مطالب مرتبط:
پاسداشت قهرمانان ملی، اصلی ترین وظیفه رسانه است
چرا رسانه ملی متقاعد نمی شود که «کارِ کودکان» یک واقعیت است؟/تدوین سند حمایت از حقوق کودکان، یک ضرورت است
پاسداشت قهرمانان ملی، اصلی ترین وظیفه رسانه ملی
رسانه ملی نسبت به شناخت و رفع نیازهای رسانه ای مردم وظیفه سنگینی دارد
وظیفه رسانه ملی، افزایش روحیه مردمی برای قیام اقتصادی در برابر تهدیدات آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 15:352018-10-12سياسي

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟


باید کسانی که برنامه سازان کودک هستند دوره های آموزشی رشد، تحول و روانشناسی کودک را بگذرانند و بعد به سراغ ساخت برنامه ها بروند، واقعاً مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم استفاده از متخصصین این رشته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا"؛ تسنیم نوشت: یکی از معضلات اجتماعی که کودکان و نوجوانان را با شکل جدی روبرو کرده، ناآگاهی برنامه سازان و برخی مدیران رسانه خصوصاً عدم تأثیرگذاری که روزگاری تلویزیون بر خانواده ها و جامعه داشت و امروز فضای مجازی همه این ذهن های خام و آماده پویا شدن را در دست گرفته و یک تغذیه نامناسب در اختیارشان قرار می دهد.

این همان جنگ نرمی است که روزگاری برای بزرگسالان به شبیخون های فرهنگی تبدیل شده بود و امروز دشمن به دنبال تسخیر خانواده ها خصوصاً کودکان و نوجوانان است.

متأسفانه خانواده ها از گستردگی و تنوع رسانه های مجازی سردرگم شده اند و به تعبیر سیما فردوسی استاد دانشگاه شهید بهشتی و روانشناس کودک و نوجوان در گفتگویی با خبرنگار فرهنگی تسنیم به حضور بدون مراقبت کودکان در استفاده از رسانه ها، فضای مجازی و حتی تلویزیون، انتقاد کرد.

او گفت: اگر نتوانیم کنترل کنیم که چه فیلم ها و برنامه هایی برای چه رده های سنی مناسب است کودک دچار ذهنیت های بدی می شود که مدیریت آن در ادامه دشوار خواهد شد.

البته در این مسیر برنامه سازان، مدیران و دست اندرکاران امر بیشتر باید ورود کنند که چه نوع کارتن ها، انیمیشن ها و برنامه هایی ساخته شود و مشخص کنند این برنامه ها را چه رده های سنی می توانند ببینند.

حتی به این نکته توجه کنند کودکان در هر سنی باشند یک نوع مراقبتی دارند و در زمان بندی برنامه ها هم لحاظ شود که قبل از ساعت 8 شب این برنامه ها روی آنتن بروند و نباید این همه دسترسی کودکان به رسانه ها آسان باشد.

علی رغم مدیران و دست اندرکاران برنامه های کودک خصوصاً در تلویزیون، اینجا بایستی پدرها و مادرها هم مراقبت کنند و برای فرزندان شان یک نوع مرزبندی استفاده یا عدم استفاده از رسانه ها ایجاد کنند.

مشروح گپ و گفت خبرنگار تسنیم با سیما فردوسی استاد دانشگاه شهید بهشتی و روانشناس کودک و نوجوان را در ادامه می خوانید: مدیران و برنامه سازان بیش از پدرها و مادرها مقصرند *به عنوان مقدمه بحث بفرمایید چرا آنقدر خانواده ها در کنترل کودکان و نوجوانان شان در استفاده از رسانه، فضای مجازی و تلویزیون خیلی رها و بدون مدیریت عمل می کنند؟ چرا که قبلاً خانواده ها تعامل بیشتری با فرزندان شان در این زمینه داشتند؛ آیا این اتفاقات به نوع رفتارهای امروزی کودکان برمی گردد و یا به اشراف نامناسب و آگاهی ضعیف دست اندرکاران؟ قبول دارم امروز در دوره ای قرار داریم که با عرصه استفاده از سایبر بدون مدیریت برخورد می شود اما فقط پدرها و مادرها مقصر نیستند و مدیران، برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه برنامه های کودک و نوجوان به مراتب تقصیر بیشتری دارند، چون کمتر از اساتید این حوزه استفاده کرده اند.

متأسفانه هیچ نظارتی بر این فعالیت ها در فضای مجازی و بازی های رایانه ای و ابزار دیجیتال نمی شود، چون اولاً خانواده ها بیش از گذشته درگیر امورات روزمره و امرار معاش هستند و ثانیاً به لحاظ روانی هم ذهن شان آماده انتقال مفاهیم درست و مدیریت خانواده و جامعه نیست.

کودک امروز در اکثر مواقع از پدر و مادرش جلوتر است توصیه ما همواره این بوده که فعالیت های رسانه ای و دسترسی کودکان به دنیای دیجیتال بایستی تابع یک رویکرد متعادل باشد و این را بدانید کودک امروز در اکثر مواقع از پدر و مادرش جلوتر است و اگر جامعه و خانواده نتواند خودش را با او همراه کند قطعاً کار از کار می گذرد و هرچه پرورش و تربیت انجام دهیم او مسیرش را اینترنتی و رسانه ای برگزیده است.

آموزش امور مربوط به تکنولوژی برای کودکان جذاب و سرگرم کننده است و فرزندان برای شخصی که سعی می کند در فناوری اطلاعات به روز باشد احترام زیادی قائل هستند و به این مسئله بسیار علاقه دارند.

چرا که تحقیقات و پژوهش ها هم نشان می دهد کودکان بسیار علاقه مند هستند که والدین شان در مورد اینترنت و فضای مجازی بیشتر بدانند و آن ها همچنین بسیار تمایل دارند که در مورد این موضوعات صحبت کنند.

هیچ کس نمی تواند به اندازه خود پدر و مادر به کودک کمک کند امروز کودکی در مقابل ما قرار دارد که حسّ کنجکاوی و میل به افزایش استقلال در آن موج می زند.

اما فارغ از این حسّ مشترک، محیطی که پرورش پیدا می کنند و شخصیت شان شکل می گیرد تفاوت ها و تمایزها را بوجود می آورد.

بهترین راهکار برای مراقبت از فرزند برای استفاده از رسانه، فضای مجازی و حتی تلویزیون حضور با اشراف و آگاهانه پدرها و مادرهاست و بعد تغییر نوع نگاه مدیران، برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه کودک به سمت دنیای امروز کودکان لازمه بسط و گسترش این مسیر و رویکردهاست.

البته ناگفته نماند که بسیاری این اصل مهم را فراموش کرده اند که هیچ کس نمی تواند به اندازه خود پدر و مادر به کودک کمک کند.

تلویزیون می تواند برای تربیت درست کودکان، خط و مشی مشخص کند *اینکه اشاره کردید به رسانه ها و وظیفه رسانه ها در قبال کودک، بفرمایید رسانه ملی به عنوان اثرگذارترین رسانه جمهوری اسلامی ایران با توجه به دسترسی بیشتر کودک امروز به فضای مجازی، کارتن ها، داستان ها و ادبیات مختلف چه رویکردی را باید در دستور کار خود قرار دهد؟ ما در رابطه با کودکان باید به دو موضوع توجه داشته باشیم، یکی خود کودک و دیگری خانواده اش.

یعنی در واقع علی رغم توجه آموزشی و پرورشی به کودکان، پدرها و مادرها هم نیازمند آموزش به روز و تعالیم علمی و فنی هستند.

رسانه در این راستا وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد که بایستی با توجه به رشد کودکان در سنین مختلف، والدین یک دوره آموزشی ببینند تا برای این پرورش و تربیت درست آماده شوند.

البته این تربیت و پرورش حوزه های مختلفی را دربرمی گیرد که از جمله آن می توان به تربیت دینی، تربیت تحصیلی، تربیت اجتماعی، روانی و اخلاقی اشاره کرد.

به همین خاطر ضرورت دارد رسانه خصوصاً تلویزیون ارتباط تنگاتنگی با اساتید این رشته ها و دانشگاه ها برقرار کند و برنامه های وزین علمی بسازد.

که در واقع والدین بدانند چطوری باید به تربیت فرزندشان در حیطه های مختلف بپردازند.

محتوای کودکانه صرفاً کارتن ، انیمیشن و بازی رایانه ای نیست موضوع دیگر خود کودکان و نوجوانان هستند که بایستی از برنامه ها و رسانه استفاده کنند این برنامه ها و فضاهای رسانه ای بایستی محتوایی داشته باشند که از جنبه های آموزشی، یادگیری و تربیتی بهره ببرد که همه این ها در قالب های متفاوت، قرار می گیرد و این محتوا حتماً نباید به سمت و سوی کارتن ها و بازی ها برود.

برنامه ساز می تواند با قالب های داستانی، آموزشی و حتی میزگردها با زبان و سبک کودکانه، برنامه تولید کند.

یعنی در واقع محتوای کودکانه را نباید صرفاً با انیمیشن و بازی رایانه ای ارائه داد.

قرار نیست برنامه های آموزشی به صورت کلاس های آموزشی باشد برنامه آموزشی برای کودکان لازم و ضروری است که البته قرار نیست برنامه های آموزشی به صورت کلاس های آموزشی مطرح شوند.

این بسته آموزشی می تواند در قالب سرودها، نمایشنامه ها و قالب های هنری عرضه شوند و کودکان از تعالیم آن بهره ببرند.

برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه کودک ما می توانند پایشان را فراتر بگذارد و حتی مجله های تصویری ویژه کودک طراحی کنند و این نکات آموزشی را در آن قالب ها قرار بدهند.

پدرها و مادرها کم کاری می کنند *مقوله ای که امروز در برنامه های کودک کمتر دیده می شود توجه به مفاهیم دینی، معرفتی، اخلاقی، ادبیات خداشناسی و خداترسی است.

البته برخی در واکنش به این انتقادها می گویند اصلاً وظیفه رسانه ملی توجه به این ظرافت ها نیست و پدرها و مادرها باید چنین آموزه هایی را انتقال بدهند.

ضمن پاسخ به این پرسش بفرمایید کودکان بایستی چه دسترسی های رسانه ای با چه زمان بندی هایی داشته باشند؟ معمولاً کودکان باید زود بخوابند و زمان بندی پخش برنامه کودک بایستی قبل از ساعت 20 باشد.

اما این نکته کاملاً برمی گردد به اینکه تلویزیون برنامه کودک را چه ساعتی پخش کند.

خوشبختانه چندی است این موضوع تا حدود زیادی رعایت می شود؛ در طول تابستان یک ساعت مشخص و بعد از تعطیلات تابستانی یک کنداکتور متناسبی بر برنامه های کودک و نوجوان حاکم می شود.

اما در این زمینه با قدری کم کاری و بی توجهی پدرها و مادرها روبرو هستیم.

توجه تلویزیون به آموزش والدین کم است در اینجا لازم است برای پدرها و مادرها برنامه های ویژه تربیت کودک ساخته شود و زمانی برای پخش اختصاص دهند که پدرها و مادرها هر دو فرصت دیدن این برنامه ها را داشته باشند.

چرا که برنامه هایی را در طول روز مادرها می توانند ببینند ولی پدرها درگیر امرار معاش و روزمره هستند و از این مباحث مفید علمی بی بهره هستند.

متأسفانه شب ها که پدرها هم می توانند استفاده کنند از برنامه های آموزشی خبری نیست.

به نظرمن اگر این برنامه ها را عصر و شب بگذارند که والدین به خصوص پدرها ببینند که الان به مراتب با وجود مشکلات بیشتر اقتصادی و معیشتی حضورشان بسیار کمرنگ است و با این اوصاف توجه تلویزیون به آموزش والدین کم است.

اساتید به میدان بیایند و کار را مطابق با رشد کودک جلو ببرند سوال شما یک مقدمه ای داشت که به انتقال مفاهیم خداترسی و کارکردهای معرفتی برمی گردد.

این ها مفاهیمی است که باید توسط متخصصین علمی رده بالا انجام شود.

هر تهیه کننده ای و کارگردانی بخواهد به این مفاهیم بپردازد، معلوم نیست این ها را به صورت علمی بیاورد و یا بر روی این مفاهیم اشراف درستی داشته باشد؛ در این راستا نیازمند آن هستیم که ارتباط تلویزیون با دانشگاه ها تنگاتنگ باشد و از اساتید این حوزه ها استفاده شود.

کسانی که در این رشته تخصص دارند بیایند آن اندیشه ها و مباحث ارزشمند را در قالب فهم کودک ارائه بدهند و کار را مطابق با رشد کودک جلو ببرند.

وقتی این متخصصان و اندیشه ورزان به این میدان بیایند حتماً این رشد با تربیت دینی توأم با تعقل و جامعه نگری همراه می شود.

رفتار غیرعلمی برنامه سازان کودک، جبران ناپذیر است *گاهی می بینیم در یک کار ترکیبی کودک همچون کلاه قرمزی یک مفاهیمی عرضه می شود که از ذهن و مقام کودک بالاتر است و برخی از مسائلی که در آن مطرح می شود برای کودک سوال و ابهام بوجود می آورد.

اینجا نکته ای پیش می آید که متأسفانه کودک کنجکاوانه به ذهنیت های بدی می رسد.

نظر شما در این باره چیست؟ اگر علمی برخورد نشود این چیزها پیش می آید ولی متأسفانه کسی جوابگو نیست.

اگر این برنامه سازان با اساتید این رشته ها مشورت کنند و دست اندرکاران برنامه ساز سعه صدر داشته باشند و شتاب زده عمل نکنند، این مشکلات پیش نمی آید.

مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم تعامل با کارشناسان و متخصصین است *چه نقشه راهی پیشنهاد می کنید که تلویزیون در قبال کودک داشته باشد؟ باید کسانی که برنامه سازان کودک هستند دوره های آموزشی رشد، تحول و روانشناسی کودک را در قالب برنامه های درسی که دانشجویان می گذرانند، فرا بگیرند و بعد به سراغ ساخت برنامه ها بروند.

واقعاً مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم استفاده از متخصصین این رشته است که هیچ گونه تعامل و ارتباطی با اساتید و پژوهشگران و محققین حوزه های روانشناختی، جامعه شناسی و مذهبی و دینی ندارند.

والدین می توانند مهارت استفاده آموزشی از رسانه را به کودکان شان بیاموزند *در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

متأسفانه در حال حاضر اعتیاد به اینترنت و رسانه های مجازی و دنیای دیجیتال{بازی های رایانه ای} در کشور وجود دارد و این اعتیاد همچون اعتیاد به موادمخدر است و نتایجی چون تربیت نسل تندخو، بی حوصله، کم طاقت، پرخاشگر، ضعف در معاشرت و ارتباطات به همراه دارد.

یکی از نتایج استفاده نادرست از فضای مجازی و رسانه تحویل یک نسل سست عنصر، کم طاقت و پرخاشگر است که این نسل نمی تواند جامعه را به سمت ترقی پیش ببرد و حتی امکان افت و سقوط انسانیت در جامعه وجود دارد.

باید روش های علمی مبتنی بر پژوهش ایجاد کنیم، در غیر این صورت نمی توان کودکان را تغییر داد، یعنی اینکه براساس سن و جنسیت، تغییر را از کودکان آغاز کنیم.

باید براساس راهکارهای علمی پیش برویم، چون جامعه تغییرپذیر است اما هنوز جامعه روش های تغییرپذیری را پیدا نکرده است.

حداقل کاری که می توان برای جلوگیری از اشاعه انحرافات فضای مجازی و رسانه و استفاده نادرست از فضای دیجیتال انجام داد این است که والدین بایستی گفتگوی چهره به چهره با کودکان، مهارت های بکارگیری از فضای آموزشی را به آن ها یاد بدهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - کودک - کودکان - تلویزیون - رسانه - خانواده - دانشگاه شهید بهشتی - نوجوان - فضای مجازی - برنامه های کودک - استاد دانشگاه - روانشناس - نوجوانان - مدیران - کودک و نوجوان - مجازی - مراقبت - امروز - تسنیم - فرزندان - دانشگاه - خبرنگار - روانشناسی کودک - فردوسی - مدیریت - فرهنگی - پدرها - سیما - شهید - هایی

آخرین اخبار سرویس:
مصباحی مقدم: کار هیات عالی نظارت مجمع، وتوی مصوبات مجلس نیست

مسئولان ارز دولتی در اختیار زائران اربعین قرار دهند

پیاده روی اربعین حرکتی فرا مذهبی است

اولین موضع گیری یک مقام ایران درباره خاشقجی

علیرضا کریمی امشب چه ساعتی روی تشک می رود؟

جایگاه بیت المال در اندیشه و کنش حضرت علی (ع) بررسی می شود

واکنش تُند مردم به نامه استعفای آخوندی

اعطای نشان «خلاقیت» به روابط عمومی همراه اول

فواید و مضرات خوردن گوشت از دیدگاه امام رضا(ع)

صدای رسای فقرا در دولت و نظام خواهم بود

گزارش سردار سلامی از وضعیت مرز مهران

عمر چلیک: جنایت خاشقجیبی رحمانه برنامه ریزی شده است

تبلور دلدادگی به اسوه آزادگان عالم در مرز زمینی آستارا

پیام هشدارآمیز آملی لاریجانی به مفسدان اقتصادی

انسان به لحاظ عاطفی از محکومیت افراد به اعدام غصه دار می شود

مجلس شورای عربستان: قتل خاشقجی یک اقدام فردی بود!

شریعتمداری عملکرد قابل قبولی در حمایت از اقشار آسیب پذیر دارد/ فراکسیون زنان سه شنبه با 4 وزیر پیشنهادی جلسه دارد

رحمانی زیر و بم کمیسیون صنایع را می شناسد/ دژپسند حلقه مفقودی اقتصاد است

اختلافات درون کابینه شدیدتر شده است؟

موافقت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با فعالیت شورای عالی سیاستگذاری

شریعتمداری به حوزه کارگری نگاه تخصصی دارد و گزینه شایسته ای برای وزارت کار است

امنیت از ضروریات زندگی اجتماعی است

استفاده از ظرفیت های بین المللی برای کاهش اثر تحریم ها/رونمایی از پوستر همایش و نمایشگاه اکو آرشیتکت

دادگستری ها در اقدام های تحول آفرین قوه قضاییه پیشرو هستند

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه ها حوزه و دانشگاه و علوم انسانی

انتخابات، موضوع اول مطبوعات افغانستان

برخی از جمنا دلخوراند، چون کاندیدای نهایی ما نبودند

خدمات بهزیستی گیلان در 850 مرکز غیردولتی ارائه می شود

سردار سلامی:امنیت کامل در مرز مهران برقرار است

قتل خاشقجی یک اقدام فردی بود

مجلس عزاداری در مدرسه امام صادق(ع) نی ریز برگزار می شود

میلیون ها انسان آزاده در اربعین پیام صلح و آشتی را به جهان مخابره می کنند

رهبر انقلاب: مسئولان باید شفاف باشند

اسامی 67 نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور+جدول

برگزاری جشنواره شتردوکوهانه در بیله سوار

اسکان زائران اربعین پس از طوفان در مهران+فیلم

بازدید وزیر بهداشت از خدمات درمانی زائران اربعین+ عکس

مسئولان جز در موارد نظامی و امنیتی هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند

«اسلامی» با وزارت راه و شهرسازی بیگانه نیست/ سوابق وزیر پیشنهادی راه در صنعت هوانوردی نقطه قوت است

تقدیر عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بیمه ایران

ستاد اربعین سپاه ظرفیت اسکان 110 هزار زائر را در عراق فراهم کرد/ حضور زائران از مرزهای زمینی 2 برابر شده است

برقراری امنیت کامل در مرز مهران/ آمادگی سپاه برای کمک به موکب های خسارت دیده

هشدار آخوندی نسبت به شکل گیری نهادهای فراقانونی/ برای پاسخگویی به چهارمین استیضاح کاملا آماده بودم

جزییات جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات/ رأی به ادامه فعالیت شورای عالی سیاستگذاری

تحصیل در استرالیا

مشکل قبول شدگان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حل شد

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان در 20 دسامبر اعلام می شود

کنایه جالب امیر اعتمادی به شریعتمداری +عکس

بدهی های بیمارستان امام خمینی (ره) تسویه می شود

ایران و فرانسه مسئولیت های سنگینی در توافق برجام دارند

معاون پژوهش و آموزش سازمان تبلیغات اسلامی منصوب شد

نشست خبری ستاد مرکزی اربعین هیأت رزمندگان اسلام

یکم آذرماه؛ برگزاری پنجمین دوره کتابگردی

قرآن؛ رفیع ترین و مستحکم ترین منبع وحی

هوای مازندران 6 درجه گرم تر می شود

پاکسازی اتمام شن و ماسه از قبور شهدای زهک

​«ملاقات مرد دوزخی» در تماشاخانه سرو / آغاز سومین همایش تئاتر اربعین

استخدام جوشکار مونتاژکار و برشکار و نیروی کمکی در هرمزگان

اعطای نشان «خلاقیت» به روابط عمومی همراه اول

سخنان رهبری نشانگر اطمینان کامل به اهداف انقلاب و قدرت نسل جوان است| دشمن هر کاری توانسته انجام داده اما به نتیجه نرسیده است

راز جوانی بازیگر همیشه جوان تایوانی

نه برایشان دلسوزی کنید، نه به آنها بخندید

کسب و کارهای مجازی یکی از بهترین زمینه ایجاد اشتغال پایدار است

پرونده وکلای بازداشتی به دادگاه انقلاب رفت

اولین جریان اپوزیسیون دولت عراق اعلام موجودیت کرد

سخنگوی سپاه تعداد و اسامی مرزبانان ربوده شده را تأیید کرد

خرم آباد آماده استقبال از زائران اربعین حسینی

اهداف علمی الگوی پیشرفت با مدیریت تحریم ها محقق می شود

پایان انتخابات افغانستان با 28 کشته و ده ها مجروح

جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می رود

قدردانی آخوندی از اقدامات مجلس در دوره وزارت | هیچ گاه از کار با مجلس خسته نشدم

مازنی: جو مجلس برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی مشخص نیست

اسامی 12 مرزبان ربوده شده به ادعای تروریست ها

دستگیری یک زن مرتبط با حادثه تروریستی اهواز

فرمانده نیروی زمینی سپاه به پاکستان سفر می کند

تجلیل کرباسچی از صحبت های جهانگیری

تکذیب شایعه استعفای وزیر خارجه

اتفاقات شنیدنی انتخابات مجلس افغانستان

مجلس شورای عربستان: قتل خاشقجی یک اقدام فردی بود

انسان بلحاظ عاطفی از اعدام مفسدان اقتصادی غصه دار می شود، اما نمی توان با طمع ورزان برخورد عاطفی کرد

آهنگ سریال دلدادگان از محمد اصفهانی+ دانلود

زندگینامه یوسف مرحبا + عکس

سفر ساره بیات به خارج از کشور برای دیدن پسر رضا قوچان نژاد!

هشدار به مرتکبان جرائم اقتصادی: تعریف مفسد فی الارض را در قانون مطالعه کنید/ فعالان رسانه ای قبل از نقل اخبار از صحت آن مطمئن شوند تا باعث سوءِاستفاده دشمن نشود

محاکمه مدیرعامل یک شرکت واردات موبایل/ اتهام: اخلال در نظام توزیع نیازمندی های مردم از طریق گرانفروشی

سخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان کاری

ماجرای تحصن امروز دانشکده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان چیست؟

توییت جنجالی ابوالقاسم طالبی در مورد لاریجانی

واکنش مجلس مشورتی عربستان به قتل خاشقجی

فراکسیون مستقلین این هفته میزبان چهار وزیر پیشنهادی دولت است

منافقین همواره در حال مزدوری هستند

قوانین مزاحم در اجرای اقتصاد مقاومتی حذف شود

واکنش عضو شورا به خاطر فوت 5 نفر از اعضا یک خانواده در پردیس

بیمارستان امام خمینی کرج در مرحله فروش قرار گرفت

«اسلامی» با وزارت راه و شهرسازی بیگانه نیست/ سوابق وزیر پیشنهادی راه در صنعت هوانوردی نقطه قوت است

واکنش عضو شورا به خاطر فوت 5 نفر از اعضا یک خانواده در پردیس

راه ، شاهرگ حیاتی کشور

فریبا مددی عضو هیئت رییسه بدمینتون شد

بی توجهی صفحات معارفی رسانه ها به مسابقات قرآن روسیه

برگزاری راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 53 نقطه گیلان

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟