مطالب مرتبط:
کاهش آلودگی هوای تهران نیازمند نوسازی 5 هزار دستگاه اتوبوس است
5 مصدوم بر اثر تصادف دو دستگاه اتوبوس در تهران
استاندار تهران: امسال تهران نیازمند 5 هزار دستگاه اتوبوس جدید است
هشت دستگاه از اتوبوس برقی های تهران فعال است
پورسیدآقایی: در تهران 10هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم/ 3 هزار دستگاه کم داریم، 3 هزار دستگاه باید جایگزین شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 12:552018-10-12اقتصادي

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده


تهران در آستانه آلوده ترین روزهای خود، کمترین میزان اتوبوس های فعال و سالم را دارد و این می تواند نگران کننده ترین خبر برای ما باشد؛ آن هم در حالی که در مترو از حدود دو سال قبل تاکنون، - هیچ ایستگاه جدیدی افتتاح نشده و معلوم نیست خطوط شش و هفت چه زمان سهم تهرانی ها می شوند و تاکسی ها هم که در زردترین وضعیت ممکن هستند.

آژیر قرمز کمبود ناوگان و فرسودگی در همه بخش های حمل ونقل عمومی پایتخت سال هاست به صدا درآمده و صدماتش را تهرانی ها، به خصوص در همین ماه های آلوده پاییزی، می بینند، اما خبری از تدبیر و تغییر نیست.

شعار سال: "بر اساس آخرین آماری که پیمان سنندجی، مدیرعامل اتوبوسرانی داد، در حال حاضر شش هزارو 200 اتوبوس فعال و شاغل در 240 خط اتوبوس رانی محدوده شهر تهران وجود دارد که متوسط سن این اتوبوس ها، حدود 10 سال است و مدت هاست از سن فرسودگی گذشته اند.

سه هزارو 200 دستگاه از این تعداد، اتوبوس های دیزلی هستند که وضعیت سوختشان نمی تواند چندان امیدبخش باشد و مابقی گازسوزند و خبر بد دیگر اینکه از نه جایگاه CNG که اتوبوس ها می توانند در آن سوختشان را بگیرند، دو جایگاه در دو ماه اخیر در حال اورهال و استانداردسازی اجباری است و این یعنی تعداد چشمگیری از اتوبوس ها ساعتی درخور توجه را باید در صف گاز باشند و به همین اندازه از خدمت رسانی به مردم و کسب درآمد خودشان دور بمانند.

از سال 87 که محمدباقر قالیباف هدیه قرمز و دو کابین جدیدی را در خیابان انقلاب تهران رونمایی کرد و تهرانی ها بعد از سال ها شاهد تردد اتوبوس هایی نو، کولردار و باکیفیت بودند، 10 سال گذشته است و حالا بسیاری از آن ناوگان متفاوت به سن فرسودگی رسیده اند و بنا بر آمار مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی شهر تهران، هزارو 300 دستگاه اتوبوس BRT در 10 خط اتوبوس های تندرو و اختصاصی فعال اند، در حالی که متوسط عمرشان 7.

9 سال است.

واقعیت این است که در شرایط تحریم و محدودیت خرید خارجی و محدودیت کارخانه های اتوبوس سازی، زمینه ای برای واردات و خرید خارجی اتوبوس باقی نمی ماند و گویا ساخت همین اتوبوس های بی کیفیت و کم کیفیت فعلی نیز در شرایط فعلی برای بسیاری از سازندگان داخلی فراهم نیست و اگر تا یک سال قبل می شد به دولت ایراد وارد کرد که چرا تهران سهمی از تولید داخلی اتوبوس ها ندارد، با این شرایط امروز، قول دادن برای جایگزینی اتوبوس های فرسوده، قولی دور از ذهن است.

آنچه امروز برای اتوبوس ها و حتی واگن های مترو رخ می دهد، خرج کردن از یک اتوبوس یا واگن برای اتوبوس یا واگن های دیگر است؛ چون نه وارداتی وجود دارد و نه به این زودی ها اتوبوسی جدید قرار است تهرانی ها را از آنچه عذاب هر روزشان شده، نجات دهد.

طبق گزارش شرکت واحد اتوبوس رانی، نوسازی 500 اتوبوس در برنامه سال 97 هست و قرار است این امر تا پایان سال انجام شود، اما این همان قولی است که حالا در ماه هفتم سال، امیدی کم رنگ برای تحققش وجود دارد.

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، کمتر از یک ماه قبل درباره قوزبالاقوزشدن حذف ارز دولتی برای نوسازی اتوبوس های شهری گفت.

او بیان کرد: هزینه نوسازی هر اتوبوس با ارز ثانویه حدود یک میلیاردو 400 میلیون تومان است و به همین دلیل اگر حمل ونقل عمومی را به عنوان کالای اساسی در نظر نگیریم، این سیستم به زودی قفل می شود.

این حساسیت و نگرانی که از سال ها قبل و در مدیریت شهری گذشته با ادبیات و روش و البته اهداف دیگری دنبال می شد، همچنان ادامه دارد و متهم و مقصر اصلی نیز در این وضعیت دولت است که یا پول نداده، یا پول نداشته، یا مدیریت نکرده یا جلوی مدیریت را گرفته است و حالا مشکلات دومینووار روی هم خراب شده اند.

اگر دولت های نهم، دهم و یازدهم، فارغ از شرایط مالی و اهداف سیاسی، به وظایف خود طبق قانون و تعهدات عمل می کردند، سهم اتوبوس های شهرداری تهران را در نوسازی می دادند و سایر ردیف های اعتباری مترو هم پرداخت می شد، امروز وضعیت به این شکل حاد درنمی آمد و مدیریت شهری اصلاح طلبی که بعد از سال ها وارث دوران مدیریت اصولگرایان شده، این گونه در وضعیت چه کنم چه کنم نمی ماند و مردم هم هر روز ناامیدتر از روز قبل نمی شدند.

محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران، در چند سفر خارجی خود به روسیه و چین تلاش کرد سهم بیشتری از نتایج مذاکراتش را منجر به خرید اتوبوس و تجهیزات آن کند، اما واقعیت این است که نتیجه این تلاش ها تاکنون چندان چشمگیر نبوده و از یک جایی به بعد، توافق ها اجرا نشده، قول ها روی زمین مانده و اتوبوس دو کابین قرمز روبان خورده دیگری به تهران نرسیده است.

امروز اگر مسافر خطوط تندرو اتوبوس رانی باشید، متوجه فرسودگی این اتوبوس ها در بدنه داخلی و بیرونی می شوید و به زودی این اتوبوس ها هم شکل و شمایل اتوبوس های قدیمی و فرسوده قبلی را پیدا می کنند و معلوم نیست که قرار است این حجم از مسافر چگونه پوشش داده شوند و باید امیدوار بود که تا قبل از رسیدن به این وضعیت، دولت تکانی به خودش بدهد و فکری اساسی بیشتر از آنچه نشان می دهد و حرف می زند، برای حمل ونقل عمومی پایتخت و اتوبوس های آن کند.

البته این وضعیت در این مدت بارها در جلسه های مشترک دولت و شهرداری تهران مطرح و پیگیری شده، اما تا امروز نتیجه ای حاصل نشده است.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، در جلسه 18 شهریور شورای شهر تهران از نامه شورا به رییس جمهور درباره وضعیت نوسازی اتوبوس های درون شهری خبر داد.

او گفت: بر اساس مصوبه ای که دولت در زمینه نوسازی اتوبوس های درون شهری داشته، قرار بوده است منابعی برای این کار اختصاص دهند، اما در این حوزه هنوز کاری جدی انجام نشده است؛ بنابراین نامه ای خطاب به رییس جمهور با امضای همه اعضا ارسال می شود و برای اقدام جدی در این حوزه، از رییس جمهوری درخواست کمک خواهد شد.

البته با گذشته حدود یک ماه درباره اینکه این نامه ارسال شده یا نه و آیا نتیجه ای دربر داشته، خبر جدیدی وجود ندارد.

در شرایط اقتصادی که جامعه با نوسانات شدید قیمتی کالا مواجه است و تنش های تورم، زندگی اقشار مختلف را تحت تأثیر منفی خود قرار داده است، باید نیم نگاهی نیز به شرایط رانندگان اتوبوس داشت که با سختی بسیار کرایه را هزار تومان هزار تومان در ارتباط مستقیم با مردمی که گاه بسیار عصبانی و ترشرو هستند، کسب می کنند و درعوض میلیون میلیون برای قطعات و نگهداری اتوبوس فرسوده و هزینه های جانبی آن خرج می کنند.

ضمن اینکه باید نبود ساختار امن شغلی و بیمه ای، نبود نظارت کافی و صرف زمان های طولانی شبانه در صف گاز و گازوییل را نیز به مشکلاتشان اضافه کنیم.

این شغل با همه الزامات و محدودیت هایی که دارد، جزء نیازهای حیاتی شهر تهران است و لازم است در شرایطی که مترو هنوز نتوانسته به سهم واقعی خود برسد، توجهی جدی به آن شود.

با وضعیتی که امروز از ناوگان اتوبوس رانی کم و فرسوده و مینی بوس رانی تقریبا حذف شده شهر تهران سراغ داریم، سهم 25درصدی این دو ناوگان در افق طرح جامع حمل ونقل و ترافیک شهر تهران به این زودی ها دورقمی نمی شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه شرق، تاریخ انتشار 12 مهر97، شماره: 3259
کلید واژه ها: اتوبوس - تهران - تهرانی - شهر تهران - مدیرعامل - محمدباقر قالیباف - شرایط - خیابان انقلاب - واردات - ناوگان - آلوده - درآمد - امروز - آلوده ترین - خرید - آمار - مترو - بی کیفیت - حمل ونقل - کارخانه - رونمایی - قالیباف - واقعیت - افتتاح - خیابان - نوسازی - پایتخت - متفاوت - رسانی - تاکسی

آخرین اخبار سرویس:
دایره طرح کددارکردن گوشی های همراه فراخ تر می شود

شرط کاهش قیمت طلا در بازار چیست؟

تردد در همه محورهای کشور روان است

برخی ها از 100 تا 500 میلیارد تومان ارز خریدند اما هیچ ارزی مبادله نشد

فعال شدن کارت سوخت بنزین در حال بررسی است

قاچاق گوشی موبایل هم معکوس شد

قیمت بنزین تا سال 98 گران نخواهد شد

قیمت گذاری انحصاری لوازم یدکی خودرو در خیابان چراغ برق!/ نوسان دلار بهانه ای برای گران فروشان

جزییات واردات کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال

دلالان در بازار خودرو فروشنده شدند

تکرار اتهام ارزی به دولت این بار از سوی میرسلیم/ قیمت ارز را بالا می برند تا درآمد دولت بیشتر شود

افزایش خودسرانه نرخ سود بانکی

اعلام نزخ مکالمه از ایران به عراق

دوبی ارز مجازی صادر می کند

پرداخت بیش از 17 میلیارد تومان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید

اتوبوس های مجهز به سامانه اعلام صوتی

توسعه پایدار با تعریف 37 هزار استاندارد

اجرای طرح محاسبه هزینه تمام شده اسکان و تغذیه دانشجویان

مدارس حق ندارند بابت قبض آب، برق و گاز پولی از والدین بگیرند

اعلام قیمت 40 نوع میوه در میادین میوه و تره بار

عمر البشیر: سودان جنوبی به مرحله کشور ورشکسته رسیده است

مکالمات اربعینی 900 تومان شد

اتهام زنی سنگین میرسلیم به دولت

تصاویر/ شگفتی به سبک پورشه 911

هزینه مکالمه از ایران به عراق در ایام اربعین یک سوم شد

مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد

تحریم های نفتی ایران، زمستان سختی را برای آمریکایی ها می آورد

یارانه دریافتی هر ایرانی به 4.186.000تومان رسید

برای ثبت نام کارت سوخت به کجا مراجعه کنیم؟ + نحوه بازیابی رمز کارت سوخت

برای مدیریت مصرف سوخت باید به سمت سهمیه بندی برویم

دایره طرح کددارکردن گوشی های همراه فراخ تر می شود

آغاز پیش فروش 50 هزار خودرو سایپا

دایره طرح کددارکردن گوشی های همراه فراخ تر می شود

بازار قاچاق سوخت هر روز داغ تر می شود!

مسافرت شهروندان آذربایجانی به ایران 53 درصد افزایش یافت

مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد

با KY-O1L آشنا شوید؛ باریک ترین موبایل جهان با ابعادی به اندازه کارت ویزیت

یارانه نقدی مهرماه واریز شد

تمام سوخت تحویلی در تهران یورو 4 است

سهام آسیایی ضررها را جبران کرد

شرط کاهش قیمت طلا در بازار چیست؟

قیمت زمین در تهران متری چند؟ + جدول

لازمه کاهش قیمت طلا از نگاه رییس اتحادیه

پذیره نویسی صندوق جسورانه بازنشستگی

پیشروی طلا برای ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی

فروش نفت نباید در انحصار شرکت ملی نفت باشد/ قیمت رقابتی، عرضه نفت در بورس را افزایش می دهد

مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد

«انجمن های کارفرمایی، اندازه بنگاه ها و حکمرانی» به بازار کتاب آمد

مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد

13 میلیارد دلار کالا به کشورهای همسایه صادر شد

میرسلیم: دولت برای پرداخت بدهکاری هایش بازار ارز را آشفته کرده

بررسی فعال سازی کارت سوخت در دستور کار هفته آتی کمیسیون انرژی

تجهیز یک میلیون مشترک پرمصرف خانگی به کنتورهای هوشمند

احتمال تجاوز قیمت نفت از خطوط قرمز تا پایان 2018

رفع هیجان بازار خودرو نیازمند منطقی شدن نرخ های کارخانه است

چین و روسیه در حال حذف دلار در تسویه حساب ها هستند

منطقه موزیرج در اولویت برنامه ریزی و اخذ اعتبارات بازآفرینی شهـری

دلالان بازار خودرو فروشنده شدند

دستمزد کارکنان خارجی در کدام کشورها بالاتر است؟

واتس اپ دو حالت Vacation و Silent را معرفی کرد

افزایش صادرات و سهم ایران از بازارهای منطقه

افزایش صادرات نفتی ایران در ماه اکتبر

آخرین وضع بارش های ایران

دولت از یک طرف بازار ارز را آشفته می کند از آن طرف بسته حمایتی می‎دهد!/ بدهکاری بانک ها را از جیب مردم پرداخت کردند

رفع بحران آب در کشور در گرو راهکار دولتی یا همراهی اجتماعی

فرانسوی ها خواستار واردات کوئل خودرو از ایران شدند

ثروتمندان جهان در هر ساعت چه قدر درآمد دارند؟

وجود 80 چاه دارای نیترات بالا در جنوب تهران

آغاز پذیره نویسی نخستین صندوق جسورانه بازنشستگی در فرابورس

4 هزار و 500 تن کود برای کشت پاییزه در استان تهران تامین شد

زمان استفاده بیشتر صنایع از ابزار های مالی بورس فرا رسیده است

شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج بیمه شدگان تامین اجتماعی

کاهش قیمت خودرو در بازار سرعت گرفت

دولت از طرفی بازار ارز را آشفته می کند از آن طرف بسته حمایتی می‎دهد!/ بدهکاری بانک ها را از جیب مردم پرداخت کردند

4 هزار و 500 تن کود برای کشت پاییزه در استان تهران تامین شد

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازار

افزایش قیمت نفت و کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی

افزایش شمار قربانیان سیل در نیکاراگوئه

اهمال بانک مرکزی در اختصاص ارز به ایرلاین ها/ ارز نگیریم فقط 3 ماه دوام می آوریم

ثبت بدترین عملکرد اقتصادی انگلیس در یک دهه اخیر

ثروتمندان جهان در هر ساعت چه قدر درآمد دارند؟

قیمت LNG در آسیا گران تر می شود

افزایش قیمت نفت در واکنش به تحریم های نفتی ایران

4 هزار و 500 تن کود برای کشت پاییزه در استان تهران تامین شد

واکنش توییتری مهناز افشار به درآمد شبی 30 میلیونی از تئاتر لاکچری!

تردد 46 هزار نفر از مرز مهران

بازدهی امسال شاخص بورس 90 درصد شد

رشد اقتصادی چین کاهش یافت

معوقه 100 میلیارد تومانی آموزش و پرورش

جزییات توزیع سبد کالایی

لغزش پول در آستانه ورود به بانک ها

با تشدید تحریم ها چه بلایی بر سر اقتصاد ایران می آید؟!

ایران 11 سال است که درگیر خشکسالی است

همایش «چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران»در لندن

4 هزار و 500 تن کود برای کشت پاییزه در استان تهران تامین شد

دولت از طرفی بازار ارز را آشفته می کند از آن طرف بسته حمایتی درست می دهد!/ بدهکاری بانک ها را از جیب مردم پرداخت کردند

متاسفانه تورم به مرز 40 تا 50 درصد رسیده است/ دولت سرمنشاء آشفتگی ارزی است

آمار جدید دولت از قاچاق روزانه سوخت

دولت از طرفی بازار ارز را آشفته می کند و از طرفی می گوید بسته حمایتی درست کرده ایم/ دولت از جیب مردم بدهکاری بانک ها را پرداخت می کند

جلوگیری از هرگونه انسداد احتمالی راه ها در دستور کار است

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده