مطالب مرتبط:
معنای عضویت در کارگروه ویژه اقدام مالی چیست؟/ قول ایران مبنی بر رعایت توصیه‎های FATF
بعیدی نژاد: با تصویب CFT تعهدات حقوقی کشور به استانداردهای مالی و بانکی FATF تکمیل شد
«فرار از شفافیت مالی» صحبت های فرافکنانه موافقان FATF/ مخالفان FATF امضاکنندگان طرح شفافیت مالی نمایندگان هستند
انتشار گزارش مالی تئاتر کشور: شفافیت یا ابهام بیشتر؟
با تصویب CFT تعهدات حقوقی کشور به استانداردهای مالی و بانکی FATF تکمیل شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 05:252018-10-12سياسي

عضویت در FATF منجر به شفافیت مالی در کشور می شود/ نگرانی های امنیتی بی مورد است


ـ نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار کرد: هر کشوری که عضو FATF می شود باید قوانینی مشابه با کشورهای عضو تصویب کند.

- قوانین مبارزه با پولشویی در کشور ما باید استاندارد و همگام با قوانین بین المللی باشد و همین مسئله باعث افزایش شفافیت مالی در کشور و جلوگیری از فرار مالیاتی می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل از، درباره آثار تصویب لوایح مرتبط با FATF در مجلس شورای اسلامی بر اقتصاد کشور اظهار کرد: با تصویب این لوایح، ما هم در چارچوب مقررات منطقه ای و بین المللی در زمینه مبارزه با پولشویی قرار می گیریم.

اکنون اکثر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی عضو این کارگروه هستند که در زمینه شفافیت مالی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از خدمات مالی به تروریسم فعالیت می کند.

چهار رکن گروه ویژه اقدام مالیوی ادامه داد: لازمه همکاری با کشورهایی که روابط حسنه ای با ما دارند، از جمله کشورهای اروپایی این بود که عضو FATF شویم.

گروه ویژه اقدام مالی دارای چهار رکن از جمله مجمع، رییس مجمع، گروه راهبردی و رکن چهارم هم دبیرخانه است.

تمام کشورها یا سازمان های عضو، در مجمع حضور دارند و این مجمع، نهاد تصمیم گیرنده در گروه ویژه اقدام مالی به شمار می رود.

محمودزاده با بیان اینکه رییس، همه کاره این کارگروه نیست.

افزود: رییس این کارگروه توسط مجمع انتخاب شده و برنامه‎ها و استانداردهای لازم توسط مجمع برای FATF تعیین می شود.

این گروه، یک شبکه جهانی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم است و بسیاری از سازمان‎هایی که به نوعی درگیر فعالیت در این حوزه هستند، به عنوان ناظر و بدون حق رأی در جلسات آنها حضور پیدا می کنند.

حقی برای درخواست اسناد محرمانه از کشورهای عضو وجود نداردنایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: در جلسات گروه راهبری ویژه، شیوه های نوین پولشویی و راه های مبارزه با آن و اقدامات مؤثری که دولت های عضو و غیرعضو باید اتخاذ کنند مورد بررسی قرار می گیرد.

از سوی دیگر، کشورهایی که عضو این کنوانسیون نیستند، مبادلات مالی با آنها و سرمایه گذاری در آن کشورها ارزیابی می شود.

منتخب مردم مهاباد در خانه ملت تأکید کرد: به هیچ عنوان در این کنوانسیون، مداخله در دیگر کشورها جایی ندارد و دولت ها حق دخالت در مسائل یکدیگر را ندارند.

همچنین حقی برای درخواست اسناد و مدارک محرمانه از اعضای این کارگروه وجود ندارد.

علی رغم تهدیدهای غرب، اکنون بسیاری از کشورها همانند روسیه، ترکیه، چین و.

با ما کار بانکی می‎کنند و نفت ما را می خرند اما باید دانست که همه اینها در حال حاضر عضو FATF هستند.

عدم عضویت در FATF منجر به پرورش دلال ها می شودوی ادامه داد: اگر ما وارد این کارگروه نشویم مطمئنا این کشورهایی که همین الان در حال کار کردن با ما هستند، دیگر با ما کار نمی کنند.

مبادلات ریالی ما با کشورها، خرید و فروش نفت و واردات و صادرات ما بیش از 150 تا 160 میلیارد دلار در سال است بنابرین عدم تصویب این لوایح باعث می شود که مجبور شویم برای اینکه پول هایمان بابت فروش نفت و صادرات را به داخل کشور منتقل کنیم، حداقل 10 درصد درآمد کشور را صرف واسطه ها کنیم.

محمودزاده تصریح کرد: اگر بخواهیم پول صادرات نفت را به کشور وارد کنیم، اگر در قالب مبادلات قانونی FATF و منطبق بر شفافیت مالی نباشد مطمئنا بخشی از این پول به صورت سالانه هدر می رود و افرادی همانند بابک زنجانی را باید پرورش دهیم که نفت ما را بفروشند و پول ما را پس ندهند یا اینکه با کم ترین مبلغ به فروش برسانند و درصدی را نیز برای خود بردارند؛ بنابراین جیب دلال ها را پر می کنیم.

شناسایی ریسک‎های مالی با عضویت در FATFنایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: اگر شفافیت مالی نداشته باشیم، علی رغم اینکه کشور ما سال ها قربانی ترور بوده و به عنوان مثال اخیرا تعدادی از مردم اهواز قربانی ترور شدند و در مجلس هم تعدادی از هم وطنان قربانی ترور شدند، اما به حمایت از تروریسم مالی متهم می شویم.

منتخب مردم مهاباد در خانه ملت اظهار کرد: ما می‎توانیم استانداردهای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را در قالب این کارگروه انجام دهیم.

اگر با کشورهای دیگر کار کنیم می‎توانیم استانداردهای مبارزه با پولشویی را در کشور نهادینه کنیم.

از جمله خروجی‎های FATF نیز شناسایی ریسک‎ها و تدوین خط مشی ها و انجام هماهنگی ها در سطح ملی است.

اطلاعاتی که به FATF ارائه می‎شود از فیلتر سیستم امنیتی می گذردمحمودزاده ادامه داد: رسیدگی قضایی به جرایم پولشویی، تأمین مالی تروریسم و تأمین مالی اشاعه سلاح‎های کشتارجمعی، دیگر عایدات ورود به این کارگروه و آن هم مطابق با قوانین و مقررات قضایی کشور خودمان است.

بنابراین اینکه عده‎ای از افراد می گویند اگر عضو این کارگروه شویم باید مطابق با قوانین قضایی سایر کشورها عمل کنیم اصلا صحیح نیست بلکه براساس قوانین ایران عمل می‎کنیم.

همچنین می توانیم وظایفی را برای مراجع ذی صلاح از جمله مراجع نظارتی تعریف کنیم که در رابطه با جرایم پولشویی تحقیق کرده و نتایج را به مسئولان ارائه دهند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: به هیچ عنوان دسترسی سایر کشورها به اطلاعات محرمانه کشور ما وجود ندارد و هیچ کشوری نمی‎تواند از سایر کشورهای عضو درخواست مدارک یا اسرار محرمانه کند.

اگر هم بخواهند آماری را در رابطه با موارد مرتبط با پولشویی در کشوری دریافت کنند، این آمار توسط خود ما ارائه می شود و این اسناد، مسیرهای مختلف نظارتی توسط دستگاه های امنیتی را طی می کند و اطلاعات طبقه بندی شده و حساسی که تعدادی از افراد نگران آن هستند به هیچ عنوان در اختیار این کارگروه قرار نمی گیرد.

؛ چون این اطلاعات باید در نهایت توسط دستگاه‎های امنیتی کشور تأیید شود تا در اختیار کشورهای عضو این کارگروه قرار داده شود.

تسهیل سرمایه گذاری خارجیمحمودزاده افزود: از سوی دیگر عضویت ما در FATF همکاری مالی بین المللی با سایر کشورهای عضو مخصوصا در زمینه سرمایه‎گذاری خارجی را تسهیل می کند.

همچنین عضویت در این کارگروه، شفافیت بسیار زیادی را در زمینه پروژه‎های مالی و سایر فعالیت‎های اقتصادی ایجاد خواهد کرد و در نهایت با عضویت در این کارگروه می توانیم، سایر کشورها نگران مبادلات مالی با کشور ما نیستند.

منتخب مردم مهاباد در خانه ملت تأکید کرد: مزیت دیگری که عضویت در FATF برای کشور ما در پی دارد این است که باعث می‎شود سرمایه های خارجی وارد کشور شده و مخصوصا سرمایه ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می کنند و دارای سرمایه زیادی هستند بدون ترس و نگرانی وارد کشور می شود و باعث توسعه اقتصادی و رونق زیرساخت‎های اقتصادی کشور شود.

اگر عضو FATF نباشیم نمی‎توانیم از خودمان دفاع کنیمنایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: از سوی دیگر، کشور ایران با عضویت در این گروه مالی می‎تواند به خوبی از خود دفاع کند.

اگر عضو نباشیم، آنها می‎توانند هر تصمیمی را در مورد ما بگیرند و ایران را به حمایت مالی از تروریسم و عدم شفافیت مالی متهم کنند اما وقتی خود کشور ما هم در این کارگروه عضو باشد به راحتی می‎تواند از خود دفاع و یارگیری کند و کشورهای بیشتر را با خود همراه و توطئه دشمنان را خنثی کند.

محمودزاده ادامه داد: اما اگر ایران در FATF حضور نداشته باشد امکان دفاع از خود و اثبات وجود شفافیت مالی در کشور را ندارد و قطعا چنین وضعیتی به نفع اقتصاد کشور نیست و باعث رشد دلال ها و واسطه ها می شود.

عضویت در FATF منجر به کاهش فرار مالیاتی در کشور می‎شودوی گفت: هر کشوری که عضو این کارگروه می شود باید قوانینی مشابه با کشورهای عضو تصویب کند.

قوانین مبارزه با پولشویی در کشور ما باید استاندارد و همگام با قوانین بین المللی باشد و همین مسئله باعث افزایش شفافیت مالی در کشور و جلوگیری از فرار مالیاتی می شود.

محمودزاده در پایان اظهار کرد: اکنون افراد زیادی در ایران هستند که درآمدهای میلیاردی دارند اما یک ریال مالیات به دولت پرداخت نمی کنند اما کارمندی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می کند مالیات پرداخت می‎کند؛ بنابراین اگر عضو FATF شویم باید قوانین مرتبط با پولشویی را با قوانین جهانی هماهنگ کرده تا بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.


کلید واژه ها: کشور - مالی - پولشویی - مبارزه - کشورهای اروپایی - منابع طبیعی - بین المللی - استاندارد - قوانین - مجلس شورای اسلامی - تروریسم - اروپایی - مجلس - فرار مالیاتی - کشورهای جهان - سرمایه گذاری - اسناد - طبیعی - خانه - جهان - دولت - اسلامی - انتخاب - مهاباد - افزایش - سرمایه - اقتصاد - درگیر - جهانی - روابط

آخرین اخبار سرویس:
روحانیت باید صبور و با اخلاص فعالیت کند

گذشته و آینده نخستین دانشکده طب ایرانی/ تبدیل تقابل گروه های پزشکی و طب سنتی به تعامل

ایمان به توانمندی در عرصه رسانه/ پیام دین را به جهان ارسال کنیم

نقوی حسینی: اختلافات به تریبون ها کشیده نشود/ رضایتمندی مردم را حفظ کنیم

تعلیق مبارزه با زمین خواری

خانه ای بر روی شن

روزنامه های سه شنبه 22 آبان 97

باشگاه های بدنسازی به تکنولوژی واقعیت مجازی مجهز می شود+فیلم

امیر خانزادی با فرمانده نیروی دریایی هند دیدار کرد

توضیحات کدخدایی درمورد نظارت استصوابی

تقدیر وزیر بهداشت از یک چهره نوستالوژیک حوزه سنجش

سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار منصوب شد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهکار برون رفت از مشکلات است

عملکرد ربوی سیستم بانکی آزار دهنده است/ افزایش انتقاد علما نسبت به اوایل انقلاب

عکس | کنایه سنگین یک نماینده سابق مجلس به آخوندی

مخالفت دولت با شهردارشدن آخوندی

ولایتمداری مهم ترین شاخصه حجت الاسلام دهقانی بود

هنرمندان باید از ظرفیت عظیم اربعین بهره ببرند

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | سه شنبه 22 آبان 97

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | سه شنبه 22 آبان 97

رؤیت یک قلاده گرگ در کوه های کرمانشاه+فیلم

سردار کمالی در گفت وگو با فارس: افزایش یا کاهش خدمت سربازی در اختیار ستادکل است/ جزییات مدت زمان سربازی در شرایط مختلف

استخدام کارآموز حسابداری خانم در استان تهران

استخدام مهندس مکانیک،مهندسی شیمی در یک شرکت معتبر در تهران

نقوی حسینی: اختلافات به تریبون ها کشیده نشود/ رضایتمندی مردم را حفظ کنیم

سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار منصوب شد

حسن عباسی شروط مذاکره با امریکا را اعلام کرد!

تابش: تحریم های آمریکا یک موج زودگذر است

وضعیت عجیب خیابان های اهواز پس از بارندگی!+فیلم

سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار منصوب شد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهکار برون رفت از مشکلات است

نباید از نظارت استصوابی مترسک بسازیم که همه از آن بترسند / ما هم به قانون انتخابات اعتراض داریم

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت فنی کار در تهران

انتقاد تند حسین شریعتمداری از ظریف

آیا می دانستید روح هم مانند جسم مذکر و مؤنث دارد؟

حوادثی که با خوش شانسی به مرگ منجر نشد+فیلم

نمایندگان آذربایجان غربی تخصیص آب به بخش صنعت را مطالبه کنند

نمایندگان آذربایجان غربی تخصیص آب به بخش صنعت را مطالبه کنند

2 ماه حبس و 74 ضربه شلاق در انتظار متقاضیان عمل چشم گربه ای و گوش الاغی

قیاس مذاکرات منطقه ای ایران و اروپا با برجام صحیح نیست

برای مبارزه با شیوع مواد مخدر باید از مرزها مراقبت کرد

جزییات حمله خونین به 2 طلبه نیشابوری

ترویج دانش یا ترویج علم؟

مقایسه حکم قاضی رشوه بگیر با حکم سعید مرتضوی

شایعه سازی تغییر رییس بنیاد شهید خنثی شد/حجت الاسلام شهیدی به قوت به کار خود ادامه میدهد

انتقاد حسین شریعتمداری: آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!

استخدام منشی خانم در آژانس مسافرتی سفری دیگر باستان- تهران

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری آقا در شرکت ماکسیم - سیرجان

استخدام بازرس خانم در یک شرکت معتبر در قم

استخدام طراح سایت با مزایا در شرکت داده پردازان اسپیناس وب

استخدام سرپرست انتظامات (افسر بازنشسته نیروی زمینی ارتش)-تهران

استخدام پرومد(کارمند جمع آوری اطلاعات) در یک برندی معتبر

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

مقایسه جکم قاضی فاسد با حکم سعید مرتضوی

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 22 آبان ماه 97

سرنوشت شوم سیکاپل در انتظار پل آزان جویبار

آخوندی اگر کارآمد بود در وزارت راه می ماند

ضرورت تقویت بنیه علمی نهاجا

قدردانی سرلشکر موسوی از کارکنان ارتش در امداد رسانی به زلزله زدگان غرب کشور

سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی به تعویق افتاد

دولت از اربعین امسال چقدر درآمد کسب کرد؟

‍‍‍ در پیچ و تاب یک قانون

لاریجانی: رفتار ترامپ شرایط مشوشی در صحنه بین الملل ایجاد کرده/اروپا مستقل عمل کند

تشکر مسئولان ارشد استان درعای سوریه از جمهوری اسلامی ایران

ترامپ خطاب به کشورهای ثروتمند: هزینه حفاظت خود را بدهید

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل خانم در یک هلدینگ معتبر در تهران

قدیمی ترین ساختمان تلویزیون محلی کشور موزه می شود

افشانی: با شادی فراوان خداحافظی می کنم

استخدام مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان علم و صنعت در تهران

استخدام کمک آشپز آقا در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام مدیر رستوران،کمک آشپز در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام کارگر ساده در مزرعه شترمرغ در تهران

استخدام مدرس زبان انگلیسی آیلتس در یک شرکت معتبر در کرمانشاه

استخدام مهندس فنی در یک شرکت معتبر در چهارمحال و بختیاری

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در چهارمحال و بختیاری

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

پرواز های سه شنبه 22 آبان ماه 97 فرودگاه شیراز

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز سه شنبه

دانستنی هایی از شرک به خدای متعال

فیلم| توضیحات سایپا درباره جایگزینی تیبا و پراید بجای ساندرو و تندر

نظریّه ی مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوی پنجه را تبلیغ کنید

حواسمان به حجتیه ای ها باشد

حکم شرعی «عمل جراحی زیبایی زن توسط پزشک مرد»

ادعای عجیب یک نماینده مجلس: جاسوس همجنس گرا برای ثبت نام در انتخابات خبرگان آمده بود+فیلم

جامعه اسلامی جامعه بدون تبعیض است نه بی تفاوت/ مجلس به بررسی الگوی ایرانی اسلامی ورود می کند

سجده شکر پدر موشکی ایران پس از موفقیت آزمایش موشکی/ عکس

فارس گزارش می دهد آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

واکنش سخنگوی شورا به خبر عدم تایید دو گزینه شهرداری تهران

نخستین ماه مصنوعی مریخ

معاونان رؤسای جمهوری ترکیه و ونزوئلا دیدار کردند

رهبر انقلاب در قول و عمل ادامه دهنده راه امام راحل هستند

23 آبان سومین جلسه رسیدگی به پرونده صرافان

علت فوت دانش آموز دهدشتی به زودی به مقام قضایی اعلام می شود

سالک در گفت وگو با فارس آخوندی اگر کارآمد بود در وزارت راه می ماند

نامزد دموکرات برنده انتخابات سنا در آریزونا شد

ظریف: از طرح سعودی برای ترور شخصیت های ایرانی اطلاع داشتیم

کشف 5 هزار حساب جعلی با موجودی5.3 میلیارد دلار در پاکستان

تکذیب خبر تغییر رییس بنیاد مستضعفان

عضویت در FATF منجر به شفافیت مالی در کشور می شود/ نگرانی های امنیتی بی مورد است

عضویت در FATF منجر به شفافیت مالی در کشور می شود/ نگرانی های امنیتی بی مورد است