مطالب مرتبط:
یکی از رسالت های آتش نشانی نظارت بر ایمنی اماکن و ساختمان های شهر است
تشریح خدمات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک
افتتاح ساختمان اداری و آتش نشانی شهرداری شهر بردرشه
مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران
نیروهای آتش نشانی به عنوان بازرسان ایمنی اجازه ورود به ساختمان های مسکونی را ندارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 17:002018-09-26حوادث

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: وعده 8 میلیارد تومانی سازمان برنامه وبودجه به آتش نشانی بندرعباس در قالب اعتبارترمیم بافت فرسوده وارد سیستم شهرداری شده و از این مبلغ تنها 4 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی تعلق گرفته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج هرمزگان، آتش پاد دوم فرجام دانش در نشست خبری پیش از ظهر امروز به مناسبت خود را ارتقا دهد تا در صورت وقوع حادثه منتظر بندرعباس نباشند.

وی ادامه داد: متأسفانه در کشور ما هر نهادی باید خود اقدام به تجهیز امکانات آتش نشانی خود کند و آتش نشانی تنها می تواند که هماهنگی میان آن ها را مدیریت کند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: یکی از مشکلات صنایع غرب بندرعباس این است که از خودروهای آتش نشانی شهری استفاده می کنند درصورتی که باید از خودروهای صنعتی استفاده کنند، در حادثه ای که اخیراً اتفاق افتاد خودرو آتش نشانی نتوانسته بود حریق را اطفا کند و اگر خودروهای فوماتیک پالایشگاه نبود آتش اطفا نمی شد.

درخشش آتش نشانان بندرعباسی در مسابقات جهانی وی با اشاره به مسابقات جهانی آتش نشانان در کره ی جنوبی گفت: آتش نشانان بندرعباسی در این مسابقات یک طلا و سه برنز کسب کردند؛ در این دوره از رقابت ها درمجموع 7 هزار ورزشکار شرکت کرده بودند که تیم 27 نفره ی ایران توانست در مقام پنجم بایستد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون هزار و 819 دانش آموز تحت آموزش ایمنی قرارگرفته اند، گفت: از نیمه ی دوم سال با بازگشایی مدارس امیدواریم این تعداد افزایش یابد.

ساختمان نظام مهندسی پایان کار ندارد دانش در خصوص نظارت بر ساختمان های نوساز گفت: در حال حاضر هیچ ساختمانی بدون تایید کارشناسی آتش نشانی نمی تواند پایان کار دریافت کند و با پیگیری این روند در آینده شاهد حوادث کمتری خواهیم بود.

وی در جواب به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا ساختمان شهرداری بندرعباس دارای پروانه ایمنی است یا خیر، گفت: ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ی ایمنی ندارد و گرچه شاید دوستان از ما دلگیر شوند اما بارها نسبت به ناایمن بودن این ساختمان تذکرهای لازم داده شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس ادامه داد: نباید تنها به ساختمان شهرداری ایراد گرفت درحالی که ساختمان جدید نظام مهندسی که خود از متولیان اصلی امر ایمنی ساختمان هاست پایان کار ندارد.

دانش با اشاره به جلسه ای با سازمان نظام مهندسی تصریح کرد: در جلسه ای که موارد ایمنی لازم برای دادن پایان کار به ساختمان ها موردبررسی قرار گرفت برخی از نمایندگان نظام مهندسی با موارد ایمنی مخالف و خواستار بومی سازی این آیتم ها بودند چراکه منفعتشان در شغل دوم (ساخت وساز) به خطر می افتاد.

وی خاطرنشان ساخت: اگر دستورالعمل های نظام مهندسی به طور کامل اجرا می شد هیچ یک از ساختمان های کنونی نباید در شهر ساخته می شد.

اجرای کامل دستورالعمل ایمنی در گرو همکاری تمامی ارگان ها مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه دستورالعمل ایمنی در حال حاضر در خصوص بیش از 70 درصد ساختمان ها اعمال می شود، گفت: برای اجرای کامل دستورالعمل ایمنی تمامی ارگان ها باید همکاری لازم را داشته باشند برای مثال برای ارتقای ایمنی لازم است که تمام انشعابات برق به شکل زمینی تغییر یابد اما اداره ی برق عنوان می کند که بودجه ی لازم برای اجرای این کار را در اختیار ندارد و اگر شهرداری بندرعباس این بودجه را دارد به ما بدهد! دانش خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود را انجام داده و دستورالعمل را تنظیم و ارائه کرده ایم ازاینجا به بعد برای اجرای باید نهادهای ذی ربط اقدام و دستگاه قضایی نیز به عنوان نهاد ناظر بر مجریان نظارت کند.

وی ادامه داد: متأسفانه در خصوص ساختمان های غیراستاندارد به خصوص در بخش تجاری دادستانی برخوردی نکرده و می گوید برخورد جدی با این موضوع مشکلات اجتماعی و اعتراضات مردمی را به دنبال خواهد داشت.

دولت برای تأمین تجهیزات آتش نشانی ها ورود کند مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه امسال هزار و 51 مورد ایمنی در اصناف صادرشده است، بیان کرد: بودجه تعیین شده یک ساله سازمان آتش نشانی 4.

5 میلیارد تومان است که در 6 ماهه ابتدای سال 70 درصد آن را محقق کرده ایم و 90 درصد هزینه های تعیین شده صورت گرفته اند.

دانش بابیان اینکه آتش نشانی بندرعباس تلاش کرده با امکانات محدودی که دارد از آتش نشانی های مطرح کشور باشد، ابراز کرد: متأسفانه شرایط اقتصادی کنونی تأثیر بسیاری در کار ما داشته به گونه ای که قیمت خودرو بالابری که 3.

5 میلیارد تومان بود به 9 میلیارد تومان رسیده و این موضوع برای سازمانی مثل آتش نشانی که بیشتر تجهیزاتش وارداتی است و در کشور تولید نمی شود بسیار شرایط سختی را ایجاد کرده.

وی با اشاره به اینکه دولت باید برای تأمین تجهیزات آتش نشانی ها ورود کند، اضافه کرد: آتش نشانی بندرعباس، مرکز آموزش غواصی و بازی مقابله با بحران جهت آموزش ایمنی به خردسالان در کشور است و در این خصوص توانایی آموزش و صدور گواهینامه بین المللی را دارد.

آتش نشانی نباید به فکر کسب درآمد باشد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بابیان اینکه آتش نشانی بندرعباس اولین مرکزی است که دستورالعمل ایمنی مصوب شورای شهر و شهرداری را داراست، اظهار کرد: درآمد سازمان آتش نشانی درزمینه ی صدور پروانه های ساختمانی است که به ساخت وسازهای شهری وابسته است.

دانش تأکید کرد: ازنظر من آتش نشانی به تنها چیزی که نباید فکر کند کسب درآمد است؛ آتش نشانی باید تمام تمرکزش را معطوف اصلی ترین کارش یعنی امداد و نجات باشد، بی هیچ گونه دغدغه ی مالی و این شیوه ی کسب درآمد ازنظر من کاملاً اشتباه است.

وی گفت: وعده 8 میلیارد تومانی سازمان برنامه وبودجه به آتش نشانی بندرعباس در قالب اعتبارترمیم بافت فرسوده وارد سیستم شهرداری شده و از این مبلغ تنها 4 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی تعلق گرفته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: این 4 میلیارد تومان برای خرید خودروهای بالابر 25 متری هزینه شده و باقی مبلغ 8 میلیارد تومان را هم باید کسانی پاسخ گو باشند که دریافت کرده اند.

برای خرید شیرهای آتش نشانی جدید بودجه نداریم دانش در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه در سال جاری 75 شیر آتش نشانی" را در سطح شهر بندرعباس تعمیر و احیا کرده ایم گفت: در حال حاضر 100 شیر آتش نشانی در بندرعباس وجود دارد این در حالی است که این شهر حداقل به 200 شیر آتش نشانی نیاز دارد.

وی گفت: باوجود تعامل خوبی که اداره ی آب و فاضلاب با ما داشته اما متأسفانه شیری برای نصب و تعویض نداریم و این موضوع به شهرداری منتقل شده تا ردیف بودجه ای برای آن در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که: قیمت تمام شده هر شیر در حدود 6 میلیون تومان است.

بهره برداری از زمین بین المللی پینت بال در ایستگاه شماره دو مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از بهره برداری از دو ایستگاه شماره 3 و 6 که به تازگی به سبک جدیدی بازسازی شده اند در روز هفتم مهرماه و مصادف با روز آتش نشانی و ایمنی خبر داد و گفت: ایستگاه 6 ما به علت جانمایی در حریم 60 متری دریا اجازه ساخت وساز نداشته و با کمک آقای اسفند نیا که از خیرین هرمزگان هستند در قالب کانکس آن را ارتقا داده و بازسازی کردیم.

دانش در پایان با اشاره به اینکه احداث ایستگاه آتش نشانی در محله چاهستانی ها، سه راه برق و سه راه تازیان از برنامه های آینده ماست، ابراز کرد: همچنین یک زمین بین المللی پینت بال در ایستگاه شماره 2 ما طراحی و ساخته شده که در روز آتش نشانی و ایمنی به بهره برداری می رسد.


کلید واژه ها: آتش نشانی - بندرعباس - سازمان آتش نشانی - ساختمان - شهرداری - ایمنی - مسابقات جهانی - مدیرعامل - میلیارد - مسابقات - نظام مهندسی - خودرو - پروانه - بازگشایی مدارس - سازمان برنامه - بافت فرسوده - حادثه - جهانی - پالایشگاه - خبرنگاران - نشست خبری - دانش آموز - صورت - ساختمانی - خبرگزاری - نظام - ورزشکار - مشکلات - افزایش - فرسوده

آخرین اخبار سرویس:
صاعقه، جان 15 رأس بز و بزغاله در باشت استان کهگیلویه و بویراحمد را گرفت

حدود 18 میلیارد ریال سیگار قاچاق در همدان کشف شد

زلزله ینگی قلعه علیای بجنورد را لرزاند

تصادف در جاده شوشتر-دزفول چهار مصدوم برجا گذاشت

زلزله ینگی قلعه علیای بجنورد را لرزاند

​متهم اصلی پرونده اختلاس نفتی دستگیر شد

​حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

نزاع بر سر ارثیه رنگ خون گرفت

زلزله سه و نیم ریشتری ینگی قلعه علیا

نزاع بر سر ارثیه رنگ خون گرفت

فروشنده دلارهای تقلبی در کرج دستگیر شد

حدود 18 میلیارد ریال سیگار قاچاق در همدان کشف شد

وقف یک باب منزل مسکونی در کاشمر

نزاع بر سر ارثیه رنگ خون گرفت

فروشنده دلار های تقلبی در کرج دستگیر شد

قمه کشی مقابل متروی آزادگان/فروکردن قمه در قلبِ یک مسافرکش

مرگ مشکوک سیرک باز بر اثر مصرف الکل در تهران

فروشنده دلارهای تقلبی در کرج دستگیر شد

آتش سوزی هتل میزبان بابلسر مهار شد

هتل میزبان بابلسر طعمه حریق شد+فیلم

دستگیری کارگر خائن در کهریزک

برج مراقبت سیار + عکس

جمع آوری 347 معتاد متجاهر در مناطق مختلف پایتخت

آتش سوزی هتل میزبان بابلسر مهار شد

سوانح رانندگی خراسان شمالی 5 مجروح داشت

یک هتل در دست ساخت در بابلسر اتش گرفت

هتل 5 ستاره میزبان بابلسر طعمه حریق شد+فیلم

سوانح رانندگی خراسان شمالی 5 مجروح داشت

توضیح قاضی CAS درباره پرونده سوپرجام ایران

بازداشت 2 ایرانی در مرز عراق به اتهام حمل مواد مخدر

قمه کشی مقابل متروی آزادگان

قمه کشی مقابل متروی آزادگان

خواستگار کینه جو، خودروی د ختر مورد علاقه را به آتش کشید + تصویر

انهدام باند قاچاق سوخت در فارس

قتل، سرانجام اختلافات مالی دو برادر

تصادف مرگ بار جان 3 نفر را گرفت

یک هتل در دست ساخت در بابلسر اتش گرفت

دستگیری سارقان منازل مسکونی در اصفهان

سفری به شهر زاهدان +معرفی جاذبه های دیدنی

فروشنده دلارهای تقلبی در کرج دستگیرشد

افزایش شدت باران منجر به سیلاب در فیروزکوه شد

زمین لرزه 3 ریشتری در رویدر

شرط عجیب ازدواج زن مطلقه با پیرمرد با زخم بستر!

افزایش شدت باران منجر به سیلاب در فیروزکوه شد

آتش سوزی در شهر میلان ایتالیا

جزییات حکم راننده متخلف لندکروز

تانکر 20 هزار لیتری بنزین در شهران تهران دچار نشت شد

کشف 108 کیلوگرم تریاک از اتوبوس مسافربری در رشتخوار

فروشنده دلار تقلبی در استان البرز به دام افتاد

ضرورت فرهنگ سازی استفاده مشتریان از دستگاه پوز تغییر رمز کارت بانکی در پیشگیری سرقت اینترنتی

جمع آوری 347 معتاد متجاهر در مناطق مختلف پایتخت

انقام جویی آتشین خواستگار قدیمی از دختر جوان + تصاویر

تانکر 20 هزار لیتری بنزین در شهران تهران دچار نشت شد

دستگیری اعضای باند اخلال گر امنیت جاده و رانندگان

فروشنده دلار تقلبی در استان البرز به دام افتاد

ضرورت فرهنگ سازی استفاده مشتریان از دستگاه پوز/تغییر رمز کارت بانکی در پیشگیری سرقت اینترنتی

خواننده ای که 12 تیر خورد و نمُرد! +عکس

طوفان بوشهر را درنوردید

انهدام باند قاچاق سوخت در استان فارس/ دستگیری شش نفر

تصادف در محور سیرجان به شیراز 2کشته بر جا گذاشت

1100 کیلوگرم گوشت مرغ غیر قابل مصرف در بانه کشف و ضبط شد

دستگیری اعضای باند اخلال گر امنیت جاده و رانندگان

درخواست پلیس از مردم برای شناسایی پسربچه ربوده شده (+عکس)

شلیک راکت به ولسوالی ینگه قلعه تخار

حادثه گروگان گیری در ایستگاه راه آهن کُلن

6 حفار غیرمجاز در سرعین دستگیر شدند

مرمت پشت بام کوشک مزرعه مبارک آباد روستای پنداس

دستگیری اعضای باند اخلال گر امنیت جاده و رانندگان

دو زن عامل دوئل مرگبار دو مرد تهرانی بودند!

تصادف در محور سیرجان به شیراز 2کشته بر جا گذاشت

دستگیری سارقی که به ارزهای برادرش رحم نکرد

خواستگار کینه جو، خودروی دختر مورد علاقه را به آتش کشید (+عکس)

درخواست پلیس آگاهی از مردم برای شناسایی پسربچه ربوده شده + عکس

خواستگار کینه جو، خودروی دختر مورد علاقه را به آتش کشید(+عکس)

کشف انبار احتکار لوله و اتصالات در شیراز

مرگ مشکوک مرد کلمبیایی در تهران

خواننده آمریکایی 12 تیر خورد و نمرد!

قتل راننده تیبا با ضربه قمه حوالی مترو آزادگان

خواننده تگزاسی ترور شد

16 سال حبس،حکم بدوی ضارب پلیس راه فارس

دستگیری 3 سوداگر مرگ با 900 کیلو موادمخدر

نزاع 2 برادر در میناب منجر به قتل شد

نزاع 2 برادر در میناب منجر به قتل شد

خواستگار کینه جو، خودروی دختر مورد علاقه را به آتش کشید + عکس

بررسی ضرب و شتم خبرنگار صدا و سیما قزوین

تلاش امدادگران برای نجات کارگر خوافی از زیر آوار

کلاهبردارن بین المللی میلیاردی اسکیمر، دستگیر شدند

وزارت اطلاعات از انهدام باند قاچاق سوخت خبر داد

اتفاق عجیبی که برای یک خواننده افتاد

قمه کشی مقابل متروی آزادگان/فروکردن قمه در قلبِ یک مسافرکش

امدادرسانی امدادگران هلال احمر مهاباد به 231 نفر در سالجاری

دستگیری سارقان مسلح در کرمانشاه

فروشنده دلارهای تقلبی در کرج دستگیرشد

خواننده تگزاسی ترور شد؛ این فرد با 12 تیر خورده زنده ماند

کلاهبردارن بین المللی میلیاردی اسکیمر، دستگیر شدند

اقدام هولناک خواستگار کینه جو در تهران !

وقوع یک قتل مقابل متروی آزادگان به دلیل سد معبر!

انهدام باند قاچاق سوخت در فارس

خیانت زن روستایی، عمال مرگ 4 نفر

سقوط پراید سه کشته بر جای گذاشت

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری