مطالب مرتبط:
قدرت خرید 30 درصد کاهش یافت | برنامه های دولت برای حمایت از دهک های کم درآمد
موافقت دولت با کاهش سود بازرگانی لاستیک خودروها
کاهش آثار تحریم ها مهمترین اولویت فعلی دولت است
کاهش میزان مناطق تحت کنترل دولت افغانستان در این کشور
مذاکرات با دولت برای کاهش واردات برنج در دستور کار است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 مهر 1397 ساعت 15:502018-10-15سياسي

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد


تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: تدابیر خردمندانه دولت تدبیر و امید به ویژه در سیاست خارجی موجب کاهش حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان شد، - در حالی که ترامپ و دوستان وی در منطقه خط و نشان می کشیدند و خود را در برجام محق و موفق می دانستند.

غلامعلی دهقان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد این بخش از سخنان روز گذشته رییس جمهوری در دانشگاه تهران مبنی بر این که نخستین بار در دنیا به جز چند کشور منطقه در موضوع برجام برابر آمریکا و حتی متحدین اروپایی اش مقابل واشنگتن ایستاده و از حقانیت ایران در این توافق دفاع کردند ، اظهارداشت: راهبرد عزت، مصلحت و حکمت به خوبی توسط تیم دیپلماسی دولت تدبیر و امید به عینت رسید و در عرصه سیاست خارجی توانست با حوصله، خویشتن داری و تعقل از تشدید بحران ها و مضاعف شدن آنها جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: امید است این فایده سیاسی با کارکرد درست اروپا تا 13 آبان تبدیل به شکل گیری راه کارهای اقتصادی و ایجاد کریدور مالی در نقل و انتقالات مالی اروپا شود.

وی ادامه داد: البته تاکنون خبرهای خوشایند و خوبی از سوی دست اندرکاران وزارت امور خارجه در این باره بیان شده که اروپا تلاش می کند این اختلاف سیاسی خود با آمریکا را تبدیل به استقلال در تصمیم گیری بیشتر نسبت به گذشته در ارتباط با این کشور کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: یکی از تصمیمات حکیمانه دولت دوازدهم این بود که در خروج آمریکا از برجام نگاه عکس العملی از خود بروز نداد و احساساتی نشد و با برخورد خردمندانه رویای ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان را که تصور می کردند ایران در یک موضع احساسی از برجام خارج خواهد شد، این اتفاق نیفتاد.

دهقان همچنین گفت: به این ترتیب شکافی در اردوگاه دوستان پیشین اتفاق افتاد که تا همین جا منافع سیاسی بسیاری برای ایران داشته است چرا که پیش از این همیشه آمریکا، انگلیس و فرانسه و حتی روسیه و چین در برخی قضایای بین المللی همسو عمل می کردند.

وی نمونه این همسویی را در تصویب قطعنامه ای علیه ایران در دولت های نهم و دهم در موضوع پرونده هسته ای ذکر کرد که از آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای امنیت واگذار شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه خاطرنشان کرد: در نهایت شاهد بودیم که ایران ناقض صلح جهانی و مشمول بند 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل و اعمال تحریم های بین المللی شد.

دهقان افزود: این بار نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه آمریکا در قضیه برجام دوستان پیشین خود را در کنار خود نداشت و این دیگران بودند که آمریکا را شماتت و سرزنش می کردند که چرا به برجام وفادار نبوده است و از ایران دفاع می کردند که تمامی گزارش های آژانس حکایت از آن دارد که ایران به این توافق وفادار است.

وی همچنین به بخش دیگری از سخنان روز گذشته دکتر روحانی درباره جنگ روانی و جنگ اقتصادی دشمن اشاره کرد و گفت: قاطعانه می توان گفت جنگ روانی که مثلث ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو از حدود یک سال پیش شروع کرده اند عملا شکست خورده و به بن بست رسیده است.

دهقان یادآورشد: اصولا جنگ روانی باید براساس واقعیت های عرصه اجتماعی و سیاسی کشور شکل بگیرد تا بتواند به اهداف موردنظر خود برسد اما از آنجا که چنین قاعده ای در مورد جنگ روانی مثلث شوم عملا اتفاق نیفتاد می توان گفت جنگ روانی این مجموعه هم به بن بست رسیده است.

وی ادامه داد: این مجموعه تلاش می کرد با بزرگنمایی برخی کاستی ها و کمبودها چنان به عرصه داخلی و خارجی وانمود کند که جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی است.

عضو شورای مرکزی حزب توسعه و اعتدال تصریح کرد: بعضی از شبکه های ماهواره ای و کانال های تلگرامی با آدرس غلط دادن به برخی ایرانیان خارج نشین و شهروندان کشورهای دیگر دنبال انتقال چنین حسی هستند.

دهقان به تبلیغ شبکه های ماهواره ای و کانال های تلگرامی درباره کمبود ارزاق در ایران و فسادهای مالی اشاره کرد و گفت: آنها با دوغ و دوشاب کردن این قضیه و اسامی درست و نادرست تلاش کردند مردم را از مسوولان خود ناامید کرده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب آنان بدنبال تزریق ویروس بیماری بدبینی و ناامیدی در جامعه هستند.

وی افزود: از طرف دیگر تدابیر خردمندانه دولت های یازدهم و دوازدهم به خصوص در سیاست خارجی باعث شد تا از حجم زهرآگین و تبلیغات فراوان دشمنان کاسته شود و در حالی که ترامپ و دوستان او در منطقه خط و نشان می کشیدند و خود را در قضیه برجام محق و موفق می دانستند، دیدیم که نطق حقوقی و منطقی رییس جمهوری در سازمان ملل سبب جلب توجه افکار عمومی جهان شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تصریح کرد: برخلاف گذشته که رییس دولت های نهم و دهم با سخنان خود باعث خروج بخشی از نمایندگان کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل می شد این بار این دکتر روحانی بود که بشدت از سوی مقام های خارجی مورد تشویق و استقبال قرار گرفت چرا که ایران عملا پایبندی خود را به قطعنامه سازمان ملل درباره برجام نشان داده است.

دهقان اظهارداشت: از طرف دیگر ترامپ و سخنانش مورد استهزا قرار گرفت چرا که در عمل نشان داد که به مفاد قطعنامه های بین المللی پایبندی ندارد که این یک موفقیت برای دیپلماسی ایران بود تا برخلاف بوش پسر که موفق شد با حمله به افغانستان و عراق افکار عمومی جهان را برعلیه این دو کشور آماده کند این بار ترامپ به هیچ وجه نتوانست این کار را انجام دهد و وقتی با غرور ریاست شورای امنیت را برعهده گرفت در مقابل خود 14 کشور را دید که همگان از پایبندی ایران بر برجام تعریف و از خروج آمریکا از برجام انتقاد می کردند.

وی ادامه داد: حتی متحدین آمریکا مثل انگلیس و فرانسه هم در این موضوع با ترامپ اختلاف نظر داشتند و کشورهای دیگر مثل بولیوی، چین یا روسیه که صراحت بیشتری در مخالفت با ترامپ داشتند.

این فعال سیاسی همچنین درباره رای تایید صلاحیت دادگاه لاهه در شکایت ایران علیه امریکا گفت: این دادگاه که یک مجمع رسیدگی کننده بین المللی است در صلاحیت خود نسبت به شکایت ایران هیچ تردیدی نکرد و خواستار جلوگیری از اقدامات ضد انسانی و ضد بشری رییس جمهوری آمریکا شد، این در حالی است که در قضیه ملی شدن صنعت نفت ایران دادگاه لاهه اعلام کرد که صلاحیت رسیدگی به شکایت در این مورد را ندارد چرا که دعوای آن زمان میان دولت ایران و شرکت نفت انگلیس بود نه با دولت آن کشور.

دهقان افزود: در مجموع می توان گفت به دلیل بیداری ملت ایران در اوج پختگی انقلاب یعنی 40 سالگی آن، جنگ روانی مجموعه ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو عملا راه به جایی نبرده و این مدیون درایت مردم و وجود دولتی است که هیچگاه نخواست دچار نگرش عکس العملی و احساساتی شود و برعکس تلاش کرد با نگاه عقلانی و منطقی و حتی حقوقی به استقبال مشکلات و معضلات در سیاست خارجی برود.

وی درباره عملکرد صدا و سیما درباره برجام نیز اظهارداشت: با این وجود و همه موفقیت ها باید اذعان کرد که شاید هنوز بخشی از توده ها به طور جدی پی به جنگ روانی دشمن نبرده است یا این که پیروزی های دولت را به خوبی لمس نمی کنند، به نظر می رسد یکی از دلایل آن می تواند سلیقه ای عمل کردن صدا و سیما باشد.

دهقان یادآور شد: بنابراین از صدا و سیما انتظار می رود برای مصلحت ملک و دین و منافع ملی و فراتر از نگرش های جناحی این واقعیت را بپذیرد که جنگ روانی دشمن برابعاد مختلف فقط در برابر خود، دولت دوازدهم را نمی بیند، آنان تصمیمات مهم تری گرفتند که باید همه جناح ها و دلسوزان و صاحب نظران این واقعیت را بپذیرند که آنچه مجموعه دشمن انجام می دهند برخورد با یک جناح و دولت نیست برخورد با یک نظام 40 ساله است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: بنابراین در شرایط فعلی عقل، منطق، دین و خردمندی اقتضا می کند، منافع ملی بر منافع جناحی ترجیح داشته باشد و همگان درک درست از شرایط امروز ایران در جایگاه بین الملل پیدا کنند تا بتوانیم بیش از گذشته به تثبیت انقلاب و نظام موفق شویم.

دهقان تصریح کرد: چشم انداز این موضوع هم مثبت است اگر همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ویروس بدبینی را از جامعه بزداییم تا جامعه دچار یاس و ناامیدی نشود.


کلید واژه ها: حزب اعتدال و توسعه - آمریکا - دولت تدبیر و امید - بین المللی - آژانس بین المللی انرژی اتمی - ایران - تدبیر و امید - سیاست خارجی - سیاسی - اروپا - شورای - دولت - وزارت امور خارجه - توسعه - مرکزی - تبلیغات - نقل و انتقالات - پرونده هسته ای - دانشگاه تهران - امید - شورای امنیت - رییس جمهوری - تهران - ایرنا - تصمیم - منطقه - انرژی اتمی - تصمیم گیری - سازمان ملل - کشور

آخرین اخبار سرویس:
پیشوای یازدهم بنیانگذار رساله نویسی بود/ بسترسازی زمینه های غیبت خاتم الاوصیا(عج) در شرایط حصر

ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت آمریکایی ها در تقابل حق و باطل قرار دارد

سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی ها 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می کند

تعداد کتابخانه های عمومی کشور بعد از انقلاب 9 برابر شده است

استفاده از ظرفیت‎های ملی برای رفع مشکلات اقتصادی نیازمند توجه به اقتصاد مقاومتی است

ویژگی مبلغ واقعی از دید قرآن

گزارش ایسنا از حاشیه های کنگره ملی شهدا

حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

هلند: از تحریم تسلیحاتی عربستان حمایت می کنیم

زمان تشییع پیکرمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام شد

کریستیانو رونالدو و جورجینا به زودی جشن عروسی می گیرند

حکم شرعی «احضار روح» از نظر مراجع تقلید

مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می شود

تاکید عراقچی بر اهمیت بهره مندی ایران از منافع برجام

پیام تسلیت جهانگیری در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

تشییع جنازه وحید مظلومین مشهور به سلطان سکه(فیلم)

پیام تسلیت جهانگیری در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

مضجع شریف امام حسن عسکری(ع): تصویری از نمای نزدیک

القاب حضرت علی (ع) چیست و ایشان با چه نام هایی شناخته شده اند؟

امام جمعه موقت تهران: شهدا مدال افتخار را بر سینه ایران و ایرانی نصب کرده اند

98 کشور جهان با قطعنامه حقوق بشری علیه ایران موافقت نکردند

آل حبیب: تهدید ایرانیان به گرسنگی جنایت علیه بشریت است

اخلاق مداری و رفتار حکیمانه با مردم؛ ضرورت کار پلیس

تشییع جنازه وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه +فیلم

سردار سلامی: دور ریز ایرانی ها، آمریکا را سیر میکند

ترقی: خانه احزاب دست پخت دولت های اصلاح طلب است

محروم کردن جامعه از دانش روز با ادعای دروغگو دانستن علم !

اگر آن کس که جهاد می کند زنده بماند همچون طفلی است که تازه متولد شده است

دوره «اخلاق علمی و حرفه ای سطح یک» در جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد

آل حبیب: تهدید ایرانیان به گرسنگی جنایت علیه بشریت است

رایزنی سرکنسول ایران با اعضای حزب دموکرات کردستان عراق

رسانه ها درباره کرسی های آزاداندیشی از مسئولان مطالبه گری کنند

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه 26 آبان 97

عامل آزار و اذیت چند پسربچه در شوشتر دستگیر شد

مجلس نمایندگان ایتالیا:همکاری با ایران یکی از اولویت رم است

چرا ایرانی ها در فضای مجازی خشن تر می شوند؟/سوءاستفاده از فضای مجازی برای ترویج خشونت و نفرت پراکنی

رسوخ لکنت و لالی اجتماعی به خانواده ها

مجلس نمایندگان ایتالیا:همکاری با ایران یکی از اولویت رم است

پنج شب، پنج کتاب، پنج شخصیت

رعایت ادب نسبت به امام زمان(عج)/ اسامی ائمه اطهار(ع)، مصداق بارز «ذکرالله» است

مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می شود

تصاویر/ خدمت رسانی موکب های حسینی به زائران عسکریین(ع)

رییس جمهور عراق شنبه به ایران می آید

درخواست رشیدیان از دستگاه قضایی درباره آخرین وضعیت پرونده فرماندار پیشین خواف

رییس جمهور عراق شنبه به ایران سفر می کند

درگذشت نوربخش و تاج الدین در سانحه تصادف در گلستان

رایزنی سرکنسول ایران با اعضای حزب دموکرات کردستان عراق

کتابخانه های عمومی 9 برابر شدند اما ما کتابخوان نشدیم

اولین شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد/ نظارت بر بانکداری بدون ربا

وزیر کشور درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

شاهرودی درگذشت مدیرعامل تامین اجتماعی تسلیت گفت

برخی احزاب در کشور نقش پدرخوانده ها را دارند

وزیران فرهنگ ایران و روسیه بر گسترش روابط تاکید کردند

برخی احزاب در کشور نقش پدرخوانده ها را دارند

وزیر کشور درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

همایش بزرگداشت آیت الله سید علی قاضی در مشهد مقدس

فال روزانه جمعه 25 آبان 1397

شعرخوانی علامه طباطبایی / من به سرچشمه خورشید نه خود بردم راه / ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد

فیلم: بغض شریعتمداری، وزیر کار بخاطر درگذشت «نوربخش»

روز بازنشستگی واقعی 15 آذر است نه 26 آبان

روز بازنشستگی واقعی 15 آذر است نه 26 آبان

رییس جمهور عراق شنبه به ایران سفر می کند

کودک همسری نسبتی با مبانی دینی ندارد

آیت الله العظمی میلانی گفت که تبلیغ را ترک نکن

واکنش شریعتمداری به درگذشت نوربخش

ریشه همه بدی ها از زبان امام علی(ع)

توکلی: مردم به دیده بان شفافیت و عدالت اعتماد و با آن همکاری خوبی دارند

توزیع عادلانه و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

رییس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور درگذشت نوربخش را تسلیت گفت

پیام تسلیت مشترک وزیر کار و استاندار گلستان در پی درگذشت نوربخش و معاونش

تاکید عراقچی بر اهمیت بهره مندی ایران از منافع برجام

مسأله خشونت علیه زنان را نمی توان فقط با قانون رفع کرد

واکنش احزاب سیاسی در برابر احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

طرح طبیعت گردی آشوراده وارد فاز اجرایی می شود

پیام تسلیت جمعی از مسئولان کشور درپی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

پیامبرانی که مقبرشان در ایران است+ تصاویر

دانلود مداحی ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع)

اشعار ویژه شهادت امام حسن عسکری (ع)

آخرین تصاویر از جزییات تصادف سید تقی نوربخش

رییس دانشکده ادیان در قم: تقریب ادیان الهی یکی از سیره های بارز امام رضا(ع) است

فال روزانه جمعه 25 آبان 1397

ایران بازهم در پول شویی از افغانستان پیشی گرفت

گزارش تصویری از برگزاری کارگاه سواد رسانه ای و تجلیل از سه خبرنگار در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه

عکس؛ هدیه ویژه دیبالا برای کودک ایرانی

تاکید عراقچی بر اهمیت بهره مندی ایران از منافع برجام

حکومت، امانت مردم است دردست مسئولان

رییس دانشگاه دولتی باکو بخاطر قاچاق شراب در پرواز دیپلماتیک برکنار شد

لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

وزیر تحصیلات اسراییل می خواهد وزیر دفاع شود

حجت الاسلام شهیدی: فرهنگ ایثار وشهادت در کتب دانش آموزان بیشتر می شود/ترامپ درکی از مقاومت وشهادت طلبی ما ندارد

مفاهیم دفاع مقدس با زبان روز به نسل جدید منتقل شود

بازدید الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب به روایت تصویر

توضیحات انتظامی در آبان ماه 93 درباره نامزد شدن در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت

تلاوت مجلسی سوره مبارکه مریم

فضایل امام حسن عسکری (ع)

آیت الله فیض مشکینی دار فانی را وداع گفت

هشدار آمریکا به بانک ها و شرکت های اروپایی

آقای واعظی؛ بودجه معاونت اجرایی در سال 97؛ شش میلیارد تومان است نه صفر!!

واکنش رییس سازمان بازرسی کل کشور به خبر دادگاهی شدن بازنشستگان از 15 آذر

درگیری شدید در سلف دانشگاه حکیم سبزواری، دانشجویان را نگران کرد

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد