مطالب مرتبط:
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است!
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید
قیمت مزدا 3 در بازار با کارخانه حدود 114 میلیون تومان اختلاف دارد | سیستم فروش خودرو دلالی شده است
قیمت سمعک به حدود 8میلیون رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 16:022018-09-26اقتصادي

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید


قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است و در این بین معلولان و بازنشستگانی که از این وسیله استفاده می کنند با مشکلات عدیده ای روبه رو شده اند و توان خرید آن را نیز ندارند و در این شرایط برخی از سودجویان نیز اقدام به احتکار این وسیله کرده اند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از تسنیم، قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است و در این بین معلولان و بازنشستگانی که از این وسیله استفاده می کنند با مشکلات عدیده ای روبه رو شده اند و توان خرید آن را نیز ندارند و در این شرایط برخی از سودجویان نیز اقدام به احتکار این وسیله کرده اند.

شرایط اقتصادی فعلی بر اقشار ضعیف و کم درآمد مشکلات بیشتری را برجا گذاشته است و در این بین مددجویان دستگاه های حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) و بازنشستگان و سالمندان به مراتب شرایط نامناسب تری را دارند.

افزایش قیمت مواد غذایی، پوشاک و.

از مواردی است که اکثر خانواده ها با آن روبرو هستند، اما برخی خانواده ها و افراد علاوه بر موارد اشاره شده دغدغه و مشکلات بیشتری را دارند که از جمله این افراد می توان به معلولان و بازنشستگان و سالمندان در جامعه اشاره کرد، افرادی که این روز ها شرایط سختی را سپری می کنند.

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد، اما واقعیتی است که هم اکنون وجود دارد افزایش نجومی وسایل کمک توانبخشی برای معلولان و سالمندانی که نیاز به این وسایل دارند، خانواده های که برای نگهداری عزیزانشان نیاز به این وسایل و تجهیزات دارند و هم اینک خرید مایحتاجشان دشوار و سخت شده است.

در هفته های گذشته قیمت پوشاک افزایش قابل توجهی را پیدا کرده است و همین امر مشکلات بسیاری را برای خانواده ها و حتی مراکز نگهداری معلولان و سالمندان در کشور ایجاد کرده است مشکلی که همچنان وجود دارد و پیش بینی می شود ادامه نیز داشته باشد.

اگرچه حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور 11 شهریور در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص کمبود وساسل توانبخشی، ویلچر و پوشاک معلولان در مراکز نگهداری هشدار داد و گفت: از مسئولین وزارت بهداشت نیز درخواست کردیم ارز دولتی را برای تأمین نیاز سازمان بهزیستی تخصیص دهند، همچنین وزارت صنعت کمک اعتباری کند.

نحوی نژاد با اشاره به برخی مشکلات سازمان بهزیستی در خصوص تأمین تجهیزات و کمک لوازم توانبخشی و پزشکی اظهار کرد: علی رغم این که ما در ردیف بودجه ای امسال اعتباراتی برای این بخش پیش بینی کرده بودیم، اما در هفته های اخیر برای تأمین تجهیزات توانبخشی و پزشکی مشکلات جدی داشتیم.

وی تصریح کرد: در ابتدای امسال با برآوردی که در خصوص وسایل کمک توانبخشی بود اعتباراتی برای این منظور پیش بینی شد، اما در شرایط فعلی ما برای تأمین پوشاک معلولان جسمی حرکتی و همچنین لوازم پزشکی دچار بحران شده ایم و علاوه بر وجود پول نمی توانیم این محصولات را دریافت کنیم.

نحوی نژاد گفت: علی رغم اینکه قیمت لوازم پزشکی و توانبخشی و همچنین پوشاک رو به افزایش یافته است قدرت خرید ما نیز کاهش یافته و در هفته های اخیر با مشکلات جدی در این زمینه روبه رو بودیم که امیدواریم تمهیداتی در این بخش از سوی مسئولان اتخاذ شود.

چهاردهم شهریور ماه نیز انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تامین لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز افراد جامعه اشاره کرد و گفت: در هفته های اخیر با بحرانی در خصوص پوشک و برخی از لوازم پزشکی روبرو بوده ایم که در این زمینه و با هماهنگی وزارت بهداشت 3.

5 میلیارد دلار برای تامین اینگونه وسایل با ارز 4200 تومانی پیش بینی شده است.

اما با آغاز هفته جهانی ناشنوایان حسین نحوی نژاد بار دیگر بر مشکلات معلولان و این بار به صورت ویژه به معلولان کم شنوا و ناشنوا اشاره کرد و افزود: ناشنوایی بر خلاف ظاهر یکی از پیچیده ترین و سخت ترین معلولیت ها است به طوریکه 17 درصد از جامعه معلولان را ناشنوایان تشکیل می دهند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به علل ناشنوایی گفت: 50 درصد از عوامل ناشنوایی عوامل ژنتیکی هستند و 50 درصد آن عوامل اکتسابی و ناشناخته هستند.

سالانه یک میلیون و 300 هزار نوزاد در کشور متولد می شوند که حدود 90 درصد آن ها تحت غربالگری شنوایی سازمان بهزیستی قرار می گیرند.

نحوی نژاد با بیان اینکه از یک میلیون و 430 هزار فرد دارای معلولیت، 17 درصد از آن ها دارای معلولیت شنوایی هستند گفت: سازمان بهزیستی تلاش می کند خدماتی را به این افراد در حوزه های مختلف درمانی، تحصیلی و .

ارائه کند.

ارائه خدمات توانبخشی، مستمری، کمک های موردی، مسکن، اشتغال، خدمات مددکاری، کمک هزینه تحصیلی، استخدامی از دیگر مواردی است که به معلولان کم شنوا و ناشنوا ارائه می شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت تجهیزات توانبخشی با توجه به افزایش نرخ ارز و مشکلات جامعه معلولان بیان کرد: در این زمینه نیز نامه نگاری با اداره کل تجهیزات وزارت بهداشت صورت گرفته و ما مشکلات و موانع خود را اعلام کرده ایم و امیدواریم هر چه زودتر در این زمینه به نتایج مطلوبی دست یابیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه با توجه به افزایش نرخ ارز مشکلات عدیده ای در بخش توانبخشی بویژه سمعک بوجود آمده است و این در حالیست که برخی از واردکنندگان حاضر به فروش اجناس خود نیستند و برخی از افرادی که با ارز دولتی تجهیزات توانبخشی وارد کرده اند این تجهیزات را احتکار کرده اند و ما در این نامه از وزارت بهداشت خواسته ایم که این افراد را به ما معرفی کنند.

وی گفت:در حال حاضر و با توجه به افزایش نرخ ارز 20 هزار نفر از معلولان کم شنوا و ناشنوا در انتظار دریافت سمعک پشت نوبت قرار دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم علی محمود کلایه کارشناس حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به اینکه قیمت سمعک از دو میلیون شروع و تا به 10 میلیون تومان می رسد، گفت: نوع انتخاب سمعک بستگی به شدت معلولیت افراد دارد که البته در این زمینه سن فرد معلول نیز مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: اختلالات شنوایی از طیف خفیف شروع و به خیلی شدید می رسد و بر همین اساس شدت معلولیت افراد در کمیته توانبخشی سازمان بهزیستی ارزیابی و براساس آن شدت معلولیت مشخص می شود.

کلایه با بیان اینکه علاوه بر افزایش قیمت سمعک، قیمت باطری این وسیله نیز افزایش یافته است، بیان کرد: ما طی نامه ای به وزارت بهداشت خواستیم که سمعک را جزء کالا های اساسی محسوب کنند که البته موافقت اولیه شده، اما در بحث باطری سمعک اعلام کردند که با توجه به اینکه باطری را در سایر وسایل دیگر از جمله ساعت و اسباب بازی استفاده می کنند، نمی توانند آن را جزء کالا های اساسی محسوب کنند.

کارشناس حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین به قیمت باطری سمعک اشاره کرد و گفت: هم اکنون یه بسته 6 تایی به 15 هزار تومان رسیده است که هر عمر مفید هر باطری یک هفته است که در همین زمینه نیز ما شاهد افزایش قیمت باطری بوده ایم.

استفاده از سمعک خاص معلولان نیست به طوری که تعداد قابل توجهی از بازنشستگان و ساالمندان نیز این وسیله استفاده می کنند و توان خرید این وسیله را ندارند و این در حالی است که هیچ یک از سازمان ها متولی در این زمینه نیز از آن ها حمایت نمی کنند و صدای آن ها به گوش کسی نمی رسد.


کلید واژه ها: معلولان - مشکلات - سازمان بهزیستی - بازنشستگان - توانبخشی - سالمندان - بهزیستی - خانواده - شرایط - قیمت - وسایل - سازمان بهزیستی کشور - افزایش - پوشاک - پیش بینی - خرید - وزارت بهداشت - وزارت - پزشکی - سلامت نیوز - وزارت صنعت - خبرنگاران - نشست خبری - کشور - بینی - مددجویان - نامناسب - اقتصادی - بهداشت - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
ورامین به شش کتابخانه جدید نیاز دارد

هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری رشد اقتصادی 2 درصد را بدنبال دارد

چین به پایین ترین سطح رشد اقتصادی 9 سال اخیر رسید

ثبات بازار کار در چین

چطور در اسنپ کیو بازی کنیم؟

نگاه سهامداران به سیگنال های مثبت بورسی

قیمت نجومی بلیت پرسپولیس و السد؛ یک میلیون تومان! + سند

8 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی ورامین تخریب شد

جدیدترین قیمت خودرو در بازار آزاد | پژو 207 به 106 میلیون تومان رسید

تأمین ارز مصارف غیربازرگانی(مسافرتی) توسط پست بانک ایران

برداشت گوجه فرنگی از مزارع کامیاران 50 درصد افزایش یافت

تسریع در راه اندازی معدن سرب و روی بهادران مهریز ضروری است

100 هزار واحدمسکونی نوسازی می شود/ هر ایرانی چقدر بنزین می سوزاند؟ / کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی شامل چه کسانی میشود؟

ویزاهایی که نرسید؛ پروازهایی که پرید

قیمت گوشی های اقتصادی آنر در بازار مشخص شد

علت نوسانات قیمت لاستیک چیست؟

تایر برای کامیون داران ارزان می شود

تسریع در راه اندازی معدن سرب و روی بهادران مهریز ضروری است

گلخانه گیاهان زینتی و آپارتمانی در استهبان

اجرای طرح بیابان زدایی در پناهگاه حیات وحش شیراحمد سبزوار

جدیدترین قیمت سکه و ارز در بازار | سکه 4 میلیون و 270 هزار تومان معامله شد

رشد اقتصادی چین به پایین ترین سطح 9 سال اخیر رسید

فروش 100 هزار دینار به زائران اربعین با نرخ 96 ریال + جزییات

استخدام مدیر سایت،منشی در شرکت معتبر در تهران

رضا رحمانی، گزینه رییس جمهور برای وزارت صنعت و معدن کیست؟

جزییات تأمین ارز اربعین

قیمت دلار تک نرخی در 28 مهرماه اعلام شد + جدول قیمت ها

قیمت سکه امروز 28 مهرماه

قیمت خودرو های داخلی در بازار امروز +جدول

قیمت خرید دلار و یورو در بانک ها

افزایش مجدد حقوق کارمندان با فرمت پلکانی

قیمت طلا 28 مهر 97

امسال 52 هزار شغل برای مددجویان بهزیستی درکشور ایجاد می شود

تسریع در راه اندازی معدن سرب و روی بهادران مهریز ضروری است

وقتی چالش ها به ارث می رسند/ شریعتمداری وارث تصمیمات نعمت زاده

آغاز برداشت پسته در مروست

تولید محصولات زراعی در آذربایجان شرقی 25 درصد افزایش یافت

باجه بانک ملی ویژه نابینایان و کم بینایان در سنندج دایر شد

نرخ باروری در مازندران نیم درصد از میانگین کشور کمتر است

بستن حساب تولیدکنندگان به بهانه وصول مطالبات، مشکلی را برطرف نمی کند

جزییات تأمین ارز اربعین

بررسی یک سناریو: بیت کوین کلاهبرداری باشد و ارزش تمام ارزهای دیجیتال صفر شوند !

تولید محصولات زراعی در آذربایجان شرقی 25 درصد افزایش یافت

برداشت گوجه فرنگی از مزارع کامیاران 50 درصد افزایش یافت

باجه بانک ملی ویژه نابینایان و کم بینایان در سنندج دایر شد

درجه بندی کارگاه های صنایع دستی قزوین آغاز شد

واحدهای روستایی مناطق زلزله زده امسال افتتاح می شود

وام های کم بهره عرضه شده در شبکه های اجتماعی کلاهبرداری است

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

لزوم فرهنگ سازی اصولی در استفاده از کارت بانکی

کاهش صادرات سیب ایران با گران شدن حمل و نقل

هشدار ایران خودرو در مورد فروش غیرقانونی خودرو

بهای سوخت در چین افزایش یافت

تولید محصولات زراعی در آذربایجان شرقی 25 درصد افزایش یافت

توضیحات اتحادیه امور اجرایی معاینه فنی کشور در مورد یک خبر

بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا + تصاویر

روند قیمت طلا در سال 2019

استخدام کارشناس مهندسی فروش در شرکت پیشرو تجارت خاور و باختر

جایگزین آخوندی از مازندران می آید

سکه 4 میلیون و 270 هزار تومان/یورو 15900 تومان

قیمت سکه امروز، 28 مهرماه به 4 میلیون و 250 هزارتومان رسید

نرخ سکه طرح جدید امروز 28 مهرماه، 4 میلیون و 220 هزار تومان

نرخ باروری در مازندران نیم درصد از میانگین کشور کمتر است

برداشت گوجه فرنگی از مزارع کامیاران 50 درصد افزایش یافت

تفاوت بین بنزین سوپر و معمولی در چیست ؟

باجه بانک ملی ویژه نابینایان و کم بینایان در سنندج دایر شد

درجه بندی کارگاه های صنایع دستی قزوین آغاز شد

ناگفته های دیپلمات مرموز ایران از مذاکرات محرمانه با آمریکا

ارتقاء 19پله ای ایران در شاخص آزادی اقتصادی

اطلاعیه بانک ملی ایران در خصوص نحوه خرید ارز زائران اربعین

تحویل کیف 30 میلیون تومانی به صاحبش

قوانین شرکت ‏های تعاونی دارای ایراداتی است

تولید محصولات زراعی در آذربایجان شرقی 25 درصد افزایش یافت

با کشاندن تماشاچی به تئاتر موافقیم، اما ...

افتتاح مرکز آموزش جوار کارگاهی آجر در برخوار

تکاپوی خرید در بازار همدان

سرمایه دار عربستانی شرکت هواپیمایی «شاهین ایر» پاکستان را خرید

مغزهای کوچک زنگ زده

خسارت 900 میلیارد تومانی حوادث طبیعی به آذربایجان غربی در 6 ماه

توضیحات اتحادیه امور اجرایی معاینه فنی کشور در مورد یک خبر

ایران دارای سیستم بانکی نادری است/ باید معلوم شود 16 میلیارد دلار ارز نیما کجا رفته است؟

روزیاتو: جدید ترین فرصت های بورس تحصیلی سوئد، انگلیس و ترکیه

فروش 100 هزار دینار به زائران اربعین با نرخ 96 ریال

قیمت خودرو های داخلی در بازار امروز +جدول

طرح پیش فروش جدید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

استخدام مدیر فنی و کارشناس برق و اتوماسیون در شرکت معتبر

استخدام کارمند اداری خانم آشنا به فتوشاپ و آفیس در اصفهان

پاسخنامه احتمالی آزمون استخدامی وزارت نیرو chr(8211) سال 97

چراغ سبز بورس با جهش پنج هزار و 600 واحدی شاخص روشن شد/ ورود 350 میلیارد تومان نقدینگی جدید

همت بانوی استهبانی در راه اندازی گلخانه ی گیاهان زینتی

کاهش صادرات سیب ایران با گران شدن حمل و نقل

اعلام نرخ ارز 4200 تومانی باعث شد 18 هزار کانتینر کالای مردم در گمرکات فاسد شود/ 3 نفر محور اصلی تیم اقتصادی روحانی هستند

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

اختلاف مرکز آمار با بانک مرکزی روی نرخ رشد و تورم است

دستاوردی مهم در راستای گسترش نفوذ بیمه کشاورزی

90 درصد نانوایی های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد استاندارد نیستند

بسته های ترکیبی و دیتای رومینگ همراه اول به مناسب اربعین

افت قیمت طلا نسبت به هفته گذشته

قیمت روز انواع تلویزیون فول اچ دی در بازار + جدول

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید