مطالب مرتبط:
سه «غیر» زاکانی برای پیشنهادات احمدی نژاد
مقام های انتخابی خود را تقدیس نکنند/سوال از رییس جمهوری در راستای تخریب روحانی و تضعیف دولت است/ یک نماینده مجلس: پسرم چوپان است/ اجرای پیشنهادات خاتمی تنها به دست رهبر انقلاب ممکن خواهد بود/ اکنون اقتدار لازم را برای مذاکره با آمریکا نداریم/ هاشمی معتقد بود که احمدی نژاد به خارج واب
" احمدی نژاد" شهردار کرج شد
سخنرانی جنجالی دکتر احمدی نژاد در حصارک کرج + فیلم و تصاویر
تصاویری از پشت صحنه مناظره احمدی نژاد و کروبی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 مهر 1397 ساعت 15:352018-10-11سياسي

سه «غیر» زاکانی برای پیشنهادات احمدی نژاد


نماینده سابق مجلس با اعتقاد به «اقدامات هنجارشکنانه احمدی نژاد و نزدیکانش» گفت: پیشنهاداتی که از سوی آقای احمدی نژاد و نزدیکان او مطرح می شود که همه مسئولان نظام استعفا دهند و سازوکارها به هم بریزد، - نماینده سابق مجلس با اعتقاد به اقدامات هنجارشکنانه احمدی نژاد و نزدیکانش گفت: پیشنهاداتی که از سوی آقای احمدی نژاد و نزدیکان او مطرح می شود که همه مسئولان نظام استعفا دهند و سازوکارها به هم بریزد، عقلانی، قانونی و شرعی نیست و موجب ایجاد ناآرامی، آشوب و نابسامانی های گسترده در کشور می شود.

به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران در مجلس طی سخنانی در کنگره سراسری جمعیت جانبازان با بیان این که مکتب امام(ره) موافقین، مخالفین و پیروانی دارد ، گفت: مخالفین، دین را از سیاست جدا می کنند.

رقبای مکتب امام کسانی هستند که خود را در ظاهر پیرو این مکتب می دانند اما 5 ویژگی پیروان امام را برنمی تابند.

وی در بیان این پنج ویژگی ادامه داد: اعتقاد به غیب و سنت های الهی، اعتقاد به جامعیت دین و اسلام حداکثری، اعتقاد به استمرار ولایت مطلقه فقیه و پیروی از آن، باور به مردم سالاری دینی و اعتقاد به اینکه انقلاب اسلامی، مقدمه ظهور حضرت ولی عصر(عج) است، پنج ویژگی پیروان امام است.

وی هم چنین گفت: مخالفان مکتب امام سه گروه هستند؛ گروه اول کسانی هستند که معتقد به جدایی دین از سیاست اند؛ مانند بشیریه و سروش، گروه دوم کسانی هستند که سنت گرایی را اصل قرار می دهند.

سومین گروه مخالف کسانی اند که دچار جمود در دین شدند که نمونه بارز این گروه "فرقه شیرازی ها" است که دین را معیوب و ناقص نشان دادند.

این عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان این که امکانات کشور از ابتدای انقلاب در دست کسانی بود که با مکتب امام مشکل داشتند ، تصریح کرد: این امکانات در دوران ابتدای انقلاب در اختیار مهندس بازرگان و بنی صدر بود که جزو مخالفان مکتب امام خمینی بودند.

.

بعد از آن در یک مدت محدودی این امکانات در دست شهید رجایی و باهنر بود که پیروان راستین مکتب امام بودند اما دوره مسئولان آنان بیش از یک ماه دوام نداشت و به شهادت رسیدند در دوران جنگ با وجود اینکه رییس جمهور رهبر معظم انقلاب بودند اما امکانات کشور در اختیار نخست وزیر ایشان یعنی میرحسین موسوی بود.

در زمان جنگ ما از نحوه توجه دولت به جبهه ها انتقاد داشتیم.

امام خمینی نیز از عدم توجه مسئولان به جبهه ها با خبر بودند و به دولت وقت تذکر می دانند ولی این تذکرات مورد توجه مسئولان دولتی قرار نمی گرفت.

وی ادامه داد: پس از آن در زمان آقایان خاتمی، احمدی نژاد و امروز نیز در زمان آقای روحانی آن پنج ویژگی در این چهره های وجود نداشت؛ لذا این انقلاب یا در دست مخالفان مکتب امام بوده یا این که در دست رقبای این مکتب بوده است.

وی گفت: مشکلات کشور قابل حل است اما اراده ای برای حل مشکلات وجود ندارد.

مسیر حل و رسیدن به قله ها در فراروی ما هست اما مسئولان ما در این سال ها توجهی به این مسیر نکرده اند.

لذا نوع مواجهه با نیازها و شرایط روز باید برای ما شفاف باشد.

این عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: در ارتباط با نیازهای مردم در جامعه چند موضوع مطرح می شود.

نیازهای واقعی، نیازهای حقیقی و القای نیازهای کاذب در کشور وجود دارد.

مخالفان مکتب امام دائما به دنبال این هستند که خدمت نظام را کوچک جلوه دهند و خدمات غیر ملموس را از بین ببرند و گاها این خدمات را به ضد ارزش تبدیل کنند و وقتی که به نیازها می رسند بگویند نظام اسلامی قادر به حل نیازهای کشور نیست و وقتی به نیازهای حقیقی می رسند به دلیل این که فهمی از این نیازهای ندارند از روی این نیازها می پرند.

وی خاطرنشان کرد: این گروه زمانی که به نیازهای کاذب می رسند در شعله ور کردن این نیازها می دمند تا فاصله بین نیازهای حقیقی و کاذب در جامعه را بیشتر کنند و در نهایت مردم را ناراضی کنند.

این مسیری است که دشمنان و مخالفان مکتب امام می روند.

اما رقبای مکتب امام نیز کم و بیش در حال طی کردن همین مسیر هستند.

فرق آنها این است که وقتی به نقطه ای می رسد که القای نیازهای کاذب در است، با هم ادبیات شدن با مردم در تلاش هستند که رای مردم را بگیرند.

وی تصریح کرد: ما پیروان مکتب امام وظیفه داریم که خدمات حقیقی که مردم از نظام اسلامی دریافت می کنند را در سطح ملموس تبلیغ کنیم و در سطح ناملموس این خدمات برای مردم تبیین کنیم تا جامعه امید پیدا کند.

در جایگاه نیازهای حقیقی ما وظیفه داریم که این نیازها را که شامل نیاز به مسکن، رفاه و آزادی است در اختیار مردم قرار دهیم.

زاکانی با بیان این که عده ای از بی عرضگی یا از وابستگی نمی توانند پاسخ نیازهای واقعی مردم را بدهند و این ناتوانی را به گردن نظام اسلامی و پیروان واقعی مکتب امام می گذراند ، ادامه داد: گروهی دیگر نیز که فهمی از نیازهای حقیقی و تعالی بخش ندارند و توجهی به این نیازهای نمی کنند، در حالی که تمامی مراکز تربیتی در اختیارشان است، تلاشی برای تبیین نیازهای حقیقی و تعالی بخش نمی کنند و مدام به نیازهای کاذب می پردازند.

وی یادآور شد: ما امروز در شرایط جنگی تمام عیار با آمریکا هستیم.

از ابتدای انقلاب تا امروز چندین عرصه نبرد را با آمریکا پشت سر گذاشتیم.

10 سال جنگ سخت کردیم.

از سال 57 آمریکایی ها علاوه بر تحمیل کردن جنگ سخت به ما، جنگ نرم را نیز با قدرت ادامه دادند.

در نیمه دوم دهه 70 در کنار جنگ سخت و عملیات سنگین جنگ نرم ایجاد شکاف در حاکمیت را ایجاد کردند و حاکمیت انتخابی و انتصابی را دامن زدند.

در نیمه دوم دهه 80 در قالب فتنه مردم را روبرو هم قرار دادند.

انقلاب اسلامی در برابر این فتنه نیز مصون ماند.

بعد از آن نفت و مسائل مالی ما را تحریم کردند.

بعد از رفع تحریم آغاز فتنه گری در منطقه را آغاز کردند.

پس از آن در وادی نفوذ، یک حرکت گسترده در سراسر جامعه را به راه انداختند و پس از آن امروز نیز در جنگی اقتصادی و روانی گسترده تمامی ابعاد جنگ های گذشته را به خدمت گرفتند که همانند گذشته از این جنگ نیز به سلامت بیرون خواهیم آمد.

وی افزود: امروز جامعه در آستانه تغییر است و مدیریت آن باید در دست پیروان واقعی مکتب امام خمینی باشد.

اگر از بنده بپرسند که مشکل امروز نظام چیست، می گویم مشکل نظام این است که در فضای تفکری و وابستگی به غرب و مرعوب شدن در ساختارهای منحوس گرفتار شده است.

ویژگی دوم شرایط امروز کشور سطحی شدن و غفلت نیروهای پیرو مکتب امام است.

ماحصل این دو سبب شده که ظرفیت های معرفتی جامعه کاهش چشم گیری پیدا کند و دنیا گرایی عمومی و قدرت گرایی مسئولان کشور به چشم بیاید.

این وضعیت در بین دستگاه های موجود در کشور کاهش کارآمدی را رقم می زند و موجب کاهش اعتماد و سرمایه های عمومی می شود.

این مارپیچ خطرناک باید به دست صاحبان انقلاب شکسته شود.

دراین مسیر نباید مانند یک عده باشیم که می گویند شرایط مناسب است.

البته عده ای دیگر نیز هستند که اذعان می کنند شرایط کشور نامناسب است ولی ایده ای برای برون رفت از شرایط امروز کشور ندارند و معتقدند که باید بزنیم زیر میز و همه چیز را خراب کنیم.

این عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اقدامات احمدی نژاد و نزدیکانش را هنجارشکنانه خواند و گفت: پیشنهاداتی که از سوی آقای احمدی نژاد و نزدیکان او مطرح می شود از این جنس است.

آنها می گویند که همه مسئولان نظام استعفا داده و سازوکارها به هم بریزد.

این پیشنهادات عقلانی، قانونی و شرعی نیست و موجب ایجاد ناآرامی، آشوب و نابسامانی های گسترده در کشور می شود.

وی با همچنین با اشاره به مشکلات دولت افزود: مشکل دولت آقای روحانی این است که می گوید داشته هایمان را بدهیم و زمان بخریم.

دقیقا همان سیاستی که بنی صدر در ابتدای انقلاب در قبال جنگ داشت و معتقد بود که باید زمین بدهیم و زمان بخریم تا فرصت بازسازی خود را بدست آوریم.

متاسفانه در شرایطی که دشمن در ضعیف ترین موقعیت خود قرار دارد، مسئولان دولتی معتقدند که ما باید از توانمندی های داخلی از جمله توان هسته ای، توانمندی های دفاعی، ظرفیت ها و معارف اعتقادی و فرهنگی عقب نشینی کنیم تا کشور تنفس کند.

ما امروز همانند کوهنوری هستیم که هرچه به قله و هدف خود نزدیک تر می شود تنفس برایش سخت تر می شود.

لازم است در این شرایط تمامی گروه های به فکر هم افزایی باشند و سختی راه را سپری کنیم.

وی گفت: در شرایط کنونی افرادی باید سرکار بیایند که علاوه بر اعتقاد قلبی به انقلاب اسلامی، توانایی اداره امور را داشته باشند.

همچنین باید به معنی واقعی کلمه حال کار کردن داشته باشند.

اگر یکی از این سه جزء در مسئولان کشور وجود نداشته باشد اداره مملکت لنگ می زند.

متاسفانه گاهی اوقات ما مشاهده می کنیم که برخی مسئولان کشور هیچ یک از این ویژگی ها را ندارند و کشور به شکل معجزه واری در حال اداره شدن است.

زاکانی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات کشور ابتدا باید همه پیروان انقلاب به درک مشترکی از شرایط فعلی کشور برسند.

پیروان مکتب امام باید امروز از فرمایشات رهبر انقلاب فهم دقیقی داشته باشند.

برای تحقق این هدف ابتدا باید ایجاد جبهه کنیم و این جبهه را عمق دهیم و در اقشار مختلف جامعه این پیوستگی را ایجاد کنیم.

ما نمی توانیم در درون اتاق های در بسته تصمیم گیری کنیم و مردم به ویژه قشر حزب الهی را از تصمیمات خود بی اطلاع بگذاریم و انتظار این را داشته باشیم که مردم در راستای این تصمیم گیری ها به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر چهره های جدید را باید به میدان بیاوریم؛ چراکه چهره های تکراری نمی تواند ما را به موفقیت برسانند.

از سوی دیگر این چهره های جدید باید توانایی این را داشته باشند که دل مردم را بدست بیاورند و بتوانند در متن جامعه حرکت و تنفس کنند و در نهایت در میدان انتخابات با ارائه برنامه ای مشخص بتوانند شب قدر انقلاب اسلامی را به درستی رقم بزنند.

وی در پایان با بیان این که این اهداف محقق نمی شود مگر با مجاهدت مستمر و شبانه روزی ، تصریح کرد: امروز عرصه نبرد سخت تر از جنگ تحمیلی است و ما نیازمند مجاهدت های بیشتری هستیم.

اگر عده ای می گویند که راهی برای آبادی نیز الا این که همه چیز متحول شود و اگر عده ای می گویند که با از بین بردن دستاوردهای کشور زمانی برای تنفس بدست بیاوریم تا بتوانیم خود را برای پیشرفت آماده کنیم این رویکردها اشتباه است؛ چراکه با از دست دادن دستاوردها، دیگر راهی برای بدست آوردن آنها به وجود نمی آید.


کلید واژه ها: احمدی نژاد - امام - مسئولان - نماینده سابق - انقلاب اسلامی - احمدی - امام خمینی - رهبر معظم انقلاب - اسلام - مخالفان - علیرضا زاکانی - میرحسین موسوی - اسلامی - کشور - استعفا - مجلس - دولت - زاکانی - خمینی - جمعیت - رییس جمهور - شهید رجایی - دوران جنگ - نظام - جانبازان - جبهه - تذکر - بازرگان - میرحسین - پیروانی

آخرین اخبار سرویس:
باید تصمیمات دقیقی برای حل مشکل حقابه ها در سطح ملی اتخاذ شود

به وقت شام و امپراطور جهنم از مسابقه ملی جشنواره مقاومت حذف شد

انتخابات هیات مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر برگزار شد

حمایت از کودکان مظلوم دنیا در راهپیمایی اربعین

دومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس برگزار می شود

عالمانه و دقیق درباره مسائل صحبت کنیم/ لزوم حضور مشاوران عالم در کنار ائمه جمعه

توصیه های قرآنی امام جمعه بیرجند به خبرنگاران ایکنا

دام های هرمنوتیک؛ کژراهه خوانش انتقادی/ روشنفکران دینی در عرصه اجتماع غایب هستند

دشمنان با استفاده از فضای مجازی سعی در ایجاد خلل در عظمت اربعین دارند

ثبت نام 3250 زائر اربعین در کردستان

بعد از ارومیه، نوبت زاینده رود بود

خبر خوب برای استقلال/ مشکل روزبه چشمی حل شد

تکلیف عالیشاه برای بازی با السد امروز مشخص می شود

رییس جمهور برای دفاع از وزرای پیشنهادی خود در مجلس حاضر می شود

ناگفته های پسر سردار همدانی درباره پدرش در «فرمول یک»

آمار بالای بیکاری در برخی رشته های علوم پزشکی/قانون بومی سازی پذیرش دانشجو دستکاری نشود

این افراد اعتماد به نفس ندارند

جهانگیری: تحریم های آمریکا باج گیری است/با اتحاد دوره سختی ها کوتاه می شود

لاریجانی به عارف چه ماموریتی داد؟

علی عسکری: آنتن رسانه ملی را به کسی که ادبیات سیاه نمایی دارد، ندهید

خودداری محسن هاشمی از پاسخگویی به سوالات درباره وضعیت افشانی

مجری هایی که ممنوع التصویر شدند

برای موفقیت در پیشگیری از اعتیاد باید گام های بلندتری برداشته شود

صالحی امیری: جوانان ایرانی هر جا که اراده کردند کارهای بزرگی انجام داده اند

مرابحه در نظام بانکی جای اشکال دارد /با چند حکم فقهی کوتاه نظام بانکی تغییری نمی کند

همایش پیاده روی طلاب و روحانیون در سمنان برگزار می شود

استقرار مداحان و سخنرانان برجسته در نجف و کربلا/ برپایی چهار موکب فرهنگی در نجف اشرف

تنها یک سیزدهم بودجه فرهنگی در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

برنامه های ویژه برای طلاب یزد در مسیر پیاده روی اربعین

نگاهی به اقدامات و افتخارات مدرسه علمیه آیت الله حکیم (ره) شیروان

فیلم/ بدون تعارف با آیت الله مومن

​خانه ای که با اسکان به زائرین امام حسین(ع) افتتاح شد

تقدیر نمایندگان مجلس از رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج

خاطره جالب خواننده انقلابی از دیدار با امام خمینی

لجاجت منتظری در برابر نصیحت های امام خمینی

تیلور آمریکایی: مبارزه با حسن یزدانی یک جنگ بود

جایگزین سوییفت راه اندازی می شود

بررسی برنامه سوم توسعه پایتخت در زمان محدود ممکن نیست

رادیو اربعین در ایلام از دسترس خارج شد

روحانی برای دفاع از وزرای پیشنهادی به مجلس می رود

گنبدکاووس نامزد شهر جهانی فرش ترکمن شد

ویژگی های زنان عاشورایی در گفت وگو با حجت الاسلام صابری تولایی: به فرزندانمان به جای نفرین و بغض، عشق یاد بدهیم

طرح پرورش ماهی در قفس، در راستای ایجاد رونق کسب و کار در کشور سیاست های سازمان آب و برق خوزستان با این طرح لجاجت است

رحمانی فضلی خبر داد: صدور یک میلیون روادید برای زائرین اربعین تاکنون

آیت الله ناصری: مدارس امین در کشور گسترش یابند

اعزام 1000 مددجوی اصفهانی به پیاده روی اربعین

لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

بهجت پور: حوزه نباید بر اساس دوره ها و پودمانی ها اداره شود/ ضرورت ارتقای جذابیت های حوزه/ استاندارد سازی مدارس و ارتقای سطوح آموزشی

حرکت جنبش دانشجویی در 13 آبان انقلاب را بیمه کرد/ برنامه های تشکل های دانشجویی مشهد تشریح شد

گزینه جانشین استاندار آذربایجان شرقی به مجمع نمایندگان استان معرفی نشده است

دومین مرحله توانمندسازی و احیاء تالاب آوان قزوین اجرا شد

امکان تجدیدنظر در رای پل پالادیوم وجود دارد

اصول گرا و اصلاح طلب با هم برادرند

عکس| اولین واکنش رحمتی پس از نیمکت نشینی

صلح و سازش سه هزار و 300 پرونده قضایی در سیستان وبلوچستان

90 دقیقه گفت وگو/ چرا مردم از ثبت نام خودرو استقبال گسترده می کنند؟

چرا آلمان ارتش خود را تقویت می کند؟

با شماره های بین المللی ناآشنا تماس نگیرید

رأی صادره مبنی بر تخریب پل پالادیوم بدوی و قابل تجدید نظر است

عقب ماندگی در تجهیز کتابخانه های شهر تهران/ تحقق پنج درصدی بودجه کتابخانه های پایتخت

پورمختار: اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی در راس امور دولت قرار گیرد

امیری بیان کرد:حضور رییس جمهور در مجلس برای دفاع از وزرای پیشنهادی/امیدواریم شورای نگهبان CFT را تایید کند

وزیر نیرو: باید تصمیمات دقیقی درباره مساله حقابه ها اتخاذ شود

رادیو اربعین در ایلام از دسترس خارج شد

روح اسلامی - ایرانی پیشرفت از دلایل پابرجایی نظام است

صدور شناسنامه فنی ملکی از ضروریات ساخت و ساز است

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی

وجود 3 پژوهشکده با 800 پست سازمانی در ناجا

مهلت 48 ساعته شهرداری برای وصول 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت

طرح پرورش ماهی در قفس، در راستای ایجاد رونق کسب و کار در کشور/ سیاست های سازمان آب و برق خوزستان با این طرح لجاجت است

پروژه های نیمه تمام بر زندگی شهروندان اثر منفی گذاشته است

یادداشت دکتر امیر محبیان؛ آسیب شناسی تغییرات در کابینه

حقوق مدیران در منظر مردم

رفع حصر در شورای امنیت هر وقت رای گیری شد رای نیاورد (گفت وگو با عزت الله ضرغامی رییس سابق سازمان صداو سیما)

علی تاجرنیا: لیست وزرای پیشنهادی نشاندهنده دست خالی دولت است

علی صوفی: واعظی به دنبال کمرنگ کردن نقش جهانگیری در دولت است

عکس | صف شلوغ ویزا

صدور شناسنامه فنی ملکی از ضروریات ساخت و ساز است

تاجزاده: حداقل فرق آقای روحانی با سایر نامزدها در این است که نمی گذارد کشور درگیر جنگ جدیدی شود

نگاه اقتصادی در فعالیت های کمیته امداد باید پررنگ شود

سوابق اجرایی 3 وزیر پیشنهادی حوزه اقتصاد

5 کیلو از ماه به قیمت 600 هزار دلار فروخته شد

والورده به آسیب دیدگی مسی چه واکنشی نشان داد؟

محسن هاشمی: در شهرداری نیاز به جراحی توأم با جسارت و عقلانیت داریم

عزت الله ضرغامی: من موافق حضور زنان در استادیوم هستم

انتخابات شوراهای دانش آموزی نمایش مشارکت اجتماعی، سیاسی و قدرت تصمیم گیری دانش آموزان است

اعطای نوشابه به بازنشستگان به جای حق سنوات! +عکس

در باب مجازات کنار نرفتن بازنشستگان

استخدام حسابدار در شرکت کشتیرانی آبدیس مارین در تهران

جان باختن 11 غیرنظامی در دومین روز انتخابات در ننگرهار

قانون منع بکارگیری بازنشستگان فارغ از جناح بندی های سیاسی به تصویب رسید

بررسی برنامه سوم توسعه پایتخت در زمان محدود ممکن نیست

1080 دانش آموزان بروجردی به اردوی راهیان نوراعزام می شوند

رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی حضور می یابد

لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

جهانگیری: نیازمند اعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی هستیم

مسکوت ماندن طرح اصلاح قانون بودجه

تقدیر از هنرمندان ارکستر سمفونیک دوران دفاع مقدس

یکشنبه آینده؛ بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم

سه «غیر» زاکانی برای پیشنهادات احمدی نژاد

سه «غیر» زاکانی برای پیشنهادات احمدی نژاد