مطالب مرتبط:
ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی
ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی
ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی
ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی
ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 18:222018-09-26سياسي

ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف در ادارات خراسان رضوی


رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی از ممنوعیت استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف در ادارات دولتی از ابتدای دی ماه خبر داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24"، علی میری در جلسه مشترک جامعه ایمن و کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی که در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه سالانه بیش از 200 هزار نفر به جمعیت معلولان کشور اضافه می شود، گفت: در کشور سالانه حدود 20هزار نفر براثر تصادف جان خود را از دست می دهند، این درحالی است که به گفته مسئولان پنج تا هفت برابر کشته شده های تصادفات، اشخاص دچار معلولیت می شوند.

وی حوادث مربوط به حمل و نقل را سومین عامل مرگ و میر در استان و چهارمین عامل در کشور دانست و بیان کرد: به رغم اینکه این حوادث ممکن است به خاطر جاده، وسیله نقلیه و یا راننده باشد اما اگر هرکدام به درستی انجام شود حادثه رخ نمی دهد.

رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در هر کدام از حوادث نه تنها منجر به مرگ و میرهایی می شود بلکه مصدومیت ها و معلولیت هایی را به دنبال دارد، بیان کرد: به رغم اینکه بین 17 تا 20 هزار نفر در سال به علت حوادث در کشور مرگ و میر داریم اما معلولیت ها در حدود 200 هزار نفر تخمین زده می شود.

وی با اشاره به اجتماعی شدن سلامت در جامعه گفت: بدون شک یک فرد با رها کردن فاضلاب در معابر و یا ریختن نخاله های ساختمانی و زباله می تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

میری با بیان اینکه تمامی افراد جامعه برای سلامت خود و جامعه باید احساس مسئولیت کنند، عنوان کرد: سایر نهادهای دولتی و سازمان های مردم نهاد در تامین سلامت جامعه نیز دخیل هستند.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی حدود 1200 سازمان مردم نهاد شکل گرفته است، افزود: از این تعداد حدود 65 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت فعال هستند.

وضعیت باقی مانده سموم و کودها در محصولات غذایی نگران کننده است رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی در ادامه با اعلام اینکه کاشمر یکی از قطب های کشاورزی در استان معرفی شده است، به اجرای طرح پایش باقی مانده آفت کش ها و کودهای شیمیایی در محصولات غذایی اشاره کرد و گفت: حدود سه سال است که 15 محصول کشاورزی انتخاب شدند تا باقی مانده سموم و کودها در آن ها پایش شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این پایش برای هشت محصول انجام می شود که شامل سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و خیار گلخانه ای و بوته ای، سیب درختی و پرتقال می شود، بیان کرد: هرچند نتایج این پایش به صورت محرمانه است اما نتایجی که می بینیم نگران کننده است.

میری با بیان اینکه اگر کشاورزان فاصله تولید تا عرضه را رعایت کنند و در این دوره سم پاشی انجام نشود به سلامت مردم کمک می کنند، افزود: هرچند بسیاری از پزشکان پیشنهاد می دهند سبزی به عنوان میوه مصرف شود اما اگر زمان سم پاشی به درستی صورت نگیرد این محصول به تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل می شود.

کاهش 52 درصد مرگ و میر با اصلاح رژیم غذایی وی با اشاره به اینکه سلامت چهار بُعد دارد و تنها یک بخش جسمی و ابعاد دیگر شامل سلامت روانی، اجتماعی و معنوی است، بیان کرد: فرد بیکار شاید سلامت جسمی داشته باشد اما از نظر روحی در سلامت نیست.

رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی همچنین به عوامل اجتماعی در سلامت اشاره کرد و گفت: عوامل اجتماعی بر سلامت از دهه 1990 در مجامع علمی و بهداشتی دنیا مطرح شد و یکسری عواملی را که بر سلامت افراد تاثیر می گذارند مشخص گردید.

وی مسکن، درآمد، روابط اجتماعی و خانوادگی، سطح درآمد و.

را تنها تعدادی از عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانست و عنوان کرد: اکنون از هر 100 فوتی که در کشور اتفاق می افتد 76 نفر به خاطر بیماری های غیر واگیر است.

میری سکته مغزی، فشار خون و وزن بالا را از جمله بیماری های غیر واگیردار دانست و بیان کرد: اگر رژیم غذایی اصلاح شود می توان 52 درصد مرگ و میر را کاهش داد.

وی فشار خون بالا، توده بدنی بالا و تحرک ناکافی را از علل بعدی مرگ و میر در کشور دانست و افزود: تعداد بیماران دیالیزی تحت پوشش دانشگاه مشهد در چهار سال اخیر روند رو به رشدی داشته است.

2800 بیمار دیالیزی در مناطق تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی استان رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی استان خراسان رضوی با بیان اینکه اکنون بالغ بر 2300 بیمار دیالیزی تنها در منطقه تحت پوشش دانشگاه مشهد داریم، بیان کرد: اگر آمار دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، تربت حیدریه، گناباد و تربت جام و نیشابور را اضافه کنیم این آمار به 2800 بیمار افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه هر چند در سه سال اخیر تعداد دستگاه های دیالیزی روند رو به افزایشی داشته اما هنوز هم نیاز است، عنوان کرد: به رغم اینکه بیمارستان باخرز تاکنون افتتاح نشده اما از 9 ماه قبل بخش دیالیز آن فعال است.

میری تعداد دستگاه دیالیز در بخش های دانشگاهی و خصوصی و خیریه تحت پوشش دانشگاه مشهد را بالغ بر 600 دستگاه اعلام کرد و گفت: متوسط هزینه هرجلسه دیالیز 300 هزار تومان است.

وی مصرف نمک بی رویه، چربی، کم تحرکی، دیابت، رژیم غذایی نامطلوب و.

را از علل دیالیز دانست و اظهار کرد: هر بیمار در ماه نیازمند 12 جلسه دیالیز است که هزینه ای بالغ بر سه میلیون و 600 هزار تومان دربر دارد.

وی با بیان اینکه هرچند این هزینه ها باید صرف آموزش فرزندان و اصلاح معابر، جاده و بسیاری از مسائل زیربنایی دیگر شود اما توسط خودمان به سمت نتایج عدم رعایت سلامتی می رود، بیان کرد: تا قبل از نوسانات ارزی هزینه احداث هر تخت بیمارستان 450 میلیون تومان بود که اکنون بسیار افزایش یافته است.

مصرف 225 هزار پلاستیک توسط 50 درصد نانوایی های مشهد رییس دبیرخانه کارگروه تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی استان خراسان رضوی تحرک ناکافی، سیگار، دیابت، آلودگی هوا، کلسترول بالا، خطرات شغلی و مصرف مواد مخدر را ده عامل خطر اول در ایران دانست و ادامه داد: یکی از موارد تهدید کننده سلامت مواد پلاستیکی از جمله لیوان های یک بار مصرف، بطری های آب معدنی و کیسه های نایلونی هستند که بسیار استفاده می شوند.

وی گفت: در این راستا براساس مصوبه اخیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان از ابتدای دی ماه 97 سازمان های دولتی حق استفاده از ظروف و بطری های یک بار مصرف را ندارند.

میری نقش مواد پلاستیکی را در سلامت کاملا مشهود دانست و گفت: تنها در شهر مشهد بالغ بر 2500 نانوایی وجود دارد که اگر 50 درصد این مراکز هر کدام روزی یک کیلوگرم نایلون مصرف کنند بالغ بر 225 هزار پلاستیک روزانه وارد محیط زیست می شود.


کلید واژه ها: خراسان رضوی - سلامت - جامعه - خراسان - ممنوعیت استفاده - مردم نهاد - محصولات غذایی - مرگ و میر - امنیت - حوادث - شورای - کشور - کشاورزی - ممنوعیت - احساس مسئولیت - مردم - ادارات دولتی - وسیله نقلیه - استان - کاشمر - تصادف - گوجه فرنگی - فرمانداری - هایی - ظروف - مصرف - ساختمانی - حمل و نقل - معلولان - اجتماعی

آخرین اخبار سرویس:
برگی از نهج البلاغه: آنچه از دنیا به دست می آوری تو را خشنود نسازد، و بر آنچه در دنیا از دست می دهی زاری کنان تأسّف مخور

این افراد در روز قیامت بزرگتـرین افسـوس، را خواهند خورد

خروج هندی ها از بندر چابهار کذب است/ ادامه پروژه های زیرساختی بندر شهید بهشتی را با قدرت

وقفچی در گفت وگو با فارس لازمه مبارزه با فساد و اعمال نظارت معقول وجود دولت الکترونیک در کشور است

آیا آمریکا و روسیه در پشت اعتراض های مردمی فرانسه هستند؟

نشست شورای اداری با حضور معاون اول رییس جمهوری

چرا فکر می کردیم مزد کارگران ترمیم می شود؟

فرزندکشی در دزفول

هشدار درباره گسترش یک ویروس خطرناک!

هفته آینده؛ بررسی 2 طرح استیضاح در کمیسیون آموزش مجلس

افتتاح همزمان 1200 طرح اشتغال شهری و روستایی در سطح کشور

آمریکایی ها بدانند که ایران حبس نشدنی است/ نسبت به مسأله هیچ بنگاه اقتصادی بی تفاوت نیستیم

اینفوگرافی / سرنوشت همه استیضاح های مجلس دهم

هفتمین نشان «سلامت اجتماعی» به واعظ مهدوی اعطاء شد

عوامل و تبعات افزایش سن ازدواج از نگاه کارشناسان

روز دانشجو نباید به بیان مسائل و دغدغه های سیاسی محدود شود

واکنش مردم به ادعای ارزانی پس از برجام

روزنامه های سه شنبه 20 آذر 97

آیا آمریکا و روسیه در پشت اعتراض های مردمی فرانسه هستند؟

عناوین روزنامه های سیاسی 20 آذر 97/ چالش دولت و دانشگاه ها +تصاویر

آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری دوره های آموزشی حین خدمت ضابطان نظامی ابلاغ شد

چرا مخالفید؟ /اولین مخالف خوان، واقعیت های جامعه است جناب رییس جمهور! /راهکار های پیشگیری از کودک آزاری جنسی در مدرسه

گردهمایی فصلی مدیران مدارس علمیه لرستان در بروجرد برگزار می شود

استخدام کارشناس فنی و مهندسی در واحد صنعتی

با مسئول بانک ملی به عنوان مالک شرکت گروه ملی برخورد جدی خواهیم کرد

اعلام آمادگی اروپا برای کمک به تصویب توافقنامه برگزیت

دعوت به همکاری بازاریاب میدانی در شرکت دینگ

جدال بر سر حضور دو زن مسلمان در مجلس آمریکا

رییس شورای اروپا: مجددا درباره برگزیت مذاکره نمی کنیم

فقط می خواستم از ته دل حلالم کنی و ازم راضی باشی

عکس| استقبال گرم خاله معاون اول رییس جمهور

خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه/عکس

نخستین نعمتی که خداوند به آدمی می دهد، چیست؟

قتل به خاطر سیستم واگذاری اراضی پایاب سدخدا آفرین

استقبال از جهانگیری توسط خاله اش

جنگنده های میگ 29 در خط اورهال + عکس

وعده ارزانی 20 درصدی با FATF؛ پس از گرانی 200 درصدی با برجام

آلمانی ها مشتری دستگاه های قدیمی یک کارخانه سیمان

گفتمان انقلابی و مطالبه عدالت رسالت دانشجوی انقلابی است

مصوبه بخشودگی وام های کشاورزان به زودی عملیاتی می شود

انجمن های دانشجویی تکلیف خود را روشن کنند/ روش ما با جنبشی ها فرق دارد

قدیری ابیانه : 40 سالگی انقلاب یک شکست برای دشمن است

مردم سالاری دینی نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است

ایسنا صدای جنبش های دانشجویی باشد

تصاویر/ مراسم بزرگداشت آیت الله موسوی خلخالی

ضرغامی: تلگرام با دستور روحانی فیلتر شد

در گفت وگوی فارس با یک کارشناس ارشد در حوزه اینترنت اشیا مطرح شد سونامی اینترنت اشیا در صنعت در حال وقوع است/این فناوری محور توسعه چین و ناجی اشتغال هند شد

اینم پایان رویای منچستر!

آلمانی ها مشتری دستگاه های قدیمی یک کارخانه سیمان

مردم سالاری دینی نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است

قدیری ابیانه : 40 سالگی انقلاب یک شکست برای دشمن است

تصاویر/ سلسله نشست های علمی و نظریه پردازی در مدارس علمیه کاشان

بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی، نسبتی با سبک زندگی اسلامی ندارند

مستند «تکرار فیضیه 2 » تولید و به روی آنتن می رود

ورود کمیته ویژه مجلس به موضوع قاچاق لوازم آرایشی

حجاریان: گلوله را از مخچه من درآورید تا جوابتان را بدهم

قدیری ابیانه : 40 سالگی انقلاب یک شکست برای دشمن است

تصاویر/ دیدار اعضای کمیته فرهنگی و تبلیغی اربعین حوزه علمیه قم با آیت الله اعرافی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه 20 آذر 97

مردم سالاری دینی نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است

16 آذر روز مجهادت در راه علم و تقویت ایمان دینی است

16 آذر روز مجهادت در راه علم و تقویت ایمان دینی است

فامیلی اصلی اسحاق جهانگیری چیست؟

علم می تواند تجربه نزدیک به مرگ را توضیح دهد؟

هرچی آرزوی خوبه مال من

توهمی بنام کنش های مدنیِ داوطلبانه در ایران!

اینفوگرافی / سرنوشت همه استیضاح های مجلس دهم

مراسم سالگرد درگذشت آیت الله موسوی خلخالی برگزار شد

بودجه سال 98 کل کشور چه زمانی به صحن علنی پارلمان می آید؟

همسر «مهناز افشار» شکایت کرد/ از مهریه میلیاردی تا شیرخشک های فاسد

کاریکاتوری در واکنش به اظهارات کریمی قدوسی

عروس «قزاق»

تصاویر/ یازدهمین نشست مدیران میانی واحدهای ستادی مرکز مدیریت حوزه

16 آذر روز مجهادت در راه علم و تقویت ایمان دینی است

جایگاه خودمان را مشخص کنیم، انقلاب اسلامی پابرجاست

عروس «قزاق»

نظر اقتصاددانان درباره خودروسازان

برای تبدیل مسکن به منزل راه طولانی در پیش داریم

جلوی ضرر را هر جا بگیریم سود کردیم

میرسلیم: فساد سیاسی را به چشم می بینیم

ریزش سقف مدرسه در رامهرمز

پیامد های خطرناک یک ادبیات مخرب وارداتی

کرباسچی: دانشگاه و دانشجو نباید پیاده نظام احزاب یا نظام سیاسی کشور شوند

نماینده سازمان ملل از طرح های احیای دریاچه ارومیه بازدید کرد

در جامعه هستند ولی با جامعه نیستند

نقشه راه مسکن

زمانی مناسب برای دفن دائمی اسپیسی

تمرین شفافیت

زمستان سرد تفلیس؛ گرمای دوستی ایران

گرانی کله پاچه مردم را سیرابی خور کرده است

رهایی 5 نفر از محکومان به قصاص از پای چوبه دار در شوشتر

بسته ارزی 4200 تومانی مبلغ بالایی از ذخایر ارزی مملکت را به حراج گذاشت

چه قوانینی در ارسال لوایح پالرمو و پولشویی به مجمع تشخیص نقض شد؟

درخواست جانبازان برای لغو مصوبه نحوه تأمین هزینه های بیمه درمانی ایثارگران

رایزنی جابری انصاری و هلگا اشمید

دو گزاره غیر قابل جمع آقای ضرغامی و دوستان

مسیر یک اقتصاد جهانی

نفع مردم ایران

نشانه های انسان خردمند در کلام امام حسن(ع)

جزییات 6خبر ویژه امروز سه شنبه 20 آذرماه 1397

ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف در ادارات خراسان رضوی

ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف در ادارات خراسان رضوی