مطالب مرتبط:
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است!
قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید
قیمت مزدا 3 در بازار با کارخانه حدود 114 میلیون تومان اختلاف دارد | سیستم فروش خودرو دلالی شده است
قیمت سمعک به حدود 8میلیون رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 16:022018-09-26اقتصادي

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید


قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است و در این بین معلولان و بازنشستگانی که از این وسیله استفاده می کنند با مشکلات عدیده ای روبه رو شده اند و توان خرید آن را نیز ندارند و در این شرایط برخی از سودجویان نیز اقدام به احتکار این وسیله کرده اند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از تسنیم، قیمت سمعک به حدود 8 میلیون تومان رسیده است و در این بین معلولان و بازنشستگانی که از این وسیله استفاده می کنند با مشکلات عدیده ای روبه رو شده اند و توان خرید آن را نیز ندارند و در این شرایط برخی از سودجویان نیز اقدام به احتکار این وسیله کرده اند.

شرایط اقتصادی فعلی بر اقشار ضعیف و کم درآمد مشکلات بیشتری را برجا گذاشته است و در این بین مددجویان دستگاه های حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) و بازنشستگان و سالمندان به مراتب شرایط نامناسب تری را دارند.

افزایش قیمت مواد غذایی، پوشاک و.

از مواردی است که اکثر خانواده ها با آن روبرو هستند، اما برخی خانواده ها و افراد علاوه بر موارد اشاره شده دغدغه و مشکلات بیشتری را دارند که از جمله این افراد می توان به معلولان و بازنشستگان و سالمندان در جامعه اشاره کرد، افرادی که این روز ها شرایط سختی را سپری می کنند.

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد، اما واقعیتی است که هم اکنون وجود دارد افزایش نجومی وسایل کمک توانبخشی برای معلولان و سالمندانی که نیاز به این وسایل دارند، خانواده های که برای نگهداری عزیزانشان نیاز به این وسایل و تجهیزات دارند و هم اینک خرید مایحتاجشان دشوار و سخت شده است.

در هفته های گذشته قیمت پوشاک افزایش قابل توجهی را پیدا کرده است و همین امر مشکلات بسیاری را برای خانواده ها و حتی مراکز نگهداری معلولان و سالمندان در کشور ایجاد کرده است مشکلی که همچنان وجود دارد و پیش بینی می شود ادامه نیز داشته باشد.

اگرچه حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور 11 شهریور در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص کمبود وساسل توانبخشی، ویلچر و پوشاک معلولان در مراکز نگهداری هشدار داد و گفت: از مسئولین وزارت بهداشت نیز درخواست کردیم ارز دولتی را برای تأمین نیاز سازمان بهزیستی تخصیص دهند، همچنین وزارت صنعت کمک اعتباری کند.

نحوی نژاد با اشاره به برخی مشکلات سازمان بهزیستی در خصوص تأمین تجهیزات و کمک لوازم توانبخشی و پزشکی اظهار کرد: علی رغم این که ما در ردیف بودجه ای امسال اعتباراتی برای این بخش پیش بینی کرده بودیم، اما در هفته های اخیر برای تأمین تجهیزات توانبخشی و پزشکی مشکلات جدی داشتیم.

وی تصریح کرد: در ابتدای امسال با برآوردی که در خصوص وسایل کمک توانبخشی بود اعتباراتی برای این منظور پیش بینی شد، اما در شرایط فعلی ما برای تأمین پوشاک معلولان جسمی حرکتی و همچنین لوازم پزشکی دچار بحران شده ایم و علاوه بر وجود پول نمی توانیم این محصولات را دریافت کنیم.

نحوی نژاد گفت: علی رغم اینکه قیمت لوازم پزشکی و توانبخشی و همچنین پوشاک رو به افزایش یافته است قدرت خرید ما نیز کاهش یافته و در هفته های اخیر با مشکلات جدی در این زمینه روبه رو بودیم که امیدواریم تمهیداتی در این بخش از سوی مسئولان اتخاذ شود.

چهاردهم شهریور ماه نیز انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تامین لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز افراد جامعه اشاره کرد و گفت: در هفته های اخیر با بحرانی در خصوص پوشک و برخی از لوازم پزشکی روبرو بوده ایم که در این زمینه و با هماهنگی وزارت بهداشت 3.

5 میلیارد دلار برای تامین اینگونه وسایل با ارز 4200 تومانی پیش بینی شده است.

اما با آغاز هفته جهانی ناشنوایان حسین نحوی نژاد بار دیگر بر مشکلات معلولان و این بار به صورت ویژه به معلولان کم شنوا و ناشنوا اشاره کرد و افزود: ناشنوایی بر خلاف ظاهر یکی از پیچیده ترین و سخت ترین معلولیت ها است به طوریکه 17 درصد از جامعه معلولان را ناشنوایان تشکیل می دهند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به علل ناشنوایی گفت: 50 درصد از عوامل ناشنوایی عوامل ژنتیکی هستند و 50 درصد آن عوامل اکتسابی و ناشناخته هستند.

سالانه یک میلیون و 300 هزار نوزاد در کشور متولد می شوند که حدود 90 درصد آن ها تحت غربالگری شنوایی سازمان بهزیستی قرار می گیرند.

نحوی نژاد با بیان اینکه از یک میلیون و 430 هزار فرد دارای معلولیت، 17 درصد از آن ها دارای معلولیت شنوایی هستند گفت: سازمان بهزیستی تلاش می کند خدماتی را به این افراد در حوزه های مختلف درمانی، تحصیلی و .

ارائه کند.

ارائه خدمات توانبخشی، مستمری، کمک های موردی، مسکن، اشتغال، خدمات مددکاری، کمک هزینه تحصیلی، استخدامی از دیگر مواردی است که به معلولان کم شنوا و ناشنوا ارائه می شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت تجهیزات توانبخشی با توجه به افزایش نرخ ارز و مشکلات جامعه معلولان بیان کرد: در این زمینه نیز نامه نگاری با اداره کل تجهیزات وزارت بهداشت صورت گرفته و ما مشکلات و موانع خود را اعلام کرده ایم و امیدواریم هر چه زودتر در این زمینه به نتایج مطلوبی دست یابیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه با توجه به افزایش نرخ ارز مشکلات عدیده ای در بخش توانبخشی بویژه سمعک بوجود آمده است و این در حالیست که برخی از واردکنندگان حاضر به فروش اجناس خود نیستند و برخی از افرادی که با ارز دولتی تجهیزات توانبخشی وارد کرده اند این تجهیزات را احتکار کرده اند و ما در این نامه از وزارت بهداشت خواسته ایم که این افراد را به ما معرفی کنند.

وی گفت:در حال حاضر و با توجه به افزایش نرخ ارز 20 هزار نفر از معلولان کم شنوا و ناشنوا در انتظار دریافت سمعک پشت نوبت قرار دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم علی محمود کلایه کارشناس حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به اینکه قیمت سمعک از دو میلیون شروع و تا به 10 میلیون تومان می رسد، گفت: نوع انتخاب سمعک بستگی به شدت معلولیت افراد دارد که البته در این زمینه سن فرد معلول نیز مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: اختلالات شنوایی از طیف خفیف شروع و به خیلی شدید می رسد و بر همین اساس شدت معلولیت افراد در کمیته توانبخشی سازمان بهزیستی ارزیابی و براساس آن شدت معلولیت مشخص می شود.

کلایه با بیان اینکه علاوه بر افزایش قیمت سمعک، قیمت باطری این وسیله نیز افزایش یافته است، بیان کرد: ما طی نامه ای به وزارت بهداشت خواستیم که سمعک را جزء کالا های اساسی محسوب کنند که البته موافقت اولیه شده، اما در بحث باطری سمعک اعلام کردند که با توجه به اینکه باطری را در سایر وسایل دیگر از جمله ساعت و اسباب بازی استفاده می کنند، نمی توانند آن را جزء کالا های اساسی محسوب کنند.

کارشناس حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین به قیمت باطری سمعک اشاره کرد و گفت: هم اکنون یه بسته 6 تایی به 15 هزار تومان رسیده است که هر عمر مفید هر باطری یک هفته است که در همین زمینه نیز ما شاهد افزایش قیمت باطری بوده ایم.

استفاده از سمعک خاص معلولان نیست به طوری که تعداد قابل توجهی از بازنشستگان و ساالمندان نیز این وسیله استفاده می کنند و توان خرید این وسیله را ندارند و این در حالی است که هیچ یک از سازمان ها متولی در این زمینه نیز از آن ها حمایت نمی کنند و صدای آن ها به گوش کسی نمی رسد.


کلید واژه ها: معلولان - مشکلات - سازمان بهزیستی - بازنشستگان - توانبخشی - سالمندان - بهزیستی - خانواده - شرایط - قیمت - وسایل - سازمان بهزیستی کشور - افزایش - پوشاک - پیش بینی - خرید - وزارت بهداشت - وزارت - پزشکی - سلامت نیوز - وزارت صنعت - خبرنگاران - نشست خبری - کشور - بینی - مددجویان - نامناسب - اقتصادی - بهداشت - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
روش هایی که با آن می شود هزینه های خانواده را کم کرد برای صرفه جویی کردن، بهانه پیدا کنید

تولید حسگرهای منعطف کاغذی برای لباس های عادی

کسب درآمد در اوضاع اقتصادی کنونی طراحی سایت تهران و بازار یابی اینترنتی

استخدام منشی خانم جهت کار در کارگاه صنایع دستی - اصفهان

استخدام طراح فتوشاپ پاره وقت جهت شرکت معتبر بازرگانی

استخدام نیروی خانم آشنا به امور اداری در اصفهان

استخدام راننده با اتومبیل صبح و عصر در شهر مشهد

استخدام منشی آشنا به شبکه های اجتماعی در اصفهان

استخدام منشی جهت دفتر ایزوگام جهت کار در شهر بندرعباس

استخدام مسئول دفتر در فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش-تهران

استخدام ویزیتور آقا جهت همکاری با شرکت معتبر در بندرعباس

روند کاهشی قیمت نفت متوقف شد

استخدام حسابدار آشنا به برنامه حسابداری سپیدار در بندرعباس

استخدام کارگر ساده جهت باتری فروشی با وسیله نقلیه در بندرعباس

استخدام منشی خانم جهت فروشگاه زنجان یدک

استخدام نیروی تعمیرکار اجاق گاز و فر در تهران

استخدام کارگر ساده در تولیدی پوشاک در زنجان

استخدام کارشناس طراحی و گرافیک جهت شرکت تولیدی در قم

تولید محصولات چهار فصل در مهدیشهر + فیلم

گفتگوی خصوصی روحانی با قیمت ها

سقوط سنگین قیمت نفت؛ بازارهای آسیایی پرتنش شدند

فاز اول کمربندی شمالی به زودی زیرسازی می شود

قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار + جدول

بسته حمایتی به دختران مجرد تعلق می گیرد

ثبت دومین چارچوب فلز-آلی نانوساختار در پایگاه کمبریج/نانوقفس هایی برای جذب گازهای گلخانه ای

استخدام پیک موتوری تمام وقت و نیمه وقت در محدوده مرزداران تهران

استخدام کارگر خانم و آقا جهت کبابی و بریانی در اصفهان

استخدام تعدادی چرخکار، وردست و اتوکار در همدان

یلدا امسال با طعم چیپس و پفک

استخدام کانتردار خانم و نیروی ماهر آقا جهت فست فود در اصفهان

استخدام راننده موتور با گواهینامه بدون موتور سیکلت در تهران

اخلالگر اقتصادی در یکی از کشورهای همسایه، دستگیر و به کشور بازگردانده شد

دختران کارمند مجرد در فهرست مشمولان «بسته های حمایتی»

سالانه 266 هزار تن سنگ تزیینی در خوی تولید می شود

موزه باستان شناسی در رودبار راه اندازی می شود

وضعیت بازار میوه در آستانه یلدا

هندوانه شب یلدا ارزان شد

افزایش شکاف دستمزد و سبد کارگران

پیش بینی قیمت مسکن در ماه های آینده

گرانی به وقت یک دقیقه اضافه

خط تولید و تاریخچه کارخانه رولز رویس

فعالیت گروه ملی فولاد از سر گرفته شد/تأمین مواد اولیه برای 15 روز

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه در گفت وگو با فارس: اجاره ترخیص 30 درصد از واگن های مترو صادر شد/ به تغییر مدیران گمرک خوردیم

استاندار تهران: استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

مردم و یلدا و استقبال از زمستان

نظارت ویژه بر بازار استان مرکزی

تمدید عضویت بانک آینده در انجمن بانکداران آسیا و اقیانوسیه

432 میلیون دلار و پنج میلیون تماشاگر | اد شیران پردرآمدترین خواننده 2018

60 درصد هزینه تولید برنج کاهش یافت/ خسارت 10 میلیارد تومانی سرمازدگی بخش کشاورزی

برنامه های جهاد کشاورزی در استفاده موثر از آب سبز و کاهش مصرف آب

هندوانه شب یلدا ارزان شد

با نمک ترین استان ایران کجاست؟

قطاری که تهرانی ها را نیم ساعته به شمال می رساند

انار یلدا حداکثر 13 هزار تومان / هندوانه یلدا 600 تا 2200 تومان

دختران کارمند مجرد در فهرست مشمولان «بسته های حمایتی»

قاچاق روزانه 11/5 میلیون لیتر سوخت

مردم پولشان را کجا سرمایه گذاری کنند؟

توزیع 24 تن گوشت گرم وارداتی با کد ملی

تنگه ای شگفت انگیز که در آن صدا به صدا نمی رسد

وضعیت مشتری هتل های ایران

دختران کارمند مجرد در فهرست مشمولان «بسته های حمایتی»

بازداشت یک صادرکننده متخلف فرآورده های نفتی

ارائه تسهیلات خرید لوازم خانگی برای فرهنگیان

لزوم همکاری دستگاهها درجهت احداث زائر سرای استان چهارمحال وبختیاری درمشهد مقدس

آمار فروش تماشاخانه های تهران در هفته پایانی آذر

حمایت کره جنوبی از قطعه سازان

کاهش اندک قیمت خودرو در بازار

مقررات سرسختانه دولت چین برای خودروسازان

وابستگی بودجه به نفت در سال 97 بالغ بر 41 درصد است

بازداشت یک صادرکننده متخلف فرآورده های نفتی در تهران

فعالیت مهدهای کودک غیرمجاز درپایتخت

کمتر از 5 خودرو لوکس در تهران روزانه به فروش می رسد

آب بندان های گیلان لایروبی می شوند

نخستین کارگاه تخصصی بهبود فضای کسب و کار در یاسوج برگزار شد

بررسی نوسانات قیمت گوشت قرمز در میزگرد خبری ایرنا

دختران کارمند مجرد در فهرست مشمولان «بسته های حمایتی»

گوشت گوسفندهای مغولستانی وارد بازار گلستان می شود

آجیل شب یلدا کیلویی 90 هزار تومان اعلام شد

عملیات اجرایی شهرک صنعتی جاسک آغاز شد

مقدمات صادرات گیوه پاوه در حال انجام است

افزایش 199 درصدی بارش در سال 97/ مسئولان دیگر کمبود بارش را بهانه نکنند

کشت گلخانه ای در خلخال افزایش یافت

طرح سنجش نازل های سوخت CNG بروجرد اجرا شد

سهمیه نفت سفید خانوارهای البرز اعلام شد

تغییر کاربری اراضی کشاورزی را تا حد زیادی کنترل کرده ایم/75 درصد از کشاورزان روی زمین های زیر 5 هکتار کار می کنند

ضرر مردم از خرید طلای آب شده / کاهش شدید واردات قانونی طلا به کشور

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

بریز و بپاش ها و حقوق های نجومی در شهرداری ما را به شرایط کنونی رسانده است

جمع آوری ضد یخ با نشان استاندارد جعلی از بازار قزوین

بیش از 10 میلیون تن رسوب نمک پشت سد گتوند

بهره برداری از 32 واحد مسکونی در سرپل ذهاب

دادستان تهران: رد مال هزار و 100 میلیارد تومانی باقری درمنی

قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی

جمع آوری بیش از سه میلیارد تومان صدقه در سمنان

بررسی مشکلات ایرانیان مقیم اوکراین در دیدار سفیر کشورمان با بازرگانان ایرانی

روند کاهشی قیمت نفت متوقف شد

درباره پیست اسکی توچال بیشتر بدانیم

هندوانه در شب یلدا نخورید

1832 شغل برای زنان استان مرکزی ایجاد شد

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید

قیمت سمعک به حدود 8 میلیون رسید