مطالب مرتبط:
پاسداشت قهرمانان ملی، اصلی ترین وظیفه رسانه است
چرا رسانه ملی متقاعد نمی شود که «کارِ کودکان» یک واقعیت است؟/تدوین سند حمایت از حقوق کودکان، یک ضرورت است
پاسداشت قهرمانان ملی، اصلی ترین وظیفه رسانه ملی
رسانه ملی نسبت به شناخت و رفع نیازهای رسانه ای مردم وظیفه سنگینی دارد
وظیفه رسانه ملی، افزایش روحیه مردمی برای قیام اقتصادی در برابر تهدیدات آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 15:352018-10-12سياسي

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟


باید کسانی که برنامه سازان کودک هستند دوره های آموزشی رشد، تحول و روانشناسی کودک را بگذرانند و بعد به سراغ ساخت برنامه ها بروند، واقعاً مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم استفاده از متخصصین این رشته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا"؛ تسنیم نوشت: یکی از معضلات اجتماعی که کودکان و نوجوانان را با شکل جدی روبرو کرده، ناآگاهی برنامه سازان و برخی مدیران رسانه خصوصاً عدم تأثیرگذاری که روزگاری تلویزیون بر خانواده ها و جامعه داشت و امروز فضای مجازی همه این ذهن های خام و آماده پویا شدن را در دست گرفته و یک تغذیه نامناسب در اختیارشان قرار می دهد.

این همان جنگ نرمی است که روزگاری برای بزرگسالان به شبیخون های فرهنگی تبدیل شده بود و امروز دشمن به دنبال تسخیر خانواده ها خصوصاً کودکان و نوجوانان است.

متأسفانه خانواده ها از گستردگی و تنوع رسانه های مجازی سردرگم شده اند و به تعبیر سیما فردوسی استاد دانشگاه شهید بهشتی و روانشناس کودک و نوجوان در گفتگویی با خبرنگار فرهنگی تسنیم به حضور بدون مراقبت کودکان در استفاده از رسانه ها، فضای مجازی و حتی تلویزیون، انتقاد کرد.

او گفت: اگر نتوانیم کنترل کنیم که چه فیلم ها و برنامه هایی برای چه رده های سنی مناسب است کودک دچار ذهنیت های بدی می شود که مدیریت آن در ادامه دشوار خواهد شد.

البته در این مسیر برنامه سازان، مدیران و دست اندرکاران امر بیشتر باید ورود کنند که چه نوع کارتن ها، انیمیشن ها و برنامه هایی ساخته شود و مشخص کنند این برنامه ها را چه رده های سنی می توانند ببینند.

حتی به این نکته توجه کنند کودکان در هر سنی باشند یک نوع مراقبتی دارند و در زمان بندی برنامه ها هم لحاظ شود که قبل از ساعت 8 شب این برنامه ها روی آنتن بروند و نباید این همه دسترسی کودکان به رسانه ها آسان باشد.

علی رغم مدیران و دست اندرکاران برنامه های کودک خصوصاً در تلویزیون، اینجا بایستی پدرها و مادرها هم مراقبت کنند و برای فرزندان شان یک نوع مرزبندی استفاده یا عدم استفاده از رسانه ها ایجاد کنند.

مشروح گپ و گفت خبرنگار تسنیم با سیما فردوسی استاد دانشگاه شهید بهشتی و روانشناس کودک و نوجوان را در ادامه می خوانید: مدیران و برنامه سازان بیش از پدرها و مادرها مقصرند *به عنوان مقدمه بحث بفرمایید چرا آنقدر خانواده ها در کنترل کودکان و نوجوانان شان در استفاده از رسانه، فضای مجازی و تلویزیون خیلی رها و بدون مدیریت عمل می کنند؟ چرا که قبلاً خانواده ها تعامل بیشتری با فرزندان شان در این زمینه داشتند؛ آیا این اتفاقات به نوع رفتارهای امروزی کودکان برمی گردد و یا به اشراف نامناسب و آگاهی ضعیف دست اندرکاران؟ قبول دارم امروز در دوره ای قرار داریم که با عرصه استفاده از سایبر بدون مدیریت برخورد می شود اما فقط پدرها و مادرها مقصر نیستند و مدیران، برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه برنامه های کودک و نوجوان به مراتب تقصیر بیشتری دارند، چون کمتر از اساتید این حوزه استفاده کرده اند.

متأسفانه هیچ نظارتی بر این فعالیت ها در فضای مجازی و بازی های رایانه ای و ابزار دیجیتال نمی شود، چون اولاً خانواده ها بیش از گذشته درگیر امورات روزمره و امرار معاش هستند و ثانیاً به لحاظ روانی هم ذهن شان آماده انتقال مفاهیم درست و مدیریت خانواده و جامعه نیست.

کودک امروز در اکثر مواقع از پدر و مادرش جلوتر است توصیه ما همواره این بوده که فعالیت های رسانه ای و دسترسی کودکان به دنیای دیجیتال بایستی تابع یک رویکرد متعادل باشد و این را بدانید کودک امروز در اکثر مواقع از پدر و مادرش جلوتر است و اگر جامعه و خانواده نتواند خودش را با او همراه کند قطعاً کار از کار می گذرد و هرچه پرورش و تربیت انجام دهیم او مسیرش را اینترنتی و رسانه ای برگزیده است.

آموزش امور مربوط به تکنولوژی برای کودکان جذاب و سرگرم کننده است و فرزندان برای شخصی که سعی می کند در فناوری اطلاعات به روز باشد احترام زیادی قائل هستند و به این مسئله بسیار علاقه دارند.

چرا که تحقیقات و پژوهش ها هم نشان می دهد کودکان بسیار علاقه مند هستند که والدین شان در مورد اینترنت و فضای مجازی بیشتر بدانند و آن ها همچنین بسیار تمایل دارند که در مورد این موضوعات صحبت کنند.

هیچ کس نمی تواند به اندازه خود پدر و مادر به کودک کمک کند امروز کودکی در مقابل ما قرار دارد که حسّ کنجکاوی و میل به افزایش استقلال در آن موج می زند.

اما فارغ از این حسّ مشترک، محیطی که پرورش پیدا می کنند و شخصیت شان شکل می گیرد تفاوت ها و تمایزها را بوجود می آورد.

بهترین راهکار برای مراقبت از فرزند برای استفاده از رسانه، فضای مجازی و حتی تلویزیون حضور با اشراف و آگاهانه پدرها و مادرهاست و بعد تغییر نوع نگاه مدیران، برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه کودک به سمت دنیای امروز کودکان لازمه بسط و گسترش این مسیر و رویکردهاست.

البته ناگفته نماند که بسیاری این اصل مهم را فراموش کرده اند که هیچ کس نمی تواند به اندازه خود پدر و مادر به کودک کمک کند.

تلویزیون می تواند برای تربیت درست کودکان، خط و مشی مشخص کند *اینکه اشاره کردید به رسانه ها و وظیفه رسانه ها در قبال کودک، بفرمایید رسانه ملی به عنوان اثرگذارترین رسانه جمهوری اسلامی ایران با توجه به دسترسی بیشتر کودک امروز به فضای مجازی، کارتن ها، داستان ها و ادبیات مختلف چه رویکردی را باید در دستور کار خود قرار دهد؟ ما در رابطه با کودکان باید به دو موضوع توجه داشته باشیم، یکی خود کودک و دیگری خانواده اش.

یعنی در واقع علی رغم توجه آموزشی و پرورشی به کودکان، پدرها و مادرها هم نیازمند آموزش به روز و تعالیم علمی و فنی هستند.

رسانه در این راستا وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد که بایستی با توجه به رشد کودکان در سنین مختلف، والدین یک دوره آموزشی ببینند تا برای این پرورش و تربیت درست آماده شوند.

البته این تربیت و پرورش حوزه های مختلفی را دربرمی گیرد که از جمله آن می توان به تربیت دینی، تربیت تحصیلی، تربیت اجتماعی، روانی و اخلاقی اشاره کرد.

به همین خاطر ضرورت دارد رسانه خصوصاً تلویزیون ارتباط تنگاتنگی با اساتید این رشته ها و دانشگاه ها برقرار کند و برنامه های وزین علمی بسازد.

که در واقع والدین بدانند چطوری باید به تربیت فرزندشان در حیطه های مختلف بپردازند.

محتوای کودکانه صرفاً کارتن ، انیمیشن و بازی رایانه ای نیست موضوع دیگر خود کودکان و نوجوانان هستند که بایستی از برنامه ها و رسانه استفاده کنند این برنامه ها و فضاهای رسانه ای بایستی محتوایی داشته باشند که از جنبه های آموزشی، یادگیری و تربیتی بهره ببرد که همه این ها در قالب های متفاوت، قرار می گیرد و این محتوا حتماً نباید به سمت و سوی کارتن ها و بازی ها برود.

برنامه ساز می تواند با قالب های داستانی، آموزشی و حتی میزگردها با زبان و سبک کودکانه، برنامه تولید کند.

یعنی در واقع محتوای کودکانه را نباید صرفاً با انیمیشن و بازی رایانه ای ارائه داد.

قرار نیست برنامه های آموزشی به صورت کلاس های آموزشی باشد برنامه آموزشی برای کودکان لازم و ضروری است که البته قرار نیست برنامه های آموزشی به صورت کلاس های آموزشی مطرح شوند.

این بسته آموزشی می تواند در قالب سرودها، نمایشنامه ها و قالب های هنری عرضه شوند و کودکان از تعالیم آن بهره ببرند.

برنامه سازان و دست اندرکاران حوزه کودک ما می توانند پایشان را فراتر بگذارد و حتی مجله های تصویری ویژه کودک طراحی کنند و این نکات آموزشی را در آن قالب ها قرار بدهند.

پدرها و مادرها کم کاری می کنند *مقوله ای که امروز در برنامه های کودک کمتر دیده می شود توجه به مفاهیم دینی، معرفتی، اخلاقی، ادبیات خداشناسی و خداترسی است.

البته برخی در واکنش به این انتقادها می گویند اصلاً وظیفه رسانه ملی توجه به این ظرافت ها نیست و پدرها و مادرها باید چنین آموزه هایی را انتقال بدهند.

ضمن پاسخ به این پرسش بفرمایید کودکان بایستی چه دسترسی های رسانه ای با چه زمان بندی هایی داشته باشند؟ معمولاً کودکان باید زود بخوابند و زمان بندی پخش برنامه کودک بایستی قبل از ساعت 20 باشد.

اما این نکته کاملاً برمی گردد به اینکه تلویزیون برنامه کودک را چه ساعتی پخش کند.

خوشبختانه چندی است این موضوع تا حدود زیادی رعایت می شود؛ در طول تابستان یک ساعت مشخص و بعد از تعطیلات تابستانی یک کنداکتور متناسبی بر برنامه های کودک و نوجوان حاکم می شود.

اما در این زمینه با قدری کم کاری و بی توجهی پدرها و مادرها روبرو هستیم.

توجه تلویزیون به آموزش والدین کم است در اینجا لازم است برای پدرها و مادرها برنامه های ویژه تربیت کودک ساخته شود و زمانی برای پخش اختصاص دهند که پدرها و مادرها هر دو فرصت دیدن این برنامه ها را داشته باشند.

چرا که برنامه هایی را در طول روز مادرها می توانند ببینند ولی پدرها درگیر امرار معاش و روزمره هستند و از این مباحث مفید علمی بی بهره هستند.

متأسفانه شب ها که پدرها هم می توانند استفاده کنند از برنامه های آموزشی خبری نیست.

به نظرمن اگر این برنامه ها را عصر و شب بگذارند که والدین به خصوص پدرها ببینند که الان به مراتب با وجود مشکلات بیشتر اقتصادی و معیشتی حضورشان بسیار کمرنگ است و با این اوصاف توجه تلویزیون به آموزش والدین کم است.

اساتید به میدان بیایند و کار را مطابق با رشد کودک جلو ببرند سوال شما یک مقدمه ای داشت که به انتقال مفاهیم خداترسی و کارکردهای معرفتی برمی گردد.

این ها مفاهیمی است که باید توسط متخصصین علمی رده بالا انجام شود.

هر تهیه کننده ای و کارگردانی بخواهد به این مفاهیم بپردازد، معلوم نیست این ها را به صورت علمی بیاورد و یا بر روی این مفاهیم اشراف درستی داشته باشد؛ در این راستا نیازمند آن هستیم که ارتباط تلویزیون با دانشگاه ها تنگاتنگ باشد و از اساتید این حوزه ها استفاده شود.

کسانی که در این رشته تخصص دارند بیایند آن اندیشه ها و مباحث ارزشمند را در قالب فهم کودک ارائه بدهند و کار را مطابق با رشد کودک جلو ببرند.

وقتی این متخصصان و اندیشه ورزان به این میدان بیایند حتماً این رشد با تربیت دینی توأم با تعقل و جامعه نگری همراه می شود.

رفتار غیرعلمی برنامه سازان کودک، جبران ناپذیر است *گاهی می بینیم در یک کار ترکیبی کودک همچون کلاه قرمزی یک مفاهیمی عرضه می شود که از ذهن و مقام کودک بالاتر است و برخی از مسائلی که در آن مطرح می شود برای کودک سوال و ابهام بوجود می آورد.

اینجا نکته ای پیش می آید که متأسفانه کودک کنجکاوانه به ذهنیت های بدی می رسد.

نظر شما در این باره چیست؟ اگر علمی برخورد نشود این چیزها پیش می آید ولی متأسفانه کسی جوابگو نیست.

اگر این برنامه سازان با اساتید این رشته ها مشورت کنند و دست اندرکاران برنامه ساز سعه صدر داشته باشند و شتاب زده عمل نکنند، این مشکلات پیش نمی آید.

مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم تعامل با کارشناسان و متخصصین است *چه نقشه راهی پیشنهاد می کنید که تلویزیون در قبال کودک داشته باشد؟ باید کسانی که برنامه سازان کودک هستند دوره های آموزشی رشد، تحول و روانشناسی کودک را در قالب برنامه های درسی که دانشجویان می گذرانند، فرا بگیرند و بعد به سراغ ساخت برنامه ها بروند.

واقعاً مشکل برنامه های کودک تلویزیون عدم استفاده از متخصصین این رشته است که هیچ گونه تعامل و ارتباطی با اساتید و پژوهشگران و محققین حوزه های روانشناختی، جامعه شناسی و مذهبی و دینی ندارند.

والدین می توانند مهارت استفاده آموزشی از رسانه را به کودکان شان بیاموزند *در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

متأسفانه در حال حاضر اعتیاد به اینترنت و رسانه های مجازی و دنیای دیجیتال{بازی های رایانه ای} در کشور وجود دارد و این اعتیاد همچون اعتیاد به موادمخدر است و نتایجی چون تربیت نسل تندخو، بی حوصله، کم طاقت، پرخاشگر، ضعف در معاشرت و ارتباطات به همراه دارد.

یکی از نتایج استفاده نادرست از فضای مجازی و رسانه تحویل یک نسل سست عنصر، کم طاقت و پرخاشگر است که این نسل نمی تواند جامعه را به سمت ترقی پیش ببرد و حتی امکان افت و سقوط انسانیت در جامعه وجود دارد.

باید روش های علمی مبتنی بر پژوهش ایجاد کنیم، در غیر این صورت نمی توان کودکان را تغییر داد، یعنی اینکه براساس سن و جنسیت، تغییر را از کودکان آغاز کنیم.

باید براساس راهکارهای علمی پیش برویم، چون جامعه تغییرپذیر است اما هنوز جامعه روش های تغییرپذیری را پیدا نکرده است.

حداقل کاری که می توان برای جلوگیری از اشاعه انحرافات فضای مجازی و رسانه و استفاده نادرست از فضای دیجیتال انجام داد این است که والدین بایستی گفتگوی چهره به چهره با کودکان، مهارت های بکارگیری از فضای آموزشی را به آن ها یاد بدهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - کودک - کودکان - تلویزیون - رسانه - خانواده - دانشگاه شهید بهشتی - نوجوان - فضای مجازی - برنامه های کودک - استاد دانشگاه - روانشناس - نوجوانان - مدیران - کودک و نوجوان - مجازی - مراقبت - امروز - تسنیم - فرزندان - دانشگاه - خبرنگار - روانشناسی کودک - فردوسی - مدیریت - فرهنگی - پدرها - سیما - شهید - هایی

آخرین اخبار سرویس:
گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

توییت حسام الدین آشنا درباره بودجه سال آینده +عکس

مدیریت صحیح حجم نقدینگی، لازمه بهبود وضعیت اقتصادی است

برگزاری یادواره شهدای کردمحله جویبار

گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

انتقاد شدید رییس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ

استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

پوربابایی: مشکلات اجرایی نشان از عدم دقت لازم در تصویب قوانین دارد

تحریم ها نمونه ای از مخدوش شدن حق رضایت دولت هاست/NPT؛ فرش قرمزی برای بازرسی و تحریم

دلیل نمایش تصویر ترامپ پس از جست وجوی کلمه احمق در گوگل

ماجرای حرمت گوشت منجمد توسط امام(ره) چه بود

لایحه بودجه 98، پاسخگوی توقعات حداقلی نیست

به مردم بگویید 4 میلیون پروژه عمرانی طی 40 سال افتتاح شد

بحرانی که با یک اشاره ی امام خمینی حل شد+ فیلم

وعده های روحانی برای آب زاینده رود،«سراب» بود

واکنش کاربران فضای مجازی به انتصاب اتوبوسی هواداران روحانی+ تصاویر

بانک مرکزی ابزارهای لازم برای افزایش قدرت پول ملی را در اختیار دارد

پاپ 2 کاردینال را به جرم فساد جنسی برکنار کرد

مهاجم حمله تروریستی استراسبورگ کشته شد

لحظاتی از حضور سردار سلیمانی در میان خانواده های شهدا +فیلم

ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ دعای پدرم مستجاب شد

استاندار آذربایجان شرقی این صورتجلسه را امضا نمی کند+توضیحات

تضاد منافع، زیربنای کشمکش های درون حرفه پزشکی

استفساریه تسری یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان

حکم ارث کسانی که در یک حادثه کشته شده اند

شبکه فاضلاب، تهران را می بلعد!

صالحی : نظام اراده کند غنی سازی 20 درصد را در فردو از سر می گیریم

بهاروند عضو کمیته رصد تحریم مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری شد

حذف تکلیف دانش آموزان اشتباه است

وقوع تیراندازی در استراسبورگ

نقص در بیان مطالبات مهمترین چالش دانشجوی امروز/عدم توجه کافی به پتانسیل جوانان+فیلم

به مردم بگویید بعد از انقلاب 4 میلیون پروژه عمرانی طی 40 سال افتتاح شد

ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ پدرم دعایش مستجاب شد

سند دانشگاه اسلامی به زودی در سند راهبردی دانشگاه ها اعمال می شود

قول مساعد پاکستان برای پیگیری آزادی مرزبانان ربوده شده

تأمین برق روستای «چهار تخته» از توابع بخش سوسنِ ایذه

بیدار باش

تشکیل جلسه شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231

مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

تعمقی درباره اطلاق لقب «دشمن مردم» با هدفی متفاوت / چرا مسعود نیلی را به عرش بردند؟

بازخوانی جنبش دانشجویی توسط شکوری راد در دانشگاه فردوسی

صعود سویا و ویارئال و توقف چلسی در لیگ اروپا

حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب

ترویج کتاب و کتاب خوانی توسعه جوهره فرهنگ پروری است/ فعالیت 26 هزار کانون فرهنگی و مساجد در کشور

یک زن مورد حمایت دیوان سلطنتی رییس مجلس رژیم آل خلیفه شد

سوگواره عکس عاشورایی در جیرفت

سند دانشگاه اسلامی به زودی در سند راهبردی دانشگاه ها اعمال خواهد شد

هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم

دشمنان آرزوی براندازی نظام را به گور خواهند برد

آلودگی بسیاری از کشتی ها به بدافزار، ویروس و جاسوس افزار

نخستین موسسه تولید محتوای فرهنگی دیجیتال حوزه علمیه کاشان افتتاح شد

در دیدار سفیر ایران با وزیر خارجه گرجستان در مورد رفتارهای اخیر با ایرانیان، چه گذشت؟

مرد افغان در میان کشته شدگان تیراندازی استراسبورگ

تفاوت مفام امامت با نبوت و رسالت چیست؟

ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ دعای پدرم در حقم مستجاب شد

توصیه های حافظ قرآن و نوستالژی دوران کودکی به والدین ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ دعای پدرم در حقم مستجاب شد

وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرده است

پاکستان برای پیگیری آزادی مرزبانان ربوده شده قول مساعد داده است

سردار علی فضلی: جوانان میدان را برای دشمن آماده نکنند

فال روزانه جمعه 23 آذر 1397

بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول ها اعدام می شود

سینمای ایران انجماد مدنی

دولت اسکاتلند از کشاورزان جوان حمایت می کند

گزارش تصویری : دومین نشست «چالش های حقوق زنان در فقه» در مشهد

وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرده است

تأمین برق روستای «چهار تخته» از توابع بخش سوسنِ ایذه

خط و نشان استاندار جدید برای مدیران کم حوصله

بخش اعظمی از مشکلات کشور ناشی از بی تدبیری مسئولان است

میانگین بالای سن ازدواج نگران کننده است/ با خانواده می توان به آینده ایران امیدوار بود

خانواده با وجود همه مسائل هنوز رکن مستحکم جامعه است

قول پیگیری هیات پاکستانی برای آزادی مرزبانان ایرانی

احترام حاج قاسم به یک مادر شهید/ عکس

مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

پیشنهاد غیراخلاقی مشاور لاغری به زن جوان

خطر اینترنت از دید یک فیلسوف

اخلاق یعنی خود را جای دیگری دیدن

سخنگوی سپاه: تمام تحریم ها را به فرصت طلایی تبدیل کرده ایم

گرامیداشت دومین شهید انقلاب اسلامی در بجنورد

قول پیگیری هیات پاکستانی برای آزادی مرزبانان ایرانی

حلقه داخلی نزدیک به ولیعهد سعودی زیر تیغ تغییرات

پیگیر افزایش اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان هستیم

سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد

تاخیر در ازدواج عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است

ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد

تحقیق درباره دخالت سعودی و صهیونیست ها به نفع ترامپ در انتخابات 2016

رییس جمهور لایحه بودجه 98 را به مجلس می برد

جامعه امروز نیاز به معرفی الگوهای پسندیده دارد

اولین سالگرد ارتحال آیت الله حائری در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می شود

سلفی فرزندان شهدا با سردار سلیمانی

آیا مرد و زن می توانند در یک صف نماز جماعت، بدون حائل بایستند؟

سلفی خندان سردار سلیمانی/عکس

گریم عجیب عاطفه رضوی در «خروس لاری»+عکس

سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد

ایلام به بزرگترین شبکه آزادراهی منطقه متصل می شود

جامعه امروز نیاز به معرفی الگوهای پسندیده دارد

الگوی ایرانی- اسلامی با جایگاه اصلی خود فاصله دارد

اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآنی اتباع خارجی

دیدار سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان

شصت و نهمین شماره دوهفته نامه آیت ماندگار منتشر شد

واکنش وزارت خارجه به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟

رسانه ملی در قبال کودکان چه وظیفه ای دارد؟