مطالب مرتبط:
قدرت خرید 30 درصد کاهش یافت | برنامه های دولت برای حمایت از دهک های کم درآمد
موافقت دولت با کاهش سود بازرگانی لاستیک خودروها
کاهش آثار تحریم ها مهمترین اولویت فعلی دولت است
کاهش میزان مناطق تحت کنترل دولت افغانستان در این کشور
مذاکرات با دولت برای کاهش واردات برنج در دستور کار است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 مهر 1397 ساعت 15:502018-10-15سياسي

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد


تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: تدابیر خردمندانه دولت تدبیر و امید به ویژه در سیاست خارجی موجب کاهش حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان شد، - در حالی که ترامپ و دوستان وی در منطقه خط و نشان می کشیدند و خود را در برجام محق و موفق می دانستند.

غلامعلی دهقان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد این بخش از سخنان روز گذشته رییس جمهوری در دانشگاه تهران مبنی بر این که نخستین بار در دنیا به جز چند کشور منطقه در موضوع برجام برابر آمریکا و حتی متحدین اروپایی اش مقابل واشنگتن ایستاده و از حقانیت ایران در این توافق دفاع کردند ، اظهارداشت: راهبرد عزت، مصلحت و حکمت به خوبی توسط تیم دیپلماسی دولت تدبیر و امید به عینت رسید و در عرصه سیاست خارجی توانست با حوصله، خویشتن داری و تعقل از تشدید بحران ها و مضاعف شدن آنها جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: امید است این فایده سیاسی با کارکرد درست اروپا تا 13 آبان تبدیل به شکل گیری راه کارهای اقتصادی و ایجاد کریدور مالی در نقل و انتقالات مالی اروپا شود.

وی ادامه داد: البته تاکنون خبرهای خوشایند و خوبی از سوی دست اندرکاران وزارت امور خارجه در این باره بیان شده که اروپا تلاش می کند این اختلاف سیاسی خود با آمریکا را تبدیل به استقلال در تصمیم گیری بیشتر نسبت به گذشته در ارتباط با این کشور کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: یکی از تصمیمات حکیمانه دولت دوازدهم این بود که در خروج آمریکا از برجام نگاه عکس العملی از خود بروز نداد و احساساتی نشد و با برخورد خردمندانه رویای ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان را که تصور می کردند ایران در یک موضع احساسی از برجام خارج خواهد شد، این اتفاق نیفتاد.

دهقان همچنین گفت: به این ترتیب شکافی در اردوگاه دوستان پیشین اتفاق افتاد که تا همین جا منافع سیاسی بسیاری برای ایران داشته است چرا که پیش از این همیشه آمریکا، انگلیس و فرانسه و حتی روسیه و چین در برخی قضایای بین المللی همسو عمل می کردند.

وی نمونه این همسویی را در تصویب قطعنامه ای علیه ایران در دولت های نهم و دهم در موضوع پرونده هسته ای ذکر کرد که از آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای امنیت واگذار شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه خاطرنشان کرد: در نهایت شاهد بودیم که ایران ناقض صلح جهانی و مشمول بند 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل و اعمال تحریم های بین المللی شد.

دهقان افزود: این بار نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه آمریکا در قضیه برجام دوستان پیشین خود را در کنار خود نداشت و این دیگران بودند که آمریکا را شماتت و سرزنش می کردند که چرا به برجام وفادار نبوده است و از ایران دفاع می کردند که تمامی گزارش های آژانس حکایت از آن دارد که ایران به این توافق وفادار است.

وی همچنین به بخش دیگری از سخنان روز گذشته دکتر روحانی درباره جنگ روانی و جنگ اقتصادی دشمن اشاره کرد و گفت: قاطعانه می توان گفت جنگ روانی که مثلث ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو از حدود یک سال پیش شروع کرده اند عملا شکست خورده و به بن بست رسیده است.

دهقان یادآورشد: اصولا جنگ روانی باید براساس واقعیت های عرصه اجتماعی و سیاسی کشور شکل بگیرد تا بتواند به اهداف موردنظر خود برسد اما از آنجا که چنین قاعده ای در مورد جنگ روانی مثلث شوم عملا اتفاق نیفتاد می توان گفت جنگ روانی این مجموعه هم به بن بست رسیده است.

وی ادامه داد: این مجموعه تلاش می کرد با بزرگنمایی برخی کاستی ها و کمبودها چنان به عرصه داخلی و خارجی وانمود کند که جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی است.

عضو شورای مرکزی حزب توسعه و اعتدال تصریح کرد: بعضی از شبکه های ماهواره ای و کانال های تلگرامی با آدرس غلط دادن به برخی ایرانیان خارج نشین و شهروندان کشورهای دیگر دنبال انتقال چنین حسی هستند.

دهقان به تبلیغ شبکه های ماهواره ای و کانال های تلگرامی درباره کمبود ارزاق در ایران و فسادهای مالی اشاره کرد و گفت: آنها با دوغ و دوشاب کردن این قضیه و اسامی درست و نادرست تلاش کردند مردم را از مسوولان خود ناامید کرده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب آنان بدنبال تزریق ویروس بیماری بدبینی و ناامیدی در جامعه هستند.

وی افزود: از طرف دیگر تدابیر خردمندانه دولت های یازدهم و دوازدهم به خصوص در سیاست خارجی باعث شد تا از حجم زهرآگین و تبلیغات فراوان دشمنان کاسته شود و در حالی که ترامپ و دوستان او در منطقه خط و نشان می کشیدند و خود را در قضیه برجام محق و موفق می دانستند، دیدیم که نطق حقوقی و منطقی رییس جمهوری در سازمان ملل سبب جلب توجه افکار عمومی جهان شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تصریح کرد: برخلاف گذشته که رییس دولت های نهم و دهم با سخنان خود باعث خروج بخشی از نمایندگان کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل می شد این بار این دکتر روحانی بود که بشدت از سوی مقام های خارجی مورد تشویق و استقبال قرار گرفت چرا که ایران عملا پایبندی خود را به قطعنامه سازمان ملل درباره برجام نشان داده است.

دهقان اظهارداشت: از طرف دیگر ترامپ و سخنانش مورد استهزا قرار گرفت چرا که در عمل نشان داد که به مفاد قطعنامه های بین المللی پایبندی ندارد که این یک موفقیت برای دیپلماسی ایران بود تا برخلاف بوش پسر که موفق شد با حمله به افغانستان و عراق افکار عمومی جهان را برعلیه این دو کشور آماده کند این بار ترامپ به هیچ وجه نتوانست این کار را انجام دهد و وقتی با غرور ریاست شورای امنیت را برعهده گرفت در مقابل خود 14 کشور را دید که همگان از پایبندی ایران بر برجام تعریف و از خروج آمریکا از برجام انتقاد می کردند.

وی ادامه داد: حتی متحدین آمریکا مثل انگلیس و فرانسه هم در این موضوع با ترامپ اختلاف نظر داشتند و کشورهای دیگر مثل بولیوی، چین یا روسیه که صراحت بیشتری در مخالفت با ترامپ داشتند.

این فعال سیاسی همچنین درباره رای تایید صلاحیت دادگاه لاهه در شکایت ایران علیه امریکا گفت: این دادگاه که یک مجمع رسیدگی کننده بین المللی است در صلاحیت خود نسبت به شکایت ایران هیچ تردیدی نکرد و خواستار جلوگیری از اقدامات ضد انسانی و ضد بشری رییس جمهوری آمریکا شد، این در حالی است که در قضیه ملی شدن صنعت نفت ایران دادگاه لاهه اعلام کرد که صلاحیت رسیدگی به شکایت در این مورد را ندارد چرا که دعوای آن زمان میان دولت ایران و شرکت نفت انگلیس بود نه با دولت آن کشور.

دهقان افزود: در مجموع می توان گفت به دلیل بیداری ملت ایران در اوج پختگی انقلاب یعنی 40 سالگی آن، جنگ روانی مجموعه ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو عملا راه به جایی نبرده و این مدیون درایت مردم و وجود دولتی است که هیچگاه نخواست دچار نگرش عکس العملی و احساساتی شود و برعکس تلاش کرد با نگاه عقلانی و منطقی و حتی حقوقی به استقبال مشکلات و معضلات در سیاست خارجی برود.

وی درباره عملکرد صدا و سیما درباره برجام نیز اظهارداشت: با این وجود و همه موفقیت ها باید اذعان کرد که شاید هنوز بخشی از توده ها به طور جدی پی به جنگ روانی دشمن نبرده است یا این که پیروزی های دولت را به خوبی لمس نمی کنند، به نظر می رسد یکی از دلایل آن می تواند سلیقه ای عمل کردن صدا و سیما باشد.

دهقان یادآور شد: بنابراین از صدا و سیما انتظار می رود برای مصلحت ملک و دین و منافع ملی و فراتر از نگرش های جناحی این واقعیت را بپذیرد که جنگ روانی دشمن برابعاد مختلف فقط در برابر خود، دولت دوازدهم را نمی بیند، آنان تصمیمات مهم تری گرفتند که باید همه جناح ها و دلسوزان و صاحب نظران این واقعیت را بپذیرند که آنچه مجموعه دشمن انجام می دهند برخورد با یک جناح و دولت نیست برخورد با یک نظام 40 ساله است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: بنابراین در شرایط فعلی عقل، منطق، دین و خردمندی اقتضا می کند، منافع ملی بر منافع جناحی ترجیح داشته باشد و همگان درک درست از شرایط امروز ایران در جایگاه بین الملل پیدا کنند تا بتوانیم بیش از گذشته به تثبیت انقلاب و نظام موفق شویم.

دهقان تصریح کرد: چشم انداز این موضوع هم مثبت است اگر همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ویروس بدبینی را از جامعه بزداییم تا جامعه دچار یاس و ناامیدی نشود.


کلید واژه ها: حزب اعتدال و توسعه - آمریکا - دولت تدبیر و امید - بین المللی - آژانس بین المللی انرژی اتمی - ایران - تدبیر و امید - سیاست خارجی - سیاسی - اروپا - شورای - دولت - وزارت امور خارجه - توسعه - مرکزی - تبلیغات - نقل و انتقالات - پرونده هسته ای - دانشگاه تهران - امید - شورای امنیت - رییس جمهوری - تهران - ایرنا - تصمیم - منطقه - انرژی اتمی - تصمیم گیری - سازمان ملل - کشور

آخرین اخبار سرویس:
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس مطرح کرد ضرورت تلاش نمایندگان مجلس برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 98

واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

عیادت واعظی از آیت الله مومن

آیت الله واعظ زاده پدر جریان تقریب است

قهرمانی که به دنبال شفاعت برادر شهیدش نبود!

خواننده معروف: شهید همدانی اهل خودنمایی نبود

صنعت شیشه؛ توانمند اما راکد

برنامه های اجرایی باید کاملاً بر اساس اولویت ها و متناسب با شرایط کشور پیش برود

احتمال ریاست رییسی بر قوه قضاییه قوت گرفت

آمریکا: "مرضیه هاشمی" متهم نیست و به زودی آزاد می شود

نقد افراطی به خدمات نظام لطمه می زند

واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

استخدام طراح خانم مسلط به 3d و اتوکد جهت طراحی – شرق تهران

استخدام پیک موتوری آقا در رستوران کاساب در تهران

اقدام پژوهی چگونه توانستم با روشهای نوین نمایشی به موفقیت تحصیلی دانش آموزان کمک نمایم؟

فضای مهدویت گرفتار آسیب های درون و برون مذهبی/ضرورت شناخت دشمن

شکست برجام، امنیت اروپا را تحت الشعاع قرار خواهد داد

واکنش کاربران به حضور یک فتنه گر در جلسه شورای شهر تهران

خدمات رسانی مطلوب به سالمندان در گرو همکاری دستگاه ها است

دام بی طعمه اف ای تی اف

لزوم ساماندهی فضای مجازی

مرتضی گودرزی: نوازندگانِ کنونی نتوانسته اند به شکلِ جدی این موسیقی را معرفی کنند

شهر شیراز میزبان دوره ی یازدهم شد

«علیرضا قربانی» با همراهی ارکستر اپرای ونکوور به اجرای برنامه می پردازد

«سیامک آقایی» کنسرت های خود را در همراهی با خوانندگانِ مستعد هر شهر روی صحنه می برد

تعریف احتکار و حکم شرعی احتکار چیست

مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» توسط مرکز موسیقی بتهوون منتشر می شود

محمد منتشری: فرهنگ و هنر یک کالای اساسی برای جامعه است

آهنگ ایران زمین علیرضا قربانی+ دانلود

پیشنهاد مجلس برای افزایش بودجه دفاعی

فردا سینماهای سراسر کشور تعطیل است

اعتراض به «رأی دادگاه» چه مراحلی دارد؟

ایجاد 10 هزار شغل اجتماع محور توسط بنیاد برکت در سال 1397

قاچاق چالش عمده گیاهان دارویی خراسان جنوبی است

نقد بزرگان راهگشاست

نقدها باید روشنگرانه و منصفانه باشد

جشنواره بین المللی فیلم وارش؛ حرکت در مسیر توان افزایی مردمی

به نمایندگی از روحانی؛ واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

تلألو گنبد شیشه ای در ساختمان های ایرانی

بسته درخواست های مردمی

توسعه همه جانبه استان کهگیلویه وبویراحمد پس از انقلاب

رسانه های جهان خواستار آزادی مرضیه هاشمی شدند

نماهنگ/ میان آتش هم، من از ولی گویم

انسان ها ششمین دوره انقراض در کره زمین را رقم می زنند

کجا و چگونه می توان شفق های قطبی را تماشا کرد؟

نگاه به کمیسیون های ماده صد نباید ابزاری باشد

گردهمایی رؤسای شعب بیمه کارآفرین برگزار شد

واکنش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به بخشنامه اخیر گمرک درباره ترانزیت خارجی کالاهای گروه چهارم

پیام تسلیت محمد مخبر برای درگذشت حاج محمدرضا اعتمادیان

برگزاری سوگواره یاس نبوی در حرم امامزاده علی بن جعفر(ع) به مدت 21 شب

رسانه ها مظلومیت مجری پرس تی وی را به دنیا مخابره کنند

مهم ترین وظیفه رسانه پاک کردن شبهه و تردید از ذهن مردم است

اجرای بیش از 20 برنامه تهذیبی در مدارس علمیه قزوین

محقق ساختن آرمان های انقلاب تیری بر قلب دشمنان ایران است

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

برگزاری یادواره شهدای بخش کبگیان و شهید مدافع حرم در چیتاب

انجام بررسی آرکئو ژئو فیزیک محوطه کله کوب سرایان

عوامل موثر بر حفظ کیان خانواده/ حجاب و عفاف از سیاست های الزام آور و پایه ای نظام اسلامی است/ دستگاه هایی که برای تحکیم نهاد خانواده بودجه دریافت می کنند به وظایف خود عمل نمایند

واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

برنامه های اجرایی باید کاملاً بر اساس اولویت ها و متناسب با شرایط کشور پیش برود

مشکل اساسی کشور مسائل مدیریتی است

مشاور دانشگاهی مدیر حوزه های علمیه منصوب شد

اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی های مازندران انتخاب شدند

دولت 90 میلیارد ریال برای گازرسانی نکا هزینه کرد

نقدها باید روشنگرانه و منصفانه باشد

واعظی از آیت الله مومن عیادت کرد

اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی های مازندران انتخاب شدند

مراسم معارفه و اعطای حکم معاون سیاسی جدید وزارت کشور برگزار شد

قدرت و عظمت ایران اسلامی مرهون خون شهدا

رسانه های جهان خواستار آزادی مرضیه هاشمی

فرمانده کل سپاه درگذشت سردار احمد فضائلی را تسلیت گفت

تصویب برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در بخش اجتماعی و فرهنگی

موضوع سخنرانی «ضبط نشده» آیت الله خامنه ای در سال 57 چه بود؟

فلاحت پیشه: مجمع تشخیص در بررسی پالرمو وارد فضای اصلاحی نشود

جلسه شاخه بانوان مجلس وحدت مسلمین پاکستان در لاهور برگزار شد

امام جمعه خرم آباد میزبان عزاداران فاطمی

توییت رییسی درباره وضعیت شرکت های زیان ده آستان قدس

استخدام مدرس آقا برای تدریس دروس زبان فنی و تخصصی در شیراز

تصویب هفت ماده دیگر از برنامه سوم توسعه شهرداری تهران

ابراهیم الکوزی برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرد

مراسم تشییع پیکرسردار احمد فضائلی صبح فردا برگزار می شود

باز شدن گره ترافیکی اتوبان چمران با احداث مترو نمایشگاه تهران

گودرزی در گفت وگو با فارس: بعضی ها با استانی کردن انتخابات به دنبال حذف رقبای انتخاباتی شان هستند

انتصاب فرمانداران جدید

واگذاری بررسی پالرمو به دو کمیسیون مجمع تشخیص مصلحت

صفار هرندی وصادق خرازی برای مناظره به استودیوی «نگاه 1» می آیند

علت اختلاف در تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) چیست؟

حسین زادگان: برای حل مشکلات مازندران دنبال قهرمان نباشیم

آسان شدن صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد

آموزش یک هزار تسهیل گر کسب و کار روستایی در سال 98

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب شد

جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای نایلونی در مهریز آغاز شد

روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد آسان شد

فعالیت های سیاسی وقتی منزلت دارد که باعث رفاه مردم شود

29 درس خارج فقه الحج در حوزه علمیه قم برگزار می شود + اسامی اساتید

صنایع بزرگ به شرکت های دانش بنیان اعتماد کنند

رسیدگی به 52 هزار پرونده طی 9 ماه در یزد نقض 9 درصد از آرای صادر شده

فرماندار دماوند: سازمان مدیریت بحران در دماوند تشکیل می شود

دولت 90 میلیارد ریال برای گازرسانی نکا هزینه کرد

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد