مطالب مرتبط:
واکنش بعیدی نژاد به پرونده «خاشقچی»: آیا غرب از استاندارد دوگانه دست برمی دارد؟
ترکیه: عربستان در پرونده خاشقچی همکاری نمی کند
جزییات حیرت آور از نقشه سعودی ها برای خاشقچی نام و تصویر 15 سعودی مشکوک به حضور در پرونده مفقودشدن «خاشقچی» منتشر شد
سی ان ان: آنکارا هفت مظنون پرونده خاشقچی را شناسایی کرد
استقبال عربستان سعودی از اقدام ترکیه در پرونده «خاشقچی»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 مهر 1397 ساعت 18:122018-10-15بين الملل

آیا پرونده خاشقچی عاملی برای شروع دوگانگی هاست؟


به گزارش سایت قطره و به نقل ازاصلاحات نیوز،افزایش فشارهای بین المللی بر نظام حاکم در عربستان در رابطه با ناپدید شدن روزنامه نگار سرشناس منتقد سیاست های آن باعث شده هم پیمانان این کشور در اقدامی هماهنگ به دفاع از آن بپردازند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازاصلاحات نیوز، با گذشت نزدیک به دو هفته از ناپدید شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار سرشناس منتقد سیاست های نظام حاکم در عربستان پس از مراجعه به ساختمان کنسولگری این کشور در شهر استانبول در غرب ترکیه، فشارهای بین المللی بر ریاض بیشتر شده جایی که نهادهای بین المللی از قبیل سازمان ملل متحد و سازمان های مدافع حقوق بشر و کشورهای غربی خواستار روشن شدن سرنوشت روزنامه نگار مذکور و اقدام شفاف دولت سعودی در این راستا می باشند.

در حالی که اشاره تلویحی دونالد ترامپ ، رییس جمهوری آمریکا به احتمال تحریم و مجازات شدید عربستان در رابطه با پرونده خاشقجی، واکنش این کشور را پی داشت، بریتانیا، فرانسه و آلمان نیز در بیانیه مشترکی پاسخ کامل و دقیق ریاض درباره این مسئله را خواستار شدند و همین مسائل نیز باعث شد که کشورها، نهادها و سیاستمداران هم پیمان عربستان و مورد حمایت آن در اقدامی هماهنگ به دفاع از این کشور بپردازند.

در همین راستا نیز کشورهای امارات، بحرین، مصر و اردن به عنوان هم پیمانان اصلی عربستان در منطقه به همراه عمان، رییس جمهوری فراری یمن، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، کشور کوچک جیبوتی و همچنین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب، رییس پارلمان عربی و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس شامگاه یک شنبه و در فاصله زمانی بسیار کوتاه از یکدیگر، از ریاض و سیاست های آن و یا دست کم بخشی از پیشنهادها و اقدامات اخیر در رابطه با پرونده خاشقجی در مقابل تهدیدهای غرب و در راس آنها رییس جمهوری آمریکا پشتیبانی کردند.

امارات: هجمه علیه عربستان، سیاست های خردمندانه و سازنده آن را نادیده می گیرد عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات ضمن اعلام همبستگی کامل کشورش با عربستان علیه هر کسی که تلاش کند به سیاست، موقعیت و جایگاه منطقه ای آن ضربه بزند، تاکید کرد که با هر گونه تلاشی در راستای آسیب رساندن به نقش اساسی این کشور در تثبیت امنیت و صلح منطقه ای و اعتبار آن در میان کشورهای عربی و اسلامی و در سطح بین المللی به طور کامل مخالفت می کنند.

بن زاید ضمن قدردانی عمیق از جایگاه بلند عربستان و رهبری آن و تمجید از جایگاه این کشور به عنوان یک نیروی اصلی برای تضمین امنیت و ثبات در جهان عرب، جهان اسلام و سراسر منطقه، نقش مثبت آن در تمامی طرح ها و سیاست های سازنده خود که در تقویت امنیت و توسعه در سطح منطقه و جهان سهیم هستند را نیز مورد ستایش قرار داد.

وزیر خارجه امارات با بیان این که همراهی کشورش با عربستان در شادی و غم در اصل ناشی از پیوندهای برادری صادقانه و محبت ریشه دار میان دو کشور می باشد، تاکید کرد که هجمه سیاسی شدید علیه ریاض تمامی گرایش های خردمندانه و سازنده سیاست های آن را نادیده گرفته و این تحریک و هماهنگی میان طرف های این هجمه راه به جایی نخواهد برد و نمی تواند به جایگاه مرکزی عربستان در منطقه و نقش اساسی آن در محور عقلانیت و میانه روی آسیبی برساند.

بن زاید ضمن اعلام این که همزمان با لزوم بیان حقایق مربوط به بحران کنونی به شکل بی طرف و صادقانه، پیامدهای تحریک سیاسی علیه ریاض قابل قبول نیست، بار دیگر موضع ثابت امارات در همراهی با عربستان در سیاست های منطقی و تلاش های بزرگ آن برای رویارویی با تهدیدها و خطرهای مختلف در کمین جامعه بین المللی و در راس آنها افراط گرایی و تروریسم و همچنین تلاش های گسترده برای تقویت همکاری بین المللی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی با توجه به توانایی های بزرگ خود در راستای گسترش صلح و ثبات در مناطق مختلف جهان را مورد تاکید قرار داد.

مصر: از عربستان پشتیبانی می کنیم و نسبت به استفاده سیاسی از این پرونده علیه آن هشدار می دهیم احمد حافظ ، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر نیز با بیان این که کشورش با نگرانی پیامدهای پرونده ناپدید شدن شهروند سعودی جمال خاشقجی را دنبال می کند، خاطر نشان ساخت که واقعیت آن چه برای وی روی داد باید در چارچوب یک تحقیق شفاف کشف شود در حالی که قضاوت شتابزده و اتهام زنی پیش از انجام تحقیقات خطرناک است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه مصر، این کشور نسبت به تلاش برای سوء استفاده سیاسی از این مسئله علیه عربستان با استناد به اتهام های تایید نشده هشدار داده و بر پشتیبانی خود از این کشور در تلاش ها و مواضع آن برای تعامل با این رویداد تاکید می کند.

بحرین: با عربستان در مقابل تلاش برای تضعیف آن همبستگی می کنیم وزارت امور خارجه بحرین نیز با صدور بیانیه ای ضمن ابراز همبستگی کامل خود با عربستان در مقابل همه آنهایی که برای آسیب رساندن و یا توهین به آن تلاش می کنند و همچنین اعلام مخالفت قاطع با هر کسی که برای ضربه زدن به سیاست، جایگاه و حاکمیت این کشور در تلاش باشد، از جایگاه عالی ریاض در سطح جهان عرب و جهان اسلام قدردانی کرد.

در این بیانیه ضمن تاکید بر این که عربستان نه تنها اساس و پایه امنیت و ثبات جهان عرب و جهان اسلام است، بلکه یک بنیاد قدرتمند و یک ستون اساسی و پایدار برای ثبات منطقه است، همچنین آمده که این کشور با نقش محوری و ابتکارهای سازنده خود به یک ستون محکم برای امنیت، ثبات و رفاه منطقه و جهان تبدیل شده است.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که این کشور موضع ثابت و قوی خود در همراهی با عربستان را تغییر نداده و از تمامی سیاست های منطقی و تلاش های ریاض برای مقابله با تهدیدهای مختلف علیه جامعه بین المللی از جمله افراط گرایی و تروریسم پشتیبانی می کند.

اردن: از عربستان و موضع آن در جست وجوی منطقی و خردمندانه واقعیت حمایت می کنیم جمانه غنیمات ، وزیر مشاور در امور رسانه و سخنگوی دولت اردن نیز ضمن اعلام همبستگی کشورش با عربستان در رویارویی با هر گونه شایعه و هجمه علیه آن بدون استناد به حقایق، خاطر نشان ساخت که امان از موضع ریاض در تاکید بر لزوم جست و جوی منطقی و خرمندانه واقعیت پشتیبانی می کند.

سخنگوی دولت اردن با اشاره به تلاش های مهم عربستان و نقش رهبری آن در تثبیت امنیت، ثبات و صلح و تقویت همکاری اقتصادی در منطقه و جهان، روابط راهبردی و برادرانه مستحکم میان دو کشور را یادآور شده و بر مخالفت کشورش با هدف قرار گرفتن ریاض و نقش و جایگاه آن در جهان عرب، جهان اسلام و جهان تاکید کرد.

عمان: از تلاش های عربستان برای روشن شدن واقعیت پشتیبانی می کنیم وزارت امور خارجه عمان نیز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از تلاش های عربستان برای روشن شدن واقعیت، خودداری از شتابزدگی و اطمینان پیش از هر گونه پیش داوری را خواستار شد.

وزارت خارجه عمان در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که بیانیه اخیر وزارت خارجه عربستان را با اهتمام و توجه زیاد دنبال کرده است.

منصور هادی: هجمه رسانه ای و سیاسی علیه عربستان مانع ادامه نقش رهبری آن نمی شود دفتر عبدربه منصور هادی ، رییس جمهوری فراری یمن نیز با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر همراهی و همبستگی کامل خود با عربستان در مقابل هر کسی که برای آسیب رساندن و توهین به آن تلاش کند، با هر گونه تلاشی برای ضربه زدن به حاکمیت و جایگاه این کشور نیز به شدت مخالفت کرده و هجمه کنونی به ریاض را پیامد مواضع شرافتمندانه و صادقانه آن در قبال مسائل جهان عرب و جهان اسلام و نقش پیشگام آن در ثبات منطقه و جهان برشمرد.

دفتر رییس جمهوری فراری یمن با بیان این که هجمه رسانه ای و سیاسی ناجوانمردانه علیه عربستان باعث نمی شود به نقش رهبری خود برای جهان عرب و جهان اسلام و رویارویی با خطرات پیش روی آنها ادامه ندهد، جایگاه بلند این کشور به عنوان ستون اصلی امنیت و ثبات در کشورهای عربی و اسلامی و پایه مستحکم و ستون قدرتمند ثبات منطقه و نقش پیشگام و طرح های سازنده آن در راستای امنیت، ثبات و رفاه منطقه و جهان را مورد تقدیر قرار داد.

سعد حریری: جایگاه عربستان، آن را در زمره کشورهای اصلی تامین کننده ثبات منطقه قرار می دهد سعد حریری ، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان نیز طی سخنانی ضمن ابراز همبستگی با عربستان در رویارویی با هجمه های علیه آن، اظهار داشت: جایگاه عربستان در جهان عرب و جامعه بین المللی، آن را در زمره کشورهای اصلی تامین کننده ثبات منطقه و حامی مسائل اعراب قرار می دهد.

حریری همچنین خاطر نشان ساخت که هجمه های علیه عربستان عامل بروز شکاف در ثبات منطقه و یک درخواست غیر قابل قبول برای تحولات بیشتر در منطقه به شمار می آید.

محمود عباس: به عربستان اطمینان داریم و از آن حمایت می کنیم محمود عباس ، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با عربستان، در قبال این کشور و در راس آن شخص پادشاه سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهدش محمد بن سلمان ابراز اطمینان کرد.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از مواضع ثابت عربستان که همواره حامی مسئله عادلانه فلسطین و حقوق تغییرناپذیر ملت آن بوده و هست، قدردانی کرد.

جیبوتی: عربستان، ستون اساسی امنیت و ثبات جهان عرب و اسلام به شمار می آید دولت جیبوتی نیز ضمن ابراز همبستگی کامل با عربستان در مقابل هر کسی که تلاش کند بدان آسیب برساند و به حاکمیت و جایگاه بلند آن به عنوان ستون اساسی برای امنیت و ثبات جهان عرب و جهان اسلام ضربه بزند، هجمه رسانه ای علیه این کشور را محکوم کرده و بار دیگر پشتیبانی ثابت خود از ریاض در رابطه با سیاست ها و تلاش های آن در راستای تثبیت صلح و گسترش شکوفایی در منطقه و جهان را مورد تاکید قرار داد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی: تهدید عربستان را محکوم و از اقدامات آن حمایت می کنیم یوسف العثیمین ، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز ضمن استقبال از اظهار نظر منبع مسئول سعودی در تاکید بر مخالفت کامل با هر گونه تهدید و تلاش برای تضعیف آن از طریق اشاره تلویحی به اعمال تحریم های اقتصادی و یا استفاده از فشارهای سیاسی و تکرار اتهام های دروغین که باعث تضعیف عربستان، مواضع ثابت و جایگاه عربی، اسلامی و بین المللی آن نمی شود، اظهار داشت: جایگاه عربستان و مرکزیت آن در روابط بین المللی باعث می شود فراتر از سوء ظن هایی باشد که رسانه های کینه توز در راستای هدف قرار دادن امنیت، ثبات، دستاوردها و روند اصلاح طلبی این کشور ترویج می کنند.

العثیمین همچنین تاکید کرد که عربستان عضو مؤسس سازمان همکاری اسلامی، یک کشور دارای حاکمیت و جایگاه معتبر در جهان اسلام و همچنین برخوردار از قدردانی ویژه بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان می باشد.

اتحادیه عرب: تهدید عربستان و اشاره تلویحی به تحریم آن را محکوم می کنیم دبیرخانه اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت هر گونه اشاره تلویحی به اعمال تحریم علیه عربستان و یا اعمال فشارهای سیاسی علیه این کشور در پی ناپدید شدن خاشقجی، یادآور شده که در رابطه با این مسئله مقامات سعودی به صراحت اعلام کردند که در روند تحقیقات در جریان برای روشن شدن سرنوشت این روزنامه نگار همکاری خواهند کرد.

اتحادیه عرب در بیانیه خود همچنین ابراز امیدواری کرد که حقیقت سرنوشت خاشقجی در آینده نزدیک روشن شود تا از هر گونه تشدید تنش که می تواند بر امنیت و ثبات منطقه از نظر سیاسی یا اقتصادی تاثیر منفی بگذارد، جلوگیری گردد و نقش مهم عربستان در حفظ امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی نیز در نظر گرفته شود.

رییس پارلمان عربی: هجمه رسانه ای باعث تضعیف عربستان در میان اعراب و مسلمانان نمی شود مشعل بن فهم السلمی ، رییس پارلمان عربی نیز ضمن ابراز همبستگی کامل با عربستان در مقابل هجمه رسانه ای سیستماتیک حامل اتهام های جعلی از سوی برخی رسانه های کینه توز برای آسیب رساندن به اعتبار و جایگاه بین المللی این کشور در واکنش به پرونده ناپدید شدن خاشقجی در ترکیه، از رسانه ها درخواست کرد که با حرفه ای گری و مسئولیت پذیری، نقش مثبتی ایفا کنند، در پوشش حقایق دقت داشته باشند، منتظر نتایج تحقیقات بمانند و با نقشه های پلید، مغرضانه و مورد حمایت مالی دشمنان امت های عربی و اسلامی برای ضربه زدن به اعتبار و جایگاه یک کشور بزرگ جهان عرب همراهی نکنند.

رییس پارلمان عربی ضمن تمجید از اهتمام ریاض به کشف واقعیت و شیل یک تیم متخصص مشترک با آنکارا برای اطلاع از دلایل ناپدید شدن خاشقجی در استانبول، تاکید کرد که هجمه گمراه کننده کنونی به عربستان و جایگاه آن در میان اعراب و مسلمانان به عنوان محل نزول وحی، قبله مسلمانان، دارای نقش محوری همچون یک ستون اساسی در حفظ امنیت جهان عرب و تلاش های بزرگ آن در راستای حفظ امنیت و صلح بین المللی، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و تثبیت صلح و ثبات در منطقه و جهان آسیبی وارد نمی کند.

شورای همکاری خلیج فارس: عربستان با پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک، به دنبال کشف حقیقت است عبداللطیف الزیانی ، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نیز ضمن محکومیت هجمه تبلیغاتی و رسانه ای علیه عربستان در پی ناپدید شدن قاشقجی در ترکیه، اعلام کرد که آن چه در برخی رسانه های عربی و بین المللی پخش می شود، تنها اتهامات و ادعاهای دروغین هستند و هدف از ترویج آنها نیز تضعیف جایگاه این کشور می باشد.

الزیانی با بیان این که برخی رسانه ها با نقض اصول و ارزش های رسانه ای، خارج از چارچوب های حرفه ای عمل کرده و به ترویج دروغ و منحرف کردن اذهان عمومی از حقایق برای اهداف سیاسی برخی کشورها اقدام کرده اند، تاکید کرد که عربستان همواره اصول، مقررات، قوانین و کنوانسیون های بین المللی را رعایت کرده است.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با تاکید بر این که عربستان با توجه به این که خاشقجی یکی از شهروندان آن می باشد، خواستار تشکیل یک کمیته مشترک با ترکیه شده و با این پیشنهاد برای کشف حقیقت تلاش می کند، خاطر نشان ساخت که این شورا از تمامی تدابیر اتخاذ شده از سوی ریاض برای کشف حقیقت حادثه ناپدید شدن روزنامه نگار مذکور حمایت خواهد کرد.

واکنش ریاض به تهدید ترامپ: هر اقدامی را با اقدام بزرگتری پاسخ می دهیم این در حالی است که یک منبع مسئول در عربستان بعد از ظهر یک شنبه اعلام کرده بود که کشورش بر مخالفت قاطع خود با هر گونه تهدید و تلاش برای تضعیف آن چه از طریق اشاره تلویحی به اعمال تحریم های اقتصادی و یا استفاده از فشارهای سیاسی و تکرار اتهام های دروغین تاکید می کند.

مسئول مذکور که نام وی فاش نشده، در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عربستان ضمن تاکید بر این که چنین اقداماتی باعث تضعیف این کشور، مواضع ثابت و جایگاه عربی، اسلامی و بین المللی آن نمی شود، خاطر نشان ساخته بود که سرنوشت این تلاش های ضعیف همانند تلاش های گذشته نابودی خواهد بود و دولت و ملت کشورش همچون همیشه تحت هر شرایطی و زیر هر فشاری پایدار و گرامی باقی خواهد ماند.

این منبع مسئول با ادعای این که عربستان با توجه به جایگاه پیشرو خود در جهان عرب و جهان اسلام در طول تاریخ نقش برجسته ای در تحقق امنیت، ثبات و رفاه منطقه و جهان، رهبری تلاش ها در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، تقویت همکاری اقتصادی و تثبیت صلح و ثبات در منطقه و جهان ایفا کرده، تاکید کرده بود که این کشور با استناد به جایگاه ویژه خود به عنوان محل نزول وحی و قبله مسلمانان، همچنان با کشورهای دوست و برادر در راستای تحکیم این اهداف تلاش می کند.

به گفته مسئول مذکور، عربستان همچنین تاکید می کند که در صورت اتخاذ هر گونه اقدامی علیه خود، با اقدام بزرگ تری بدان پاسخ خواهد داد و اقتصاد این کشور نیز نقش تاثیرگذار و حیاتی در اقتصاد جهانی دارد و تنها در صورتی آسیب می بیند که اقتصاد جهانی نیز دچار آسیب شود.

این مسئول همچنین اعلام کرده بود که عربستان از ایستادگی کشورهای برادر (اعراب) در مقابل کمپین ادعاها و اتهام های نادرست علیه آن قدردانی می کند و صدای خردمندان در سراسر جهان را نیز ارج می نهد به این دلیل که به جای شتابزدگی و تلاش برای سوء استفاده از شایعات و اتهام های وارد شده برای تحقق اهداف و برنامه های بی ربط به کشف واقعیت، خرد، اندیشه و جست و جوی واقعیت را ترجیح دادند.

ترامپ، عربستان را به مجازات شدید تهدید کرد دونالد ترامپ ، رییس جمهوری آمریکا عصر شنبه در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه خبری سی بی اس نیوز این کشور به ریاض هشدار داده بود که در صورت اثبات دست داشتن آن در پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار سرشناس منتقد سیاست های دولت عربستان پس از مراجعه به کنسولگری کشورش در شهر استانبول در غرب ترکیه در روز سه شنبه دو هفته پیش، به شدت مجازات خواهد شد.

ترامپ با بیان این که این یک مسئله بسیار خطرناک است چرا که پرونده در رابطه با یک روزنامه نگار می باشد، اظهار داشته بود: شاید سعودی ها پشت ناپدید شدن خاشقجی باشند و اگر این چنین باشد، ایالات متحده مجازات سختی اعمال خواهد کرد.

رییس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر این که تاکنون کسی واقعیت را نمی داند با این حال امکان دارند بتوانند از آن مطلع شوند، تصریح کرده بود: یک تحقیق با قدرت در جریان است، اگر واقعا چنین اتفاقی افتاده باشد بسیار ناراحت و خشمگین خواهیم بود، تاکنون سعودی ها این مسئله را به شدت تکذیب کرده اند.

ترامپ در پاسخ به پرسشی در رابطه با جزییات گفت و گوی تلفنی مشاور ارشد و دامادش جرد کوشنر با محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان درباره پرونده خاشقجی نیز تاکید کرده بود: آنها با هر روشی که بتوان تصور کرد، مسئله را تکذیب کردند، در آینده نه چندان دور واقعیت را می دانیم و پاسخ خواهیم داد.

در رابطه با گزینه های واشنگتن در صورت اثبات دست داشتن ریاض در این مسئله نیز رییس جمهوری آمریکا گفته بود: عربستان خواستار خرید اسلحه شده و همه در جهان خواهان این قرارداد هستند، روسیه و چین آن را می خواهند و ما نیز می خواهیم و آن را به دست آوردیم، نمی خواهم مشاغل در ایالات متحده در این زمینه آسیب ببینند با این حال راه های دیگری برای مجازات سخت و شدید وجود دارد.

انتهای پیام/.


کلید واژه ها: عربستان - کشور - بین المللی - روزنامه نگار - رییس جمهوری آمریکا - رییس جمهوری - روزنامه - شورای همکاری خلیج فارس - امارات - جمهوری - شورای همکاری خلیج - رابطه - منطقه - وزیر امور خارجه - سازمان ملل متحد - اصلاحات - آمریکا - اسلامی - شورای همکاری - دونالد ترامپ - کشورهای عربی - سیاستمداران - امنیت - گزارش - سازمان ملل - خلیج فارس - استانبول - دولت - جهان - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
ساداتیان: می خواهند دولت و وزارت خارجه را فلج کنند

مخالفت اتریش با میزبانی کانال مالی میان ایران و اروپا

تأثیر ناچیز جنگ تجاری پکن-واشنگتن بر اقتصاد چین

نخست وزیر تونس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

نیویورک تایمز: ظهور چین مرهون آمریکا است

یگان موشکی ارتش یمن مواضع مزدوران عربستانی را هدف قرار داد

ولی نصر: تهدیدات آمریکا نمی تواند قدرت منطقه ای ایران را کاهش دهد

نبیه بری: سخنان سید حسن نصرالله و الحریری امیدوار کننده بود

سفر به شهر رویایی آسیا

تروریست های داعش در اندیشه نفوذ به خاک عراق

آغاز بزرگترین رزمایش نظامی بریتانیا با حضور فناوری های رباتیک

«سیلی سخت» ملت ایران به اروپایی ها

مقاومت فلسطین صهیونیست ها را متوقف و پشیمان خواهد کرد

سربازان بی سلاح طبیعت

تصمیم تازه ترکیه درقبال تحریم های ایران

پارلمان اروپا بار دیگر خواستار ممنوعیت صادرات اسلحه به عربستان شد

الحلبوسی: نباید اجازه دهیم داعش بار دیگر در صفوف عراقی ها نفوذ کند

معرفی هیات داوران بخش روایت نو جشنواره فیلم مقاومت

آمریکا چین را به آغاز جنگ سرد تهدید کرد

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی مجبور به استعفا شد

سخنگوی حزب حاکم ترکیه: ارتش اروپایی نشان دهنده شکاف در ناتو است

همدان شهری خاص از منظر گردشگری/ گردشگران حتماً غار علیصدر را ببینند

صندوق بین المللی پول از شفاف سازی های مالی ایران تمجید کرد

راهبرد آمریکا در برابر طالبان ، بازی یا شکست

نیروهای سعودی تظاهرات کنندگان یمنی را به گلوله بستند

فیلم/ چرا آمریکا اصرار به پیوستن ایران به FATF دارد؟

استعفای لیبرمن اذعان به شکست و پیروزی مقاومت است

پاسخ تند و تیز بازیکن تیم ملی فرانسه به توییت گستاخانه ترامپ

کاهش میزان ورود پناهجویان غیرقانونی به اروپا

ترامپ در برابر سناریوی مهلکی در انتخابات 2020 قرار دارد/ تمام تحولات علیه جمهوری خواهان است

الحلبوسی:نباید اجازه دهیم داعش بار دیگر در صفوف عراقیها نفوذ کند

واشنگتن تلاش می کند در قتل خاشقجی پنهانکاری کند

وزیر جنگ اسراییل استعفا کرد

بازداشت 70 شهروند بحرینی توسط رژیم آل خلیفه طی 16 روز

کشته هایی که به حساب نمی آیند؛ تلفات ناشی از حملات پهپادهای آمریکا در یمن

پیشنهاد عراق برای ادامه واردات گاز ایران

چالش بزرگ ترامپ برای انتخابات 2020

ماجرای کمک میشل اوباما به ملانیا

استاد دانشگاه وست چستر آمریکا مطرح کرد همدان شهری خاص از منظر گردشگری/ گردشگران حتماً غار علیصدر را ببینند

تازه ترین فیلم منتشر شده از مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه

هلاکت نماینده اسراییل و عربستان در حمله موشکی اخیر سپاه در خاک عراق

مسئولان ایران پیشنهاد گاز در برابر غذا را پذیرفتند

خبر استعفای لیبرمن بالاخره تایید شد

استاد دانشگاه «پیس» آمریکا در گفت وگو با فارس: بن سلمان به سرنوشت صدام دچار خواهد شد/کشورهای عربی برای «نوکری» آمریکا در رقابت هستند

آیا جنگ یمن به پایان راه نزدیک شده است؟

توپ و تشرهای آمریکا مشکلی برای نفوذ ایران در منطقه ایجاد نمی‎کند

واکنش گروه های مقاومت فلسطینی به استعفای لیبرمن

آمریکا فرزند سیدحسن نصرالله را در لیست سیاه خود قرار داد

همایش افول آمریکا با حضور رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا

نشست بین المللی جایزه ادبی فلسطین

ایران و عراق؛ انرژی می دهیم و غذا می گیریم

(تصاویر) تفاوت نوشیدنی رییس جمهور سنگاپور و پوتین

موگرینی:می توانیم با حفظ برجام، درباره دیگر مسائل هم با ایران توافق کنیم/ اروپا توافق هسته ای را نه تنها به خاطر منافع تجاری بلکه به دلایل امنیتی حفظ خواهد کرد

خنثی سازی حملات مزدوران سعودی در منطقه ساحل غربی یمن

تأثیر تحریم بر روی نماینده ایران در اسکار

گزارش واشنگتن پست از عصبانیت ترامپ طی 5 روز گذشته گفت گوی تند و تیز ترامپ با «ترزا می» درباره ایران و ابراز خشم از ماکرون

کاریکاتور/آمریکا چین را تهدید به جنگ سرد کرد

همکاری ترکیه با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر منفی تحریم های علیه ایران

هرگز برگزاری همه پرسی دوم برگزیت را نمی پذیریم

مقاومت فلسطین صهیونیست ها را متوقف و پشیمان خواهد کرد

پوتین: رویکردهای روسیه و آسه آن درباره مسائل کلیدی منطقه هماهنگ است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین از موشک های جدید خود رونمایی کرد

هشدار ایرلندشمالی درباره امکان جدایی اش از انگستان در توافق اولیه برگزیت

لاکچری ترین کشتی کروز جهان + تصاویر

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره اظهارات ظریف

استاد دانشگاه «پیس» آمریکا در گفت وگو با فارس: بن سلمان به سرنوشت صدام حسین دچار خواهد شد/کشورهای عربی برای «نوکری» آمریکا با هم در رقابت هستند

ماروزوف: ایران و روسیه باید با روبل و ریال تجارت کنند

تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله

آمار آدم کشی در پایتخت انگلیس همچنان رکورد می زند

ایبیزا از نمای نزدیک

نخست وزیر چهار شغله

مسئولان ایران پیشنهاد گاز در برابر غذا را پذیرفتند

ساخت دانشگاه اسلامی در کابل

کشته هایی که به حساب نمی آیند؛ تلفات ناشی از حملات پهپادهای آمریکا در یمن

تصویر ماهواره چینی از سمت پنهان ماه

آمریکا دوباره اقدام به جابه جایی عناصر داعش کردند

زمان مذاکره با صهیونیست های کودک کش به پایان رسیده است

ببر کاغذی اروپا برای حمایت از ایران در برابر تحریم های ترامپ

ماجرای کمک میشل اوباما به ملانیا

تلاش بن سلمان برای ترور سردار سلیمانی! /فیلم

ناتوانی شورای امنیت برای حل بحران غزه

آمریکا چین را تهدید به آغاز جنگ سرد کرد

مقاومت فلسطین صهیونیست ها را متوقف و پشیمان خواهد کرد

مقاومت «غزه»، وزیر جنگ اسراییل را کنار زد

اتریش میزبانی مبادلات مالی ایران و اروپا را رد کرد

سخنان دکتر ظریف منافع برخی را به خطر انداخته است/ هدف برخی تنها فرافکنی است

نبیه بری: سید حسن نصرالله راه را برای حل بحران لبنان بازگذاشت

موافقت عراق برای واردات گاز ایران در مقابل اقلام غذایی

چین و پاکستان خواهان پیوستن افغانستان به سی پک هستند

واکنش گروه های فلسطینی به استعفای لیبرمن؛ پیروزی برای مقاومت

روزنامه نزدیک به دولت ترکیه: تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران محکوم به شکستی فضاحت بار هستند

واکنش «الحشد الشعبی» به تحریم آمریکا علیه یکی از فرماندهان عراقی

همه چیز علیه حکومت عربستان/ تحریم های گسترده و شدید آمریکا در انتظار ریاض

استعفای وزیر جنگ اسراییل سرانجام تایید شد

عرب دیوانه سفیر آمریکا در عربستان شد

نماینده سازمان ملل:توقف درگیری ها در یمن را خواستاریم

فیلم| لحظه انهدام اتوبوس حامل نظامیان رژیم صهیونیستی با موشک مقاومت

دستگیری 15 داعشی در کرکوک و نینوا

کشته شدن 12 نیروی امنیتی افغان در حملات طالبان

نتانیاهو در مورد آتش بس غزه: نمی توانم اسرار را فاش کنم

آیا پرونده خاشقچی عاملی برای شروع دوگانگی هاست؟

آیا پرونده خاشقچی عاملی برای شروع دوگانگی هاست؟