مطالب مرتبط:
معاون رییس جمهوری: ضرورت گسترش همکاری کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی دیده می شود
ضرورت گسترش همکاری کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی
ضرورت گسترش همکاری کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی
تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری کودکان
دومین پایگاه فرهنگی هنری کانون پرورش فکری در اهواز افتتاح می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 14:352018-10-12سياسي

ضرورت گسترش همکاری های کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی


معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردش گری گفت همکاری های این سازمان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید گسترش پیدا کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون؛ علی اصغر مونسان در جریان بازدید از نمایشگاه هفته ملی کودک با بیان این که کانون پرورش فکری از قدیم مرکز رشد و پرورش کودک و نوجوان است عنوان کرد که سازمان میراث فرهنگی در آینده باید مشارکت بیشتری در برگزاری برنامه های هفته ملی کودک با کانون داشته باشد.

معاون رییس جمهوری با بیان این که در روزهای گذشته سازمان میراث فرهنگی در کاخ موزه سعدآباد نمایشگاهی با موضوع روز جهانی کودک برپا کرده است، افزود: این کارها بهتر است به صورت مشترک و در همکاری با کانون برگزار شود.

مونسان در این رابطه گفت: برای این همکاری دیر نشده، چراکه در این کاخ موزه فضایی برای کودکان ایجاد شده و من حتما سفارش می کنم که این کار با همکاری کانون انجام شود.

مونسان در ادامه بیان کرد که سازمان میراث فرهنگی به دنبال ایجاد یک جریان فرهنگی در کشور به ویژه برای کودکان است تا جامعه به اهمیت این موضوع پی ببرند و به آن علاقه مند شود.

او با ذکر این که این موضوع های پایه ای چون میراث فرهنگی و محیط زیست دارای اهمیت بسیاری هستند، گفت: بچه ها باید اهمیت میراث فرهنگی را درک کنند و بدانند که تمدن و فکر یک کشور همین داشته های تاریخی است.

آموزش صنایع دستی زمینه ای برای همکاری های بیشتر با کانون رییس سازمان میراث فرهنگی در این رابطه افزود: در دوران کودکی ما بچه ها هر جایی یادگاری می نوشتند، ولی با ارائه این آموزش ها کودکان حافظان میراث فرهنگی کشور خواهند بود.

او هم چنین با اشاره به امکان همکاری معاونت صنایع دستی این سازمان در برگزاری برنامه های هفته ی ملی کودک گفت: در این نمایشگاه چند رشته از صنایع دستی دایر است، ولی با کمک معاون صنایع دستی ان شاءالله این کارها در جشنواره های بعدی گسترش پیدا کند تا کودکان و نوجوانان با رشته های بیشتری آشنا شوند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به این که حفاظت از این پیشه ها و صنایع یکی از وظایف این سازمان است گفت: این حفاظت یعنی آموزش دادن و تربیت کردن و ریشه این آموزش و تربیت در سنین کودکی است.

او هم چنین به بحث گردشگری نیز پرداخت و گفت: در حوزه ی گردشگری هم کودکان باید با مشخصات و الزام های آن چون ایمنی در سفر و پاکیزه نگه داشتن محیط آشنا شوند و آموزش ببینند.

رییس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به این که جریان سازی فرهنگی این سازمان در حوزه کودکان به تازگی آغاز شده است از اهدای کارت میراث بانان میراث فرهنگی" به کودکان یاد کرد که به مانند طرح هم یار پلیس، حساسیت های کودکان برای حفظ میراث فرهنگی را افزایش می دهد.

مونسان در رابطه با بحث فرهنگ سازی گفت: من حتما به هر سه معاون سازمان تاکید خواهم کرد که تعامل بیش تری با کانون پرورش فکری داشته باشند، چرا که کانون نهادی حرفه ای در این حوزه است و میراث فرهنگی نیز برای ورود به این عرصه می تواند از تجربه های کانون استفاده کند.

او هم چنین افزود که در همه ی فضاهای میراث فرهنگی به ویژه سایت موزه ها و کاخ موزه هایی چون سعدآباد و نیاوران این آمادگی وجود دارد که کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان برنامه های فرهنگی هنری اجرا کند.

آموزش کودکان باید در فضاهای شاد صورت بگیرد مونسان همچنین مهم ترین بخش برنامه های هفته ملی کودک را ایجاد شادی و نشاط برای کودکان دانست و عنوان کرد که این آموزش ها باید در فضاهای شاد صورت بگیرد.

علی اصغر مونسان با بیان این که دوره آموزش در فضای فشار و اجبار گذشته است، گفت: امروزه آموزش به صورت ضمنی انجام می گیرد و پایداری بیشتری هم دارد.

او هم چنین موضوع فعالیت های نمایشگاه هفته ملی کودک را مناسب دانست و گفت: پرداختن به موضوع های روز و توجه به فضای مجازی و اینترنت در کنار فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی محتوای مناسبی برای هفته ی ملی کودک است.

آمادگی برای ثبت ملی مراکز قدیمی کانون و بازی های بومی و محلی معاون رییس جمهوری همچنین در بحث حفاظت از مراکز قدیمی کانون پرورش فکری در پارک ها و مکان های عمومی شهرها که محل پرورش هنرمندان و نویسندگان بسیاری هستند گفت: ثبت میراث ملموس شامل ابنیه و سازه هایی است که ویژگی خاصی به لحاظ قدمت، معماری و یا حضور افراد مشهور دارند و به نظر من برای حفاظت از کتابخانه های کانون، میراث فرهنگی می تواند این مراکز را ثبت ملی کند.

او تاکید کرد که با ثبت ملی کتاب خانه های کانون دیگر امکان تخلیه، تخریب و جایگزینی وجود ندارد.

مونسان در ادامه به بحث ثبت بازی های بومی و ملی ایرانی پرداخت و گفت: ما اخیرا بازی چوگان را ثبت جهانی کرده ایم و بازی های کودکانه نیز می تواند به عنوان داشته های فرهنگی کشور ثبت ملی شود.

او مطرح کرد که شاید چون متولی مشخصی برای بحث بازی های بومی وجود ندارد کسی به دنبال ثبت آن نبوده است، ولی این موضوع را با معاونت میراث فرهنگی درمیان خواهم گذشت و کانون هم به عنوان متولی می تواند این بازی ها را برای ثبت به این سازمان پیش نهاد بدهد.

نیاز محوطه های تاریخی و موزه ها به راهنمای ویژه کودکان رییس سازمان میراث فرهنگی در پاسخ به این سوال که چرا در موزه ها و بناها و محوطه های تاریخی راهنمای گردشگری ویژه برای کودکان وجود ندارد؟ با بیان اینکه متاسفانه به موضوع های فرهنگی به میزان درخور پرداخته نمی شود، گفت: موزه داری ما باید استاندارد باشد و برای مثال راهنمای صوتی در موزه ها برای کودک و بزرگ سال متفاوت است، ولی ما متاسفانه هزینه استفاده از این موارد را نداریم و اندک بودجه نیز صرف نگه داشت موزه ها می شود.

او هم چنین با طرح اینکه شرایط نگهداری ویترین ها و دوربین ها در موزه ها استاندارد نیست گفت: داشته های تاریخی کشور بسیار زیاد، ولی متاسفانه منابع این سازمان محدود است.

مونسان در عین حال افزود: به دلیل قوانین دولت جذب نیرو برای ما ممنوع است، اما اگر نیروهای داوطلب در کانون وجود دارد که می توانند به این حوزه کمک کنند می توانیم هماهنگی لازم را انجام بدهیم که این داوطلبان آموزش ببینند و برای کودکان و نوجوانان راه نمای افتخاری موزه شوند.

گفتنی است ویژه برنامه های هفته ی ملی کودک تا 20 مهر 1397 در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب ادامه دارد.


کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - فرهنگی - رییس سازمان میراث فرهنگی - کودک - میراث - صنایع دستی - کودکان - رییس جمهوری - آموزش - معاون - نمایشگاه - برگزار - کانون پرورش فکری کودکان - جمهوری - نوجوان - نوجوانان - اهمیت - گردشگری - روز جهانی کودک - کودک و نوجوان - کشور - برنامه - فکری - روابط عمومی - رابطه - تربیت - سنین کودکی - محیط زیست - رشته

آخرین اخبار سرویس:
جمع بندی روز: پنج شنبه، 22 آذر 1397

فال آنلاین دیوان حافظ جمعه 23 آذرماه 97

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز جمعه

مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

استخدام کارشناس پیاده سازی و استقرار سیستم در تهران

استخدام سرپرست حسابدار مالی در شرکت درسا لوازم خانگی آشپزخانه

عصر علامه ها به پایان رسیده است

استخدام طراح مدارات آنالوگ و دیجیتال،برنامه نویس در کرمان

استخدام انباردار در یک شرکت معتبر در اصفهان

ورود نماینده ویژه رییس جمهور به ترکیه

عبادت واقعی چیست؟

رونمایی دیپلمات های اروپایی از طرح برخی از اعضای دولت ترامپ: تحریک ایران به واکنش تند در جهت بوجود آوردن بهانه ای برای حمله نظام

مساجد بلک برن بیش از 11 هزار و 500 بسته غذایی برای اطعام نیازمندان آماده کردند

استخدام ویتر،سالن کار در یک رستوران معتبر در البرز

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در قزوین

مشهورترین روحانیون توییتر چه افرادی هستند؟/ از روحانی استرالیانشین تا متخصص شیطان شناسی

برای انسانی که دارای معرفت باشد، موهبتی از این برتر نیست که احساس کند ولیّ خدا، با او و در کنار اوست

پیشنهاد وکیل باقری درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام

انتقاد روحانی به معاهدات کاهش گازهای گلخانه ای

لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد

موفقیت سازمان اقتصادی کوثر در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به رهبرمعظم انقلاب گزارش می شود

گفت وگو با استاد دانشگاه امام صادق (ع) درباره الهیات عصب شناسی خطر الهیات عصب شناسانه برای دین/ از تجارب عرفانی تا بیماری های روانی

روز دانشجوی امسال دانشگاه های کشور چگونه گذشت/ از مراسم های پر از هیجان تا برنامه هایی که بی جهت لغو شدند!

آیا قانون از معلولین حمایت می کند؟/ ما فرشته نیستیم!

سردار حاجی زاده: تحریم های دشمنان را باید بی خاصیت کنیم

افزایش یارانه ها یک شعار انتخاباتی است/ احمدی نژاد در ماجرای یارانه ها صورت مساله را پاک کرد

ضرورت تشکیل جلسه رؤسای 3 فراکسیون در مورد مرجع تشخیص فردی که جایگزین ندارد

مجلس نمایندگان آمریکا: مسلمانان روهینگیا قربانی نسل کشی شده اند

جامعه با احکام اسلامی منطبق باشد تا گرفتار ظلم نشود

لیسیدنی ابلیس لقب کدام گناه کبیره است؟!

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم بازداشت شد

سرنخ حجاب اختیاری به تحریم رسید

پوربابایی: مشکلات اجرایی نشان از عدم دقت لازم در تصویب قوانین دارد

برگزاری کارگاه نسخ خطی ایرانی در دانشگاه لایدن هلند

نمایندگان ایران وایرلندبرگسترش همکاری های دوجانبه تاکیدکردند

نمایندگان ایران وایرلندبرگسترش همکاری های دوجانبه تاکیدکردند

باید و نباید های استخاره که شاید ندانید

متن و شعر تبریک شب یلدا 97

ضرورت تشکیل جلسه رؤسای 3 فراکسیون در مورد مرجع تشخیص فردی که جایگزین ندارد

ضرورت تشکیل جلسه رؤسای 3 فراکسیون در مورد مرجع تشخیص فردی که جایگزین ندارد

واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره: یک بار به اسم مناظره، 19 دقیقه وقت سفارشی گرفتید؛ در همیشه بر یک پاشنه نمی چرخد

وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز پیشرفت کشور است

منشأ شعارهای «نه شرقی، نه غربی»‏ و «مرگ بر آمریکا»‏ در دوران پهلوی

رسانه هایی که بخار کله مردم را خالی می کنند!

چشم انداز نرگسی

با یک تیر نمی توان پاسخ صدها تیر شلیک شده به افکار عمومی را داد

آمادگی یک زن برای سلب قدرت از بن سلمان

تجهیزات جدید دفاعی ارتش رونمایی می شوند

چگونگی بازنشستگی کارمندانی که بیمه سلامت دارند

با یک تیر نمی توان پاسخ صدها تیر شلیک شده به افکار عمومی را داد

تبدیل خیابان 16 آذر به راسته علمی ـ دانشجویی

لایحه بودجه 98، پاسخگوی توقعات حداقلی نیست

زمین و آب مناطق ویژه اقتصادی خراسان جنوبی فراهم شد

داعش مسئولیت تیراندازی استراسبورگ را به عهده گرفت

جامعه امروز نیاز به معرفی الگوهای پسندیده دارد

گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

توییت حسام الدین آشنا درباره بودجه سال آینده +عکس

مدیریت صحیح حجم نقدینگی، لازمه بهبود وضعیت اقتصادی است

برگزاری یادواره شهدای کردمحله جویبار

گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

انتقاد شدید رییس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ

استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

پوربابایی: مشکلات اجرایی نشان از عدم دقت لازم در تصویب قوانین دارد

تحریم ها نمونه ای از مخدوش شدن حق رضایت دولت هاست/NPT؛ فرش قرمزی برای بازرسی و تحریم

دلیل نمایش تصویر ترامپ پس از جست وجوی کلمه احمق در گوگل

ماجرای حرمت گوشت منجمد توسط امام(ره) چه بود

لایحه بودجه 98، پاسخگوی توقعات حداقلی نیست

به مردم بگویید 4 میلیون پروژه عمرانی طی 40 سال افتتاح شد

بحرانی که با یک اشاره ی امام خمینی حل شد+ فیلم

وعده های روحانی برای آب زاینده رود،«سراب» بود

واکنش کاربران فضای مجازی به انتصاب اتوبوسی هواداران روحانی+ تصاویر

بانک مرکزی ابزارهای لازم برای افزایش قدرت پول ملی را در اختیار دارد

پاپ 2 کاردینال را به جرم فساد جنسی برکنار کرد

مهاجم حمله تروریستی استراسبورگ کشته شد

لحظاتی از حضور سردار سلیمانی در میان خانواده های شهدا +فیلم

ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ دعای پدرم مستجاب شد

استاندار آذربایجان شرقی این صورتجلسه را امضا نمی کند+توضیحات

تضاد منافع، زیربنای کشمکش های درون حرفه پزشکی

استفساریه تسری یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان

حکم ارث کسانی که در یک حادثه کشته شده اند

شبکه فاضلاب، تهران را می بلعد!

صالحی : نظام اراده کند غنی سازی 20 درصد را در فردو از سر می گیریم

بهاروند عضو کمیته رصد تحریم مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری شد

حذف تکلیف دانش آموزان اشتباه است

وقوع تیراندازی در استراسبورگ

نقص در بیان مطالبات مهمترین چالش دانشجوی امروز/عدم توجه کافی به پتانسیل جوانان+فیلم

به مردم بگویید بعد از انقلاب 4 میلیون پروژه عمرانی طی 40 سال افتتاح شد

ماجرای جایزه پادشاه عربستان به حافظ قرآن ایرانی/ پدرم دعایش مستجاب شد

سند دانشگاه اسلامی به زودی در سند راهبردی دانشگاه ها اعمال می شود

قول مساعد پاکستان برای پیگیری آزادی مرزبانان ربوده شده

تأمین برق روستای «چهار تخته» از توابع بخش سوسنِ ایذه

بیدار باش

تشکیل جلسه شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231

مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

تعمقی درباره اطلاق لقب «دشمن مردم» با هدفی متفاوت / چرا مسعود نیلی را به عرش بردند؟

بازخوانی جنبش دانشجویی توسط شکوری راد در دانشگاه فردوسی

صعود سویا و ویارئال و توقف چلسی در لیگ اروپا

حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب

ترویج کتاب و کتاب خوانی توسعه جوهره فرهنگ پروری است/ فعالیت 26 هزار کانون فرهنگی و مساجد در کشور

یک زن مورد حمایت دیوان سلطنتی رییس مجلس رژیم آل خلیفه شد

ضرورت گسترش همکاری های کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی

ضرورت گسترش همکاری های کانون پرورش فکری و سازمان میراث فرهنگی