مطالب مرتبط:
تامین نشدن قطعه و لاستیک بزرگترین مشکل کامیون داران
مشکل قطعات و لاستیک کامیون داران حل می شود
گزارش میدانی فارس درباره تحقق مطالبات رانندگان کامیون از تأمین لاستیک دولتی و سوخت تا بیمه تکمیلی رانندگان/قدردانی کامیون داران
مشاور رییس سازمان راهداری کشور: مشکل قطعات و لاستیک کامیون داران حل می شود
از تأمین لاستیک دولتی و سوخت تا بیمه تکمیلی رانندگان/قدردانی کامیون داران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 14:272018-09-26اقتصادي

«تأمین قطعه و لاستیک» مشکل اصلی کامیون داران/ لیست اقداماتی که از بار مشکلات کم کرد


به گفته کامیون داران، در حال حاضر مشکل اصلی کامیون داران، تأمین قطعه، روغن و لاستیک است، قیمت قطعات در این مدت به سرعت رشد داشته و بعضاً با کمبود مواجه است و قیمت آن ها نیز دلاری تعیین می شود، - تأمین قطعه و لاستیک مشکل اصلی کامیون داران/ لیست اقداماتی که از بار مشکلات کم کرد به گفته کامیون داران، در حال حاضر مشکل اصلی کامیون داران، تأمین قطعه، روغن و لاستیک است، قیمت قطعات در این مدت به سرعت رشد داشته و بعضاً با کمبود مواجه است و قیمت آن ها نیز دلاری تعیین می شود، در حالی که درآمدها به ریال است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، در روزهای اخیر بار دیگر اخبار ضد و نقیضی درباره اعتراضات صنفی کامیون داران شنیده شد و حواشی مختلفی به همراه داشته است.

حرکتی که لازم است پیش از آنکه این مشکل مجدداً فراگیر شود، مسؤولان امر چاره ای برای رفع آن بیندیشند؛ البته شاید لازم باشد رفتارهای مشکوکی که با اجبار رانندگان و ناامن کردن جاده ها و ترمینال های باربری سعی در اخلال در نظم اقتصادی کشور دارند نیز به صورت جدی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

این برای دومین بار در سال جاری است که کامیون داران نسبت به مشکلاتی حوزه فعالیتی خود اعتراض دارند؛ در دوره قبل، عدم افزایش متناسب نرخ کرایه، مشکلات بیمه ای، دلالی در توزیع بارنامه ها و تأمین قطعات مشکل اصلی کامیون داران بود که به گفته مدیرکل راهداری استان اصفهان تقریبا تمام مطالبات آن ها در مسیر قانونی پیگیری و به نتیجه رسیده است.

در روزهای جاری افزایش نرخ ارز، رسوب کالاها در گمرک و عدم توفیق دولت در تأمین بخشی از قطعات باعث شده تا بار دیگر قشر کامیون دار با مشکلات تازه ای مواجه شود.

به گفته فعالان این بخش، در حال حاضر مشکل اصلی کامیون داران، تأمین قطعه، روغن و لاستیک است.

قیمت قطعات در این مدت به سرعت رشد داشته و بعضاً با کمبود مواجه است و قیمت آن ها نیز دلاری تعیین می شود، در حالی که درآمدها به ریال است.

هر جفت لاستیک 14 میلیون تومان یکی از رانندگان کامیون امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خصوص مشکلات خود اظهار کرد: قیمت قطعات و لاستیک کامیون به طور کامل به قیمت دلار وابسته است و در این مدت با نوسانات ارزی، هزینه تعمیر و نگهداری کامیون نیز چند برابر شده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر یک جفت لاستیک خارجی کامیون قیمت 14 میلیون تومانی دارد و یک کامیون چند ماه باید مستمراً کار کند تا بتواند این هزینه را تأمین کند؟ این راننده کامیون همچنین نایاب شدن برخی قطعات و تجهیزات را مزید بر علت دانست و گفت: برخی قطعات حتی در اصفهان که مرکز توزیع قطعات ماشین سنگین است نیز پیدا نمی شود و دلیل آن، گیرکردن بارها در گمرک و عدم ترخیص آن توسط دولت است.

وی تأکید کرد: عدم تسهیل واردات اجناس توسط دولت باعث شده تا میل به احتکار در بازار نیز افزایش یابد و بسیاری از فروشندگان با وجود در اختیار داشتن جنس، حاضر به فروش آن نیستند چون نمی توانند جایگزین آن را تأمین کنند.

بازار دلاریزه قطعات یک فروشنده لاستیک در منطقه شاهپور جدید نیز در خصوص افزایش قیمت لاستیک در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: قیمت یک جفت لاستیک 900 دلار است و ما نیز فروش خود را بر مبنای این نرخ انجام می دهیم.

وی در ادامه افزود: از این رو هر گونه نوسانی در دلار مستقیماً باعث تغییر نرخ ها می شود.

این فعال بازار لاستیک متذکر شد: برخی برندهای معتبر خارجی در بازار نایاب شده و همین امر باعث شده تا قیمت لاستیک داخلی نیز به شدت افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل بی ثباتی قیمت ها، تقاضا به شدت رشد داشته و عرضه ها جوابگوی تقاضا نیست.

حل مشکل بیمه، افزایش و تغییر نوع محاسبه کرایه ها  پاسخی به اعتراضات خرداد مهدی خضری در همین رابطه در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اعتراض رانندگان  اظهار داشت: رانندگان از ابتدا خرداد ماه سال جاری اعتراضاتی مبنی بر اینکه با توجه با افزایش قیمت و متعاقب آن افزایش قیمت لوازم مصرفی و قطعات ماشین سنگین مخصوصاً لاستیک و همچنین نحو پرداخت بیمه اجتماعی و نوع برخورد که از جانب دلالان حوزه حمل و نقل انجام شده، داشتند.

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته  واقداماتی خوبی از جمله بحث بیمه رانندگان به همان روال گذشته یعنی 50 درصد سهم دولت و 50 درصد سهم راننده بازگشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در ادامه افزود: همچنین 20 درصد افزایش نرخ در حوزه حمل و نقل کالا وجود داشته که با توجه  افزایش قیمت لاستیک و قطعات، رانندگان درخواست افزایش قیمت کرایه را داشته اند که قرار شد روند به حالت عادی برگردد و با برنامه ریزی دقیق این مشکل برای سال های آتی هم حل شود.

وی با اشاره به بحث تن و کیلومتر بیان کرد: همچنین رانندگان در خواست محاسبه کرایه بر اساس تن و کیلومتر را مطرح کردند که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با یک برنامه ریزی و استفاده از سامانه جدید توانست سازماندهی خوبی را انجام دهد که به مراحل پایانی خود رسیده و به وزارت راه و شهرسازی اعلام شد و اگر در شورا عالی ترابری کشور تأیید شود و به مرحله اجرا برسد مشکل نرخ حمل و نقل برای همیشه برای رانندگان حل خواهد شد.

تلاش برای تأمین قطعه، روغن و لاستیک به عنوان مشکل اصلی کامیون داران خضری اذعان داشت: در اول مرداد ماه سال جاری  فراخوانی اعلام شد که با هماهنگی و برگزاری جلسه با رانندگان به تعویق افتاد و مجدد در اول مهر ماه فراخوانی اعلام شد که با توجه به وضعیت اقتصادی، تورم و افزایش قیمت ارز در حوزه قطعات و لوازم مصرفی افزایش صعودی و چندبرابری قیمت ها یکی از مشکلات اصلی رانندگان درون شهری و برون شهری بحث تأمین لاستیک مورد است.

وی ابراز داشت: با توجه اینکه تأمین لاستیک از وظایف اداره کل وسازمان راهداری است ولی به دلیل حرکت در جهت رفاه حال رانندگان بحث توزیع لاستیک را بر عهده گرفتیم  اما با توجه به تحریم های ظالمانه ای که صورت گرفته است بحث تأمین و توزیع لاستیک با مشکل مواجه شده است.

2 روز از راه اندازی سامانه توزیع لاستیک دولتی می گذرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان عنوان کرد: با پیگیری که وزارت صمت و همچنین سازمان صمت در استان انجام داده است تا به صورت روزانه و هفتگی سهمیه ای در اختیار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار می گیرد که در ابتدای امر رانندگان با مراجعه و و در یافت حواله های مربوطه و تحویل آن به نمایندگان لاستیک فروش، لاستیک مورد نیاز را تحویل می گرفتند انا با توجه به اعتراضات و همچنین وسعت استان سامانه ای آماده سازی شده است و از تاریخ  2 مهر ماه توزیع لاستیک به صورت سامانه ای انجام می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست رانندگان با مراجعه حضوری  و با همراه داشتن کارت هوشمند و مدارک خودرو ثبت نامشان انجام خواهد، شد و سپس به صورت غیرحضوری با ثبت نام در لیستی که به آن ها معرفی خواهد شد توزیع لاستیک به صورت عادلانه صورت می گیرد.

خضری با اشاره به حل مشکل درمان رانندگان تصریح کرد: برای حل مشکل در مان رانندگان و بحث بیمه تکمیلی آنان از 15 مرداد ماه سال جاری با پرداخت هزینه از طریق شرکت حمل و نقل انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در پایان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بیان کرد: با همت و پیگیری در حوزه حمل و نقل و مدنظر داشتن  تأثیرگذاری این حوزه در اقتصاد کشور، مانع از توقف چرخ اقتصاد کشور شوند؛ بنابراین مشکل رانندگان همچون دیگر مسائلی که تا امروز برای آن ها حل شده، باید با سخت کوشی و پیگیری که در حوزه حمل ونقل توسط مسؤولان کشوری و استانی بر طرف شود.

انتهای پیام/و http://fna.

ir/boyc5f
کلید واژه ها: کامیون - مشکل - لاستیک - مشکلات - قیمت - دلار - خبرگزاری فارس - روغن - افزایش - اصفهان - اعتراض - هزینه - قیمت دلار - لیست - اعتراضات - خبرگزاری - فارس - خبرنگار - اقتصادی - مطالبات - راننده - همراه - گزارش - اخبار - استان - امروز - توزیع - کشور - صورت - بیمه

آخرین اخبار سرویس:
قیمت پسته را دلار در بازار مشخص می کند!

کشت گلخانه ای در سراوان افزایش یافت

2100 نابینا در قم سکونت دارند

چالشهای جذب گردشگر در مشهد به عنوان ارزانترین مقصد گردشگری

سهمیه بندی بنزین در دولت در حال بررسی است/ اکثر کارهایی که آمریکا در این زمینه باید انجام می داد، انجام داده است

10 پروژه فضای سبز درمشهد بهره برداری شد

آمارگیری مسکن روستایی در مشگین شهر آغاز شد

سرپرست وزارت تعاون: باید از «تعاونی های بی رانت » حمایت کنیم

10 محصول فناورانه در پارک فناوری آذربایجان غربی رونمایی شد

شینزو آبه از بدهی های عظیم ژاپن خبر داد

یکهزارو 520میلیاردریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

رکورد حمل بار در راه آهن لرستان شکسته شد

دشت شهرکرد احیا می شود

پیام نور مشگین شهر بسته حمایتی به دانشجویان می دهد

ضرورت توجه مجلس برای رفع موانع تولید و اشتغال استان ها

رییس اتاق ایران: در 10 سال اخیر به بخش کشاورزی جفا شده است

کشت گلخانه ای در سراوان افزایش یافت

بهره برداری از سه فاز پارس جنوبی تا پایان سال

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی آفرود، کمپینگ و ماجراجویی در تهران

اتوبانی که سد راه اجرای پروژه نمایشگاه کردستان شد

استخدام کارگر ساده آقا وارد به کار سوپر مارکت در تهران

استخدام همکار خانم آشنا به ارتقاء سایت و SEO در تهران

استخدام یکنفر ظرفشوی جهت کار در کافی شاپ در تهران

استخدام راننده جرثقیل پایه یک در محدوده شهریار - کرج

استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی جهت امور بازرگانی در تهران

شورای اداری شهرستان راز و جرگلان

استخدام راننده متاهل آقا جهت همکاری در تهران

استخدام مدرس زبان فرانسه با حقوق مکفی در تهران

وفور عرضه کالا در فروشگاههای یزد+فیلم

استخدام تعدادی وسط کار خانم جهت تولیدی تی شرت در تهران

جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

رییس اتاق ایران: در 10 سال اخیر به بخش کشاورزی جفا شده است

سرپرست وزارت تعاون: باید از «تعاونی های بی رانت » حمایت کنیم

چالشهای جذب گردشگر در مشهد به عنوان ارزانترین مقصد گردشگری

70 درصد فعالان اقتصادی نسبت به آینده خوشبین نیستند

تولید بیش از 2 میلیارد گیاه زینتی گلدانی

بودجه نظام سلامت واقعی دیده شود

آقای رییس جمهور! از امروز برایمان بگویید

رستگاری از طریق «مصرف»؟

زنگنه: سهمیه بندی بنزین در دولت در حال بررسی است

فرسودگی 35 درصد مدارس همدان/گرمایش 34 مدرسه با بخاری نفتی

دستگیری 85 نفر از دلالان و مخلان بازار ارز طی یک هفته/ممنوعیت خریدو فروش ارز درکوچه و خیابان

آغاز سقوط قیمت خودرو در بازار

صدور انواع ضمانت نامه بانکی در شعبه های بانک پاسارگاد

گوشی سونی چقدر ارزش خرید دارد؛ نگاهی جدید به گوشی های سونی اکسپریا

برگزاری مراسم معارفه رییس جدید اداره امور شعب استان البرز بانک ملّی ایران

افزایش قیمت نفت به دلیل تنش های غرب با عربستان

تامینِ ارز زائران اربعین در ایران و عراق

قیمت محصولات سایپا + جدول

استخدام مدیر تولید،سرپرست فروش،مسئول فروش در مازندران

پرداخت دینار عراقی به زائران اربعین امسال

زنگنه: ترامپ با قلدری نمی تواند قیمت نفت را کاهش دهد

آغاز عرضه نفت خام در بورس

تولید 96143 کیلو محصول باغی به ازای هر ایرانی

رییس جمهور اوکراین روسیه را تهدید کرد

آغاز عملیات اجرایی طرح با تو تا حرم خدمات پس از فروش ایران خودرو

برایان هوک: هم چنان سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران را دنبال می کنیم

عرضه نفت خام در بورس قطعی شد/عرضه یک میلیون بشکه تا اخر مهرماه

افتتاح باند 29 راست فرودگاه مهرآباد

کاهش تولید 18 کالای منتخب صنعتی + جدول

قرارگرفتن برنامه های وزارت نیرو بر پایه خشکسالی

وقتی ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی کار بی برنامه ای بود

برداشت ذرت در ساوه

آغاز ساخت بند های سنگی ملاتی در قیر و کارزین

اختصاص 300 میلیون تومان به ایجاد زیرساخت ها منطقه گردشگری پیرگِل خاش

بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

آغاز عملیات اجرایی طرح «با تو تا حرم» خدمات پس از فروش ایران خودرو

دشت شهرکرد احیا می شود

رکورد حمل بار در راه آهن لرستان شکسته شد

یکهزارو 520میلیاردریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

آمارگیری مسکن روستایی در مشگین شهر آغاز شد

قیمت نفت روند صعودی به خود گرفت

زمان واریز یارانه مهر ماه مشخص شد

کسری بودجه بی سابقه آمریکا در سال 2018

دستگیری 85 نفر از دلالان و مخلان بازار ارز طی یک هفته

ایرانول بیشترین رشد توزیع روغن موتور را داشته است

ابری شدن مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان

رشد 13 درصدی ارزش صادرات 6 ماه نخست

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

جریمه برای شرکت متخلف واردات و صادرات در زنجان

مدیرعامل جدید سایپا: نمی توانیم محصولی تولید کنیم که زیر قیمت تمام شده بفروشیم

اگر همسرتان از شما می خواهد لاغر شوید

سکه در مرز روانی مقاومت کرد؛ فراز و فرود یک روزه دلار

بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

عرضه نفت خام در بورس از امروز آغاز شد

استخدام کارشناس الکترونیک

آمارگیری مسکن روستایی در مشگین شهر آغاز شد

نرخ خرید تضمینی گندم امسال افزایش خواهد یافت

عربستان وعده داد نفت ایران را در دوران تحریم جایگزین کند

سهمیه بندی بنزین در دولت در حال بررسی است

قیمت جهانی طلا امروز 24 مهر

رقم دقیق سود سهام عدالت 30 مهر مشخص می شود

یارانه سوخت به جای خودروها به همه مردم داده شود

کف خوابی به سبک ب ام و M4

خلاقیت در حذف چراغ راهنمایی توسط فورد

رصد عملکرد مدیران دولتی

برداشت سیب در فرسفج تویسرکان

شهرداری برای اخذ مجوزهای نصب دکل های مخابراتی اقدام کند

سه شنبه 24 مهر |هر اونس فلز زرد 1225 دلار شد

راه اندازی 390 صندوق خرد زنان عشایری تا پایان برنامه ششم توسعه

«تأمین قطعه و لاستیک» مشکل اصلی کامیون داران/ لیست اقداماتی که از بار مشکلات کم کرد

«تأمین قطعه و لاستیک» مشکل اصلی کامیون داران/ لیست اقداماتی که از بار مشکلات کم کرد