مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1397 در مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور
رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در نشست خبری عنوان کرد : 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی و کاربردی شاغل هستند/ پذیرش محدود دانشجو کارشناسی ارشد در سال 98
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه سال 1397
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1397 در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 مهر 1397 ساعت 15:212018-10-15دانش

دانشگاه علمی کاربردی میزبان کمترین ورودی برای سال تحصیلی جاری/ خواستار پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت هستیم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدحسین امید در مراسم نشست معاونین و روسای مراکز علمی کاربردی که امروز به مناسبت بیست و ششمین سالگرد این دانشگاه برگزار شد، - " رییس دانشگاه علمی کاربردی گفت: برای سال تحصیلی 97 – 98 حدود 400 هزار ظرفیت از سوی دانشگاه برای پذیرش دانشجو اعلام شد که کمتر از 50 هزار دانشجو ثبت نام کرده و وارد دانشگاه شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدحسین امید در مراسم نشست معاونین و روسای مراکز علمی کاربردی که امروز به مناسبت بیست و ششمین سالگرد این دانشگاه برگزار شد، گزارشی از مهمترین برنامه های اجرایی این دانشگاه طی سال های اخیر ارائه داد و گفت: دانشگاه علمی کاربردی 26 سال پیش با هدف توسعه آموزش های مهارتی در کشور تاسیس شد و در این مدت بخش اصلی آموزش های مهارتی در این دانشگاه اجرایی می شود.

اگرچه ما به برنامه ها و عملکرد های خود به طور مطلق راضی نیستیم، اما به عنوان دانشگاه نسل سوم در مقایسه با سایر دانشگاه ها به وظایف خود در عرصه مهارت آموزی بهتر عمل کرده ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: همانطور که عنوان شد دانشگاه علمی و کاربردی فعالیت خود را ابتدا با 26 مرکز آموزشی شروع کرد و در دوره ای تعداد این مراکز به بیش از 1100 مرکز افزایش پیدا کرد و البته توسعه مطلوب و معقولی در دانشگاه علمی کاربردی اتفاق نیفتاد به همین دلیل برنامه ساماندهی مراکز آموزش عالی را در دستورکار خود قرار دادیم.

رییس دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد: در راستای اجرای طرح ساماندهی مراکز علمی و کاربردی به منظور نظم بخشی فعالیت ها و ماموریت گرایی این دانشگاه پیش قدم شدیم و در این مسیر تعداد مراکز علمی کاربردی از 1100 به حدود 900 مرکز کاهش پیدا کرد.

یعنی 200 مرکز علمی کاربردی تعطیل شدند.

امید خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای مصوبه شورای عالی اداری کشور که در آن تاکید شده بود مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی حذف شوند، این مصوبه در دانشگاه اجرا شد که در اثر آن 378 مرکز تعطیل شدند و تعداد کل مراکز به 559 مرکز کاهش یافت که از این تعداد 287 مرکز خصوصی، 57 مرکز متعلق به شرکت ها و دستگاه های تولیدی هستند که به صورت خصوصی اداره می شوند و 219 مرکز هم به نهاد های عمومی و غیردولتی نظیر نیرو های مسلح تعلق دارد.

ضرورت آموزش یک میلیون و 200 دانشجوی مهارتی تا سال 99رییس دانشگاه علمی کاربردی به تاکید برنامه ششم توسعه کشور برای افزایش تعداد دانشجویان مهارتی کشور به 30 درصد اشاره کرد و گفت: براساس این برنامه باید تا پایان اجرای آن که دو سال دیگر تمام می شود باید دانشجویان مهارتی به 30 درصد کل دانشجویان کشور برسد.

اگر در حال حاضر تعداد دانشجویان کل کشور حدود چهار میلیون نفر باشد باید تا سال 99 حدود یک میلیون و 200 هزار دانشجوی مهارتی در کشور داشته باشیم.

آمار 500 هزار نفری دانشجویان مهارتی در کشوروی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر مجموع دانشجویان مهارتی کشور در دو دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه ای حدود 500 هزار نفر است در حالی که ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در حال حاضر حدود یک میلیون و 200 هزار دانشجو می باشد یعنی ما همین الان نیز آمادگی پذیرش 30 درصد دانشجویان مهارتی کشور را داریم که البته با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه ای این آمار به بیش از یک میلیون و 500 هزار دانشجو می رسد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی با تاکید بر اینکه در سال جاری کمترین میزان ورودی دانشجو در دانشگاه را داشتیم گفت: برای سال تحصیلی 97 98 حدود 400 هزار ظرفیت از سوی دانشگاه برای پذیرش دانشجو اعلام شد که کمتر از 50 هزار دانشجو ثبت نام کرده و وارد دانشگاه شدند.

کاهش کد رشته محل های علمی کاربردی از 14 هزار به حدود 6000امید با اشاره به حذف حدود نصفی از کد رشته محل های دانشگاه علمی و کاربردی طی سال های اخیر برخلاف رویه معمول سایر دانشگاه که کد رشته محل های خود را افزایش می دهند تعداد کد رشته های محل های دانشگاه علمی و کاربردی از 14 هزار و حدود 8000 کد رشته محل کاهش یافت که البته با حذف مراکز علمی و کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی این آمار تعداد به حدود 6000 کد رشته محل رسید.

وی به دلایل کاهش میزان ورودی دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال نظام جدید آموزش و پرورش نظام 6.

3.

3 است هنوز دانش آموزان تحصیل خود را تمام نکردند به همین دلیل آمار ورود به دانشگاه در مقایسه با سال های گذشته کمتر شده است.

برآورد می شود با توجه به اینکه در سال آینده 40 درصد خروجی های آموزش و پرورش در نظام مهارتی آموزش دیدند میزان ورودی به دانشگاه علمی کاربردی سال آینده افزایش پیدا کند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی ادامه داد: بحث دیگر درخصوص کاهش ورود دانشجویان به دانشگاه علمی کاربردی این است که هزینه های آموزش های مهارتی در کشور بالا است.

درواقع اگر ما برای این نوع آموزش ها هزینه نکنیم آموزش با کیفیتی نخواهیم داشت و اگر هم هزینه داشته باشیم استقبال برای ورود به رشته های مهارتی با کاهش مواجه می شوند و در حال حاضر نیز مراکز علمی کاربردی با حداقل هزینه ها در کشور اداره می شود.

ضمن اینکه یک دانشجوی علمی کاربردی برای تحصیل در نیم سال خود خود یک میلیون تومان هزینه پرداخت می کند.

امید با تاکید بر اینکه دولت بیشترین هزینه ها را برای آموزش های نظری صرف می کند، گفت: به طور میانگین سالیانه حدود 10 میلیون تومان برای یک دانشجوی نظری از سوی دولت هزینه می شود که با در نظر گرفتن چهار سال تحصیل آن ها این آمار به حدود 40 میلیون تومان می رسد، اما برای آموزش های مهارتی کشور که اشتغال پذیری بالاتری دارند، دولت پرداخت 30 درصد هزینه های این دانشجویان را تقبل نمی کند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی خاطر نشان کرد: ما تصور می کنیم که روحیه مدرک گرایی در کشور توسط خود دولت ترویج داده می شود.

این در حالی است که اگر برای آموزش های مهارتی سرمایه گذاری لازم صورت بگیرد بسیاری از مشکلات کشور در حوزه اشتغال رفع خواهد شد.

درخواست کمک 100 میلیاردی برای حمایت از آموزش های مهارتیامید خاطرنشان کرد: تمام کمکی که ما از دولت در حوزه آموزش مهارتی داشته ایم 100 میلیارد تومان بود که این میزان کمتر از یک درصد اعتبار آموزش عالی کشور می شود و البته توجهی برای تحقق آن هم صورت نمی گیرد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی به تفاوت آموزش های مهارتی و نظری در کشور اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در آموزش های نظری کمتر از 25 درصد آموزش ها کاربردی و مهارتی هستند و بیش از 75 درصد آن آموزش های نظری به شمار می روند، اما در آموزش های مهارتی بیش از 60 درصد و در برخی رشته ها نیز بیش از 70 درصد از آموزش ها عملی هستند به طوری که ما برای دو واحد درسی مختلف حدود 512 ساعت کار عملی ارائه می دهیم و اگر کمک های خوبی از سوی دولت به تقویت این آموزش ها صورت بگیرد می توانیم به هدف خود که در برنامه ششم توسعه نیز تاکید شده است دست یابیم.

امید خواستار امکان پذیرش دانشجوی علمی و کاربردی از طریق تکمیل ظرفیت از وزیر علوم شد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر با 250 هزار دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی در کمترین آمار دانشجو قرار داریم و اگر وزیر علوم همانطور که با پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت در دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی موافقت نمودند این امکان را برای دانشگاه علمی و کاربردی فراهم کند، می توانیم بخشی از ظرفیت خالی خود را از طریق پذیرش دانشجو پر کنیم.

وی ادامه داد: ما در دانشگاه علمی کاربردی حدود 840 برنامه یا رشته مقطع داریم که 450 دوره کاردانی فعال است که البته پذیرش در دوره کارشناسی ارشد متوقف شد و مابقی رشته ها در دوره کارشناسی فعال هستند بنابراین سیاست ما در این دانشگاه رعایت 30 به 70 دوره می باشد به طوری که 70 درصد دانشجویان باید در دوره کاردانی و 30 درصد آن ها در دوره کارشناسی تحصیل کنند.

مدرسان دانشگاه علمی کاربردی ارزیابی می شوندرییس دانشگاه علمی کاربردی از برنامه جدی این دانشگاه در پالایش و ارزیابی مدرسان خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد 55 هزار مدرس با دانشگاه همکاری می کنند که از این تعداد 50 هزار مدرس از گذشته در دانشگاه حضور داشتند.

البته طی سه سال اخیر پالایشی در جذب مدرسان دانشگاه علمی کاربردی اتفاق افتاد و ما توانستیم در سال 95 جذب مدرسان را از طریق فراخوان صورت بدهیم.

به طوری که از 46 هزار مدرس که در این فراخوان ثبت نام کردند کمتر از 6000 نفر و به نوعی 15 درصد متقاضیان جذب دانشگاه شدند.

امید ادامه داد: یکی از برنامه های ما این است که تمام 50 هزار مدرس قدیمی علمی کاربردی را پالایش کنیم که این برنامه در برخی استان ها اجرایی شده و 25 درصد آن ها از ادامه فعالیت منع شدند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه ماموریت مراکز علمی کاربردی در چهار حوزه کشاورزی، فرهنگی و هنر، خدمات و صنعت مشخص شد، گفت: مراکز علمی کاربردی باید در یکی از این چهار حوزه تعریف شده دانشجو پذیرش کند.

51 مرکز علمی کاربردی صاحب اساسنامه شدندرییس دانشگاه علمی کاربردی همچنین با تاکید بر اینکه 90 درصد مراکز این دانشگاه درخواست اساسنامه دادند گفت: تعریف اساسنامه برای مراکز این دانشگاه یکی از مهمترین اقداماتی بود که صورت گرفت.

به طوری که بدون وجود اساسنامه این مراکز وضعیت بسیار بی ثباتی داشتند و حتی گاه اقدام به فروش سرمایه های خود می کردند که خوشبختانه موضوع تدوین اساسنامه مراکز نهایی شده به طوری که روز گذشته 51 مرکز اساسنامه خود را دریافت نمودند تا تکلیفشان با شفافیت و دقت کامل معلوم شود و تا پایان سال نیز مابقی مراکزی که درخواست اساسنامه را دادند صاحب اساسنامه خواهند شد.

امید خاطرنشان کرد: متاسفانه سال گذشته به دلیل اینکه مراکز علمی کاربردی اساسنامه نداشتند نتوانستیم اعتبار 200 میلیارد تومانی که از بودجه سالیانه برای کمک و بازسازی مراکز خود درخواست داده ایم را دریافت کنیم که امیدواریم امسال با وجود تعریف اساسنامه برای آن مراکز بتوانیم این بودجه را دریافت نماییم.

فرصت یکساله مراکز بی کیفیت علمی کاربردی برای ارتقاءرییس دانشگاه علمی و کاربردی با تاکید بر اینکه مراکزی که در برنامه سطح بندی رتبه چهار را دریافت کردند یکسال فرصت دارند ارتقا یابند گفت: براساس برنامه سطح بندی مراکز علمی و کاربردی واحد هایی که در سطح چهار قرار گرفته اند یکسال فرصت دارند وضعیت خود را به رتبه سه یا پایین تر ارتقا دهند در غیر این صورت تعطیل خواهند شد.

در مقابل مراکزی که در سطح دو قرار گرفته اند از مشوق هایی نظیر تخفیف یک سومی بالاسری بهره مند می شوند.

امید در پایان بر ضرورت اجرای نظام صلاحیت حرفه ای در کشور تاکید کرد و گفت: خوشبختانه ما در دانشگاه علمی کاربردی اداره کلی با این عنوان را تصویب و دستورالعمل آن را نیز نهایی کردیم.

امیدوارم با جدی گرفته شدن این نظام دانشجویان خود را مکلف به یادگیری و مهارت آموزی کنند.

ضمن اینکه در این راستا با نیرو های مسلح نیز رایزنی نموده ایم تا تمامی سربازان بتوانند تحت آموزش های پودمانی علمی کاربردی قرار بگیرند.


کلید واژه ها: دانشگاه - علمی کاربردی - دانشگاه علمی کاربردی - کاربردی - دانشگاه علمی - علمی - دانشجو - برنامه - آموزش - برگزار - عالی - خبرگزاری - کشور - توسعه - برنامه ششم توسعه - گزارش - سالگرد - افزایش - امید - تکمیل ظرفیت - مراسم - تعطیل - امروز - دانشجویان - کاهش - ثبت نام - نسل سوم - اداری - اداره - شورای

آخرین اخبار سرویس:
عراق از منظر سیاسی، عمق استراتژیک ایران محسوب می شود

شهرت جهانی موزه ملی تاریخ علوم پزشکی/اعلام 3 شرط اساسی برای ثبت موزه های دانشگاهی در ایکوم

بهترین دانشگاه های منطقه آسیا-اقیانوسیه معرفی شدند

جزء 5 کشور دارای فناوری ماهواره بر هستیم

تقدیر از زحمات 13 ساله دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

ماهواره «پیام» سیگنال به زمین فرستاد

در جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد نتایج حسابرسی دانشگاه اعلام شد

قرارداد راه اندازی فن بازار در بوشهر امضا شد

روز خواهران به جای ولنتاین در پاکستان

50 مددجوی زندان رجایی شهر در آزمون های پایان ترم دانشگاه جامع علمی کاربردی شرکت کردند

روایت رییس دانشگاه امیرکبیر از پرتاب ناموق ماهواره پیام

ماهواره «پیام» سیگنال به زمین فرستاد/ ایجاد دانش فنی در ساخت ماهواره های جدید

بررسی مسائل دانشجویی در بخش خدماتی

نام نویسی دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد از 29 دی

اعلام شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی

آغاز پذیرش دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد

اعلام شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی

جزییات پذیرش دانشجو بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی

ماهواره «پیام» سیگنال به زمین فرستاد/ ایجاد دانش فنی در ساخت ماهواره های جدید

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد/آغاز ثبت نام از 29 دی

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد/آغاز ثبت نام از 29 دی

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد

برزیل خرید اسلحه برای شهروندانش را آزاد کرد

7 شرکت مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجوز دانش بنیان جذب کردند

شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد/آغاز ثبت نام از 29 دی

آغاز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد

اتفاق مشکوک در سایت دانشگاه فردوسی/هک شد، اما کرک نه!

آغاز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد

رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است

مخبردزفولی: نقطه اقتدار انقلاب دانشگاه و حوزه است

وزیرعلوم برای شرکت در نشست علمی ایران و اروپا وارد بروکسل شد

چرا ماهواره پیام از مدار خارج شد؟

تکریم و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

چرا ایران به دنبال پرتاب ماهواره است؟

چرا ایران به دنبال پرتاب ماهواره است؟

رونمایی از «ناحیه نوآوری شریف»

سیاستگذاری حوزه و دانشگاه در شأن حوزه نیست

تصویب آیین نامه پذیرش دکتری تخصصی برای دانشجویان بین المللی

اسامی رشته های بدون کنکور اعلام شد

جزییات پذیرش دانشجوی بدون کنکور

دبیر شوای عالی انقلاب فرهنگی: جای آبادی را تحویل گرفتم امیدوارم خراب نکنم

امضای سه توافقنامه در دانشگاه صنعتی شریف

اسامی رشته های بدون کنکور اعلام شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نقایص پیشین را برطرف می کند

پیامی که لازم است با ناکامی «ماهواره پیام» مخابره شود!

چرا ایران به دنبال پرتاب ماهواره است؟

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز ازبهمن ماه دانشجو می گیرد

رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است

استقرار 450 شرکت دانش بنیان در «ناحیه نوآوری شریف»

مهدی مریزاد تکریم و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

چرا ایران به دنبال پرتاب ماهواره است؟

جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی با تبدیل آنها به چربی

تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

رصد مراحل تزریق ماهواره پیام در مدار از رصدخانه سازمان فضایی ایران

مبدل حرارتی خنک کننده هوای کمپرسورها در البرز ساخته شد

مراسم تکریم و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

معرفی دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی به دستگاه های دولتی و خصوصی

هزینه های سالگرد ترحیم به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص یافت

تدوین نقشه جذب استاد در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد

سایت دانشگاه فردوسی هک شده است؟

پیوستن یک استاد دانشگاه و یک پیشکسوت کشتی به پویش هفت سین خورشید

ترویج فرهنگ استاندارد یک ضرورت است

شرایط پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بهمن 97 اعلام شد

انتخاب «عاملی» نشان گر بالنده ترشدن مدیریت های نظام است

توفیقات شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل تلاش دانشگاهیان بوده است

خروجی فعالیت های علمی و فرهنگی باید ایجاد آرامش برای مردم باشد

اسامی رشته های بدون کنکور اعلام شد

حجت الاسلام عاملی دارای روحیه همگرایی است

اولین مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان گرمی ایجاد می شود

انتخاب «عاملی» نشانگر بالنده ترشدن مدیریت های نظام است

سند ملی تربیت، آموزش و سلامت جنسی تدوین می شود

مخبردزفولی در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی: شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی استراتژیک است که با دوراندیشی امام (ره) ایجاد شد

جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی با تبدیل آنها به چربی

مخبر دزفولی تسلط فراوانی در مباحث مختلف داشت

تفاهم نامه ای برای مبارزه با بلای خانمان سوز

مراسم تودیع و معارفه دو امدادی است برای انتقال مسئولیت از یک فرد به فرد تواناتر

«پیام» سیگنال به زمین فرستاد / در زمان کوتاه ماهواره جدید می سازیم

اسامی رشته های بدون کنکور اعلام شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره پذیرش بدون کنکور برای بهمن 97 منتشر شد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه فرهنگیان

اجرایی شدن مصوبات بهترین پاداش شورای عالی انقلاب فرهنگی است

حجت الاسلام محمدیان در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزایش امید در جامعه یکی از وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی است

معاونت علمی برای بر زمین نماندن مصوبات شورای انقلاب فرهنگی تلاش می کند

دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصه علم و فرهنگ منشأ اثر باشد

پارسانیا در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی: شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی از برجسته ترین محافل علمی است

سلطانی فر: برند شعار نیست | ضریب نفوذ 85 درصدی شبکه های اجتماعی در حوزه تبلیغات

هشدار: فاجعه جهانی نزدیک شده است

طهرانچی در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی: وظیفه شورایعالی همگرایی بر عناصری است که ذاتا واگرا هستند

اعتبار ویژه برای ارتقای دانشگاه شهیدبهشتی به تراز بین المللی اختصاص پیدا می کند

عارف در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در اموری که سایر نهادها توانایی ورود ندارند، وارد شود

هر ترم حدود 950 نفر مشروطی در مقطع کارشناسی داریم/ کاهش دانشجو رویکرد جدی وزارت علوم است

ویدئو / پرتاب های ناموفق ماهواره ؛ از آپولو تا پیام

تخریب اقدامات مدیران قبلی در کشور ما یک نُرم است

ضرغامی در مراسم معارفه دبیر جدید شورایعالی انقلاب فرهنگی: طرح تحول آموزش و پرورش از تلاش های مخبردزفولی است

جابجایی رشته های واحدهای دانشگاهی در اولویت وزارت علوم

برای اولین بار ماهواره ای تا ارتفاع 500 کیلومتری پرتاب شد

ضرغامی در مراسم معارفه دبیر جدید شورایعالی انقلاب فرهنگی: طرح تحول آموزش و پرورش از تلاش های مخبر دزفولی است

معاون دانشگاه ارومیه، رایزن علمی ایران در شبه قاره هند شد

دانشگاه علمی کاربردی میزبان کمترین ورودی برای سال تحصیلی جاری/ خواستار پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت هستیم

دانشگاه علمی کاربردی میزبان کمترین ورودی برای سال تحصیلی جاری/ خواستار پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت هستیم