به اینکه اکثریت اعضای آن را نمایندگان و حامیان دولت تشکیل می دهند، ده ها مورد تذکر و شکایت درباره مطالب منتشر شده در روزنامه وطن امروز و البته سایر رسانه های انقلابی و منتقد دولت صورت گرفته است.

(و البته اینها غیر از شکایاتی است که از سوی ریاست جمهوری و سایر وزارتخانه ها و بخش های دولت از روزنامه طرح می شود.

)برخوردهای غیرمنطقی و جانبدارانه، تبعیض آمیز، سیاسی و از روی عصبانیت طیف دولتی هیئت نظارت بر مطبوعات نسبت به روزنامه وطن امروز در طول سال های گذشته جریان داشته به گونه ای که هم اکنون 10 مورد شکایت از روزنامه از طرف این هیئت در دادسرای فرهنگ و رسانه در حال رسیدگی است.

این برخوردها در حالی است که رسانه های حامی دولت و روزنامه های زنجیره ای در حاشیه امنی به سر می برند که حتی اگر مطالبی خلاف امنیت ملی منتشر کنند نه تذکری می گیرند و نه شکایتی از آنان مطرح می گردد و نکته جالب تر اینکه تذکرات و شکایت های هیئت نظارت بر مطبوعات درباره وطن امروز همواره در سطح گسترده و اغلب توسط رسانه های حامی دولت منتشر می شود و حتی اگر در مواردی خاص تذکری به رسانه های حامی دولت داده شده باشد هرگز رسانه ای نشده است.

در مورد اخیر نیز هیئت نظارت بر مطبوعات با عجله ای بسیار عجیب در همان روز انتشار و ساعتی پس از آغاز کار اداری، روزنامه را بررسی و در همان روز تذکر و طرح شکایت را رسانه ای کرد.

سؤال این است که آیا در همه موارد شما با این سرعت اقدام می کنید؟ آیا درباره مطالب خلاف امنیت ملی که در رسانه های چند تن از اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات منتشر شد نیز همین گونه تذکر دادید؟ چرا درباره انواع تهمت ها به نظام اسلامی در رسانه های زنجیره ای سکوت عامدانه اختیار می کنید؟ به نظر طیف دولتی هیئت نظارت بر مطبوعات، تخریب مناسبات دو ملت ایران و عراق و کمک به پروسه تحریم ملت ایران حتی قابل دریافت تذکر هم نیست؟ اینها تنها نمونه ای از رفتار تبعیض آمیز هیئت نظارت بر مطبوعات است.

برخی از شکایت ها و تذکرات هیئت نظارت به وطن امروز که دستپخت طیف دولتی این هیئت است تعجب برانگیز و در مواردی مایه تمسخر اهالی رسانه شده است.

به طور مثال شکایت از تیترهای بیمار سعودی و خبر مرگش .

این فشارهای بی سابقه آن هم در دولتی که از بستن دهان منتقدان به خدا پناه برده بود و درباره مطالبی که اصولاً در راستای وظیفه خطیر مطبوعات در نظام اسلامی منتشر شده است علاوه بر سیاسی کاری و عدم تشخیص صحیح موضوعات رسانه ای از سوی طیف دولتی هیئت نظارت بر مطبوعات، نشان دهنده حرکتی هدفمند برای تحت فشار قرار دادن و تغییر رویه روزنامه وطن امروز در انجام رسالت مطبوعاتی و انقلابی خود است.

نشست با کارشناسان بی سواد و کج فهم !دستیار اقتصادی رییس جمهور، منتقدان اقتصادی دولت را بی سواد، کج فهم، نفرت پراکن و پرچمدار خشونت معرفی کرد.

موضع توهین آمیز مسعود نیلی نسبت به منتقدان اقتصادی - از جمله برخی حامیان روحانی در انتخابات- در حالی است که رییس جمهور در دانشگاه تهران گفت با اقتصاددانان منتقدی که برای وی نامه نوشته اند، جلسه گذاشته است.

البته او گفت برخی اساتید اقتصاد را که نامه نوشته بودند، فردا دعوت کردم، یک حرف هایی دارم که مستقیم به آنها می گویم .

اما مسعود نیلی که جزو تصمیم گیران و تصمیم سازان اصلی برنامه های اقتصادی دولت به شمار می رود چند روز قبل به منتقدان حمله کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، در مطلب مفصلی به انتقادات اقتصاددانان موسوم به نهادگرا پاسخ داد.

این اقتصاددان ها که از لحاظ سیاسی، اصلاح طلب محسوب می شوند و در میان آنها نام افرادی چون فرشاد مؤمنی، حسین راغفر و عباس شاکری دیده می شود، علت گرانی شدید ارز و افزایش طاقت فرسای تورم و بروز رانت و فساد هزاران میلیارد تومانی ارزی در سال جاری را نتیجه اجرای سیاست های موسوم به تعدیل ساختاری خوانده اند که در دو دهه اخیر مسعود نیلی پرچمدار آن بوده است.

با این حال، مسعود نیلی در مطلبی که شنبه منتشر کرد، اقتصاددان های نهادگرا را بی سواد، کج فهم، نفرت پراکن و پرچمدار خشونت معرفی کرده است.

نیلی تعداد این اقتصاددان ها را کمتر از انگشتان یک دست خوانده است.

این در حالی است که نامه این اقتصاددان ها را تعداد بسیاری امضا کرده بودند.

نیلی انتقادات آنها را دچار ضعف شدید استدلالی و فاقد انسجام و ناشی از کج فهمی برخی مفاهیم اقتصادی خوانده است که در مطالب آنها حتی یک ارجاع آکادمیک نیز دیده نمی شود.

مهمترین نکته ای که نیلی در مطلب خود بیان کرده این است که پای خود را از التهابات اقتصادی امسال که نتیجه سوء مدیریت اقتصادی دولت بود، به طور کامل بیرون کشیده و ادعا کرده که او دیگر در نظام تصمیم گیری دولت حضور ندارد و این اتفاقات ربطی به او ندارد.

این ادعای آقای نیلی در حالی است که همگان می دانند او طراح اصلی سیاست های اقتصادی دولت روحانی بوده و اتفاقاً کارشناسان و منتقدان از سال 1392 به آقای روحانی هشدار می دادند که نتیجه پیروی از تفکرات آقای نیلی و همفکرانشان، قطعاً به تکرار حادثه تورمی دولت دوم سازندگی خواهد انجامید که تورم به 50 درصد هم رسید.

یادآور می شود اجرای نسخه اقتصادی پیشنهادی تیم نیلی از سال 74 به تورم 49/6 درصد منجر شد و اکنون نیز به تورم افسارگسیخته بیش از این رقم منتهی شده است.

شاید به اعتبار همین رویکرد تبخترآمیز است که آقایان فرشاد مؤمنی و حسین راغفر در نشست با رییس جمهور شرکت نکردند و سعید لیلاز هم که گفته بود چوب خشک بهتر از روحانی می توانست مدیریت کند، پس از جلسه گفت بهتر است خفه خون بگیریم!گزارش سازندگی از درگیری میان تندروهای مدعی اصلاح طلبیارگان کارگزاران از اختلافات میان برخی احزاب تندرو اصلاح طلب و ازجمله حزب اتحاد ملت، طیف عارف و طیف موسوم به ادوار تحکیم پرده برداشت.

روزنامه سازندگی که توسط محمد قوچانی (از همکاران دفتر روحانی و حاضر در دیدار روحانی با اصلاح طلبان) اداره می شود، به بهانه این نشست نوشت: از ابتدای امر برای دعوت از افراد و نیز برای آن که کدورت و ناراحتی پیش نیاید دو قرار گذاشته شد.

قرار اول بر این بود که دبیران کل احزاب و اعضای مرکزیت حزب دعوت شوند و قرار دوم این نکته را گوشزد می کرد فقط از احزابی که مجوز فعالیت دارند دعوت به عمل آید.

به همین دلیل تنها نمایندگان دو تشکل سیاسی نتوانستند به این جمع راه یابند.

ابتدا مجاهدین انقلاب اسلامی و دوم ادوار تحکیم وحدت.

غیبت نمایندگان ادوار ناراحتی برخی از اعضای فعلی و سابق آن را در پی داشت.

ازجمله عبدالله مومنی که در توییتی نوشته بود: ترکیب شرکت کنندگان در دیدار با رییس جمهور بیشتر به دنبال حل معاملات و مشکلات شخصی خود بودند تا منافع مردم و بیان مشکلات نفسگیر مردم؛ از اصلاحات اگر رمقی مانده بود به دست بی کفایت همین افراد از نفس افتاد و در پیش پای منافع افرادی که به دنبال جایابی فرزندان و خویشاوندانشان بودند قربانی شد.

شاید کمتر کسی خبر داشته باشد که چرا ادوار تحکیم با حزب اتحاد ملت و به تبع آن با شورای عالی اصلاح طلبان به مشکل برخورد.

پس از آنکه دلخوری ها از بی کنشی محمدرضا عارف بالا گرفت، در آستانه دوره جدید شورای عالی اصلاح طلبان بحثی درخصوص حضور جوانان در شورای عالی راه افتاد.

برخی از اعضای ادوار با هدایت محسن میردامادی که جانشین محمد نعیمی پور در حزب اتحاد شده بود و امور اجرایی حزب را برعهده گرفته بود، نامه صدنفره ای را منتشر کردند که خطابش به سیدمحمد خاتمی بود و از او خواسته بودند که به اصلاح اصلاحات بپردازد.

در واقع یک دوگانه عارف - خاتمی ناخواسته شکل گرفته بود و منتقدین گلایه از عارف به مجلس خاتمی می بردند.

این خواسته به یک مطالبه سیاسی میان جوانان اصلاح طلب تبدیل شد تا محمدرضا عارف نه تنها کناره گیری کند بلکه اعضای جدید شورای عالی نیز از جوانان انتخاب شوند.

در این چارچوب نظری، پیشنهاد جوانان این بود که عبدالله نوری یا مصطفی معین رییس شورای عالی اصلاح طلبان شوند.

معین اگرچه عضو شورای عالی بود اما در همان دوره نیز در جلسات حاضر نمی شد و عبدالله نوری نیز از پذیرش حضور در شورای عالی و حتی مدیریت آن استنکاف کرد.

در نتیجه بازی ای که یکی از اصلاح طلبان شروع کرده بود به ضد خود تبدیل شد و محمدرضا عارف که میدان را خالی از رقیبان دید، تغییرات مدنظر خود را انجام داد و نهایتا نیز از جمع نامه صدنفره فقط سه نفر به شورای عالی راه یافتند.

این انتخاب خشم جوانان اصلاح طلب خصوصا اعضای ادوار را برانگیخت و از آن پس آنها انتقادات تند و تیزی را علیه اصلاح طلبان و خصوصا حزب اتحاد مطرح کرده و می کنند.

این ادعا که روحانی ناگفته دارد فقط باعث سرخوردگی طرفداران می شودعضو فراکسیون امید از مشورت ناپذیری روحانی نسبت به نمایندگان مجلس انتقاد کرد.

جلال میرزایی در گفت وگو با ایلنا و درباره این ادعا که برخی می گویند روحانی باید در مورد مشکلات کشور با مردم صحبت کند، گفت: به نظر من این ادبیات که من می خواهم بیایم و چیزهایی را بگویم و بعد هیچ چیزی هم گفته نشود ادبیات احمدی نژاد است که باعث یاس و سرخوردگی طرفداران هم می شود.

وی گفت: به نظر من صحبت کردن به گونه ای که در جامعه ایجاد التهاب کند تأثیر منفی بیشتری روی شاخص های اقتصادی و بازار می گذارد و عدم اطمینان نسبت به آینده اقتصاد را تشدید می کند و باعث افزایش قیمت ارز و طلا خواهد شد.

این عضو فراکسیون امید با اشاره به توصیه هایی که از سوی مقام معظم رهبری به رییس جمهور شده بود، تأکید کرد: رهبری از منظر و جایگاه خود که به شرایط کشور اشراف دارند قطعاً واقف هستند که حتی ناآرامی ذهنی تأثیر منفی بر شرایط کشور می گذارد و باعث گسترش اختلافات و عدم انسجام بیشتر می شود.

وی با اشاره به نوع نگاه تعدادی از اصلاح طلبان و برخی رسانه ها خاطرنشان کرد: برخی از اصلاح طلبان و رسانه ها این انتظار را در جامعه افزایش می دهند که آقای رییس جمهور باید ناگفته ها را بگوید، اما ناگفته چیست؟ الان اصحاب مطبوعات و سایت ها در طول روز موارد زیادی از این ناگفته ها را می گویند.

وی اظهار کرد: ما سطح انتظارات را در جامعه آن قدر بالا می بریم که وقتی کسی حرفی می زند می بینیم که اصلاً این گفته ها ناگفته نیست که این خود باعث سرخوردگی می شود.

وی در واکنش به این گفته رییس جمهور که در تصمیمات با فکر جمعی مشورت می کنم، گفت: در این مدتی که در مجلس هستیم چیزی به عنوان مشورت از آقای روحانی ندیده ایم.

وقتی می خواهید وزیری را انتخاب کنید درست است که قانون گفته جزو اختیاراتتان است اما شما در جامعه و محیط اجتماعی که موافقان و منتقدانی دارید در حال زندگی کردن هستید.

میرزایی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور عنوان کرد: آقای روحانی اگر شما تصمیمی می خواهید برای صنعت بگیرید باید حتماً با کمیسیون صنایع و معادن مشورت کنید و تصمیماتی که می خواهید در حوزه اقتصاد بگیرید حتماً باید در مشورت با کمیسیون اقتصادی و انجمن های اقتصادی باشد و باید حمایت آن ها را جلب کنید.


کلید واژه ها: میلیارد - روزنامه - روزنامه وطن امروز - پتروشیمی - لیست - نامه - دلار - اقتصاد - کشور - امروز - بانک مرکزی - صادرات - دولت - وزارت - نظارت - اقتصادی - مطبوعات - اعتراض - سانسور - امور اقتصادی - اقتصاد ایران - اول فروردین - منتشر - میزان - مرکزی - وزارت صنعت - نشان - بزرگترین - بانک - جوانان

آخرین اخبار سرویس:
فال روزانه شنبه 26 آبان 97

آخرین وضعیت بارش ها

در تاجیکستان بزگترین نیروگاه برق آبی افتتاح شد

پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن 

باران پاییزی کم آبی ها را جبران می کند؟

با همت عمومی می توانیم کنکور را حذف کنیم

رویترز از عصبانیت سعودی ها از ترامپ خبر داد/ عربستان درصدد کاهش 1.4 میلیون بشکه ای تولید نفت

شلوار گِل مالی فقط یک و نیم میلیون تومانِ ناقابل!

نارضایی کشاورزان و دامداران از بانک کشاورزی

روند نزولی قیمت طلا و ارز پس از برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی

درآمد ورود هر گردشگر برابر با فروش چند بشکه نفت است؟

آخرین میزان بارش های فارس

اقلام غیرقابل مصرف انسانی به کارخانجات الکل سازی تحویل شوند

کاهش قیمت ارز موقتی است/ مردم از فروش دلار صرفنظر کنند

کاهش نیم میلیونی سکه در هفته گذشته

همه احتمالات افزایش یا کاهش قیمت دلار

شکست تحریم های آمریکا علیه ایران

در رثای مرحوم نوربخش

قیمت طلا امروز25 آبان ماه 97 / هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1210 دلار

سقوط آزاد قیمت ارز و طلا

قیمت مسکن از بهمن ماه، 30 درصد ارزان می شود.

تنش های برگزیتی طلا را به سقف یک هفته ای فرستاد

چرا مردم باید هزینه وزارتخانه‎های 30 طبقه و 3 میلیون کارمند را بپردازند؟

قیمت طلا به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید

نایب رییس صنف مشاوران املاک: قیمت مسکن از بهمن ماه 30 درصد ریزش خواهد داشت / الان فرصت سرمایه گذاری در بازار مسکن نیست

پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن

پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن

قیمت طلا صعود خواهد کرد

ارتباط تمام بانک های ایران با سوییفت قطع نشده است

ساخت قلب تپنده صنعت در فارس

قیمت نفت صعودی شد

ارزش بیت کوین سقوط کرد

بازگشت ارز ناشی از صادرات سرعت می گیرد

رکورد زنی عجیب تابلو استخری با دو پیکر در حراجی کریستی +عکس

پیشنهاد افزایش 20درصدی حقوق کارگران

در رثای مرحوم نوربخش

اهالی فساد با محدودیت پول شویی مخالف هستند

قیمت طلا امروز25 آبان ماه 97 / هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1210 دلار

همه احتمالات افزایش یا کاهش قیمت دلار

حال و هوای اقتصاد کشور 12 روز پس از آغاز تحریم ها

رنو فرانسه از پیدا کردن بازار جایگزین ایران عاجز ماند

گزارش IMF از 13 شاخص اقتصاد ایران در سایه تحریم

قیمت سکه و طلا امروز25 آبان ماه 97 / هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1210 دلار

کمترین وبیشترین نرخ بیکاری در6سال اخیر

سقوط قیمت سکه/ کاهش 450 هزار تومانی نرخ سکه در 4 روز

بازگشت ارز ناشی از صادرات سرعت می گیرد/انتظار از صادرکنندگان، همکاری با دولت و بانک مرکزی است

یارانه های غیرنقدی در راه است

بیمه ها ارتودنسی را دریابند/ هزینه ارتودنسی دولتی چقدر است

ترامپ: توافق چین بر سر تجارت هنوز قابل پذیرش نیست

تغییرات در وزارت صمت شروع شد

66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجهند

اقلام غیرقابل مصرف انسانی به کارخانجات الکل سازی تحویل شوند

مسکن 500 میلیونی سال گذشته، یک میلیاردی شد

رونق بازارهای شبانه در شیراز

بهره مندی نیروگاه از گاز طبیعی اولویت فرمانداری شازند است

ثمره کوتاه نیامدن قوه قضاییه

طرز تهیه خورش آلو به 2 روش (با هویج و لپه)

واریز یارانه متولدین 97 همچنان در ابهام

حذف یا واریز یارانه متولدین 97 همچنان در ابهام

آخرین وضعیت واریز یارانه متولدین امسال

با ده خودرو برتر دو دیفرانسیل 2018 آشنا شوید - قسمت اول

بهترین خطوط هوایی دنیا متعلق به کدام کشور است؟

مزیت های عرضه نفت در بورس انرژی

افزایش دورکاری به سبب گرانی املاک تجاری

خرید و فروش اموال مسروقه در مناطقی از اردبیل/ بالارفتن آمار سرقت خودرو

درآمد کشورها از صادرات انیمیشن/ درآمد میانمار از صادرات انیمیشن برابر درآمد نفت ایران!

تصویر/ بنر تبلیغاتی متفاوت یک فروشنده موبایل

راهپیمایی کارگران هفت تپه در شوش

موفقیت مهندسان فارسی در ساخت تجیزات صنعت نفت

دانستنی هایی درباره تالاب بین المللی گاوخونی +تصاویر

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا

صادرات نفت کرکوک به ایران ادامه دارد

بعضی مغازه ها فقط روزی 2 کیلو گردو می فروشند/زمین های بادام زمینی و تخمه آفتابگردان در شمال به ویلا تبدیل شده اند

معرفی کامیون نیکولا با آلایندگی صفر؛ آینده رویایی حمل و نقل تجاری

اقلام غیرقابل مصرف انسانی به کارخانجات الکل سازی تحویل شوند

دلار و ارز با قیمت 10 هزار تومان در بازار به تعادل میرسد؟

بازار های شبانه شیراز همچنان پر رونق

بعضی مغازه ها فقط روزی2کیلو گردو می فروشند/زمینهای بادام زمینی و تخمه آفتابگردان در شمال به ویلا تبدیل شده اند

ارزش بیت کوین سقوط کرد

انتقادها به اعدام سلطان سکه در ایران + عکس

واریز یارانه اعضای جدید خانوار ها در هاله ای از ابهام

اکثر واحدهای تولیدی اردبیل در آستانه تعطیلی

چرایی کاهش قیمت جهانی نفت

با کاهش تنش تجاری بین چین و آمریکا اتفاق افتاد: رشد سهام آسیایی

پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن

ایرانی ها در نیمه اول سال چقدر مالیات دادند؟

روسیه در مسیر مخالف کاهش تولید نفت به رهبری اوپک/ مخالفت روسیه با کاهش تولید نفت

نماینده ایران در اوپک: تولید نفت را کاهش نمی دهیم

در معاملات جهانی؛ بازارهای نفتی سبزپوش شدند

پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارگران در سال 98

کشت کینوا در هشت هکتار از اراضی مانه و سملقان

اقلام غیرقابل مصرف انسانی به کارخانجات الکل سازی تحویل شوند

واریز یارانه اعضای جدید خانوار ها در هاله ای از ابهام

برخورد با مفسدان اقتصادی نشانگر اقتدار دستگاه قضا

آسمان و ریسمان‎بافی رییس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره گرانی‎ها

نماینده ایران در اوپک: تولید نفت را کاهش نمی دهیم

نرخ چای ایرانی تعیین شد

پاسخ به سوالات متداول برای دریافت ارز دانشجویی ارشد و دکترا

جدول/ مظنه سفر زمینی به مشهد مقدس

محدودیت در تراکنش کارت خوان ها قاچاق ارز را کنترل کرد

جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 24 مهرماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 24 مهرماه 1397