مطالب مرتبط:
یکی از رسالت های آتش نشانی نظارت بر ایمنی اماکن و ساختمان های شهر است
تشریح خدمات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک
افتتاح ساختمان اداری و آتش نشانی شهرداری شهر بردرشه
مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران
نیروهای آتش نشانی به عنوان بازرسان ایمنی اجازه ورود به ساختمان های مسکونی را ندارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 17:002018-09-26حوادث

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: وعده 8 میلیارد تومانی سازمان برنامه وبودجه به آتش نشانی بندرعباس در قالب اعتبارترمیم بافت فرسوده وارد سیستم شهرداری شده و از این مبلغ تنها 4 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی تعلق گرفته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج هرمزگان، آتش پاد دوم فرجام دانش در نشست خبری پیش از ظهر امروز به مناسبت خود را ارتقا دهد تا در صورت وقوع حادثه منتظر بندرعباس نباشند.

وی ادامه داد: متأسفانه در کشور ما هر نهادی باید خود اقدام به تجهیز امکانات آتش نشانی خود کند و آتش نشانی تنها می تواند که هماهنگی میان آن ها را مدیریت کند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: یکی از مشکلات صنایع غرب بندرعباس این است که از خودروهای آتش نشانی شهری استفاده می کنند درصورتی که باید از خودروهای صنعتی استفاده کنند، در حادثه ای که اخیراً اتفاق افتاد خودرو آتش نشانی نتوانسته بود حریق را اطفا کند و اگر خودروهای فوماتیک پالایشگاه نبود آتش اطفا نمی شد.

درخشش آتش نشانان بندرعباسی در مسابقات جهانی وی با اشاره به مسابقات جهانی آتش نشانان در کره ی جنوبی گفت: آتش نشانان بندرعباسی در این مسابقات یک طلا و سه برنز کسب کردند؛ در این دوره از رقابت ها درمجموع 7 هزار ورزشکار شرکت کرده بودند که تیم 27 نفره ی ایران توانست در مقام پنجم بایستد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون هزار و 819 دانش آموز تحت آموزش ایمنی قرارگرفته اند، گفت: از نیمه ی دوم سال با بازگشایی مدارس امیدواریم این تعداد افزایش یابد.

ساختمان نظام مهندسی پایان کار ندارد دانش در خصوص نظارت بر ساختمان های نوساز گفت: در حال حاضر هیچ ساختمانی بدون تایید کارشناسی آتش نشانی نمی تواند پایان کار دریافت کند و با پیگیری این روند در آینده شاهد حوادث کمتری خواهیم بود.

وی در جواب به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا ساختمان شهرداری بندرعباس دارای پروانه ایمنی است یا خیر، گفت: ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ی ایمنی ندارد و گرچه شاید دوستان از ما دلگیر شوند اما بارها نسبت به ناایمن بودن این ساختمان تذکرهای لازم داده شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس ادامه داد: نباید تنها به ساختمان شهرداری ایراد گرفت درحالی که ساختمان جدید نظام مهندسی که خود از متولیان اصلی امر ایمنی ساختمان هاست پایان کار ندارد.

دانش با اشاره به جلسه ای با سازمان نظام مهندسی تصریح کرد: در جلسه ای که موارد ایمنی لازم برای دادن پایان کار به ساختمان ها موردبررسی قرار گرفت برخی از نمایندگان نظام مهندسی با موارد ایمنی مخالف و خواستار بومی سازی این آیتم ها بودند چراکه منفعتشان در شغل دوم (ساخت وساز) به خطر می افتاد.

وی خاطرنشان ساخت: اگر دستورالعمل های نظام مهندسی به طور کامل اجرا می شد هیچ یک از ساختمان های کنونی نباید در شهر ساخته می شد.

اجرای کامل دستورالعمل ایمنی در گرو همکاری تمامی ارگان ها مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه دستورالعمل ایمنی در حال حاضر در خصوص بیش از 70 درصد ساختمان ها اعمال می شود، گفت: برای اجرای کامل دستورالعمل ایمنی تمامی ارگان ها باید همکاری لازم را داشته باشند برای مثال برای ارتقای ایمنی لازم است که تمام انشعابات برق به شکل زمینی تغییر یابد اما اداره ی برق عنوان می کند که بودجه ی لازم برای اجرای این کار را در اختیار ندارد و اگر شهرداری بندرعباس این بودجه را دارد به ما بدهد! دانش خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود را انجام داده و دستورالعمل را تنظیم و ارائه کرده ایم ازاینجا به بعد برای اجرای باید نهادهای ذی ربط اقدام و دستگاه قضایی نیز به عنوان نهاد ناظر بر مجریان نظارت کند.

وی ادامه داد: متأسفانه در خصوص ساختمان های غیراستاندارد به خصوص در بخش تجاری دادستانی برخوردی نکرده و می گوید برخورد جدی با این موضوع مشکلات اجتماعی و اعتراضات مردمی را به دنبال خواهد داشت.

دولت برای تأمین تجهیزات آتش نشانی ها ورود کند مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه امسال هزار و 51 مورد ایمنی در اصناف صادرشده است، بیان کرد: بودجه تعیین شده یک ساله سازمان آتش نشانی 4.

5 میلیارد تومان است که در 6 ماهه ابتدای سال 70 درصد آن را محقق کرده ایم و 90 درصد هزینه های تعیین شده صورت گرفته اند.

دانش بابیان اینکه آتش نشانی بندرعباس تلاش کرده با امکانات محدودی که دارد از آتش نشانی های مطرح کشور باشد، ابراز کرد: متأسفانه شرایط اقتصادی کنونی تأثیر بسیاری در کار ما داشته به گونه ای که قیمت خودرو بالابری که 3.

5 میلیارد تومان بود به 9 میلیارد تومان رسیده و این موضوع برای سازمانی مثل آتش نشانی که بیشتر تجهیزاتش وارداتی است و در کشور تولید نمی شود بسیار شرایط سختی را ایجاد کرده.

وی با اشاره به اینکه دولت باید برای تأمین تجهیزات آتش نشانی ها ورود کند، اضافه کرد: آتش نشانی بندرعباس، مرکز آموزش غواصی و بازی مقابله با بحران جهت آموزش ایمنی به خردسالان در کشور است و در این خصوص توانایی آموزش و صدور گواهینامه بین المللی را دارد.

آتش نشانی نباید به فکر کسب درآمد باشد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بابیان اینکه آتش نشانی بندرعباس اولین مرکزی است که دستورالعمل ایمنی مصوب شورای شهر و شهرداری را داراست، اظهار کرد: درآمد سازمان آتش نشانی درزمینه ی صدور پروانه های ساختمانی است که به ساخت وسازهای شهری وابسته است.

دانش تأکید کرد: ازنظر من آتش نشانی به تنها چیزی که نباید فکر کند کسب درآمد است؛ آتش نشانی باید تمام تمرکزش را معطوف اصلی ترین کارش یعنی امداد و نجات باشد، بی هیچ گونه دغدغه ی مالی و این شیوه ی کسب درآمد ازنظر من کاملاً اشتباه است.

وی گفت: وعده 8 میلیارد تومانی سازمان برنامه وبودجه به آتش نشانی بندرعباس در قالب اعتبارترمیم بافت فرسوده وارد سیستم شهرداری شده و از این مبلغ تنها 4 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی تعلق گرفته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: این 4 میلیارد تومان برای خرید خودروهای بالابر 25 متری هزینه شده و باقی مبلغ 8 میلیارد تومان را هم باید کسانی پاسخ گو باشند که دریافت کرده اند.

برای خرید شیرهای آتش نشانی جدید بودجه نداریم دانش در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه در سال جاری 75 شیر آتش نشانی" را در سطح شهر بندرعباس تعمیر و احیا کرده ایم گفت: در حال حاضر 100 شیر آتش نشانی در بندرعباس وجود دارد این در حالی است که این شهر حداقل به 200 شیر آتش نشانی نیاز دارد.

وی گفت: باوجود تعامل خوبی که اداره ی آب و فاضلاب با ما داشته اما متأسفانه شیری برای نصب و تعویض نداریم و این موضوع به شهرداری منتقل شده تا ردیف بودجه ای برای آن در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که: قیمت تمام شده هر شیر در حدود 6 میلیون تومان است.

بهره برداری از زمین بین المللی پینت بال در ایستگاه شماره دو مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از بهره برداری از دو ایستگاه شماره 3 و 6 که به تازگی به سبک جدیدی بازسازی شده اند در روز هفتم مهرماه و مصادف با روز آتش نشانی و ایمنی خبر داد و گفت: ایستگاه 6 ما به علت جانمایی در حریم 60 متری دریا اجازه ساخت وساز نداشته و با کمک آقای اسفند نیا که از خیرین هرمزگان هستند در قالب کانکس آن را ارتقا داده و بازسازی کردیم.

دانش در پایان با اشاره به اینکه احداث ایستگاه آتش نشانی در محله چاهستانی ها، سه راه برق و سه راه تازیان از برنامه های آینده ماست، ابراز کرد: همچنین یک زمین بین المللی پینت بال در ایستگاه شماره 2 ما طراحی و ساخته شده که در روز آتش نشانی و ایمنی به بهره برداری می رسد.


کلید واژه ها: آتش نشانی - بندرعباس - سازمان آتش نشانی - ساختمان - شهرداری - ایمنی - مسابقات جهانی - مدیرعامل - میلیارد - مسابقات - نظام مهندسی - خودرو - پروانه - بازگشایی مدارس - سازمان برنامه - بافت فرسوده - حادثه - جهانی - پالایشگاه - خبرنگاران - نشست خبری - دانش آموز - صورت - ساختمانی - خبرگزاری - نظام - ورزشکار - مشکلات - افزایش - فرسوده

آخرین اخبار سرویس:
شش ساعت تلاش برای نجات کارگری از زیر آوار

دستور بازداشت مدیر مدرسه زاهدان صادر شد

ضرب و شتم برادران افاغنه توسط سرباز ناجا تکذیب شد

آتش سوزی در شهر مانائوس برزیل و نابودی دست‎کم 600 خانه

جزییات حادثه آتش سوزی امروز یک واحد آموزشی در زاهدان

کارگر جوان درزیر آوار ساختمان جان باخت/پایان شش ساعت عملیات جستجو

واژگونی تراکتور جان راننده را گرفت

جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار بیرون کشیده شد

پلمپ مدارس نا ایمن در سیستان و بلوچستان

یک معتاد به خاطر عذاب وجدان خود را حلقه آویز کرد

خودکشی عاشقانه و همزمان مهناز و شوهرش در تهران !

با اولیای دانش آموزان حادثه دیده هم دردیم/ ابعاد حادثه را بررسی می کنیم

شناسایی و دستگیری اعضای باند سرقت های شبانه در مشهد

دستگیری سارق حساب های سالمندان

دستگیری چهار متخلف شکار و صید

مرگ نوزاد 9ماهه براثر خوردن روانگردان

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان استعفا کرد

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

آمار مصرف شیشه میان دانشجویان پایتخت پاکستان بالاست

باز آتش به جان ما افتاد

واژگونی تراکتور جان راننده را گرفت

پلمپ مدارس نا ایمن در سیستان و بلوچستان

آخرین وضعیت مصدومان حادثه آتش سوزی زاهدان/برای دختران ایران دعا کنید

تصاویری از آتش سوزی مدرسه ابتدایی در زاهدان

ویزاهایی برای دیپورت شدن!

کلاهبرداری با نام و عنوان سازمان حج و زیارت

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار بیرون کشیده شد

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

پایان دادن به زندگی 10 سال پس از قتل همسر اول

سارقان مسلح را شناسایی کنید + تصاویر

پدرِ بیکار با ضربات چاقو از پا درآمد

واکنش ناجا به انتشار فیلم ضرب و شتم برادران افاغنه توسط سرباز ناجا/ دستگیری عاملان تهیه این فیلم در دستور کار پلیس

بیرون کشیدن جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار

لزوم بهره گیری از شیوه های نو برای مبارزه با مواد مخدر

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

دسیسه خونین زن جوان برای فرار از خانه شوهر

ضرب و شتم برادران افغانستانی توسط سرباز ناجا تکذیب شد

تکذیب ضرب و شتم برادران افغان توسط سرباز ناجا

رییس سابق اف بی آی: ترامپ دروغگو است

کشف میلیاردی کالای قاچاق در دشتستان

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار بیرون کشیده شد

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

ازدواج های دهه 90 به سبک دهه شصتی ها/ شرطش برای ازدواج جانبازی بود

گزارشی از حادثه آتش سوزی مدرسه غیر دولتی زاهدان

405 هزار نخ سیگار قاچاق در کرمانشاه کشف شد

حادثه رانندگی در سپیدان یک کشته و سه مجروح داشت

آب شرب هندیجان شمالی چهارشنبه 28 آذر چهار ساعت قطع می شود

جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار بیرون کشیده شد

معاون وزیر: با اولیای دانش آموزان حادثه دیده هم دردیم

با اولیای دانش آموزان حادثه دیده هم دردیم

جراحی لاغری، جان مادر جوان را گرفت

کودک آزاری وحشیانه پسر 9 ساله توسط پدر مهابادی

دستگیری قاتل 2 راننده در یاسوج/ همدستی همسر قاتل در ارتکاب قتل

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

دستگیری قاتل دو راننده در یاسوج

با اولیای دانش آموزان حادثه دیده هم دردیم/ ابعاد حادثه را بررسی می کنیم

جسد کارگر ساختمانی حادثه ریزش ساختمان یاسوج بیرون کشیده شد

گزارشی از حادثه آتش سوزی مدرسه غیر انتقاعی زاهدان

قاچاقچی مواد با 136 کیلو تریاک دستگیر شد

معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس: با اولیای دانش آموزان حادثه دیده هم دردیم/ ابعاد حادثه را بررسی می کنیم

قتل با کمک همسر در یاسوج

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

فوت یک زن بخاطر جراحی لاغری!/ همسر پریسا: شکایت کرده ایم و تا آخرش پیگیر این ماجرا هستیم

فعالیت 145 پایگاه اورژانس استان اصفهان آغاز شد

بیرون کشیدن جسد کارگر از زیر آوار بعد از 6 ساعت

دستور وزیر کار برای رسیدگی فوری به وضعیت کارگران بازداشت شده

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

تصادف مرگبار تیبا با تریلی 5 کشته و 2 مجروح برجای گذاشت

جسد کارگر یاسوجی از زیر آوار بیرون کشیده شد

نگاهی به آتش سوزی هایی در مدارس، که منجر به مرگ کودکان شد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان استعفا داد

جراحی لاغری به قیمت جان یک زن تمام شد

فوت سه دانش آموز در آتش سوزی مدرسه

سرهنگ بالش زر از ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج خبر داد

فاجعه در زاهدان | مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان استعفا کرد | چهار دانش آموز در آتش سوختند

پلمب انبار لوازم یدکی خودرو در رباط کریم

واژگونی اتوبوس تهران ـ مشهد/ 2 کشته و 28 مجروح

جراحی لاغری به قیمت جان یک زن تمام شد

مرگ نوزاد 9 ماهه براثر خوردن روانگردان

رونمایی از مجموعه طنز صوتی آقای مستدام در اصفهان

فوت یک زن بخاطر جراحی لاغری!/ همسر پریسا: شکایت کرده ایم و تا آخرش پیگیر این ماجرا هستیم

دستور بازداشت مدیر و مربی آموزشی مدرسه زاهدان صادر شد

حمله به دختر محجبه سوری در آمریکا

8 مجروح بر اثر سه سانحه رانندگی در جاده های استان کرمانشاه

زندگی دوباره مرد 40 ساله بابلی

روزانه 300 حادثه در تهران رخ می دهد

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

وقوع حریق بر اثر اتصال شارژر متصل به پریز برق در کاشمر

دستگیری کلاهبردار 1.5 میلیاردی

سوختن 4 دانش آموز در شعله های آتش

سومین دانش آموز آسیب دیده در آتش سوزی مدرسه احیا شد

جراحی لاغری به قیمت جان یک زن تمام شد

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

پلمب انبار لوازم یدکی خودرو در رباط کریم

جراحی لاغری به قیمت جان یک زن تمام شد

ماجرای قتل 2 راننده در یاسوج

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری

ساختمان شهرداری بندرعباس پروانه ایمنی ندارد/بودجه ی 8 میلیاردی به نام آتش نشانی به کام شهرداری