مطالب مرتبط:
کاهش آلودگی هوای تهران نیازمند نوسازی 5 هزار دستگاه اتوبوس است
5 مصدوم بر اثر تصادف دو دستگاه اتوبوس در تهران
استاندار تهران: امسال تهران نیازمند 5 هزار دستگاه اتوبوس جدید است
هشت دستگاه از اتوبوس برقی های تهران فعال است
پورسیدآقایی: در تهران 10هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم/ 3 هزار دستگاه کم داریم، 3 هزار دستگاه باید جایگزین شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 12:552018-10-12اقتصادي

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده


تهران در آستانه آلوده ترین روزهای خود، کمترین میزان اتوبوس های فعال و سالم را دارد و این می تواند نگران کننده ترین خبر برای ما باشد؛ آن هم در حالی که در مترو از حدود دو سال قبل تاکنون، - هیچ ایستگاه جدیدی افتتاح نشده و معلوم نیست خطوط شش و هفت چه زمان سهم تهرانی ها می شوند و تاکسی ها هم که در زردترین وضعیت ممکن هستند.

آژیر قرمز کمبود ناوگان و فرسودگی در همه بخش های حمل ونقل عمومی پایتخت سال هاست به صدا درآمده و صدماتش را تهرانی ها، به خصوص در همین ماه های آلوده پاییزی، می بینند، اما خبری از تدبیر و تغییر نیست.

شعار سال: "بر اساس آخرین آماری که پیمان سنندجی، مدیرعامل اتوبوسرانی داد، در حال حاضر شش هزارو 200 اتوبوس فعال و شاغل در 240 خط اتوبوس رانی محدوده شهر تهران وجود دارد که متوسط سن این اتوبوس ها، حدود 10 سال است و مدت هاست از سن فرسودگی گذشته اند.

سه هزارو 200 دستگاه از این تعداد، اتوبوس های دیزلی هستند که وضعیت سوختشان نمی تواند چندان امیدبخش باشد و مابقی گازسوزند و خبر بد دیگر اینکه از نه جایگاه CNG که اتوبوس ها می توانند در آن سوختشان را بگیرند، دو جایگاه در دو ماه اخیر در حال اورهال و استانداردسازی اجباری است و این یعنی تعداد چشمگیری از اتوبوس ها ساعتی درخور توجه را باید در صف گاز باشند و به همین اندازه از خدمت رسانی به مردم و کسب درآمد خودشان دور بمانند.

از سال 87 که محمدباقر قالیباف هدیه قرمز و دو کابین جدیدی را در خیابان انقلاب تهران رونمایی کرد و تهرانی ها بعد از سال ها شاهد تردد اتوبوس هایی نو، کولردار و باکیفیت بودند، 10 سال گذشته است و حالا بسیاری از آن ناوگان متفاوت به سن فرسودگی رسیده اند و بنا بر آمار مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی شهر تهران، هزارو 300 دستگاه اتوبوس BRT در 10 خط اتوبوس های تندرو و اختصاصی فعال اند، در حالی که متوسط عمرشان 7.

9 سال است.

واقعیت این است که در شرایط تحریم و محدودیت خرید خارجی و محدودیت کارخانه های اتوبوس سازی، زمینه ای برای واردات و خرید خارجی اتوبوس باقی نمی ماند و گویا ساخت همین اتوبوس های بی کیفیت و کم کیفیت فعلی نیز در شرایط فعلی برای بسیاری از سازندگان داخلی فراهم نیست و اگر تا یک سال قبل می شد به دولت ایراد وارد کرد که چرا تهران سهمی از تولید داخلی اتوبوس ها ندارد، با این شرایط امروز، قول دادن برای جایگزینی اتوبوس های فرسوده، قولی دور از ذهن است.

آنچه امروز برای اتوبوس ها و حتی واگن های مترو رخ می دهد، خرج کردن از یک اتوبوس یا واگن برای اتوبوس یا واگن های دیگر است؛ چون نه وارداتی وجود دارد و نه به این زودی ها اتوبوسی جدید قرار است تهرانی ها را از آنچه عذاب هر روزشان شده، نجات دهد.

طبق گزارش شرکت واحد اتوبوس رانی، نوسازی 500 اتوبوس در برنامه سال 97 هست و قرار است این امر تا پایان سال انجام شود، اما این همان قولی است که حالا در ماه هفتم سال، امیدی کم رنگ برای تحققش وجود دارد.

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، کمتر از یک ماه قبل درباره قوزبالاقوزشدن حذف ارز دولتی برای نوسازی اتوبوس های شهری گفت.

او بیان کرد: هزینه نوسازی هر اتوبوس با ارز ثانویه حدود یک میلیاردو 400 میلیون تومان است و به همین دلیل اگر حمل ونقل عمومی را به عنوان کالای اساسی در نظر نگیریم، این سیستم به زودی قفل می شود.

این حساسیت و نگرانی که از سال ها قبل و در مدیریت شهری گذشته با ادبیات و روش و البته اهداف دیگری دنبال می شد، همچنان ادامه دارد و متهم و مقصر اصلی نیز در این وضعیت دولت است که یا پول نداده، یا پول نداشته، یا مدیریت نکرده یا جلوی مدیریت را گرفته است و حالا مشکلات دومینووار روی هم خراب شده اند.

اگر دولت های نهم، دهم و یازدهم، فارغ از شرایط مالی و اهداف سیاسی، به وظایف خود طبق قانون و تعهدات عمل می کردند، سهم اتوبوس های شهرداری تهران را در نوسازی می دادند و سایر ردیف های اعتباری مترو هم پرداخت می شد، امروز وضعیت به این شکل حاد درنمی آمد و مدیریت شهری اصلاح طلبی که بعد از سال ها وارث دوران مدیریت اصولگرایان شده، این گونه در وضعیت چه کنم چه کنم نمی ماند و مردم هم هر روز ناامیدتر از روز قبل نمی شدند.

محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران، در چند سفر خارجی خود به روسیه و چین تلاش کرد سهم بیشتری از نتایج مذاکراتش را منجر به خرید اتوبوس و تجهیزات آن کند، اما واقعیت این است که نتیجه این تلاش ها تاکنون چندان چشمگیر نبوده و از یک جایی به بعد، توافق ها اجرا نشده، قول ها روی زمین مانده و اتوبوس دو کابین قرمز روبان خورده دیگری به تهران نرسیده است.

امروز اگر مسافر خطوط تندرو اتوبوس رانی باشید، متوجه فرسودگی این اتوبوس ها در بدنه داخلی و بیرونی می شوید و به زودی این اتوبوس ها هم شکل و شمایل اتوبوس های قدیمی و فرسوده قبلی را پیدا می کنند و معلوم نیست که قرار است این حجم از مسافر چگونه پوشش داده شوند و باید امیدوار بود که تا قبل از رسیدن به این وضعیت، دولت تکانی به خودش بدهد و فکری اساسی بیشتر از آنچه نشان می دهد و حرف می زند، برای حمل ونقل عمومی پایتخت و اتوبوس های آن کند.

البته این وضعیت در این مدت بارها در جلسه های مشترک دولت و شهرداری تهران مطرح و پیگیری شده، اما تا امروز نتیجه ای حاصل نشده است.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، در جلسه 18 شهریور شورای شهر تهران از نامه شورا به رییس جمهور درباره وضعیت نوسازی اتوبوس های درون شهری خبر داد.

او گفت: بر اساس مصوبه ای که دولت در زمینه نوسازی اتوبوس های درون شهری داشته، قرار بوده است منابعی برای این کار اختصاص دهند، اما در این حوزه هنوز کاری جدی انجام نشده است؛ بنابراین نامه ای خطاب به رییس جمهور با امضای همه اعضا ارسال می شود و برای اقدام جدی در این حوزه، از رییس جمهوری درخواست کمک خواهد شد.

البته با گذشته حدود یک ماه درباره اینکه این نامه ارسال شده یا نه و آیا نتیجه ای دربر داشته، خبر جدیدی وجود ندارد.

در شرایط اقتصادی که جامعه با نوسانات شدید قیمتی کالا مواجه است و تنش های تورم، زندگی اقشار مختلف را تحت تأثیر منفی خود قرار داده است، باید نیم نگاهی نیز به شرایط رانندگان اتوبوس داشت که با سختی بسیار کرایه را هزار تومان هزار تومان در ارتباط مستقیم با مردمی که گاه بسیار عصبانی و ترشرو هستند، کسب می کنند و درعوض میلیون میلیون برای قطعات و نگهداری اتوبوس فرسوده و هزینه های جانبی آن خرج می کنند.

ضمن اینکه باید نبود ساختار امن شغلی و بیمه ای، نبود نظارت کافی و صرف زمان های طولانی شبانه در صف گاز و گازوییل را نیز به مشکلاتشان اضافه کنیم.

این شغل با همه الزامات و محدودیت هایی که دارد، جزء نیازهای حیاتی شهر تهران است و لازم است در شرایطی که مترو هنوز نتوانسته به سهم واقعی خود برسد، توجهی جدی به آن شود.

با وضعیتی که امروز از ناوگان اتوبوس رانی کم و فرسوده و مینی بوس رانی تقریبا حذف شده شهر تهران سراغ داریم، سهم 25درصدی این دو ناوگان در افق طرح جامع حمل ونقل و ترافیک شهر تهران به این زودی ها دورقمی نمی شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه شرق، تاریخ انتشار 12 مهر97، شماره: 3259
کلید واژه ها: اتوبوس - تهران - تهرانی - شهر تهران - مدیرعامل - محمدباقر قالیباف - شرایط - خیابان انقلاب - واردات - ناوگان - آلوده - درآمد - امروز - آلوده ترین - خرید - آمار - مترو - بی کیفیت - حمل ونقل - کارخانه - رونمایی - قالیباف - واقعیت - افتتاح - خیابان - نوسازی - پایتخت - متفاوت - رسانی - تاکسی

آخرین اخبار سرویس:
فارس من| تغییر در زمان تخلیه مخازن زباله، برای مقابله با زباله گردی

داووس و چالش های بزرگ در اقتصاد جهانی

استخدام تعدادی سالن کار جهت رستوران دوتامون در تبریز

استخدام کارگر ساده آقا جهت فست فود در کرج

بودجه سال 98 آبفای استان زنجان با 36 درصد افزایش به تصویب رسید

استخدام کانون زبان اورسیا جهت همکاری در تبریز

استخدام نیرو با مدرک تربیت بدنی در شهر تبریز

فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سوئد ممنوع شد

سرپرست مجتمع دخانیات گیلان منصوب شد

رشد 6 درصدی شاخص بورس در دیماه امسال

استخدام تعدادی مشاور و فایل یاب جهت املاک - کرج

صدور ضمانتنامه برای استفاده کنندگان از تسهیلات اشتغال

لایحه اصلاح بازار سرمایه آماده تحویل به دولت شد

خودروهای پیش فروش به زودی در اختیار مشتریان قرار می گیرد

استخدام نیروی خانم جهت کار در کودکان خانه کودک در تبریز

استخدام منشی جهت فروشگاه دکوراسیون در منطقه فردیس

مهم ترین تولیدکنندگان سلاح را بشناسید/ بویینگ و ایرباس در لیست غول های فروش تسلیحات

استخدام برشکار MDF جهت کار در شهر مشهد

استخدام منشی مسلط به تایپ و آفیس در کرج

استخدام مهندس آقا در یک شرکت معتبر آسانسور در مشهد

خدمات دهی شهرداری ها به مردم ملموس و قابل اعتماد باشد

استخدام وسط کار جهت همکاری در کرج

استخدام میاندوزکار و زیگزالدوز در کرج

استخدام نیروی خانم رشته معماری در شهر مشهد

اختلافات تجاری و تغییرات اقلیمی تهدید کننده رشد اقتصادی

رشد قیمت ها، برنامه تسهیلات دهی بانک مسکن را عقب انداخت

کاهش 30 درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

آغاز مردن خزر

دولت طلبکار

درهای میدان مشق بعد از یک سال به روی مردم باز شد

شاخص های FATF برای شناسایی شرکت های دور زننده تحریم ها

گوشت گوسفندی گرانتر می شود

عرضه قطعات تقلبی خودرو در لباس اصلی

کدام محصولات توسط وزارتخانه ها وارد کشور می شود؟

جابه جایی مدیران صنایع خودروسازی وضعیت بازار خودرو را تغییر نمی دهد/ طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکن است

سرپرست مجتمع دخانیات گیلان منصوب شد

برای واردات کالا و خدمات، سالانه به 70 میلیارد دلار نیاز داریم/ در آمار صادرات با بیش اظهاری روبه رو بودیم/ افزایش نرخ ارز ریشه در عملکرد سایر وزارتخانه ها و نهادها دارد

کدام گروه از بازنشستگان می توانند وام ضروری دریافت کنند؟

افزایش سرانه مصرف آبزیان

آزمایش سیستم کنترل پایداری الکترونیکی در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین با هزاران جایزه

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار: ارزش بازار سرمایه ظرف 5 ماه 96 درصد رشد کرد

استخدام مکانیک ماهر و یکنفر CNGکار در کرج

استخدام رنگ کار چوب جهت همکاری در کرج

استخدام تکنسین it، کارمند اداری در تهران

کارگروه نظارتی ویژه نمازخانه های استان مرکزی

واگذاری زمین به مددجویان کمیته امداد زاوه

قیمت دلار تک نرخی 2 بهمن 97/ نرخ 39 ارز عمده اعلام شد

جهش معنادار صادرات نفت عربستان در 2 سال گذشته

پزشکان سالانه 150 میلیارد تومان مالیات می پردازند

وضعیت نوسانات قیمت در بازار مسکن 98

نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر!

پردرآمدترین استارتاپ های هوش مصنوعی در سال 2018

انجام بیش از 13 میلیون نفر سفر دریایی در بندرهای هرمزگان

آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

نرخ حبوبات بسته بندی در غرفه تره بار

بنز CLA45 فول 2016 را بشناسید

اعمال محدودیت در فوروارد کردن پیام ها؛ قدم بزرگ واتس اپ برای مبارزه با اخبار دروغ

حدود 500 روستای سیستان و بلوچستان؛ در صف متقاضیان آبرسانی سیار

دریافت نقدی عوارض خروج در فرودگاه امام متوقف شد

ریزش بورس های آسیایی

جریمه میلیاردی برای دلال گوشت

استفاده دولت از کدملی افراد در طرح کارت سوخت

صادرات نفت عربستان رکورد زد

بررسی قانون منع واردات کالاهای دارای مشابه داخلی

استخدام بازاریاب فروش در فروشگاه نکوهید

پیش بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

حق مسکن کارگران افزایش یافت

بازاریابی برای فروش واحد مسکونی کشورهای دیگر به ایرانیان

حق مسکن کارگران 60 هزار تومان بیشتر شد

خودکفایی 700 هزار خانوار نیازمند

کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟

استخدام دیپلم یا فوق دیپلم مکانیک آقا مسلط به جوشکاری برق در اصفهان

آیا میتوان جلوی کاهش قد ناشی از افزایش سن را گرفت ؟

کشت خیارشور هم کلید خورد!

بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

چراسودسهامداری دولت8سال ثابت مانده است؟/هرسال فقط 500میلیاردتومان

واردات کفش و پوشاک همچنان ممنوع است

حق مسکن کارگران 100هزار تومان شد/اعمال پس از تصویب در هیأت وزیران

جابه جایی مدیران صنایع خودروسازی وضعیت بازار خودرو را تغییر نمی دهد

جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به مرز 70 میلیون تن رسید

ثبت 73 هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا

با افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن، مشکل معیشت کارگران حل می شود؟

دوکاتی هم موتورسیکلت برقی می سازد

اختلافات تجاری و تغییرات اقلیمی چشم انداز رشد اقتصادی را تهدید می کند

پاسخگویی تلفنی حوزه طرح و برنامه بانک رفاه به مشتریان

پمپ بنزین های جدید تهران

فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سوئد ممنوع شد

انرژی خورشیدی بهترین انرژی برای کشور ایران

خودروهای داخلی از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیستند/ باید به بیماری مزمن صنعت خودرو رسیدگی شود

بازاریابی جریان خاص برای فروش واحد مسکونی کشورهای دیگر به ایرانیان

بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از 3 شعبه در تهران

نظام فعلی کارمزد خدمات پرداخت، هم ناکارآمد هم ناعادلانه

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی برگزار شد

انتخاب برترین نوآوری های بانکی و شرکتی در عرصه بانکداری الکترونیک

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

خودروسازان ضرر 11 هزار میلیارد تومانی را چگونه جبران می کنند؟

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده

تهران 14میلیونی با 6200 دستگاه اتوبوس در آرزوی نوسازی مانده