مطالب مرتبط:
راه اندازی دوره های دکتری پیوسته از مهر 98/تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای جذب دانشجویان خارجی
راه اندازی دوره های دکتری پیوسته از مهر 98 در دانشگاه تربیت مدرس
سرویس دوچرخه اشتراکی هوشمند در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی شد
صفحه پروفایل شخصی دانشجویان دکتری دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شد
راه اندازی دوچرخه اشتراکی هوشمند در دانشگاه تربیت مدرس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 20 مهر 1397 ساعت 00:152018-10-11دانش

راه اندازی دوره های دکتری پیوسته از مهر 98/تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای جذب دانشجویان خارجی


معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از جذب دانشجو در دوره های دکتری پیوسته این دانشگاه خبر داد و گفت: مجوز ایجاد دوره دکتری پیوسته دو رشته علوم پایه را گرفته ایم، - اما تلاشمان این است که در رشته های فنی و پزشکی نیز بتوانیم برای دکتری پیوسته دانشجو جذب کنیم تا دانشجو بعد از دوره لیسانس مستقیما وارد دوره دکتری شود.

شعارسال": معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از جذب دانشجو در دوره های دکتری پیوسته این دانشگاه خبر داد و گفت: مجوز ایجاد دوره دکتری پیوسته دو رشته علوم پایه را گرفته ایم، اما تلاشمان این است که در رشته های فنی و پزشکی نیز بتوانیم برای دکتری پیوسته دانشجو جذب کنیم تا دانشجو بعد از دوره لیسانس مستقیما وارد دوره دکتری شود.

محمدرضا کلباسی ، درباره زمان جذب دانشجو در این دوره در دانشگاه تربیت مدرس اظهارکرد: مجوز برگزاری دوره دکتری پیوسته اخذ شده است و از مهر 98 شروع به جذب دانشجو در این دوره ها خواهیم کرد.

کلباسی درباره مهم ترین برنامه های آموزشی این دانشگاه اظهارکرد: بحث توسعه دوره های بین الملل و جذب دانشجویان خارجی از مهم ترین برنامه های این دانشگاه است که در این راستا دانشگاه طرحی را با عنوان "طرح تحول راهبردی" مصوب کرده است.

وی درباره اهداف این طرح توضیح داد: در این طرح هدف دانشگاه این است که رتبه دانشگاه به سطح 200 دانشگاه برتر دنیا ارتقاء یابد.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس افزود: پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه از بین حدود دو هزار و 500 دانشگاه در کل کشور انتخاب شده و از آن ها خواسته شده که فعالیت های خاص تری را انجام دهند تا رتبه خود به 200 دانشگاه برتر جهان ارتقاء دهند.

کلباسی یادآور شد: در حال حاضر این دانشگاه رتبه حدود 400 را دارد و باید تلاش زیادی کرد تا در رده 200 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در این راستا همه معاونت های دانشگاه بسیج شده اند و پروژه ها، طرح ها و کارهایی انجام می دهند تا نهایتا در پنج سال آینده این ارتقاء انجام گیرد.

ایجاد تسهیلات برای جذب دانشجویان خارجی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه حضور دانشجویان بین المللی از مواردی است که رتبه دانشگاه ها را در سطح بین الملل ارتقاء می دهد گفت: برنامه ریزی وسیعی کرده ایم که با اعمال تخفیف در شهریه ها، گرفتن بورس از وزارت علوم و یا بورس کردن دانشجویان از طرف دانشگاه بتوانیم حضور دانشجویان بین المللی را در دانشگاه تسهیل کنیم.

کلباسی ادامه داد: در حال تلاشیم تا دانشجویان برتر و با کیفیت دنیا خصوصا کشورهای اطرافمان را جذب کنیم.

وی یادآور شد: در این راستا از هفته گذشته تخفیف شهریه دانشجویان خارجی مصوب کردیم تا با توجه به کیفیت علمی دانشجویان بین 30 تا 50 درصد تخفیف در شهریه شامل آن ها شود.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: در حال حاضر یکی از دغدغه های دانشجویان این است که خیلی از دانشگاه ها، شهریه دانشجویان بین المللی را به صورت دلار اخذ می کنند، به همین خاطر با توجه به آشفتگی هایی که در بازار ارز وجود دارد، تصویب کردیم دریافت شهریه از دانشجویان خارجی به صورت ریالی انجام شود.

راه اندازی دوره های ارشد یک ساله زبان انگلیسی وی درباره دیگر برنامه های آموزشی این دانشگاه گفت: راه اندازی دوره های ارشد یک ساله به زبان انگلیسی از دیگر اقداماتی است که در حال پیگیری آن هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس درباره این دوره ها توضیح داد: این دوره های یک ساله بسیار فشرده و کاربردی اند که در بسیاری از دانشگاه های جهان مرسوم هستند.

در حال حاضر دانشجویان برای گذراندن دوره ارشد بین دو تا سه سال و نیم زمان صرف می کنند، اما با برگزاری این دوره ها درطی یک سال امکان گذراندن دوره ارشد فراهم می شود.

کلباسی درباره زمان برگزاری این دوره ها در دانشگاه تربیت مدرس اظهارکرد: هدف ما این بود که از مهر 97 در این مقطع دانشجو جذب کنیم، اما چون مجوزهای لازم برای این کار اخذ نشده بود، جذب دانشجو به مهر 98 موکول شد.

وی درباره تعداد رشته های این دوره ها گفت: در این دانشگاه 170 رشته در مقطع ارشد و 130 رشته در مقطع دکتری وجود دارد که آماده برگزاری این دوره های فشرده برای حدود 50 تا 60 رشته مختلف هستیم.

گسترش رشته های میان رشته ای معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس توسعه رشته های میان رشته ای را از دیگر برنامه های دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد و گفت: دانشکده فناوری های بین رشته ای را در سال 96 راه اندازی کردیم که علاوه بر 16 دانشکده دیگر دانشگاه تربیت مدرس به صورت مستقل در حال فعالیت است و در سه رشته با عناوین ساختمان های هوشمند، علوم داده و علوم آب دانشجو جذب کرده است و قصد داریم این دانشکده را توسعه داده و رشته های کم بازده تر و کم متقاضی تر را به مرور کم رنگ کنیم و به جای آن ها رشته های پرمتقاضی تر را توسعه دهیم.

جذب اساتید خارجی در دانشگاه تربیت مدرس معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس جذب اساتید خارجی را از دیگر برنامه های دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد و گفت: این اساتید در دوره های کوتاه مدت در حد 10 تا 15 روز هم به تدریس و هم در مشاوره به دانشجویان و هم راه اندازی آزمایشگاه ها کمک می کنند.

همچنین با جذب این اساتید خارجی در اعزام دانشجو به صورت متقابل به کشورهای دیگر همکاری ایجاد می شود.

کلباسی درباره تعداد اساتید خارجی وابسته فعال در این دانشگاه توضیح داد: در حال حاضر حدود هفت نفر رسما عضو وابسته این دانشگاه شده اند و در حال برنامه ریزی برای جذب حداقل 50 استاد هستیم.

این اساتید از کشورهای نروژ، آمریکا، آلمان، هندوستان و اتریش جذب دانشگاه شده اند.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تعداد دانشجویان ورودی این دانشگاه در مقطع ارشد را 2500 نفر و در مقطع دکتری 500 نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 8 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و تعداد استادان ما نیز 750 نفر است.

بی نظمی، نتیجه افزایش بدون هماهمنگی ظرفیت ها توسط سازمان سنجش کلباسی با انتقاد از سازمان سنجش به خاطر عدم هماهنگی با دانشگاه برای افزایش ظرفیت ها تصریح کرد: امسال سازمان سنجش به خاطر اعمال سهمیه 20 درصدی ایثارگران در دوره ای ارشد و دکتری نیز ظرفیت ها را افزایش داده است، اما چون این افزایش ظرفیت بدون هماهنگی با ما صورت گرفته در خصوص تامین خوابگاه، کلاس، ازمایشگاه ها، استاد و مسائلی از این قبیل برای دانشگاه بی نظمی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: البته ما در حال مدیریت و حل کردن این مشکلات هستیم، اما بهتر است سازمان سنجش تصمیماتی را که می خواهد اعمال کند با دانشگاه ها هماهنگ کند و یا اینکه حداقل این افزایش ظرفیت را در رشته هایی اعمال کند که دانشگاه برای آن ظرفیت و امکانات لازم را دارد.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در پایان تاکید کرد: البته ما در حال مدیریت و حل کردن این مشکلات هستیم، اما بهتر است سازمان سنجش تصمیماتی را که می خواهد اعمال کند با دانشگاه ها هماهنگ کند و یا اینکه حداقل این افزایش ظرفیت را در رشته هایی اعمال کند که دانشگاه برای آن ظرفیت و امکانات لازم را دارد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری خبروان ،تاریخ انتشار 15مهر 97، کدمطلب: 19445464، www.

khabarone.

ir
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه تربیت مدرس - دانشجو - دانشجویان - دکتری - دانشجویان خارجی - تربیت - معاون - بین المللی - برنامه - رتبه - رشته - تسهیلات - علوم - مجوز - دانشگاه بسیج - برنامه ریزی - پزشکی - وزارت علوم - جهان - پژوهشگاه - کشور - بورس - انتخاب - شهریه - وزارت - آینده - پروژه - تخفیف - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
مهندس عمرانی که با هزار التماس حسابدار شد!

زمان و نحوه ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان فنی و حرفه ای اعلام شد

FATF نه شرط می پذیرد نه به بهانه جویی آمریکا پایان می دهد

طهرانچی در گفت وگو با فارس مطرح کرد پیگیری طرح تحول علوم انسانی در دانشگاه آزاد

لندنی ها هم جلیقه زرد پوشیدند

وویجر 2 وارد در فضای بین ستاره ای

هدف، انفجار خلاء: چطور جایزه نوبل انگیزه ای برای پیشرفت علم می شود

وزارت علوم: مدرک تحصیلی تقلبی را باطل می کینم

کشف سیاره فراخورشیدی که در حال کوچک شدن است

برگزاری آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

روزیاتو: صف میلیونی متقاضیان وام ازدواج و تسهیلات جالب دانشگاه آزاد

آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در البرز

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر در فارس

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برگزار شد/ اعلام نتایج در دهه اول بهمن

تاریخ چه آسان تحریف می شود!!!/ روایتی جالب

مراسم تشییع پیکر ایرج دانایی فر+ عکس

زنجیره تبدیل دانش به ثروت کامل نیست

صدور مجوز راه اندازی کارگاه مهارت افزایی دانشگاه فنی و حرفه ای

بورسیه های جدید نروژ، استرالیا و آلمان 2019

نحوه تمدید مازاد تحصیلی دانشجویان دکتری تربیت مدرس

برای ورودی های 92 نحوه تمدید مازاد تحصیلی دانشجویان دکتری «تربیت مدرس» اعلام شد

افشاگری عضو شورای انقلاب فرهنگی علیه این شورا/ مسئولانی که وعده دروغ دادند را صف اول بیاورید و شلاق بزنید تا نماز جمعه جوان شود

منسوج ضدسلولیت طبیعی شارژ شونده

اعتماد به نفس بیش از حد چه زمانی سودمند و چه زمانی مضر است؟

رشته علوم آزمایشگاهی نیازمند توجه بیشتری است

شناسایی سیاره ای که در حال کوچک شدن است

برگزاری آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

نمازجمعه جای تکرار مکررات نیست

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرا شود

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرایی شود

کنگره ملی سالانه دانش و فناوری بهمن ماه برگزار می شود

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حد قانون است

رحیم پور ازغدی : مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حد قانون است

اسامی 30 دانشگاه برتر در بررسی پرونده متقاضیان جذب

رهبری نباید پاسخگوی وظایف بر زمین مانده مسئولین باشد

طراحی و تجاری سازی منسوج ضدسلولیت و لاغری در اصفهان

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در مهاباد

مسابقات چالش گرانش زمین(نجات تخم مرغ) در دانشگاه آزاد میبد

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیرپیام نوردرمهاباد

برگزاری آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان فنی و حرفه ای

مراسم نکوداشت «محمدعلی موحد» در دانشگاه تهران برگزار می شود

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور فردا در مهاباد

رقابت در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد

رقابت 52 هزار داوطلب در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

اشتراک دستاوردهای ایرانی با افریقا/ ساختن بازار با ایده های نو

امسال حذف مرحله ای کنکور اجرایی می شود

واگذاری غیرقانونی 20 هکتار از جزیره هرمز به دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان فنی و حرفه ای اعلام شد

برگزاری آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور

ابطال مدرک تحصیلی در صورت احراز تقلب علمی

40 طرح پژوهشی مورد حمایت بسیج علمی خراسان رضوی قرار گرفت

ابطال مدرک تحصیلی در صورت احراز تقلب علمی

واگذاری 20 هکتار از جزیره هرمز به دانشگاه آزاد

کنگره ملی سالانه دانش و فناوری در علوم و مهندسی برق و کامپیوتر بهمن ماه برگزار می شود

تجلیل از جهادگران علم و فناوری خراسان شمالی

همایش «دانشجوی جهادی و توسعه» در دانشگاه ارومیه برگزار شد

تولید نانومالچ طبیعی برای اولین بار در ایران

رشته های دریایی در هرمزگان تقویت شود

ورزشکار مهابادی نایب قهرمان مسابقات پرس سینه کشور شد

ورزشکار مهابادی نایب قهرمان مسابقات پرس سینه کشور شد

استخدام ویراستار علوم انسانی در انتشارات کاگو صنفی دفتر نشر

دنیای علم در هفته ای که گذشت؛ از ثبت نخستین صدای مریخ تا انتشار سلفی مریخ نورد ناسا

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور فردا در مهاباد

برگزاری آزمون کارشناسی ارشدفراگیر پیام نور فردا در مهاباد

ماجرای گاو عظیم الجثه استرالیایی چیست؟+تصاویر

کارکنان اداری؛ اولویت اول دانشگاه های انگلیس

آموزش عالی در هفته ای که گذشت بهار پژوهش در دانشگاه ها

آغاز خواب زمستانی دانشگاه تا سال بعد!

بسیاری از مشکلات شهری با تکیه بر علوم دانشگاهیان قابل حل است

تولید بخار فوق داغ با استفاده از نور خورشید!

برگزاری گردهمایی بزرگ دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیر کبیر

حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران از پایان نامه دانشجویان

همایش بازی های رایانه ای

سیاست ها و اولویت های سند آمایش آموزش عالی بررسی شد

مسابقات منطقه ای چالش گرانش استان یزد در میبد برگزار شد

جشن دانش آموختگی دانشجویان علوم قرآنی در شاهرود+ فیلم

نظارت بر وضعیت مزارع با استفاده از زنبورها فراهم شد

ویدئو / پدیدار شدن رنگین کمان در برابر آبشار یخ زده هوکو در چین

اجازه ندهیم برخی از دانشگاه آزاد قزوین سوء استفاده کنند

فیلم/ روایت رحیم پور از پشت پرده های جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی

بسترسازی اشتغال دانش بنیان برنامه جدی این دانشگاه است

برچسب «دخترزا» یا «پسرزا» بودن به یک زوج، توجیه علمی ندارد

کسب رتبه 20 دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه های وزارت علوم + گزارش

2 کتاب با موضوع کشاورزی و رایانه در جهرم منتشر شد

141هزار نفر در کنکور ارشد 98 ثبت نام کردند

کارگاه شیوه های مقابله با اضطراب امتحان برگزار می شود

معاونت فرهنگی دانشگاه تهران از پایان نامه دانشجویان حمایت می کند

دانشگاه ها در بخش فعالیت های تجاری سازی پژوهشی ورود کنند

واگذاری غیرقانونی 20 هکتار از جزیره هرمز به دانشگاه آزاد

کسب رتبه 20 دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه های وزارت علوم

نصیرزاده: تربیت جوانان در تراز انقلاب اسلامی مسئولیت دانشگاه ها است

پژوهشگران برتر و فناوران نمونه استان اردبیل تجلیل می شوند

پیگیری سوژه مردم: سرنوشت مبالغ خودیاری تأسیس دانشگاه پیام نور در بخش لاهرود فارس من| رییس دانشگاه پیام نور اردبیل: پول مردم بدون سود عودت شد!

مقالات دانشگاهی سنجش مناسب رشد علمی نیست

برگزاری سومین استارت آپ ویکند شبکه های ارتباطی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام

استارتاپ کشاورزی در دانشگاه کُردستان

ربات های امدادگر با قابلیت عبور از حفره های کوچک ساخته شد

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه

راه اندازی دوره های دکتری پیوسته از مهر 98/تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای جذب دانشجویان خارجی

راه اندازی دوره های دکتری پیوسته از مهر 98/تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای جذب دانشجویان خارجی